WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KOM. MED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES R. C. H.-Blauw Wit (1-1) V. S. V.-D. H. C. (4-2) Ajax-Haarlem (6-1) D. F. C.-Stormvogels (2-5) TWEEDE KLASSE Alweer eenige eerste klas terrei nen wegens onbespeelbaarheid afgekeurd. R. C. H. en Blauw Wit deelen de punten. V. S. V. klopt D. H. C. Ajax neemt revanche tegen Haarlem. De Stormvogels behouden hun voor sprong. H. F. C. bijna kam pioen. Kinheim en Bloemendaal winnen resp. tegen D. E. C. en Alphen. De wedstrijd W. F. C.- E. D. O. wegens beenbreuk van een W. F. C.'er gestaakt. Beverwijk ongeslagen kampioen van haar afdeeling. AFDEELING I Eerste klasse: niiTinmiiiiiniiiiiiTmiiiüniGiiiitt Z. F. C.—*t Gooi 2—3 R. C. H.- Blauw Wit 1—1 V. S. V.—D. H. C. 4—2 Tweede klasse A: Kinheim—D. E. c. 2—1 Alcm. VictrixZeeburgia 1—2 H. R. C.—Z. V. V. 2—1 Tweede klasse B: Bloemendaal- Alphen 4-3 Hercules—D. W. S. 1—1 A. F. C.—H. F. C. 4-7 SpartaanBaarn 5—2 F. C.—Velox 3—1 Derde klasse B: O. V. V. O Hillincn 1—0 W M. S.D. J. K. 0—2 SchotenZeemeeuwen 3—0 HalfwegS. D. W. 2—3 Derde klasse C: ZandvoortZ. R. C. 7—4 A. P. G. S.—O. D. E. 3—4 Vierde klasse A: BeverwijkQ. S. C. 5—2 TexelSchagen 5—2 UitgeestZilvermeeuwen 2—3 Reserve eerste klasse: Blauw Wit 2—A, F. C. 2 2—1 Haarlem 2—E. D. O. 2 2—2 Zeeburgia 2Z, F. C. 2 2—1 Stonnvógcls 2-Ajax 2 5-4 Reserve tweede klasse A: V. V. A. 2—W. F. C. 2 2—2 K. F. C. 2—R. C. II. 2 3—1 West Frisla 2Alcm. Victrix 2 4—1 Reserve derde klasse A: Z. V. V. 2—W F. C. 3 4—1 O. S. V. 2—Hollandia 2 3—2 Helder 2Z. F. C. 3 3—4 Q. S. C. 2—Alcm. Victrix 3 1—7 AFDEELING II Eerste klasse: D. F. C.Stormvogels AjaxHaarlem V. U. C.—K. F. C. Hilversum—Xerxes Tweede klasse A: B. E. C.—Neptunus O. n. A.Steeds Hooger H. V. V.—Quick Tweede klasse B: V. I. O. S.—Gouda S. V. V,—Olympla Vierde klasse A: R. C. L.De Jagers L. D. W. S.—T. H. B. S. V. C.Hlllegom Kranenburg— D. V. S. Reserve eerste klasse: D. H. C. 2—V. U. C. 2 AFDEELING IV Eerste klasse: P. S. V.—Middelburg AFDEELING V Eerste klasse: LeeuwardenBeQuick Velocitas—Alcides G. V. A. V.—Achilles SneekFriesland AFDEELING I. 2—5 6—1 4—2 5—4 1—1 3—3 2—3 2—2 2—5 8—5 2—1 0—3 5—1 2—1 11—1 7—3 4—3 Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Feijenoord 13 11 2 0 24 43—18 1.85 H. B. S. 13 6 2 5 14 34—29 1.08 D. H. c: 13 6 2 5 14 39—41 1.08 R. C. H. 14 6 2 6 14 32—34 1.— V. S. V. 15 6 3 6 15 35—27 1.— t Gooi 14 5 3 6 13 22—38 0.93 A. D. O. 13 4 3 6 11 26—23 0.85 Z. F. C. 13 4 3 6 11 31—29 0.85 HermesD.V.S. 11 3 2 6 8 17—26 n.73 Blauw Wit 13 2 4 7 8 23—29 0.62 Tweede klasse A: E. D. O. 13 D 2 2 20 39—20 1.54 Kinheim 14 10 1 3 21 35—26 1.50 Zeeburgia 14 10 0 4 20 35—15 1.43 T. O. G. 12 6 0 6 12 22—28 1.— Z. V. V. 14 5 3 6 13 33—27 0.93 H. R. C. 14 5 3 6 13 26—32 0.93 W. F. C. 12 4 3 5 11 22—23 0.92 Alcm. Victrix 14 3 4 7 10 38—42 0.71 V. V. A. 13 3 1 9 7 20—32 0.54 D, E. C 14 3 1 10 7 30—55 0.50 Tweede klasse B H. F. C. 14 11 3 0 25 51—24 1.79 D. W. S. 15 9 3 3 21 48—15 1.40 Velox 15 9 0 6 18 47—26 1.20 Hercules 14 6 3 5 15 27—31 1.15 Bloemendaal 14 6 2 6 14 33—38 1.08 Spartaan 13 4 3 6 11 23—28 0.85 B. F. C. 13 4 3 6 11 22—34 0.85 A. F C. 14 4 3 7 11 31—43 0.79 Alphen 14 3 4 7 10 37—46 0.51 Baarn 14 1 2 11 4 27—53 0.28 AFDEELING II. Eerste klasse Stormvogels 14 11 1 2 23 51—18 1.64 Ajax 14 8 4 2 20 46—27 1.43 Sparta 12 6 3 3 15 33—27 1.25 K. F. C. Hilversum Xerxes Haarlem D P. C. V. u. c. West-Frisia .13 14 3-1—32 1.— 6 14 33—44 1.— 5 13 40—41 0.93 7 12 40—48 0.86 6 10 38—40 0.77 9 8 33—52 0.57 0 7 24—44 0.54 R. C. H. heeft ecnigszins teleurgesteld, door tegen het toch werkelijk zwakke Blauw wit niet te winnen. Weliswaar speelden de Amsterdammers met den moed der wanhoop, doch het elftal was zóóveel zwakker dan R. C. H. dat een overwinning volkomen ver diend geweest zou zijn, ware het niet dat de R. C. H.-voorhoede vooral vóór de rust een aantal gemakkelijke kansen onbenut heeft gelaten en in de tweede helft Kos een o.i. houdbaar schot liet glippen. Vooral vóór de rust speelde R. C. H. zeer behoorlijk; toen was vooral het spel in de voorhoede goed. al wist men van de geboden kansen er slechts één te benutten. Vooral Haukes verrichtte heel goed werk. Over het algemeen hebben Ruis en Krom wel het beste gespeeld, doch ook zij konden niet verhinderen, dat het spel na de rust zooveel minder was, dan daarvóór. Mogelijk was hierop het spel der tegen partij wel van invloed. Het Blauw-Wit-elftal maakte een min of meer rommeligen indruk, waarin vrijwel zonder systeem gespeeld werd. Een uitzondering willen we maken voor keeper Gerrits en linkshalf Cornells- sen, die constant goed gespeeld hebben. De tweede kennismaking met de Blauw-Witte Amsterdammers sterkt ons in onze overtui ging, dat zij inderdaad het zwakste elftal In hun afdeeling zijn. Maakten dus de beide elftallen ditmaal niet zoo'n grooten indruk, de scheidsrechter daarentegen, de heer Stasse, maakte een zeer goeden indruk; hij heeft den wedstrijd zeer goed geleid. Even na tweeën liet hij ten aanschouwe van een talrijk publiek de volgende elftallen aantreden: R. C. II.: Kos. Krom. Prevost Sr. Geutskens, Ruls, Prevost Sr. Hanse, Haukes, Kok, Verkerk, Martin. Blauw-Wit: Philips, Bergman, Dorenbos, Sitters, Gerritsc, Cornelissen, Wilders, Sitters Jr. Lietzen, Pseters, Gerrits. De eerste aanvallen zijn voor Blauw-Wit, dat ondanks den tegenwind onmiddellijk een stevig offensief inzet, waarvan een paar corners het resultaat zijn. De R.C.H.-achter- hoede blijft echter meester van de situatie en weet het spel te verplaatsen, waarbij en kele zeer snelle aanvallen van R.C.H. ver meld dienen te worden, die echter eveneens geen resultaat opleveren. Het- spel verplaatst zich snel van doel tot doel, totdat R. C. H. een uitgesproken meerderheid aan den dag gaat leggen, waarbij de Amsterdamsclie de fensie "het zwaar te verantwoorden krijgt. Keeper Gerrits toont zijn goede kwaliteiten; de R. C. H.-voorhoede daarentegen (vooral Kokj laat enkele goede scoringskansen on benut, totdat eindelijk, na een half uur spe- lens, Kok na heel goed werk Haukes in staat stelt om aan R. C. II. de leiding te geven (1—0). Een mooi doelpunt. Inmiddels is Prevost Jr. In botsing ge weest; hij heeft het veld moeten verlaten. Kors komt zijn plaats innemen. Wel behoudt de Racing tot de rust de overhand, doch tot scoren komt het niet meer, waardoor de rust aanbreekt met een 1-O-voorsprong. De tweede helft begint weer met een serie verwoede aanvallen van Blauw Wit, waarbij blijkt dat R. C. II. lang zoo goed niet meer optreedt als voor de rust. Bepaalt gevaa.v is voor R. C. H. niet te duchten, daarvoor treedt de achterhoede te gedecideerd op, doch in de voorhoede wil het niet meer vlotten. Verkerk bepaalt zich in hoofdzaak tot ver dedigen, hetgeen met den snellen Gerritse wel noodig is, doch hierdoor is de aanval te veel gebroken om nog gevaarlijk te zijn. Bo vendien presteert Haukes nu veel minder; het geheel biedt weinig interessants meer. Als tenslotte in de twee-en-twintigste mi- minuut Dorenbos den gelijkmaker langs Kos schiet, komt er nog weer wat leven in de brouwerij, zonder dat echter het spelpeil veel beter wordt. Integendeel, beide partijen schijnen zich volkomen te vereenigen met een gelijk spel en al worden beiderzijds nog wel enkele gevaarlijke aan vallen ondernomen, de verdedigingen behou den de overhand. Als scheidsrechter Stasse voor het laatst fluit, is het nog steeds 1—1. Onder leiding van den heer Vuylsteke binden de volgende elftallen den strijd aan: V. S. V.:p, Van der Wint, Van Zutfen, Van der Griendt Den Boer, J. Heycrman, II. Ileyerman. de Wolf Jr., van Osch, de Wolf Sr.. de Koning Hillekamp. D. II. C.: J. van Nellen, W. Stolten, van Ditmar, Buyink v. d. Sloot, W. Bakker. Pieterse, C. Buyink, Nicolien, W. van Nellen, P. Boot. D. C. telt vier invallers, n.l. voor de gebrieders Dorjée, Dragt en Post. D.H.C. trapt af en trekt meteen ten aan val. De ba! komt bij Van der Sloot, die een schot op het doel van V. S. V. lost, dat echter mis was. Direct daarop komt door toedoen van H. Heyerman een tegenaanval van V. S. V. Van Osch geeft een through-pass aan de Wolf Jr. Deze plaatst den bal goed voor het Dcli'tsche doel, maar zijn broer glijdt over den bal heen en een mooie kans is verkeken. Wanneer er een kwartier gespeeld is, komt V.S.V. geducht opzetten; het is thans dat de beide backs van D. H. C. vooral Nicolien zich onderscheiden. Een fout van Van Zutfen wordt V.S.V. bijna noodlottig. Bij een aanval der gasten speelt hij terug op Van der Wint. Maar van Ditmar kan den bal nog juist bereiken. Van der Wint bemerkt het dreigende gevaar en kan op het nippertje den Delftschen midden-voor het doelpunten beletten. V.S.V. ontplooit een steeds grootere acti viteit. Maar het pechduiveltje zit den rood- witten dwars. Hillekamp schiet als de Wolf Sr. hem den bal heeft toegespeeld, langs het doel en direct daarop kogelt laatstgenoemde speler het leer tegen den staander. De laatste minuten vóór rust wordt D.H.C. gevaarlijk maar ook Stolten kan het doel niet vin den. Als de heer Vuylsteke voor rust fluit, zijn beide doelen nog ongerept. In de tweede helft heeft V.S.V. de laag staande zon achter zich, wat geen onbe langrijk voordeel is. Maar desondanks is het initiatief nu aan de zijde der gasten. Als eerst Boot aan de Wolf Jr. een kans heeft ontnomen, gaat de bal weer naar den an deren kant. J. Heyerman mist vlak vóór het doel. Eenige D. H. C.'ers snellen toe en niemand twijfelt meer of het eerste doelpunt komt in v. d. Wint's doel. Er gebeurt echter een wonder en de stand is 00. Het doelpunt, dat in de lucht zit komt ten slotte toch. Bij een aanval van D. H. C. komt de bal tegen den paal. Hij springt weer het veld in en van Ditmar slaagt er einde lijk in, de meerderheid van zijn club in een doelpunt om te zetten. Pas zijn V.S.V. en haar supporters van den schrik bekomen of Van Ditmar lost een ver schot, dat v. d. Wint onjuist beoordeelt. Precies buiten zijn bereik gaat de bal in het net (02). V.S.V. is geenszins ontmoedigd. Nu gaat het spel weer gelijk op. De Koning, die nu op de links-buitenplaats speelt mag een hoekschop nemen. Hij doet dat op uitstekende wijze. De bal komt hoog voor den doelmond. Boot stompt den bal het veld in. maar de Wolf Sr. kopt het leder fraai in het doel (12). Vijf minuten later heeft V.S.V. weer succes met een hoekschop. Thans is het J. Heyer man die den fraai door de Koning genomen corner langs Boot inkopt. De stand is gelijk. (2—2). Nog slechts eenige minuten zijn er te spe len als den Boer den bal naar Hilleakmp kopt. Deze geeft het leder door naar De Koning, die op zijn beurt voorzet. De Wolf Sr. laat zien, dat hij ook nog wel een doelpunt kan maken. Hij weet Boot te verschalken en V.S.V. heeft de leiding (32). Maar het spel is nog niet uit. V. S. V. gaat weer naar voren en de Wolf Jr. heeft, voordat men er op bedacht is den bal in de touwen geplaatst (42). De gebroeders De Wolf moeten gekwetst het veld verlaten. De oudste der gebroeders moet zelfs naar de kleedkamer gedragen worden, vermoedelijk doordat hij den bal tegen zijn maag heeft gekregen. Kraak komt nog invallen, maar reeds fluit de scheids rechter het eindsignaal. De Amsterdammers hebben op afdoende wij ze revanche genomen voor de in Haarlem ge leden 5—2 nederlaag. Eigenlijk wekt dit geen verwondering, want het Ajax-veld was van dien aard, dat de Haarlem-spelers zich hier niet zoo gemakkelijk op kunnen bewegen. Voor de Ajaxiden, die dit gewend zijn, was dit een belangrijk voordeel. De achterhoede van Haar lem heeft geen schuld aan de hooge score, want ongetwijfeld zou die hooger geweest zijn, als het achtertrio niet zoo dikwijls den Ajax- aanval had gestuit. Vooral Kaan heeft uitste kend zijn doel verdedigd. Beide elftallen zijn volledig: de leiding is ir, handen van den heer Van Moorssel. Haarlem: Kaan. Van den Berg, Huijsmans, De la Mar, Oldenburg. Vreeken, Iseger, Bieshaar. Verwaal, v. Polanen. Kammeijer Haarlem heeft het eerst het voordeel van den wind, wat niet wegneemt, dat Ajax begin; met enkele aanvallen, waaruit bijna werd ge doelpunt, maar op het goede moment greep Kaan in. Langzaam komen dan ook de rood- broeken tot den aanval; het afgeven van den bal is echter te slordig, waardoor Diepenbeek en Gras steeds gelegenheid krijgen om het gevaar te keeren. Toch scoort Haarlem het eerst. Als Kammeijer naar binnen loopt, schiet hij het leder hard en onhoudbaar lang. Houbour (01). Dit is het sein voor Ajax tot meer activiteit, maar ook Haarlem komt er nu beter in; hoe wel Ajax beter speelt, gaat het spel nu meer gelijk op. Kaan aan den eenen en Houbour aan den anderen kant moeten er steeds aai; te pas komen, waarbij de Ajax-doelman to' tweemaal het geluk aan zijn zijde heeft, alt" hij den bal laat vallen; het leder komt in het bezit van een Haarlem-speler; beide keeren ontkomt het Ajax-doel echter aan een door boring. Dan is het de beurt van Ajax: nadat Kaan steeds alles gekeerd had, weet Volkers einde lijk gelijk te maken (11). Ajax houdt dan het beste van het spel; als Van Reenen Kaan ongemotiveerd hindert, het geen den scheidsrechter ontgaat, wordt de stand op 21 gebracht. Beide doelen zijn dan nog eenige keeren in gevaar, maar gedoelpunt wordt niet meer. Het Haarlem-elftal heeft een wijziging on dergaan; De la Mar is uitgevallen; voor hem komt in de plaats Van Gooi, een nog jong speler, die 's morgens al gespeeld had. De tweede helft geeft een heel ander spel- beeld, dan de eerste. Ajax is dadelijk in de meerderheid; de Haarlem-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden. Kaan moet er harhaaldelijk aan te pas komt. Na zes minu ten is het Mulders, die met een hard schot Kaan passeert (31). Hierdoor aangemoedigd blijft Ajax in den aanval. De Haarlem-voorhoede brengt geen opluchting. Telkens brengen Mulders en Vol kers tot dicht bij doel op; Huijsmans en Van den Berg worden telkens in het nauw gedre ven. Na vijftien minuten is het weer Mulders, die scoort (41). Een enkele aanval der roodbroeken wórdt door Diepenbeek c.s. onschadelijk gemaakt. En hard schot van Van Polanen had beter lot verdiend. Anderiessen stuwt steeds de Ajax-voorhoede naar voren. Kaan werkt prachtig; hij moet steeds den aanval van Ajax Lot stilstand brengen. Toch kan hij niet ver hinderen dat Mulders van dicht bij den stand op 51 brengt. Nu eerst komen de roodbroeken meer los; Ajax wordt teruggedrongen. Zelfs Huijsmans komt naar voren. De Ajax-achterhoede moet nu alle zeilen bijzetten om de Haarlem-voor hoede het scoren te beletten. Kammeijer, die op de middenvoorplaats is beland en evenals op de linksbuitenplaats ook hier hard werkt, maakt het de Ajax-achterhoede wel lastig, maar hij krijgt te weinig steun van zijn me despelers. Als Houbour eens een bal niet voldoende wegwerkt, ontsnapt het doel weer aan een doorboring. Een schot van Van Polanen stopt de Ajax-keeper vallend. Het spel wordt nu in het meerendeel op de Ajax-helft gespeeld, maar tot scoren komt Haarlem niet. Schubert benut nog een voor zet van Volkers en kopt langs Kaan (61) De laatste minuten tracht Haarlem nog den achterstand te verkleinen, maar het lukt niet. Met een verdiende 61 overwinning voor Ajax komt het einde. GROENEVELD VERRICHT DEN HATTRICK. Stormvogels heeft gisteren in Dordt een buitengewoon lastige klip omzeild door D.F.C. op gedecideerde wijze met 52 te kloppen. Deze flinke overwinning komt in een nog beter licht te staan, als men weet, dat D.F.C. dit seizoen in haar vijf thuiswedstrijden nog niet geklopt was endat het terrein aan den Markettenweg in buitengewoon slechte conditie verkeerde. Het had n.l. in Dordt Za terdag flink gesneuwd. Wel had men het ter rein zoo goed en zoo kwaad als het kon van sneeuw ontdaan, doch een ideaal speelterrein was het bij lange na niet. Daarvoor was het veel te modderig. Scheidsrechter Van der Staart een nieuweling, die lang niet kwaad voldeed, vond het echter bespeelbaar. Ondanks dezen handicap speelden de Vo gels in de eerste helft een dusdanige partij, dat D.F.C. ondanks haar volledigheid men was feitelijk „over-volledig", want men had Wepster zelfs als reserve aangeschreven niet aan het spel der blauw-hemclen tippen kon en er finaal door overspeeld werd. In plaats van zooals in Enkhuizen aanvankelijk de tegenpartij het tempo te laten aangeven, deed men het thans zelf. Herhaaldelijk werd de middenlinie (bestaande uit Zwijsen, Mook- hoek en Dragt) gepasseerd en moest Litz er aan te pas komen. Na ongeveer tien minuten spelen gaf De Waard wederom een mooien voorzet en thans deponeerde de hardwerkende Van Roode den bal bulten Korver's bereik in de touwen (0—D. D.F.C. bracht het niet ver. Wel was Prins in het midden nog niet het struikelblok, zooals we hem uit vorige wedstrijden kennen, maar het korte spel van D.F.C. was een kolfje naar Haak's en Koster's hand. Van der Steen voélde zich op den rechter vleugel in de modder blijkbaar uitstekend thuis. Van zijn voet kwamen eenige afgeme ten voorzetten, waarvan Van Roode er één ten tweeden male langs Korver joeg (02). Wel zag Punt, die overigens weinig te ver tellen had, kans uit een scrimmage den ach terstand te verkleinen, doch het was aan het spel duidelijk te zien, dat Stormvogels' voor sprong niet in gevaar zou komen. Van der Velde en Haak Jr. steunden de voorhoede beter dan in Enkhuizen; deze linie kon dan ook snelle gevaarlijke aanvallen ondernemen. Schoorl verdeelde het spel uitmuntend, doch kreeg op het modderige middengedeelte wei nig gelegenheid tot schieten. Daarom besloot Groeneveld zijn taak over te nemen door een voorzet van links netjes in te koppen (13). Doelman De Waard kreeg in deze periode maar zeer weinig te doen. doch zijn collega moest herhaaldelijk in actie komen, ondanks het harde werken van Litz c.s. Nadat Van Roode nog eens hard tegen den paal had geschoten, wist Groeneveld vóór de rust nogmaals het net te vinden, zoodat deze met 1—4 inging. Na de rust speelde D.F.C. beter. Haar voor hoede, waarin Meinders door Wepster was vervangen, hield het spel nu meer open. Ge- ruimen tijd achtereen werd op de IJmuider helft gespeeld. Nochtans kreeg De Waard maar zeer weinig te doen, daar zijn backs en halfbacks nuttig destructief werk verrichtten. Het weinige, dat hij te doen kreeg, verrichtte hij op uiterst kalme wijze. De Stormvogels voorhoede presteerde in deze periode lang niet zooveel als vóór de rust vooral De Waard was nu stukken minder op dreef en ook lang zoo actief niet. Ondanks deze meerderheid doelpuntte D.F.C. pas na een half uur spelen. Toen mocht Punt een penalty nemen en hij deed dit op de juiste wijze (24). Van ni» af aan ging Stormvogels weer beter spelen. Wel werd het peil van vóór de rust niet bereikt, doch het was toch juist goed ge noeg om Groeneveld, die dezen middag een enthousiaste, weldoordachte partij speelde, gelegenheid te geven er 25 van te maken. De elftallen waren: D.F.C.: De Korver, Litz, Waalwijk v. Doorn. Zwijsen, Mookhoek, Dragt, Smit. de Smit, Punt, Ruysch, Wepster. Stormvogels: de Waard, v. Roode, Schoorl, Groeneveld, v. d. Steen, v. d. Velde, Prins, Haak Jr., Koster, Haak Sr., De Waard. Z. F. C.—'t Gooi (2—31 Z. F. C. heeft na tien minuten een 1—0 voorsprong door Hoogmoed. De thuisclub blijft sterker, doch de gasten vallen gevaar lijk aan. Wentlnk scoort den gelijkmaker, Hiermede gaat de rust in. In de tweede helft is Z.F.C. het meest in den aanval, doch Wcntink weet den Zaan- schen keeper te verschalken (1—2). Dezelfde speler scoort even voor het einde voor de derde keer, waarna Hes er 2—3 van maakt. HilversumXerxes (54) Kramps geeft Hilversum uit een voorzet van Txoes de leiding. Westdijk maakt ge lijk. De zelfde speler brengt even later den stand op 1—2. Van der Hooff maakt weer gelijk. Van Polen maakt even voor rust er 3—2 van. Na de rust scoort Kramps het vierde doel punt voor de Hilversummers. Steenbergen brengt daarna den stand op 43. Lagendaal maakt gelijk, waarna kort voor het einde Hilversum het winnende doelpunt weet te maken. BloemendaalAlphen (43) Deze wedstrijd stond niet op een hoog peil. Eigenlijk hebben de gasten tijdens een be langrijk deel van den speeltijd nog het beste spel vertoond. De ploeg vestigde een meer ge- trainden indruk, hetgeen vooral tot uiting kwam bij de balbehandelng en de sneihed. Het spel ging aanvankelijk gelijk op en toen Parson ruim vijf minuten na het begin het. leder langs den uitloopenden Huisman in eigen doel plaatste, had Alphen wel spoedig de leiding, doch scheen er voor Bloemendaal toch nog geen reden tot ongerustheid. Bloemendaal trachtte zonder succes het spel te verplaatsen. De Alphensche aanval herbergde een paar snelle spelers en zoo ont stonden er voor het witte doel nog tal van gevaarlijke momenten. Een gunstige onderbreking was voor de thuisclub een waarlijk mooi doelpunt van Van Gelder, dat de partijen intusschen weer op gelijken voet bracht (11). Hierbij bleef het echter voorloopig. Dc gas ten drongen de Bloemendalers steeds weer terug. Ongeveer 25 minuten na het begin zagen de Alphenaren hun streven beloond, toen Huisman een aanval had onderbroken, doch den bal even losliet. Dit was voor den linksbinnen juist voldoende om het leder over de lijn te werken (12). Vijf minuten later kwam de linksbuiten van Alphen snel naar binnen en schoot den bal in een vrijwel niet verdedigd Bloemendaal-doel. daar Huisman hand noch been uitstak (13>. Niet lang vóór halftime kon Kohier gemak kelijk den achterstand verkleinen uit een voorzet van Fr. Bakker; een doelpunt niet vrij van een buitenspelluchtje overigens. (2—3). Na de hervatting gaven de Bloemendalers in zooverre beter partij, dat er van een over wicht der gasten geen sprake meer was. De strijd ging nu meer gelijk op, doch het spel peil vermocht zich niet boven het middel matige te verheffen. Tien minuten voor het einde kwam even plotseling als onverwacht de kentering. Par son nam een corner goed op het Alphen-doel. Beijk kopte in, waarna er een hevige scrim mage ontstond, waarbij de Alphenaren niet vermochten het gevaar af te wenden. Onder groot gejuich uit het Bloemendaal-kamp verdween de bal over de lijn. (33). Twee minuten later kwam Nol snel naar binnen en schoot den bal via een achter speler in het Alphen-doel (43). Thans scheen Bloemendaal eerst de juiste speelwijze te hebben gevonden. Een moment later kwam Fr. Bakker voor het doel der tegenstanders, doch het goede schot ging langs den verkeerden kant van den paal. Na een vergeefsche poging der gasten kwam het einde met een kleine overwinning voor Bloe mendaal. Wij gelooven dat Alphen wel een gelijk spel verdiend had. Dc witten speelden met het volgende elftal: Huisman. Jonkergouw. C. Bakker. Immer. H. Beijk. Parson. Fr. Bakker, de Bock, Kohier, van Gelder, Nol. A. F. C—H. F. C. (4—7) Opnieuw heeft H. F. C. haar superioriteit bewezen over A. F. C. in een wedstrijd, die veel doelpunten opleverde, waarvan het grootste deel door H. F. C. voor haar reke ning genomen werd. 1-Iet was ditmaal nu eens niet Koper, die dc doelpunten voor zich opeischte, Dorsman was thans de held van den dag, door niet minder dan vijf doelpunten te scoren. H. F. C, heeft goed gespeeld, de verdediging waarin Wittebol den geblesseerden J. Jon geneel op uitstekende wijze verving, was en kele malen niet gelukkig, waaraan de hooge t'egenscoro dan ook toe te schrijven was. Ook Kruyer heeft opnieuw een uitste kenden wedstrijd gespeeld, terwijl R. Jonge- neel er na zijn armblessure weer steeds be ter inkomt. A. F. C. viel als geheel nogal tegen; het meespelen van Lungen na de rust bracht wel eenige verbetering, doch het spel van de achterhoede boezemde weinig vertrouwen in. H. F. C. stelt zich onder leiding van scheidsrechter Kapteijn als volgt op: Van der Meulen. Wittebol, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp. Van Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. H. F. C. begint met den wind in den rug en is dan ook sterk in de meerderheid. Ver schillende aanvallen worden opgezet, doch het terrein voor den goal is zeer slecht, zoo dat harde schoten absoluut onmogelijk zijn, waardoor de A. F. C.-verdediging voorloopig stand weet te houden. Na eenigen tijd brengt een snelle uitval van rechts den bal tenslotte bij Hagenaar, die met een goed schot den eei-sten goal scoort. (0—1). H. F. C. blijft in den aanval: er worden eenige kansen gemist; tenslotte profiteert Dorsman van goed werk van Koper en ver groot de score (02) De A. F. C.-aanvallen zijn slechts spora disch en ongevaarlijk; het is daarom zeer onverwacht, dat Ellens Van der Meulen uit een zuiver schot in den benedenhoek pas seert (12). H. F. C. trekt weer ten aanval, echter zon der succes, zoodat de rust met onveran- derden stand aanbreekt. Na de hervatting is bij A. F. C. de midden voor vervangen door Lungen. Met den wind in den rug onderneemt zij eenige aanval len. Toch is het H. F. C.. die door middel van Dorsman weer scoort (13). Dant ontstaat er een ware doelpunten-re gen; eerst profiteert Knopper van een mis verstand tusschen R. Jongeneel en Van der Meulen; Dorsman ycrricht dan zijn hattrick, echter is het weer Ellens, die weer tegen- scoort. Langzamerhand neemt H. F. C. het spel weer in handen; snelle, open aanvallen bren gen het A. F. C.-doel in groot gevaar; Dors man weet met twee goede doelpunten de score te verhoogen (36). Een penalty wegens hands zet Lungen in een doelpunt om, waarna Hagenaar dezen goal beantwoordt met een listig schot (47). Dan is er een eind gekomen aan den doelpunten-regen, want het laatste kwartier Is H. F. C. nog wel in den aanval, maar zonder dat er verder gedoelpunt wordt, komt het einde van dezen spannenden strijd. KinheimD. E. C. (21) Wel niemand zal vóór de rust gezegd heb ben dat D. E. C. een candidaat voor de on derste plaats is. Er werd door beide clubs een snel, open spel te zien gegeven dat het. aanzien ten volle waard was. D. E. C. had het eerst succes. Toen Roeg een moment vrij heid werd gegeven, was dit voldoende voor hem om met een hard schot aan D. E. C. de leiding te geven (01). Kinheim kwam nu pas opzetten. Nadat een aantal goed opgezette aanvallen waren afge slagen, ging den linkerwing er vandoor. Elle gaf een keurigen voorzet, dien Raaymakevs inkopte; een back trachtte den bal nog uit doel te slaan, doch kon het leer niet goed ra ken (11). Het spel golfde snel op en -neer. Even voor de rust komt Kinheim weer ge vaarlijk opzetten; Groeneveld Sr.. krijgt een goeden center; hij lost een hard schot, dat keeper Erkelens wel stopt, doch niet kan wegwerken. De toeschietende Michel Jr. heeft nu slechts voor het inschieten. (21). Na de rust heeft Kinheim een klein windje in den rug en is doorloopend aanvallend. Diverse fraaie kansen gaan over of naast. Doordat Kinheim geen doelpunt kan maken, blijft het spannend, want een doorbraak is voldoende om den stand gelük te maken. Roeg gaat mid-voor spelen, doch Kinheim blijft in het offensief. Slechts eenmaal krijgt de D. E. C.-rechtsbinnen een kans, welke hij naast schiet. Daar de Kinheim-voorwaartsen het doel op de verkeerde plaats blijven zoe ken. komt in den stand geen verandering meer. zoodat Kinheim een benauwde doch ruimschoots verdiende overwinning be haalt.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10