HAARLEMSCHE VOETBALBOND. DE UITSLAGEN. COLF HONKBAL HOCKEY. België-Nederland (1-1) DAMES-HOCKEY KORFBAL BILJARTEN SCHERMEN HANDBAL WANDELSPORT KYNOLOCIE 1 A: Kinheim 2Schoten 2 E.D.O. 3—E.H.S. R.C.H. 3—Il.F.C. 3 DamiatenRipperda 1 B: R.C.H. 5—D.I.O. Haarlem 3—Spaarnevogels I.V.O—R.C.H. 4 Stormvogels 3—E.D.O. 4 2 B: Haarlem 5Beverwijk 2 2 C: Spaarnevogels 2—Kinheim 3 2 D: SwastikaBloemendaal Vet. V.O.G. 2Bloemendaal 3 3 C: R.C.H. 8Kennemers 4 Spaarnevogels 3—Beverwijk 4 3 D: Beverwijk 3Swastika 2 3 E: Stormvogels 5—E.D.O. 8 Bloemendaal 4Thalia 2 I.V.O. 3D.I.O. 3 3 F: HeemstedeVI. Vogels 2 R.C.H. 10—V.V. B 3 3 G: Vijfhuizen 2Bloemendaal 5 E.H.S. 3Haarlem 6 3 H: Schoten 4Hillinen 2 3 I: Bloemendaal 6E.D.O. 6 3 J: E.D.O. 9Spaarnestad 2 Haarlem 8—V.O.G. 3 E.D.O. 7—Vijf hulzen 3 JUNIORES. Afd. A: H.F.C. aBloemendaal a Afd. B: VI. Vogels—R.C.H. b Kennemers b—Bloemendaal b Afd. C: HillegomR.C.H. e KinheimHaarlem c Afd. D: R.C.H. dSwastika Afd. E: D.Ï.O.—Kennemers c R.C.H. eBloemendaal d R.C.H. f—Haarlem d E.D.O. c—H.F.C. c ADSPIRANTEN. Afd. A: Haarlem aZandvoort a R.C.H. a—E.D.O. a Afd. B: Haarlem b—E.D.O. b Afd. C: BloemendaalVI. Vogels c Hillinen b—E.D.O. c R.C.H. cHaarlem c R.C.H. d—ZB.V. Afd. D: E.D.O. d—R.C.H. f Haarlem d—R.C.H. e Afd. E: R.C.H. gKennemerland b R.C.H. h—Hillegom Haarlem e—E.D.O. e Noordelijk rayon: V.V.B. a asp.Beverwijk a asp. V.V.IJ. bBeverwijk b asp. Beverwijk c—Beverwijk d asp. 2—3 5—2 5—0 3— 2—1 34 0—4 6—4 1—0 4—0 4—1 0—8 2—2 7—0 12—0 7—2 2—1 50 4—2 7—0 1—9 3—2 0—5 2—6 2—3 9—1 1—5 5—0 2—4 3—1 11—0 2—1 9—0 3—4 2—6 5—0 4—3 2—1 4—2 0—3 4—1 1—1 3—5 0—3 2—3 1—1 3—0 1—7 2—3 3—4 Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl.prt v.-t gem. R. C. H. 3 16 13 2 28 68—25 1.75 Rippei'da 15 11 1 3 23 54—28 1.53 E. H. S. 15 10 1 4 21 62—29 1.40 Kinheim 2 15 9 1 5 19 49—31 1.27 Damiaten 14 5 3 6 13 38—57 0.93 H. F. C. 3 15 5 3 7 13 43—46 0.87 E. D. O. 3 16 4 2 10 10 39—56 0.63 Haarlem 4 15 3 3 9 9 40—68 0.60 Schoten 2 17 3 4 10 10 40—64 0.59 V. S. V. 3 14 2 2 10 6 28—57 0.43 Eerste klasse B: R. C. H. 5 16 10 3 3 23 55—35 1.44 Stormv. 3 15 8 3 4 19 44—36 1.27 D. I. O. 13 7 2 4 16 28—21 1.23 I. V. O. 13 7 1 5 15 39—41 1.15 R. C. H. 4 14 7 2 5 16 43—33 1.14 Spaarnev. 16 8 1 7 17 45—34 1.06 E. D. o. 4 15 6 2 7 14 46—41 0.93 Bl'daal 2 14 3 5 6 11 30—43 0.79 Haarlem 3 14 3 2 9 8 31—50 0.57 D. W. O. 14 2 1 11 5 21—48 0.36 EERSTE KLASSE A. E. D. O. 3 E. H. S. (5 —2) In een goed gespeelden wedstrijd hebben de E.D.O.'ers twee kostbare punten behaald. Van het begin af is de thuisclub in de meer derheid. maar E.H.S. geeft kranig partij. Na goed werk van Schultz scoort Van der Hurk met een goed schot. De strijd is dikwijls zeer fanatiek, zoodat nog al eens een overtreding gemaakt wordt. De scheidsrechter is zeer streng en straft steeds. Goed gesteund door midhalf Lasschuit blijft de thuisclub de sterkste; zij weet dan ook de rust te doen ingaan met een 20 voorsprong. De tweede helft wordt men door beide par tijen flink aangepakt. J. van der Laan weet met een keurig schot via den paal te scoren (30). Verdiend maakt E.TI.S. dan een tegen- punt 13—1). Nu is het de beurt weer van E.D.O., die door haar linksbuiten den stand op 41 brengt. Als beide partijen dan nog eenmaal gsecoord hebben, waardoor de stand 52 wordt, is het spoedig tijd. R. C. H. 3—H. F. C. 3 (5—0) Direct na den aftrap ontwikkelt H. F. C. een enthousiast spel. dat echter te doorzich tig was om aan de R. C. I-I.-verdediging eeni- ge moeilijkheden op te leveren. De aanvallen door de Racing ondernomen, zijn dan ook veel gevaarlijker van opzet. Bij een keurigen voorzet van rechts schiet Kedde goed in den uitersten hoek, daarwoor R. C. H. de leiding- neemt (10). H. F. C. zwoegt hard. doch ziet geen kans om het den invaller-doelverdediger lastig te maken. Rust breekt aan met een 1—0 voor sprong voor R. C. II. 3. Na de rust het zelfde spelbeeld. H. F. C. enthousiast, R. C. H. technisch stukken beter, hetgeen zij dan ook spoedig in doelpunten uitdrukt. Als scheidsrechter Besse het eind? fluit, heeft R. C. H. 3 nog viermaal gescoord zonder dat H. F. C. 3 hier een goal tegenover dlstee. Het einde van dezen fraaien kamp bracht een verdiende 50 zege. waardoor zij nu nog slechts één wedstrijd behoeft te win nen om definitief kampioen te zijn. DamiatenRipperda (36) Damiaten trapt af en is direct in den aaxv val, doch deze wordt afgeslagen. Een mooie kans krijgt Damiaten, wanneer de bal ineens ingeschoten wordt en rakelings over de lat gaat. De strijd gaat gelijk op; de diverse aanvallen zijn steeds een prooi van de ach terhoeden. Wanneer uit een aanval mooi voorgezet wordt, is het Wiarda van Damiaten die zijn club de leiding geeft. Ripperda valt heftig aan en met succes, want kort- daarop is het Riethof, die na weifelen van Smit onhoud baar scoort il1). De strijd speelt zich het meest op het middenveld af. Dan verandert Ripperda haar opstelling: De Roode gaat middenvoor spelen. Dit is een goede verbe tering. Na de rust komt Ripperda opzetten. Wan neer ongeveer een kwartier gespeeld is, ge lukt net Riethof wederom te scoren (12>. Direct na den aftrap zit Damiaten voor het Ripperda-doel. Eenige kansen worden onbe nut gelaten. Als Smit echter een schot in zendt, verandert een back den bal van rich ting; builen bereik van den keeper vliegt de bal in het doel (22) De .-strijd wordt heftiger. Vooral als Riethol den hattrick verricht (2—3). Wanneer de rechtsbuiten van Damiat?'." mooi voorzet, is Wiarda er snel bij om via den paal den stand gr- 'c te Geen minuut later krijgt De Roode den bal en het is 34. Dan passeert Riethof van de middenlijn af de verdediging, den keeper incluis (35). Uog is het Rippei'da niet ge noeg; kort vóór het einde is het wederom Riethof, die scoort, waarmede het half dozijn vol is (36). EERSTE KLASSE B. Haarlem 3Spaarnevogels (34) In een spannenaen wedstrijd heeft Spaar- nevpgels slechts op het nippertje de beide punten kunnen behalen, waardoor het voor Haarlem 3 geducht oppassen blijft, om aan de onderste plaats te ontkomen. De eerste aanvallen zijn voor Spaarne vogels. maar de verdediging van Haarlem bijt goed van zich af. Toch nemen de be zoekers reeds na korten tijd de leiding, als Tangerman een hem geboden kans benut (0—1). Hierna komt Haarlem veel meer in den aanval en bezorgt het doel van Spaarne vogels menig angstig oogenblik. Na goed samenspel maakt Saia gelijk ril). Kort hierna laat Onkenhout een corner ineens in het doel verdwijnen '21)., met wolken stand van doel verwisseld wordt. In de tweede helft neemt Spaarnevogels het spel echter in handen; spoedig heeft Boeree met een mooien kopbal suec°s (22). De bezoekers zijn nu veel sterker; elke Haarlem-aanval wordt in de k'em gesmoord. Veen geeft zijn club een veilige 4-2 voor sprong, waarna de roodbroeken weer wat meer in den aanval komen. Eenige seconden vóór het einde verkleint Onkenhout met een mooi schot den achter stand tot 34. Hierna wordt niet meer gescoord. R. C. H. 5—D. I. O. (2—1) Deze voor beide partijen zoo belangrijke ontmoeting is door beter combinatie-spel in een kleine overwinning voor de Racing- oudjes geëindigd. Een gelijk opgaande strijd ontwikkelt zich. D.I.O. speelt zeer doortastend; het af werken is echter veel minder dan bij de Racing, waardoor de aanvallen van R.C.H. 5 veel gevaarlijker zijn. Om beurten worden beide doelen op de proef gesteld, echter zonder resultaat. Rust 0—0. R.C.H .5 neemt na de rust het beste van het spel; D.I.O. moet all-e zeilen bijzetten om zich de tegenpartij van het lijf te houden. Zij kan tenslotte niet voorkomen dat R.C.H. de leiding verovert om heel kort daarna zelfs den voorsprong te vergrooten (2—0). D.I.O. laat het er niet bijzitten en pakt flink aan. Uit een vrijen schop weet zij door een misverstand in de R.C.H.-defensie tegen te scoren (21). De roodwitten zwoegen hard om tenmin ste nog een gelijk spel te forceeren, waar tegen R.C.H. 5 door.fraai aanvalsspel nog eenige goede kansen krijgt om de score te verhoogen. Geen van beiden slagen hierin, zoodat wan neer het einde wordt aangekondigd, R.C.H. een kleine verdiende overwinning heeft be haald. I. V. O.—R. C. H. 4 (0—4) Reeds aanstonds neemt R.C.H. 4 het spel in handen, doch door goed verdedigen eener- zijds en minder goed afwerken van den aan val anderzijds blijft de score voorloopig blank. De I.V.O.-voorhoede laat zich inmid dels niet onbetuigd, doch ook hier kan men de goede richting niet vinden. Na een half uur profiteert v. d. Mey de Bie op uitstekende wijze van een misverstand in de I.V.O.-defensie (01>. Het technisch beter spelende Racing-team blijft iets sterker, wel ke meerderheid zij nog voor de rust in een doelpunt van deze rechtsbinnen weet uit te drukken (0—2). Direct na de rust zien we een kort, maar hevig I.V.O.-offensief, in welke periode het haar echter niet mee zit. LangzameiTiand komt R.C.I-I. weer in den aanval; Hoogen- doorn vergroot met een fraai schot de score; dezelfde speler neemt kort voor het einde ook nummer vier voor zijn rekening (04). Wat I.V.O. verder ook probeert, zij slaagt er niet in, de hechte R.C.H. verdediging te pas- seeren. zoodat als het einde daar is, de blauw zwarten verdiend met dezelfde cijfers hebben gewonnen als indertijd in Heemstede. Scheidsrechter Roodt leidde uitstekend. Kennemer Golfclub. Het .seizoen van de Kennemer Golfclub is Zondag geopend met een foursomeswedstrijd. 18 holes handicap medalplay. Negen paren namen deel. De heeren A. A. Jennings en F. C. Nurse wonnen den eersten prijs met een netto score van 73. Hervatting der oefeningen. Daar het sportterrein aan de Kleverlaan nog niet gebruikt kan worden, oefent de Honkbalclub Haarlem gedurende de maand April des Zondagsmorgens op het terrein aan den Vcrgierdeweg. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND TWEEDE KLASSE M. H. C. 2—Laren (5—3) De reserve-Musschen hebben zich door een fraaie zege op het sterke Laren van alle degradatie-gevaar verwijderd. Het Musschen-team speelde en bloc een vlotten wedstrijd, waartegen Laren zich slechts met moeite verdedigde. M. H. C. nam zeer verdiend de leiding en wist deze nog tol 20 te vergrooten. Dat echter Laren even eens van goed hockey afwist, bewezen de op volgende aanvallen, waarvan Laren er een benutte voor een tegengoal (21). De partijen hielden elkaar na langen tijd in evenwicht. Beide doelen kwamen in gevaar en nadat M. H. C. den voorsprong weer ver groot had (31), wist Laren deze toch op nieuw gedeeltelijk in te loopen (32). Om beurten bleven beide partijen doelpun ten. Na 42 voor M. II. C. maakte Laren weer 43 en daarna M. II. C. 53, met wel ken stand het einde kwam. OM DEN BLOEMENDAAL-BEKER Derde ronde M. H. C.—'t Gooi (1—0) In een nogal zwaar gespeelden wedstrijd heeft M. H. C. bewezen, nog volkomen eerste klasse-fahig te zijn. Deze uitslag zal zeker moed geven voor de promotie-competitie te gen Togo, welke Zondag a.s. begint. De gasten waren aanvankelijk sterker. Hun achterhoede sloeg eiken M. H. C.-aanval re soluut af, terwijl de halflinie de voorhoede voortdurend opstuwde. Deze voorhoede der- gasten bracht er echter weinig van terecht, want hoewel zij verschillende kansen kregen, werd er niet een van benut. Bovendien was de M. H. C.-verdediging nog door invallers verzwakt. Een kwartier vóór de rust legde M. H. C. er een schepje op. Een der aanvallen had een corner ten gevolge, welke door Brand benut werd (10). Na de rust werd de wedstrijd er niet zachtzinniger op, doch dc Musschen hielden stand om het gewonnen terrein te verdedi gen. Dit gelukte. Wel kwamen nu en dan fraaie kansen zoowel voor het Gooi als voor M. H. C., doch deze werden niet gebruikt. Het einde bracht dus een kleine M. II. C.- overwinning. Op het terrein van de Racingclub le Brussel heeft Zondag de interlandwedstrijd BelgiëNederland plaats gehad. Er was veel belangstelling. De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door den voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité Graaf de Baillet Latour. De volgende elftallen stelden zich op: België: Doel: Van de Merghel (Racing). Achter: Baudoux (Rasante) en Wellens. (Rasante). Midden: De Keyser (Racing), Dedeken (Beerschot), en Putz (Racing). Vóór: Seeledraayers (Racing), Rombout, (Racing), Rens (Racing), Delheid (Racing) en Portielje (Racing). Nederland: Doel: Van der Does (II.O.C.) Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H.O.C.) Midden: Ankerman (B. D. M.'>, de Looper (Hilversum) en van Lierop (Hilversum). Vóór: Wagener (Amsterdam), Schnitzger 'PW.), van der Berg (Amsterdam). Kis'. 'Togo) en van der Haar (Haagsch Lyceum Club). Nederland wint den toss en speelt de eerste helft met de zon in den rug. De eer ste aanvallen zijn voor Nederland. Zij blijven echter zonder resultaat. De Belgen ondernemen onder leiding van den linksbuiten Portielje een tevmaanval. c':s echter evenmin succes oplevert. De Belgen blijven nog eenigen tijd in den aanval, totdat de Hollanders flink door breken. Het schot van den mid-voor Van den Berg gaat naast. Beide verdedigingen houden goed stand. Er wordt mooi gecombineerd en beide partijen wegen goed tegen elkaar op. Bij een Belgi schen aanval die door Seeldrayers wordt ge leid, krijgen de Belgen een corner toegewe zen. Bij een volgenden Belgischen aanval grijpt de Hollandsche backlinie op het laatste moment in en weet erger te voorkomen. Daarop volgen weer eenige aanvallen van de Hollanders. Buitenspel is oorzaak, dat een ervan wordt onderbroken. Dan gaat v. d Haar er vandoor. Hij geeft door naar v. d Berg. Diens schot wordt echter op fraaie wijze door den Belgischen doelman opgevan gen. De Belgische voorhoede combineert nu uitstekend en de Nederlandsche achterhoede moet haar uiterste krachten inspannen om den bal te keeren. Bij een scrimmage voor het Belgische doel houdt Van de Merghel drie tegenstanders van het lijf, terwijl hij zijn doel voor door boring weet te vrijwaren. Dan gaan de Belgen wederom ten aanval Rombout schiet; de bal komt terecht bij Delheid. die zonder aarzelen inschiet (1—0) Er zijn dan 29 minuten gespeeld. In het verdere gedeelte van de eerste helft zijn de Hollanders in de meerderheid In den stand komt echter geen verandering meer. In de tweede helft wisselen de aanvallen aan beide zijden elkaar snel af. Bij een Bel gisch offensief schiet Rombout naast. De Belgische middenlinie geeft schitterend spel te zien. vooral Putz is in uitstekend? condiditïe: hij houdt de Nederlandsche rechtervleugel in bedwang. De meeste Ne derlandsche aanvallen stranden op het mid dentrio der Belgen. In de la'atste minuten zijn de Nederlan ders sterker dan de Belgen, die zich vrijwel uitsluitend tot verdedigen bepalen, hoewel zij nog een tegenoffensief ondernemen, dal op niets uitloopt. Doordat de Belgische doel man uitloopt, weet hij bij een algemeen op dringen der Hollanders een doelpunt te voorkomen. De Hollanders vechten hard om den ge lijkmaker. Eindelijk, als er nog vijf minuten te spelen zijn. hebben zij op vrij onver wachte wijze succes. Van der Haar gaat er met den bal vandoor, de Be'aen treuze len te lang, v. d. Haar benut de kans en het is 11. In de allerlaatste minuten komt er geen wijziging meer in den stand. West-Duitschland BNederland B (1-0) Te Keulen had Zondag de ontmoeting West-Duitschland BNederland B plaats,, waarin West-Duitschland de kleinst mogelijke overwinning behaalde. Reeds vrij spoedig na het begin ontstond het doelpunt, toen uit een scrimmage op den rand van den cirkel een zacht schot van een der 'YDuitsche dames via de been schermers van de Nederlandsche keepster terug in het doel sprong. Daar de mid-half. mej. Fabius uit Hil versum verhinderd was, speelde het Neder- '.andsch elftal in de volgende opstelling: Doel: Adreas 'B.D.H.C.' \ehter: HoutappelKuinders (Amsterdam Pouli (Amsterdam). Midden: BreukelmanOostrijk 'H. O. C.). Van Hasselt (Kievitten). Meevers 'Gooi). Vóór: Lambrechtsen (Rood Wit), Th. Broes; van Groenou (Kieviten), Leeuwenberg (Rood Wit), Van Bueren (B.D.H.C.), Crameru: (Hilversum). Beide elftallen speelden een vlugge gelijk- opgaande partij. De voorhoede van Holland waarvan vooral de vleugelspeelsters goed op dreef waren, combineerde in het veld heel aardig, maar binnen den cirkel werd te weinig op doel geschoten, zoodat de korte voorzetten telkens door de beide Duitsche backs onderbroken werden. Vooral de links back Frl. Volkmann speelde een uitstekende partij; zij greep op gevaarlijke momenten juist en snel in. De elftallen gaven elkaar in kracht niet veel toe. Kort na rust domineerde Holland iets. Een mooi hard schot van mej. Th. Broese van Groenou, dat beter lot verdiende, werd via de hand van de Duitsche keepste: tot corner verwerkt. In de Nederlandsche halflinie steunde mej. Van Hasselt uitstekend, terwijl ook de links half een goede partij speelde. De achterhoede was safe, de keepster kreeg betrekkelijk weinig te doen. Enkele aanvallen wist zij door goed uitloopen te onderbreken. Het einde kwam dus met een 1—0 Duit sche zege, wat echter gelet op de speel- capaciteiten der beide elftallen, even goed een gelijke uitslag kon zijn geweest. NED KORFBALBOND. Ov«?rzieht. De ontmoeting OosterkwartierD.E.D. aan de Zomervaart eindigde in een ferme over winning voor de Amsterdammers, die de gastheeren met 6—1 versloegen. Ook de Zilvermeeuwen uit Umui'Jen, die Sport te Amsterdam opzochten, bleken de minderen en konden huiswaarts keeren met een 31 nederlaag. De andere twaalftallen hadden geen bonds wedstrijden. OosterkwartierD. E. D. (16) Oosterkwartier speelde haar laatsten thuis wedstrijd in dit seizoen. Het begin was ge heel voor D.E.D Oosterkwartier werd geheel overspeeld; na 20 minuten was de stand 2o voor D.E.D.,Na de vakverwisseling werd het er niet beter op; het middenvak speelde den bal slecht door, zoodat de aanval niet veel te doen kreeg, waardoor het spoedig 4—0 werd. Rust ging in met 0—6. De thee scheen Oosterkwartier goed gedaan te hebben want nu waren de bordjes verhan gen. Oosterkwartier kwam in de meerderheid Spoedig had een speler succes (16). Aan val op aanval werd ondernomen, maar mede door slecht schieten en stug verdedigen van D.E.D. kwam in dezen stand geen verande ring meer. Een strafworp, door Oosterkwar tier genomen, werd nog gemist. D.E.D. heeft dezen wedstrijd verdiend gewonnen. HAARL. KORFBALBOND. De Uitslagen. Ons Genoegen 2Thorn 2 30 Buiten de competitie: S.V. 3Ons Genoegen 1 03 Haarlem 2Animo 2 (71) Evenals veertien dagen geleden moesten de Animo-reserves een gevoelige nederlaag slikken. Haarlem II is nu uitgespeeld en heeft 21 punten (14 wedstrijden) welke aantal al leen door T.H.B.. die nog 1 wedstrijd moet spelen, gehaald kan worden. Een beslissings wedstrijd zal dus wel noodig blijken voor het kampioenschap. Van het begin af geeft Animo zich ge heel, doch Haarlem blijft geregeld door beter aanvalsspel sterker en gevaarlijker. Met rust is de stand reeds 50 Ook na de hervatting behoudt de wed strijd een eenzijdig karakter. Wanneer de stand 60 is, benut Animo een strafworp (61). Een welverdiend tegenpunt. Nog maakt Haarlem 7-1 waarna de scheidsrechter het einde aankondigt, doelpunten werden gemaakt door de dames A. Brakel (2), L, de Graaff, R. van Maren en de heeren W. van Leeuwen, C. Groenendal en J. Brakel. Tempo. Zondag gespeeld: Tempo IIOosterkwar tier III 1—2. Zondag 2 April te spelen: Promotie-degradatie 2e3e klasse; Tempo ID. S. V. I. terrein speeltuin aan de Zomer vaart. Vertrek van dit team Schoterbosch- plein 1.15 uur. Om de Zilveren Fruitmand. Zondagmiddag en -avond werden de ont moetingen om de Zilveren Fruitmand voort gezet met vier partijen, waarvan de uit slag aldus luidt: ut.n brt. h.s. gem. Damman 350 12 107 29.16 Keyser 130 12 47 10.83 Geestman 350 23 67 15.21 Kappel 313 22 46 14.22 Damman 276 15 60 18.40 Rudelsheim 350 16 87 21.87 Kobus 350 15 75 23.33 Kappel 210 14 41 15.00 Woensdag worden deze wedstrijden voort- Vergadering K. N. A. S. B. wederom verdaagd. Zaterdagmiddag werd de geschorste ver gadering van 11 Februari jl. gehouden in de Kroon te Den Ilaag, hervat. Toen de voor zitter, de heer G. van Rossum, de vergade ring opende, vermoedden we niet, dat deze vergadering wederom verdaagd zou worden. Er werd begonnen met de bestuursverkiezin gen; het precaire punt, en bij dat eene punt der agenda is het ook gebleven. Generaal Scheffer, door de geheele verga dering eandidaat gesteld als voorzitter, meende deze benoeming niet te mogen aan vaarden in het belang van den bond, omdat samenwerking met de nog beide aangebleven bestuursleden onmogelijk leek. Den Haag diende daarop een motie in, waarin gewenscht werd, dat die beide be stuursleden zouden bedanken. Deze motie bracht de gemoederen danig in opstand. Zij werd tenslotte aangenomen met 25 stemmen voor, 10 tegen en 6 blanco. De betrokken bestuursleden, de heeren Mr. Dullemond en Kraan, dachten er niet aan om heen te gaan. Jhr. Mr. De Beaufort en Dr. Hubert van Bleijenburg braken een lans in het belang van den Schermbond en van de schermsport in het algemeen. Het ging hard tegen hard. Op voorstel van den heer Brouwer werd de vergadering even geschorst om aan de leden gelegenheid te geven, onderling van gedach ten te wisselen. Na de heropening verklaarden de heeren. Mr. Dullemond en Kraan bereid te zijn sa men te werken met de aftx-edende bestuurs leden, indien die op algemeen verlaixgeix weer herokzen worden, doch de heeren Scheffer, Van Steyn en Mr Besier weigerden dit. Den Haag diende daarop een motie in, ondersteund door tien bonden, om die beide heeren, gekozen door de algemeene vergade ring, eenvoudig weer af te zetten. Doch zoo eenvoudig ging dat niet. Dit voorstel werd in stemming gebracht; de uitslag was 25 stem men voor, 15 tegexx en 1 blanco. Dit punt zal dus op de eerstvolgende agenda staan. De- vergadering werd geschorst. De voortzetting der vergadering werd bepaald op 22 April in Den Haag. RAPIDITAS KAMPIOEN. RapiditasConcordia (61) (Heeren). Onmiddellijk na den afgooi ontwikkelt zich een zeer vlug spel, verder dan de verdedi gingen brengen de voorhoedes het echter niet. Dan brengt Pal met een lagen worp dexi stand op 10; Concordia gooit er nu een schepje op. Bij Rapiditas gaan de meeste aan vallen op rechts, echter gaan door te lang treuzelen mooie kansen verloren. Wanneer hier dan verandering in komt scoort Pal wederom (20). De aanvallen van Concor dia zijn zeer goed opgezet, maar worden on voldoende afgewerkt. Bij Rapiditas dringt Roest als midhalf te veel op, waardoor in de zwarte verdediging nogal eens gevaar dreigt. Voor rust wordt door Rapiditas de stand op 4—0 gebracht; Concordia redt door Blokker uit een vrijen worp de eer (41). Na de rust is het spel forscher geworden, waartegen door den scheidsrechter zeer streng wordt opgetreden. Concordia is gerui- men tijd in den aanval, hoewel er geen doel punten gemaakt worden. Bij een der aan vallen van Rapiditas scoort Nieuwenburg fraai (51). Concordia krijgt wegens terug spelen een 13 M. worp te nemen, die door K. Hartendorp keurig gestopt wordt. Na mooi samenspel met Nieuwenburg brengt Pal ten slotte den stand op 61, met welken stand het einde komt. T. V. S. 1Rapiditas 2 (11) Ook hier een zeer vlugge wedstrijd, met beide clubs om beurten in den aanval. Vooral bij T.V.S. vallen de gebroeders Hop door hun uitstekend verdedigen op, zoodat Betlem al heel weinig kans kreeg. Voor rust scoort de T.V.S.-midvoor na een soloren (10>. Na de rust werd een T.V.S-goal geannuleerd; vlak daarop scoort Betlem na een doorbraak zeer fraai (11). Met T.V.S. in de minderheid eindigde deze zeer sportieve wedstrijd. Ranglijstje K. T. K. gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. gem. Rapiditas '31 I 4 4 0 0 26— 1 8 2— Rapiditas '31 n 4 2 1 1 5— 9 5 1.25 Concordia I 4 2 0 2 117 4 1. Concordia II 3 1 0 2 2— 7 2 0.66 B.G.V. I 3 1 0 2 8—18 2 0.66 T.V.S. I 4 0 13 1—11 1 0.33 Jan Passtoors. Zondag heeft bovengenoemde vereeniging met een groot aantal leden deelgenomen aan den 20 K.M. afstandmarsch van de Amster- damsche Sportclub „De Volewijckers". Toexi er te circa 9.15 uur starten geblazen werd, ging het er met een flink tempo op los. Hoewel er geloopen werd met een tempo van 61/2 a 7 K.M. per uur, en er enkele nieuwelingen bij waren, kwamen allen zon der een spoor van1 vermoeidheid binnen den vastgestelden tijd aan de startplaats terug. Als belooning voor dezen tocht kwamen allen in het bezit van een zilveren bekertje. Dudok de Wit. Bovengenoemde vereeniging nam Zondag deel aan den 20 K.M. Nat. marsch van de ..Volewijckers" te Amsterdam met 38 perso nen. Allen volbrachten in goede conditie den tocht en ontvingen een bekertje, terwijl aan de vereeniging een beker werd toegezegd voor het groote aantal deelnemers. De Bloembollen marsch van deze vereeni ging op den 2en Paaschdag belooft ook een groot succes te worden. Tentoonstelling te Amsterdam. Op de Zaterdag en Zondag te Amsterdam gehouden 46e Internationale Hondententoon stelling, Winner-Tentoonstelling 1933, ge houden door de Nederl. Kennelclub ..Cyno- philia", in het R.A.I.-gebouw. behaalde de hond Deisy v. d. Blütenau (eigenaar H. P. H. Ohms te Zandvoort) in de afdeeling Boxers, jeugdklasse. de navolgende onderscheidingen: le Jeugd-winster 1933. 2e Reserve Kampioen- schapspjjs, 3e eerste prijs, 4e speciale prijs, gezet met de volgende partijen: 8 uur: uitgeloofd door de Boxersvereeniging. Gehrels—Geestman en 10 uur: Rudelsheim— Als kwalificatie ontving het dier Tuitmun- Gehrels. tend".

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12