De opening van den Rijksdag DE BILT. MacDonald over het plan Mussolini. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 21 MAART 1933 Redevoeringen van Von Hindenburg en Hitier. Groofe geestdrift in Berlijn en Potsdam. Heden is de opening van den nieuwen Duitschen Rijksdag, welker leden 5 Maart jl. werden gekozen. Aan deze gebeurtenis, die door alle Duitsche radiozenders wordt uitge zonden, is een feestelijk karakter gegeven. Om 4.20 uur hedenmiddag is de openings zitting. Hedenmorgen vonden de plechtighe den in de Garnizoenskerk plaats, waar o.a. Rijkspresident von Hindenburg een rede hield en waar Rijkskanselier Adolf Hitler de regeeringsverklaring aflegde. Precies 9.40 uur verscheen president von Hindenburg in den uniform van generaal veldmaarschalk op het bordes van het door hem bewoonde paleis van den Rijkskanselier om zich per auto naar Potsdam te begeven. Een duizendkoppige menschenmenigtc had zich opgesteld en juichte den president luide toe. Een groot deel van het aanwezige publiek kwam uit den Lustgarten, waar te half 9 een plechtige veldgodsdienstoefcning voor de schupo was gehouden. Eenige duizenden schupo's en hulppolitie van S. A„ S. S. cn Stahlhelm namen aan de plechtigheid deel. Tegen 10 uur was de geheele omgeving van de garnizoenskerk afgezet cn verdrong zich een dichte menigte achter de afzetting, terwijl alle ramen langs den weg zwart van de menschen zagen. Naast de Garnizoens kerk stond een speciale politie-afdeeling. S. A. en Stahlmelmafdeelingen trokken in gesloten gelederen, vliegende vaan dels en muziek voorop naar de Garni zoenskerk om zich op de voorgeschreven plaats op te stellen. Voor de veiligheid waren de daken van alle huizen in de omgeving door Schupo's bezet. De kerk was met guirlandes in de Rijks- kleuren versierd. Voor het altaar waren de zetels voor den Rijkspresident Von Hinden burg, en den Rijkskanselier Adolf Hitler. Het geheel maakte een zeer plechtigen Indruk. Vele officieele persoonlijkheden cn hooge ambtenaren des Rijks woonden de plechtig heid bij. Tegen 1 uur (Nederlandsche tijd) nam de plechtigheid een aanvang, terwijl de kerk klokken in Potsdam luidden. De nationaal-socialistische Rijksdagfrac tie was in haar geheel aanwezig. Het ..Heil' -gcroep was niet van de lucht. In de grootste spanning wachtte men in de Garnizoenskerk de komst van den Rijkspre sident cn Rijkskanselier af, terwijl met mu ziek de tijd werd gekort. In de kerk stonden de vaandels der regi menten welker soldaten in den oorlog waren gesneuveld. Von Hindenburg arriveert. Terwijl het „Deutschlandlied" gespeeld werd trad von Hindenburg de kerk binnen. Een ongekende geestdrift maakte zich van alle,aanwezigen meester. In zijn gevolg, was o.a. Rijksminister Goering, die in groot- tcnue was. Onder de tonen van het mach tige orgel nam von Hindenburg zijn plaats in.' De allergrootste spanning der aanwezi gen nam af. waarna een koor von Hinden burg toezong. Von Hindenburg neemt het woord. „Het komende werk der regeering is zeer zwaar, cn moeilijk zullen de oplossingen der problemen zijn. Doch ik weet dat gij alles doen zult om u op de beste wijze van uw taak te kwijten", aldus luidde de korte rede van den Rijkspresident. Adolf Hitler spreekt De Rijkskanselier sprak de aanwezigen in den volgenden geest toe: Er rusten op ons volk zware zorgen. On danks wil tot werken en ondanks dat millioe- nen tot de daad in staat zijn, zijn millioenen werkloos. De oorzaak hiervan was de verdeeld heid van het Duitsche volk. Toen de nood het hoogst was, kwam het verlangen naar eenheid. De revolutie van 1913 waarmede de oorlog werd beëindigd, was de wensch van het Duitsche volk n i e t. Het ver val van het Duitsche volk op velerlei gebied was er het gevolg van. De geheele wereld is in wanorde door de vele politieke oneenigheden. 30 Januari 1933 heeft de Rijkspresident de leiding van de Duitsche eenheid toevertrouwd aan het Jonge Duitschland en op 5 Maart heeft het Duitsche volk zich overtuigend voor de nationale re geering uitgesproken. De nieuwe Duitsche geest is vastberaden en zeker van haar taak om de eenheid onder het Duitsche valk te brengen en die reorganisaties te treffen die noodig zijn. Het nieuwe Duitschland zal steunen op ste vige grondvesten, op die grondvesten, die zich in den loop der eeuwen als de ware hebben betoond, om het volk geluk en welvaart te brengen. „Wij willen een Duitschland opbou wen uit de krachten der Duitsche stammen", aldus Adolf Hitler. De nationale meerderheid in den Rijksdag is zich er van bewust dat zij met vastbera denheid haar taak moet aanvaarden voor de vrijheid van het geheele Duitsche volk. Wij zijn van de onsterfelijke levenskracht van de Duitsche natie overtuigd; dat bewijst reeds de dag van heden, en wij voelen dat des te meer nu wij vereenigd zijn in deze geheiligde ruimte. Nadat het koor had gezongen, verhief de Rijkspresident zich zijn zetel en legde op de graven van Frederik den Groote en Frederik Wilhelm I een krans, waarna de Rijkspresi dent en de Rijkskanselier elkaar diep onder den indruk de hand drukten. Een oovlogsbliiulc spreekt Na afloop sprak een oorlogsinvalide, die in het jaar 1915 door een granaatscherf het licht uit beide oogen verloor. „Op dezen voorjaarsdag", zoo zei hij, „nu het ook weer in Duitschland voorjaar wordt, is een aanvang gemaakt met de vervulling van datgene waarvoor wij oorlogsinvaliden ons offer hebben gebracht. Nu de hoop op be tere tijden ons gelukkig maakt, komt ook in mijn oogen een' nieuw, helder licht. En als een der millioenen roep ik het Duitsche volk toe: „Sluif u aaneen, weest eensgezind, voor het nieuwe Duitschland". Onder orgelspel verlieten de aanwezigen het kerkgebouw. CENTRUMLEIDERS BIJ HITLER. EEN VERKLARING VAN HINDENBURG. BERLIJN, 20 Maart (Wolffbureau). Hedenochtend heeft Adolf Hitler de leiders van het Centrum o.a. Stegerwald en Bruening en prelaat Kaas ontvangen. Vervolgens had omstreeks lialf twaalf een ministerraad plaats BERLIJN, 21 Maart Wolffbureau. In de „Deutsche Zeiting" wordt van de hand van Rijkspresident von Hindenburg het volgende gepubliceerd: Geen volk heeft voor vrijheid naar buiten en eenheid naar binnen zoo moeten strij den als het Duitsche. Gelegen in het hart van Europa, met open grenzen, is Duitschland steeds al te gemakkelijk het voorwerp geweest van vijandig geweld. Slechts in zwaren strijd heeft het zijn onafhankelijkheid kunnen bewaren cn pas na langdurige splitsingen kon in de vorige eeuw de grond gelegd worden voor den Duitschen nationalen staat. Deze sterke wil der Duitschers naar een heid en vrijheid heeft het rijk ook in de stormen van den wereldoorlog en den nood van den na-oorlogstijd bijeengehouden. Uit nood en verdrukking heeft het Duit sche volk zich weer omhooggewerkt. Moge de opgroeiende jeugd uit het verleden en uit den nood van het heden leeren! PARIJS, 21 Maart (Reuter). Volgens een bericht uit de ..Matin" is de Duitsche So- slaal-Democratlsche rijksdag-afgevaardigde Sollmann naar Luxemburg gevlucht. Volgens de sociaal-democratische pers heeft Sollmann aan gruwelijke martelingen blootgestaan Mishandeling van Poolsche Joden. WARSCHAU, 21 Maart (Reuter). De Poolsche gezant te Berlijn, Wysecki heeft voor de tweede maal stappen gedaan bij den minister van buitenlandsche zaken betref fende Poolsche Joden, die bij de onlangs voorgevallen incidenten in eenige Duitsche plaatsen werden mishandeld. VOORBEURS TE AMSTERDAM. GEDRUKT VOORKOMEN. De Amsterdamsche fondsenmarkt had heden morgen een gedrukt voorkomen onder invloed van de reactie in Wallstreet en op de Amerikaansche productenmarkten. Voorts werd de beurs onaangenaam getroffen door de verdere daling van den koers van Uni lever. die voornamelijk voor Engelsche rekening waren aangebeden. De jaarversla gen der Duitsche dochtermaatschappijen vielen bovendien tegen. Koninklijke schom melden op een peil. dat 1 pet. boneden dat van gisteren lag. Ook Philips on I-I.V.A. moes ten zich opofferingen getroosten. Alleen do Voungleening was wat hooger in navolging ,yan Wallstreet. HET BERECHTEN VAN DE MUITERS. Zitting van den Krijgsraad niet in het openbaar. DE VliRIIOOREN VORDEREN. SOERABAJA, 21 Maart (Aneta). De eerste Europeesche dienstweigeraars uit Soerabaja worden thans aldaar door drie officieren commissarissen gehoord. Zeer binnenkort zullen ook de Inheemsche. schepelingen, die afzonderlijk dienstweigering pleegden en thans op Madoera gevangen zitten, door den Commandant der Marine naar den Krijgs raad worden verwezen, waarna ook voor hen het onderzoek voor officieren-commissarissen zal aanvangen. Meer bewegingsvrijheid. BATAVIA, 21 Maart. (Aneta). De lichte arrestanten op de „Zeven Provinciën", waar toe zij behoorden van wie dadelijk bleek dat zij niet aan de muiterij zelve hadden meege daan, kregen sedert het begin van deze week meer bewegingsvrijheid. O.a. werd hun het passagieren toegestaan. Tot deze lichte ar restanten behooren officieren, onderofficie ren en andere schepelingen. BATAVIA, 21 Maart (Aneta). De zitting van den Krijgsraad zal wel met open deuren doch niet in het openbaar plaats vinden. Een en ander op grond van artikel 118 van het betreffende reglement. Eventueel zal de Krijgsraad nog op een andere plaats dan te Soerabaja zitting hebben. Dit laatste punt vormt een juridische dis puutkwestie, waarover een nadere beslissing kan worden verwacht. Indien de Krijgsraad te Soerabaja zitting houdt zal dit plaats vin den in de Goebeng-kazerne. GEVAL VAN GASBEDWELMING. Maandagmiddag werd een geval van gas- bedwelming geconstateerd in het perceel Gaelstraat 25. Een daar wonende 64-jarige dame werd op haar bed in de achterkamer in bewusteloozen toestand aangetroffen. Des morgens was haar broer haar komen bezoeken doch hij kreeg op zijn bellen geen gehoor. Toen hij des middags bij zijn her haald bezoek wederom geen gehoor kreeg, vermoedde hij onraad, en riep de hulp van een smid in, die de deur openbrak. Een sterke gaslucht bevestigde reeds spoedig het ver moeden dat er iets niet in orde was. Bij onderzoek bleek dat de slang van de gaskraan was losgeraakt, waarbij nog kwam, dat de gaskraan zelf. (die defect bleek te zijn) gedeeltelijk open stond. De dame word door leden van den Onge- vallendlenst behandeld, en per ziekenauto naar hol St. Elisabethgasthuis gebracht. Bij informatie aldaar kon men ons mede- deelen dat haar toestand redelijk goed is. meldt: Hoogste barometerstand 775.7 mM. te Parijs. Laagste barometerstand 747.6 m.M. te Vest Manoer. en voorspelt zwakken tot matigen, later toenemenden W. tot Z. wind, toenemende bewolking, aanvan kelijk weinig of geen regen, stijging van temperatuur. Uit het Buitenland. De depressie, die gisteren N.W. storm ver oorzaakte is naar Finland afgetrokken en gevolgd door den rug van hooge drukking, die nog in beteekenis toenam, zoodat te Gronin gen de barometer in 24 uur meer dan 30 m.M. steeg. De depressie op den oceaan werd nog dieper, maar trekt gedeeltelijk Noord waarts. Aangezien de hooge drukking verder Oostwaarts trekt, komt onze omgeving waar schijnlijk morgenavond onder invloed van de depressie, die thans reeds harde wind en regen in Ierland brengt. Op IJsland waait een sneeuwstorm. In Noord Scandinavië nam de strenge vorst af, maar in Midden-Scandinavië vriest het meer dan 20 gr. C. en koude en sneeuw zijn tot aan cle Duitsche Oostzeekust doorgedrongen. Engeland en Schotland heb ben na nachtvorst nog fraai weer. in Frank rijk is het grootendecls windstil en zonnig, behalve aan de Rivièra, waar een N.W. storm waait. In Oost-Duitschland waaien nog stormachtige, Noorder winden. Waarschijnlijk volgt spoedig weer een pe riode van wind en veel regen met zachter weer. Thermometer 21 Maart: Hoogste gisteren 46 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste heden tot 12 uur 49 F. Barometer Stand van heden 771 m.M. Vorige stand 747 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. FEDERMANN, Opticien Groote Houtstraat 37 Telefoon 11059 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 Maart. Bevallen 16 Maart: A. S. E. Zonneveld Raar, d.; 18 Maart: C. J. AldertsWezenbeek d.; A. WellerKoopman, z.; W. Rusmanvan Noorloos, z.; 19 Maart; W. de Bruinvan Gooi, z.; J. A. van Rijn—van Eskert ,z.; H. BossenAlting, d.; P. M. HensgensKrens, z.; W. PronkTromp, z.; H. J. van ZijlKor remans. 2 d.; 20 Maart: C. KokIn 't Velt, z.; H. G. Boonvan Schinkel, d. Overleden 17 Maart: J. F. Verzijlenberg Mulder, 76 j., W. Heerenstraat; J. Bleij, 62 j., Tetterodestraat: 18 Maart: B„ 7 j., d. v. D. C. Wijbregt, Wilgenstraat: J. S. Vroom—Rut gers, Gl j., Betj.e Wolff straat; N. DekkerBos, 80 j., Kloosterstraat; G. Calkoen. 59 j., Stol bergstraat; 19 Maart: A. C. Bonarius—Smak man, 72 j., Zoetstraat:'D. v. d. Meulen, 64 j.. Barrevoetestraat; B. Verselewel de Witt Hamer. 69 j., Raamvest; C., 9 j„ z. v4 H. Steenken, Laurierstraat. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: G. J. Rinse en A. E, Klin kenberg. WILLYS OVERLAND COMPANY FAILLISSEMENT AANGEVRAAGD. De crediteuren van de Willys Overland Company hebben naar de Tel. uit New-York verneemt een aanvrage ingediend bij het ge rechtshof om de maatschappij failliet te ver klaren. LUIDRUCHTIGE PROTESTEN. O.A. TEGEN „MORGENROT". Ook te ?s Gravenhage en te Rotterdam hebben zich bij de vertooning van ae oorlogs film „Morgenrot" der Ufa relletjes voorge daan. Voor het Asta-theater in de residentie raakten communisten en fascisten slaags, de politie moest met de sabel ruim baan maken Eenige personen zijn gearresteerd, omdat zij zich niet verwijderden. Te Rotterdam heeft voor het theater aan de Kruiskade de politie omstreeks negen uur moeten optreden en protesteerende groepen uiteengedreven. Ook op den Coolsingel is het eenigen tijd rumoerig geweest. Tijdens de eerste voorstelling moesten een heer en twee dames eerstgenoemde was een be stuurslid van de Filmliga verwijderd wor den omdat geconstateerd werd. dat zij door blazen op een fluitje, de voorstelling tracht ten te verstoren. Tijdens de tweede voor stelling is vier maal een poging gedaan door personen in de zaal om door gefluit en ge roep. de orde te verstoren. Telkens werd on middellijk ingegrepen. In totaal zijn 25 a 30 personen verwijderd. In de zaal was zeer veel politie aanwezig. Verscheidenen perso nen werd den toegang tot de zaal geweigerd omdat gemeend werd, dat zij de kennelijke bedoeling hadden te protesteeren. Na af loop van de tweede voorstelling bleef het nog eenigen tijd rumoerig. Krachtig ingrij pen was niet meer noodig. Te Hilversum hebben katholieke studen ten uit Utrecht door fluiten en lawaai ge protesteerd tegen de film „Het teeken des kruises". Vijf en twintig mannelijke en vrouwelijke studenten zijn uit de zaal ver wijderd. Er was veel politie in de zaal. Te Pui-merend hebben communisten en socialisten een demonstratie gehouden voor een gebouw, waar het Verbond voor Natio naal Herstel een verkiezingsvergadering hield. De politie heeft met gebruik van de vuurwapens de massa uiteengedreven. Een leerares van de Rijks H.B.Sa schijnt door demonstranten geslagen te zijn. TWEEHONDERD CHINEEZEN GEDOOD. HARBIN. 20 Maart (Reuter). Bij het her overen van Toeng Ning door de Japanners zijn twee honderd Ohineezen gedood. LANDVERRAAD VOOR VIJFTIG POND? LUITENANT BAILLY HOUDT ZIJN ONSCHULD VOL. Gisteren is voor het militaire gerechtshof verschenen de luitenant bij de Highlanders, Bailly Stewart, die er van beschuldigd wordt zijn vaderland te hebben verraden voor 50 p. st. Stewart zit reeds twee maanden in den Tower opgesloten onder scherpe bewa king. Eerst heden is de nadere inhoud der beschuldiging bekend geworden. Bailly Ste wart zou, volgens de aanklacht aan een bul- tenlandsch agent, die te Berlijn verblijf houdt, documenten hebben verkocht, die be trekking hebben op het materiaal van de Engelsche defensie, zooals tanks en ge vechtswagens. Na een vrij volledige documen tatie op dit gebied bijeen te hebben gebracht zou de officier een ontmoeting met den bul- tenlandschen agent hebben voorbereid op Nederlandsch grondgebied. De beklaagde houdt zijn onschuld staande. Ofschoon zekere getuigenverklaringen wor den afgelegd met gesloten deuren is de be handeling toch openbaar. Er bestaat groote belangstelling voor. TE WATER GERAAKT. Maandagavond geraakte een 50-jarige brandstoffenhandelaar die in staat van dron kenschap verkeerde, in de Nieuwe Gracht. Door handreiking bracht een voorbijganger hem op het droge. AMSTERDAMSCHE BEURS DINSDAG 21 MAART 1933 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II.. Staatsl. Buitl. 5 1/2 pct.Duitschl. 1930 (Youngleen) 43-X 7 pet. Duitschl. 1921 (Dawesleen) Scheepv. Mijen. Oude Vaart 3 12 34 Scheepv. Unie 49 34 Stoomv. Mij Ned. 51 Industrieën Binl. Accoustiek i#-i% Alg. K.zijde Unie A.NJ.E.M. (Nat. Bezit) v. Bevkel's Patent Calvé, Delft 51M Nederl. Ford 109—H Ned. Ind. Gas (Nat. bezit) Gem. Bez. Philips 113 X-X Unilever N.V. 98-97J4 Industrieën Buitl. Anaconda Copper 7% Associated Gas ik Bethlehem Steel 14 H Centr. Publ. Serv. Cities Service 2H General Aviation 4 X Intern. Nickel 8 h Nevada Copper.. 5*16 North Am er. Cy. 2\% 30-30J4 Banken Binuenl. Koloniale Bank.. 64 Cert. Handel Mij. 60J4 Indische Bank 54 Banken Buitcnl. DeutscheRelchsb. 3 Fransche Ban- Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 144)4-145 Petroleum Buitl. Continental Oil.. 57/e 4?4 Cultuur Maatseh. H. V. A. 186h Java Cultuur...» 123 N. I. S. U 81 Vorstenlanden 4134 Mijnbouw Mij. Alg. Exploratie.. 12134 12 Tabak-Maatsch. Deli Batavia T&- 150 Deli Maatseh, 122«4 135 Rubber Maatseh. A'dam Rubber.. 55J4 Deli Bat Rubber 21 Ned. Ind. Rubber 40 Ver. Ind. Cultuur 27 Spoorw. Bnitenl. CommMilwaukee Missouri Kansas Texas 8-834 Wabash Railway 2 Union Pacific 79 Prolongatiokoers 1% Vrede voor vele geslachten verzekerd? Frankrijk tot medewerking bereid. ROME, 20 Maart. (Reuter). Voor zijn ver trek heeft MacDonald een onderhoud gehad met Italiaansche journalisten. Hij verklaarde, dat de besprekingen, welke hij met Mussolini heeft gehad geheel in over eenstemming waren met den geest van het Briand-Kellogg pact. Andere mogendheden zijn er niet bij be trokken. Indien echter de conclusies van deze be sprekingen worden aangenomen .zullen zij den vrede in Europa garandeeren voor vele geslachten. Verder verklaarde MacDonald, dat men zich strikt aan het uitgegeven communiqué moet houden. Hieraan moet niets worden toegevoegd of worden geschrapt. ROME, 21 Maart (Reuter). Mussolini heeft den Duitschen Ambassadeur ontvangen. LONDEN, 20 Maart (Reuter). MacDonald en Sir John Simon worden Woensdagavond hier terug verwacht voor de debatten over de besprekingen te Genève, Parijs en Rome en het Chineesch-Japanschè verdrag. PARIJS, 21 Maart (Reuter). Het Viermo- gendheden-plan van Mussolini is gisteren in den ministerraad besproken. Minister-president Daladier en de minister van buitenlandsche zaken Paul Boncour zul len heden den Britschen ministers hun in stemming betuigen met het te Rome geno men initiatief en verklaren dat Frankrijk bereid is mede te werken. De vijf punten. LONDEN, 21 Maart. (Reuter)De Parijsche medewerker van de Daily Telegraph meldt aan zijn blad dat het plan van Mussolini uit de volgende vijf punten bestaat: lo. De Conventie wordt afgesloten voor 10 jaar en zal automatisch worden verlengd, in dien niemand opzegt. 2o. Li den geest van het Kellogg-pact zul len Duitschland, Italië, Engeland en Frank rijk samenwerken tot handhaven van den vrede. 3o. Ook voor de overige mogendheden be staat de mogelijkheid aan de conventie mede te werken. 4o. Duitschland, Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije hebben volkomen gelijkgerechtigd heid ontvangen, welke in praktijk zal worden gebracht. 5o. Ook inzake de kolonisatie zal de toepas sing van gelijkgerechtigdheid worden be studeerd. Amerika juicht het toe. WASHINGTON, 21 Maart (Reuter). De Amerikaansche regeering heeft de besprekin gen tusschen MacDonald en Mussolini te Ro me met groote belangstelling gevolgd en ze als een gewichtige, praktische stap vooruit beschouwd. Amerika zal elk plan steunen, dat „op ver standige en praktische wijze den vrede in Europa bevordert". Met andere woorden: Te Washington wordt elk plan onpractisch geacht, dat de tegen woordige punten van wrijving onder den dekmantel van een politieken wapenstilstand voor wederom vijf jaren onaantastbaar zou verklaren. FINANCIEELE BERICHTEN DIVIDEND VICTORIA BISCUIT 3 1/2 Pet. Aan de algemeene vergadering van aan deelhouders in de biscuitfabriek Victoria te Dordrecht zal worden voorgesteld een divi dend uit te keeren van 3 1/2 pet, (v.j. 4 pet.) UNILEVER-CONCERN. De netto-winst van de Deutsche Jurgens- werke bedraagt 1,843,927 M. (v.j. 2,090.464), onveranderd dividend: de netto-winst van Van den Bergh's Margarine A. G. 1,257,635 M. (1,294.467), onveranderd dividend. (Alg. Handelsblad.)" 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 2e lijst Trekking van Dinsdag 21 Maart 1933 HOOGE PRIJZEN 5.000.— 2235 j 2.000.— 6384 1.500.— 15622 19519 1.000.— 8370 200.— 920 100.— 4628 10425 10959 Prijzen van f 20. 8 44 98 127 158 182 230 287 301 308 409 416 417 455 479 487 508 522 659 705 742 823 840 868 916 928 949 955 987 1003 1009 1014 1031 1034 1068 10&5 1113 1216 1254 1256 1397 1404 1464 1504 1505 1509 1533 1564 1642 1651 1773 1791 1797 1819 1875 1876 1894 1994 2128 2251 2280 2343 2348 2420 2477 2616 2830 2883 2930 3052 3088 3137 3162 3196 3303 3415 3505 3511 3568 3569 3636 3684 3714 3720 3765 3771 3911 3950 3974 3992 4019 4021 4022 4041 4077 4087 4138 4236 4289 4305 4359 4363 4366 4392 4425 4537 4576 4583 4662 4777 4926 4938 4972 5024 5042 5086 5134 5240 5289 5302 5327 5337 5376 5410 5489 5597 5600 5606 5072 5732 5741 5767 5823 5342 5857 5891 5911 6001 6014 6097 6135 6163 6327 6397 6435 6454 6498 6510 6525 6583 6598 6661 6663 6742 6807 6838 6899 7001 7070 7110 7133 7150 7180 7252 7285 7321 7451 7455 7527 7571 7582 7621 7704 7706 7725 7831 7847 7881 7887 7899 7914 7931 7954 7973 7997 8015 8143 8182 8188 8199 8324 8459 8461 8531 8555 8593 8604 8687 8718 8862 8900 9133 9234 9369 9427 9502 9574 9614 9653 9654 9696 9806 9940 9955 9962 10040 10066 10110 10139 10184 10202 10227 10237 10345 10420 10426 10445 10471 10484 10560 10665 10726 10816 10893 10906 10984 11081 11088 11096 11125 11212 11235 11248 11262 11282 11334 11385 11436 11449 11526 11746 11792 11801 11825 11845 11883 11895 11908 12017 12044 12059 12127 12155 12200 12252 12475 12478 12573 12612 12728 12761 12787 12802 12880 12897 12939 13089 13112 13131 13168 13178 13183 13191 13235 13317 13425 13440 13541 13567 13598 13640 13700 13723 13781 13793 13822 13825 13826 13856 13885 13889 13907 13961 13968 13980 13996 14253 14295 14364 14331 14385 14421 14468 14495 14499 14534 14566 14617 14662 14689 14714 14764 14907 14945 14986 15002 15069 15090 15106 15115 15146 15180 15255 15282 15477 15502 15632 15676 15707 15744 15793 15809 15832 15855 15860 15899 15921 15932 15992 16013 16030 16077 16096 16159 16165 16181 16195 16199 16206 16222 16241 16247 1Ö254 16421 16430 16436 16481 16483 16434 16488 16503 16517 16520 16521 16531 16545 16600 16628 16656 16663 16730 16794 16846 16852 16964 16979 17023 17050 17107 17157 17209 17226 17326 17328 17348 17368 17432 17510 17511 17580 17590 17594 17604 17607 17657 17727 17732 17789 17795 17805 17885 17893 17906 17908 17981 17993 18228 18252 18272 18298 18310 18440 18442 18475 18527 18571 18578 18597 18609 18650 18655 18721 18723 18736 18777 18803 18811 1BS13 18968 19097 19158 19177 19200 19216 19225 19282 19292 J9301 19311 19323 19339 19375 19453 19484 19495 19522 19574 19650 19704 19762 19767 19783 19858 19914 19919 19922 19959 19961 19963 19983 20087 20154 20178 20209 20297 20306 20313 20344 20358 20396 20466 20550 20566 20641 20689 20704 20759 20850 20904 20925 20963 Verbeteringen lo klas lo lijst: 11517 m. z. 11577.1

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2