Groot Japansch offensief in Jehol te vroeg nooit te laat! INDRUKKEN VAN DE BRITSCHE JAARBEURS. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 TWEEDE BLAD China weigert terugtrekking der troepen. Aanval met vliegtuigen, artillerie en tanks op Tsjaojang. Reuter meldt uit Nanking d.d. 23 Februari: De Chineesche regeering heeft den eisch der Japanners dat China zijn troepen uit de provincie Jehol terugtrekt, categorisch ver worpen. Volgens order van den minister van Oor log van Mandsjoekwo, zijn de strijdkrachten van Mandsjoekwo onder generaal Tsjang Hal Peng te middernacht hun opmarsch tegen de Chineesche stellingen op het front van Jehol begonnen. Volgens een telegram uit officieele Chinee sche bron in de stad Jehol maakt de gouver neur van Tangjoelin bekend, dat na een bom bardement van drie dagen van Tsjadjang en de naburige dorpen 30.000 Japanners, onder steund door 10.000 soldaten van Mandsjoe kwo, een verwoeden aanval hebben ingezet tegen Tsjaojang, waaraan infanterie, artille rie, tanks en vliegtuigen deelnamen. Voor deze geweldige macht hebben de Chineezen hun vooruitgeschoven afdeelingen in het ge bied van Nanling en Peipiao teruggetrokken. Zij vormen een sterke linie te Tsjaojang en langs de heuvelen, die het dal beheerschen, waar de Japanners doorheen moeten trekken om hun offensief voor te zetten. De Japansche opperbevelhebber in Noord- China Nakamoera zou te Tientsin 1500 reser visten mobiliseeren waartoe het effect tot 3000 wordt verhoogd Uit Peking meldt Reuter dat naar gemeend wordt de Japanners betrekkelijk gemakkelijk de ver verwijderde steden bij de grens van Jehol zullen nemen, doch de groote moeilijk heden zullen ondervinden bij het binnen dringen van het berga.htig terrein van Jehol onder het vuur der Chineezen. Peipiao zou zijn geëvacueerd, de Chineezen zouden hun linies ten Noorden van de stad hebben gereor ganiseerd. Benden Chineesche vrijwilligers zouden den spoorweg tusschen Nanling en Peipiao heb ben doorgesneden, waardoor het vervoer van Japansche versterkingen, haastig uit Tsjints- jau gezonden, wordt belemmerd. Van bevoegde zijde wordt vernomen dat de Japansche ambassadeurs opdracht heb ben gekregen om aan de regeeringen waarbij zij geaccrediteerd zijn de Japansche voor nemens ten aanzien van Jehol uiteen te zet ten en de geruststellende verzekering te ge ven dat Japan al het mogelijke zal doen om te beletten dat de gevechten zich tot binnen den Orooten Muur zullen uitbreiden. De minister van buitenlandsche zaken spreekt tegen dat Japan gedreigd zou hebben zijn toevlucht te nemen tot een krachtige actie als China er niet in slaagt de anti- Japansche beweging te onderdrukken. Japan. Geen rwn Je mandaten in de Stille Zuidzee. De bladen te Tokio drukken naar Reuter meldt een verklaring af van den minister van Marine, volgens welke de onder Japansch mandaat geplaatste eilanden in de Stille Zuidzee voor Japan ter zee van even essen tieel belang zijn, als Mandsjoerije het op het vasteland is en dat Japan nimmer van deze eilanden afstand zal doen. (Mogelijk is namelijk, dat Japan van het mandaatschap ontheven zal worden bij uit treding uit den Volkenbond. Red.) Duitschland, Tweede verbod van de „Vor- warts" opgeheven. De Rijkscommissaris voor het Pruisische Ministerie voor Binnenlandsche Zaken, Goe- ring. heeft de beschikking van den Berlijn- sclien politiepresident van 15 Februari j.l., waarbij de sociaal-democratische „Vorwarts" tot 22 Februari werd verboden, opgeheven. S. A. en Stahlhelm nog niet als hulppolitie in dienst Van bevoegde Pruisische zijde verneemt V. D. dat tot nog toe nergens S. A.-lieden of Stahlhelmleden als hulppolitie zijn aange steld. Vrij spel voor S. A. en S. S. Von Lewetzow. De nieuwe politiepresident van Berlijn, von Levetzov heeft gisteren in een toespraak tot de manschappen en officieren der Schupo o.m. gezegd: ..Ik neem de gelegenheid te baat de politieke moord-kwajongens, dat moord- gespuis opnieuw te waarschuwen. Ik wend mij tot u. tot iederen officier en beambte af zonderlijk om zonder scrupule en eventueel met het leven er voor in te staan, dat iedere poging tot ordeverstoring direct in de kiem zal worden gesmoord. Zoo wil ik met u allen strijden voor de regeering van nationaal her stel, welker aanhangers in de afgeloopen ja ren van onzuiverheid, immoraliteit en schan de, welke de roode practijken met zich heb' ben gebracht, werden onderdrukt. In dezen zin doe ik een beroep op u allen, mij te hel pen. Maar ik zal ook geen enkele onder u dulden, die mij daarbij zijn medewerking onthoudt. Dat duld ik niet en ik zal ook niet dulden, dat er zich onder u iemand bevindt, die niet met de vereischte energie zou optre den tegen die roode „moordkwajongens". En dan nog dit: Ieder van u is mans genoeg mij openlijk en vrijmoedig te zeggen, hoe het met zijn gezindheid staat. Ik za! deze openhartig heid ook erkennen, maar ik waarschuw u en ik waarschuw in het bijzonder diegenen die mochten probeeren andere kameraden af te brengen van den weg van den nationalen plicht. Laten wij niet vergeten de groote ver diensten der nationaal socialisten, van hun dappere S. A. en S. S.. laten wij ook niet ver geten die wakkere Stalen helmmannen en dit verzoek ik ieder uwer in het bijzonder, ziet u in hen uw bondgenoot, uw trouwen helper om onlusten en uitwassen tegen te gaan en op te heffen. (Wolff). Geoève. Ernstig meeningsverschil in ontwapeningscommissie. De commissie van 19, die Donderdagavond nog een bijeenkomst heeft gehouden, is daar bij tot overeenstemming gekomen, dat het gewenscht is dat na de sluiting van de bui tengewone volkenbondsvergadering, over eenkomstig het denkbeeld van de kleine 8 een commissie met het volgen van de ont wikkeling der zaken in het Verre Oosten zal worden belast. De commissie van 19 schijnt vandaag, aldus het Alg. Handelsblad, te zullen voorstellen, dat die commissie van toezicht zal bestaan uit de tegenwoordige le den der commissie van 19, aangevuld met Nederland en Canada. Bovendien zal tot Sov jet-Rusland en de Ver. Staten van Amerika de uitnoodiging worden gericht, eveneens lid dezer commissie te worden. Voorts schijnt vanavond een groot aantal leden der com missie van 19 krachtig er op te hebben aan gedrongen, dat de Volkenbond het initiatief zal nemen tot een conventie, waarbij alle wapenuitvoer naar Japan zal worden ver boden. Men schijnt eveneens over de taak van den Volkenbond ten aanzien van den Japan- schen aanval tegen Jehol te hebben gespro ken, doch tot eenig besluit over dit tweede punt schijnt de commissie van 19 nog niet te zijn gekomen Nederland in de Commissie van Toezicht op het Verre Oosten. In de kleine commissie der Ontwapenings conferentie. die het Engelsche voorstel be handelt tot verplichting van alle mogendhe den om in geen geval bij een toekomstig con flict tot daden van geweld over te gaan, kwam het tot zoo ernstige meeningsverschil- len. dat de zitting gesloten moest worden. De vertegenwoordigers van Frankrijk. België en Joegoslavië verlangden bij wijze van uitzon dering bepaalde voorwaarden, die zouden gelden voor de onderteekenaars van het Lo carno Pact. Volgens Duitsche opvatting zou dit practise!) beteekenen. dat bij concentra tie van Duitsche troepen in de gedemilitari seerde Rijnlandzone de bij het Pact van Lo carno aangesloten mogendheden het recht zouden hebben tegen Duitschland op te treden. De Duitsche vertegenwoordiger, de gezant Goeppert, verzette zich tegen dit voorstel. Tenslotte werd voorgesteld dat de vijf Lo- carno-mogendheden Engeland, Frankrijk. Italië. België en Duitschland zouden trach ten onderling tot overeenstemming hierom trent te Tromen. Hiertegen verzetten zich echter Turkije en Joegoslavië, zoodat de zit ting tot nader aankondiging verdaagd moest worden. De vertegenwoordigers der Locar- no-mogendheden kwamen terstond hierna büeen voor een particuliere bespreki"" (Tel.) Fransche resolutie over de unificeering van het legertype aangenomen. In de hoofdcommissie der ontwapenings conferentie heeft gisteren allereerst de Duit sche gedelegeerde Nadolny het woord ge voerd, over de kwestie van de unificeering der Europeesche legertypen. Hij zette zijn bezwaren uiteen tegen de Fransche resolutie, omdat die bepaalde principieele conclusies trekt en motiveerde de Duitsche resolutie. Duitschland is, evenals Italië van meening. dat men zich niet over de effectieven en de uniformiseering der legers kan uitspreken, zoolang niet bekend is wat er aangaande het materieel zal worden besloten. Daar Frankrijk en Italië het niet eens konden worden over een gemeenschappe lijke resolutie, heeft Henderson achtereen volgens de Duitsche. Italiaansche en Fran sche resoluties in stemming gebracht. De Fransche resolutie werd aangenomen. De resolutie-Boncour zegt o.a., dat alleen een leger-statuut van zuiver defensief karakter vereenigbaar is met een veiligheids régime en dat op het vasteland van Europa het leger met korten diensttijd en beperkte effectieven het militaire organisatie-type is. dat het meest een defensief karakter ver toont. De Nederlandsche gedelegeerde onthield zich van stemming. (Handelsblad). Het incident Nadolny Henderson bijgelegd. Het incident tusschen den Duitschen am bassadeur Nadolny en den voorzitter der Ontwapeningsconferentie Henderson, dat aan het slot van dc zitting van Woensdag INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». p«r r*gel. OOÜ Als 20.000 schoonheids-experts een parig het gebruik van Palmolive aan raden voor 't behoud van een jeugdige, frissche teint, is het niet te laat - maar ook nóóit te vroeg- om naar dat advies te luisteren. Jarenlange ervaring heeft bewezen.dat Palmolive zeep door haar bizonder groot gehalte aan olijf- en palmoliën een ver- jongenden, verzachtenden invloed op de huid heeft, klier volgt ons recept voor de verrassende „twee minuten behandeling" Masseer 's morgens en *s avonds gezicht en hals twee minuten met het over vloedige schuim van Palmolive en warm water. Daarna afspoelen: eerst met warm, dan met koud water. Dat is alles. Een kleine moeite dus - maar met groote resultaten ;t„. cent 3 voor 50ct. van de Hoofdcommissie plaats had, is thans weer bijgelegd door een briefwisseling tus schen Nadolny en Henderson. In antwoord op een schrijven van Nadolny heeft Henderson geantwoord, dat hij zijn standpunt moest handhaven en dat hem bij de behandeling van het Duitsche voorstel geen verwijt wegens zijn beleid kon treffen. De Hoofd commissie had reeds op 13 Februari j.l. een stemmig besloten de Fransche voorstellen inzake de uniforme organisatie der legers als eerste punt te behandelen. Henderson geeft toe. dat hij Nadolnv's aanmelding om het woord te voeren, over het hoofd kan hebben gezien. Nadolny bracht een bezoek aan Henderson in hotel „Beau Rivage" en van Duitsche zijde wordt verklaard dat hiermede het incident als gesloten kan worden beschouwd. Noorwegen. Naar kabinetscrisis? Dc Noorsche premier heeft volgens Reuter gisteravond in een zitting van het Storting met groote beslistheid geweigerd twee voor stellen over te nemen, die door de radicalen en de arbeiderspartij waren ingediend. Men vreest dat dit tot een kabinetscrisis zal lei den. Amerika. Nog twee benoemingen in Roosevelt's kabinet. George Dern. de voormalige gouverneur van Utah, heeft, naar Reuter uit Washington meldt, de hem aangeboden portefeuille van Oorlog in het door Roosevelt te vormen ka binet aanvaard. Roosevelt heeft voorts den dagbladuitgever Robert Worth Bingham uit Kentucky, be noemd tot opvolger van Mellon als Ameri- kaansch gezant te Londen. Zuid-Amerika. Columbiaansche oorlogs schepen gebombardeerd. Donderdag heeft in de omgeving van de onlangs door de Columbianen veroverde stad Tarapaca een luchtgevecht plaatsgehad tus schen Peruaansche en Columbiaansche vlieg tuigen. Eerst hebben vijf Peruaanschei vliegtuigen de voor Tarapaca voor anker liggende Columbiaansche oorlogsschepen ge bombardeerd. zonder er evenwel in te sla gen een der schepen te treffen. Hierna stegen Columbiaansche vliegtuigen op. In een hevig luchtgevecht werd een Peruaansch toestel neergehaald. Zuid-Afrika. DIRECTEUR DER OOSTENRIJK SCHE SPOORWEGEN ONTSLAGEN. Poging tot clandestien vervoer van wapens uit Hirtenberg. WAGONS NAAR ITALIC EN HONGARIJE. Coalitie HertzogSmuts tot stand gekomen. Naar Reuter verneemt is de overeenkomst tusschen Hertzog en Smuts inzake een coalitie-kabinet opgebouwd op de breede be ginselen eener samenwerking. Hertzog en Smuts zijn overeengekomen, dat Zuid- Afrika's lidmaatschap van het Britsche gc- meenebest van naties volledig gehandhaafd worden. Wat de inboorlingen kwesties betreft is speciaal afgesproken, dat de bijzonderp stemrechten der inboorlingen in de Kaap gegarandeerd worden. Het parlement zal waarschijnlijk de vol gende week worden ontbonden, zonder dat de begrooting is ingediend. De behandeling der begrooting zal "de eerste taak zijn van het nieuwe parlement, dat waarschijnlijk in Juli zal bijeenkomen nadat in Mei de algemeene verkiezingen hebben plaats ge had. Volgens de jongste berichten zal Hertzog premier zijn in de coalitie-regeerirur terwijl ook Smuts een functie in liet kabinet zal bekleeden. RIJKSDAGAFGEVAARDIGDE HET SPREKEN VERBODEN CASSEL, 23 Febr. (V.D.) De politiepresi dent heeft het optreden van den rijksdagaf gevaardigde Crispien uit Berlijn als spreker in een tegen morgen door het IJzeren Front belegde openbare vergadering verboden. WEENEN. 23 Febr. (Reuter). De direc teur-generaal der Oostenrijksche bondsspoor- wegen. Seefehlner, is op staanden voet van zijn ambt ontheven. Officieel wordt medegedeeld, dat de bonds kanselier gisteravond heeft vernomen, dat Seefehlner met vertegenwoordigers der be ambten een bespreking heeft gehad betref fende een transport der zich te Hirtenberg bevindende wapens in een richting, welke niet in overeenstemming is met de plannen der regeering. De bondskanselier heeft dit. als consequen tie van zijn in de wapenaangelcgenheid afge legde verklaringen medegedeeld aan den mi nister van handel, die in overleg met hem en den president der bondsspoorwegen daarop tot genoemden maatregel heeft besloten. Volgens het „Neue Wiener Extrablatt" zou Seefehlner hebben getracht van de vakver- eenigingen tegen een vergoeding van 150.000 schilling toestemming te krijgen, dat de wa pens naar Hongarije zouden worden gezon den in wagons, die als „ledig" zouden worden gedeclareerd, terwijl tegelijkertijd ledige wa gons met de declaratie „wapens" naar Italië zouden vertrekken. Van soc.-dem. zijde wordt medegedeeld, dat de leider der soc.-dem. vakvereenigingen, afg. König. zelf het soc.-dem. partijbestuur over het reeds gemelde ontreden van Seefehlner had ingelicht, welk bestuur dc mededeeling aan den bondskanselier had overgebracht. Dc lezing van hot Extra-Blatt wordt van soc,-dem. zijde bevestigd. Kleine Entente niet bevredigd, Het permanent secretariaat der Kleine En tente te Genève publiceert volgens het W. B. een verklaring, volgens welke de zaak-Hirten- berg li. i, weliswaar op weg naar een bevre digende regeling, maar nog geenszins afge daan is. Zij ziet de officieele mededeelingen van Frankrijk en Engeland omtrent dc rege ling tegemoet, om dan een definitieve be slissing te nemen of zij de ouaestie aan den Volkenbondsraad zal voorleggen. MEDEDEELINGEN VAN HITLER Geen verdere salarisverlaging EN BETALING VAN PARTICULIERE SCHULDEN. BERLIJN. 23 Februari Wolff bureau). tegenstelling met andersluidende berichten wordt officieel medegedeeld, dat de Rijksre- geering niet voornemens is de salarissen van de Ambtenaren te verlagen. Klaarblijkelijk zijn deze geruchten rondge strooid. teneinde ontevredenheid te zaaien on der de ambtenaren. Tegen de verspreiders van die geruchten zal de regecrïng met kracht optreden. BERLIJN. 23 Februari (Wolffbureau). De ..Vorwarts" is hedenmorgen na een week ver boden te zijn geweest, weer verschenen. Het blad verklaart, dat het verbod niet rechtsgeldig was. daar de bezwaren niet bin nen den voorgeschreven termijn van vijf da gen naar het Departement van Binnenland sche Zaken zijn doorgezonden. BERLIJN, 23 Februari 'Wolffbureau). In een interview met den vertegenwoordiger van de Associated Press te Berlijn zei Rijkskanse lier Adolf Hitler, dat hij nog steeds van mee ning is, dat de particuliere schulden aan het buitenland voldaan moeten worden. Men moet echter niet vergeten dat schulden betalen niet alleen een kwestie van willen doch ook van kunnen is. DORTMUND, 23 Februari (Wolffbureau). In den afgeloopen nacht Is een opper-wacht- meester van de politie door een communist in den rug geschoten en levensgevaarlijk gewond. DUSSELDORF, 23 Febr. (V.D.) De politie ie Dusseldorf heeft Woensdag in een commu nistische drukkerij in de Köllnerstrasse meer dan 200.000 vlugschriften in beslag genomen, daar dc inhoud hoogverraad inhield. Verder werden de vormen voor het drukken der vlug schriften in beslag genomen. ..LOS VAN BERLIJN" LEUZE IN CKNTR I' MY ERG AD ER IN G KEULEN. 23 Febr. Wolff In een gisteren in het jaarbeursgebouw te Keulen gehouden vergadering der Centrumpartij is door een deel van het publiek geroepen ,.I,os van Ber lijn" zonder dat dit onder de talrijke aanwe zigen ook slechts eenig protest uitlokte. Voorts werd door een der sprekers, de Rijks dagafgevaardigde Lauscher, gesproken van een „aardschok, die zich niet alleen in het Zuiden heeft voorgedaan". Naar aanleiding hiervan constateert de „Kölnische Zeitung" met nadruk, dat de Centrum-sprekers dergelijke Interrupties hebben uitgelokt, al geeft het blad toe. dat de uitlating van Lauscher voor allerlei uit leggingen vatbaar is. Elke tendens, aldus het blad. welke de eenheid van het rijk in ge vaar zou kunnen brengen, dient te worden tegengegaan. ANDERHALF JAAR TUCHTHUIS TEGEN BROLAT GEolSCHT BERLIJN, 23 Febr. <VD.) In het meineed proces tegen den voormallgen directeur van de Berlljnsche verkeersmnatschappij. Brolat, eischte het Openbaar Ministerie heden, re kening houdend met verzachtende omstan digheden. een tuchthuisstraf van anderhalf jaar en vijf jaar verlies van burgerrechten. Verstandig woord van den prins van Wales bij de opening. (Van onzen Londenschen correspondent). De Britsche Jaarbeurs is er weer. Zij heet niet alleen Britscli omdat ze op Britschen grond wordt gehouden maar ook omdat, het geen er te zien is uitsluitend door Britsche handen is vervaardigd of geteeld. Ja. geteeld. Want al is dit een grootsche monster-ten toonstelling van de industrie, dc landbouw heeft er in zoo verre aan meegedaan dat de Empïre-producten voor de tafel, die grooten- deels uit akker en boomgaard stammen en alleen fabriekmatig geflescht of geblikt of gepot zijn. ook van de partij zijn. Vroeger heette de Fair bij afkorting BJ.F. maar nu heeft men eenvoudig het woord gekozen, dat de initialen maken. „Bif beteekent opstop per en in woord en prent heeft men de voor- de-hand-liggendc opmerking gemaakt dat dc British Industries Fair een opstopper zal toe brengen aan de malaise. Als steeds is de Fair verdeeld over drie centra, twee in Londen, Oiympia en de White City, en een In Bir mingham. Castel Bromwich. waar de produc ten der zware industrie, stoomketels, loco- motleven. electrische centrales e.d. zijn on dergebracht. Zoo kan men de BIF zien als een drieledig monument van durf. ondernemingsgeest en optimisme tegen de verdrukking der malaise in. Er zijn meer kilometers frontale stand dan ooit te voren. Zij, die de opmeting heb ben gedaan, verklaren dat men ongeveer 40 K.M. moet loopen in Londen alleen Indien men van alles kennis wil nemen. Oiympia heeft tot verleden jaar toe steeds dc meu- belafdeeling geborgen, vele aren noten- en eikenhout in kasten en tafels. Dit Jaar Is deze afdeeling ondergebracht in dc White City. En al die ruimte, die in Oiympia aldus beschikbaar kwam, is nu gewijd aan snuiste rijen van den meest uiteenloopcnden aard. De oogen worden in alle kleuren verbijsterd door deze opeenstapelingen van borstels en bretelles, van enveloppen en essences, van flesschen en friseerijzers. van glas en gravu res. van armbanden en aardewerk, van papier en plano's, van oliën en onderkleeding, van sponzen en spiegels, van vischtuig en vloe ren. van zuivelproducten en zilveren schalen. In de White City ziet men de onlangs aan gekondigde zijden en kunstzijden stoffen die niet kreuken en alle andere stoffen die Lan cashire maakt alsmede eenige. maar minder, die Yorkshire maakt. Daar is weer de mode tempel waar de mannequins voortwandelen en -wiegen in Britsche creaties, nachtjurken en badpakjes. Een der meisjes doet haar in tree per vliegmachine. Wanneer zij uitstapt blijkt zij gekleed te zijn ln een fijn avond japonnetje en het verrassend voorval doet denken aan een toekomstigen tijd. waarin auto's en undergrounds ook voor plaatselijk verkeer zullen zijn vervangen door vliegtui gen en men door de lucht naar den schouw burg of naar zijn hotel Majestic zal gaan voor diner. Hierboven is reeds zeer summier opgesomd wat er te zien is op de BIF van dit jaar. De Prins van Wales heeft deze machtige Show voor bevordering van den exporthan- del "ja zelfs meer voor bevordering van dien handel dan voor bevordering van don bin- nenlandschen) aangekondigd met wijze woor den. die de regeering van zijn land alsmede de regecrlngen van andere landen ter harte moeten nemen. Z.K.H. heeft met vuur ge sproken van het kwaad van bekrompen na tionalistische exclusiviteit in handel. HIJ heeft de leerstellingen van economische zelf genoegzaamheid en eenkennig nationalisme rampspoedig genoemd. Geen land kon op eigen houtje zijn economisch lot bepalen of zich alleen economisch redden. De BIF zal als export-bevorderaarster meer succes hebben naarmate deze kroonprinse lijke woorden meer ter harte zullen worden genomen. A K. VAN R. AGENDA. VRIJDAG 24 FEBRUARI Stadsschouwburg: N.V. Amstcrdamsche Tooneelver. .Circus Knie.' 8 uur. Nassauplcin: Theosofische Vcrecniging. Lezing Ko Borsten. 8.10 uur. Palace: Onder valsche vlag. Tooncel: „2 Willards". 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Een auto en geen geld; en De vroolijke bandiet. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Ich will nicht wissen wer du bist. Tooneel: 6 Maschinos. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZATERDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg: Kunst aan het Volk: Dc Duivel in de Vrouw, Gezelschap Verkade. 15 uur. Protestantenbond: Volksuniversiteit. Film „Dwars door de Sahara". 3 uur. Gebouw H. K. B. Bal-masqué van O. O. G. La Gaité: Bal masqué. 9 uur. Ver. v. h. Lot der Blinden: Ledenvergade ring ln Brlnkmann. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen "s middags cn des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5