jj SPORT EN SPEL HAARLEM'S DACBLAD ZAAK TECEN DEM NOTARIS VOORTGEZET. Rustige vermaningen van den president. Eenige notarissen gehoord. Donderdag zette het Gerechtshof te Am sterdam de behandeling voort van de zaak tegen den Amsterdamschcn notaris en advo caat, die in hooger beroep terecht staat, ver dacht van valschheid in geschrifte, meerma len gepleegd door een ambtenaar. De recht bank had hem tot zes maanden gevangenis straf met aftrek van voorarrest veroordeeld. Dinsdag j.l. hoorde het Hof in deze „Auf- Vertungszaak" de getuigen a charge. Toen verdachte te half elf in de verdach- tenbank plaats nam, begon de president mr. Jolles met een gemoedelijke waarschuwing tot verd.: „Verdachte, ik heb den indruk, dat u zeer opstandig en wantrouwend van aard bent. Ik kan me begrijpen, dat u den toestand waarin u thans verkeert, zeer onaangenaam vindt, maar dat hebt u aan u zelf te wijten. U hebt in ieder geval lichtvaardig gehandeld. Het Hof zal uilmaken, in hoeverre u straf baar bent; u voert altijd aan, dat u in goed vertrouwen hebt gehandeld. Nu moet u ver trouwen hebben in het Hof, het Hof zal eer lijk over u oordeelen, evenals de rechtbank dit heeft gedaan". Verdachte antwoordt dan zeer rustig: „Pre sident, ik ben opvliegend van aard, dat kan ik ook niet helpen, maar ik heb opgemerkt, dat u ook temperament hebt, zóó kunnen we elkaar tegemoet komen". Pres.: „De vorige zitting heb ik steeds tot mezelf gezegd: „Maak je niet zoo kwaad". Laten we nu afspreken, dat we ons vandaag niet kwaad maken". Verdachte: „Ik zal m'n best doen". Na dit „accoord" neemt het getuigenver hoor een aanvang. Inspecteur Kapinga ver klaart op de vragen van verd., den procura tiehouder in de gevangenis te hebben opge zocht. op den dag, nadat verdachte een klacht wegens smaad tegen den Officier Mr. Van Dullemen had ingediend. Notaris Libourel treedt dan voor het hekje en verklaart naar aanleiding van een vraag van de verdediging dat het z.i. gebruikelijk Is, dat een notaris verklaringen afgeeft, doch hij geelt ze niet als ambtenaar af, daar het hem niet bij de wet is opgedragen. Volgens getuige heeft verd. de verklaringen dus niet als ambtenaar afgelegd. Get. acht het in het algemeen onjuist, dat notarissen „aufwer- tungsverklaringen" teekenen. Pres. (tot get.): Legaliseert u handteeke- ningen van menschen die u niet kent? Get. Libourel: Nooit, ik moet de menschen kennen. Pres.: Vóór u een Aufwertungsverklaring teekende zou u dus waarschijnlijk een boek- onderzoek instellen? Getuige: Zeer zeker. Do president brengt dan de kwestie van de gelegaliseerde verklaring, waarin staat, dat de procuratiehouder het jaar 1926 in Indië doorbracht, _ter sprake. Pres. <M gët. desk.'»: „Verd. legaliseerde dit maar, ofschoon de procuratiehouder in '26 herhaaldelijk bij hem op kantoor was". Getuige: „Ja, dat is lichtvaardig, maar verd. vertrouwde de menschen". Pres.: „Ja. hij nam ook b.v. aan, dat de procuratiehouder groote sommen bezat". Verd.: „Neen. ik zag dien procuratiehouder slechts als de bediende van den bankier, dat was één". Pres.: „Dan was toch een verklaring, dat de procuratiehouder in 1926 in Indië was, on- noodig". Tijdens het verhoor maakt notaris Libouro1 nog de opmerking, dat hij betreurt, dat in de courantenverslagen de indruk wordt gewekt dat in het algemeen notarissen onjuiste ver klaringen afleggen Pres.: „Er staat in de courantenverslagen r.iets meer dan er hier verklaard wordt". Getuige deelt tenslotte mede. dat hij er van overtuigd is, dat de notaris niet te kwader trouw is geweest. Mogeliik is het wel. dat hii door zijn haat tegen de Dnifschers wel wat vlotter is geweest met afgeven van verkla ringen in de Aufwertungszaken. i Notaris Wisselingh zegt bij zijn verhoor,, dat hij hoewel ongaarne wel een hand- teekenlng van een derde zou legaliseeren, indien die hem werd voorgelegd door een hem volkomen vertrouwd persoon. Bovendien hangt, het or nog van af. van wat voor be lang dat stuk Is. Voor zoover get. bekend is. had verd. in het notariaat een uitstekenden naam. al was hij wat agressief. Getuige geeft toe dat er lichtvaardig is gelegaliseerd door verdachte. Verdediger Mr. Ruys: „Wat was het oor deel van dezen getuige over den goeden trouw van verd.? Heeft getuige daar niet over ge sproken in de vergadering van den Amster- damschen Ring van de notarissen in Januari j.l.?" Pres.: „Ja. ik weet wel. dat er een verga dering is geweest, waarop alle notarissen hebben verklaard, dat het vonnis der recht bank naar niets look". Mr. Ruys: „Dat hebben wij niet gezegd. De notarissen hebben gezegd niet aan den goe den trouw van verd. te twijfelen". Pres.: „Nu Ja, dat komt op hetzelfde neer. De rechtbank heeft den kwaden trouw van verdachte wel aangenomen". Notaris Schaap uit Waalwijk, de volgende getuige, wordt door Mr. Lubbers de vraag ge steld, of hij ook wel eens Aufwertungsverkla- ringen heeft gelegaliseerd, hem gebracht door een bankier uit zijn woonplaats. Getuige beaamt dit, doch hij legaliseerde slechts na steekproeven genomen te hebben uit de boeken. Later, toen hij hoorde, dat er iets niet in orde was, heeft hij die b--'—n nog eens opgevraagd, doch toen had de bankier ze niet meer. Tob groote verbazing van de geheele zaal deelt getuige dan mee, dat Mr. Nijkerk, de advocaat der Duitsche steden, hem vijf mi nuten geleden, om zoo te zeggen voor de deur van de zaal, om schadevergoeding heeft aan gesproken. De bankier uit Waalwijk had hem. getuige, ook nog gezegd, dat hij zich niet. ongerust hcefde te maken, omdat een bankier in Am sterdam alles wel In orde zou maken. Ge tuige had alle vertrouwen in den bankier gehad. HU houdt vol boeken te hebben ge- Z*"*1. Onder groote belangstelling van de zaal wordt dan dc bankier uit Waalwijk gehoord. De president vraagt hem. of or misschien kans is. dat hij. get. strafrechtelijk zal wor den vervolgd, in dat geval kan hij zich ver schoon en. Getuige is niets bekend van een strafver volging. Getuige verklaart dan, dat hij in VRIJDAG 7 APRIL 1933 relatie was getreden met den Amsterdam- schen bankier R. (thans gefailleerd en voort vluchtig). Om den bankier een plezier te doen had hij bij den Waalwijkschen notaris ver klaringen laten legaliseeren van oud-bezit. Getuige had boeken kant en klaar van aen Amsterdamschcn bankier gekregen. Pres.: „Boeken?" Getuige: „Neen! één boek". Dat klopt niet, de notaris spreekt van boe ken. Raadsheer Van Geer: Hoe had u dat boek ln uw bezit .gekregen? Getuige: „Dat weet ik niet meer precies, 't is al zoo lang geleden". Pres.: ,X>at is onzin in zoo'ar geval zou u nog wel weten hoe dat boek op uw kantoor is gekomen". Getuige vertelt dan, dat bankier Roozen het boek had klaargemaakt en dat daar zijn naam in voorkwam voor een groot bedrag Duitsche obligaties. Pres: „Dat was een valsch boek, alleen ge stuurd om een onjuiste Aufwertungsverkla- ring te krijgen. Kon U niet begrijpen, dat er bedrog in het spel was?" Getuige: „Ik verdiende er niets mee, ik was te goeder trouw". Pres.: „Ja, dat zegt de notaris ook, dat is het hoofdpunt van de verdediging". Mr. Lubbers: „Volstrekt niet". Pres:, (tot getuige„Ik hacl me maar ver schoond, U vertelt hier onder eede, dat U aan een schurkenstreek hebt meegedaan". Pres.: (met stemverheffing) „Gaat U maar zitten!" Getuige (verschrikt) „Wat zegt U Pres.: „Ja, ik bedoel, gaat U maar in een van dc getuigenbanken zitten!" (hilariteit). Notaris L u y c k x uit Hilversum deelt mee, dat hij ook wel eens Aufwertungsverklarin- gen heeft gelegaliseerd; eenmaal deed hij dit op verzoek van den procuratiehouder van R, en Co. Toen heeft getuige geen boeken ge zien, de procuratiehouder was geïntroduceerd door een goeden bekende. Ook ln andere ge vallen ging de notaris af op z.i. betrouwbare mededeelingen. Pres.: Maar in de gevallen, dat er heele- maal geen boeken werden getoond, zijn de verklaringen toch zeker valsch. Get.: Niet al mijn cliënten hebben boeken. Incident met de verdediging. De middagzitting opent met een Incident. De verdedigers Mrs. Lubbers en Ruys deelen mede, dat zij de verdediging neerleg gen naar aanleiding van een opmerking van den President in de ochtendzitting gemaakt en waarin o.m. door den President wordt ge zegd, dat de verdedigers er blijkbaar op uit waren, steeds meer boeken te produceeren. De manier waarop wij worden behandeld door den President staat ons niet aan". Pres.: „Is dat een reden om de verdediging neer te leggen?" Verdedigers: „u hebt ons ook gezegd: „Als het U niet aanstaat, gaat U maar weg, er zijn in Amsterdam verdedigers genoeg". Het Hof gaat dan in raadkamer, na eenige oogenblikken worden ook de belde verdedi gers verzocht in raadkamer te komen en vijf minuten later komen Hof en verdedigers binnen. De president deelt dan mede, dat na een kalme bespreking zeer tot zijn genoegen het incident is opgelost, het bleek te berus ten op een misvatting. Het getuigenverhoor wordt voortgezet. Een bediende van het notariskantoor van verd. komt verklaren, dat hij den procura tiehouder H. op het kantoor met boeken heeft gezien. Pres.: „Voor den rechtercommissaris hebt U verklaard, dat H. géén boeken bij zich had." Get.: „Toen was ik zenuwachtig". Pres.: ,,'t Is weer zóó, dat er zonder dat ik de verdediging Iets verwijt wéér boeken zijn bijgekomen, een stapel zelfs, (tot den griffier) U notuleert het wel!" Vervolgens worden gehoord mr. Nijkerk over het indienen van de aanklacht en de betrouwbaarheid van den procuratiehouder, die hem. naar hii verklaart, wel gebleken ts. De verdediging stelt dan mr. J. Verdan, rechter-commissaris bij de rechtbank vra gen over de instructie. Notaris Koopmans wordt nog eens voorge roepen. Hij zegt. dat zijn meening gedurende de geheele zitting in niets is gewijzigd. Er is volgens get. hoogstens sprake van een gren- zelooze slordigheid. Pres.: De verklaring over het verblijf van den procuratiehouder in Indië is toch beden kelijk en als deze de waarheid spreekt heeft hij nooit boeken meegenomen naar den no taris. Verd.: Ja! als hij de waarheid spreekt. Notaris Koopmans: Verdachte heeft er geen cent voordeel bij gehad. President: Dat sluit kwade trouw nog niet uit, hij kan zoo gehandeld hebben uit haat gevoelens tegen Duitschland. Verd.: Ik haatte Duitschland niet, m'n naaste familieleden zijn Duitschers. Ik ben het alleen niet eens met het Berlijnsche recht. Notaris Koopmans zegt dan nog, dat de Kamer van toezicht tegen fraude steeds krachtig optreedt. De president brengt dan een brief ter sprake, die verd. uit het Huis van Bewaring aan een Franschen vriend te Parijs had ge schreven. President: Dat was zeker een mystificatie. Ik heb er om gelachen, maar 't was onbe hoorlijk. In den brief stond: „Ik zit gevan gen. wees gewaarschuwd, vlucht en breng de buit in veiligheid." Pres.: Waarom schreef u dat epistel? Verd.: Och ln de gevangenis moet je wat doen! En bovendien had Mr. Van Dullemen een werkelijke brief aan m'n vrienden te Parijs niet doorgelaten Pres.:: 't Was dus een plagerij tegenover ,den Officier. Het getuigenverhoor ls afgeloopen en tot slot van dezen middag wordt verd. aan een verhoor onderworpen. Hij wordt op het po dium geroepen en neemt vóór de groene tafel' plaats! Stuk voor stuk worden de verschillen de stukken doorgenomen. Met klem zegt verd. nog eens dat hij in de tijden dat hij zijn hand teekeningen onder verklaringen zette, geen verstand van „Aufwartung" had. Hij wist er niets van. Nieuwe gezichtspunten doen zich bij dit verhoor niet voor .Nog steeds weigert verd. de dagvaarding in ontvangst te nemen. Pres.: Stellen de verdedigers geen prijs op de dagvaarding? Verdachte maakt een beweging van: „Niet aannemen! Met een zucht legt de president de uitvoe rige dagvaarding weer in het dikke dossier. Dc zitting wordt dan geschorst tot heden 'Vrijdagmiddag). HUMEURIGE EN KNORRIGE VROUW Ongeschikt om mee om te gaan. Herstelde zichzelf volkomen. „Ik ben 39 jaar", schrijft een vrouw, „maar een tijd lang heb ik er uitgezien en me ge voeld of ik 100 jaar was. Ik kreeg nu en dan zonder eenige reden een gevoel van totale uitgeputheid. Ik was niet geschikt om mee om te gaan, omdat ik altijd humeurig en knorrig was. Ik had absoluut geen lust meer om mijn huishouden te doen en evenmin om eens hier en daar heen te gaan. Ik was altijd maar doodmoe, zoodat ik het leven als een voort- durenden last begon te voelen. Twee jaar geleden kreeg ik ischias langs mijn geheele linkerzij van af dc heup naar beneden. Ik nam Kruschen Salts en vond dat hetx me uitstekend hielp. Sedert ik het begon te' gebruiken ben ik een heel ander mensch ge worden. Ik ben gaan inzien, dat het leven waard is om geleefd te worden. Mijn werk valt me gemakkelijker en ik heb veel meer energie." Mevr. G. M. In negen en negentig van de honderd ge vallen is een slechte gezondheid de oorzaak van een slecht humeur. Een ziekelijke geest vindt zijn oorzaak in een ziekelijk innerlijk het gevolg van traag werkende organen, waardoor de afvalstoffen zich in het lichaam ophoopen. De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen maakt een eind aan dit alles, omdat het de afvoerorganen tot geregelde werking aan spoort. Het gevolg van deze inwendige schoonheid is dat verfrischt en vernieuwd bloed door uw aderen stroomt. Uw lichaam cn geest zullen van deze zuiverende werking den weldadigen invloed ondervinden: U voelt zich gezonder en gelukkiger. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor: één cent per dag. (Adv. Inge2. Med.) DIERENBESCHERMING. NIEUWE, PAKKENDE PROPAGANDA. Het bestuur der af deeling Haarlem en Om- streeken van de Ned. Vereeniging tegen het mishandelen van dieren heeft in zijn perceel aan de Ridderstraat No. 11 een nieuwe, pak kende propaganda gemaakt. Er wordt name lijk op aanschouwelijke wijze in een imitatie- tuin aangetoond, hoe een hond niet, hoe hij kan. maar hoe hij het liefst moet behandeld worden. In het eene gedeelte, ziet men een hond aan den ketting in een ondoelmatig hok. namelijk met den ingang in het midden, zoo dat regen en wind vrij toegang hebben. In het tweede gedeelte wordt de toestand al beter. Daar ziet men een modelhok met den ingang op zij. zoodat er nog een groot stuk in dit hok voor beschutting is overgebleven. Bovendien heeft de hond al iets meer bewegingsvrijheid gekregen; hij mag hier, zij het ook nog aan een ketting, langs een Ijzerdraad door den tuin wandelen. In het derde gedeelte ziet men een hond, die zich vrij en frank over het gras tapijt mag bewegen en die medelijdend kijkt naar zijn twee rasgenooten, die het niet zoo prettig hebben als hij. Ter verduidelijking is er een groote kaart aangebracht, waarop het volgende te lezen staat: Als het niet mogeliik is, uw hond los te la ten loopen of dagelijksch een eind met hem haar. buiten te.gaan, wat.Jajj,,meial(jk nppfUg. heeft,.kunt u hem dit tb.ch geven:- 1. Een looplijn! De benoodigdheden zijn: twee stevige paaltjes, op een afstand van 20 M. of meer van elkaar geplaatst en strak ge spannen ijzerdraad er tussehen. Daarlangs loopt een ring, waaraan de ketting bevestigd wordt. 2. Een hok, waarvan de ingang niet ïn het midden is geplaatst, zoodat de hond achter het plankje beschutting kan vinden tegen weer en wind. En daarin een flinke laag stroo. die regelmatig ververscht wordt. 3. Een zindelijk bord voor zijn eten en een bakje schoon water. Wanneer u hem daarbij dan voor koude avonden en nachten nog een plaatsje in achterhuis of stal afstaat, zal hij u altijd dankbaar zijn. Deze mooie propaganda zal haar weg wel vinden. DE 1-MEIVIERING. DE O. S. P. WIL EEN GEMEENSCHAPPELJKE VIERING. De afdeeling Haarlem van de O.S.P. deelt ons mede, dat zij alle socialistische groepen en groepeeringen hebben uitgenoodigd tot een bespreking op 12 April in het O.S.P.-huis. Zuiderstraat, om le komen tot een algeheele gemeenschappelijke 1-Meiviering. De O.S.P. is van meening dat op dien dag alle politieke en taktische verschillen in de socialistische beweging dienen op zijde ge zet te worden, en dat het geheele socialisti sche proletariaat als één geheel, dezen dag van strijd dient te herdenken. Het ligt in de bedoeling om in genoemde bespreking, althans voor dezen cénen dag, tot éénheid te komen, onder deze groepen. VEREENIGING VAN CHRISTELIJKE KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. De afdeeling Haarlem van deze organisatie houdt Maandag 10 April haar 34ste jaarver gadering in het gebouw van den Haarl. Chr. Besturenbond aan de Bakenessergracht. Be halve de gebruikelijke jaarverslagen vermeldt de agenda de installatie van een aantal nieuwe leden. Na de pauze volgt een gezellig samenzijn, een trio, onder leiding van den heer H. Bec ker, verleent muzikale medewerking en leden der jeugdgroep zullen den avond verder met een gevarieerd programma vullen. DE VERARMING VAN HET KAPPERS- BEDRIJF. De Nederlandsche Kappersbond heeft een actie ingezet, waarvan het doel is de autori teiten. zoowel die van ons land als van het buitenland, benevens het publiek, er van te overtuigen dat tengevolge van de malaise de toestanden in het Kappersbedrijf zeer zorg wekkend zijn. zoowel voor de patroons als voor de bedienden. Het ligt in het voornemen een groote be- drijfs-enquète te organiseeren. om aan de hand van aldus verkregen gegevens, de auto riteiten een juist beeld van den toestand te kunnen geven. Voorts is in het plan de campagne opgeno men het publiceeren van de gegevens, opdat het publiek aan de nog steeds gehoorde aan sporing om het kappersvak te leeren, geen gehoor zal geven, wijl elke pogir.g om door middel van een cursus kapper of kapster te worden, mislukt is. DANCING LA GAITE. MET EEN UITSTEKEND NEDERLANDSCH ORKEST. De directie van de dancing La Gaité aan de Raaks heeft beslag weten te leggen op een orkest", dat er wezen mag. De naam the blue Bees doet niet vermoeden dat de vijf leden Nederlanders zijn. Maar ze zijn het! Dat de heer Van Aken een goede keus heeft gedaan met. dezen beschaafden band, zal ieder duidelijk zijn, die een bezoek aan het etablissement bracht. Wat de vijf musici presteeren is van uitstekend gehalte. Niet alleen dat zij stuk voor stuk met een ware virtuositeit hun instrumenten bespelen en elk heeft er meer dan één! maar ook vormen de leden een sluitend ensemble. Hun samenspel klopt, er zit schuring en rythme in. het pakt. En men moet wel een verstokte vijand van dansen zijn, als men bij die op wekkende muziek stil kan blijven zitten! Daarbij komt nog, dat de dansmuziek met een verrassende afwisseling ten gehoore wordt gebracht, waartoe en niet voor het minste gedeelte! de refreinzang ook mee werkt, als solo of door de bandleden met zijn tweeën of drieën uitgevoerd. Jopie en Jackie geven ter afwisseling eenige English songs aan den vleugel. En we moeten beiden een pluim op den hoed steken voor deze vlotte en rythmische jazz-songs. Voeg hier nog bij. dat de directie voor een intieme fseer gezorgd heeft, door middel van schemerlampen en gekleurde schijnwerpers en men zal het met ons eens zijn, dat een bezoek aan de Gaité een genoegen is. J. STAMPERIUS 75 JAAR. BEMIND SCHRIJVER VOOR DE JEUGD. Naar wij in het Handelsblad lezen wordt Zaterdag de heer J. Stamperius, de bekende schrijver van geschiedkundige kinderboeken. 75 jaar. De heer Stamperius is in Wilhelmina- dorp bij Goes geboren, maar hij ontving zijn opleiding als onderwijzer aan de Rijkskweek school te Haarlem en hij stond ook te Haar lem als onderwijzer, zoo ook te Aalsmeer en te Alkmaar. Te Amsterdam was hij hoofd KAMERVERKIEZINGEN. Maandag 10 April belegt de Commmunisti- sche partij, afdeeling Haarlem, een openbare vergadering in de Gemeentelijke Concert zaal. Het woord zal worden gevoerd door den heer Louis de Visser, lid van de Tweede Ka mer en Roestam Effendi, Indonesiër. Het on derwerp is: de a.s. Verkiezingen en de taak van de Communistische Partij. MOTORDIENST Ter aanvulling van de, door de reorgani satie ontstane, vacatures bij de schoolcom- pagnie van den motordienst zijn bij het korps overgeplaatst de sergeant-majoor ad ministrateur L. Jonker van het 10e Regiment Infanterie en de sergeant J. M. v. d. Kamp van het Regiment Grenadiers. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Parijs. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE KEULEN DOMMERING IN VORM Het vervolg der wereldkampioenschappen twee-stootskader 45 2 te Keulen is zoo ge- loopen, dat een bijzonder spannende finale mag verwacht worden, op voorwaarde al thans, dat ook de Egyptenaar Soussa nog wel een steek zal laten vallen. Donderdag werden er zeer belangwekkende partijen gespeeld en de grootste verrassing daarbij was, dat Gabriels, de jonge Belg, die het tournooi zoo schitterend had ingezet, tweemaal het onderspit moest delven. De eerste maal tegen onzen Dommering met de fantastische score van 40067. De Arnhem mer deed zich in deze partij van zijn beste zijde kennen door, zelf met degelijk spel en goede series op de overwinning aansturende, Gabriëls geen kans te geven, klein spel te krijgen voor het opbouwen van groote series. Later won Dommering nog eens en wel van den anderen Belg Moons.Gabriëls moest weer een veer laten, nu tegen den Duitscher Joa chim. Er werden op dezen dag een paar ge weldige series bijeengetikt. Soussa maakte er een van 214 maar de Franschman Albert ver beterde dit weer met 217, waarmede hij echter toch geen overwinning tegen den wereld kampioen Dr. Poensgen kon bevechten. De volledige scores waren Donderdag: Soussa 400 10 214 40.— De Gasparin 206 9 52 22.88 Moons 400 18 97 22.22 Joachim 293 17 109 17.24 ommering 400 14 98 28.57 Gabriëls 67 14 45 4.79 Poensgen 400 9 142 44.44 Albert 311 8 217 38.88 Joachim 400 23 65 17.39 Gabriëls 284 22 62 12.90 Dommering 400 18 90 22.22 Moons 243 17 61 14.29 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, Eerste klasse, drie banden Donderdagavond is te Amsterdam het vier daagse!) tournooi om het kampioenschap van Nederland eerste klasse drie banden begon nen. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door: H. J. Robijns (wereldkampioen) van de B.V. „Kras" te Amsterdam; A. Sengers B.V. „Rot terdam"; J. Kleerekooper, B.C. ..Rembrandt" Amsterdam; S. Rudelsheim B.V. „Amster dam"; C. B. Koopman, B.V. „Kras" Amster dam; D. A. de Foei jaeger B.C. „Sociëteit Ver eeniging" te Haarlem; G. Petersen B.C. „De Maasstad" Rotterdam en T. Vink B.V. „Rot terdam". Alvorens tot de partijen over te gaan wer den de deelnemers toegesproken door den heer Groenteman, voorzitter van „Rem brandt" en den heer Pijper, secretaris van den Ned. Biljartbond. Begonnen werd met de partijen tussehen RobijnsKoopman en de FoeljaegerPeter sen. De resultaten hiervan waren als volgt: pnt. brt. h.s. my oen. Robijns 47. 68 5 0.691 Koopman 50 69 6 0.724 De Foeljaeger 50 97 5 0.515 Petersen 36 97 2 0.371 De slotpartijen van den eersten dag wer den gevormd door die van Kleerekooper— Sengers en KoopmanRudelsheim. De resultaten hiervan waren: De stand Vrijdagmorgen om 5 uur bij de nu tra lis at ie wa s 1. SchonBuschenhagen 103 punten. 2. Di PiacoDinale 72 p. 3. üroccardoGuimbretiere 63 p. Op 1 ronde: 4. PijnenburgWa!" 101 p. 5. PelissierDayen 66 p. 6. WambstLeducq 55 p. Op 2 ronden: 7. CuerraLinari 103 p. 8. RomsseLoncke 60 p. 9. CharlierDeneef 55 p. Op 4 ronden: 10. TietzBulla 65 p. 11. Piet en Jan van Kempen 63 p. Op 6 ronden: 1". MoutenPeix 78 p. 13. Ignaz—Fabre 58 p. Op 11 ronden: 14. Gebr. Lemoxine 39 p. Op 12 ronden: 15. CoupryPscquex 54 p. DAMMEN. 031 HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Dc beslissing kan vallen. Op den tweeden Paaschdag zullen in Den Haag in Hotel „De Kroon" Spui, de laatste ronden van bovengenoemd tournooi gespeeld worden. Dan zullen gespeeld worden v.m. 11 uur. W. C. J. PolmanHam, MöllenkampRus tenburg, KaldenVos, RamanDe Graag. Nam. half vijf: De GraagVos. Möllenkamp—Kalden, Ham Raman. De stand der deelnemers luidt momenteel: Spelers plaatsen gesp.gew.rem.verl. pnt. v. Dartelen, Haarlem 9 3 6 0 12 Raman, A'dam 7 3 4 0 10 Dukel, IJmuiden 9 3 4 2 10 Vos, A'dam 7 2 3 1 8 Polman, Den Haag 8 2 4 2 8 Rustenburg, A'dam 8 3 2 3 8 De Graag, 7 15 17 Ham, R'dam 7 2 2 3 6 Kalden, Den Haag 7 0 4 3 4 Möllenkamp, R'dam 7 0 3 4 3 v. Dartelen en Dukel zijn reeds uitgespeeld Zooals de ranglijst aantoont heeft de Am- sterdamsche kampioen F. Raman ongetwij feld de beste kansen en wij achten het vrij zeker dat dezen speler de titel wel niet meer ontgaan zal. Zeer zeker een bittere pil voor var. Dartelen die steeds het geheele tournooi de leiding heeft gehad, en in de laatste ronde deze hoogstwaarschijnlijk nog ziet ontgaan. Het is ongetwijfeld een groote fout van den competitieleider, om van Dartelen geheel uit te laten spelen, en Raman de kat uit den boom te laten kijken. De mogelijkheid van barragepartijen tus sehen de spelers van Dartelen. Raman en Vos bestaat ook nog. als Raman uit de twee ronden twee punten zal veroveren en Vos de vierpunten. Deze mogelijkheid achten wij zeer gering. Ook de IJmuidenaar kan op een- zeer goeden wedstrijd terug zien. Kleerekooper 37 78 5 0.474 Sengers 50 78 4 0.641 Koopman 50 91 4 0.549 Rudelsheim 47 91 4 0.516 VOETBAL. NOORD-PROEFELFTAL—R. C. H. R.C.H. gaat a.s. Zondag naar Leeuwarden, waar op het Frisia-terrein een oefenwedstrijd gespeeld zal worden tegen een Noordelijk proef elftal, voor de samenstelling van de Noordelijke ploeg, die binnenkort tegen Noord-Duitschlanö zal spelen. R.C.H. gaat vrijwel volledig, met het volgend elftal: Kos, Krom» Pre vost De Bruin, Ruis, Prevost- Jr., Hanse, Haukes, De Zwart, Verkerk, Martin. R. C. H. OP TOUR 'NAAR BELGIë. Gedurende de Paschen zal R.C.H. deel nemen aan een tournooi uitgeschreven door de Royal Charleroi Sporting Club te Charle roi waaraan behalve genoemde club ook nog deelnemen de Shepherd Bush F C. Engeland en de U.S. Tourquoise (Frankrijk). Dat wordt dus een vierlandentournool, waarin R.C.H., wil het een behoorlijk figuur maken wel haar beste beentje zal moeten voorzetten. Intusschen voor de R.C.H.'ers bovendien een aardig uitstapje. ZWALUWEN—CORINTHIANS (5—1). Op het verlichte VUC-terrein had Donder dagavond onder groote belangstelling de ontmoeting tussehen de Zwaluwen en- de En- gelsche Corinthians plaats. Het is een zeer goede wedstrijd geworden, waarin de Hollan ders uitstekend spel lieten zien. Van een zwakke plek in de Zwaluwen-ploeg was fei telijk geen sprake. Vooral de voorhoede was zeer actief, speciaal Van Vliet en de vleugel MuldersDuynhouwer vielen op. Spoedig na den aftrap namen de Zwaluwen het offensief. Toch duurde het nog 17 minuten vóór het eerste Holandsche doelpunt ontstond, dat door Duynhouwer via den paal gescoord werd. (10). Enkele minuten later maaste v. d. Sloot er 20 van. Twee minuten later kopte Duynhouwer een door Van Vliet voor het doel geplaatsten bal fraai in (30). 1 De gasten brachten het niet verder dan enkele corners. Uit een corner door Mulders genomen wist Van Vliet hoog opspringend in te koppen. (40). De Engelschen liepen nog al eens in den buitenspel-val, waardoor vele aanvallen ver loren gingen. De rust ging in met 4—0. Na de hervatting pakten de gasten beter aan. Zij hadden succes toen Cooper een goe de voorzet wist te benutten. (41). Na een half uur scoorde Duynhouwer het laatste doelpunt van den wedstrijd. (51). Met dezen stand komt het einde. KENNEMERSW.M.S. De voor Zondag vastgestelde ontmoeting Kennemers—Halfweg gaat niet door. Daar voor is in de plaats gekomen de wedstrijd Kennemers—W.M.S.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 16