ONZE TWEEDE-KLASSERS KON. NED. VOETBALBOND. 'WAT ONZE EERSTE KL ASSERS DEDEN OVERZICHT RANCLIJSTJES DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS DE OVERIGE EERSTE KLASSERS z. V. v.—E. D. O. (2—0) Zes eerste klas wedstrijden wegens onbespeel bare terreinen uitgesteld. Haarlem en Sparta spelen 22 gelijk. R. C. H. lijdt tegen A. D. O. een groote nederlaag. V. S. V. klopt Z. F. C. Feijenoord bijna kampioen! Velocitas door Be Quick geslagen. H. F. C. wint voor de tweede maal van Hercules. E. D. O. en Bloemendaal verliezen beide een uitwedstrijd resp. tegen Z. V. V. en B. F. C. Onze voorspelling, dat een groot aantal terreinen wegens onbespeelbaarheid wel af gekeurd zouworden, is uitgekomen. Niet min der dan zes eerste klas wedstrijden moesten daardoor worden uitgesteld. Daarom kon ook West-FrisiaStormvogels niet doorgaan. Dat was heel jammer, want nu heeft Ajax een wedstrijd moer gespeeld, dan de IJmuidena- ren, zoodat een vergelijking tusschen deze twee kampioenscandidaten moeilijker wordt. Sparta, die gisteren aan den Schoterweg tegen Haarlem een heel kostbaar punt ver loor, heeft zelfs nu nog een klein kansje op den titel. Te begrijpen is het dus, dat wij Zondagmiddag door een bestuurslid van Sparta werden opgebeld, die ons zeer nieuws gierig naar den uitslag van den strijd in Enk huizen vroeg. Hij was teleurgesteld bij de tij ding, dat die niet gespeeld was. Haarlem mag intusschen met dit gelijke spel heel tevreden wezen, want de Rotterdammers waren bijna doorloopend veel sterker. Vooral het gemis aan enthousiasme bij sommige roodbroeken doet zeer onaangenaam aan. Op zoo'n wijze wordt geen wedstrijd gewonnen. R. C. H. heeft gisteren in Den Haag een geweldige off-day gehad. Haar voorhoede heeft zelfs geen kans gezien, om ook maar één doelpunt tegen A. D. O. te maken. Kwaad kan het voor de Racing weliswaar nog niet, maar nu wordt toch oppassen de bood schap. Aan V. S. V. ons compliment voor de kra nige wijze waarop ze Z. F. C. geklopt had. Deze IJmuidenaren kunnen nu rustig de competitie uitspelen, terwijl zij den Zaan- kanters het laatste kansje op het kampioen schap ontnamen. Zeer de aandacht trekt de uitslag van den wedstrijd D. H. C.Feijenoord. Laatstge noemde heeft op alleszins duidelijke wijze ge toond veel sterker dan D. H. C. te zijn. Feijenoord is inderdaad de krachtigste club In het Westen. Haar tweede elftal won giste ren met niet minder dan 133 van D. H. C. II. Het zooveelste kampioenschap kan aan de club van Van Heel niet meer ontgaan. Mis schien kan zij a.s. Zondag de vlag al hijschen. Het Groningsche Velocitas hééft gisteren de eerste nederlaag in dit seizoen moeten boeken. Dat heeft zij aan den oud-kampioen Be Quick te danken, die haar een 42 neder laag toebracht. Toch zal ook hier Velocitas wel weer kampioen worden. Het is maar goed, dat H. F. C. gisteren van Hercules gewonnen heeft, want ook D. W. S. en Velox gaan op den weg der overwinningen voort. Onze stadgenoofen hebben zich dus veilig op de eerste plaats kunnen handhaven. Naar wij hedenmorgen tot ons genoegen vernamen, verwekt de toestand van Van der Meulen. die gistermiddag een lichte hersen schudding kreeg, geen zorg. E. D. heeft haar vrienden ten zeerste te leurgesteld, door met een 20 nederlaag uit Zaandam terug te keeren. Kinheim zal dit niet onaangenaam gevonden hebben, want Zeeburgia heeft ook verloren. De spanning is hier nu ten top gestegen. De nederlaag van Bloemendaal in Bussum tegen B. F. C. kwam niet geheel onverwacht. Een volgende maal maar weer beter! AFDEELING I. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnl. v.-t. gem. Feijenooi'd 13 11 2 0 24 43—18 1.85 D. H. C. 12 6 2 4 14 37—37 1.17 H. B. S. 13 6 2 5 14 34—29 1.08 Z. F. C. 11 4 3 4 11 28—23 1.— V. S. V. 14 5 3 6 13 31—35 0.93 R. C. H. 12 5 1 6 11 28—32 0.92 A. D. O. 13 4 3 6 11 26—23 0.85 't Gooi 13 4 3 6 11 20—35 0.85 Hermes-D.V.S.10 3 2 5 8 17—25 0.80 Blauw Wit 11 1 3 7 5 21—28 0.45 Tweede klasse A: E. D. O. 12 8 2 2 18 36—18 1.50 Kinheim 13 9 1 3 19 33—25 1.46 Zeeburgia 12 8 0 4 16 31—14 1.33 T. O. G. 11 6 0 5 12 22—26 1.09 Z. V. V. 12 5 2 5 12 31—24 1.— H. R. C. 13 4 3 6 11 24—31 0.85 W. F. C. 11 3 3 5 9 20—22 0.82 Alcm. Victrix 12 3 3 6 9 36—39 0.75 V. V. A. 12 3 1 8 7 19—30 0.58 D. E. C. 12 3 1 8 7 2750 0.58 Tweede klasse Bi H. F. C. 12 9 3 0 21 39—16 1.75 D. W. S. 14 9 2 3 20 47—14 1.43 Velox 14 9 0 5 18 44—25 1.28 Hercules 13 6 2 5 14 26—30 1.08 Bloemendaal 12 4 2 6 10 26—33 0.83 Alphen 12 3 4 5 10 30—37 0.83 Spartaan 11 3 3 5 9 18—23 0.82 A. F. C. 12 3 3 6 9 24—36 0.75 B. F. C. 12 3 3 6 9 19—33 0.75 Baarn 12 1 2 9 4 23—45 0.33 AFDEELING II. Eerste klasse Stormvogels 12 9 Ajax Sparta K. F. C. Xerxes Haarlem D. F. C Hilversum West-Frisla V. U. C. 13 11 12 13 12 11 12 12 12 1 2 4 2 5 3 3 6 1 5 4 5 4 5 1 6 3 4 4 4 2 6 3 1 8 2 3 6 19 41—16 1.58 18 40—26 1.38 13 29—25 1.18 13 29—25 1.0S 13 36—36 1 11 36—39 0.92 10 34—30 0.91 10 26—39 0.83 7 24—39 0.58 6 28—48 0.50 AFDEELING I. Eerste klasse: Hermes-D.V-Sj't Gooi 33 Blauw WitH.B.S. 0—2 A.D.O.R.C.H. 4—0 D.H.C.Feijenoord 06 V.S.V.Z.F.C. 2—1 Tweede klasse A: ZeeburgiaD.E.C. 12 T.O.G.Alcm. Victrix 43 Z.V.VjE.D.O. 2—0 V.VJlwH.R.C. 2—1 Tweede klasse B: D.WJSLAlphen 8—1 H.F.C.—Hercules 4—2 BaarnA.F.C. 23 VeloxSpartaan 41 B.F.C.Bloemendaal 3,1 Derde klasse B: D.J.K.O.V.V.O. 2—0 ZeemeeuwenW.M.S. 33 KennemersSchoten 40 S.D.W.—Oosterpark 2—2 HalfwegHillinen 20 Derde klasse C: WatergraafsmeerRodi 22 O.D.E.Zandvoort 62 U.V.V.—A.P.G.S. 7—3 HollandAmstel 4—3 Vierde klasse A: ZilvermeeuwenQ.S.C. 31 E.V.C.-Vrone 3—1 Texel—Beverwijk 34 Reserve eerste klasse: A.F.C. 2—Hilversum 2 7—6 E.D.O. 2—Blauw Wit 2 1—0 Z.F.C. '2—Haarlem 2 2—0 Ajax 2—Zeeburgia 2 32 Stormvogels 2H.F.C. 2 02 Reserve tweede klasse A: H.R.C. 2—W.F.C. 2 2—0 R.C.H. 2—V.S.V. 2 o 8—2 Ajax 3—K.F.C. 2 2—2 Alcm. Victrix 2—T.O.G. 2 4^-3 Reserve derde klasse A: A.P.G.S. 2O.V.-V.O. 2 0—5 Z.F.C. 3Kennemers 2 4—2 Alcm, Victrix 3Helder 2 44 Q.S.C. 2-Z.V.V. 2 1—5 AFDEELING II. Eerste klasse: HaarlemSparta 22 K.F.C.—Ajax 1—2 Xerxes—V.U.C. 3—3 Hilversum—D.F.C. 3—2 Tweede klasse A: NeptunusD C.L. 23 Steeds HoogerB.E.C, 2—2 Quick—R.F.C 4—2 H.V.V—O.N.A. 4—1 Tweede klasse B: OlympiaV.D.L. 22 Excelsior—S.V.V. 7—3 Vierde klasse A: T.H.B.Leidsche Boys 30 HillegomL.D.W.S. 3—1 D.V.S.—S.V.C. 0—4 KranenburgR.C.L. 53 Reserve eerste klasse: Feijenoord 2—D.H.C. 2 12—3 Sparta 2Excel or 2 42 H B.S. 2—C V.V. 2 0—4 Gouda 2—AD.O. 2 7r-l AFDEELING III Eerste klasse: Robur 'et VelocitasP.E.C. 0—0 AFDEELING IV. Eerste klasse: N.O.AD.—P.S.V. 2—1 EindhovenMiddelburg 52 AFDEELING V. Eerste klasse: SneekVeendam 34 Be Quick—Velocitas 42 Frankrijk BNederland B. In verband met den op 5 Miaart a.s. -te Le Havre te spelen wedstrijd Frankrijk B Nederland B, zal a.s. Woensdag 8 Februari des avonds om 8 uur op het V.U.C.-terrein te 's Gravenhage een oefenwedstrijd worden gehouden tusschen twee voorloopige B-elf tallen. De Keuze-commissie van den Kon. Ned. Voetbalbond heeft hiertoe de volgende elf tallen samengesteld: Eerste elftal: Veenendaal (Naaldwijk) doel. Achter: Van der Hoven (Longa) en H. v. d. Broek (Xerxes). J. Paauwe (Feijenoord), Prins (Storm vogels) en Van Ooyen (Feijenoord): Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Pasteur (H.V.V.)Breitner (A.D.O.) en Franken (N.O.A.D.) Tweede elftal: Doel: De Korver (D.F.C.) Achter: Hagels (Enschedé), en Pettinga (Hermes D.V.S.) Midden"': Coermans (Velox), Kuyer (P.E.C.), Strijboscti (Ajax). Voor: Meulcma (Velocitas), Vrauwdcunt (Feijenoord), Blonivliet (Ajax), Duynhouwer (Feijenoord) en Wepster ('D.F.C.), Boekje voor de jonge spelers. De K. N. V. B. heeft weer een heel nuttig werk gedaan met het uitgeven van een boek je. getiteld: „Voetbal voor jonge spelers, in het bijzonder voor scholieren". In een voor woord van de Technische Commissie en van de Commissie voor Schoolvoetbal van den K.N.V.B. lezen we, dat de technische aanwij zingen voor deze uitstekende handleiding zijn samengesteld door den heer C. J. Groot hof f, aan wien dit werkje natuurlijk wel is toevertrouwd. Het boekje, dat rijk ge- illusteerd is, bevat ook de spelregels: zoodat het met recht een handleiding is. Medege deeld wordt, hoe de bal behandeld moet worden en welke taak elke speler in het veld heeft. En de grootste aanbeveling om dit werkje te koopen, is dat het slechts vijf cents kost. Het zal dus zijn weg wel vinden. Haarlem-Sparta (2-2) Haarlem moest met invallers uitkomen voor Kaan en De la Mar. Sparta was zonder Van der Geest en Cohen. De Rotterdammers hebben over het geheel beter spel vertoond, dan de roodbroeken, aan wie het ook nu weer ontbrak aan voldoende enthousiasme: de goeden niet te na gespro ken. De leiding was in handen van den heer Stasse, In de volgende opstelling verschijnt Haar lem: Hoeben, Van den Berg, Huijsmans, Dik, Oldenburg, Vreeken, Iseger, Bieshaar, Verwaal, Van Polanen, Kammeijer. De Rotterdammers spelen met meer vuur dan de Haarlemmers, waarvan het gevolg is dat Sparta meer in den aanval is. Huijsmans is in deze periode steeds het struikelblok voor den Sparta-aanval, goed bijgestaan door Van den Berg. Bij Haarlem vergeet men te profiteeren van het voordeel van den wind, want in dit geval wordt in het geheel niet op den linkervleugel gespeeld. Vooral Verwaal maakte zich hier aan schuldig. Bij een aanval van Sparta profiteert De Jong van een mistrap van Van den Berg en passeert Hoeben van dicht bij (10). Een on houdbaar doelpunt. De roodbroeken doen af en toe gevaarlijke aanvallen, maar het binnentrio is niet door tastend genoeg. Zelfs als Verwaal gebruik maakt van een fout van Schut en alleen op Nieveld afgaat, faalt de roodbroek hopeloos. Enkele hoekschoppen aan beide zijden hebben geen resultaat, maar als Haarlem een vrijen trap te nemen krijgt, plaatst Olden burg zich achter den bal: met een laag hard schot is Nieveld gepasseerd (11). Met een hard schot heeft Went tenslotte succes: hij brengt den stand op 12. Bieshaar heeft met Verwaal van plaats ver wisseld, maar de aanvoerder, hoewel doortas tend genoeg, let te weinig op buitenspel, waardoor eenige goede aanvallen verloren gaan. Een goede center van Bieshaar aan Kammeijer wordt niet voldoende afgewerkt; de hoekschop, die het resultaat was, levert niets op. Rust komt met 12. In de tweede helft is Sparta onmiddellijk weer aanvallend. Af en toe is er maar één elftal dat speelt; Huijsmans en Van den Berg krijgen druk werk, maar zij weten sco ren te voorkomen. Door tijdig uitloopen weet ook Hoeben aan Formenoy een goede kans te ontnemen. Steeds komt Sparta terug; een goede cen ter van Oostlander aan Formenoy is de kans van den dag, om den voorsprong te verhoo- gen, maar zijn zacht schot gaat net langs den paal. In deze periode van overwicht der Spar tanen mogen de roodbroeken wel van geluk spreken, dat de Rotterdammers de kansen onbenut hebben gelaten. Dan zien de roodbroeken het gevaar nog tijdig in; met wat meer vuur dan tot dusver gaal het op het Sparta-doel af, maar Voor molen en Schut zijn tenslotte achterspelers, met wie ook rekening moet worden gehou den; met forsche trappen zuiveren zij het terrein. Een schot van Verwaal belandt tegen de hand van een der achterspelers; de toege stane strafschop wordt door Kammeijer be nut (22). Er is nog een kwartier te spelen: beide voorhoeden doen nu beurtelings snelle uit vallen; de strijd is nu meer spannend dan fraai. Toch krijgt Sparta de meeste kansen, doch voor doel is het mis. In de laatste minuten denken we Bieshaar nog te zien scoren, maar op het laatste oogen- blik weet Nieveld vallende den bal nog te stoppen. Het einde brengt een gelijk spel. V.S.V.-Z.F.C. (2-1) V.S.V. trapt af met den halven storm in den rug. Het spelen met een sterken wind in den rug heeft weliswaar dit voor, dat het minder afmattend is, maar het heeft het na deel, dat de bal dikwijls te ver naar voren komt, onbereikbaar voor de voorhoedespelers maar daarentegen een gemakkelijke prooi voor de verdediging der tegenpartij. Dit euvel deed zich gisteren herhaaldelijk gelden. Het spelen tegen den wind is voor Z.F.C. geen beletsel om, als de bal uit de verdediging terugkomt, tot den aanval over te gaan. Van der Kolf kreeg eenmaal een prachtkans. Zijn fel schot van links wordt echter uitstekend door v. d. Wint gestopt. Herhaaldelijk komen uittrappen van v. d. Wint in de buurt van Dijkstra terecht. Dit bezorgt V.S.V. eenige malen een mooie kans om te doelpunten, maar telkens weet Dijkstra dit te voorkomen. Up de Wolf zou er meer van kunnen vertel len. Voor het nemen van een vrijen trap wordt het kanon uit de achterhoede gerequi- reerd. Het schot is goed gericht, maar wat aan den lagen kant, zoodat er wel een Zaansch lichaam is om het te keeren. De voorhoede van Z.F.C. zien we menigen goe den aanval opbouwen, daartoe door een goed steunende middenlinie in de gelegenheid ge steld, maar het achtertrio der thuisclub weet elk gevaar te bezweren. Door handig opbren gen van van Osch krijgt V.S.V. eenmaal een kans. Hij plaatst naar Up, deze naar z'n broer Hendrik, die schuin voorzet. Zijn schot is te hard en de wind doet de rest. Hillekamp moet toezien dat de bal langs het Zaansche doel over de lijn gaat. Steeds gaan beide elftallen beurtelings ten aanval. De rood-witte voorhoede krijgt kans op kans, maar de wind speelt steeds een be langrijke rol. Eenmaal kogelt Evert den bal tegen den paal en Dijkstra stompt hem over de lijn. Hillekamp neemt den hiervoor toege wezen hoekschop. Hij doet dit op voortreffe lijke wijze. Een boogschot brengt den bal vlak vóór het Zaansche doel. Hij daalt voor de voeten van H. Heyermans en deze schiet het leer onhoudbaar voor Dijkstra in het doel 1—0. Na de thee moet V.S.V. tegen wind spelen. De storm lijkt wel iets geluwd. Direct na den aftrap gaat de voorhoede der gastheeren er met den bal vandoor. De rood-witte voor hoede houdt het spel echter te kort, zoodat de Zaansche verdediging den aanval gemak kelijk kan afslaan. Gesteund door den wind stormt dan Zaandam weer op het heiligdom van van der Wint af. Het middenveld is nu open en als de bal terugkomt kan V.S.V. een verrassenden tegen-aanval ondernemen. De Wolf Sr. wil de Zaansche verdediging passee- ren in plaats van op Hillekamp, die geheel vrij staat, te spelen. Het lukt hem echter niet want van 't Kaar en Fijma zijn er ook nog. V.S.V. komt steeds opzetten, ondanks dat ze feitelijk slechts met 10 man speelt, daar de Boer, als hij den bal al eens toegespeeld krijgt, daarna geen raad weet. H. Heyerman werkt weer voor twee. Z.F.C. is onfortuinlijk als Hoogmoed op korten afstand van het doel der gastheeren tegen de lat schiet. Nauwe lijks is deze episode achter den rug of Hille kamp staat vlak bij Dijkstra. Hij schiet echter naast. Beide elftallen geven zich geheel en al is de strijd niet bijzonder fraai, spanning is er genoeg. Z.F.C. krijgt nu een vrijen trap te nemen. De bal gaat recht op het doel van V.S.V. af, van der Wint grijpt dien, maar hij laat hem weer vallen. Nu is Hoogmoed er als de kippen bij om van de gelegenheid te profiteeren en de stand is 11. V.S.V. wordt eenigen tijd ingesloten én dé verdediging moet alle zeilen bijzetten om een doelpunt te voorkomen. Dan komt er een onverwachte uitval van V.S.V. welke den gastheeren een hoekschop bezorgt. II. de Wolf laat zien, dat hij weet, hoe een hoekschop genomen moet worden. De bal komt bij Hillekamp, deze ziet een opening in de Zaansche gelederen en met een goed- gericht schot bezorgt hij zijn club de leiding. (2—1). A.D.0.-R.C.H. (4-0) R.C.H. heeft het er tegen A.D.O. slecht afge bracht. hoewel de 40 uitslag lang niet de juiste krachtsverhouding in het veld weer geeft. Integendeel heeft de Racing niet zoo veel slechter gespeeld dan de Hagenaars, als de uitslag doet vermoeden. Ditmaal had ech ter de tegenpartij wel bijzonder veel geluk. Intusschen heeft de Racing wel eens beter gespeeld dit seizoen. Vooral de voorhoede en meer speciaal het binnentrio kon het maar niet tot een doelpunt brengen, ondanks het feit dat er toch vele goede kansen ge weest zijn. Martin en Hanse deden hier nog wel het beste werk, Haukes en Kok waren de minsten. In de middenlinie deed Ruis met Prevost Jr. heel goed werk, Geutskens daarentegen dwaalde o.i. te veel af naar de voorhoede en vergat daardoor zijn verdedigende taak te veel. Krom, Prevost en Kos hebben gespeeld voor wat zij waard waren. Bij A. D. O. werd in het algemeen niet bé ter gespeeld, dan bij de Racing; het Haagsche elftal speelde echter met een ontembaar en thousiasme, zonder nochtans een grooten in druk te maken. Scheidsrechter Bosch maakte een zeer zwakken indruk. Over het algemeen was het' een wedstrijd, die niet lang in de herinne ring zal blijven. Het begin deed echter het beste verwach ten voor de Racing, want van den aftrap af demonstreerde zij een meerderheid in het veld, die de A.D.O.'ers slechts met de groot ste moeite konden^ afweren. Herhaaldelijk zweefde de bal voof het A.D.O.-doel, dank zij verschillende mooie passes van Martin; suc ces bleef echter uit. Langzamei-hand herstelde A.D.O. zich, doch de achterhoede van R.C.H. wist elke poging, om tot Kos door te breken, af te slaan en zette regelmatig de voorhoede aan het werk. Geheel tegen de verhouding in maakte Lobel na een half uur het eerste doelpunt voor AU.O. (1—0). Wat daarna de R.CJT.'ers ook-probeerden, het lukte hun niet om nog voor de rust gelijk te maken, wat hun zeer zeker toekwam. Vlak vóór de rust ontsnapte het R.C.H.-doel nog op fortuinlijke wijze aan een doorboring, toen de rechtsbuiten van dichtbij alleen voor Kos nog naast schoot. De tweede helft begonnen de R.C.H.'ers weer veelbelovend. Er werd een heftig offen sief ingezet op het A.D.O.-doel; er kwamen eenige kansen, doch ook nu weer wisten de voorwaartsen hun meerdetheid niet in een doelpunt om te zetten. Integendeel maakte Breitner het tweede' doelpunt voor A.D.O. en toen kort daarna' dezelfde speler uit een voorzet van rechts nogmaals doelpuntte was de Racing een ge slagen elftal. Wel werd nog met man en macht gestreden' om tenminste de eer te redden, er kwamen zelfs enkele kansen daartoe, het draaide echter op niets uit. Kort voor het einde maakte Tap nog ge bruik van een te zacht door Geutskens terug gespeelden bal op Kos, om nummer vier in het R.C.H.-doel te deponeeren. Met 40 kwam tenslotte het einde van dé zen wedstrijd, die gespeeld werd door de vol gende elftallen: R. C. H.: Kos, Prevost Sr., Krom, Prevost Jr., Ruis, Geutskens, Martin, Verkerk, Haukes, Kok Hansë. A. D. O.: Koek, de Groot, Web er-, G. Tap, Van Maren, Koning, de Korte, Breitner, W. Tap, Lobel, van Eem- bergen. Blauw Wit—H. B. S. (0—2) Twintig minuten na het begin wordt de score door Ophorst geopend. De zwarthem- den waren den Amsterdammers technisch zeker de baas, doch geestdriftig spel maakte aan de andere zijde veel goed. Het midden- trio van Blauw Wit speelde uitmuntend. Hieraan is het toe te schrijven, dat de thuis club in het laatste kwartier meester van het veld was. De pogingen van Blauw Wit, om den ach terstand in te halen, liepen op niets uit. Ook aan den anderen kant werd niet meer gedoelpunt, zoodat de rust kwam met 01. Blauw Wit werkte hard na de pauze en slaagde er in, in de meerderheid te komen. Doch de aanvalslinie bleek niet in staat te zijn om doelpunten te maken. Een gewijzigde opstelling bracht ook al geen uitkomst. Na 15 minuten was het wederom Ophorst, die wist te doelpunten (02). Er komt dan een periode van overwicht van de gastheeren en Sitters slaagt er zelfs in Mul te passeeren, doch wegens buitenspel wordt het doelpunt niet toegekend.Alle po gingen van Blauw Wit om verandering in den stand te brengen, falen. Zoo komt het einde met 0—2. HilversumD. F. C. (32) De thuisclub is in de meerderheid. Toes weet uit een vrijen schop van Huizinga het doel te doorboren. Voor de rust slaagt D.F.C. er in gelijk te maken. Uit een strafschop brengt Huizinga na de rust den stand op 21. v. Hooff scoort num mer drie voor de Hilversummers, waarna ten slotte Ruysch den stand op 3—2 bracht. Xerxes—V. U. C. (3—3) Frenk geeft aan Xerxes de leiding. De ge lijkmaker volgt even later. Na de rust geeft Klein aan V.U.C. de lei ding, doch Westdijk scoort den gelijkmaker. Xerxes neemt opnieuw de leiding, doch de ploegen wegen goed tegen elkaar op en v. d. Zalm brengt den stand dan weer in even wicht. Met 33 komt het einde. Hermes-D. V. S.'t Gooi (33) Wentink profiteert van een misverstand in de backlinie van de Schiedammers. Daar op scoort Van Reenen en daarna weer Wentink. Scheffers verkleint den achter stand. Bergkrotte maakt er 23 van. Na de rust biet Hermes kans of gelijk te maken (3—3). K. F. C.—Ajax (1—2) De roodwitten zitten voortdurend voor het doel van K.F.C. Het eerste doelpunt is dan ook voor de Amsterdammers, die na 20 mi nuten door Mulders succes hebben. Even la ter vergroot Van Reenen den voorsprong. (0—2). Na de rust doet Ajax eenige gevaar lijke aanvallen. Bouthoorn slaagt er in, den achterstand te verkleinen. Met K.F.C. in de meerderheid komt het einde in onverander- den stand. D. H. C.Feijenoord (0G) D. H. C. heeft niet erg veel in te bren gen. De Rotterdamsche gasten doelpunten voor dc rust twee maal, o.a. door Van Heel. Na de rust is D. H. C. in den aanval, echter zonder succes. Feijenoord komt geducht op zetten. Door een fout van D.H.C. komt Feijen oord aan haar derde doelpunt. Daarop scoren nog Van Heel, Barendrecht en Duinhouwer. H. F. C—Hercules (4—2) De eerste competitiewedstrijd in 1933 is voor II. F. C. met een overwinning geëindigd. Aan het vertoonde spel kon men echter wel zien, dat de gedwongen rustperiode den spe lers geen goed had gedaan. Nu waven de omstandigheden niet bepaald gunstig om goed voetbal te spelen: een vrij zwaar veld en een stevige wind. Het was overigens een vrij onaangename wedstrijd, waarbij sommige Hercules-spelers zich niet van hun beste zijde lieten kennen; iets wat des te onbegrijpelijker is, aangezien er voor hen toch in het geheel niets meer op het spel stond. Eenige H. F. C.'ers werden gewond. Het ongelukkigste was onze na tionale doelman Van der Meulen, die een lichte hersenschudding kreeg, zoo dat hij na de rust door Jonker uit het vierde elftal vervangen moest worden. Het is voor H. F. C. te hopen, dat hij geen verdere gevolgen zal ondervinden van deze botsing. Koreman was door ziekte verhinderd. H. F. C. stelt zich als volgt op: Van der Meulen, P. Jongeneel, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Van Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. Hercules heeft het eerst het voordeel van den sterken wind en is, mede doordat de H. F. C.-ers het te kalm aanpakken, in het begin in den aanval. D. Buitenweg op de linker- wing doet veel nuttig werk, maar de H. F. C. achterhoede is op haar qui-vive. Het is dan ook nog vrij onverwacht dat de Zeeuw met een hard schot in den bovenhoek Van der Meulen passeert (01). Dit schudt H. F. C. wakker: ondanks den wind worden eenige gevaarlijke aanvallen opgezet; bij één hiervan geeft Denijs een een goede through-pass naar Koper; deze loopt snel door en met een hard schot geeft hij Balt geen kans (11). Spoedig daarop heeft het bovengenoemde ongeval met Van der Meulen plaats, dit prik kelt de H. F. C.-ers blijkbaar; na een snellen aanval van links heeft Denijs succes; hij geeft zijn club de leiding (21). Met II. F. C. in den aanval komt de rust. Na de hervatting is H. F. C. met den wind in den rug dadelijk in den aanval: een goede kopbal van Dorsman stuit van den onder kant van de lat het veld weer in. Het is ech ter uitstel van executie, want Koper vergroot weldra met een kalm schot H. F. C.'s voor sprong (31). Dit is Hercules te bar; verwoed valt ze aan. Hierbij raken echter verschillende II. F. C.- ers gewond. De verstandhouding in het veld wordt er niet beter op, vooral als D. Buiten weg na een scrimmage den achterstand ver kleint (3—2). H. F. C. x-aakt er een weinig uit, gelukkig voor haar loopt Koper op het juiste moment den bal uit de handen van Balt en brengt daarmee zijn club vrijwel in veiligheid (42). Wel ontstaan er nog eenige gevaarlijke mo menten, maar zonder dat er verder gedoel punt wordt, kondigt scheidsrechter Boas het einde aan. Het is voor E.D.O, een zeer onfortuinlijke wedstrijd geworden, het terrein was zeer slecht en de van doel tot doel staande wind was zeer hinderlijk. ED.O. is vrijwel den geheelen wedstrijd sterker geweest, getuige de verhouding der doelschoppen: 6—14. Twee doorbraken wer den E.D.O. noodlottig en nog wel toen Z.V.V. den wind tegen had. Bij E.D.O. was het weder optreden van Kuil een succes.. Dinkla stuwde goed, doch moest helaas kort vóór rust den strijd weer opgeven: hij werd vervangen door Jansen. Met den wind mee is E.D.O. direct stei-ker; een aantal corners brengt geen succes. Z.V.V. verdedigt met alle kracht en weet 'zich. hoe wel niet zonder geluk, staande te houden. Waren de schoten goed gei-icht, dan was de Zaansche keeper steeds op de juiste plaats. Een plotselinge doorbraak geef; aan Morme- sand gelegenheid om de score tc openen. (1—0). Het blijft bij hopelooze pogingen van E.D.O*

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10