UIT HET BUITENLAND HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 4 FEBRUARI 1933 Daladier's regeeringsverklaring in de Fransche Kamer. Financieele hervormingen aangekondigd. Een vertrouwensvotum. Engelsch-Japansch accoord inzake China? Geen inmenging van den Volkenbond meer? Een Engelsche uiteenzetting te Genève over de ontwapeningskwestie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. De nieuwe Fransche regeering heeft zich 'gistermiddag in Kamer en Senaat voorge steld. De regeeringsverklaring, welke in de Kamer werd voorgelezen door Daladier was slechts kort en bevatte geen nauwkeurige aanwijzing voor de bedoelingen der nieuwe I regeering. In de inleiding der regeeringsverklaring wordt de aandacht gevestigd op de econo mische en financieele crisis, welke overwon nen moeten worden door een eerlijke toepas sing van het parlementaire regime en een op rechte samenwerking van alle krachten. De regeering heeft het voornemen onverwijld een aantal noodzakelijke hervormingen in te voeren. Belastingontduiking zal zeer ernstig bestraft worden. De regeering zal Dinsdag het financieele program indienen en de vertrou- wenskwestie stellen bij de stemming over het begrootingsplan. Wat de buitenlandsche politiek betreft, de regeering zal den internationalen vrede be- vorderen. De regeering wil, dat de veiligheid van Frankrijk en de veiligheid van alle vol ken bij gelijke rechten ook gelijke plichten zullen hebben. In het verdere verloop van de Kamerdebat- i ten heeft de voormalige premier Herriot een motie ingediend, die de regeering overnam en op aanvaarding waarvan zij de vertrouwens kwestie stelde. Deze motie luidt als volgt: ,De kamer keurt de regeeringsverklaring goed, vertrouwt de regeering, wijst iedere aanvulling af en gaat over tot de orde van den dag." Namens de socialisten heeft Frossard het I woord gevoerd. Hij zeide dat de socialisten hun houding tegenover de regeering afhan kelijk zullen stellen van aanvullende verkla- i ringen welke de regeering zal moeten geven over haar sociale politiek, o.m. ten aanzien van de veertig-urige werkweek. De afgevaar digde stelde Daladier de vraag of hij een meerderheid wil hebben ter verdediging van het Republikeinsche regime en van zijn vrij heden. Na het einde der debatten over de alge- meene politiek heeft de Kamer haar vertrou- wen uitgesproken in de nieuwe regeering Daladier met 370 tegen 200 stemmen. CHINA. Naar Chineesche bladen melden, zou een bespreking plaats vinden tusschen den Engel- schen en den Japanschen ambassadeur in China, welke betrekking zou hebben op een i verdeeling van China. De Britsche ambassadeur, aldus de bla den, zal in opdracht zijner regeering den Ja panschen ambassadeur Arioschi toezeggen, I dat de Britsche regeering niet zal toestaan, dat de Volkenbond zich in het Japansch-Chi- j neesche conflict zal mengen, evenmin als zij zou goedvinden dat paragraaf 15 van het Volkenbondspact zal worden toegepast. De Japansche regeering zou, blijkens deze I berichten, als compensatie voor deze hou ding afzien van haar aanspraken op het Yangtse-dal ten gunste van Engeland. Naar voorts wordt medegedeeld zouden tusschen de Britsche en de Japansche regee ring onderhandelingen zijn aangevangen, betreffende de provincie Jehol, waarbij de Britsche regeering zou hebben verklaard er niets tegen te hebben, indien deze provin cie bij Mandsjoekwo zou worden gevoegd. (Zooals bekend zijn overeenkomstige over eenkomsten inzake Tibet door de regeeringen I van Engeland en Japan gedementeerd.) GENèVE. Bij de voortgezette behandeling van het Fransche plan in de Hoofdcommissie der Ontwapeningsconferentie heeft onderstaats secretaris, Anthony Eden, het standpunt der Engelsche regeering uiteengezet. Eden zeide, dat het noodzakelijk is een al- gemeene directe vermindering van alle be wapeningen door te voeren als beslissende en eenige taak der conferentie. Spreker zeide dat de conferentie op de basis van het plan- Hoover en de voorstellen der Italiaansche en Engelsche regeering .rekening houdend met het Fransche plan, overgaan tot practische daden. De Engelsche regeering heeft daartoe 'onlangs een practisch werkprogram voorge legd. dat zulks mogelijk maakt. De tijd van spreken is voorbij, aldus besloot Eden. De Tsjechische menister van Buitenland sche Zaken heeft verklaard, dat zijn regee ring het Fransche plan steunt, omdat het plan berust op dc wcderzijdsche onafhanke lijkheid der drie principes: veiligheid, ont wapening en rechtsgelijkheid en de idee van het Geneefsche protocol weer ontwerpt Het Fransche plan, aldus Benesj, moet dc beslis sende basis vormen voor dc oplossing van het ontwapenings- en veiligheidsprobleem. De besprekingen werden beëindigd met dc door den vertegenwoordiger van België, Be" -inuïn. afgelegde verklaring. Maandag zal dc behandeling worden voortgezet. Bounquin verklaarde dat zijn regeering toe stemt in het Fransche plan. doch dat ernstige twijfel bestaat over de doelmatigheid der voorgestelde internationaliseering van zware wapepen. In internationale kringen gelooft men niet dat het Fransche plan door de hoofdcommis sie zal worden aangenomen. Buïfschlancl. De z.g. opmarsch naar Berlijn. Naar aanleiding van de geruchten in de Engelsche bladen over een marsch naar Berlijn, die hei garnizoen te Potzdam voor nemens zou zijn geweest te doen om tc voor komen dat Von Hindenburg een regeering- Hitler-Van Papen-Hurgenberg zou benoemen en die, volgens andere gerucht-en, het herstel van de monarchie ten doel zou hebben, pu bliceert Wernar von Alvensleben een ver klaring, omdat zijn naam in verband met de ze geruchten is genoemd. Hij verklaart niets anders te hebben gezegd, toen hij vernomen had dat Von Schleicher den Rijkspresident zou hebben gewezen op het gevaar van een opdracht tot kabinetsformatie aan Von Pa pen, dat een dergelijke regeering die slechts op een tiende gedeelte van het Duitsche volk zou steunen een provocatie zou zijn van de overige 90 procent van het volk en dat de onvermijdelijke verwikkelingen en politieke strijd, die er het gevolg van zouden zijn tot versplintering van rijksweer en politie zouden voeren. Von Alversleben verklaart te hebben gedacht dat de Rijkspresident, indien Hitier het voorstel van Von Papen tot vorming van het huidige kabinet niet zou hebben aan vaard, een autoritair kabinetVon Papen- Hugenberg zou benoemen. Hij had dit een zoo groot gevaar geacht, dat hij in een gesprek met eenige nationaal-socialisten had ver klaard dat men menschen, die den Rijks president iets dergelijks adviseerden met uitschakeling der N.S.D.A.P., het beste kon arresteeren. Een leger dat dan tegen 90 pro cent van de bevolking zou moeten optreden, zou ongetwijfeld uiteengerukt worden. Uit deze uitlatingen zouden de verkeerde conclu sies, als had Von Alvensleben de vorming van een kabinet-Hitler-Von Papen-Hugenberg willen verhinderen, zijn getrokken. Hitier zoekt contact met Italië. De Italiaansche bladen publiceeren naar Reuter meldt eenige verklaringen, welke door rijkskanselier Hitier aan Italiaansche pers vertegenwoordigers te Berlijn zijn afgelegd. De rijkskanselier verklaarde steeds den na druk gelegd te hebben op de noodzakelijk heid van nauwe en vriendschappelijke be trekkingen tusschen Duitschland en Italië en zeide vastbesloten te zijn. om ook als verant woordelijk vertegenwoordiger der Duitsche politiek naar dit doel te blijven streven, daar hij van meening was. dat een werkelijke vriendschap tusschen beide landen noodig is voor den vrede in Europa. Hitier zeide de verzekering te kunnen ge ven, dat van Duitsche zijde niets zal worden nagelaten, om de gewenschte samenwerking in daden om te zetten. Hij besloot zijn verklaring met een groet aan het Italiaansche volk, een groet, die des te spontaner is, „omdat", aldus de rijkskan selier, „mijn opvattingen en mijn politiek ge voel in velerlei opzicht met de opvattingen en gevoelens van het Italiaansche volk schij nen te harmonieeren". Roemenië. Regeering gemachtigd tot het afkondigen van den staat van beleg. De Kamerzitting van Vrijdagmiddag is zeer rumoerig geweest, daar minister-presi dent Wajda machtiging vroeg den staat van beleg af te kondigen voor Boekarest, Ploesi en eventueel andere gebieden. De minister van Binnenlandsche Zaken is Vrijdagmiddag door den koning ontvangen. \yien hij een uitvoerig rapport over den toe stand uitbracht, met name in het petro- leumgebied van Jassy, Galatz en Dombowica. De pers eischt algemeen van de regeering een energiek ingrijpen, doch zij spreekt er voorts haar vreugde over uit, dat nog geen bloed is gevloeid. Het corps der gendarmerie is intusschen versterkt. De lichting 1909 is gedeeltelijk opgeroepen om de verzwakte troepencontingenten aan te vullen. Na een buitengewoon opgewonden zitting van de Kamer is Vrijdagavond met rond 200 tegen 40 stemmen het door de Roemeensche regeering ingediende wetsontwerp, waarbij de regeering het recht krijgt te allen tijde met onmiddellijk effect den staat van beleg af te kondigen, aangenomen. Men verwacht, dat de regeering zeer spoedig gebruik zal maken van dezen volmacht. Ierland. Labour niet in de regeering De raad van bestuur der Labour-party heeft, heden met algemeene stemmen beslo ten geen deel te nemen aan de regeering- De Valera, maar de vorige politiek te blijven volgen en alle maatregelen tc steunen, die in overeenstemming zijn met het program van de partij. Genève. Voorloopig accoord in het E ngelsch-Perzische oliegeschil. Het conflict tusschen de Engelsche en de Perzische regeering inzake de d'Arcy-concessie aan de Anglo-Persian Oil Cy. is, naar Reuter uit Genève meldt, voorloopig bijgelegd. De Britsche en de Perzische regeering zijn overeengekomen de behandeling van het con flict voor den Volkenbondsraad uit te stellen tot de Mei-zitting, en indien noodig nog lan ger. Inmiddels zullen onverwijld onderhande lingen worden geopend over het vcrlecncn INGEZONDEN MEDEDEF.LINGEN a 60 Cts. per regel. GEOPEND VAN lOv.M.-5N.M. EN VAN 8N M ~10HM SLUITING ZONDAG 5 FEBR. 5u. N M. van een nieuwe concessie aan de Anglo- Persian. Zoowel Perzië als Engeland handhaaft zijn rechtsstandpunt. Mochten deze onderhande lingen zonder resultaat verloopen, dan zou de Volkenbondsraad zich opnieuw met de kwestie bezighouden. Lethland. De regeering afgetreden. Het wetsontwerp van den Letlandschen mi nister van onderwijs waarin een lettificeering van de scholen voor de minderheden was op genomen, is hedenavond laat door het parle ment met 64 tegen 24 stemmen verworpen. Het geheele kabinet Skoejeniek is daarop af getreden. Zwid»Afrika. Volkenbond dringt op wapen stilstand in de- Chaco aan. De Volkenbondsraad heeft, blijkens een Reuter-bericht, na een vrij langdurig debat besloten de regeeringen van Bolivia en Para guay in een telegram uit te noodigen de vijandelijkheden te staken en een wapenstil stand te sluiten. In het verslag van de commissie aan welke de Volkenbondsraad had opgedragen de zaak te onderzoeken speelt in het bijzonder de quaestie van het zenden van een commissie van onderzoek naar de Gran Chaco een rol. De beide regeeringen hebben weliswaar principieel hierin toegestemd, maar toch allerlei bezwaren tegen het zenden van der gelijke commissie geopperd, zoodat voorloopig van dezen maatregel moet worden afgezien. Rust in Nicaragua. De bekende revolutionnaire leider gene raal Sandino is naar Reuter uit Managua meldt uit het binnenland gekomen naar den president van Nicaragua, Sacasa, om gespre- kingen te voeren over vredesvoorwaarden. Nader wordt gemeld dat, reeds overeen stemming is bereikt tusschen den opstande lingleider generaad Sandino en den pre sident van Nicaragua, die eenige dagen ge leden den staat van beleg had moeten af kondigen voor bepaalde districten in de om geving van Managua. DE AANSLAG OP INOEKAI. ARRESTATIE VAN VEERTIEN PERSONEN. TOKIO, 3 Februari (V. D.) Veertien leden van een geheime organistaie die zouden hebben deelgenomen aan den aanslag op den Japanschen minister-president Inoekai zijn gearresteerd. Zij hebben een bekentenis afge legd en verklaard dat zij hebben gehandeld in nationalen geest. Zij wilden slechts die politieke elementen verwijderen wier werk den nationalen wil van Japan bedreigde. De gearresteerden maken voor het grootste gedeelte deel uit van het Japansche leger en de marine. Zij verklaarden bereid te zijn hun straf te ondergaan. ERNSTIGE ONTPLOFFING OP RHODE ISLAND. NEW-YORK, 3 Febr. (V.D.) In Provi dence (Rhode Island) is de koelinstallatie der United States Rubber Co., door een ern stige ontploffing vernield. Vier personen zijn gedood en een groot aantal arbeiders is gewond. De ontploffing was zoo hevig, dat de rui ten in de geheele omgeving zijn vernield. Later ontstond nog brand, doch deze kon spoedig worden gebluscht. Graaf Ilelldorf. bekende S.A.-lcider, wordt genoemd als politiepresidenl van Berlijn. DUITSCHLAND ONDER HITLER. De socialistische ;.Vorwarts" Verboden BOTSINGEN DUREN ONVERMINDERD VOORT. Op grond van paragraaf 6 der verordening van den Rijkspresident tot handhaving van den binnenlar.dschen vrede van 19 Decem ber 1932 en de paragrafen 81 tot 86 van het Wetboek van Strafrecht heeft de politie- president het te Berlijn verschijnende dag blad „Vorwarts" met al zijn kopbladen met directen ingang van 6 Februari a.s. verboden. Het verbod heeft ook betrekking op ieder gedrukt stuk. dat in plaats er van komt of ais zoodanig te beschouwen is. De motiveering van het verbod luidt: „Li het ochtendblad 57 A 29. 50 jaargang, bevinden zich in den oproep op de titelpagina onder het opschrift ..Duitsch Volk! Mannen en vrouwen" o.m. de volgende zinnen: „Tegen dergelijke plannen roepen wij u ton strijde. Stelt u teweer! Beschermt uw zelf beschikkingsrecht als staatsburgers! Verheft u tegen uw belagers, tegen de fijne lui, de bo venlaag van het grootkapitaal die zoo dun als een vlies is. Breekt zijn politieke en econo mische macht! Strijdt daarom met ons voor de onteigening van het groot grondbezit en de verdeeling van het land aan de boeren en de landarbeiders. Strijdt met ons voor de onteigening van de groot-Industrie, voor den opbouw van een socialistische planmatige productie en verbruik!" Door deze uiteenzetting wordt in verband met den inhoud der geheele proclamatie pa ragraaf 85 van het Wetboek voor Strafrecht voor het Rijk toegepast te zamen met par. 81, lid 2 van het Wetboek van Strafrecht voor het Rijk. Instructie der Komintern voor de KPD. KOWNO. Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft het bureau der Komintern voor West- Europa in verband met de laatste maatrege len der Rijksregeering tegen de KPD deze partij nieuwe instructies gegeven. De werk zaamheden der KPD zouden, aldus wordt ge meld, in hoofdzaak illegaal worden. De lei ding der KPD wordt overgedragen aan een geheim strijdcomité, dat uit drie personen zal bestaan en waaraan de officieele partij leiding ondergeschikt zal worden. Dit gehei me comité zou voor alles moeten voorkomen, dat de energie der KPD te lijden heeft van de maatregelen der Rijksregeering. Huiszoeking tc Frankfurt a. d. Main. FRANKFURT a. d. MAIN, Vrijdagochtend heeft de politie een onderzoek ingesteld in de bureaux der KPD en haar nevenorgani saties. De beambten hebben een groot aan tal drukwerken en documenten in beslag ge nomen, die evenwel nog niet zijn bestudeerd. Botsingen in Duisburg- Hamborn. DUISBURG-HAMBORN. Op verschillende plaatsen in Duisburg-Hamborn is het heden avond tot botsingen gekomen tusschen nat.-soc. en communisten o.a. op den hoek Kaiser-Wilhelmstrasse en Lenhofstrasse. ter wijl tegen 7 uur op den hoek van de Schul- en de Lenhofstrasse verdere botsingen ont stonden waarbij de communist Weckmann een slag op zijn hoofd kreeg, tengevolge waar van hij onderweg naar het ziekenhuis over leed. Bij de Martin-Tor werd hedenmiddag een man tijdens een politieke twist overvallen en neergeslagen, waarbij hij zoo zware wonden opliep, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Proteststaking van één uur te Luebeck. LUEBECK. Naar aanleiding van de arresta tie van den leider der sociaal-democratische beweging te Luebeck. zijn de arbeiders te Luebeck Vrijdagmorgen te 10 uur in staking gegaan. De staking was bedoeld als een pro teststaking en duurde een uur. Onrust in liet Ruhrgebied. WUPPERTAL. In den nacht op Vrijdag kwam het in het Ruhrgebied weer tot ver scheidene botsingen tusschen communisten en nationaal-socialisten. Te Elberfeld werd een communist ernstig gewond en namen na tionaal-socialisten een dreigende houding aan tegen politie-agenten, die een nationaal- socialist hadden gearresteerd. Bij een poging om den man te bevrijden werd een politie agent gewond. Een aantal vuurwapens werd in beslag genomen. Op een andere plaats in de stad werd een nationaal-socialist aan het hoofd gewond. Schietpartijen ontstonden te Velbert en Remscheid, waar de communisten ondanks het verbod een betooging wilden houden. KEULEN. Bij de huiszoekingen bij com munisten en in communistische bureaux te Keulen werden volgens mededeeling van de politie documenten en geschriften gevonden, welker inhoud aanspoort tot hoogverraad. Bij de huiszoekingen bleek dat verschillende par- tijbureaux gedeeltelijk waren ontruimd en dat het materiaal bij particulieren in veilig heid was gebracht. Een aantal leidende func- tionnarissen houdt zich klaarblijkelijk ver borgen. Twee dooden te Berlijn. BERLIJN. Tn den afgeloopen nacht even na middernacht is het op twee plaatsen der stad tot botsingen gekomen tusschen com munisten en nationaal socialisten. Hierbij zijn drie communisten door schoten zwaar gewond. Twee hunner zijn kort daarna in het ziekenhuis overleden. De eerste botsing vond plaats in Moabit, waar de 18-jarige communist Alfred Kollats door een revolverschot in de borst doodelijk gewond werd Vier nationaal socialisten zijn gearesteerd. Kort daarop begon in Neukoelln. in de Fuldastrasse een schietpartij waarbij even eens een communist een schot in de dij kreeg, terwijl een lid van de anti-fascistische organisatie een schot in den buik kreeg, waar aan hij overleed. Hier zijn een nationaal so cialist en negen communisten gearresteerd. Actie tegen Communisten in Beieren. MUNCHEN. Naar aanleiding van de scher pe maatregelen tegen de communisten in Pruisen en eenige andere landen wordt van Beicrsche zijde verklaard, dat communistische openluchtbetoogingen in Beieren reeds lang niet geduld worden. Ook tegen communisti sche vergaderingen in zalen wordt door de politie opgetreden, zoodat Beieren in de be strijding van het communistisch gevaar In nlejs bij dc andere landen achterstaat. Geen maatregelen tegen persexccsscn BERLIJN. Het Rijkskabinet is Vrijdagavond gedurende bijna twee uren bijeen geweest. Er werd beraadslaagd over den politicken toestand. Er zijn geen besluiten genomen. Het verluidt dat het kabinet zich in het bij zonder heeft bozig gehouden met de bespre king van maatregelen welke tegen persexces- scn genomen zouden moeten worden. Het is evenwel niet te verwachten, dat de desbe treffende verordening reeds heden 'Zater dag» zal worden afgekondigd. Het Rijkska binet heeft geen economische kwesties be sproken. Herstel der monarchie niet aan de orde? Vice-rijkskanselicr von Papen heeft, aldus lezen wij in dc Tel. aan den vertegenwoordi ger van United Press. Edward I. Keen. in een interview de verzekering gegeven, dat. het aan het bewind komen van de nieuwe Duit sche regeering niet in verband staat met eenlgerlei beweging tot het herstellen van de monarchie. Huiszoekingen in Brunswijk. BRUNSWIJK. Gistermorgen heeft dc poli tie bij 62 leden van de K. P. D. te Brunswijk huiszoekingen verricht naar verboden ge schriften en wapens. Een groote hoeveelheid materiaal werd in beslag genomen. Ontbinding van den Pruisischen landdag op 4 Maart? BERLIJN. Nationaal-socialistlsche Pruisi sche landdag-fractie heeft haar voorstel tot onmiddellijke ontbinding van den landdag aldus gewijzigd, dat deze ontbinding pas op 4 Maart a.s. in werking treedt. TREINEN DOOR PANTSER WAGENS GEëSCORTEERD. RAMP TIJDIG VOORKOMEN. DUBLIN. 3 Febr. (V. D.> Stakende spoor wegarbeiders hebben de rails op het traject Dublin-Belfast tusschen Strabane en Derry over ten lengte van 20 M. opgebroken. De wandaad werd tijdig ontdekt. Aile nog rij dende treinen worden door pantserwagens dtr politie geëscorteerd. Op knooppunten der spoorwegen en bij bruggenhoofden ^taan met machinegeweren gewapende troepen gereed. De onderhandelingen tusschen de spoorweg maatschappijen e;: de vakvereenigingen zijn mislukt. Dc maatschappijen hebben gewei gerd de loonsverlaging van 10 pet. te laten vallen. OM EEN AUTO TE ONTWIJKEN. TEGEN BRUGLEUNING DOOD GESLAGEN. Op den Harlingerstraatweg bij Leeuwar den even voorbij den Menaldiimmcrweg is Vrijdag een ernstig ongeluk gebeurd. Een handelaar uit Purmercnd reed met zijn auto op den Harlingerweg. toen de wagen door de gladheid van den weg begon te slingeren. De 53-jarige J. Fokfcema uit Leeuwarden wilde de slingerende auto ontwijken en stapte daarvoor van zijn fiets af. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig te vallen, dat. zijn hoofd tegen een ijzeren brugleuning sloeg. De dood trad onmiddellijk in. De auto kwam nog in botsing met de brugleuning en werd beschadigd. Volgens den bestuurder heeft hij den fietser niet aangereden. Een onder zoek wordt ingesteld. VERDEELDHEID IN O. S. P. EN ANTIFO. ALWEER EEN GROEP-SUIKERMAN. Volgens de N.R.C. hebben 50 O.S.P.'ers in een te Amsterdam gehouden vergadering be sloten een eigen orgaan uit te geven, ge naamd De Socialist, onder redactie van P. Buwalda. B. Luza. en J. Suikerman. Zij vin den de leiding der O.S.P. te reformistisch. De O.S.P. is voorts uit het Antifo-comité getreden, wegens oneenigheid met het N A S. Het comité tegen fascisme en oorlog is hier- meer vrijwel ontbonden. Zondag 26 Februari zal het te Amsterdam een bijeenkomst hou den tot vaststelling van een werkplan en be handeling van organisatorische vraagstuk ken, Tot zoo lang is de heer G. Nabrink tc 's-Gravenhage als voorzitter opgetreden. DE ONRUST BIJ DE MARINE IN INDIë. VAKBONDEN OVERLEGGEN MF.T DEN MINISTER. Aneta-Holland meldt: De vertegenwoordigers van de Ver. van Technici der Kon. Marine, den Bond van Christelijk Marinepersoneel en de R.-K. Ver. van Marinepersoneel St. Christophorus zijn op hun verzoek door den Minister van De fensie in audiëntie ontvangen, met het oog op den toestand bij dc Marine in Oost-Indië. naar aanleiding van dc salariskortingen en de houding die een deel van het personeel heeft aangenomen, speciaal tegen de opge legde 4 pet. korting van 1 Februari 1933. Bij dit zeer welwillend onderhoud hebben eerstens dc vertegenwoordigers betreurd en afgekeurd de voorgevallen onregelmatighe den en erkend dc moeilijke taak welke de Regeering heeft in de huidige tijdsomstan digheden. Dc vertegenwoordigers stelden zich verder op het standpunt, dat thans geen wij ziging kan worden verwacht in de getroffen maatregelen, alleen reeds omdat dit zou kun nen worden uitgelegd als een gevolg van de afkeurenswaardige houding door een deel van het personeel te Soerabaja aangenomen. Gesproken werd over de salarispositic van het Marine-personeel in Oost-Indië. de mo gelijkheid van overleg voordat belangrijke veranderingen worden aangebracht en het uit den weg ruimen van mogelijke onbillijk heden in de salarisregeling zoodra de in Indië reeds aangekondigde salarisherziening ter hand zal worden genomen, waarbij vooral de aandacht werd gevestigd op de verhouding tusschen de Indische en de Nederlandsche bezoldigingen van het Marine-personeel. STAKING TN DE RIJNVAART TEN EINDE. Naar het Handelsblad meldt, wil dc Cen trale Bond van Transporarbelders die 1 April 1932 de staking in dc Rijnvaart proclameerde, thans de 15?* loonsverlaging, waartegen deza staking gevoerd werd, aanvaarden.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9