VOOR DE H. O. V. Pijn in de ledematen? AKKER.CACHETS HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAC 3 MAART 1933 De heer P. J. M. van Tetering, secretaris van het Comité van Actie van Vrienden der H.O.V. schrijft ons: De puzzle opgelost! Wij willen heden dit Communiqué beginnen met onze vreugdetijding! In onze mededeelingen van 15 Februari maakten wij een optelsommetje en kwamen daarbij tot de uitkomst, dat wij aan het einde van onze actie gaan giften, toezeg gingen en verkoop der één-guldenskaarten wel circa 91/2 mille zouden bereiken. En wij spraken toen als onze vaste overtuiging uit dat er wel iemand uit onze stad of omgeving zou opstaan en dit besluit nemen: „Ik wil de daad stellen van goeden en no- belen burgerzin, ik wil dat Comité van Actie van Vrienden der H.O.V. de hand reiken en ik schenk de aan de 10 mille ontbrekende l 500". Voegen we daar nu nog bij de opbrengst ▼an den Grooten Collecte-Speldjesdag op Zaterdag 18 Maart, a.s. welke wij in blij optimisme op 5 mille ramen, dan hebben wc de 15 mille bereikt. Een week later, n.l. op 22 Februari, gaven wc weer een communiqué en schreven daar in o.m.: ,.En we werden gesteld voor deze puzzle: zoekt de dame of heer, die spontaan deze mankeerende f 500 voor de kunst, de cultuur en voor onze stad zal willen offeren. Die weldoenster of weldoener zal beslist komen en ons gelukkig maken Welnu, mijne lezers, dat geluk iV? ons Woensdagmiddag inderdaad ten deel ge vallen in den vorm van een simpel couvert ons toegezonden cn waarin de f 500 zaten als oplossing van de puzzle met het volgend anoniem briefje: „Aan het Comité van Actie voor Vrienden der H.O.V. In sympathie voor uw streven. „Redding der H.O.V." Deze gift: oplossing van uw puzzle: Wie reikt ons de hand en schenkt ons f 500 ineens? U volle succes toewenschend, N.N." Van wie deze belangrijke gift komt weet u niet, maar ook wij niet! Maar, dat de telefonen rinkelden bij deze heuglijke tijding tusschen de leden van ons Uitvoerend Comité, laat zich begrijpen. De allerhartelijkste dank, niet alleen van ons. maar van onze heele stad, is hier zeker niet misplaatst, Moge dit nobele voorbeeld ook anderen nog aansporen, die dit nog niet deden, ons althans iets voor de redding van onze H.O.V. te doen toekomen Gewapend en gesterkt met onze laatste gift komen we vandaag weer eens met onze geldelijke verantwoording Vorige lijst f 3354.04 Collecte Concert Doopsgezind Zangkoor f 22.31 S. W. d. C. te B. f 24.— Collecte Haarl. Kegelbond f 3. Collecte Bal Masqué Galté f 2.86 N. N. f 150. Collecte concert H.O.V. 26 Febr. 1933 f 14.51 P. H. A. D. f 25.— Mr. C. G. d. V. f 5.— Collecte concert H.O.V. 28 Febr. 1933 f 21.56 Tot heden f 3622.28 Bij Haarlem's Dagblad (waarbij le bovengenoemde f 500 f 2095.25 Totaal aan giften f 5717.53 Wie helpen nog even mee de f 6000 vol te maken? Er ontbreken nog slechts f 282.47 aan. Penningmeester: Mr. A. Beets, Gironummer: 142822, Haarlem. De één-guldenskaarten zullen dan de resteerende 4 mille moeten opbrengen om ons tenslotte de 10 mille te verschaffen, waarop wij in ons optel-som metje gerekend hadden. Maar, zoover zijn we nog niet! Men zal zich herinneren, dat wij mede deelden: „clan moeten er nog minstens 500 één-guldenskaarten verkocht worden! Nu zijn er momenteel nog honderden in han den van onze met ons meewerkende dames en hceren. Mogen wij bij dezen hun hot eens een aansporing geven, opdat zij m taaie vol harding blijven voortwejken tctdat zij hun laatste kaart verkocht hebben? Want wij moeten het getal halen! En een nog krachtiger aansporing aan de ingezetenen van Haarlem en omgeving om zich tenminste een enkele één-guldenskaart aan te schaffen. Had men dit over de heele linie cn spontaan gedaan, dan waren wij er allang geweest cn dan zou den leclen van ons uit voerend comité heel wat arbeid, getob en gewroet bespaard zijn gebleven! Maar dat is zoo erg niet! Wij hebben dit met 'veel liefde voor dit voortreffelijk, en sympathiek Haarlemsch cultuurbelang ge daan! Wanneer gij er nu nog maar een koopt, dan zijn wij voldaan en dankbaar. Ten laatste komen wij nog aan een 2-tal geopperde bezwaren tegemoet: Mevrouw A. zegt. in het kennissenkransje In haar salon en mijnheer B. zegt precies hetzelfde in zijn stamcafé: „Ik had ook wel wat van die êdn-guldcnskaavten van de IT.O.V. willen koopen, doch er is niemand bij mij ge weest Heel vriendelijk van u, mevrouw A. cn mijnheer B„ dat u dit nog tijdig opmerkt, want u kunt ze alsnog halen of bestellen (cn dan worden ze direct thuisbezorgd) bij een der leden van ons Uitvoercnd-Comité: Jhr. Dr. J. C. Mollerus, Vredenhofstraat 9. Telef. 12699. Mr. A. Beets, Plein 8, Telef. 12049. P. J. M. van Tetering, Groote Markt 4, hoek Koningstraat, Telef. 12433. En ten slotte aan den vragenden vreem deling in Jeruzalem: Wat Is dat toch eigen lijk met die één-guldenskaarten der H.O.V.? Met het koopen van zoo'n één-guldenskaart werkt gij mede aan dc redding van hel voortbestaan onzer Ilaarlemsche Orkeslver- eeniging, daarmede dient gij een stedelijk, een gewestelijk, een cultureel en ook een sociaal belang. Bovendien geeft deze kaart u of een uwer kennissen zonder verdere kosten toegang tot een der mooie concertuitvoeringen der H. O. V. (zie hieronder). De concerten der H.O.V. voor de één-guldenskaarten gaan aanvangen en wel het eerste concert op a.s. Dinsdag, kwart over 8 in het Gem. Concertgebouw voor de houders van kaarten .welke de serieletters dragen: A, E en U. Kaarten, voorzien van deze serieletters. zijn tot een beperkt getal a.s. Dinsdagavond aan dc loketten van het Gem. Concertgebouw ad f 1.verkrijgbaar. De houders der kaar ten, welke deze serieletters dragen, kunnen dus kennissen medenemen. In den vervolge zullen wij in de pers mede- deelen, welke serieletters voor de concerten aan de beurt komen. De organisatie en de omvangrijke voorbe reidingen van dc groote speldjesdag-collctc op Zaterdag, 18 Maart zijn in vollen gang, als sluitstuk en als' de clou van onze steunactie aan het voortbe staan der Haarlemsche Orkestvereeniging. Wij zullen daarover in de volgende week uitvoerige mededeelingen verstrekken. BEELDTELEGRAFIE IN POLITIEDIENST In het Alg. Politieblad is opgenomen een brief van den minister van justitie aan de procureurs-generaal bij de Gerechtshoven, waarin de aandacht wordt gevestigd op den eenigen tijd geleden geopenden beeldtele graafdienst met Ned. Oost-Indië, Denemar ken, Duitschland en Noorwegen, en op dien met Engeland, Italië, Oostenrijk, Zweden en Amerika, waarvan de opening binnenkort kan worden verwacht. Het behoeft geen betoog, aldus de brief, dat van dezen dienst door middel waarvan photografieën, documenten, teekeningen, handschriften, vingerafdrukken, enz. op de snelst mogelijke wijze worden overgebracht, door justitie en politie in voorkomende drin gende gevallen een nuttig gebruik kan wor den gemaakt. Met het oog hierop verzoekt de minister dc aandacht van politie- en justitie-autori- teitcn voor dezen dienst. VELSEN DE TOESTAND AAN DE PAPIERFABRIEK. WERKTIJDVERKORTING VOOR HET CONTINUBEDRIJF. De directie van de Papierfabriek heeft aan de betrokken arbeiders medegedeeld, dat de werktijden voor de continu-arbeiders der afdeelingen Papier-, Houtstof- en Cellulose- fabrieken met ingang van 4 Maart a.s. zullen worden ingekrompen. Zaterdag zullen de machines te 12 uur worden stopgezet, zoodat het personeel van den ochtenddienst te 2 uur de fabriek verlaat en de middagploegen niet behoeven op te komen. Deze maatregel, die voor onbepaalden tijd is genomen, betee- kent voor de betrokken arbeiders een werk tijdverkorting van ongeveer 10 uur per week. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. AANZIENLIJKE VORDERINGEN BEREIKT. HEDENMIDDAG VALT DE BESLISSING Zooals wij in ons blad van gisteren reeds hebben medegedeeld, werden de gistermor gen hervatte besprekingen om half elf des morgens afgebroken. Zij werden gistermid dag voortgezet en duurden tot omstreeks vier uur. Ook aan het einde van deze bespreking werd nog geen overeenstemming bereikt. Vooral één voornaam punt scheen een niet te overkomen struikelblok te vormen, maar hoopvol stemt het. dat naar ons werd mede gedeeld, sedert dc voorafgaande besprekin gen aanzienlijke vorderingen werden ge maakt. Partijen kwamen ten slotte overeen, den toestand van onderhandeling te continuee- ren tot heden- (Vrijdag-)middag 4 uur. Zijn dan niet van één van beide zijden bevredi gende voorstellen gedaan, dan zal burgemees ter Rambonnet zijn taak als bemiddelaar als geëindigd beschouwen en het conflict blijven voortbestaan. Heden middag, wanneer dit blad onder de oogen van onze lezers komt, zal dus naar alle waarschijnlijkheid reeds zijn uitgemaakt of de staking afgeloopen is, of nog zal voort duren. Toen wij gistermiddag het helaas nog ne gatieve resultaat der dien middag gehouden besprekingen op ons nieuwsbord publiceer den, verdrongen zich voor ons kantoor tal van nieuwsgierigen om van het resultaat kennis te nemen. En het waren niet alleen en niet in de eerste plaats mcnschen, die di rect bij het conflict betrokken waren. Ook tal van ingezetenen, die niet in rechtstreeks verband staan met het visscherijbedrijf la zen met belangstelling het bericht, waaruit duidelijk blijkt, dat het verloop der onder handelingen de grootste belangstelling ge niet. Voor velen was het bericht een teleur stelling en ook thans nog zijn. ondanks dat, zooals werd medegedeeld, aanzienlijke vor deringen zijn gemaakt, de pessimisten in de meerderheid. Wat zal het resultaat zijn van deze laatste besprekingen? Zal men er in slagen het struikelblok, waar in men nog steeds ziet het Fonds voor Socia le Voorzieningen, uit den weg te ruimen? Wij hopen het van ganscher harte. En ieder, die het wel meent met onze gemeente en met hen, die hun dagelij ksch brood in het visscherbedrijf moe ten verdienen of wier bedrijven of zaken staan of vallen naar gelang van den uitslag van deze laatste conferentie, hoopt dit met ons. Er moet een einde komen aan dit con flict. dat bezig is, IJmuiden ten gronde te richten. Ook al zonder dit conflict zijn de tijden voor IJmuiden uiterst zwaar en zal het, velen reeders en handelaren moeilijk vallen, het hoofd boven water te houden. Deze staking mag dan in sommige opzichten door de omstandigheden het bedrijf niet zoo treffen als bij normale verhoudingen en som moge reeders mogen wellicht in een oogen- blikkelijke hervatting van het werk weinig voordeel zien. het algemeen belang eischt een spoedig einde, opdat Wederom, evenals vóór de staking, uit het bedrijf gehaald kan worden, wat er uit te halen is. Het geheele economische leven onzer plaats wordt door de staking gedrukt, veel meer dan in nor male tijden, omdat thans de gelegenheid, om de nadeelige gevolgen binnen ^fzienbaren tijd te compenseeren, ontbreekt. BESOMMINGEN. Logger: Sch. 379 f 1106. Beugers: VI. 86 f 459, VI. 195 f 912. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 2.20. Tongen per kilo f 1.80f 1.10. Groote schol per 50 kilo f ïo Middelschol per 50 kilo f 19. Zetschol per 50 kilo f 25. Kleine schol per 50 kilo f 30f 12 Bot per 50 kilo f 12f 7.60 Schar per 50 kilo f 12f 5.50 Rog per 20 stuks f 20. Kabeljauw per 125 kilo f 43f 40. Gullen per 50 stuks f 15. Wijting per 50 kilo 1' 8f 7.50, HEEMSTEDE INBRAAK IN DE VERMEER STRAAT. GELDKISTJE MET 200.— VERMIST. Tijdens de afwezigheid van den bewoner heeft een ongenoode gast Donderdagavond een bezoek gebracht aan perceel Joh. Ver meerstraat 37. Toen de bewoner, de heer W„ omstreeks 1* uur thuis kwam; merkte hij dat er was in gebroken. Een ruit van een keukenraam aan de achterzijde van het huis bleek ingedrukt te zijn, zoodat de dief de knip van dat raam had kunnen opeiischuiven en het raam kon openen. Het geheele perceel was doorzocht. Vernielingen hebben niet plaats gehad, om dat in alle laden en kasten de sleutels staken. Uit een linnenkast op de slaapkamer is een geldkistje gestolen, inhoudende ongeveer f 200. Behalve dit bedrag heeft de dief zich niets toegeëigend. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. KRUIS VERBOND „ST. JOZEF". Bovengenoemde vereeniging van R.K. drankbestrijders hield Maandagavond haar jaarvergadering in het R.K. Patronaatsge bouw. Twee nieuwe leden werden onder eenige toepasselijke woorden door den voorzitter geïnstalleerd. In een uitvoerig jaarverslag gaf de secre taris een duidelijk overzicht van de werk zaamheden van het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat de vereeniging veel nuttig werk heeft verricht. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Na de rondvraag volgde er een gezellig samenzijn, VERGADERING „WITTE KRUIS". Onder presidium van burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn had Dinsdagmiddag in. Hotel Van Ree de vergadering plaats_van de afdeeling Heemstede van Het Witte Kruis. Na opening der vergadering volgden enkele mededeelingen, o.a. dat de Konink lijke goedkeuring van dc gewijzigde statuten is verkregen. Uit het jaarverslag van den secretaris, de heer J. de Jong. bleek dat het ledental in 1932 steeg van 462 tot 472. Het verslag van den penningmeester, den heer J. Waldkötter, wees aan als inkomsten en uitgaven f 2539.94 1 Namens de commissie tot nazien der boe ken deed de heer S. Rijkes verslag: hij stelde voor onder dankzegging voor het goede be heer, den penningmeester décharge te ver- leenen, waaraan dc voorzitter voldeed. De heer J. M. van Beek gaf vervolgens een uitvoerig verslag der gehouden algemeene vergadering. Bij de rondvraag vroeg Dr. E. A. M. Droog, raar het Witte Kruis zeer nauw betrokken is bij de malariabestrijding en het vooral nu den tijd is de malariamug te vernietigen, nog eens extra reclame te maken voor de ver- vernitiging dezer gevaarlijke mug. De voorzitter deed de toezegging zoo moge lijk door het verspreiden van bestrijdings- lectuur de aandacht der ingezetenen op de noodzaKelijkheid der vernietiging te vestigen. BLOEMENDAAL HET CRISIS-COMITé IN NOOD. KRACHTIGE STEUN GEVRAAGD. Op 16 Maart 1932 is in Bloemendaal opge richt een plaatselijk crisis-comité, dat dus nu bijna oen jaar zijn zegenrijken arbeid heeft verricht. Een uitgebreide commissie, verdeeld in sub-comité's verricht geheel belangeloos dezen maatschappelijkcn arbeid. Bloemendaal heeft op financieel terrein al tijd een goeden klank gehad en daardoor heeft zich wel eens de meening post gevat, dat een crisis-comité hier niet noodig zou wezen. De uitkomst heeft wel anders bewe zen. Veel gevallen van steunverleening, voor al aan den middenstand, zijn door de com missie behandeld. Soms wordt hulp in geld en natura verstrekt, dan weer wordt raad ge geven. Elk geval wordt door de commissie met groote nauwkeurigheid onderzocht. Zoo vindt de commissie naast de gemeen telijke wcrkloozenzorg een rijk arbeidsterrein. Voor dit alles is evenwel veel geld noodig en nu dit op begint te raken, is opnieuw steun noodig. De commissie zal zich daarom dezer dagen tot de burgerij wenden per cir culaire. Men leggc ditmaal dit welsprekend pleidooi, dat tegelijk een rekening en verant woording is, niet ongelezen ter zijde, cn men zende zijn bijdragen. Hoeveel ellende moet anders ongelenigd blijven. Wij geven nu het woord aan de commissie, die. nadat zij aangedrongen heeft op steun, voortgaat. Wij verwachten, dat dit verslag iedereen zal overtuigen van de noodzakelijkheid van onze taak. ook in onze gemeente. De veelzijdigheid van de crislsgevallen en het dikwijls preventieve karakter van de on dersteuningen. welke zij eischen, zijn oorzaak, dat die taak bezwaarlijk kan worden overge nomen door de Overheid. De groote bedragen, welke zij vergen, beletten dat die taak gelegd kan worden op de schouders der kerkbe sturen. Intusschen is ons comité zeer erkentelijk voor do samenwerking, die het èn van de zijde der overheid èn van die der kerkbe sturen mocht ondervinden. Aan het financieel verslag ontleenen wij het volgende: Van de oprichting af tot 25 Februari 1932 werd ontvangen f 10011.23 en uitgegeven 9440,57, zoodat nog slechts f 5 70.66 in kas is. Aan 9 gezinnen, zonder of vrijwel zonder middelen, werd f 3582,47 gegeven. De ondersteuning aan personen nog in eigen bedrijf of beroep werkzaam bedroeg f 3949.79. Ondersteuning aan personen die tijdelijk zonder werkgelegenheid zijn of waren, (23 gezinnen) f 1067. Ondersteuning in natura f 236.31, kosten cursuswerkloozen f 605. De in het najaar gehouden inzameling van kleeren enz. heeft een grooten voorraad en 650 aan geld opgeleverd. In den loop van den winter konden 141 gezinnen van het noodige worden voorzien. De voorraden en gelden zijn thans vrijwel uitgeput. Van deze kas is nog f 0.17 over. In samenwerking met het gemeentebestuur werden 22 jeugdige werkloozen in de gele genheid gesteld een cursus in motorkennis en behandeling aan de Ambachtsschool te Haar 1-em te volgen, waardoor hun nieuwe be staansmogelijkheden worden geopend. Tot zoover het verslag. Zal het beroep der commissie op de burgerij vergeef sch zijn? Wij gelooven het niet. Ook de Bloemendalers, wien de zware zor gen nog niet kwellen, zullen bereid gevonden worden, om anderer nood te lenigen. Daarvan zijn wij overtuigd. SPORT EN SPEL VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING II. Eerste klasse. •SpartaK. F. C. Tweede klasse B- C. V. V.Excelsior. (Sportkr.) E.D.O.—STORMVOGELS. Zondagmiddag heeft bovengenoemde, wed strijd plaats op het E.D.O.-terreinaan den Middenweg. Het E.D.O.-elftal heeft de vol gende opstelling: Van Roon. G. Zandstra, C. v. d. Kuyl, Jansen, Dinkla, Oomen, Perukel Sr., H. Koene. Goemaat, Perukel Jr., J. W. Koene. Deze strijd zal door den bekenden scheids rechter Sikman geleid worden. BLOEMENDAAL—H. V. B. -ELFTAL. De opstelling van het eerste elftal van Bloe mendaal voor den wedstrijd Bloemendaal Voorl. H.V.B.-elftal, die a.s. Zondag te 10 uur te Bloemendaal plaats heeft,, is als volgt: Kesting, Jonkergauw C. Bakker, Immer, Beijk, Kohier, F. Bakker, De Bock, Van Gelder, Leemhuis, Strik. Het H.V.B.-elftal heeft de volgende opstel ling: Doel: P. Kollenberg (Stormvogels). Achter: J. Kors (R.C.H.) en J. Kluiskens (D.I.O.) Midden: P. Heilig (Stormvogels), H. van der Vlist (E.H.S.) en P. de Jong (E.H.S.) Vóór: C. Smit (D.I.O.), W. Kedde (R.C.H,) G. Roode (Ripperda), A. Slot (R.C.H.) en B. Kelfkens (Droste). R. C. H. n—H. F. C. II De reserves van R.C.H. en H.F.C. benutten hun vrijen Zondag met het spelen van een vriendschappclijken wedstrijd. De wedstrijd begint te tien uur en wordt gespeeld op het R.C.H.-terrein. R.C.H. n verschijnt met: A. Schuurman, F. v. Thiel, P. Kaestner, Joh. Hessels, Joh. Berg, C. v. Eek, P. v. d. Werve, J. de Geus. E. Ruijgrok, P. Kok. C. Meijer. JUBILEUM WEDSTRIJD. Op het keurige, door den heer Van der Aa met vlaggen cn groen versierde R.C.H.- terrein speelde de voetbalvereniging N.A.S, Donderdagmiddag tegen een R.C.H. combi natie ter gelegenheid van haar één-jarig bestaan. Wanneer de heer De Tello laat be ginnen, ontspint zich dadelijk een genoeg lijke strijd met R.C.H. in de meerderheid, Deze meerderheid weet zij in doelpunten uit te drukken, want als het rusten is, heeft zij een 51 voorsprong. In de rust wordt door het R.C.H.-bestuur thee aangeboden. In dc tweede helft weer dezelfde strijd als vóór de rust. Beide partijen weten nog drie maal te doelpunten, zoodat het einde van dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrrijd eindigt met een 8—4 overwinning voor R.C.H. Na den wedstrijd werd door den heer De Tello een versnapering aangeboden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. stem LAWNTENNIS. HET INT. TOURNOOI TE MONTE CARLO Uit Monte Carlo: De regen was nog al eens spelbreker bij de wedstrijden in het internationaal tour- nooi te Monte Carlo. In het heeren enkel spel is te vermelden, dat Gabrowitz. Ellmer. Rogers, Maier en Palmieri hun partijen wonnen. In het dames enkelspel wonnen o.m. de dames Payot, en Cilly Aussem haar partijen In het gemengd dubbelspel handicap sloe gen Mr. G. (de Zweedsche Koning) en Mile Rosambert den heer en Mevrouw De Bruyn Kops met 62, 6—4. De belangrijkste uitslagen in het hee rendubbelspel (Butlertrophy) waren: Von Cramm en Kleinschroth (Duitschland) slaan Rogers en Harran (Ierland) 75. 75. 6—2. Palmieri en Gaslini (Italië) slaan Ellmer en Mercier (Zwitserland) met 63, 60. 8—6 Damesdubbelspel (Beaumontbeker) Miss Thomas en Mrs. Satterhwaite (Engeland) slaan de dames Borghini en Speranxa (Mo naco) 6—0. 6—0. Miss Ryan en Mrs. Burke (V. S.i slaan Mile Riboii en Mej. Manzutoo, (Italië) 6—0, 6—2. Die scheuten in Uw schouder, in Uw arm of been, neem daarvoor nu eens wat van die wondervolle HOCKEY DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG Het programma der Haarlemsche wed strijden luidt aldus: Eerste klasse: BloemendaalH. O. C. Promotie-Afdeeling M. H. C.—Gooi 2 Bloemendaal 2Utrecht Tweede klasse: H. B. S.Leiden. Derde klasse: H. B. S. 2—M. H. C. 3 Achter „Zomerzorg" komt H. O. C. dus op bezoek. De Hagenaars bezitten een zeer sterke verdediging en een belangrijk minder sterken aanval. Bloemendaal staat er onge veer hetzelfde voor; alleen met dit verschil dat het geheel een trapje lager staat. Maar de Bloemendaalsche verdediging lijkt toch wel in staat om den Haagschen aanval te keeren. En daar de Bloemendaalsche voor hoede, menschelij kerwijs gesproken, geen schijn van kans zal hebben tegen de H. O. C. verdediging, lijkt dus een 0—0 uitslag" het beste. Bloemendaal zal, hoe de uitslag tegen H. O. C. ook moge worden, in ieder geval met belangstelling de verrichtingen van haar zwakke zusje Togo volgen; dit in verband met de bezetting van de laatste plaats. M. H. C., het leidende team in de pro- motie-afdeeling, ontvangt 't Gooi 2, dat mo menteel nog de rij in deze afdeeling sluit, maar waarvoor eveneens nog drie andere elftallen, o.a. Bloemendaal 2, in aanmerking kunnen komen. Voor de Musschen is het te hopen, dat zij over de inzinking tegen Utrecht 2, na de vlucht over H. D. M„ heen zijn, anders zou Gooi 2 wel eens roet in het eten kunnen gooien. Bloemendaal 2 speelt tegen Utrecht. Wil de thuisclub werkelijk niet in aanmerking komc-n voor hekkesluiter, dan dient gewon nen te worden, doch er is reden tot vreezen. In Santpoort komt Leiden te gast. Voor H. B. S. wel is waar een moeilijke kans om zich een betere plaats te verzekeren, maar dan toch een kans. Anders moet straks met Leiden gewisseld worden en is de niet eer volle op een na laatste plaats voor H. B. S. M. H. C. 3 komt eveneens in Santpoort, echter tegen H. B. S. 2 spelen. Wij durven een Musschenzege te noteeren. Tenslotte speelt M. H. C. 2 te Heemstede tegen Victoria voor de derde ronde van den Treslingbeker, wat voor M. H. C. 2 het einde behoort te beteekenen. Bekerwedstrijden plegen echter verrassingen te brengen. HENGELEN HET BAARSJE. 'Het vischcollegc „Het Baarsje" houdt Zon dag haar tweeden kaswedstrijd in dc Kaag op baars. Het gezelschap vertrekt te 5.45 uur per autocar van de Groote Markt. DAMMEN. GEWESTELIJKE HOOFDKLASSE CLUBKAMPIOENSCHAP. Donderdagavond speelde te Amsterdam voor den halven eindstrijd om het Neder - landsche hoofdklasse clubkampioenschap de Haarlemsche Damclub I tegen het Utrechtsch Damgenootschap I. Na f raaien strijd eindigde deze wedstrijd in voorl. 77. DISTRICT NOORD-HOLLAND— AMSTERDAMSCHE—DAMBOND. Het bestuur van den districtsbond Noord- Holland heeft het tiental van dezen bond voor den wedstrijd tegen het tiental van. den Amst. Dambond als volgt samengesteld: Bord 1. J. B. Sluiter Jr. ((captain) Haarl. Damclub); 2. B. Dukel (Damclub IJmuiden); 3. P. J. van Dartelen ((Haarl. Damclub); 4. B. May (Damclub Zaandam); 5. F. A. Berkemeier (Damclub Haarlem); 6. H. G. Giskes (Damclub Zaandam)7. J. W. van Dartelen (Haarl. Damclub); 8. G. Beets Damclub Wornier), 9. H. W. Zitman (Dam club Haarlem); 10. A. Ligthart (Damclub IJmuiden). DAMGENOOTSCHAP HET NOORDEN— HAARL. DAMCLUB. De Haarlemsche Damclub ontving van het Damgenootschap Het Noorden, te Gixmingen een uitnoodiging om cp Zondag 1 of 8 Juli aldaar een wedstrijd te komen spelen met haar hoofdklasse-team tegen het eerste tiental van het Damgenootschap Het Noor den. De Haarlemsche Damclub zal deze ver- eerende uitnoodiging zeker accepteeren. De Groningers speelden verleden jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub een eere-wedstrijd tegen deze vereeniging" die eindigde in een 119 overwinning voor de Haarlemmers. LUCHTVAARTBERICHTEN Havik, 2 te Marseille van Schiphol. IJ s v o g c 1. 2 te Mersa Matroe. Thuisreis. Oehoe, (thuisreis) 3 Maart te Mcdan. Pelikaan (uitreis) 3 Maart te Medan. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, 2 Maax-t van West-Indië te New- York. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam, 1 te Cristobal. Nebraska, Rotterdam n. Vancouver 1 van Victoria (B. C.) Binnendijk, 2 van Rotterdam n. New-Orle ans. Burgerdijk, 2 v. New-York te Rottci'dam. HOLLAND—OOST-.-\ZIo LIJN. Ouderkerk (thuisreis). 2 Maart te Dairen,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 14