OP WEG NAAR DE STEMBUS. Bloemententoonstelling te Sassenheim. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 16 FEBRUARI 1933 We loopen van 't jaar een stapje harder. Onze I-Iaagschc correspondent schrijft: Hoe men nu ook over een Kamer-ontbin- ding-fchans denken moge: of men een Ka merontbinding om het feitelijke conflict tus- schen Kabinet en Kamer al of niet onredelijk acht, of men thans van een Kamerontbin ding al of niet verwarring verwacht bij de kiezers, of men een Kamerontbinding met het eenige doel. de verkiezingen te ver vroegen in overeenstemming acht met de Grondwet of niet en of men een Kamer ontbinding op termijn als parlementair juist beschouwt of niet- over al deze din gen zijn in de pers debatten gehouden het heeft op het oogenblik nog alleen waarde voor een min of meer aangenaam steekspel met woorden: de besluiten zijn genomen en Kamerontbinding staat voor de deur. Het besluit zelf schijnt nog wel eenige overweging te hebben gehad daarover zul len we wel nooit het juiste te weten komen, wellicht onze nazaten doch nu het besluit tot ontbinding eenmaal genomen is. werd met bekwamen spoed aan het in practljk brengen gewerkt. Dat moest ook wel, want de regeering kan een vervroegde verkiezing wel ordonneeren, ten slotte zijn het de ge meenten die voor het werk staan. De politieke crisis en dus de Kamerontbinding is min of meer plotseling een feit geworden. We tasten in hel duister over wat de oor zaak is geweest van het mislukken der bemid delingspogingen. welke nog tot ver in de vo rige week zijn ondernomen om met name de C.H. Tweede-Kamer-fractle met het kabinet tc verzoenen. Thans is die fractie, welke blijkbaar in de eigen partij wegens haar houding weinig instemming ontvangt, vooral gegriefd door het feit, dat de regeering wel tegemoet kwam aan de wenschen der A.R.- fractie betreffende een steviger aanvatten der Zuiderzeecft-ooglegging en het dertig op- centen-ontwerp, doch haar wenschen op zij zette. De vervroegde verkiezingen zijn zger plot seling aan den horizont verschenen. De ge meenten rekenden voor de stemming van dit jaar op Juni of begin Juli. De gemeenten zul len thans niet alleen voor heel veel werk staan maar tevens voor arbeid die met groo- ten spoed moet worden uitgevoerd de voor bereiding zal in versneld tempo moeten plaats vinden. Niet alleen de gemeenten zullen zich moe ten reppen met de voorbereidingen voor dc verkiezingen de werkzaamheden met be trekking Tot de kiezerslijst zullen bovendien voor een deel samenvallen met die voorberei dingen ook de politieke partijen zullen zich moeten haasten. Bij de verschillende secretariaten was men begonnen langzaam de machine op gang te brengen thans is vrijwel overal reeds na het bekend worden van het komende ontbindingsbesluit eenige gejaagdheid te bespeuren: de voorbereidin gen voor het opmaken der candidatenlijsten moeten in versnelden pas worden getrof- fen. Dc regeering is zoo verstandig geweest den dag der candidaatstelling, wegens deze voor bereidingen der partijen, niet al te vroeg te stellen n.l. op 15 Maart. Er zijn dus nog volle vier weken beschikbaar.Eenmaal dezen datum aanvaard hebbende, was ook de dag der stem ming eenigszins bepaald. Deze moet plaats vinden binnen 45 dagen na de candidaatstel ling. Tusschen 15 Maart en 26 April liggen zes weken of 42 dagen. De gemeenten nu heb ben dezen tijd zeer productief te maken en er zal op de gemeentesecretarieën In die we ken meer werk verzet moeten worden, dan menig buitenstaander vermoedt. In normale gevallen zijn 42 dagen voor al het te verzet ten werk (wat moet er al niet gedrukt en ge- expedieerd worden?) reeds niet te veel. thans, met de vervroegde verkiezingen zal er waarschijnlijk wel assistentie noodig zijn. Voor de grootere steden zal dit alles natuur lijk gemakkelijker verloopen dan voor de kleinere plaatsen. Dit jaar zullen bovendien de werkzaamhe den, welke de kiezerslijst elk jaar vraagt voor een deel samenvallen met de werk zaamheden voor de vervroegde verkiezingen. Het is voor onze lezers niet van belang ont bloot, wanneer we thans- reeds hun aandacht vestigen op sommige bepalingen van de kies wet, welke spoedig daadwerkelijke beteeke- nis zullen krijgen. Velen toch zullen gebruik maken er is bovendien de stemplicht met boete bij niet-nakoming van hun kies recht'. Elk gemeentebestuur stelt op 22 Februari de kiezerslijst vast. Dat is dus a.s. Woens dag. Iedereen kan van Donderdag 23 Fe bruari af tot en met 16 Maart op de secreta rie gaan nazien of zijn naam op die lijst voor komt. Meent men door het ontbreken van zijn naam op de kiezerslijst verongelijkt te zijn, dan kan men tot op 9 Maart verbetering aanvragen. Voor dengeen, die twijfelt of zijn naam op de kiezerslijst voorkomt is het dus gewenscht zich daarvan tusschen 23 Februari en 8 Maart te gaan overtuigen. Men kan voor zich zelf, maar ook voor een ander verbete ring aanvragen. De verzoeken om verbetering worden tot op 16 Maart naast de kiezerslijst ter inzage gelegd. Ieder is tot tegenspraak van een verzoek om verbetering bevoegd. Tus schen 18 en 28 Maart beslist het gemeente bestuur over verbeteringsverzoeken. ook van deze beslissingen kan men weer ter ge meentesecretarie kennis nemen. Beroep staat open bij den kantonrechter. We willen nu nog even de vraag beant woorden: „Wie is kiezer?" Hierop is het antwoord het volgende: Kiezer is elk ingezetene die tevens Neder lander is en vóór of op den 15en Mei den leeftijd van 25 jaren heeft bereikt. Uitgesloten van het kiesrecht zijn: zij. v/ien dat recht bij onherroepelijke rech terlijke uitspraak is ontzegd; zij, die rechtens van hun vrijheid zijn be roofd; zij, die bij onherroepelijke rechterlijke uit spraak wegens krankzinnigheid of zwakheid van vermogens de beschikking of het beheer over hun goederen hebben verloren, of uit de ouderlijke macht of de voogdij over een of meer hunner kinderen zijn ontzet; zij. die een gevangenisstraf van meer dan een jaar hebben ondergaan, gedurende drie jaren na de beëindiging van den straftijd; zij, die tweemaal een gevangenisstraf van meer dan een jaar hebben ondergaan; zij, die wegens bedelarij of landlooperij zijn veroordeeld op die wijze, dat wie eenmaal werd veroordeeld in drie jaar na de straf niet mag stemmen, wie tweemaal werd ver oordeeld in zes jaar na de straf niet mag stemmen en wie driemaal werd veroordeeld levenslang aan de stemming niet mag deel nemen; en zij, die binnen 3 jaren meer dan tweemaal zijn veroordeeld wegens een strafbaar feit (ook openbare dronkenschap), gedurende drie* jaren, nadat de laatste uitspraak onher roepelijk is geworden. We onderstreepen dus, dat faillissement en het ondersteund worden door b.v. Maat schappelijk Hulpbetoon, het Kiesrecht niet doen verliezen. Nu de ontbinding der Tweede Kamer op termijn is doorgegaan kan de Eerste Kamer met hare gewone werkzaamheden doorgaan. D.w.z. dat ze b.v. niet alleen de Rijksbegroo- ting voor dit jaar zal doornemen, maar ook de Bedrijfsradenwet en ook de wijziging van de Kieswet, welke dan nog beteekenis kan hebben voor de zetel verdeel ing na het be kend worden van den uitslag der stemming op 26 April. ONDERHANDELINGEN MET BELGIë NIET HERVAT. WACHTEN TOT JfA DE VERKIEZINGEN. Op de vragen van het Eerste-"<amerlid prof. mr. De Savornin Lohman over de voort zetting der Nederlandsch-Belgische onder handelingen heeft de minister van Bulten- landsche Zaken geantwoord dat hij aan gezien de commissie voor buitenlandsche zaken van den Belgischen Senaat met geslo ten deuren pleegt te vergaderen en van het daar gesprokene geen officieel verslag wordt gemaakt en geen communiqué aan de pers wordt verstrekt, geen kennis heeft kunnen nemen van mede deelingen, hem door den Belgischen minister van Buitenlandsche Za ken in die commissie gedaan. Tusschen twee nabuurlanden als Neder land en België worden uiteraard vrijwel te allen tijde onderhandelingen gevoerd over verschillende onderwerpen. Aannemende evenwel, dat met de in de vraag van den heer De Savornin Lohman vermelde onder handelingen bedoeld zijn de ten vorigen jare onderbroken besprekingen met betrekking tot de herziening van de verdragen van 1839, verklaart de minister, dat deze na de schorsing niet zijn hervat en dat evenmin nieuwe besprekingen terzake zijn ingeleid of oude zijn voortgezet. De regeering staat nog steeds op het stand punt, waarvan in Januari 1932 aan dc Bel gische regeering mededeeling is gedaan, dal zoo vóór Paschën van dat jaar het tractaai niet zou worden getcekencl, de tot standko- ïning daarvan tot na de Nederlandsche ver kiezingen van 1933 zou moeten worden ver schoven. Het eventueel na dc verkiezingen optre dende nieuwe Kabinet zal zelfs indien thans besprekingen zouden worden gehouden, niet slechts formeel en juridisch, maar ook infor meel en moreel in geen onkel opzicht zijn ge bonden on volmaakt vrij tegenover de zaak komen te staan. HET VERBOD VAN ..DE MATROZEN VAN CATARRO" INTERPELLATIE IN DEN RAAD. Het communistisch raadslid O. Oversteegen zal in de eerstvolgende vergadering van den Haarlemschen gemeenteraad vragen stellen over het verbod van den burgemeester van Haarlem om hier ter stede het tooneelstuk „Dc matrozen van Catarro" op te voeren. NA DE MUITERIJ. RUIT INGEGOOID TE BER*LIJX. Op het Nederlandsche gezantschap te Ber lijn waren, naar de N.R.Ct. meldt vier com munisten verschenen, drie mannen en een vrouw, ten einde daar een protest der Duit- sche communisten tegen de behandeling van hun partijgenooten aan boord van De Zeven Provinciën te overhandigen. Op het gezant schap heeft men onmiddellijk begrepen, dat dit aan het verkeerde adres gerichte protest zou kunnen worden gevolgd door een steen bij nacht en ontij door de ruiten. Dies werd aan de politie om een post verzocht.. Hoe juist dit was gezien, bleek onmiddellijk daar na. Vermoedelijk omdat de ruitentikker^ bij het gezantschap door de aanwezigheid van den politiepost te riskant geworden was, heb ben de propagandisten een steen gewikkeld in een papier, waarop hetzelfde protest stond als dat wat aan het gezantschap was gepresenteerd, door een spiegelruit van het Nederlandsche verkeersbureau Unter den Linden gesmeten. MALARTA-EPIDEMÏF IN HET REGENTSCHAP BATAVIA. HONDERDEN, MEEST NIET ERNSTIGE, GEVALLEN. BATAVIA, 16 Febr. (Aneta). In "het re gentschap Batavia is een malaria-explosie uitgebroken. In dc dessa Pakoehadji komen 400 gevallen voor. In dc dessa Pangkalan 200 gevallen. In laatst genoemde dessa heeft een lijder in een koortsaanval zelfmoord ge pleegd. Langs de geheële Noordkust worden gevallen van malaria gemeld, o.a. bij Tjabang Boengin. bij" de monding van de Tjitaroem en in Noord Bantam. Het aantal dooden Is beperkt. De dienst van de malariabestrijding verstrekt op uitgebrei de schaal kinine en D.V.G.-tabletten. Deze laatsten bestaan uit een mengsel van kinine en plasmogine NATIONAAL VFWwnvn v w GEMEENTE AMBTENAREN. Dinsdag heeft de afdeeling Haarlem van bovengenoemd verbond haar jaarvergadering gehouden onder leiding van Ir. R. G. Veenen- bos. Na een inleidend woord en mededeeling van de meest belangrijke stukken welke wa ren verzonden, gaf dc voorzitter verslag van ae besprekingen welke omtrent het ontwerp- ambtenaren-reglement werden gevoerd. Het jaarverslag van den secretaris en het finan cieel beheer van den penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer van Eek werd de heer J. H. Stelnkamp gekozen, welke zich in plaats van den heer Kluit met het secretariaat zal be lasten. Aan den heer van Eek werd als erken ning voor zijn vele verdiensten voor de afdee ling een ets in lijst aangeboden. In plaats van den heer Kooiman, die door ongesteldheid verhinderd was, hield de heer van Arend, penningmeester van het hoofdbe stuur. een rede over de werking van het In ternationaal Arbeidsbureau te Genève, welke rede met zeer veel aandacht door de aanwe zigen werd gevolgd. Nadat de vergadering zich nog had uitge sproken over eenige voorstellen welke het afdeelingsbestuur op het a.s. congres van het Verbond aan de orde wil stellen, sloot de voor zitter de geanimeerde vergadering. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN Rumoerigheid bij het Noorderbad Bij het parkeerterrein tegenover het Noor derbad hebben dezen zomer eenige rumoerig heden plaats gegrepen, naar aanleiding waar van een Amsterdammer voor den kantonrech ter verschenen is en later, in hooger beroep voor de rechtbank te Haarlem. Gebleken is, dat 49 biertjes gebruikt waren door 5 perso nen, reden, waarom de Officier een maand hechtenis eischte en 6 maanden intrekking van het rijbewijs tegen den chauffeur. De rechtbank sprak verdachte vrij. Verde diger was mr. Simon de Jong. Diefstal met braak In October heeft een 40-jarig los werkman in eenige woningen te Bloemendaal ingebro ken en daar sigaren en enkele andere dingen gestolen. De Officier had tegen hem hiervoor een gevangenisstraf van 1 jaar geëischt. De rechtbank gaf anderhalf jaar. NAZI'S MAKEN IN NEDERLAND HERRIE. OP UITDAGING OVER DE GRENS HEEN. Dinsdagavond tegen zeven uur passeerden volgens het Handelsblad ongeveer 150 man Hitlerianen op Duitsch gebied nabij Kerk- rade langs de Nederlandsch-Duitsche grens. Plotseling riep een taxi-chauffeur van Nederlandsch gebied: „Heil Moskou!" Daarop kwamen de Hitlerianen op Nederlandsch ge bied en gingen zij den chauffeur te lijf. De Nederlandsche grenswacht moest een eind aan het gevecht maken. Zij sommeerde de Hitlerianen op Duitsch gebied terug te gaan, waaraan dezen tenslotte voldeden. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE LANDARBEIDERSBOND „ST. DEUS DEDIT". 30-JARIG BESTAAN. Woensdagavond was de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw geheel gevuld met leden en genoodigden ter viering van het 30-jarig- bestaan der afdeelifig Heemstede van den bond van landarbeiders „St. Deus Dedit". Behalve vertegenwoordigers van den Christelijken landarbeidersbond, waren ver schillende zusterafdeelingen uit den omtrek aanwezig. De voorzitter der afdeeling heette de aan wezigen en vooral de vertegenwoordigers van de andere afdeelingen en bonden, welkom. Hierna voerde de R.K. Tooneelclub D.E.S. het blijspel in één bedrijf op. getiteld „Jochem Pezel, wat ben je een ezel!'' Daarna sprak de heer B. N. Loerakker, voorzitter van het hoofdbestuur en lid van de Tweede Kamer. Spr. schetste allereerst den toestand van voor 30 jaar, hoe door de uit vaardiging der Encycliek Rerum Novarum, vele jonge arbeiders zich enthousiast be ijverden betere arbeidsvoorwaarden te krij gen, Veel had men verwacht en wij gingen snel vooruit tot men na 1918 tot de ont dekking kwam dat wij niet vooruit konden als er in het buitenland zulk een chaos heerschte. „Nu", aldus spr. „is dc toestand ernstiger dan ooit te voren. Ons kleine landje heeft bijna niets te zeg gen; wij worden door de buitenlandsche con currentie meegesleept". Met wijlen Kardinaal Van Rossum zegt spr. dat de glorie van Nederland een gevolg was, dat Nederland gehoor gegeven heeft aan Leo XIII in zijn Rerum Novarum. Dat is dc grondslag voor onze welvaart. Hierna speelde de 14-jarige J. Uvewhoven een accordeon-solo. Daarna voerde de tooneelvereeniging D.E.S. nog op het één- actertje „Tegen-Candidaten". De vorozitter van den Katholieken Volksbond wenschte de jubileerende vereeniging geluk en spoorde de aanwezigen aan tot meer medeleven met de organisatie. The Accordeonband „La Argenitinia" zorgde in de verschillende pauzes voor opgewekte muziek. Rest ons nog te melden dat de zaal rijke lijk met planten was versierd, waardoor deze een feestelijken aablik bood. FANFARECORPS „EXCELSIOR". Woensdag 22 Februari a.s. geeft het Fan farecorps „Excelsior" directeur de heer Reijnier van 't Hof, haar 2e seizoensuitvoe ring in Café-Restaurant Dreef zicht", met medewerking van de bekende humoristen Kees Klaare en Bram Flora uit Rotterdam- De avond wordt besloten met een bal onder leiding van den heer J. J. Bos met muzikale medewerking van het ..Haarlem- sche Kwartet" onder leiding van den heer P. de Jong. BLOEMENDAAL TUINBOUW. De afd. Bloemendaal en omstreken van Tuinbouw houdt een ledenvergadering op Dinsdag 21 Februari in Rusthoek. De heer J. K. Budde, cx-hortulanus, zal een causerie met lichtbeelden houden over: Naai de parels van het Oosten, Java en Sumatra. Woensdagmiddag is door minister Verschuur de bloemententoonstelling De Aangekleeds Bloem tc Sassenheim geopend. Wij geven hier een afbeelding van de opening door den minister. V.l.n.r. wethouder WWarnaar, burgemeester J. P. Gouverneur van Sassen heim, minister Mr. T. J. Verschuur, B. Bader en W. Los. Woensdagmiddag om twee uur is te Sassen heim de opening geschied van de groote ten toonstelling van bloemen en handwerken ,De aangekleede Bloem" in tegenwoordigheid van Mr. Th. J. Verschuur, den minister van Eco nomische Zaken en Arbeid. De minister werd. door burgemeester Gou verneur het gebouw binnengeleid. Allereerst voerde de burgemeester 't woord, daarna de heer W. Warnaar, wethouder van Sassenheim, eere-voorzitter van het Tentoon stellingscomité „Bloemlust". In zijn openingsrede sprak de minister er zijn groote blijdschap over uit,- dat in deze tijden van depressie het bloembollenvak niet alleen het oog gevestigd houdt op regeerings- steun, doch zelf ook taai en volhardend blijft werken. Ondanks het feit. dat de export in het tijdvak 1930—1933 50.000.000 gulden min der bedroeg dan in de voorgaande drie jaren, tracht men het vak hoog te houden. In de toekomst zullen de bloembollenexporteurs zich nog nauwer aaneen moeten sluiten om in het buitenland nog iets te kunnen berei ken. In tegenstelling tot andere vakken heb ben de bloembollen geen concurx-entie van het buitenland te duchten. Na zijn rede werd de minister x*ondgeleid door het dagelijksch bestuur van de gemeen te Sassenheim. v De hoofdprijs van de tentoonstelling'. de gx-oote zilveren wisselbeker, is toegekend aan de firma Papendrecht van der Voet voor de beste inzending narcissen. De groote zilveren medaille van de Koningin is toegekend aan den heer G. Zandbergen Tex-wegen te Sassen heim voor de fraaiste groep narcissen. De tweede prijs, zilveren medaille van de Ko ningin-Moeder, aan de fa. Papendrecht van der Voet, De derde prijs, de zilveren medaille van Prinses Juliana, aan de N.V. L. van Leeu wen en Zn. De vierde prijs, de groote bronzen medaille van minister Verschuur aan den heer G. Lubbe Thzn. te Oegstgeest. De bronzen medaille van Prins Hendrik voor de beste trompet-narcis Wagner's Rheïn gold is toegekend aan den heer G. Zandber gen Terwegen. De zilveren medaille, beschikbaar gesteld door de Alg. Ver. Bloembollencultuur, is toe gekend aan den heer G. Zandbergen Tex-we gen voor de Incomparabilis Narcis „Fortune". De gouden medaille voor de mooiste groep hyacinthen is toegekend aan de firma Braam en Zoon te Heemstede. De groote zilveren medaille van de gemeen te Warmond voor de bests groep bloemstuk ken is toegekend aan den heer A. Koper te Bennebx-oek. RAADSVERGADERING. Hedenmorgen tien uur kwam de gemeente raad van Bloemendaal in openbare vergade ring bijeen. Vertrek van den heer Kremer De Voorzitter deelt mede, dat de heer A. F. Kremer als lid van den raad heeft be dankt. Spreker memoreert de verdiensten van den heer Kremer; hij was een aangename persoonlijkheid, aan wien de zaken van Bloe mendaal zeer ter harte gingen. Aan den heer Kremer zal een brief worden gezonden, waarin de Raad zijn leedwezen over zijn besluit uitspreekt en waarin de beste wenschen voor zijn verder leven worden uit gesproken. Benoeming Tot lid van de Commissie voor de Strafver ordeningen wordt benoemd Mr. Dr. P. J. Wit- teman. Drainage Boekenroodc- en Rijnegompark Voorgesteld wordt een crediet van 2480 te verleenen voor drainage van het Boekenroo- de- en Rijnegompark, op verzoek van de ver eeniging „Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld". De heer Laan voelt er niet veel voor, om dit verzoek in te willigen, omdat het reeds eerder is afgewezen. Nu er een nieuwe wet houder is, probeert de vereeniging het nog eens. Hij vindt dat onbehoorlijk. Men heeft stiekum een sloot gedempt. Wethouder Prinsenberg weet van eer der verzoek niets af. De menschen hebben daar last van het water. Dit is de oorzaak van het indienen van dit voorstel. De bewo ners hebben toegezegd een deel in de kosten bij te dragen. De heer Hoogenbirk merkt ook op, dat de raad het verzoek nooit heeft afgewezen. Misschien B. en W. De heer Laan wil dit laatste dan wel toe geven. Toch handhaaft hij zijn bezwaren, ook omdat het een precedent schept. De heer Dor hout Mees vindt de ver goeding van een derde .deel der kosten te weinig. Dat moet volgens hem de helft zijn. De heer DeL es t r ie u x Hendrichs meent, dat de vereeniging een weinig overdre ven heeft. Toch wil hij wel een proef nemen met de draineering. Dc Voorzitter bepleit, het verzoek van deze vereeniging in te willigen. Ook uit ge zondheidsoogpunt. Die tuinen zouden dan een broedplaats van muggen worden en die veroorzaken weer de malaria. Wethouder Prinsenberg zegt. dat de gemeente toegelaten heeft om de sloot te dempen. De gemeente heeft dus ook voor een deel schuld. Na nog eenige discussie wordt het verzoek van die vereeniging ingewilligd. Verhuur van terrein bij het strand. Bij het voorstel tot verhuur vam terrein bij het strand aan W. Dijkstra verklaart de heer Quarles van Ufford eenige be zwaren te hebben. Hij vindt den termijn van vijftien jaar wel te lang wegens de onzekere toestanden. Hij zou dien termijn op hoogstens tien jaar bepaald willen zien. Ook den prijs van f 3500 per jaar acht spreker te laag. Die moet volgens hem f 4500 zijn. De lieer Laan spreekt in denzelfden geest Men mag het nageslacht niet met zulke lange termijnen lastig vallen. Ook hij acht den prijs te laag. Wil de heer Dijkstra niet betalen, dan is het spreker even goed. Dan kunnen we zien, wat men met dit kostbare terrein kan beginnen. Het Bloemendaalsche strand geniet reeds een goede bekendheid en die zal nog grooter worden. De heer Schulz bestrijdt de woorden van den heer Laan. Spreker vindt den prijs niet te laag. En mocht dit ovor vijftien jaar het geval blijken te zijn, dan kunnen nog veranderingen word enaangebracht. Spreker zou gaarne meer willen weten van de exploi tatie van gronden langs den Zeeweg. Maar clit zou niet In openbare vergaderingen kunnen gebeuren. De Voorzitter z»gt dat het vaststel len van den prijs een zuivere speculatie is. Dit hangt van het weer af. Met mooie zomers zal de prijs te laag zijn. maar met regen achtige zomers zou die weer te hoog zijn. Spreker verdedigt ook deai termijn vaat vijf tien jaar. De heer Hoogenbirk wil zich niet tegen den termijn van vijftien jaar verzet ten, maar hij voelt er wel veel voor, om den prijs op f 4500 te bepalen. De heer Quarles van Ufford zegt, dat het hier het mooiste punt van den Zee weg betreft. Hij stelt nu voor, den termijn op vijftien jaar te bepalen, maar dan tegen den prijs van f 4500 per jaar. De heer Noorman kan van dit vooi'stel de consequentie zich nog niet indenken. Daarom zal hij tegen het voorstel van den heer Quarles van Ufford stemmen. Wethouder Prinsenberg zegt, dat vroeger de prijs tc laag was. Hij vindt het dus nu al heel mooi, dat de prijs f 3500 geworden is. Het voorstel van den heer Quarles van Uf ford wordt in stemming gebracht. De stemmen staken met 7 tegen 7. De heer Schulz vraagt naar aanleiding van dezen uitslag om de exploitatie van de gronden langs den Zeeweg in een geheime zitting met den raad te bespreken. De Voorzitter zegt toe, dit verzoek in B. en W. ter sprake te zullen brengen. Hanxerstukkcii Zonder hoofdelijke stemming worden goedgekeurd de volgende agendapunten: Aanvulling commissie voor de strafver ordeningen. Wijziging besluit van 21 Juli 1932 inzake de verbreeding van den Leid- schevaartweg bij de Traliebrug. Intrekking der op 17 Maart 1932 vastgestelde vex-orde- ning ex art. 9, 3de lid, winkelsluitingswet. Vaststelling 4de suppletoire begrooting 1932. Ontheffing bepalingen der bouwverordening. Toekenning voorschotten ex-art. 101 L.O. wet 1920 over 1933. Verleeni'ng medewerking ex-art. 72 e. v. L.O. wet 1920 voor verbouw school der Bloemendaalsche Schoolvereeni- ging'. Overname gx-ond langs den Bloemen- daalscheweg van J. J. Lansdorp. Autobusdienst op den Zeeweg'. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om voor de concessie van een auto busdienst op den Zeeweg gedurende 5 achter eenvolgende jaren van 1 Januari 1933 af tij dens het zomerseizoen een bedrag van f 3000 in de gemeentekas te storten en daartoe om het half uur in beide richtingen te lijden tegen een tarief van f 0.20 per persoon voor een enkele reis Overveen-strand en ad f 0.30 per persoon voor een retour, heeft de N.V. Autobusexploitatie „Stoi'mvogels" aan B. en W. medegedeeld genoodzaakt te zijn dit voor stel te aanvaarden, doch daarbij verzocht de concessie te beperken tot 3 a 4 jaren en het retourtarief te mogen bepalen op f 0.35 per persoon. De heer Witteman stelt voor te bepalen dat voor kinderen de helft van het tarief betaald moet worden. Aan den ondernemer moet dan worden toegestaan, meer kinderen in zijn wagen toe te laten, dan er plaats voor volwassenen is. Het tarief voor kinderen wordt dan 10 cent enkele reis en 15 cent retour. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd, evenals het voox'stel van den Voorzitter om het aantal jaren op drie te bepalen. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van de vereeni ging „Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld" om te bevorderen, dat inwoners der gemeen te Aex-denhout toegangskaarten voor de win- plaats der Amsterdamsche waterleiding kun nen krijgen tegen den prijs van 10 cents. B. en W. geven in overweging afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar hun bij in formatie gebleken is dat de directie der water leiding alleen bereid is de distributie der kaarten aan de gemeente over te laten, wan neer voldaan wordt aan den eisch. dat de gemeente-secretaris zich persoonlijk ver antwoordelijk stelt voor de personen, aan wie kaarten worden afgegeven. Die verant woordelijkheid kan aan dezen functionaris niet opgelegd worden. ,(De zitting duurt voort)*

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10