WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. ONZE TWEEDE-KLASSERS KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL Stormvogels kampioen van Af deeling II. Haarlem neemt revanche op Xerxes en handhaaft zich in de eerste klasse. West- Frisia moet degradatiewedstrij I *n spelen. R. C. H. verliest met den oneven goal in Den Haag van H. B. S. V. S. V. lijdt een groote nederlaag tegen Hermes D. V. S. Blauw Wit's toestand hopeloos. H. F. C. nog steeds ongeslagen. Fraaie overwin ning van Kinheim tegen Z. V. V. E. D. O. bijna kansloos. Bloemendaal verliest op eigen terrein van Baarn. U. V. V. kampioen van de derde klasse C. Allereerst onze hartelijke gelukwenschen aan de Stormvogels, die gisteren in den wed strijd tegen V.U.C. het kampioenschap der eerste klasse van Afdeeling H hebben be haald. We konden begrijpen, dat ze het liever den Zondag te voren in den uitwedstrijd tegen Ajax hadden behaald, maar voor IJmuiden en haar inwoners is het toch aan genamer, dat het voetbalfeest daar gevierd kon worden. In dezen vorm spelende geven we aan de Stormvogels ook een vrij behoor lijke kans in de aanstaande kampioenscom petitie. Ajax heeft gedaan wat van haar verwacht werd; zij heeft tegen Sparta haar kleine kans benut, zij het ook op het nippertje. Het heeft den Amsterdammers niet mogen baten. De nederlaag, die R.C.H. gisteren in Den Haag tegen I-I.B.S. leed, was ook eenigszins te verwachten. Het pleit voor de verdediging van onze Racing, dat het slechts bij 10 bleef. Eerstiger vinden we de groote nederlaag, die V.S.V. tegen Hermes-D.V.S. leed. De cij fers 6—2 geven het bewijs, dat het in alle linies bij V.S.V. niet naar wensch is gegaan. De toestand van Blauw Wit, die in het Sta diën een verdienstelijk 11 gelijk spel be vocht tegen D.H.C., is nu vrij hopeloos gewor den. Haar achterstand is practisch niet meer in te halen. Haarlem heeft gisteren op heel overtuigen de wijze revanche op de 40 nederlaag geno men, die zij in de eerste ontmoeting aan den Wilgenpias tegen Xerxes had geleden. Het spel der roodbroeken deed weer eens heel prettig aan. Alle spelers zonder uitzondering z'in op het veld gekomen met den beslisten W-I om te winnen en zij hebben daar dan ook op een lofwaardige wijze tot de laatste mi nuut hun uiterste best voor gedaan. En deze 5—2 overwinning is des te sprekender, omdat Xerxes ook speelde, alsof er nog een kam pioenschap te behalen was, Na afloop hadden de roodbroeken, die zich voor de eerste klasse wisten te handhaven, een ovatie van het.tal rijk opgekomen publiek in ontvangst te nemen. De uitslagen van A.D.O.—Z.F.C. <'2—0) en van K.F.C.D.F.C. (42) waren heel nor maal. H.F.C. heeft nog steeds haar ongeslagen record weten te handhaven. Thans werd Velox, die haar in den loop van het seizoen zoozeer bedreigd had, met een 21 nederlaag naar Utrecht terug gestuurd. Kinheim en Zeeburgia maakten hun positie weer steviger, door resp. tegen Z.V.V. en W.F.C. te winnen. Dit ging ten koste van E.D.O.. die in Alkmaar tegen Alcmaria Vlotrix een gevoelige 41 nederlaag moest boeken. De strijd om het kampioenschap gaat nu verder tusschen Kinheim en Zeeburgia, want onze stadgenooten hebben alleen nog maar theoretisch een kans. Van de nederlaag van Bloemendaal tegen Baarn begrijpen we niet veel. De thuisclub moet wel bijzonder uit vorm zijn geweest, want wat Baarn dit seizoen heeft laten zien, was toch maar hoogstens derde klas spel. Tot ons genoegen heeft het oude U.V.V., dat naar de derde klasse was afgezakt, gis teren het kampioenschap van haar afdeeling behaald, zoodat zij de promotiewedstrijden voor de tweede klasse mag spelen. H.V.V. heeft gisteren het kampioenschap van haar afdeeling tegen O.D.S. niet kunnen behalen. De Hagenaars leden integendeel een leelijke 5—2 nederlaag. Hun kans is nu aan merkelijk minder geworden, hetgeen uit de volgende cijfers blijkt; Haarlem-Xerxes (5-2) In den laatsten thuiswedstrijd hebben de roodbroeken nog voor een aangename ver rassing gezorgd en Xerxes met een stevige nederlaag naar Rotterdam teruggezonden. De roodbroeken zijn nu in veiligheid en dat hebben zij na den wedstrijd van gisteren ook wel verdiend, want met de 52 neder laag kan Xerxes zelfs nog tevreden zijn. Het deed aangenaam aan dat door het geheele elftal van Haarlem hard gewerkt werd; ge brek aan capaciteiten van enkelen werd door beter spel der overigen wel vergoed. De Rotterdammers zijn met twee inval lers; daar stelt Haarlem het volgende elftal tegenover: Kaan. Van den Berg, Huijsmans De la Mar, Oldenburg, Vreeken. Iseger, Bieshaar, Breeuwei-, Van Polanen, Kammeijer. Breeuwer trapt af en onmiddellijk is het spel van beide zijden vol enthousiasme, Al gauw blijkt, dat de Rotterdammers het niet cadeau geven. Een goede voorzet van Iseger kopt Kammeijer rakelings over de lat. De roodbroeken blijven domineeren. De voorhoede wordt door de middenlinie steeds gedwongen tot aanvallen. Kammeijer en Iseger geven hierbij goede voorzetten, maar het binnen trio weet met de geboden kan sen nog geen raad. De uitvallen van Xerxes zijn echter niet ongevaarlijk; Lagendaal zet dikwijls de vleu gels aan het werk, waarbij het aan De Jong gelukt om Kaan te passeeren. (01) De roodbroeken spelen flink door. Steeds blijft de verdediging van Xerxes aan het werk door de vele aanvallen van Haarlem. Toch profiteeren de binnenspelers niet van de gemakkelijk geboden kansen, totdat uit een hoekschop van Kammeijer de bal in eens in het net belandt (11). Er wordt van beide zijden nog al stevig gespeeld, maar scheidsrechter Bos houdt de teugels strak. Breeuwer geeft aan Haarlem de leiding (21). De gelijkmaker aan den anderen kant wordt geannuleerd wegens buitenspel. Rust komt met 21 voor Haarlem. In de tweede helft eerst een opleving bij Haarlem, die het beste doet verwachten, maar als het dan even niet lukt, lijkt het weer mis te gaan met Haarlem; Lagendaal c.s. komen in de meerderheid, Reeds spoedig weet hij zich door de verdediging te wrin gen en de stand is weer gelijk. (22). Een oogenblik krijgt het nu den schijn dat Haarlem het er bij laat liggen: Xerxes dringt de roodbroeken op eigen helft terug. Het middentrio van Haarlem (De la Mar, Oldenburg en Vreeken) weet in deze om standigheden echter de voorhoede van Xer xes de baas te blijven en tenslotte het spel in een overwicht van Haarlem om te zetten, waarbij de vleugels steeds aan het werk wor den gezet. Wasserval krijgt nu in het Rot- terdamsche doel druk werk, maar het gaat naar behooren. Een hard schot van Bies haar stopt hij schitterend, maar hij valt daarbij tegen den paal waarvoor even wordt gestopt. Als weer begonnen is, blijft Haarlem in de meerderheid; het gelukt Van Polanen met een zacht balletje Wasserval te passeeren (32). Geruimen tijd gaat het spel nu ge lijk op; Lagendaal heeft het tegen Olden burg- niet- pleizierig; de internationaal kan zich niet vrijmaken. Na uitstekend spel op den rechtervleugel schiet Van Polanen een voorzet van Iseger onhoudbaar in (42). De roodbroeken hebben den smaak te pak ken en Kammeijer passeert nogmaals den Rotterdamschen doelwachter (52). Van den Broek wisselt nog van plaats met Frenk, maar ook hij komt niet door de Haar lem-verdediging. Het einde komt met een verdiende over winning voor Haarlem. Stormvogels-V. U. C. (4-1) De elftallen warens als volgt: Stormvogels: De Waard, Haak, Koster, Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Van Rooden, De Waard. V. U. C.: Van Gelder, Knyff, v. d. Zalm, Klein, Hoek, v. d. Loos, v. d. Wildt, Mol, Lelyvejd, Walter, Hulsenbosch. Pas is begonnen, of De Waard geeft een keurigen voorzet. Een tweetal lichamen zien we de hoogte ingaan en dan blijkt, dat een V.U.C.'er het hoogst springt. Stormvogels komt echter terug en wanneer Schoorl buiten het penaltygebied den bal vrij krijgt, lost hij zoo'n formidabel schot, dat Hulsen bosch geen kans krijgt (10). En nog is het Stormvogels niet genoeg. Van der Steen werkt zich langs Lelyveld en komt dan al een voor Hulsenbosch. Hier loopt van Roode hem in den weg, zoodat een mooie» kans verloren gaat. V.U.C. speelt er inmiddels lustig op los. Van Gelder zien we een kogel lossen, dien De Waard echter mooi stopt. V.U.C. komt echter terug en wanneer na tien minuten Hoek netjes voorzet, doelpunt de Haagsche midvoor (11). Gelukkig laat Stormvogels zich niet ont moedigen. De middenlinie steunt, de voor hoede goed en een reeks snelle aanvallen volgen. De Haagsche defensie krijgt het zwaar te verantwoorden, doch Walther en Lelyveld weren zich zeer goed. V.U.C. bepaalt zich meer tot snelle uit vallen vaak door Hoek geleid. Uit een van diens voorzetten krijgt Van Gelder een kans, doch hij schiet ver naast. Stormvogels is en blijft echter gevaarlijker Hulsenbosch ondervindt dit geducht, maar de Haagsche doelman speelt voor wat hij waard is. Een schot van Van Roode stopt hij op onbegrijpelijke wijze en wanneer Groeneveld er door is, laat hij zich finaal voor diens voeten vallen. Het V.U.C.-doel staat onder geweldigen hoogdruk, maar men houdt „braef stant" zoo dat met 11 de rust ingaat. Direct na de hervatting is Stormvogels in volle actie. V.U.C. wordt op eigen helft teruggedrongen. Bij een corner grijpt Hul senbosch leelijk mis, maar zijn lange backs nemen als steeds zijn taak over. Als het op „koppen"' aan komt, zijn de Hagenaars steeds de baas. Wanneer er echter tien minuten gespeeld is kan Hul senbosch een voorzet van Van der Steen niet bereiken, waarna Van Rooden er 21 van maakt. Stormvogels speelt nu inderdaad uitstekend Er wordt in een vlot tempo gespeeld. De Haagsche voorhoede komt er eenigen tijd bijna niet aan te pas, hoewel dient erkend, dat zij er energieke pogingen toe aanwendt. Veel en veel gevaarlijker zijn de Storm vogels-aanvallen. Speciaal de rechterwing is goed op dreef, terwijl ook Schoorl zich on derscheidt. Wanneer er een- half uur gespeeld is, neemt De Waard een corner op de juiste wijze. Een doelworsteling volgt, waaraan Groeneveld een einde maakt (31). Ondanks» het..feit, dat V.U.C, zich niet ge wonnen geeft, blijftStormvogels heftig at taqueeren. HulsenbÖsch stopt kogels van Schoorl en Van der Steen keurig, maar een schot van Schoorl is hem te machtig (41) Onder geweldig gejuich gaat nu reeds de kampioensvlag omhoog. Tien minuten latei* doelpunt Schoorl op nieuw, doch dit wordt geannuleerd. Kort hierna kondigt de heer Vuyck het einde aan en begroet het talrijke publiek op enthoustiaste wijze de kampioenen der tweede afdeeling. H.B.S.-R.C.H. (1-0) In de laatste minuut van dezen wedstrijd scoorde H.B.S. den eenigen goal, waarmede zij tevens een verdiende overwinning behaal de. Jammer was dit resultaat intusschen vooral voor Krom en Kos, die beiden zóó subliem hadden verdedigd, dat een gelijk spel alleen voor hun spel een belooning ge weest zou zijn. Zooals gezegd verdiende H.B.S. te win nen, doordat het elftal een beter geheel vormde en het spel belangrijk beter was dan van R.CH,, beheerschter en technisch zuiver der. Zonder uitzondering kunnen de Hage naars allen op een goeden wedstrijd terug zien; de beste waren wel d' Fonseca en Graafland. Was bij R.C.H. de achterhoede uitstekend (al viel Prevost Jr. ook nu weer eenigszins uit den toon) de voorhoede maakte er niet veel van, al zijn er nu ook weer enkele be hoorlijke scoringskansen geweest, die onbe nut bleven. Met dat al heeft R.C.H. intusschen met haar 15 punten theoretisch nog 1 punt te weinig; er zal alles opgezet dienen te wor den, dat dit eene punt a.s. Zondag tegen D.H.C. thuis behaald wordt. Over den wedstrijd, die uitstekend door scheidsrechter Wey geleid werd, nog het volgende: Precies twee uur trapt H.B.S. tegen den wind in af; onmiddellijk volgt een appèl voor penalty wegens hands van Prevost Jr., doch de heer Wey laat. doorspelen. Dan volgt een langdurig veld-overwicht van R.CJL, wat zij niet in cijfers weet om te zetten. Een harde lage kogel van Verkerk tegen den paal verdient extra vermelding en ook een mooie kopbal van Martin had beter lot verdiend. Daar tegenover houdt Kos op fraaie wijze twee schoten van links uit zijn doel; nog vóór de rust weet hij verschillende malen door tijdig uitloopen scoren te voorkomen. Uitstekend bijgestaan door Krom blijft de score blank tot de rust. Na de rust heeft H.B.S. het voordeel van den wind; zij neemt het spel direct in han den. Een ware belegering voor het R. C. H.- doel ontstaat; het grenst aan het wonder baarlijke wat Kos in het R.C.H.-doel pres teert, evenals trouwens Krom vóór hem. die als een rots staat tegen den herhaaldelijk terugkomenden H.B.S.-aanval. De R.CJ£.-voorhoede brengt nu en dan even opluchting, door enkele gevaarlijke aanvallen op te zetten uit één waarvan Martin alleen voor Mul komt, doch hij schiet in diens handen. Zoo verstrijkt de tijd meer en meer; de spanning neemt zoowel binnen als buiten het veld toe. Diverse corners op het R.C.H.-doel ver werkt de R.C.H.-achterhoede op solide wijze; reeds denken we dat het resultaat een ge lijk spel zal zijn, als precies één minuut voor tijd a'Fonseca den zooveelsten goeden voor zet geeft, waaruit Van Vliet op nog betrek kelijk gelukkige wijze weet te doelpunten (1—0). Wel wordt nog afgetrapt, maar dan is het tijd en heeft R.C.H. met 10 verloren. De elftallen waren als volgt- H. B. S.t Mul, Diehl. Vermetten, Wunder, Schoorel, Graafland, v. d. Bergen, van Vliet, Ophorst, Kesteren, d"Fonseca. R. C. H.l Paape, Verkerk Martin, Haukes, Hanse, Prevost Jr„ Ruis, Geutskens, Prevost. Krom, Kos. 'gesp. gew. gel. vërl. pnt, v.—t. gem. O.D.S. 16 11 1 4 23 47—31 1.44 H.V.V. 17 12 0 5 24 63—43 1.41 FrankrijkBelgië (30) De landenwedstrijd FrankrijkBelgië werd Zondag in het Colombesstadion te Parijs gespeeld voor 25.000 toeschouwers. Evenals de vorige week te Berlijn speelden de Fran- schen thans tegen de Belgen een fraaie partij; vooral in de tweede helft waren zij sterker. In de eerste helft gelukte het Rio te scoren; met 1—0 ging de rust in. In de tweede helft verhoogden Langiller en Nicolas de score, zoodat het einde kwam met een 30 overwinning van Frankrijk. Vooral de Fransche middenlinie met spil Kaucsar aan het hoofd speelde voortreffe lijk. België viel tegen. Men had van deze ploeg na den uitstekenden wedstrijd tegen Zwitserland meer verwacht. Leidt Mutters Hongarije-Oostenrijk? Uit Boedapest: Naar gemeld wordt, zou de kans groot zijn, dat de Nederlandsche scheidsrechter Mutters den landenwedstrijd Hongarije—Oostenrijk die op 30 April a.s. te Boedapest zal plaats hebben, zal fluiten. Be halve zijn naam worden ook die van den Italiaan Barlasslna en van Ben Yougo- slaaf Joksics genoemd. BelgiëNederland. De landenwedstrijd België—Nederland op Zondag 9 April zal geleid worden door den Engelschen scheidsrechter Crew. die j.l. Zon dag ook den wedstrijd Duitschland—Frank rijk te Berlijn heeft geleid. H. F. C.—Velox (2—1) Na een van beide kanten goed gespeelden wedstrijd is het H.F.C. tenslotte weer gelukt, de twee punten binnen te halen. Het spel peil was ditmaal belangrijk beter dan de vo rige week in Bussum. Velox speelde met een eenigszins verjongd elftal dat zeker zijn weg wel zal vinden in het volgende seizoen. De thuisclub kon er vóór de rust maar niet inkomen zoodat de eerste helft voor de gas ten was; na de hervatting vertoonde H.F.C. weer eens haar goeden vorm en toen had Velox niet veel meer te vertellen; haar kee per was echter van prima klasse zoodat de uitslag niet hoog werd. Onder begunstiging van uitermate ideaal voetbalweer stelt H.F.C. na eerst nog een kleine huldiging van Velox in ontvangst ge nomen te hebben zich onder leiding van scheidsrechter Mr. Van Bisselick als volgt op; Van der Me uien, P. Jongeneel, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Van Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. Velox ontwikkelt reeds direct een aardig combinatiespel; de linkerwing Lith-Achter- berg is zeer beweeglijk; de H.F.C.-achterhoede heeft dan ook dadelijk druk werk. Voorloo- pig weet zij echter stand te houden. Aan den anderen kant is het ook het lin kergedeelte waar het meeste initiatief van uitgaat; het heeft echter in Coermans een waardig tegenstander. Dorsman en Koper schieten eenige malen naast en over. De strijd gaat snel op en neer, met de par tijen om beurten ingevaar. Tenslotte neemt Velox de leiding, als Van der Meulen den bal, gehinderd door de zon. voor de voeten van den middenvoor legt, die met een kalm schot doelpunt. (01) Dit inspireert de I-I.F.C.'ers blijkbaar: zij spelen enthousiaster en spoedig is het Dors man, die na een scrimmage den bal in het net deponeert. (11). Tot de rust blijft Velox iets sterker, doch tot doelpunten komt het niet meer. Na de hervatting speelt H.F.C. beter: de half linie steunt thans veel beter: de Velox- keeper moet eenige malen handelend optre den. Hij doet dit met veel succes. Dorsman kopt een hoogen voorzet van rechts keurig in het doel. (21). Het blijft een op hoog peil staande wed strijd die het aankijken volkomen waard is. Een spannend moment ontstaat voor het H.F.C.-doel, als de bal eenige malen achter een ingeschoten wordt; tenslotte wordt hij weggewerkt. Öok de H.F.C.-voorhoede heeft geen succes meer, ondanks herhaalde pogingen. Met. onveranderden stand komt dan ook het einde van dezen aardigen wedstrijd. Kinheim—Z. V. V. (5—1) Niettegenstaande de geweldige concurren tie van Stormvogels—V.U.C. was nog een flink aantal toeschouwers getuige van een mooien wedstrijd, die verdiend door Kinheim met flinke cijfers werd gewonnen. Vooral voor de rust toonde Z.V.V. zich lang geen willig slachtoffer. Integendeel, ze zat er goed op en was in het begin in de meerderheid. Na ruim 7 minuten veroorzaakte Rozemeyer wegens hands een penalty, welke de Z.V.V.- midvoor Murris hard inschoot (01). Kinheim onderneemt direct een tegenaan val; na een fraai staaltje solospel van H. Groeneveld lag één minuut later de gelijk maker in het Z.V.V.-net (11). Langen tijd ging de strijd nu gelijk op en neer, waarbij aan beide kanten aardige staaltjes voetbal te zien werden gegeven. Tegen de rust kwam Kinheim een tikje in de meerderheid; vooral van links dreigde nogal eens gevaar. Nadat Michel Sr. eenmaal rakelings naast gekogeld heeft, benut hij even later een voorzet door ineens in te zetten (2—1). Na de rust is Kinhelm bijna doorloopend in den aanval. Van den aftrap af onderneemt Kinheim een aanval; de Kinheim rechtsbui ten loopt door op een te hard naar voren ge schoten bal; de Z.V.V.-achterhoede weifelt, een schermutseling met den keeper volgt en dan scoort Raaymakers (31). Z.V.V. houdt moedig vol, doch vindt in de Kinheim-halflinie en -achterhoede geduch- ten tegenstand. Steeds weer wordt de voor hoede in staat gesteld om aan te vallen, ook hier worden fraaie staaltjes voetbal te zien gegeven. Na enkele mislukte pogingen geeft Ellen een keurigen center aan Michel Jr., die onhoudbaar inschiet (41). Het spelpeil zakt daarna; Z.V.V. speelt een verloren wedstrijd. Nog eenmaal scoort Michel Jr. (5—1). Dan kondigt scheidsrechter Van der Burg, die uitmuntend floot, eindigen. Er resten de Velsenaren nu nog slechts twee wedstrijden. Zondag a.s. Alcmaria thuis; dat belooft een uiterst spannende wedstrijw te worden. BloemendaalBaarn (24) Bloemendaal heeft tegen de hekkenslui ters een onverwachte nederlaag geleden. De witte aanval was ditmaal slecht op schot, terwijl in de verdediging diverse fouten wer den gemaakt, welke eenige doelpunten ten gevolge hadden. Baarn slaagde er door enthousiast spel in het begin in. om Bloemendaal op eigen helft te dringen en spoedig moest Huisman er aan te pas komen. Hij deed zijn werk naar behooren, waarna gaandeweg Bloemen daal het spel wist te verplaatsen, Eenige goede schoten werden op de Baarnsche veste gelost, doch keeper Onrust hield er alles uit. Zonder dat het spel op een hoog peil stond was de strijd toch wel aantrekkelijk. Na een periode van Bloemendaal-overwicht dab ook al niet tot eenig resultaat leidde, gaf de linksbuiten van Baarn zijn club enkele minuten voor rust de leiding met een kop bal uit een voorzet van rechts (01). Direct na de hervatting profiteerde de rechtsbinnen der gasten van een weifelend moment in de Bloemendaal-verdediging: toen moest Huisman voor de tweede maal visschen CO2) De witten gooiden er nu een schepje op en hadden succes door Beijk, die met een hard schot Onrust verraste, waarbij de bal tevoren van richting veranderd was (12). Bloemendaal trachtte nu Baarn in te sluiten, hetgeen echter niet het gewenschte effect sorteerde. Integendeel, de aanvallen der bezoekers werden door te ver opdringen der Bloemendaal-backs gevaarlijker en het duurde niet lang of scheidsrechter Jan nes strafte de witten bij zoo'n aanval met een strafschop. Baarn scoorde er haar derde doelpunt uit en kort hierop werd het zelfs door toedoen van den linksbinnen 14. De aardigheid raakte er hierna wat af. Bloemendaal viel nog eenigen tijd tevergeefs aan, tot ongeveer vijf minuten voor tijd Strik het leder scherp voor het Baarn-doel plaatste en De Bock den bal in den goal liep (2-4). Spoedig hierop was het einde daar. Baarn had een verdiende overwinning behaald. Het spel der gasten vestigde een vrij behoor lijken indruk. Bloemendaal speelde met de volgende ploeg: Huisman, Jonkergouw, C. Bakker, Immer. H. Beijk, Parson, Fr. Bakker, de Bock, Röbken, van Gelder. Strik. Alcm. VictrixE. D. O. (41) Alcmariabrengt den bal aan het rollen; E.D.O. heeft de zon tegen. Direct ontwikkelt Alcmaria een vlug en open spel, dat E.D.O. voor moeilijke problemen zet. Wel komt EJD.O. iets meer in den aanval, doch hope loos zijn de voorzetten van de vleugelspelers, ofschoon J. Koene niet te klagen had over keurig toegespeelde ballen. Verder wist het achtertrio van Alcmaria wel raad; het zui verde telkens met verre trappen het terrein. Ofschoon Alcmaria het meest in den aan val is, heeft E.D.O. het eerst succes. Als Perukel Sr. eens goed voorzet en Perukel Jr. tactisch den bal laat gaan, geeft Goemaat aan E.D.O. de leiding (01). Bijna onmiddellijk wordt dit fe niet ge daan door De Jong, die de partijen op ge lijken voet brengt. (1l). De Alcmaria-middenlinie stuwt steeds uit stekend op en het is niet onverwacht als De Jong aan Alcmaria de leiding geeft (2—1). Hermes-D. V. S.-V. S. V. (6-2) Deze wedstrijd, die geleid werd door den heer Weber, is in het laatste gedeelte van de tweede helft onaangenaam verloopen. Enkele spelers van V. S. V. lieten in hun optreden hun ontevredenheid met de leiding uitkomen, Na afloop heeft de aanvoerder een protest tegen de leiding ingediend. Toen bij het vijfde doelpunt van Hermes- D.V.S. de grensrechter van V. S. V. protes teerde, omdat naar zijn meening dit doel punt niet behoorde te worden toegekend, werd hij het veld uitgezonden. Even 2 uur stellen de elftallen zich als volgt op: Hermes-D.V.S. i Beun, De Bruin, Pettinga, Van den Enden, de Hoed, Scheffers, Bergkotter, Van der Vaart, Van Oort, Van der Griendt, Van der Tuin. V. S. V.: Hillekamp, de Koning, de Wolf Sr., v. Osch, de Wolf Jr. Heijerman Jr., Heijerman Sr., Den Boer, Van der Griendt, van Zutphen, Van der Wint, Den eersten tijd wordt er hoofdzakelijk op het middenveld gespeeld; de eerste tien mi nuten verstrijken zonder dat de doel verde digers een behoorlijk schot te keeren krij gen. De eerste goede aanval komt van de V. S. V.-voorhoede. Wolf besluit dezen aanval met een goed schot, dat Beun echter uit stekend keert. Dan komt Hermes ook los. Een vinnige' aanval loopt op de verdediging van V. S. V. dood. Wolf Jr. raakt geblesseerd; eenigen tijd wordt met 10 man gespeeld. Hermes komt hierdoor in de meerderheid. Bij een vrijen trap kopt Van Oort den bal juist in de handen van Van der Wint. Even later moet Van der Wint een hard schot van den zelfden speler keeren. De partijen gaan dan goed tegen elkaar op, doch er ligt een zekere matheid over het spel, waardoor de strijd weinig aantrek kelijk is. Een kleine opleving brengt een schot van De Koning te weeg. De bal loopt langs den op den grond liggenden keeper van Hermes, die een hoekschop doet ontstaan. Dan laat de Wolf Sr. een aardig stukje voetbal zien. Op het juiste moment geeft deze door naar Hille kamp, die goed voorzet en Van Osch profi- teerende van de hem geboden kans, doelpunt ineens (01). Niet lang behield V. S. V. dezen voorsprong, want Van der Tuin plaatst den bal kalm voor het doel en de gelijkmaker ligt achter Van der Wint (1—1). Nadat er nog een vrijen trap op het V.S.V. - doel is genomen komt de rust. Na de hervatting treedt de voorhoede van V. S. V. direct zeer aanvallend op. Een mooi schot van Heijermans Jr. verdient speciale vermelding. Een doelpunt komt juist aan den anderen kant. Mooi neemt Van Oort den bal op zijn hoofd, mee, Van der Wint loopt toe, doch dan schiet Van Oort hard in (21). Al spoedig maakt Wolf Sr. weer gelijk door een van een Hermes-achterspeler terug- springenden bal kalm in te plaatsen (22). Weer is het Van Oort, die na goed kop- werk den bal langs Van der Wint jaagt. (3—2). De doelpunten volgen elkaar nu snel op. Van der Tuin kopt fraai in. (4—2). Een minuut later maakt dezelde speler weer een doelpunt, nadat hij eerst de b&l met de handen heeft bewerkt (52). De grensrechter van V. S. V. wordt dan weggezonden. Van der Griendt maakt het halve dozijn vol, hiertoe in de gelegenheid gesteld door het te ver opdringen der beide backs van V. S. V. (6—2). E.D.O. begint steeds minder te spelen. Als de rust aanbreekt, ziet het er voor de rood zwarten weinig hoopvol uit. De tweede helft begint E.D.O. met den aan val; plotseling breekt Alcm. door de ver opge drongen verdediging heen en Hamstra brengt den stand op 31. Thans is E.D.O. finaal de kluts kwijt; op enkele uitzonderingen na (vooral Kuyl blijft uitstekend spelen) is het een hopeloos geknoei. Alcmaria verslapt geen oogenblik en geeft aan E.D.O. geen moment om op adem te komen. Er wordt flink gescho ten, doch over of naast. Als Jenken uit een penalty er'41 van maakt, is alle spanning er uit. Het einde brengt een volkomen verdiende overwinning voor Alcmaria, die hiermee aan E.D.O. vrijwel haar laatste kans heeft ont nomen. De leiding van den heer Twisterling was uitstekend. Deelftallen waren als volgt: Alcmaria Vixtrïx: Oudens, Schokker, Jenken, Burger, De Grand, Lingen, Keppel, Roodring, Bijlsma, De Jong, Hamstra. E.D.O.: J. Koene, Perukel Jr., Goemaat, H. Koene, Perukel Sr. Oomen, N. N., Jansen, Kuyl, Zandstra, Van Roon. VOETBAL IN ENGELAND. Zaterdag werden de volgende wedstrijden gespeeld: Aston VillaEverton 21 Balton Wanderers—Derby County 11 ChelseaWest Bromwich Albion 12 HuddersfieldBirmingham 00 Leicester CityLeeds "United 31 LiverpoolBlackburn Rovers 22 MiddlesbroughBlackpool 20 Newcastle UnitedArsenal 21- PortsmouthSheffield Wed. 3—0 Sheffield UnitedSunderland 30 Wolverhampton Wanderers Manchester City 12 De Uitslagen. WilskrachtV. V. Z. 20 VolendamE. M. M. 22 LeonidasH. B. C. 1l SpartaanT. IJ. B. B. 71 Geel Wit—V. V. A. 1—2 DossZwaluwen 1i VitesseG. V. O. 4i Onze Gezellen—R.K. A. V. 3—1 Blauw ZwartP. F. C. 21 Dioc. R.K. Haarl. Voetbalbond H. B. C. HIndia I 02 S. J. C. ni—H. B. C. IV 1—5

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10