Vaseline Chesebrough Waaraan de oorlog ook schuld heeft. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 7 MAART 1933 DE LOONEN IN HET BOLLENBEDRIJF. CHR. ORGANISATIE HEEFT NOG NIET BESLIST. Op de op 24 Februari te Lisse gehouden conferentie over de loonen in het Bloembol- lenbedrijf zijn de besturen der werkgevers organisaties en de vertegenwoordigers der R.K. en Chr. Arbeiders organisaties het eens geworden om wederzijds te verdedigen een gemiddeld loon van 20 per week. De Chr. Arbeiders Organisatie is nog niet klaar met vergaderen in de verschillende plaatsen en daar door schriftelijke stemming de beslis sing wordt genomen, kan dus pas na afloop der vergadering worden vastgesteld of de leden het al of niet aanvaarden, Dit ter aanvulling van een vorig bericht. KENNEMER VEREENIGÏNG VOOR JEUGDHERBERGEN. Dezer dagen kwam de Kennemer Vereeni- ging voor Jeugdherbergen in jaarvergadering bijeen, waar de jaarverslagen van secretaris en penningmeester het belangrijkste deel van de agenda vormden. Uit het jaarverslag kun nen we eenige feiten aanstippen. Het was het eerste jaar dat de Verceniging zich in haar nieuwe positie bevond, n.l. als stcun-vereeni- ging van de Stichting „De Kennemer Jeugd herberg", die de Jeugdherberg „Jan Gijzen" exploiteert, terwijl daarnaast nog opgericht werd de afd. Haarlem van den Ned. Trekkers- bond, die de trekkers organiseert. De Kenne mer Vereeniging heeft echter nog een zeer belangrijke taak te vervullen: het propagee- ren voor en het geven van de meest uitge breide inlichtingen over het Jeugdherbergen- werk in 't algemeen en voor de Haarlemsche in 't bijzonder en daarnaast het vormen van een groot ledental, waardoor het voortbestaan van de „Jan Gijzen" wordt verzekerd. De Vereeniging telde eind 1932 ruim 400 leden. Als belangrijkste geld-actic werd in November j.l. een bazar georganiseerd. De Jeugdherberg boekte in 1932 4429 over nachtingen en mag zich in een groote popu lariteit bij de trekkers verheugen. Het bestuur onderging een kleine wijziging, het bestaat nu uit: Ir. J. E. de Vries, voorz.; M. H. Groenedaal Jr., seer.; A. Rauwerda, penn.: L. v. 't Hull: G. Houtzager; E. Hos; A. v. Nierop; T. K. Roosjen; mej. W. P. v. d. Velden. Voor 't nieuwe jaar staat een groote leden werf-actie op 't programma, terwijl in samen werking met den Trekkersbond in Aoril a.s. een propaganda-filmavond plaats vindt. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Overtoom, Delftstraat 5 rood. actetasch; Hoogevcen, Mr. Cornelisstr. 3fi. autoped; Gelsing, Ansltlnstraat. 67, acte- tasch; Cramer, Oranjestraat 130, bril; Onne- weer. Bantamstraat 33. gymn. schoen; Keh- nel Haeiiem, Regentesselaan 42, hondje; Riemsdijk. Gortestraat 8, halsband met pen- hondje; Westerhoven, van Marumstraat 64. ning; Zwarts, v. Oosten de Bruynstraat 202. handschoenen; De Vries, Dr. Schaeomanstr. 44. handschoen: v. d. Berg. Middenweg 48, handschoen: Mathot. Billitonstraat 8, idem; Metz, Plataanstraat 47, muts: Wemoe. Oude- weg 125. nummerplaat; De Graaf. N. Kerks- plein 26. gaspenningenv, Eerden, Nic. v. d. Laanstraat 2, portemonnaie; Dammers Ba- rendsestraat 15, rijwielbelastingplaatje; Ma thot, Billitonstraat 8, rentekaavt: Soiekerman. Groote Houtstraat 151, damesrijwiel; Otte, Schutterstraat 44, gymn, schoen; Bos. Elzen plein 3. kindertasch: Polder, Schalkwiikerweg 33, wandelstok; Lubbers. Breestraat 34, arm bandje; Goossen. Rijksstraatweg 27, broche; Bureau van politie, Smedestraat 9. bril in etui, handschoen hondenhalsband met pen ning. trajectkaart Ned. Spoorwegen en tasch- je: Cornet. Smedestraat 21. ceintuur; Haan. Rustenburgerlaan 117. collier Hartman. Van Keulenstraat 65. das; v. d. Pas. T->nsweg 37. handschoen: Hofmann. P'ad"" 'raat 22. hondje: v. Dam, Diedrichstraat 2. hand schoen; Visser Vrouwenheks* raat 82. arm bandhorloge; v. Tongeren. Sterreboschstraat 10, handschoen; Adders. Ursulastraat 7 rd.. idem: Eland, Drostestraat 15 rood, muts: Kos ter, Doelstvaat 2 c, portemonnaie; van Dijk, Pieterstraat 7, pakje inh. stukken; v. Doorn. Tuinstraat 9, naraoluie; .Tordaan, Asterstraat 21. taschjc; v. d. Veldt. Hagestraat 11 rood. idem; Kennel Fauna. Parklaan 119, grijs witte kat; Woudenberg. Timorstraat 164, vul pen; Bros, Zijlstraat 61b. zakmes. KINDERVOEDING De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat: Maandag 153. Dinsdag 153. Woensdag 155, Donderdag 154. Vrijdag' 150 en Zaterdag 132 porties. Overtonstraat: Maandag 174. Dinsdag 172. Woensdag 165, Donderdag 156, Vrijdag 174 en Zaterdag 152 porties. Byzantiumstraat: Maandag 105. Dinsdag 103 Woensdag 96, Donderdag 106. Vrijdag 110 en Zaterdag 99 porties. Bovendien wei-den dagelijks 68 porties ver strekt aan dc scholen voor Buitengewoon L. O. KORFBALONGELUK Op het sportterrein „Meerlebosch" aan de Kanariestraat werd Zondag een korfbalwed- strijd gespeeld. Een 18-jarige korfbalster kwam met haar hoofd zoo hard in botsing met een anderen korfballer, dat zij een lichte hersenschudding kreeg. Zij is door den Ongevallen dienst behan deld. waarna zij per auto naar huis werd vervoerd. ST. RAPHAEL (SPOOR- EN WERKPLAATS PERS ONE EL. Bovengenoemde afdeeltng hield een verga dering. Wegens ziekte van de nheer De Rooy en het aftraden van den heer Remmé. moes ten een vertegenwoordiger voor het Klein Overleg aan de Werkplaats en een Premie- commissaris benoemd worden. Gekozen werd voor het Klein Overleg de heer Veltman en als plaatsvervanger de hoer C. Jansen. Als premie-commissaris werd benoemd de heer Jansen. TUBERCULOSEBESTRIJDING. DE EMMABLOEM-COLLECTE OP 5 APRIL. De Emmabloemendag 1933 is door het co mité, behoudens goedkeuring van B. en W. vastgesteld op Woensdag 5 April as. Het comité hoopt en vertrouwt evenals vo rige jaren den steun van alle ingezetenen te zullen ontvangen. De tijdsomstandigheden maken aller hulp en medewerking tot het doen der Emmabloem-collecte nog meer nood zakelijk dan vorige jaren. En slagen moet deze bloemendag, want niet slagen zou fu nest zijn voor de tuberculose-bestrijding. Groote besnoeiingen op uitzending van pa- tienten en prophylactische maatregelen in de gezinnen zouden in dat geval moeten plaats vinden, waardoor het besmettingsgevaar voor de geheele bevolking aanmerkelijk zou ver- grooten, met als noodlottig gevolg meerdere slachtoffers der tuberculose. Dat kan en mag echter niet gebeuren en zal ook niet gebeuren als ieder naar zijn beste krachten medewerkt. Dames, die als bloemverkoopster hunne medewerking willen - verleen.en, kunnen zich nu reeds opgeven aan het Consulatiebureau, Ged. Oude Gracht, 41. CONCERT OP „MEER EN BOSCH". Woensdagavond 15 Maart geeft het Dames- en het Meisjeskoor onder leiding van mevr. M. Sybrandi-Halberstadt een concert op Meer en Bosch in Heemstede. Uitgevoerd wordt: Der Rose Pilgerhart van Schumann. De solo's worden gezongen door de dames: E. Sybrandi- Vermast, M. Baas. G. Tentor, H. van Huizen, Waller Zeper, R. de Vries en G. Sluis. Declamatie: mevrouw W. de Lange. Aan de plano: mejuffrouw Emmy van Eden. DE BALS-MASQUéS. Door Inspanning Uitspanning. In den Schouwburg aan den Jansweg was Zaterdagavond feest. De Koninklijk erkende tooneelver. „Door Inspanning Uitspanning" hield een groot bal masqué onder leiding van den heer K. Schooiv De muziek werd ver zorgd door „The Musical Lunatics", aange voerd door den heer John G. van Bommel, afgewisseld door een uitstekend looporkest met onbekenden naam. Deze beide ensembles komt een groot deel van de eer toe, de eer die zij zich verworven hebben doordat het aan hen in de eerste plaats te danken is dat de avond van Door Inspanning Uitspanning weer zoo bijzonder goed is geslaagd. Doch ook de anderen mogen wij niet te kort doen. Zoowel het bestuur als de jury die de prijzen moest; toekennen (wat zeker niet een gemakkelijke taak was. doch waarvan meh zich nauwkeurig na veel wikken en we gen toch met succes heeft gekweten) als alle andere aanwezigen en mede-feestvieren den hebben hun aandeel in het slagen, van den gezelligen avond. Speciaal willen wij vermelden de publieks prijs (een prachtige staande schemerlamp) vervaardigd en aangeboden door het lid van verdienste, den heer A. van Westerhoven, welke prijs door het publiek aan de Pinguins werd toegekend. De jury. bestaande uit de heeren: A. C. Müller, Joh. van Ake en H. J. van Teunen- broek, kende o.a, de volgende groepen en per sonen een prijs toe: Pijnenburg en Richll, Drie Moderne Zeeroovers, Pindamannetje, Jockey 1411 en Pleuntje de Eiervrouw. Het zou onmogelijk zijn alle prijswinnaars te vermelden; zooals gezegd hebben allen een gelijk aandeel in het slagen van den avond. Dansinstituut W. Fortgens. In gebouw Olympia was Zaterdagavond het bal masqué van het bekende dansinstituut W. Fortgens. De aanwezigen zullen het na afloop wel erover eens zijn geweest dat gezellig heid troef was en dat behoeft ook niet te ver wonderen. Krab's orkest onder leiding van den heer Fortgens zelf weerde zich dapper, de dansvloer van de groote dubbele zaal was in een prachtigen toestand, kortom alle fac toren die samen moeten werken om een on berispelijk gezellige sfeer te schapen waren aanwezig en werkten samen, zoodat deze avond niet spoedig in de vergetelheid zal ge raken, tenzij een volgend bal masqué nog attractiever zou zijn. Dit is schier onmogelijk, doch voor zoover wij de leiding kennen, mee- nen wij de veronderstelling tc mogen uiten dat zij steeds zoekende is naar nieuwe en origineeie attracties. Als opmerkelijke groepen en personen noe men wij o.a. Hawaidames. de Gouden Stan daard, Al Johnson, Revue Girls en Marker Vlsscher. De jury bestaande uit de heeren J. Veis, J. Wiegerink en W. Fortgens stelde den gede-' tailleerden uitslag vast. Er waren van de naar schatting 200 aanwezigen ongeveer 140 gecos- tumeerden. Wel een bewijs hoe algemeen het bal masqué in den smaak viel. CARNAVAL „DE DELFT" In tegenstelling met andere jaren gaf de H. Z. V. „De Delft" ditmaal niet het ge bruikelijke bal-masqué, doch een gecostu- meerd feest, waar de jool de hoofdtoon voer de. De zijzalen van het gemeentelijk Concert gebouw waren voor deze gelegenheid met guirlandes, slingers, vlaggetjes enz., in een feestelijk kleed gestoken, terwijl de heer Paap uit Zandvoort met zijn orkest het mu zikale gedeelte op goede wijze heeft verzorgd. Reeds om negen uur kwamen de gecostu- meerden binnen en onmiddellijk ging men aan den gang. Het bestuur, dat een drietal prijzen had beschikbaar gesteld voor hen, die voor de meeste vroolijkheid zorgden, zag zich ge noodzaakt dit aantal uit te breiden. Bij monde van den heer Van Ferrgelen werden om 12 uur deze prijzen uitgereikt. Prijswin naars waren: De twee vagebonden, Visch- college „Het Dronken Dobbertje": Dc Achter lijke Familie; Vischcollege ..Het Verzonen Dobbertje": Dame „Ons Element"; liet Ouderlijke Paar. Tot vijf uur werd daarna de jool voortge zet en men was niet weinig verwonderd te hooren dat men toen al de zaal moest verla ten. Heerlijk als men U zoo'n compliment kan maken. Laat Vaseline Chesebrough U helpen dat te bereiken. Vaseline Chesebrough is een oud en goed toiletmiddel Zachte handen' (Adv. Ingez. Med.) Voor den Politierechter. DE VROUW IN 'T SPEL. Ze waren reeds eerder voor geweest, de twee Beverwjjkers van wie de een den ander met een mes had bewerkt en toen was uit het verhoor gebleken, dat er een juffrouw in het spel was. De politierechter stelde prijs op het hooren van die juffrouw als getuige en stelde de zaak uit. Maar zij was weer niet verschenen en nu besloot de politierech ter de zaak zonder haar te behandelen, wat wel jammer was, omdat we nu niet verna men in hoeverre verraderij van den mishan delde als excuus kon gelden. Wat toch was het geval? De mishandelde had kennis aan de juffrouw gehad, doch de vriendschap was geëindigd en een andere man, de ver dachte had zich de gunst der juffrouw weten te verwerven. Zoo iets komt meer voor, maar de gewone gang van zaken is, dat de eerste minnaar wrokt tegen den tweeden en hem te lijf gaat. Hier deed zich echter het geval voor, dat de tweede wrokte tegen den eersten en in plaats van triomfantelijk zijn verove ring den medeminnaar te demonstreeren, was hij hem, toen hij in gezelschap van de juffrouw den eerste passeerde, dezen onder den uitroep: „daar heb je dien verrader", met een mes te lijf gegaan, hem een steek toebrengende, die door de pet in de hoofd huid drong. Het bekwam den messensteker als gewoon lijk slecht, want de politierechter, die een af keer heeft van messenstekerij, gaf twee maanden gevangenisstraf, terwijl de hoofd wond van den ander al lang genezen is en hij alleen nog een herinnering aan het geval houdt door het sneetje, in zijn pet. DE GRILLIGE REGEN. In Haarlemmermeer kwam een man bij den ontvanger op het kantoor om een wegen- belastlngkaart. Er werd er een in orde ge maakt. maar de man zei toen, dat hij er een moest hebben voor een ander tijdvak en daarom schreef de ambtenaar 'n nieuwe; de eerste was dus waardeloos en ten bewijze daarvan haalde de ambtenaar er een groot rood kruis doorheen. De man nam zijn kaart, maar stak meteen die met het roode kruis in zijn zak. Later werd hij door een kommies van de belastingen aangehouden, toen hij met zijn motorrijtuig reed en hij toonde de kaart met het roode kruis, of liever van dat kruis was weinig meer te zien, maar de kaart zag er ongewoon uit en de kommies ging het zaakje onderzoeken, waarbij bleek, dat de kaart bij den ontvanger was gestolen en daarover moest de man zich nu verant woorden. Nu, die verantwoording was vreemdsoor tig. De politierechter wees er op, dat het roode kruis zoo goed als geheel was verdwe nen, slechts sporen van radeering achterla tende en nu wilde de man maar stijf en strak volhouden dat de regen het kruis had wegge- wischt. De politierechter had van dergelijke gril ligheid nog nooit gehoord en kon maar niet begrijpen, dat precies het roode kruis zou verdwijnen en de andere inkt niet, maar hoe de rechter ook aandrong op een meer aanne melijke verklaring, het baatte niets; de regen had het nu eenmaal gedaan en daar bleef het bij. Ook was de magistraat er slecht over te spreken, dat verdachte, toen hem gevraagd werd, waarom hij de kaart had weggenomen, zei, dat de ambtenaar het stuk had moeten verscheuren en niet voor het grijpen laten liggen. 't Is te begrijpen, dat onder deze omstan digheden op vergevingsgezindheid niet viel te rekenen en de officier van justitie eischte dan ook 6 weken. De verdediger deed nog een goed woord, maar kon dc regentheorie al evenmin aan vaarden; nog eenmaal probeerde de rechter den regen te doen ophouden; 't baatte niet en de man kreeg drie weken. DE BESCHADIGDE CEL. Een man had te Beverwijk op het politie bureau in een cel gezeten en zich den tijd ge kort met splinters van de celdeur af te bre ken. Hij begon met te zeggen, dat een arbei der geen recht had, waarop de politierechter hem meedeelde, dat, als hij van plan was op die manier zijn verdediging te voeren, hem het woord zou worden ontnomen, want dat een arbeiders voor den rechter evenveel recht had als ieder ander Het arbeidersrecht kwam toen niet meer ter sprake, maar de conversatie dreigde even later weer een bedenkelijken kant op te gaan, want de man vertelde van zes kozakken, die bij de cel waren gekomen en toen hem ge vraagd werd of hij er agenten mee bedoelde, betoogde hij: ze zijn nog erger dan kozakken. De politierechter liet een waarschuwing hoo ren en de kozakken marcheerden af en we kwamen op de houtsplinters. Verdachte er kende niet bepaald, dat hij de deur had be schadigd, maar zei. dat, als hij het gedaan had, de politie hem als 't ware daartoe had uitgeoodigd door een stuk ijzer in de cel te laten staan en voorts zou hij zich neerleggen bij de straf, al was 't tien jaar. De Officier eischte een maand en dat vond De verdwenen vrijhandel. Propaganda voor eigen fabrikaat echter gewenscht. „Met de breed opgezette reclamecampagne zooals die in de komende dagen ten behoeve van het Nederlandsch fabrikaat onderno men zal worden, kan ik mij", aldus Mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsche Bank, „geheel vereenigen. Het is volkomen logisch en economisch gezond dat, wanneer prijs en kwaliteit gelijk zijn, aan het Neder landsch product boven het buitenlandsche de voorrang gegeven wordt. Het zou zelfs, zuiver menschelijk geredeneerd, verklaarbaar zijn, wanneer het Nederlandsch publiek uit reactie op de ontelbare en arbitraire afweer- maatregelen van het buitenland tegen Ne derlandsche goederen aan deze goederen de voorkeur gaf, ook al waren zij minder in kwaliteit of hooger in prijs. Een dergelijke gedragslijn zou echter ten eenen male ïn strijd zijn met ons welbegre pen eigenbelang en met de gezonde econo mische beginselen, welke wij in het bijzon der onder de tegenwoordige omstandigheden zooveel als eenigszins mogelijk, moeten trachten te propageeren en in toepasing te brengen". Maar hoe, zoo vroegen wij den president, wanneer men in de geheele wereld deze be ginselen met voeten treedt? „Dan nog is dat voor Nederland geen reden daaraan thans mede te doen. Een klein land, als het onze, moet tot het allerlaatste oogen- blik vasthuoden aan de waarheid, dat werke lijke welvaart slecht kan terugkeeren, in dien de wereldhandel wederom gebaseerd wordt op de grondslagen als vóór den oor log. De ellende waarin wij thans ons bevin den, is eigenlijk reeds met liet uitbreken van den wereldoorlog in 1914 begonnen. De tuschentijdsche opleving, zooals wij dien na den oorlog in sommige jaren gekend hebben was slechts een opflikkering: voor wie goed zag, bleven ook in die jaren de grondslagen van de wereldhuishouding wankel. In Ieder geval zullen wij moeten wachten op de economische wereldconferentie, welke thans in voorbereiding is. Zoolang de resul taten van deze grootsch opgezette poging om door internationale samenwerking de zieke wereld geleidelijk wederom gezond te maken, niet bekend zijn, doen wij het beste ons van alle activiteit, in de richting van afsluiting en isoleering te onthouden. Waar mede ik natuurlijk niet bedoel een activiteit als deze propaganda ten behoeve van het Nederlandsch product. Daarmede schaden wij geen belangen, welke wij bij een herstel van normalere toestanden noodig zullen blijken te hebben. Gelukt het evenwel niet. op de economische wereldconferentie tot structieve maatregelen te komen, welnu, dan zullen wij nog tijd hebben, ons opnieuw te oriënteeren. Het herstel van een vrijer wereldverkeer, is voor Nederland een levens belang en een betere' aanpassing van de kleinhandelprijzen en kosten van levens onderhoud aan het zoo sterk gedaalde peil van de groothandelsprijzen, is hetgeen waar aan Nederland vóór alles behoefte heeft. In beide opzichten zouden wij onze fundamen teels belangen ernstig schaden door het weren van buitenlandsche goederen, wanneer die beter en goedkooper zijn dan de Neder landsche. Daarom doet het mij zoo bijzon der genoegen, dat de leuze is: „Koopt Ne derlandsch fabrikaat, indien dit evengoed en niet duurder is dan het buitenlandsche'. Dit te eischen acht ik onder alle omstan digheden verantwoord en ik betuig met deze leuze dan ook gaarne mijn volle instem ming. Ook omdat ik overtuigd ben, dat er langs den hier bedoelden weg nog zeer veel te bereiken is, bij producenten, tusschen- personen en afnemers". Acht u de kans van slagen van de eco nomische conferentie te Londen groot? „Ik acht die kans stellig aanwezig. Veel hangt in deze echter af van het internatio nale schuldenvraagstuk. S'.aagt men er in, deze aangelegenheid tijdig te regelen of althans omtrent een goede oplossing over eenstemming te verkrijgen, dan heb ik in derdaad hoop, dat ook Londen zal slagen. Zoo goed als men te Lausanne heeft in gezien, dat men niet aan vorderingen kan blijven vasthouden, waarvan men kan zeg gen. dat zij op den duur toch niet betaald zullen worden, zal ook eenmaal in Amerika het besef levendig worden, dat er, terwille van het wereldherstel, een streep gehaald moet worden door de oorlogsschulden. En ik lean mij zeer goed voorstellen, dat de Ver- eenigde Staten bereid zullen zijn deze schuld vordering aanzienlijk te verminderen in dien men ze althans niet voor honderd procent wenscht kwijt te schelden in dien ook van den anderen kant wordt mede- gewerkt aan de verbetering van de inter nationale betrekkingen, met name op mo netair gebied en op dat van den goederen- ruil. Zullen de Mogendheden daarvoor te vin den zijn? „De omstandigheden zullen m.i. daartoe dwingen. De toestand is op het oogenblik zooernstig, dat ik niet kan gelooven, dat de groote Mogendheden zullen volharden in haar tegenwoordige politiek. Men heeft ge zien en ervaren, hoe er reeds door de rege ling van Lausanne, welke toch op zichzelf gebrekkig moest zijn wegens het verband met de schulden aan Amerika, een zeker vertrou wen in de wereld kon terugkeeren. Er wer den wederom zaken ondernomen, de toe stand op de effectenbeurzen verbeterde, het emïssiebedrijf kon op beperkte schaal hervat worden en er had zelfs een niet onbelang rijke stijging van de goederenprijzen plaats. Waaruit moge blijken, dat ook deze crisis voor een belangrijk deel een vertrouwens crisis is". Uiterlijk zijn er evenwel nog geen teekenen waar te nemen, welke er op wijzen, dat de economische verdwazing haar einde nadert? „De wereld is inderdaad nog vol van in nerlijke tegenstrijdigheden. Eenerzijds een steeds krachtiger wordend verlangen naar meer vertrouwen, anderzijds een ten top ge dreven streven naar autarkie, waarmede men dc publieke opinie in de landen vergiftigt. Wij moeten echter blijven vertrouwen, dat het goede eenmaal over het kwade zal zege vieren, al dienen wij ons geen illusies te maken, dat dit vandaag of morgen zal ge beuren. Wanneer wij zien, hoe een land als Duitschland nog altijd in de verkeerde rich ting gaat en er thans in Amerika een ere- dietcrisis is ontketend, waarvan wij de ge volgen nog niet kunnen overzien, dan is voorbarig optimisme nog allerminst gepast. Wij zullen ons dus moeten voorbereiden op nog zeer groote moeilijkheden en daarom lijkt hét mij zoo goed,' dat het Nederland sche volk, nu de nood der tijden daartoe dwingt, wakker geschud wordt om te breken met sleur en traditie. Met een open oog voor de mogelijkhedeen van de economische wereldconferentie dienen wij te beseffen, dat de vrije wereldmarkt thans een fictie is ge worden. In dat licht beschouwd, krijgt de actie van de propaganda-commissie voor het Neder landsch fabrikaat een diepere beteekenis en een goede kans van slagen. Moge door aller samenwerking die kans op de juiste wijze gebruikt worden!" verdachte wel wat veel; erg consequent was hij dus niet. De rechter zei, dat hij verdach- te's houding maar zou vergeten en gaf een week. VERZET TEGEN DE POLITIE. Een zaak tegen O.S.P.'ers, die bij een de monstratie te Zaandam verzet tegen de politie hadden gepleegd, toen zij een handkar ver voerden waarop een imitatie kapitalist en een sjofele arbeider, werd naar de meervou dige kamer verwezen, omdat ze minder een voudig was dan ze eerst liet aanzien. DIERENMISHANDELING. Een melkventer te Wormer, die zijn trek hond had mishandeld door het dier over de straat te sleuren, aan de ooren omhoog te trekken en tegen den buik te schoppen, zag zich voor dat vriendelijk opvoedingssysteem hij beweerde dat de hond als trekdier ge oefend moest worden veroordeeld tot 25 boete met verbeurdverklaring van den hond. FEESTAVOND CHR. M. T. S. VEREENIGING. Zaterdagavond heeft in gebouw St. Bavo. Smedestraat een feestbijeenkomst plaats ge had van de Chr. M.T.S.-vereeniging. die bij zonder geslaagd mag heeten. De talrijke aan wezigen, die de zaal vulden, hebben van liet uitstekend verzorgde programma zeer geno ten. De bijeenkomst werd geopend met gebed, waarop een welkomstwoord volgde van den voorzitter, den heer J. A. van Kerkhof, die goede wenschen uitte voor een spoedige her vatting van de werkzaamheden door den di recteur. Hij sprak vervolgens de leeraren toe. de vertegenwoordiging van het Corps van leerlingen der M.T.S. en de ouders. Een spe ciaal woord richtte hij tot de oud-leerlingen en hij sprak de hoop uit dat zij den avond als een reünie zouden beschouwen. In ko mende jaren hoopte hij vele oud-leerlingen op den jaarüjkschen feestavond aanwezig te zien. Hierop werd het vereenigingslied gezon gen. en kwam het niet-officïeele gedeelte van het programma aan de beurt. Allereerst werd een blijspel ten tooneele ge voerd dat door de spelers verdienstelijk ver tolkt werd en waarmee zij veel succes had den. Het heette Verhuurderswee en gaf het verhuren van kamers weer. Na de pauze werd een nummer ongevoerd dat was samengesteld door Tom Lodewijk. onder den titel In de automatic, terwijl de lieer Meyert Benschop zich als declamator 'lot hooren. Mijnheer Focus als meid-alleen sloot het programma. Het ls een alleraardigst blijspel, waarin mijnheer Focus, de pantoffelheld, in zijn huis de rol var. dienstmeisje moet ver vullen. maar waarin tenslotte het meisje weer wordt aangenomen. Het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door een keurig strijkje onder lei ding van Wim Heule. i NED. CHR. REISVEREENIGING AFD. HAARLEM. Op Vrijdagavond 10 Maart wordt in d© Kroonzaal een lezing met lichtbeelden ge houden over „Per auto door Zwitserland". (Brünig-, Grimsel-, Furka-, en Gotthard- pas). Spreker is de heer P. Schotte, secr. afd. 's-Gravenhage en leider van de Ned. Chr. Reisvereen. Na de pauze zullen eenige films vertoond worden. I. Luzem en Vierwoudstedenmeer. II. Een reisje met de Gornergratbaan. III. Met de Alpenpost in het hooggebergte. Deze tochten zijn persoonlijk door den heer P. Schotte gemaakt; de films vormen een herhaling van het door hem besprokene. VEREENIGING „NEDERLANDSCH FABRIKAAT". In de Gem. Concertzaal vond Maandag avond een filmvoorstelling plaats van dé Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", over de Nederlandsche Industrie. De secretaris van het hoofdbestuur der ver eeniging Nederlandsch Fabrikaat, de heer H. F. Snoek, sprak de aanwezigen toe en be toogde met klem. dat de Nederlandsche in dustrie de steun van alle Nederlanders ab soluut van noode heeft. Spr. toonde met voorbeelden aan hoe moei lijk onze industrie het heeft om in de tegen woordige tijdsomstandigheden aan den druk weerstand te bieden. Men kan door het be zoeken van Nederlandsche fabrieken de be langstelling voor ons fabrikaat intensiever maken. Deze weg is echter een moeilijke weg. De vereeniging Nederlandsch Fabrikaat heeft daarom een ander middel gekozen om het publiek met eigen industrie bekend te maken: de film. Verleden jaar heeft de vereeniging onge veer 300 filmvoorstellingen gegeven. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de vertooning van de 14 films van ver schillende Nederlandsche industriën, welke alle zonder uitzondering in den smaak van het talrijke publiek vielen. De groote zaal van het Concertgebouw was nagenoeg geheel gevuld met leden van diverse Haarlemsche vereenigingen op allerlei gebied. Rest ons nog te vermelden dat gramofoon- muziek de pauzes opvulden, en dat den dames een doosje met versnaperingen werd aangeboden. De propaeanda-avond van ae vereeniging Nederlandsch Fabrikaat is in Haarlem waar lijk een succes geworden. LUCHTVAARTBERICHTEN OEHOE, 5 te Calcutta. Thuisreis. HAVIK, 5 te Bagdad,. Uiu-'is.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10