BRIDGE. SCHAAKRUBRIEK JU a Pi ÜP BS SP m m 1 i BS A i 1 UI li 1 ifÜ A M 1 AM A jÜ a B Ëtlf EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK WANDELSPORT HONKBAL Oxford—Cambridge De booten voor de Race. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 21 MAART 1933 Oplossingen, bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 676. (No, 5 van den wedstrijd, 21e ladder). Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wil: KdS, Te6, Lb Pc5, Ph7, a4, c3, e2, g3, g4. Zwart; Kd5, Lg8, c4, d6, e3. „De wonderen en schoonheden van h .haakspel zijn onuitputtelijk". FRANS PALATZ. PARTIJ No. 751. Gespeeld in het 15e Trebitsch-tournooi te ]Weenen, 13 December 1932. Wit: H. Km och (Ween en). Zwart: S. Rubinstein Jr. (Weenen). CARO-KANN. c7—c6 1. e2—e4 2. c2c4 Dat deze behandeling van de Caro-Kann- verdediging in den laatsten tij zoo aan liefde heeft gewonnen, is ongetwijfeld hieraan te danken, dat Wit de bedoeling van Zwart's partij opzet bestrijdt. Zwart wilde door I .c7c6 in het rustige vaarwater van solide positiespel geraken, maar wordt nu blootgesteld aan de stormen van scherp com binatiespel. Of Wit zulks doet als in de partij of door de zetten 2. d4, d5; 3. ed5:, cd5; 4. c4! is in wezen hetzelfde. 2 .d7-d5 3. c4Xd5 c6Xd5 4. e4Xd5 Dd8Xd5 Ook bij 4 Pf6; 5. Lb5t, Ld7; 6. Lc4 heeft Zwart geen rustig leven, zooals de partij L. Sterner-Müller (Boedapest, 1932) heeft aangetoond. 5. Pbl—c3 Dd5—d8 Hier had Zwart de keuze tusschen den tekstzet, waarna de partij op een aangenomen Damegambiet gelijkt, en 5Da5 waarna een soort Scandinavische partij ontstaat. Het is nog niet uitgemaakt, aan welken zet de voorkeur moet worden gegeven. 6. d2—d4 PgS—f6 7. Lfl—c4 e7—eó Deze opsluiting van Lc8 is op den duur on- 8. Db3 en op 7Pc6; 8. Pf3, Lg4; 9. d5! vermijdelijk. In geval van 7 g6 volgt en 9 Pe5? faalt na 10. Pe5;!, Ldl:; II. Lb5t, enz. 8. Pgl—f3 Lf8-e7 9. O—O 0-0 10. Ddl—e2 PbS—c6 11. Tfl—dl Pc6-b4 12. Lel—g5 Tf8-e8 Deze zet doet vermoeden, dat Zwart geen duidelijk beeld heeft van de vereischte van zijn stelling. Noodzakelijk was spoedige ontwikke ling van zijn Damevleugel, dus Ld7, gevolgd door Tc8. 13. Tal—cl Pb4-d5 14. Pf3e5 Pd5Xc3? Een groote fout, want nu kan Wit (zie zijn 20en zet) het gewichtige veld d5 aan zijn te genstander ontnemen. Nog steeds was Ld7 noodzakelijk. 15. b2Xc3! Pf6-d5 16. Lg5-d2 Le7—d6 17. De2h5 Dd8-c7 Dat het door Zwart met zijn laatste zetten nagestreefde plan foutief is, wordt met een mooi pionoffer door Wit aangetoond. 18. Lc4-d3 g7-g6 Na 18h6 kan eenvoudig 19. Tel, mis schien wel het offer 19. Lh6: volgen. 19. Dh5—h4! Een fijn zetje, begin van een heele serie offers. 19 .Lc8-d7 Accepteert Zwart den aangeboden pion. dan gaat hij als volgt te gronde: 19Le5:; 20. de5:, De5:, De5; 21. c4, Pe7; 22. Lc3, Pf5 .(anders 23. Df6); 23. Lf5Df5:; 24. De7ü. 20. c3c4 Pd5-b4 Op 20Pe7 kan 21. Lg5 volgen; op 20Le7; 21. Dg3, Pf6; 22. Pg6:!, Dg3:; 23, Pe7 'f met pionwinst. 21. Ld2Xb4 Ld6Xb4 I A i i i i i A iBÈÊv - IPf 23. Dh4Xh7f Kf7—f6 Of Kf8; 24. Lg6: en mat volgt. 24. Dh7Xg6f Kf6-e7 25. Dg6-g5f Ke7—f8 Op Kd6 volgt 26. De5f, Kc6: 27. Db5f, Kd6; 28. Db4f, Kc629. Le4*. Kf8—gS 26. Dg5-f6f 27. Ld3—h7f! Een ruimingsoffer, welks pointe de 29e zet is. 27 .Kg8Xh7 28. Tdl—d3 e6—e5 In de probleemkunst noemt men dit een Valve" (vertaald; vleugel eener toevouwende deur): Zwart opent die lijn voor den Looper naar li3, sluit echter de Damelijn naar g3. 29. Td3-g3! Ld7-g4 30. Tg3Xg4 Opgegeven. Deze partij werd bekroond met den schoon heidsprijs voor de mooiste offers. („Wiener Schachzeitung") Oplossing Eindspelstudie No. 155. (No. 11 van den wedstrijd, 20e ladder). Stand der stukken: Wit: Kc6, Tgl. Zwart: Ka5, a6, e2, f3, h4. (Kling en Horwitz, plm. 1851). 1. Kc6c5, Ka5a4; 2 Kc5c4, Ka4a3 (met den Koning teruggaan kan Zwart niet meer, omdat de voortdurende matdreigingen 2.Ka4a5; 3. Kc4—c5, Ka5—a4; 3. Kc5c4 Wit reeds remise zouden waarbor gen); 3. Kc4c3, Ka3a2. Nu kan de Toren door 4. Tglel de pionnen e2 en f3 onscha delijk maken en na a6a5 of h4h3 volgt reeds de beweging van den Koning tegen de pionnen op den Koningsvleugel, welke redde loos verloren zijn: 5. Kc3—d3, 6. Kd3—e3, enz. Zwart heeft zelfs zijn redding door a6a5, aaa4, a4a3, Ka2b2. a3a2 (Eel x e2t en Te2 x a2) noodig voordat de laatste pion is genomen. Goed uitgewerkt door: N E. Rost, te 's-Gra- venhage; M. D. L. Artz, J. J. Ha Bauer, H. Beck, J. Derogee, C. van Dort, H. W. van Dort, F. Frankewitz, F. F. Groos, J. Hille- brand, J. Hoeksema, F. W. Hoogenbeets; J. Hoogeveen, J. ten Hove, K. Koedooder, A. J. Mooij, W. J. Saeijs, J. Schippers, H. J. Steen bergen, G. B. van der Velde en C. Warlé, allen te Haarlem; L. A. Paton, te Heemstede; H. F. Antonisse, J. Germeraad, B. v. Rossem en K. Siegerist, allen te Santpoort (allen vijf pun ten). Voorts: H. J. S. Beek, te Bloem endaal (ook nog de problemen nrs. 670 en 671, totaal 9 punten) en J. E. Baalbergen, te Heemstede (5 punten). CORRESPONDENTIE, Blocmendaal, H. de R. Op 1. Kc5, Ka4; 2. Kc4, Ka3; 3. Kc3, Ka2; 4. Kc2??, volgt f3—f2 en Zwart wint. Haarlem, B. A. In den door u verkregen stand, Wit; Kc3, Th4; Zwart: Kb6, a6 speelt Wit 9. Kb4, met spoedige winst van den a- pion. In dit stadium is het offeren van den witten Toren voor dien pion uitgesloten. H. M. H. Jr. In den door u bereikten stand, Wit: Kc3, Th3; Zwart: Ka3, a4 wint Wit door 9. Th4, enz. J. H. Een buitengewoon merkwaardig jaar, waarmede wij U van harte gelukwen- schen. Thans heeft u ons de oplossing aan de hand gedaan van de puzzle, waarom door u dit jaar werd uitgekozen voor het winnen van den ladder wedstrijd! Jac. J. S. De door u verkregen eindstand Wit: Ka4, Th3: Zwart: Kbl wint Wit. Tot en met Tel was de studie goed door u uitge werkt, maar dan moet Zwart direct met een der randpionnen spelen om remise te kun nen maken (zie boven). A. V. Na 1. Kc5. Ka4; 2. Kc4, Ka3; 3. Kc3, Ka4 speelt Wit 4. Talt en wint door 5. Kd3, enz. KORFBAL. D. S. V. VIJF JAAR. 22. Pe5Xf7! KgSXf7 Als Zwart nog vechten wilde, moest hij Tf8 gevolgd door Le8 spelen. Nu wordt hij vreese- lijk toegetakeld. Voor hen, die belangstellen in bovenge noemde korfbalclub of de korfbalsport laten wij hieronder een overzicht volgen van het geen gedurende in deze vijf jaren door krach tige samenwerking tusschen bestuur en le den kon worden tot stand gebracht. Na een meeningsverschil in de Sportver. „Ullyses" besloten eenige leden uit te treden en over te gaan tot oprichting van een nieu we vereeniging onder den naam H.K.C. „Door Sport Vereenigd" welke oprichting plaats had op 19 Mei 1928, met aanvankelijk elf leden. Het bestuur bestond toen uit de hee- ren N. Deen, voorzitter, Th. v. d. Aardweg, secr., mej. J. Olyden, penn.-secr,, en als com missarissen de heeren A. J. Deen, en F. Ter stal. Dit bestuur moest spoedig worden uit gebreid, met de heeren P. C. Deen, 2e secr. en A. J. Spoor, 2e penn. De nieuwe vereeniging trad onmiddellijk toe tot den Haarl. Korfbalbond en speelde met twee twaalftallen in de 2e en 3e klasse; beide werden kampioen; D.S.V. 1 won in de bekerwedstrijden den 2en prijs. In 19291930 speelden drie twaalftallen mede: D.S.V. 1 won het kampioenschap der le klasse H.K.B. en tevens voor den eersten keer den Stads- Editie-wisselbeker, evenals het daarop vol gende jaar. In de competitie stond het met één punt minder dan Zilvermeeuwen op de tweede plaats. De volgende seizoenen speel den de twaalftallen minder fortuinlijk; zij moesten zich met lager plaatsing op de rang lijsten tevreden stellen. Hoewel D.S.V. 1 reeds enkele malen in de gelegenheid was over te gaan naar den Ned. Korfbalbond, heeft het deze kansen nimmer geaccepteerd en gaf de voorkeur aan het spelen in den plaatselij ken bond. Het ledental, dat in het eerste jaar zeer toenam, varieerde nogal. Het hoogste aantal (ruim 70) werd bereikt in het najaar van 1930, toen D.S.V. een kloek besluit nam en een kleedhuis kocht. Op 1 Februari 1930 werd het veld aan de Zomen-aart betrokken. Daarbij kon zij over gaan tot oprichting van een adspiranten- afdeeling. Het veld aan de Zomervaart wordt nu nog door haar bespeeld. In het bestuur kwamen ook enkele wijzigin gen voor. Tot het vertrek naar buiten van C. C KROUWELS Telefunken en Philips' Radio TEL. 14024 KONINGINNEWEG (Aav. Ingez. Med.) voorzitter M. Deen. bleef hij met zijn broer P. C. Deen secr. en later tevens penningm het dagelijksch bestuur vormen. Thans wordt het bestuur gevormd door J. W. Duyff, voorz. P. C. Deen, secr.-penn., mej. T. Meyer, P. A. van Amersfoort en F. Terstal, commissaris sen. Laatstgenoemde heeft zijn functie dus gedurende 5 jaren zonder onderbreking ver vuld. Rest nog te vermelden, dat de verstandhou ding tusschen D.S.V,, Bondsbestuur en zus terverenigingen niets te wenschen overlaat. Het lustrum zal worden gevierd op Zaterdag 25 Maart in café „Dreefzicht", waaraan Haar lem's Cabaretgezelschap en de Accordeon band „La Argentine" hun welwillende mede werking zullen verleenen. WATERSPORT. NED. BOND VAN KANO VEREEN IG ING EN OPGERICHT. Zondag werd te Amsterdam de Neder- landsche Bond van Kanoverenigingen op gericht. waartoe aanstonds ongeveer 15 ver- eenigingen als lid toetraden, omvattend ruim duizend leden. Tot voorzitter van het bestuur werd geko- zerrn dr. J. Loeff (Loosdrecht), terwijl voorts de volgende bestuui-sleden werden gekozen: J. Ekkes, Koog aan de Zaan, vice-voorzitter; W. Wink, Amsterdam, secretaris-penning meester; D. Huslage, Zaandam, tweede secre taris; L. Boere, Rotterdam, D. J. Juneman, Zaandam en J. C. Philips, Amsterdam, allen commissarissen. Na uitvoerige discussies werden de statu ten en het huishoudelijk reglement vastge steld. waarop de koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. De Nederlandsche Bond van Kanovereeni- gingen is voortgekomen uit de Haarlem- sche, Amsterdamsche en Zaansche Kring van Kanovereenigingen. die reeds gedurende ge- ruimen tijd verschillende werkzaamheden op het gebied van het kanowezen organi seerde. Doordat zich overal in den lande de kanosport uitbreidt en kanovereenigingen werden opgericht was het thans noodzake lijk geworden een landelijken Bond op te richten. De Bond zal zoowel het wedstrijd wezen als het tourisme op kanogebied behar tigen. Medegedeeld werd nog. dat men contact heeft gezocht met het Nederlandsch Olym pisch Comité in verband met de mogelijk heid, dat de kanosport op het Olympisch programma 1936 te Berlijn zal staan en dus ook Nederland eventueel vertegenwoordigd zal kunnen zijn. Voorts zal men aansluiting zoeken met de Int. Organisatie. De Euro- peesche Kano-kampioenschappen worden in Augustus te Praag gehouden. Bij de aangesloten vexeénigingen bevinden zich kanoclubs uit Amsterdam, Haarlem, Zaandag, Koog aan de Zaan, Den Haag'. Rotterdam, Bergen op Zoom. door M. W. ETTY LEAL. LVL Wedstrijd-wederwaar- digheden. In het orgaan van den Nederl. Bridgebond troffen wij een artikel aan van de hand van Mr. E. C. Goudsmit over den Bridgewedstrïjd, die onlangs te Berlijn werd gespeeld. Daarin komt eén spel voor. dat wij gaarne aan onze lezers voorleggen, omdat hieruit blijkt hoe door diverse spelers dezelfde spellen zoo ge heel anders worden gespeeld, voorts hoe groot het verschil in resultaat was tusschen tafel I en tafel n, met hetzelfde spel. De verdeeling was als volgt: Sch Ha H 9 B 8 7 6 3 5 Ru KI A H V B Sch: 4 Sch: A, V, 10 N Ha: 7, 3 Ha: H, V. 10, 4 IV O Ru: A. H, V, 9. 8, 3, 2 Ru: 10, 4 Z KI: 7, 4, 3 KI: 10, 9, 5, 2 Sch Ha Ru KI 9 A B 6 8 B 7 6 2 6 5 5 O was de gever, terwijl beide partijen kwets baar stonden. Aan tafel I boden NZ op tot vier Schoppen en gingen gedoubleerd 1 down. wat hun dus wegens den kwetsbaren stand 200 punten kostte. Die down werd veroor zaakt door de ongewoon gunstige kaartver- deeling, het slechte zitsel en wie veel speelt, zal opmerken dat men soms nog beter iets minder goede kaarten kan hebben, die goed zitten, dan mooie kaarten met een slecht zitten van de tegenkaarten. Hier zat O ach ter Ns H-B van Sohoppen met A. V, 10, er ger kon het al niet en dat N-Z per saldo op een bod van 4 maar 1 down waren is aan het goede spel (der gebroeders Goudsmit) to danken geweest. Hadden de Schoppen 2 aan 2- tegen gezeten of had W een van de hon neurs gehad, dan zou het contract gehaald zijn. Het biedverloop aan tafel I was geweest: 0 pas, Z pas, W 2 Ruiten, N dubbel, O pas, z 2 Schoppen. N 3 Ruiten (men ziet welk een eigenaardig systeem de gebroeders Goudsmit volgen). Z 3 schoppen en tenslotte N 4 Schop pen, dat door O werd gedubbeld. Aan tafel II opende \V met 3 Ruiten, waar op N paste, O bood 3 Sans. dat na passen van Z en W door N werd gedoubleerd. Z kwam met Schoppen 5 uit en de Heer werd door O met het Aas genomen. O telde 7 Ruiten sla gen bij normale distributie en speelde terecht Schoppen Vrouw na. Hij speelde daarna de Ruiten 10 en Z speelde hierop een kleintje, W het Aas en N renonceerde. O. die in W aan slag is. kan nu het zekere voor het on zekere nemen en de Ruiten afspelen en is dan 1 down. Hij kreeg echter wat de Engel- schen een „braln-wave" noemen en speelde Harten 3 uit. N deed daarop de Harten 6. O de Heer en Z het. Aas. Z dacht nu het vol gende: N heeft do 3 Sans gedubbeld: Ruiten heeft hij niet (dat bleek uit den eersten slag in die kleur); Schoppen Aas, Vrouw had hij ook niet. Harten Aas Heer had hij ook niet, dus hij moet In Harten de Vrouw hebben en als ik nu Harten naspeel, kan hij zelf als hij daarmee aan slag komt de beste kleur kiezen om O-W down te maken. Dit was de redding voor O-W. die nu instede van down te zijn, 1 up kwamen! Als Z goed had opgelet en In dien eersten Ruitenslag luid opgemerkt dat N een Hartenkaartje ecarteer de (gewoonlijk ecarteer: men toch uit de zwakste kleur», dan had hij Harten niet nagespeeld. Hierdoor maakte O In Harten drie slagen, sneed met de Ruiten en haalde zooals opgemerkt 6 in stede van 5 aan trek, gedoubleerd. Had Z instede van de Harten na te spelen, Schoppeh of beter nog Klaveren nagespeeld, dan waren O-W vijf down geweest, wat een verschil maakt van 3300 punten. Men ziet hoe verkeerd uitspelen soms zeer kwade ge- volger. met zich mee kan sleepen. voorts hoe verschillend de afloop aan tafel I en tafel II was. vbaagtSPOOR>oestampte HUISJES (Adv. Ingez. Med.) ROEIEN. Haarl. Wandelaars Vereeniging. Aan den op Zondag j.l. door de Amsterdam sche Wandel Vereeniging „All Correct Tippe laars" uitgeschreven afstandsmarsch over 40 K.M. hebben D. van Kampen, J. Willemse, P. v. d. Veen, H. Polderman en A. van Konings- bruggen met gunstig gevolg deelgenomen. Deze marsch stond onder auspiciën der Ne derl. Wandel Organisatie. Dudok de Wit. J.l. Zondag hield bovengenoemde vereeni ging onder leiding van mej. A. Laronus haar 15 K.M. trainingsmarsch. Ondanks het min der gunstige weer was er een groot aantal deelnemers, waaronder 12 nieuwelingen, waarbij zeven dames. Door allen werd werd de marsch goed volbracht. Jaarvergadering „Haarlem". De Honkbalclub Haarlem houdt haar jaar vergadering op Woensdagavond 22 Maart in het~ gebouw „De Nijverheid". Op de agenda komen voor: verkiezing van bestuursleden, commissies en afgevaardigden naar de alge- meene vergadering. De feestcommissie zal haar plannen inzake de viering van het tien jarig bestaan ontvouwen. Algemeene vergadering Ned. Honkbalbond. Op Maandag 27 Maert wordt te Amster dam de algemeene vergadering van den Ned. Honkbalbond gehouden. Behandeld zullen worden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Aan de beurt van aftreding zijn de bestuursleden: Bleesing, Kuling, Land weer en Segaar. Schoolsportcommissie te Amsterdam. Door B. en W. van Amsterdam is de heer J. H. Killing te Haarlem benoemd als verte genwoordiger van den Amsterdamschen Honkbalbond in de Gemeentelijke Centrale Schoolsportcommissie. ZWEMMEN. MAANDBLAD H. V. G. B. We ontvingen het Maartnummer van het Maandblad <ier Zwem- en Poloclub H. V. G. B. Het bevat- de volgende artikelen en rubrieken; Onze algemeene vergadering op 28 Februari 1933; De Amerikaansche Crawlslag; Scheids rechters; Onze Cabaret-avond: Een leespor tefeuille; Aan het werkNog iets over zwemslagen voor beginners; Van de Polo commissie; Onderlinge wedstrijden op 30 Maart a.s., Officieele mededeelingen, enz. KEGELEN HAARLEMSCHE KEGELBOND Donderdag 23 Maart wordt er een feest avond gegeven ter gelegenheid van de prijs uitreiking Clubkampioenschap 1933 in het ge bouw aan de Tempeliersstraat. (Van onzen correspondent). LONDEN, Maart. Naarmate 1 April nadert neemt de belang stelling in de boat race, dien jaarlljkschen strijd tusschen Oxford en Cambridge om de hegemonie van den Theems, toe. De ploegen zijn al aan het oefenen bij Henley en de oevers zijn bezaaid met waarnemers, die in de kranten vertellen hoe Cambridge roeit wanneer het zachtjes roeit en hoe het het doet wanneer het overgaat in een „burst" van snelheid. Zij vertellen ook hoe Oxford zich gedraagt. En zooals het steeds de laat ste jaren het geval is geweest vinden de ex perts op den oever dat Cambrigde zich beter gedraagt en nog altijd meer roeitalent her bergt in zijn colleges dan de oudere univer siteit. Het nieuws van Henley is oude ge schiedenis, ook wat de Influenza betreft die woedt in beide gelederen. Het is het ook wat de jongedochters betreft, die de oevers be volken niet zoo zeer om de xoeisport als om de roeiers te bewonderen. Maar men hoort weinig van de booten die ware kunstwerken zijn van ranken scheeps bouw. In de plaatjes van de couranten krijgt men wel eens wat te zien van een boat race boot in aanbouw en daarmee een vagen in druk van een fijne en schrander overwo gen (x^tructie. De gieken in de boat race zijn zelden gelijk en gelijkvormig. Er is vaak verschil in lengte, in diepte en in breedte en zelfs in zwaarte. De Oxford-boot van dit jaar is 18.7 M. lang en zoowat 24 c.M. diep, waar ze het diepst is. De beste vorm van een race boot heeft men ook heden nog niet ontdekt. Experimenten op dit punt zijn even veeltallig als het aantal boat races. En elke universiteit of de bouwer van de unlversiteiteboot volgt eigen opvattingen en denkbeelden. In de eerste jaren van dit sportevenement zocht men nog niet naar finesse in bootbouw om de snelheid te verhoogen. Stroomlijn-beginselen hadden nog geen aandacht. Maar toch is het al driekwart eeuw geleden dat men op aan drang van een coach van Eton de grootste breedte van een raceboot vooruitbracht, onge veer bij No. 3. hetgeen een aanmerkelijke ver betering bleek te zijn, welke dan ook tot heden is gehandhaafd. Men heeft ook lang gezocht naar de beste methodes om de wrij ving van de op en neer glijdende bankjes te verminderen. Een proefneming met geoliede glazen buizen, waarop de banken gleden, bleek niet best te voldoen. De methode werd vervangen door een met rolletjes, die met vele wijzigingen in kleinigheden tot heden behouden Is gebleven. De eerste stroomlijn- boot kwam uit in den wedstrijd van 1923 en de vorm is goed bevallen. De rompen zijn in den loop der jaren buitengewoon fragiel ge worden. De dikte van het hout tusschen de ribben is nergens grooter dan die van een gulden en een lomp man zou er gemakkelijk met zijn schoen een gat in maken. Dat is wel eens gebeurd aan den vooravond van den wedstrijd, zoodat men den ganschen nacht aan de boot moest werken om haar te her stellen. Hoewel tenslotte menschelijke vaar digheid en kracht den uitslag van de race be palen zijn toch het ontwerpen en het bouwen van de boot belangrijke factoren in den strijd. BILJARTEN. OM DE ZILVEREN FRUITMAND. Woensdagavond wordt in het clublokaal van ae .Biljartclub Haarlem" (B.C.H.) in de Barteljorisstraat alhier een aanvang ge maakt met het tournooi om bovengenoem- den wisselprijs, waaraan d esterkste le klasse klein-biljartspelers uit Amsterdam deelne men. Behalve P. Kobus. lid van de ..B.C.H.", heb ben zich bereid verklaard tot deelname: L. Gehrels, C. Keyser, P. Geestman, W. Dam man, s. Rudelsheim en D. Kappel. De partijen van Woensdag zijn: C. Keyser- D. Kappel en P. Geestman.—P. Jiobus. VOETBAL. HILLINENW. M. S. (3-3). Hillinen verschijnt met drie invallers, wint den toss en verkiest eerst met den vrij straffen wind in den rug te spelen. Ge regeld zitten de Amsterdammers voor het Hillinen-doel, dat verschillende malen op wonderlijke wijze aan een doorboring ont snapt. Toch is het eerste succes voor Hillinen als v.d. Lee na goed opbrengen den bal aan Vreeken geeft, die onhoudbaar doelpunt. Zij heeft niet veel plezier van dezen voorsprong, want een op het Hillinen-doel genomen cor ner brengt den stand weer gelijk. Het duurt niet lang of de gasten hebben via hun mid- voor. dank zij hun goed samenspel den stand op 3l gebracht. Kort voor de rust kan de Amsterdamsche keeper bij een aanval den bal slechts onvoldoende wegwerken; War merdam heeft maar voor het inschieten, zoodat de rust Ingaat met 23. Na de rust is P. Scholten vervangen door J. Koppen; het Hillinen-elftal schijnt her boren. Het samenspel sluit als een bus; aan val na aanval wordt ondernomen, maar bij het schieten is niet veel geluk; de schoten zijn niet zuiver, totdat na een goed opbrengen van G. Scholten, Warmerdam den stand weer gelijk maakt. Hoewel aan beide zijden hard gezwoegd wordt voor het winnende punt, blijkt dit niet gemaakt te kunnen worden. DAMES-HOCKEY. Kampioenswedstrijd. DE VIERDE—ROOD WIT III (1—5). Deze belangrijke met enthousiasme gespeel de wedstrijd had plaats in Waalsdorp. Bij oen nederlaag of gelijk spelen van Rood Wit UI. zou „te Werve" uit Rijswijk de gelukkige zijn, die de verdere promotiewedstrijden mocht spelen. Door Rood Wit III werd er dan ook alles op gezet, om dit te voorkomen, en om de overwinning te behalen. Voor de rust scoorde de Vierde het eerste doelpunt met een hard schot, dat niet te houden was. Spoedig daarop maakte mej. Sohmelnk gelijk. Rust 1—1. Hierna had Rood Wit het voor deel van den harden wind; zij was dan ook sterker; zij kon de score tot 5—1 opvoeren. LAWNTENNIS. o HET TOURNOOI TE NICE. Uit Nice: Dc uitslagen van de finales van het tennis tournooi te Nice luiden als volgt: Heeron-enkelspel: Tloczynski wint van Elmer 26, 62, 62, 6—1. Dames-enkelspel: Pajot wint van Deutsch 6—1, 6—2. BARCELONA—ROT WEISSBERLIJN. Te Barcelona won v. Cramm van den Span jaard Maler 3—6, 7—5. 6—4, 3—6. 7—5. Lindreu won van Lund 36, 62, 46, 6—3, 6—2 1.2. Totaal klassement: Barcelona 3, Rot-Weiss Berlijn 2

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11