België—Nederland (1—3). De Steunpilaren. VOETBALNIEUWS VOETBAL Een verdiende overwinning voor de Hollanders. Sterke Hollandsche verdediging. Geen wedstrijd, die lang in de herinnering blijft. (Van één onzer medewerkers). Voor de tweede maal in successie heeft onze ploeg van de Belgen te Antwerpen gewonnen, zoodat men den indruk heeft gekregen, dat er thans wel definitief een einde is gekomen aan de superioriteit van de Belgen op eigen terrein. Maar toch zal men moeten toegeven, dat het verschil nog niet zoo heel groot is. De Belgen spelen op het oogenblik nog een beetje te onstuimig, doch het is duidelijk, dat ze de kern voor een goede ploeg wel hebben ge vonden. Zijn deze spelers wat aan elkander gewend en is de ploeg dus wat ingespeeld, dan kan men er van verzekerd zijn, dat het niet zoo gemakkelijk zal vallen om de heeren op eigen terrein te kloppen. Men bedenke ook, dat ons elftal voor een groot deel als een ingespeelde ploeg beschouwd kan worden. Onze achterhoede en onze middenlinie heb ben vrijwel het geheele seizoen in deze sa menstelling gespeeld. De spelers zijn daar door geheel aan elkaar gewend geraakt, ze kennen eikaars zwakke en sterke punten en ze weten elkaar zooveel mogelijk aan te vul len. Dit geldt wel in de allereerste plaats voor onze achterspelers. De samenwerking tus- schen Weber en Van Run en die van dit twee tal met Van der Meulen, laat maar weinig of heelemaal niets te wenschen over. Daaraan is het zeker toe te schrijven, dat de Belgen het slechts tot één doelpunt hebben kunnen brengen. Ook onze middenlinie is thans ge heel ingespeeld en daarbij is het duidelijk, dat het goed gezien was om deze linie onver anderd te handhaven. Anderiesen. de veel gesmade spil. heeft zich geleidelijk verder ontwikkeld. Hij heeft gisteren zelfs een zeer goeden wedstrijd gespeeld, naar mijn smaak wel zijn besten wedstrijd van dit seizoen. Zoowel verdedigend als aanvallend heeft hij uitstekend werk geleverd. Zijn koppen was goed en ditmaal heeft hij het tot de laatste seconde vol gehouden. Het is geen groote wedstrijd geworden, geen strijd, waarover men over jaren nog zal spreken en geen enkel speler heeft door bij zondere daden zijn naam onafscheidelijk aan dezen wedstrijd verbonden. Maar toch kan men niet zeggen, dat het een slechte match ls geweest. Er waren momenten van zeer goed spel. Zoo heeft onze ploeg in het tweede ge deelte van den wedstijd af en toe werkelijk uitstekend voetbal laten zien. Onze voorhoede kwam er langzamerhand wat beter in. Het werd meer een geheel, wat de Belgische ach terspelers tot hun schade hebben ondervon den. Slechts met zeer groote moeite hebben de Belgen in deze periode het aantal tegen- punten tot slechts een enkel kunnen beper ken, waarbij ze bovendien door den Engel- schen scheidsrechter Crew wel eenigszlns vriendelijk zijn behandeld. Ik ben er van overtuigd, dat de manier, waarop Van Ree- nen, toen hij geheel alleen was doorgebroken en nog slechts den doelverdediger tegenover zich had, door dezen ten val werd gebracht, door elk ander scheidsrechter met een straf schop zou zijn bestraft. En kort daarvoor heeft een der Belgische achterspelers een onzer spelers aangevallen op ongeoorloofde wijze, waavoor een strafschop op zijn plaats was geweest. Maar achteraf gezien vind ik het nog zoo kwaad niet, dat de scheidsrech ter die strafschoppen niet heeft gegeven: Immers we zouden dan ten slotte iets meer hebben gekregen, dat ons op grond van ons spel niet toe kwam en dat zou in den tweeden wedstrijd tegen de Belgen wel eens tot over schatting van eigen kracht kunnen voeren. En men weet wat de funeste gevolgen van een dergelijke overschatting zijn. Nu komen we de volgende maand tegen de Belgen ln net veld met de wetenschap, dat we van deze ploeg zullen kunnen winnen, doch dat men dan ook alle krachten zal moeten inspannen. Dat is wel het beste middel om een ploeg er toe te brengen, haar allerbeste spel te geven. Van der Meulen heeft zich in dezen wed strijd weer op bijzondere manier onderschei den. Hij toonde weer opnieuw welk een ge weldigen kijk hij op den bal heeft en hij liet daarbij weer duidelijk zien, dat hij nog niets van zijn vroegere handigheid en beweeglijk heid heeft verloren. In dezen vorm doorspe lend, staat hij ook bij den wedstrijd om her wereldkampioenschap in den zomer van 1934 voor ons elftal tusschen de palen. Ik ben er van overtuigd, dat het prettiger is m e t Weber dan tegen Weber te spelen. Deze doortastende Hagenaar, die toch nog slechts 18 lentes telt, heeft een zóó gehard lichaam, dat hij in de zwaarste botsingen geen spier op het gezicht behoeft te vertrek ken. 1-Iij kreeg bijv. in dezen wedstrijd van een der Belgen een geweldig harden trap tegen een zijner schenen. I-Iij wreef er eens over en speelde toen rustig verder. Menig spe ler zou door zoo'n trap eenigen tijd aan den kant zijn gaan liggen. Hij speelde weel een voortreffelijke partij en was in werkelijk heid een rots, waarop de tegenstanders zich te pletter liepen. Maar hij is niet alleen stevig, doch ook uiterst handig met den bal, waarvan hij ook in dezen wedstrijd ver schillende fraaie staaltjes liet zien. Van Run was een voortreffelijk partner. Ook deze speler kan op een goeden wedstrijd terug zien, zooals men trouwens van hem steeds gewend is. Onze middenlinie heeft misschien een tikje minder gespeeld dan gewoonlijk, maar toch was het spel zeer voldoende. Anderiesen heeft zelfs zeer goed gespeeld, al heeft hij het niet gemakkelijk gehad. Van Heel was weer bijzonder handig. Hij gaf weer staaltjes van geestig en weloverdacht spel te zien. De eenigo opmerking die men naar aanleiding van zijn spel zou kunnen maken is. dat hij door zijn groote handigheid den bal wel eens langer houdt, dan strikt noodzakelijk ls, waardoor onze voorhoede af en toe buiten spel kwam. Pcllikaan heeft wel eens beter gespeeld, maar toch heeft hij tal van goede dingen ge daan. Bij het tcgenpunt der Belgen ging hij niet geheel vrij uit. Zijn afnemen was als steeds uitstekend, doch zijn aangeven was wat minder verzorgd. De vraag of Van Reenen de lang gezochte middenvoor voor onze nationale ploeg is, werd in dezen wedstrijd niet tot een oplossing gebracht. Stellig heeft hij goede dingen ge daan: hij zal, zoodra hij wat meer ingespeeld is, zijn spel nog wel verbeteren. Doch zoo als hij gisteren speelde, kan Van den Broek het even goed, zoo niet nog beter. De groote kracht ging ditmaal uit van de beide vleu gelspelers, waarvan vooral Van Nellen bij zonder goed op dreef was. Die heeft stellig zijn besten wedstrijd van het seizoen ge speeld. Hij was veel sneller, dan hij tot dus ver in dit seizoen is geweest en in dezen vorm nog steeds onze beste linksbuiten. Aan den anderen kant heeft Wels goede dingen ge daan. Het was jammer dat hij niet genoeg aan het werk werd gezet. Er waren vooral in het eerste gedeelte langdurige periodes, dat hij rustig stond toe te kijken. Kreeg hij den bal, dan deed hij er ook steeds wat goeds mee. Het binnentrio was eigenlijk het minste ge deelte van den aanval. Men dient hierbij evenwel te bedenken, dat ze tegenover den besten half der Belgen stonden en dat daar door hun taak niet gemakkelijk was. De wedstrijd heeft niet laten zien, dat Van Reenen een beter middenvoor is dan Van den Broek of Lagendaal, hoewel men stellig ook niet zal kunnen beweren, dat de Amsterdam mer een slechten wedstrijd heeft gespeeld. Hij was in ieder geval voortdurend zeer actief. Bonsema heeft wel eens beter gespeeld. Hij maakte twee goede doelpunten en heeft daardoor ruimschoots zijn aandeel in de overwinning gehad. Van den Broek zie ik ten slotte toch veel liever als middenvoor. De taak van den bin- nenspeler was blijkbaar wel wat te zwaar voor hem. Tegen het einde verslapte hij dan ook wel wal. Toch heeft hij zich tot het laar- ste oogenblik ingespannen en af en toe uit stekend werk verricht. De Belgen hebben zich in dezen wedstrijd krachtig geweerd, doch ze hebben hun kracht meer gezocht in verrassende snelheid, dan in handig spel en oordeelkundig overleg. Hun aanvallen waren wel verrassend, maar het af werken was te onzuiver. Een goede schut ter in deze linie zou ongetwijfeld gelegenheid gehad hebben om België een paar doelpun ten te bezorgen tenminste indien Van der Meulen daartoe zijn medewerking had ver leend, wat nog te betwijfelen is. De ploeg was blijkbaar nog niet voldoende ingespeeld, wat af en toe duidelijk bleek. De beste speler der Belgen was de spil Hellemans, die prach tig weri^ heeft geleverd en het aan ons bin-, nentrio zeer lastig heeft gemaakt. De doelverdediger heeft aan de drie pun ten weinig kunnen doen. Hij had voor zich een paar stevige, snelle en doortastende ach terspelers. die flink trapten. De aanval was niet schotvaardig genoeg. Dat gebrek aan schot is voor een groot deel oorzaak der Belgische nederlaag geworden. DE WEDSTRIJD. Onder luid gejuich van de landgenooten en ook van onze zuidelijke buren betraden Van der Meulen en zijn mannen ruim vijf minuten voor het vastgestelde tijdstip het terrein, direct gevolgd door de rivalen, wier aanvoerder, de spil Hellemans Van der Meu len bloemen aanbood. Hellemans won den toss en onder leiding van den Engelschen scheidsrechter Crew stelden de beide elftallen zich als volgt op: België: Van den Berghe, Nauwens, Dedeken, Verboven, Hellemans, Declercq, Versijp. Voorhoof, Desmedt, Say es, v. d. Eynde. Nederland: Van Nellen, v. d. Broek, Van Reenen, Bon sema, Wels, van Heel, Anderiessen, Pellikaan, Van Run, Weber, Van der Meulen. Precies te drie uur trapt Van Reenen af en de Belgen zijn het, die den eersten aanval ondernemen. Zij hebben hierbij een zeer lich ten wind schuin in den rug. Overigens is het ideaal voetbahveer. De aanval der Belgen levert echter niets op. Zij komen echter spoedig terug en voor open doel ziet Desmedt kans, te missen. Goed combineerend komen de Belgen, wan neer de bal uit. de omgeving van het Neder- landsche doel is weggewerkt, steeds terug. Toch van den beginne af is onze verdediging- er schitterend in. De Belgische keeper Van den Berghe heeft voorloopig nog niets te doen. Onze linkervleugel, waar Van Nellen en Van den Broek goed samenspelen, is het eerst actief. Doch ook de Belgische verdediging weert uitstekend af. Afwisselend komen de Belgische aanvallen van links en van rechts. Vooral de rennen van v. d. Eynde zijn gevaarlijk. Een van deze rennen wordt besloten met een hard schot van Saeys, doch Van der Meulen zag het ge vaar en werkt uitstekend weg. In deze periode worden de Belgische aan vallen eenige malen onderbroken door de buitenspelval, die door de Nederlanders wordt toegepast. Ook aan de andere zijde loopen onze spelers er vooral voor de rust nog al eens in. Het eerste doelpunt. Na een kwartier spelen komt de eerste cor ner voor Nederland, die indirect ook het eer ste Hollandsche doelpunt oplevert. Wels plaatst goed naar Van Reenen. die snel op het Belgische doel afgaat. De Belgische links back Dedeken kan niets anders doen om een doorboring van het Belgische doel te voor komen, dan corner te trappen. Deze wordt goed door Wels voor doel geplaatst, waar Van den Berghe het leder wegstompt. Hij raakt I den bal echter maar half; Bonsema is er J snel bij en schiet van korten afstand onhoud baar in het Belgische doel. (0—1). Een oorverdoovend gejuich van de onge veer vijftienduizend Nederlanders beloont onze spelers voor dit eerste resultaat, na 16 minuten spelen bereikt. De Belgen zijn door dit doelpunt der Ne derlanders in het geheel niet ontmoedigd. Integendeel schijnen zij het tempo nog snel ler op te voeren; steeds combineeren zij nieuwe aanvallen. In de Nederlandsche voorhoede komt het hoofdzakelijk van den linkervleugel, waar vooral Van Nellen zeer actief is. Eenmaal vliegt zijn schot op doel rakelings naast. Tot dusver is het spel der Belgen, vooral door hun enthousiasme het moet worden er kend beter, wellicht technisch niet zoo goed. Zij zijn het meest in den aanval. Voor doel echter weten zij hun aanvallen niet af te werken, waardoor geen resultaten worden bereikt. Als v. d. Eynde een corner heeft genomen, probeert Voorhoof het met een kopbal. Reeds juichen de Belgen, doch de bal gaat rakelings naast. Even later ontstaat voor het Nederland sche doel een zeer gevaarlijk moment, wan neer onze verdediging den bal niet vlug ge noeg weet weg te werken. Een prachtige om haal van Desmedt komt vlak onder de lat, doch Van der Meulen is op zijn post en weet den bal uit zijn deel te houden. Er is dan een half uur gespeeld. De Belgen blijven het snelle tempo volhou den; razend snel gaat het spel van de eene helft naar de andere. De Belgische midden linie blijkt een goedeisteun voor de aanval te zijn. Hellemans, de spil en aanvoerder, is prachtig op dreef. Aan den anderen kant laten Van Run, Van Heel en Van Nellen nu en dan prachtige staaltjes combinatie-voetbal zien en de Bel gen weten, dat de Nederlandsche aanvallen voor doel gevaarlijk zijn. De bal belandt op zeker moment bij v. d. Broek, die Nauwens volkomen correct op zij zet. Daarna schiet hij met een fraai schot tusschen de beenen van Van den Berghe door in het Belgische doel. Reeds juichen onze landgenooten opnieuw, maar scheidsrechter Crew heeft gefloten voor een vrijen schop, naar onze meening geheel ten onrechte; het doelpunt wordt niet toegekend. Tegen het naderen van de rust wordt het tempo van het spel iets langzamer. Eenmaal kogelt Sayes, wanneer de Belgen weer een goede i kans hebben, hoog over, terwijl even later een schuiver van denzelfden speler voor Van der Meulen geen moeilijkheden oplevert. Dan komt vlak voor de rust de verrassing. Bonsema geeft het leder bliksemsnel over aan Van Nellen. Deze rent op doel af. Van den Berghe loopt uit en wordt door het schot van Van Nellen gepasseerd. Rakelings vliegt de bal naast, doch het is slechts uitstel. Een oogenblik later blijft de geheele Belgische verdediging staan voor vermeend buitenspel, doch dit blijkt niet het geval te zijn. Wels krijgt den bal en rent op het doel af. Nau wens raakt het leder juist voor doel maar half, Bonsema krijgt den bal te pakken en het tweede doelpunt scoort hij dezen middag (0—2,. Met dezen voor ons wel wat geflatteerden stand komt direct daarop de rust. De tweede helft. Direct na de hervatting is de spanning er bij het publiek weer in. Wel hebben de Nederlanders een mooien voorsprong, doch het laat zich aanzien, dat de Belgen zich niet gewonnen'geven. Zij blijven hevig'aanvdllen en hun meerderheid in het veld komt tot uit drukking in het aantal corners, dat op het Nederlandsche doel wordt genomen. Deze kunnen echter alle worden weggewerkt. De Belgen geven den moed echter niet op; het schijnt, dat zij er alles op zullen zetten om den achterstand in te halen. Doch juist in deze periode van Belgisch overwicht komt het derde doelpunt. voor de Nederlanders. Van Reenen krijgt het leder te pakken; hij drijft voorbij de Belgi sche verdediging. In het strafschopgebied wordt zijn voorzet door Dedeken met de hand weggewerkt. Scheidsrechter Crew, die dit niet schijnt te hebben opgemerkt, laat echter doorspelen. Van Reenen krijgt opnieuw den bal. Op schitterende wijze weet hij voor de tweede maal het leder vrij te maken en een prachtige voorzet wordt kalm door Van Nel len langs Van den Berghe gekopt (03). De wedstrijd lijkt voor ons gewonnen. Er is nog een kleine twintig minuten te spelen. Men kan aan de spelers zien, dat zij ver moeid raken. De Nederlanders beginnen zich iets terug te trekken op de verdediging, waar door echter het gevaar bestaat, dat de Belgen meer de vrije hand krijgen. Dat blijkt dan ook spoedig. Want nog geven onze zuidelijke tegenspelers den moed niet op en nog pro- beeren zij den achterstand in te halen. Met enorm enthousiasme werpen zij zich in den strijd. Als echte duivels zitten zij op den bal. In deze periode is hun samenspel su bliem. Onze verdediging met Weber aan het hoofd staat echter pal en telkens worden de aanvallen der Belgen afgeslagen. Als Van der Meulen even aarzelt, maakt Voorhoof zich van den bal meester. Hij geeft 't leder aan Sayes, die door naast te schieten deze mooie kans mist. Er is nog 17 minuten te spelen als de Bel gen opnieuw komen opzetten; dan komt ook het eerste en eenige doelpunt der Belgen. Sayes weet gebruik te maken van een fout van Pellikaan, die-zich overigens in dezen wedstrijd uitstekend geweerd heeft en schiet langs den uitgeloopen Van der Meulen kalm in het Nederlandsche doel (13). De Belgen blijven, aangewakkerd door hun landgenooten en met den wil om het beste resultaat te bereiken, wat te bereiken is, het beste spel geven. In het veld blijven zij in de meerderheid al zijn de Nederlandsche aanvallen niet ongevaarlijk. De Belgische achterhoede wordt ook nu nog verscheidene malen op een harde i proef gesteld. Tot het laatst toe blijven de Belgen echter volhouden doch de minuten verstrijken steeds meer nadert 't einde en doelpunten blijven uit. Vijf min. voor het einde schijnen de Belgen in te zinken; de Nederlanders zetten weer den eenen aanval na den anderen op. Eenige goed gerichte schoten worden nog op het Belgische doel gelost, doch Van den Berghe weet deze laatste pogingen om te scoren tegen te gaan. Geen enkele maal meer lukt het onze land genooten den voorsprong en daarmede de overwinning, die nu zeker is, grooter te maken. Met Nederland in den aanval komt ten slotte het einde: een 3—1 overwinning voor ons elftal op Belgischen bodem, de vierde overwinning op de Belgen in successie. Zeker honderdduizend harten Hebben Zondag wild geklopt, Voor Oranje, aan de Schelde, Zich ter zege had geschopt. Tien procent was. ruw bekeken, Daarvan in de Scheldestad, Onderwijl de rest, slechts hoorend, Hevig thuis te beven zat. Zie, dat zijn de honderdduizend, Die wat voelen voor hun ras, Zij. dié toonden te beseffen, Wat hun plicht op Zondag was. Koesterende zonnestralen Schenen door hun kamerruit, Hoorbaar bijna klonk de lokstem: Het is lente, kom eruit! Autos, wandelaars en fietsen In onafgebroken rij, Trokken, heel den Zondagmiddag, Aan hun raam en oog voorbij. Maar zij wisten van geen wijken, Toen hun haarfijn werd verteld, Van den strijd, die werd gestreden Op het verre voetbalveld, Moedig brachten zij hun offer, Ongeveer een uur of twee. Lijdend, strijdend deze worstling. Met het voetbalelftal mee. En zij kregen hun belooning, Schallend door de radio, Want de wedstrijd werd gewonnen, Ook al was het maar zoo-zoo. Hulde aan die honderdduizend. Sterksten van ons sterk geslacht, Die het offer van hun vrijheid, Niet vergeefs hebben gebracht. En de Belg moge bedenken, Of hij nu den strijd verloor, Onze groote voetbal: aarde, Draait toch onverstoorbaar door. Amsterdammers en Rotterdammers tegen Antwerpenaren. Onze landgenooten winnen beide wedstrijden. Zaterdag hebben het Rotterdamsch en het Amsterdamsch elftal te Antwerpen een wed strijd tegen een Antwerpsche combinatie ge speeld. De Amsterdammers wonnen met 31. De goals werden gemaakt door Mulders, Doorenbosch en Mulders. Het eenige tegen doelpunt werd gescoord door August Keiler. De Rotterdammers begonnen met een ach terstand, omdat de Sparta-doelman Cohen den bal achter de lijn stopte. Formenoy maakte toen gelijk, waarna Van der Tuin aan de Rotterdammers een voorsprong gaf. Bas tin, de oude internationale veteraan, bracht de partijen weer op gelijken voet. Het was Lagendaal tenslotte, die met een zacht rol- lertje aan de Rotterdammers de overwinning gaf. Het programma voor Tweeden Paaschdag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND P. S V.—STORMVOGELS AFDEELING IL le klasse. V. S. V.Blauw Wit. Feijenoord—A. D. O. Hermes-D.V.S.D. H. C. 2e klasse A. T. O. G.—Z. V. V. V. V. A.Alcmaria Victrix W. F. C.—E. D. O. 2e klasse B. AlphenB. F. C. H. F. C.De Spartaan. Promotiecompetitie 3e klasse. Baarn—D.O.S. 3e klasse B. S. D. W.—Hillinen. De KennemersHalfweg 3e klasse C. De MeteoorWatergraafsmeei Z. R. C.—A. P. G. S. 4e klasse A. Zilvermeeuwen—Vrone. Reserve le klasse. Hilversum 2Haarlem 2. Zeeburgia 2—Stormvogels' 2. Ajax 2—Z. F. C. 2. Reserve 2e klasse A. K. F. C. 2—T. O. G. 2. Alcmaria Victrix 2—V. S. V. 2. Ajax 3West Frisia 2. Reserve 3e klasse A. W. F. C. 3—Z. V. V. 2 Hollandia 2O. S. V. 2 Alcmaria Victrix 3Z. F. C. 3. AFDEELING II. le klasse. Sparta—V. U. C. 2e klasse A. O. D. S.—B. E. C. H. V. V.Neptunus 2e klasse B. V. O. C.Fortuna S. V. V.—V.I.O.S. C. V. V.—V. D. L. AFDEELING V. le klasse. Friesland—G. V. A. V. AlcidesLeeuwarden. VelocitasSneek AchillesFrisia. (Sportkr.) R. C. H. 5 kampioen! Evenals het vorige jaar hebben de kranige R. C. H'. veteranen het klaar weten te spe len, ook dit jaar als No. 1 van hun af dee ling te eindigen. Het moet voor spelers als Hazevoet, Kuijt, Nachtegeller, Nieuwenhuis, Brugman, Rad- sma, e. a. die indertijd met dit eerste elftal van R. C. H. het kampioenschap van Neder land behaalden, wel een voldoening zijn, om vele jaren daarna wederom gezamenlijk kampioen te worden, zij het dan tegen heel wat mindere tegenpartijen. Daar R. C. H. 3 waarschijnlijk kampioen wordt van de andere afdeeling. zullen dus dit jaar twee R. C. H.-elftallen uit moeten maken, wie van de twee zich kampioen van den H. V. B. mag noemen. De E. D.O. er. We ontvingen No. 'j 'derde jaargang) van „De E. D. O.'er". het orgaan van de voetbal- vereeniging E. D. O. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Jan Luyken gekozen; Onze algemeene vergadering; H. F. C. kam pioen: Officieel Nieuws: Voor onze adspiran- ten; Alcmaria Victrix—E. D. O.: De ongeluk- kigen van 19 Februari: Boeljon jubileert; E. D. O.—Stormvogels; het vijfde elftal kam pioen; Hij mocht niet klagen: Vleugjes; Mod- derballet; Brood en Spelen: Die voetbal, die voetbal....; Van de lagere elftallen; Rang lijsten enz. HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. 1 A. DamiatsnE.D.O 3 36 E.H.S.H.F.C. 3 24 Schoten 2V.S.V. 3 uitgesteld. 1 B: R.C.H. 4Spaarnevogels 12 I.V.O.—Haarlem 3 5—2 Bloemendaal 2R.C.H. 5 14 2 B: Geen wedstrijden. Hillegom 2—V.V.H. I 0—1 2 D: Geen wedstrijden. 3 A: I.V.O. 2—R.C.H. 7 2—4 3 B: D.W.O. 3—Bloemendaal 3 1—10 3 C: Kennemers 4Beverwijk 4 83 3 D: Kennemers 8Swastika 2 23 3 E: Stormvogels 5Kennemers 9 100 D.I.O. 3Beverwijk 5 02 3 F. R.C.H. 10—VI. Vogels 2 8—1 3 G: Haarlem 6Bloemendaal 5 82 3 H: Hillinen 2Zandvoort 5 (Zandvoort niet opgekomen). 3 I. Geen wedstrijden 3 J: R.C.H. 11—Spaarnestad 2 0—6 3 K Ripperda 3—E.D.O. 7 0—2 Haarlem 8Hillegom 3 17 JUNIORES. Afd. A: Bloemendaal aHaarlem a 31 E.D.O. aR.C.H. a 0—7 Afd. B: Stormvogels bKennemers 1: 32 Bloemendaal b—R.C.H. b 04 Haarlem bVI. Vogels 22 Afd. C.: R.C.H. cHillegom 20 I.V.O. aHaarlem c 12 Afd. D: V.S.V. bBloemendaal c 33 V.O.G.R.C.H. d 8—2 Afd. E; Bloemendaal dH.F.C. c 26 Kennemers c—R.C.H. e 51 Beverwijk—E.D.O. e E.D.O. n.o. ADSPIRANTEN. Zend voort aBloemendaal a 42 Haarlem bHillinen a 21 Hillegom—-Haarlem e 03 Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem. R. C. H. 3 16 13 2 1 28 68—25 1.75 Ripperda 15 11 1 3 23 54—28 1.53 E. II. S. 16 10 1 5 21 64—33 1.32 Kinheim 2 16 9 1 6 19 54—38 1.19 Damiaten 16 6 3 7 15 48—68 0.94 H. F. C. 3 17 6 3 8 15 48—52 0.88 E. D. O. 3 18 6 2 10 14 49—60 0.77 Schoten 2 17 3 4 10 10 40—64 0.59 Haarlem 4 16 3 3 10 9 40—73 0.56 V. S. V. 3 15 3 2 10 8 33—57 0.53 Eerste klasse B: R. C. H. 5 18 12 3 3 27 63—36 1.50 Stormv. 3 15 8 3 4 19 44—36 1.27 D. I. O. 13 7 2 4 16 28—21 1.23 I. V. O. 15 8 1 6 17 44—47 1.13 Spaarnev. 17 9 1 7 19 47—35 1.12 R. C. H. 4 15 7 2 6 16 44—35 1.07 E. D. O. 4 16 6 2 8 14 48—46 0.88 Bl'daal 2 16 3 5 8 11 33—51 0.69 Haarlem 3 16 4 2 10 10 37—57 0 63 D. W. O. 15 3 1 11 7 26—50 0.47 Eerste klasse A. E. H. S.—H. F. C. 3 (2—4) E.H.S. verschijnt in verband met het af staan van spelers aan het H.V.B.-elftal met vier invallers. E.H.S. trapt af, maar het le der wordt dadelijk door H.F.C. overgenomen. Zij oefent een hevigen druk op het E.H.S.- doel uit. Verscheidene schoten gaan net over of worden fraai door den keeper gestopt. De uitvallen van E.H.S. dragen ook een gevaar lijk karakter; als de backs van H.F.C. wat te ver opgedrongen zijn, wordt een ver doorge speelde bal hen noodlottig. Vlug gaat de middenvoor op het doel af en met een on houdbaar schot is de keeper gepasseerd. (0—1). H. F. C. zit steeds voor het E.H.S.-doel. Maar het duurt nog geruimen tijd alvorens het den middenvoor gelukt om met een mooien kopbal gelijk te maken. (11). Een kans voor E.H.S. om de leiding te ne men gaat door onbesuisd schieten van haar rechtsbinnen verloren. Wanneer uit een aanval op het E.H.S.-doel een hard schot wordt gelost, weet de keeper den bal niet in zijn macht te krijgen, waarop de toeloopende rechtsbinnen aan H.F.C. de leiding geeft. (12). Na de rust wordt meteen flink aangepakt. Beurtelings komen de doelen in gevaar. Tot tweemaal toe schiet de rechtsbuiten van E. H. S. tegen de lat. Weer is het de middenvoor van H.F.C., die uit een goed aangegeven bal van zijn rechtsbuiten den voorsprong ver groot. (13). Heftig valt E.H.S. aan, maar diverse cor ners leveren geen resultaat op. Toch gelukt het haar rechtsbuiten den achterstand te verkleinen. (23). E.H.S. probeert nu nog een gelijk spel te bevechten. Als echter haar back een vrijen schop veroorzaakt, gelukt het den linkshalf van H.F.C. zijn club in veilige haven te bren gen. (24). DamiatenE. D. O. 3 (36) Direct ontwikkelt zich een aantrekkelijk vlug spel met E.D.O. iets in de meerderheid. Zij heeft spoedig succes wanneer de rechts buiten goed voorzet en Vreenegoor ineens in schiet. (01). Damiaten zet er alles op om gelijk te ma-«

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6