De mensch en zijn hu is HAARLEM'S DAGBLAD NIEUW CLUBLOKAAL NED. KINDERBOND. De afdeeling Haarlem van den Ned. Kin derbond heeft dezer dagen in het per ceel Frankestraat 39 tegenover de Peuzelaar- steeg haar nieuwe clublokaal in tegenwoor digheid van een aantal genoodigden ge opend. Het oude perceel is door de goede zor gen van den architect den heer K. Jonkheid geheel veranderd, waarbij hij heel wat wen- schen van de dames van het bestuur vervuld heeft. De twee lokalen zien er dan ook ge zellig uit en met de plaatsruimte is gewoe kerd. Ook het schilderwerk is van een pas sende kleur. De wanden zijn versierd met al lerlei aardige platen, o.a. een vergroote af beelding van het veelzeggende diploma van den Kinderbond met daaronder de woorden: .Doe uw best om goed en vriendelijk te zijn jegens alle levende schepselen". De enthousiaste presidente der afdeeling, mej. C. Westendorp, deelde na een kort wel komstwoord eenige bijzonderheden uit de geschiedenis van den Ned. Kinderbond mede, o.a. dat deze nuttige vereeniging het vorig jaar veertig jaar bestond. Ter gelegenheid daarvan heeft een gedenkboek het licht ge zien. waarin verscheidene personen het werk van den Kinderbond beschreven hebben. Mej. Westendorp las een bijdrage voor van mej. A. Buisman, de algemeene secretaresse, die Mevrouw C. J. van der HuchtKerkhoven, de ..moeder" van den bond, over het veertig jarig werk van dien bond heeft laten vertel len; hoe deze er toe gekomen was om met dezen arbeid te beginnen. Mevrouw Van der Hucht zag namelijk veertig jaar geleden door een venster van haar woning, dat een paar jongens bezig waren om een voor een wagen gespannen paard te plagen. Zij had ze bin nengeroepen en hen op vriendelijke wijze op het verkeerde van hun daad gewezen. Daar na volgde nog een samenkomst met die jón gen» en nog eenige vriendjes en zoo werd het eerste clubje gevormd. Dit gebeurde in Den Haag. Mej. Westen dorp vertelde, dat toen in vele plaatsen van ons land af deelingen werden opgericht, waarna in 1912 de oprichting van de afdee ling Haarlem volgde. Hier waren de opricht sters mevrouw ThielWehrbein en mej. Wes tendorp. Deze dames ontvingen de clubjes eerst bij zich aan huis; later in een lokaal van het Jongelingshuis in de Margaretha- straat. Ook nog een poosje in een lokaal van de firma Droste aan de Ged. Oude Gracht. Naar wensch was dit alles niet. In 1913 kwam wijlen mevrouw Willekes MacdonaldReijn- vaan in het bestuur en reeds een jaar latei- was het aan haar te danken, dat de afdeeling van den heer- Tjeenk Willink voor een heel geringen prijs een huisje in de Frankestraat aan den overkant van het nieuwe tehuis kon huren. Tot 1920 is Mevrouw Willekes Mac donald voorzitster geweest. Toen zij lid van den raad werd is zij afgetreden. Zij werd op gevolgd door Mej. Westendorp. In 1922 werd Mevrouw Willekes Macdonald tot eere-pre- sidente benoemd, wat zij tot aan haar dood in 1925 gebleven is. Het vorig jaar September kreeg het bestuur het bericht, dat het huisje zou worden afgebroken. Er moest dus een nieuw onderdak gevonden worden. Hierbij werd veel hulp ondervonden van de Doops gezinde Gemeente en van architect Jonk heid. Door hun bemiddeling konden deze nieuwe lokalen in gebruik worden genomen. Mej. Westendorp vertelde hierna uitvoerig van de vele resultaten van den arbeid der afdeeling op het gebied van de dierenbescher ming. Met gunstig gevolg zijn acties gevoerd te gen het rooken door kinderen beneden 16 jaar; voor de filmkeuring en voor de jeugd bibliotheken. De Kinderbond heeft zelf ook een keur-bibliotheek, waarin o.a. de Vredes beweging tot uiting komt. Ook nam de af deeling liet initiatief tot het oprichten van kindertuinen, welk werk nu door de Vereeni ging voor School- en Werktuinen is overge nomen. Haarlem heeft nu de mooiste van Nederland. Verder heeft de Ned. Kinderbond een vacantiehuis in Gennep opgericht, waar kinderen tien dagen mogen logeeren. Van de bekende artikelen, die Mevrouw Willekes Macdonald in Haarlem's Dagblad schreef, werd een boek samengesteld, getiteld „Een moeder voor velen". Van de opbrengst kon een fonds gesticht worden, zoodat de Kin derbond niet meer zoo behoefde te bedelen. Het Van der Hucht-fonds schonk f 100 voor de verhuizing. In de kleine clubjes in deze afdeeling heerscht altijd een prettige toon. De leidsters staan in haar werk geheel vrij en zij verrichten dezen humanitairen arbeid met veel liefde; ook de leidsters van een paar clubjes van heel moeilijke kinderen. Hiermee eindigde mej. Westendorp haar rede. Onder luid applaus werd haar door Mevrouw R. de VoogtDe Vogel hulde ge bracht; deze noemde haar de ziel van de afdeeling. KENNEMER FOTOKRING. In de maandelijksche bijeenkomst, gehou den in de bestuurskamer van de sociteit Ver eeniging, werden drie nieuwe leden geïnstal leerd. De heer A. P. W. van Dalsum, uit Amster dam, een dor veteranen op amateur-fotogra fisch gebied vergastte de aanwezigen daarna op een beschouwing over „Landschap-foto grafie" verduidelijkt met lichtbeelden. Deze tak der fotografie, aldus spreker is wel de meest beoefende van alle, de meeste camera's zijn er geschikt voor, tot zelfs de goedkoopste toe, terwijl de opnamen vrijwel alle uit de vrije hand genomen kunnen wor den. De heer Van Dalsum deelde zelfs mede, dat hij in 99 van de 100 gevallen bij land schaaf otograf ie geen statief gebruikt, hij vindt zijn reflexcamera het best geschikt en kan daar opnamen tot een vijfde seconde mee maken. Tegen de z.g. kleinbeeldcamera's heeft spreker het bezwaar dat de dieptescherpte als reael te groot is en niet zoodanig regel baar dat een gewenscht perspectief verkre gen wordt. Hoofdzaak is. aldus de heer Van Dalsum, dat op platen gewerkt wordt, die een goede gevoeligheid bezitten, terwijl daarnevens een gebruik van geelfilters een absoluut vereisch- te is, liefst in drie verschillende dichtheden, zoodat op ochtenduren een licht, op middag uren een donker en op tusschenuren een middel-filter gebruikt kan worden. Spreker vertoonde een zeer mooie collectie lantaarnplaten, welke ten zeerste gewaar deerd werden. VRIJDAG 27 JANUARI 1933 HET PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF. MAATREGELEN BIJ VORST. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland dat 'aan eenige gemeenten in onze omgeving water levert, heeft in een publicatie de verbruikers van leidingwater er aan herinnerd, dat het ten strengste ver boden is om uit de tapkranen onnoodig wa ter te laten wegvloeien. Het doen wegvloeien van water, zonder dat daarvan een nuttig gebruik wordt ge maakt, is een ernstige overtreding, omdat daardoor de regelmatige watervoorziening wordt bedreigd Door ambtenaren van het Waterleidingbe drijf zal er zoowel bij dag als bij nacht ten strengste op worden gelet, dat aan het voor schrift des hand wordt gehouden, terwijl bij overtreding een boete zal worden opgelegd onverminderd de bevoegdheid der directie om de gelegenheid tot waterafneming te verbre ken. Tot datzelfde doel is o.m. de hulp dei- plaatselijke politie ingeroepen. Bevriezing der binnenleidingen kan alleen en moet worden voorkomen door het sluiten van de hoofd-stopkraan en het daarna laten leegloopen der leidingen door middel van :t bij die stopkraan zich bevindende aftap kraantje. Om de leidingen geheel te laten leegloopen dienen alle tapkranen in het per ceel geopend te worden en moeten daarbij de leidingen worden doorgeblazen. Nadat de leidingen leeggeloopen zijn moet men de tap kranen en ook het aftapkraantje weer goed sluiten. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Aanrijding in Zaandam. Op 31 Aug. heeft een 19-jarig Spaarndam- mer op den Hoogendijk te Zaandam een 40- jarig werkman, die hem op de fiets tegemoet kwam. aangereden, waardoor de man ernstig gekwetst werd. De Officier heeft tegen den jongen automobilist voor de rechtbank een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maan den geëischt en intrekking van rijbewijs voor 1 jaar. Verdachte werd veroordeeld tot 1 maand voorwaardelijke gevangenisstraf, een boete van f 50 en intrekking van zijn rijbewijs voor één jaar. Verduistering en valschheid in geschriften. Tegen den 24-jarigen expeditieknecht uit Zaandijk, die eenige malen geldsbedragen (van 130, 75 en 13 gulden) toebehoorende aan een Zaansche cacaofabriek verduisterd heeft en daarbij, ontvangstbewijzen heeft ver- valscht had de Officier 8 maanden gevan genisstraf geëischt. De Rechtbank maakte er 6 maanden ge vangenisstraf van. Mishandeling in Haarlem mermeer. Op 2 October 1932 heeft de eigenaar van een café in Haarlemmermeer een lastig be zoeker door een revolverschot in den voet getroffen. Wegens mishandeling heeft de Officier een boete van f 50 geëischt met ver beurdverklaring van de revolver. Verdachte werd veroordeeld tot f 25. subs. 10 dagen hechtenis met vernietiging van de revolver. Mr. W. de Rijke had vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging gepleit. Stucadoorsstakingen en gummistokken. Op den Vergierdeweg heeft in Juli verle den jaar een relletje plaats gehad tijdens dc stucadoorsstaking. waarbij rake klappen met den gummistok zijn uitgedeeld. Een der toen getroffenen heeft terechtgestaan wegens het niet voldoen aan het bevel van de politie tot doorloopen. De Kantonrechter heeft den man veroor deeld. in hooger beroep vroeg de Officier be vestiging van dat vonnis (f 15 of 15 dagen). Mr. B. W. Stomp vroeg vrijspraak. De rechtbank sprak verdachte vrij. Oplichting. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Donderdag terecht een 23-jarig Beverwijker, thans gedetineerd. Hij zou zich verleden jaar hebben schuldig gemaakt aan oplichting door zich voor te doen als gemachtigde van een bloembollenhandelaar in Sassenheim en als zoodanig f 50 te hebben opgestreken. Voorts was hem ten laste gelegd dat hij er een ge woonte van maakte om zonder volledige be taling zich bloembollen (sneeuwklokjes) toe te eigenen zoowel in Haarlem als in den omtrek, o.a. voor 63.20, 125, 170, 454 en 865 gulden. Van de politie zijn mededeelingen ontvan gen van vele oplichtingen die de verdachte gepleegd heeft. Verdachte: „Daar weet ik niets van". HU noemt dit geval, waarvoor hij terecht staat een .doodgewone zaak". Pres.: „Deze houding van u maakt uw zaak niet beter". Vele getuigen verklaarden, dat zy geleverd hadden aan verdachte, die als het op betalen aankwam, uitvluchten zocht, bijv.: „Als ik zelf geld ontvangen heb. zal ik afbetalen". Verdachte beweert vrijwel alle gekochte bollen met verlies verkocht te hebben, en op slechts enkele partyen iets gewonnen te heb ben. waarbij dan die winst door transport en ziekte teniet gedaan werd. Door dat verlies telkens kon hij niets bëtalen. Nog enkele getuigen werden gehoord, waar na de zaak, wegens ziekte van den hoofdge tuige, voor onbepaalden tijd werd uitgesteld. DE KLOKKEN VAN DEN KLUIZENAAR. Zondagavond a.s., 29 Januari, zal het operette-koor „Excelsior" alhier, dirigent Jan Óverhuys. in den Stadsschouwburg de one- rette „De Klokken van den Kluizenaar" C.Les Dragons de Villars") opvoeren. De muzikale vertolking is in handen van een aantal leden van de H O.V., waarbij nog moet vermeld worden, dat het slagwerk in INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. GEOPEND VAN 10V.M.-5N.M. EN VAN 8N.M.-10N.M SLUITING ZONDAG 5FEBR. 5u. N.M. het orkest wordt bediend door een 12-jarig jongmensch. Aimée Maillart heeft met ..Les Dragons de Villars" een schitterend werk geleverd. Deze opéra comique stelt aan de vertolkers zeer hooge eischen. Door de kleur en lijn, die dit muzikale werk zulk een bekoring geven, moet het fijn worden geaccentueerd. De muzikale illustratie is buitengewoon boeiend. Een der glanspunten zal het kinderkoor vormen, dat uit ongeveer 100 kinderen be staat. BUURT- EN SPEELTUIN VEREENIGING „MEERLEBOSCH". Bovengenoemde Vereeniging houdt Vrijdag 27 Januari haar jaarvergadering in het club gebouw aan de Nachtegaalstraat. Dat is een zeer belangrijke vergadering daar o.m. de plannen voor het „Sprokkel- feest" op 25 Fabruari ter tafel zullen komen. Op 30 Januari wordt in het clubgebouw door heer W. Grootes een lezing gehouden over „De Grot van Han" met eigen foto materiaal toegelicht. Verder zal de heer Grootes voor het eerst zijn zelf gezochte en geprepareerde krïstallen-procedé's op het witte doek brengen. MOTORDIENST. REGELING DER HERHALINGSOEFENINGEN Opkomst van de dienstplichtigen van de lichtingen 1927 en 1929 bij de Schoolcompag- nic van den Motordien,•-•l. Ie ploeg: 13 onderofficieren 27 Februari 18 Maart, 150 korporaals'soldaten 618 Maart. 2e ploeg: 13 onderofficieren 2—20 Mei, 150 korporaals'soldaten 820 Mei. 3e ploeg: 13 onderofficieren 624 Juni, 150 korporaals'soldaten 1224 Juni. 4e ploeg: de overigen: onderofficieren 1130 September, korporaals'soldaten 1830 September. De korporaals en soldaten, die de eerste oefening volbracht hebben bij het Korps, worden daags te voren in t genot van groot verlof gesteld. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB Donderdagavond zal in café Brinkmann een byeenkomst worden gehouden door de afdeeling Haarlem en Omstreken van boven genoemde club. Als spreekster is uitgenoodigd mevr. W. A. L. Ros-Vrijman, uit den Haag over „Waarom nu Vrijzinnig-Democraat?" S. D. A. P. De Soc. Dem. Arb. Partij, afdeeling Haar lem I houdt op Dinsdag 31 Januari een ver gadering, waarin o.m. de volgende punten zullen behandeld worden. Stemming over de groslijst in de kieskring ..Haarlem", voor de candidatenlijst; begrooting 1932-1933 (deze luidt in ontvangsten en uitgaven f 1553.50); behandeling der voorstellen en amendemen ten voor het Congres op 4. 5 en 6 Maart te Nijmegen te houden; verkiezing partybe- stuur: Verkiezing redactie „De Sociaal-De mocraat"; Verslag Gewestelijke vergadering; bespreking Februari-actie. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Op 7 Februari hoopt het echtpaar J. Luy- ten en H. Nieuwenhuizen. wonende in de Spaarnoogstraat 27 zijn 50-jarige echtver- eeniging te vieren. Het zal de echtgenooten wel niet aan be langstelling ontbreken. EXAMENS. Voor de examens ter verkrijging van de practijkdiploma's van het Centraal Bureau Instituut Pont te Den Haag slaagden o.a. dé volgende candidaten. allen leerlingen van het Instituut Pont te Haarlem. Machïneschrijven: art. 2b voor het Snel heidsdiploma: de dames L. M. J. A. van Cranenburgh, P. c. van Dalen,R. H. Janssens, A. A. N. M. van Meeuwen. J. J. Cremer. Art. 2a Practïjkdiploma: J. W. L. van Soest. B. M. P. Nugteren, A. M. Rosier. J. de Leeuw, M. D. Clarkson. A. M. F. van Bemmel en de heeren A. Doedijns. F. A. Dekker. Stenografie. Kantoorstenograaf Neder- landsch: ae dames J. W. L. van Soest. R. H. Janssens, P. C. van Dalen en de heer L. J. Bonsel. Practijkdiploma Boekhouden: de dames J. Reeder, J. M. W. Rap en de heeren F. C. Bos man, J. L. Doemen. K. Akkerman. ZENDINGSWERK TN CIIINA Zondagavond 29 Jan. zal Zendelinge Clara Schweingruber uit China in de Broederkcrk aan de Parklaan vertellen over haar moeite vollen. maar ook dikwijls rijk gezegenden arbeid in het verre Oosten. VER. TEGEN DIEREN MISHANDELING. EEN MODERN UITGERUST, NIEUW GEBOUW. In de Ridderstraat wordt in perceel no. 11 Zaterdag a.s. het gebouw geopend van de Vereeniging tegen het Mishandelen van Dieren <afd. Haarlem en OmstrekenDe voorzitter Mr. j. a. p. c. ten Bokke! heeft ons In het nieuwe gebouw rondgeleid en ons in de gelegenheid getsteid nader met het doe! der vereeniging in kennis te komen. Tot nu toe heelt deze vereeniging haar werkzaamheden bepaald tot het verzorgen van zwervende beesten, welke zwervers dan bij verschillende kennels werden onderge bracht. De behoefte deed zich echter voelen om de geheele verzorging In eigen, beheer te verkrijgen en mede hierdoor is men ertoe overgegaan een eigen gebouw te stichten. Tevens heeft men nu de gelegenheid aan gegrepen om het werk uit te breiden en heeft men een polikliniek en een apotheek ingericht waar ook on- en minvermogenden hun kleine huisdieren kunnen laten behan delen. De drie in Haarlem gevestigde vee artsen hebben hun medewerking toegezegd terwijl bovendien de heer J. Jansen als in specteur voortdurend aanwezig is ter behan deling der loopende zaken. Het gebouw fungeert dus als 't ware als een centrale; het is een polikliniek, apotheek en een in richting voor de verzorging van zwervers. Bovendien echter heeft men hier ook een voorlichtingsdienst Ingesteld. De wacht- en vergaderkamer is versierd met vele platen die elk op zichzelf een nuttigen wenk bevatten op het gebied van dierverzorging, terwijl de uitstalkast, welke van buiten te bezichtigen is, een kleine tentoonstelling bevat op veler lei gebied de beesten betreffende. Alles is erop ingericht den dieren die hulp te verlcenen. waarop ook zij recht hebben. De polikliniek is voorzien van de beste instru menten, de hokken voor de zwervers alles van gemetaliseerd eternit) zyn zoo zinde lijk dat „men zich als zwerver niet hoeft te geneeren hier opgesloten te zitten" zooals de heer ten Bokkel het uitdrukte. Ook kan men zieke of gewonde dieren pijnloos afmaken door middel van gas; een nieuw (electrisch) apparaat is in onderzoek. Deze vereeniging die bijna uitsluitend be staat van lidmaatschapinkomsten en giften, kunnen wij in de wanne belangstelling van iederen Haarlemmer, die iets voor dieren voelt, aanbevelen. Het gebouw, dat onder de architectuur van den heer J. W. van Santé tot stand kwam, zal Zaterdag waarschijnlijk in aanwezigheid van de burgemeesters van Haarlem, Bloe- mendaal en Heemstede worden geopend. GEEN BIJTEN 3IEER Een lezer vestigt er onze aandacht op, dat er in de Haarlemsche grachten en singels geen bUt meer wordt gehakt en afgezet. Vroeger jaren gebeurde dat hier steeds. De inzender meent, dat dit verzuim by een fei len brand zeker ernstige gevolgen kan hebben Tot zoover deze klacht. We brachten die over aah den secretaris van de Brandweer. Deze deelde ons het vol gende mee: Van een verzuim kan hier niet gesproken worden. Sinds een groot aantal jaren worden geen bijten meer gehakt, om dat het nadeel er van veel grooter is. dan het nut. Heel wat menschen hebben door de aanwezigheid van byten hot leven verloren, doordat zij er in reden. Ook het afzetten hielp niet. want door het stroo hield de vaart van het slachtoffer plotseling op. waardoor hij in de bijt schoot. Het gebeurde ook vaak, dat den volgenden morgen de byten met een nieuw dun Uskorstje waren bedekt en dan waren ze nog veel gevaarlijker, want ze werden dan niet zoo gauw opgemerkt. Door dc brandweer wordt tegenwoordig aUe aandacht geconcentreerd op de brandkranen. Die worden geregeld elke week een paar maal door 24 man gecontroleerd. Die worden in wendig gepekeld: de deksels worden met olie ingesmeerd en daar bovenop wordt nog zout gestrooid, teneinde te voorkomen, dat zc on zichtbaar worden als het sneeuwt. De brand weer heeft aan deze kranen dan ook genoeg. ■En mocht het bij hooge uitzondering nog eens noodig blijken, dat water uit een gracht gepompt moet worden, dan is het met de te genwoordige uitrusting van dc brandweer mannen een klein kunstje om in een oogen- blik een gat in het ys te maken. VOLKSONDERWIJS. NIEUWE SCHOOLGEBOUWEN WEXSCHELIJK GEACHT. Men schrijft ons: De afdeeling Haarlem van Volksonderwijs hield een goedbezochte ledenvergadering. Na opening door den voorzitter Mr. L. G. van Dam werd het verslag der afgevaardig den naar de laatst gehouden algemeene ver gadering van Volksonderwijs goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat van het Hoofdbestuur het verzoek is ingekomen het initiatief te nemen tot een Willem de Zwijger-herden king voor de scholen. Het bestuur heeft ech ter vernomen, dat reeds plannen bestaan tot de vorming van een officieel Willem dc Zwijger-comité, zoodat het aanbeveling ver dient met dat comité contact te zoeken. Het bestuur zal daarbij er vooral naar streven, dat de herdenking een nationaal en niet een eenzydlg nationalistisch karakter zal dra gen, terwijl evenmin het zwaartepunt mag worden gelegd op de persoonlUkheid van Willem den Zwijger als revolutionair of als geloofsheld. Deze herdenking moet een alge meen nationaal karakter dragen. De rekening en verantwoording van den penningmeester den heer D. de Boer en het jaarverslag van den secretaris den heer E. Geerts Wzn. worden goedgekeurd. Het jaar verslag wees op een stijging van het leden tal en op de in het afgeloopcn jaar gevoerde acties. Bij dc bestuursverkiezing werden dc aftre dende bestuursleden de hoeren A. Mars en G. van Waard herkozen, terwijl In de plaats van den heer S. Rykes, die tengevolge van de oprichting eener afdeeling Heemstede tot die afdeeling is gaan behooren, werd gekozen de heer Mr. C. Blankevoort. By de rondvraag werden verschillende be- langrUke vragen ter sprake gebracht. O. M. werd gewezen op de wenschelijkheid van een nieuw gebouw voor de opleidingsschool in de Wilhelminastraat. van een nieuwe opleidings school in het Zuiden der Gemeente, van een school aan de Pijlslaan en van voorberei dende scholen in het Kleverpark en ten Noorden van' de Jan-Gij zeilvaart. Voor de Vrouw. Dc moderne intellectueel. Hij is niet voor de poes. de moderne intel lectueel. en hij maakt zijn excuses, omdat zyn huls alles behalve is. zooals hij het zou wenschen, maar helaas leven we nog steeds in een kapitalistische maatschappij, niet waar. en speelt geld een grootc rol. vooral als men te weinig heeft. Te veel schijnt min der bezwaarlUk te zijn In de gang openbaart zich dit al: de stem van zijn verstand en die van zijn overtuiging verhieven zich tegelijkertijd, toen hij het probleem van de vloerbedekking van zijn gang beschouwde, en daarbij voegde zich nog op waarschuwenden toon de sombere bas van zijn holle beurs: loopers in een gang zijn niet modern, niet practisch. en duur. Weg loopers! Hier en daar zeilt een kleedje, waarover ge uw beenen breekt. Zijn kamer is ontegenzeggelijk gezellig, en hoewel de strakke lijn overheerscht. weet de eigenaar, dat hij nog alles behalve hoeft ge schapen wat dc moderne architect een goed interieur zou noemen. Hij weet. kUkt. om zich heen, betwijfelt in zijn hart of hij op den duur in een goed interieur aarden zou. schaamt zich, en overlegt met zyn verstand, dat hij zyn zondige gedachten maar voor zich zal houden. Zijn kamer wordt gekenmerkt door de al- gehcelc afwezigheid van wit. Geen kanten kleedjes. Geen witte tulle of neteldoeken gor dijntjes. hoogstens gekleurde tulle. Een bank met veel groot e. veelal geweven kussens. Een geweven tafelkleedje. Een geweven looper op buffet of dressoir. Daarop een schaal of bak met vruchten. Aan den wand reproducties naar goede schilderijen en origineele teekeningen van bevriende schilders, alles In eenvoudige lijst jes en zonder passe-partouts. Een gashaardje. Geen klok op den schoor steenmantel. Een modern theeservies. Gebeitste vloeren. Een neutraal behang. Schemerlampen met papieren kanpen. Vrijwel uitsluitend vazen en pullen van aardewerk, behalve een moderne glazen bowl. Cactussen. Een modern theeservies. Een schrijfbureau voor meneer. Geen antieke meubelen: wel antieke voor werpen: een paar oude boeken, een koperen kandelaar, een tinnen kan. een ouderwet- sche. dikbuikige, groene flesch, waarvan soms een lamp. Boeken nemen een voorname plaats ln. Eén boekenkast, twee boekenkasten, open. zonder gordijntjes of glas. overal zwerven boeken, en als ge weggaat, krygt ge er een mee. Zelden een Engelsch, tenzij hot Huxley is. Alle andere wek Het is gewoonlUk pas uitgekomen. Wat de eigenaar tekort kwam voor zijn ganglooper of een antiek meubel, had hij maar al te vaak al dubbel en dwars aan boeken uitgegeven. Of voor gramofoon- platcn. Of voor concerten en lezingen. Men kan van hem zeegen. wat men wil. maar hij heeft, interesse. Zyn vrouw ook. maar kalmer, filosofischer. Trouwens, men vergisse' zich niet )n haar: zii kleedt zich doorgaans eöed. Ergens in een hoek ontdekt gc de naai machine cenigszins tot. uw verbazing be seft ge het. WILLY VAN DER TAK. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij. die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maar.d GRATIS. Abonnement f 1.90 per maand en 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (WENSING'S Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek steïi de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Ondergeteekendc, die gedurende 20 jaren door middel van „Lighal-uitvoerlngen" en meer dan 25 jaar door middel van vrijwil lige bijdragen geld bijeen bracht ten behoeve der Vereeniging tot Bestrijding der Tubercu lose ln Haarlem en Omstreken, heeft door zijn gedwongen pensionneering het contact met zijn vroegere scholen en leerlingen ver loren. Hij roept nu, bovenal zijn oud-leerlingen In Haarlem en Bloemendaai, en voorts allen, rile sympathiseeren met het bovenvermelde doel op, hem bij te staan door het verzame len van vrijwillige bijdragen op lijsten, aan tc bieden aan de inwoners van Haarlem. Bloemendaai en Heemstede, in verband met de a.s. Lighal-uitvoering onder leiding van den heer B. J. Wieland Los en Mej. M. B. Roozen. Daar het bureau van. Statistiek in den Haag meldt: toeneming der tuberculose, ge volg van mindere voeding in vele gelederen der maatschappij, daar vertrouwt onderge teekende dat vele dames en heeren en oud- leerüngen zich op zullen geven voor het mooie doel. Het parool Is: ..Laat ons onze arme zieken niet vergeten." Deze oproep geldt inwoners van Haarlem, Heemstede en Bloemendaai. Aangifte voor deeinemendcn, gaarne spoe dig, aan onderstaand adres- A. J. MEIJERINK, Cruquiusstraat 10 (nabij Koninginneweg).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7