UIT HET BUITENLAND Boycot der Joden in Duitschland opgeschor t. Qdefü&kuct CgAaif Echt en goed HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 3 APRIL 1933 TWEEDE BLAD Volgens Streicher zal de boycot vermoedelijk niet worden hervat. Incidenten te Kiel en Hamburg. Thueringsche regeering contra Stahlhelm. DUITSCHLAND MÜNCHEN. 2 April (V. D.) Het centrale comité van anti-Joodsche actie deelt mede: 1) Bij beschikking van de Rijksleiding dei- partij en van het centrale comité is de boy- coti van Joodsche zaken, artsen, advocaten, e.d. opgeschort tot Woensdagochtend 5 April des ochtends om tien uur. Hiermede, is de vroegere toestand hersteld. Plakkaten, muur biljetten e.d. welke in verband met den boy cot zijn aangeplakt moeten worden verwij derd; 2) De boycot moet pas worden hervat, wanneer door het centrale comité de instruc tie hiervoor aan de plaatselijke comités van actie zal zijn gezonden; 3) Ongeacht dit feit moeten de comité's van actie de voorbereidingen zoodanig tref fen, dat bij instructie de boycot op den vast- gestelden tijd kan worden hervat en volgens het plan worden doorgevoerd; 4) Om de afweeractie over de geheele linie gelijk te doen zijn, wordt voor het geval der hervatting van den boycot bepaald, dat aan Joodsche zaken plakkaten moeten worden aangebracht met het opschrift „Jude" en bij Duitsche zaken met het opschrift Deutsche Geschaeft" (w.g) Streicher. In een interview met de Nat. Soc. Partei- Korrespondenz heeft Streicher verklaard, dat hij hervatting der Jodenboycot niet waar schijnlijk achtte. Over de actie zelf ontvangen wij de volgende telgrammen BERLIJN. 1 April (V. D.) Voor zoover valt na te gaan is te Berlijn sedert vanmorgen 10 uur de boycot volledig uitgevoerd bij alle Joodsche zaken, advocaten en medici S. A- afdeelingen trokken door de straten en lieten bij alle Joodsche zaken een post achter. Bij de Joodsche advocaten en medici werden groote plakkaten, waarop vermeld stond dat de betrokkene een Jood was, over de naam borden geplakt. In de omgeving van de Alexanderplatz, in de nauwe straten van het z.g. Scheunen- kwartier, waar bijna winkel voor winkel Joodsch is, en waar zich vele Joodsche restau rants bevinden, staan huis voor huis de S.A.- posten. Ernstige incidenten hebben zich voor zoo ver bekend, niet voorgedaan. Ook de restau rants en bioscooptheaters, die in Joodsche handen zijn. vallen onder den boycot. Uitge zonderd zijn de in Amerikaansch bezit zijnde Woolworth-filialen, de banken en den dag bladen. HAMBURG, 1 April (V. D.) Overeenkomstig het program is hedenmorgen te Hamburg de boycot begonnen. Vele Joodsche zaken had den hun deuren in het geheel niet geopend. Van de hoofdkwartieren des S.A. "werden de Nationaal-Socialisten voor een deel in politie-auto's, ook naar het verst verwijderde stadswijken gebracht, om hun post voor de Joodsche winkels te betrekken Ook in het Centrum ziet men voor alle Joodsche zaken de S.A.-posten. Op de drukste punten worden door Nationaal-Socialisten strooibiljetten verspreid met de opwekking, slechts bij Duit- schers te koopen. In den loop van den nacht zijn op de gevels van verschillende Joodsche zaken met roode en blauwe verf scheldwoor den en teekeningen aangebracht. DRESDEN, 1 April (V. D.) Tegen 10 uur van morgen heerschte in de binnenstad van Dresden groote drukte, terwijl in de buiten wijken nauwelijks iets bijzonders viel waar te nemen. De warenhuizen Tietz en Alsberg waren in het geheel niet geopend. Tegen half tien marcheerde een troep S.A.-lieden met muziek naar de Altmarkt, waar een klein concert werd gegeven. S.A.-lieden droegen borden met anti-Joodsche opschriften en overal waren roode plakkaten geplakt met het opschrift „Koopt bij Duitsch Christelijke ondernemingen". In de meeste Duitsche plaatsen is het op deze wijze toegegaan. Uit Goerlitz wordt nog gemeld: Tot ongeveer 11 uur was het rustig. Voor de zaak „Zum Strauss" te Goerlitz, een filiaal van het Karstadt-concern, verzamelden zich tegen dat uur een duizendkoppige menigte, welke op stormachtige wijze de sluiting van deze zaak eischte, welke tot dan toe niet on der de boycot-campagne was gevallen. Daal de opwinding steeds grooter werd. begaf zich een SA.-deputatie naar de directie der firma en drong er bij deze op aan de zaak te sluiten. Aan dezen drang werd gevolg gegeven, zoodat het filiaal van het concern sinds den middag gesloten was. Bomaanslag op S.A.-gebouw. HAMBURG, 2 April fWolffbureau). Vol gens mededeeling der politie zou de bom aanslag. welke Zaterdagavond omstreeks 3 uur in Barmbeek op een der lokalen van de S.A. werd gepleegd, groot onheil hebben teweeg gebracht, indien hij geheel was gelukt. In het geheel waren er drie bommen ge plaatst, vlaarvan er echter slechts één ont plofte. De uitwerking hiervan was ernstig. De grond werd totaal opengereten, de muren en het dak zijn gescheurd, alle meubelen wer den vernield en alle ruiten zijn gespron gen. De tweede bom lag in het venster van een vertrek, waar verschillende personen aanwe zig waren: de derde lag buiten. Tien minuten voor de ontploffing plaats had. was de afdeeling S.A.-mannen uit het vernielde lokaal vertrokken. Voorbijgangers hebben vier personen in de uniform van Roodfrontstrijders zien vluch ten. zoodat men meent, dat deze den aan slag hebben gepleegd. Bommen bij een Bismarck- monument. Zaterdagmorgen werden aan den voet van het Bismarckmonument aan de Hamburger haven twee LV-mmen gevonden die met een lont waren verbonden. De lont brandde reeds. Onmiddellijk nam de politie de noodi- ge maatregelen maar er is geen spoor van den dader. lW.B.) Hitier en Hindenburg eereburgers van Berlijn. BERLIJN., 1 April (V.D.) De Berlijn- sche gemeenteraad, die heden voor de eer ste maal in zijn nieuwe samenstelling bijeen kwam. besloot in afwezigheid der sociaal-de mocratische fractie met algemeene stemmen om Rijkspresident von Hindenburg en Rijks kanselier Adolf Hitler, te benoemen tot eere burgers der stad Berlijn. Visum noodig om het land te kun nen verlaten. BERLIJN. 1 April (V.D.) De Rijksmi nister van Binnenlandsche Zaken zal beden een besluit publiceeren 'waardoor Duitsche onderdanen bij het verlaten van het Rijk voortaan van een visum moeten zijn voor zien om de grens te kunnen passeeren. Het visum kan terzelfder plaatse worden verkre gen als de visa voor buitenlanders. Ernstig' incident tc Kiel. Een S.S.man en een advocaat beschoten. KIEL. 1 April 'V.D.) Zaterdag heeft te Kiel een incident plaatsgehad, waarover de regeöring van Sleeswijk het volgende offi- cieele rapport uitgeeft: De Joodsche advocaat en notaris Schumm heeft vanochtend tegen half twaalf te Kiel een SS.-mau, zekeren Wilhelm Asthalter, in de Kehdenstrasse in den buik geschoten en wel naar tot nu uit de ontvangen mede- deelingen blijken zou. zonder eenig motief. De S.S.-man is in het ziekenhuis overleden. Een opgewonden menschenmenigte verza melde zich voor de politie-gevangenis, voor dat de door den opperpresident bevolen over brenging van den advocaat mogelijk werd gemaakt. De opgewonden menigte drong de politie-gevangenis binnen waar Schumm door revolverschoten werd gedood. Het ge heel heeft zich zóó snel afgespeeld, dat de politie de gebeurtenissen niet heeft kunnen verhinderen. De menigte drong ook nog de zaak van den vader van den advocaat Schumm binnen, waar de inventaris werd vernield Naar door de regeering in Sleeswijk nader wordt medegedeeld, is de S.S.-man Astheimer niet aan zijn verwondingen overleden, zooals eerst werd gemeld. Betreffende het incident wordt van na- tionaal-socialistische zijde vei-nemenTwee voor het Joodsche meubelmagazijn Schumm in de Kehdenstrasse gepost staande S.S- mannen maakten een jongeman, die de zaak wilde binnengaan, erop attent dat een Duit- scheflr niet bij een Jood koopt. De jongeman verwijderde zich hierop. Kort daarna verliet de eigenaar van de zaak, Schumm. de zaak en verwijderde zich eveneens. Enkele minuten later kwam hij met bedoelden jongeman terug, die, naar thans blijkt, zijn zoon was. Beiden geraak ten in woordenwisseling met de S.S.-mannen. Plotseling viel een schot. Astheimer werd ge troffen en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De jonge Schumm werd uit den kelder van het huis van zijn vader, waar hij was binnen gevlucht, gehaald. Hij, zijn vader en andere familieleden werden gearresteerd. De operatie van Astheimer had een gun stig verloop. Hij is niet levensgevaarlijk ge wond. De advocaat Schumm uit Honingbergen was enkele dagen geleden te Kiel aangeko men om zijn ouders te bezoeken. Thuerïng.-.chc regeering contra Stahlhelm. WEIMAR, 1 April (V.D.) Naar officieel bekend wordt gemaakt heeft het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, van Thueringen zich genoodzaakt gezien voorloopig ieder ver keer met de leiding van den gouw van den Stahlhelm voor Saaie (Thueringen) te staken. Ook dezelfde mededeeling is gegeven aan de distnetsbureaux in Oost- Thueringen. Ter motiveering van deze stap wordt ge zegd dat de gouwleiding van den Stahlhelm zich den laatsten tijd heeft gekeerd tegen de maatregelen van het Ministerie van Bin nenlandsche Zaken in den vorm en op een toon welke het Ministerie onder geen enkele omstandigheden kan dulden. De relatie zal pas worden hervat wanneer de gouwleiding verklaart dat zij in de toekomst de tegen over de landsregering geboden vormen in acht zal nemen. Oostenrijk. Een nat.-soc. gebouw bestormd GRAZ, 2 April (Reuter). In Knittelfeld de den vanochtend ongeveer 1000 personen in Schutzbund-uniformen, een poging om het gebouw der Nationaal-Socialisten te bestor men. Het gelukte de gendarmerie, gesteund door een afdeeling Bondstroepen, de menigte te verspreiden en de rust te herstellen. In Murfeld overvielen Communisten een groep Nationaal-Soualisten. Van weerszijden werd van vuurwapenen gebruik gemaakt. De politie heeft den weg van Graz naar Murfeld afgezet. van de Parijsche Dorothy Gray salons is te Haarlem. Comtesse de la Chapelle, onze speciale assistente uit Parijs, zal op 4 April a.s. aanwezig zijn bij de firma p. VAN NIEL Gr. Houtstraat 90 - Tel. 12160 om gratis advies te verleenen over de verzorging der huid vol gens de beroemde Dorothy Gray schoonheids-methode. Er zal tevens gelegenheid be staan voor het verkrijgen van een gratis make-up, waarbij de Dorothy Gray producten zullen worden toegepast. (Adv. Ingez. Med.) Bijzonderheden omtrent den strijd ontbre ken nog. GRAZ, 2 April (Wolffbureau»De politie is er in geslaagd de strijdende partijen uit elkaar te drijven. 10 Communisten en Sociaal-Democraten benevens 3 Nationaal-Socialisten zijn gear resteerd. Bij de schietpartij werd gelukkig niemand gewond. Geen ontbinding van den Heimwehr te Weenen, De bondskanselier heeft het beroep tegen de ontbinding van de Heimwehr te Weenen goedgekeurd. Brïtsclvliirilië. 150 Congresleden gearresteerd. Honderdvijftig leden van het Congres heb ben Zaterdag ondanks het strenge verbod der regeering geprobeerd de Jaarlijksche con gresvergadering te houden te Calcutta. Zij werden evenwel direct door een afdeeling politie omsingeld, waarbij van de gummi knuppels werd gebruik gemaakt. Het is lot opgewonden tooneelen gekomen. Tenslotte zijn alle 150 leden van het Congres gearres teerd. daar zij weigerden uiteen te gaan. Tot de gearresteerden behooren 40 vrouwen, on der wie de Engelsche vrouw van den con gresleider Goepta. DantziJ. Ledenvergaderingen der N. SD. A. P. verboden De politie-president van Dantzig heeft Za terdagmiddag bij hot gouwbureau van de N.S.D.A.P. een schriftelijke ordonnantie la ten afgeven waarbij ook besloten ledenver gaderingen der nationaal-socialisten zijn verboden. Ook de bijeenkomst waarop dr. Goebbels Woensdag of Donderdag van de volgende week het woord zou voeren, kan in verband met dit vergaderverbod niet door gaan. Zuid» Amerika. Gespannen toestand in Uruguay. De President van Uruguay, Dr. Gabriel Terra heeft de Wetgevende Vergadering en de regceringscommissie ontbonden, nadat de Wetgevende Vergadering in een motie van den President had geëischt, dat hij de cen suur en de bijzondere politiemaatregelen zou opheffen. Terra vormde een uit negen per sonen bestaande Junta, die met de leiding der regeeringszaken is belast, totdat een nieuwe Nationale Vergadering zal zijn geko zen. Alle vooraanstaande politieke tegen standers van Terra werden gearresteerd. Zonder moeilijkheden ging dat niet altijd. De oud-president der republiek Balthasar Brum verzette zich hevig en ontving de poli tiemannen, die hem kwamen arresteeren met een kogelregen, waardoor verscheidenen werden gewond. Uit een raam riep hij, dat men slechts zijn lijk het huis uit zou kunnen ha len. Met zijn laatsten kogel schoot hjj zich neer voor de oogen van zijn vrouw, die daar na eveneens zelfmoord beging. President Gabriel Terra is sedert 1 Maart 1931 in functie. Zijn ambtsperiode duurt tot 1935. Zuid'Amerika. Paraguay verzoekt om arbitrage. President Ayala heeft, volgens een Reuter telegram uit Asuncion, bij de opening van het Paraguayaansche parlement de presi dent ieele boodschap voorgelezen, waarin o.a. wordt gezegd: Wij zijn bereid de vijandelijkheden te sta ken met de verzekering dat zij niet hervat zullen worden, op voorwaarde, dat alle han gende kwesties aan arbitrage onderworpen zullen worden en dat een internationale en quête zal worden geopend om vast te stellen wie de verantwoordelijkheid voor den oorlog draagt. In de boodschap wordt verder gezegd, dat de balans der oorlogsoperaties ten gunste van Paraguay is. EINSTEIN VAN VOORBEREI DING TOT HOOGVERRAAD BESCHULDIGD. ZIJN EFFECTEN IN BESLAG GENOMEN. Het Wolff-bureau deelt mede. dat in ver band met de kwalijke Duitsch-vijandige hetze van professor Einstein in de Vereenig- de Staten, door de politieke politie bij een bank te Berlijn het bankconto van professor Einstein is geblokkeerd. Tevens werden 25,000 Rijksmark in effecten en 5000 Rijksmark in baar geld in beslag genomen Het geld zou. aldus het W.B.. zonder twijfel gediend heb ben tot voorbereiding tot hoog- en lands- verraad. HET LOT VAN VAN DER LUBBE. VERMOEDELIJK WORDT HIJ OPGEHANGEN BERLIJN. 1 April. (Wolff-Bureau."> Naar aanleiding van de thans uitgevaardigde wet, die de rijksregeering machtigt, de doodstraf door middel van ophanging te doen voltrek ken. wordt er in bevoegde kringen de aan dacht op gevestigd dat men hierbij, naar reeds door Hitier werd verklaard, in hoofd zaak met, een speciaal tegen den Rijksdag brandstichter Van der Lubbe gerichte wet heeft de doen. Van der Lubbe zal dus, zoo dra het rijksgerecht hem ter dood zal heb ben veroordeeld, naar alle waarschijnlijkheid worden opgehangen. Overigens zal ook voortaan niet elke ter dood veroordeelde worden opgehangen, doch de autoriteiten zullen voor elk geval afzon derlijk beslissen, of de gepleegde daad als een uitzonderlijk misdrijf moet worden aan gemerkt, dat ophanging rechtvaardigt. Bulgaren tc Berlijn gearresteerd. Berlijn, 1 April. (W.B.) Naar eerst thans bekend wordt, zijn op 9 Maart in verband met een hoogverraadsaffaire drie Bulgaar- sche onderdanen te Berlijn gearresteerd. Zij bleken reeds geruimen tijd op onwettige wijze in Duitschland te vertoeven, waar zij in politiek opzicht voor de linksradicale groe pen ageerden. Ook met den brandstichter van den Rijksdag, Van der Lubbe, onderhiel den zij relaties. VRIJSPRAAK GEVRAAGD VOOR SNEEVLIET. In vrijkeidsstelling >V"r afgewezen. VERDACHTE ZAL EEN BOEK SCHRIJVEN. Zaterdag heeft mr. dr. Benno J. Stokvis zijn pleidooi gehouden in de zaak Sneevliet, waarin de eisch luidde: anderhalf jaar ge vangenisstraf. De verdediger mr. dr. B. J. Stokvis be gint zijn requisitoir met te zeggen, dat hij den eisch buitensporig hoog vindt. Allereerst bespreekt pl. de dagvaarding. In deze. dag vaarding is de plaats, waar de opruiing zou zijn geschied, niet juist aangegeven. Door te Amsterdam te schrijven kan men niet op ruien te Amsterdam. Bovendien is ten laste gelegd „te Den Helder e n elders", waar is dan nog méér opgeruid dan te Den Helder? Voorts is in de dagvaarding niet juist omschreven, welke woorden opruiend zijn. Van zeer veel belang noemt spr. de verklarin gen van de getuige-deskundige mevr. Hen- riëtte Roland Holst, die verklaarde, dat het manifest niet opruiend was, maar didac tisch. hoogstens ziet zij er een poging in tot opwekken van daadwerkelijke sympathie bij de marine-mannen. In de allereerste plaats, zoo vervolgt pl.. was de kopij van Sneevliet bestemd voor „De Arbeid", een blad, dat niet in handen van marine-personeel komt. Dit wetende, zou hij dus met het schrijven van het artikel nooit de bedoeling kunnen hebben om de marine m a n n e n op te ruien. Toen het manifest werd geschreven, was er van het gebeurde met „De Zeven Pro vinciën" nog niets bekend. Pas den volgenden dag, toen de kopij ter zetterij was, kwam de tijding in Nederland aan. Men dient het ma nifest te beschouwen als een gewoon kran ten-artikel. Het moment van het schrijven bepaalt de opzet van verd. Getuige Kitsz zat er bij toen verd. het stuk schreef en get. en verd. waren het eens, dat het een goed ele ment in de loonactie was, maar meer niet. Pl. vergelijkt dan dit proces met dat, waar in verd. 15 jaar geleden te Scmarang is ge wikkeld geweest. De Officier zeide toen: „Van den verdachte hoef ik geen opzet te bewijzen, deze man is zóó revolutionnair. dat al wat hij op dit ge bied doet, opzettelijk geschiedt. De Officier te Amsterdam gaat in zijn re quisitoir in dezelfde richting, doch dit is ge heel tegen de wet de opzet dient in ieder ge val te worden bewezen. Indien het mij veroorloofd ware geweest, aldus mr. Stokvis, een stenograaf mede te brengen, dan zou het requisitoir van den Officier zelve gebleken zijn een pleidooi voor verdachte te zijn. Immers de officier heeft gezegd, als men het manifest in zijn geheel leest is het niet opruiend, het zou hier aan komen op enkele vetgedrukte passages en deze passages zijn volkomen onschuldig. Het komt er dus hier op neer, dat de Officier tegen de rechtbank zegt: „Leest het manifest niet in de samenhang en in het geheel, maar lees er slecht enkele stukjes uit!" Pl. gaat hierop in bijzonderheden den in houd van het manifest na. Leest men het manifest met nauwkeurig heid door, dan blijft er van de geheele be schuldiging in cie dagvaarding totaal niets, niets over. In het heele manifest komt de naam „Zeven Provinciën" niet voor. Pas later op 5 Februari schreef verd. het korte bulletin, onder het manifest afgedrukt. Hier staat o.a.: „bravo voor de bezetting van dit roode schip" en „Nederlandsclie marine mannen. weest solidair". Deze beide uitingen zijn in geen geval strafbaar, want er wordt niet in aangespoord tot eenig straf- baat feit. wat het hoofdelement van opruiing is. Datgene wat verd. heeft geschreven zal objectief moeten worden getoetst aan do wet en aan de dagvaarding endat heeft c!e Officier niet gedaan. Men moet uit alles, wat ik naar voren bracht, aldus pl., niet afleiden, dat Sneevliet retireert en niet voor zijn revolutionaire levenshouding durft opkomen. Het ligt wel in de lijn van Sneevliet om een opruiend artikel te schrijven, maar hij is te veel „real-politiker" om zich daaraan te wa gen. Het spijt mij voor den Officier, maar hier is van opruiing geen sprake. Wel kunnen er natuurlijk menschen zijn, die zich aan het manifest ergeren, maar liet opwekken van ergernis is niet strafbaar. Het is maar goed. dat Van Maerlant. Boen- dale. de schrijvers van de Geuzenliederen, Vondel e.a. dichters niet meer leven, zij zou den anders ook wegens „opruiing" iti de be klaagdenbanken plaats moeten nemen, die te klein zouden zijn voor dit illustere gezel schap. Pl. citeert verschillende uitingen van Vondel, Multatuli. Heyermans, Roland-Holsi e.a. De wetgevers, die hebben ingezien hoe onbegrensd het begrip opruiing is. hebben juist gehandeld door het ln hun wetboeken niet strafbaar te stellen. Een onbevangen oordeel over een politiek delict is zeer moei lijk. Bij de behandeling van de invrijheidstelling voor het Hof, kwam de procureur-generaal mr. Van Geuns over verdachte tot een geheel andere conclusie. Hij schetste verdachte als een royaal strijder, als een tegenstander van het. eerste water, die eerlijk en met open vizier vecht, Uit een en ander concludeert pl. tot v r ij- spraak. Voor het voor pl. ondenkbare geval, dat verd. toch zou worden veroordeeld bespreekt mr. Stokvis de strafmaat. Dit feit. S. ten laste gelegd, is als het strafbaar is oneindig geringer dan dat waarvoor de O.S.P.'er Schmidt terecht stond en Schmidt werd ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf conform den eisch. Velen in den lande vinden het vreemd, dat. verd. in voorloopige hechte nis zit. Daarom wil pl. nogmaals met klem aandringen op de onmiddellijke invrijheidstel ling van verd. Hierop krijgt de heer Sneevliet de ge legenheid voor het laatste woord. Hij zegt, dat dc geheele zaak door den Officier bulten en boven alle proporties is gebracht. De rechtzekerheid in dit land is uit den koers geslagen. Ik kan me indenken, dat In deze tijden andere normen voor opruiïngszaken worden aangelegd, maar die normen moeten groeien. Anders komt men tot een tenden- proces. Wanneer de Officier een zóó zwakke dag vaarding uitbrengt en zóó spreekt ln zijn re quisitoir. zou het mij interesseeren te weten, welke macht het parket op dezen weg heeft gedreven. Een boek over deze afschuwelijke 40 dagen voorarrest zal mijn bijdrage zijn voor he? boek dat ik zal schrijven over ons strafstelsel. Wel moet ik toegeven, dat ik van dit parket ook uitingen van menschelljkheld heb onder vonden. Toen ik echter anderhalf jaar tegen me had hooren eischen en naar de cel werd teruggebracht, werd ik door een veldwachter op hondsche wijze verhinderd m'n familie een oogenblik te spreken. Die veldwachter was „plus royaliste que le roi". Ik haat niets zoozeer als ij delheid en sen satiezucht. Waar haalt de Officier de bewij zen voor deze aantijging vandaan? Uitvoerig bespreekt verd. de bedoeling van het manifest. De dagvaarding, die le veel wil ten laste leggen, noemt spr. zwak, zij Is een uiting van de moeilijkheid om iets tastbaars ten laste te leggen. Met klem dringt verd. aan op een onmid dellijke invrijheidstelling, welk verzoek door de rechtbank opnieuw wordt afgewezen. Het vonnis zal 13 April tc 1 3 4 uur worden uitgesproken. EEN DEBAT VOS—WESTERMAN? OVER VRIJHEIDSBOND EN NATIONAAL HERSTEL. Naar het Handelsblad bericht heeft het be- stuuur van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond" een telegram gezonden aan mr. dr. W. M. Westerman, waarin dr. J. H. Vos hem uitnoodigt tot een openbaar debat tc Amsterdam over de vraag: „Vrijheidsbond of Nationaal Herstel?", datum en regeling na der vast te stellen. zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hcfcfdpijn- poeders. Kiespijnpoeders. Hoestpoeder.;. Wormpoeders enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist, (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. MAANDAG 3 APRIL Stadsschouwburg: Asaf en Soelamit Mes- sener. eerste danser en balletmeester-ballc- rina Staatstheater Moskou, 3 uur. Schouwburg Jansweg: Intieme kunstavond Fientje de la Mar, Han Beuker en de Nijs, 8.15 uur. Gebouw Protestantenbond: Openbare ver gadering met Ds. N. J. C. Schermerhorn en J. C. Schouss als sprekers. 8 uur. Luxor Sound Theater: De misstap van Madeion Claudet. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Der Prinz von Arka- dien. Op het tooneel: Kristy Tscharikoff. 7 en 9.15 uur. Palace: Tijgerhaai. Op het tooneel: Tibor Comp. 7 en 9.15 uur. DINSDAG 4 APRIL Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dag, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5