DE VIERDAACSCHE AFSTANDSMARSCHEN. LAWNTENNIS. HANDBAL ZEILEN DAMMEN. ZWEMMEN WANDELSPORT HONKBAL KORFBAL KRACHTSPORT BILJARTEN SCHIETEN MOTORWIELRIJDEN. Jaarvergadering Ned. Lawntennis- bond. Deze vergadering werd Zaterdag te Am sterdam gehouden. Meer dan veertig vereenigingen waren ver tegenwoordigd. In zijn openingswoord herdacht de voorzit ter, de heer Broese van Groenou, de verdien sten van wijlen den heer Dutilh en hij be treurde het aftreden van mr. Diemer Kool al respecteerde hij de redenen, nl. terugkeer tot het spel. Dat er steeds meer aandacht aan de jeugd besteed wordt, bleek uit de mededeeling, dat een twaalftal meisjes en eenzelfde aantal jongens in de Paaschweek oefenwedstrijden zullen spelen op de banen van het Kenne- mer Lyceum te Overveen. Onder applaus keurde de 'vergadering de jaarverslagen goed. De bestuursverkiezing verliep eveneens vlot. Bij acclamatie werden de heer ir. Broese van Groenou tot voorzitter en mr. C. Punt tot bestuurslid herkozen. In de twee vacatures kozen de afgevaardigden de heeren G. Leem bruggen Amsterdam) en D. Croll «Rotter dam) tot leden van het algemeen bestuur. De nationale kampioenschappen zullen in Amsterdam gehouden worden, een en ander na overleg met Hilversum. Het tournooi van Festina wordt er in opgelost 28 Augustus—3 September) In de bijeenkomst van het bestuur na de jaarlijksche vergadering gehouden, is de heer J. J, B. J. Swaan (Amsterdam) tot lid van het dagelijksch bestuur gekozen. Het dage lij ksch bestuur bestaat dus uit de heeren ir. Broese van Groenou (voorzitter), mr. C. Punt en J. J. B. J. Swaan. De tournooicn. De volledige lijst van goedgekeurde tour- nooien voor het komend seizoen is als volgt: 15—17 April: Internationale Club—Roubaix L.T.C. (Amsterdam); Wagenlngen: 5—7 Mei Nederland—Polen; 20—21 Mei T.H.N. (Zuid- horiu; 27—28 Mei O.G.T.B. (Bellingwolde). 29 Mei—5 Juni Hanenburg (Den Haag); 1—5 Juni Haarlem (A en B); 35 Juni dis trictskampioenschappen Noordeüjk Holland; S.O.S. (Wassenaar) invitatie-wedstrijden; Stadskanaal; Sphaerinda (Utrecht); Maas- trichtsche kampioenschappen; Leidsche Stu denten (Noordwijki; Wageningen: 6—8 Juni Interacademiale wedstrijden (Arnhem); 7 11 Juni Kralingen i Rotterdamsche kampioen schappen); 9—11 Juni Deventer; Drentsche kampioenschappen (Assen); 1011 Juni O. G. T. B. (Beerta); Utrechtsche kampioen schappen (Zeist); Friesche kampioenschap pen "Leeuwarden); 1011 en 1718 Juni Terneuzen; 1218 Juni Amsterdamsche kam pioenschappen A en B en juniores; 1518 Juni Leiden; 16—18 Juni Breda; 17—25 Juni Wimbledon Tennispark (Overveen) A en B; 19—25 Juni A.M.V.J. (Amsterdam); Onder Ons (Enschedé» alleen Twenthe; Plaswijck (Hillegersberg) A en B; 22—25 Juni Quick (Nijmegen) 26—2 Juli: Redcover Tennispark (Amster dam) A en B: Berg en Dal (Den Haag) voor spelers van het Tennispark; 27 Juni.2 Juli Schiedamsche kampioenschappen; 29 Juni 2 Juli (Amersfoort); Arnhem A en B en Wa- terlinieprijs; 30 Juni—2 Juli Bosch en Ven (Oisterwijk)1—2 Juli N.G.T.B. (Leens); 3—9 Juli Ei Iers Tennispark (Amsterdam) A en 79 Juli Competitiekampioenschap; Assen en B; Enschedé; Frisia (Gorredijk) B; OG. T.B. (Schlldwolde); Woburnpark (Den Bosch) 10—16 Juli Internationale kampioenschap pen (Noordwijk; Zuidelijke Wandelweg I en II (Amsterdam) A en B; 12—16 Juli Nijmeeg- sche kampioenschappen; van Lennep's Sport park (Soest) B; 14—16 Juli Limburgsche kampioenschappen (Maastricht); 15—16 Juli Zaanselie kampioenschappen; Sla Raak (Winschoten); 18—19 Juli T.H.N. (Bedum); 15—23 Juli Oklenzaal B alleen Twenthe; 16— 23 Juli D.D.V. (Amsterdam) A en B; 21—23 Juli Heerenveen; 25—26 Juli Jeugdkampioen schappen (Apeldoorn); 2627 Juli T.H.N. (Grijpskerk)23—30 Juli Sportpark Ginne- ken, alleen voor spelers van het Tennispark; 24—30 Juli Ready (Amsterdam), A en B; 25—30 Juli Marlot (Den Haag) A en B: 26— 30 Juli Dictrictskampioenschappen Noord- Brabant; 27—30 Juli Daisy (Apeldoorn), A en B: Groningen A en B: Venlo; Kennemer Golf and Country Club (Zandvoort); 31 Juli6 Augustus Jatiloo (Bentveld) B; 36 Augustus Bergen aan Zee; 26 Augustus Leimonias (Den Haag); 3—6 Augustus Arn- hemsche Tennis Vereeniging A en B; Spoolde (Zwolle) en Districtskampioenschappen Over >jsol: 4—6 Augustus Tilburg: 5—6 Augustus O.G.T.B. (Sclireemdal)10—13 Augustus Noordwijk; 11—13 Augustus Eindhoven; 12— 13 Augustus T.H.N. (Haren): Interdistricts- wedstrijden: 16—20 Augustus het Spiegel (Bussum); W. W. (Den Haag) alleen voor spelers van het tennispark; 2327 Augustus Baarn: 24—27 Augustus Leeuwarden; 2527 Augustus Doorwerth (Oosterbeek); 27 Augustus3 September de Nieuwe Meer (Amsterdam) B; 28 Augustus—2 September Nationale kampioenschappen; 31 Augustus^ 3 September Sportpark Hilversum, alleen voor spelers van het tennispark; 9—10 en 16—17 September Bredasche kampioenschappen; 16—17 September Nederland—België en Bel gië—Nederland; 20—21 September N.G.T.B. (Loppcrsum). In October vinden voorts wedstrijden plaats van A.K.T.V. (Amsterdam) alleen voor kan- toorsportvereenigingen. OOK RAPIDITAS I—KAMPIOEN DAMES HANDBAL K. T. K. Rapiditas 1Rapiditas 2 (120) Reeds direct na den afworp ontwikkelt zich in de voorhoede van het eerste een zeer vlug spel waartegen de achterhoede van het twee de niet opgewassen is. Met tusschenpoozen werd de stand tot 8—0 opgevoerd Na de rust kwamen de reserves er beter in; verscheidene aanvallen werden opgezet, maar zij hadden geen goed succes. Het eerste elftal wist nog vier maal te scoren (120). gesp.gew.gcl.verl.pt.v.-t.gem. Rapiditas I 5 5 0 0 10 27—0 2.— Concordia 4 2 0 2 4 64 1 B. G. V. 3 0 1 2 1 1—13 0.33 Rapiditas II 4 0 1 3 1 219 0.25 Buiten de competitie Rapiditas 2Concordia 1. (Heeren) In een zeer spannenden wedstrijd, waarin beide teams elkaar weinig toegaven, deelden de partijen met 1—1 de punten. Dat de score zoo laag is gebleven is te danken aan het mooie verdedigen van de keepers Eysker en J. van Beek. Rapiditas—T.V.S. (com.) A—Comb. (B.) XS—4) Haarlemsche Zeilvereeniging. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering. Te halfnegen opende de voorzitter met een woord van welkom. Hij releveerde de voor de H. Z. V. gewichtigste gebeurtenissen, die de secretaris eveneens uitvoerig beschreef. Niettegenstaande de economische depres sie, die ook in de H. Z. V. haar nadeelen uit strooit. mag 1932 voor de vereeniging in vele opzichten een goed jaar genoemd worden. Daar was jn de eerste plaats de officieele ingebruikneming van het clubhuis, die ge paard ging met het hijschen van den club standaard (aangeboden door een damesco mité) door Burgemeester Maarschalk. De goedgeslaagde Pinkstertocht naar het Alk- maardermeer. Ook de wedstrijden (in 't bij zonder de Invitatie- en de laatste onder linge wedstrijd) verliepen goed. Een glanspunt werd de viering van het tienjarig bestaan, waar de Haarlemsche Kano Vereeniging het hare toe bijdroeg. In het bijzonder moet gememoreerd wor den de toetreding tot de K. V N. Watersport- Vereenigingen. Het opgewekte jaarverslag eindigt met de mededeeling, dat de cursus in het splitsen en knoopen, benevens de be handeling der reglementen zeer zeker aan het gestelde doel beantwoord heeft en dat het ledenaantal stijgende is. Het financieel jaarverslag gaf geen aan leiding tot bijzondere besprekingen. De fi- nancieele toestand is gezond: een batig sal do kon op het nieuwe boekjaar overgeschre ven worden. Zoowel penningmeester als se cretaris hadden een hartelijk applaus in ont vangst te nemen. Bij de begrooting kwamen enkele bestuurs voorstellen in behandeling, die ten doel had den aan hen, die het meest door de crisis ge troffen zijn, eenige verlichting te brengen. Na ampele discussie werden de voorstellen aangenomen. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Het zomerprogramma werd ongewijzigd aangenomen. Na de benoeming van enkele commissies en een geanimeerde rondvraag kon de voor zitter te half twaalf sluiten. Ons rest nog mee te deelen, dat aan de jaarvergadering voorafging een bijeenkomst van de deelnemers van het Havenfonds. Uit het financieel verslag bleek, dat het fonds op goede basis berust en 1933 met een voor- deelig saldo begonnen wordt. R.K. DAMBOND HAARLEM EN OMSTREKEN T. E. P. (Haarlem)Ontwikkeling (Lisse). Bovengenoemde wedstrijd werd gespeeld in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede. De uitslag was als volgt: T. E. P.—Ontwikkeling C. StijnmanJ. v. d. Poel O 1 M w Hopst-akeN. v. d. Poel 2—0 p. Mul—P. C. de Jeu 2—0 p. Hollenberg—Th. Philipse 2—0 H. G. RumpJ. R. v. d. Laan 0—2 D. Rump—S. v. d. Poel 2—0 H. van GastelJ. Schilder 2—0 J. v. d. KroftP. v. d. Zwet 0—2 H. de Reus—W. Koster 2—0 B. v. d. KToftC. Zuiderdui'n 1—1 Totaal 13—7 Clubkampioenschappen Haarl. Damclub. Wielenga promoveert. Matla degradeert. In den wedstrijd om het 2de klasse club kampioenschap 19321933 der „Haarlemsche Damclub'' blijft het nog geducht spannen. Momenteel hebben nog de volgende spelers kans op den titel: Nr. Spelers. gespw. gew. rem. verl. pn.t 1. J. Wielenga 11 6 4 1 16 2. P. J. Bij l ij 8 5 2 1 12 3. C. Kool 9 4 4 1 12 Doch ook voor de promotie wordt vinnig gestreden. Om naar de hoofdklasse te pro- moveeren moeten minstens 16 punten wor den behaald. Wielenga promoveert dus de finitief naar de hoofdklasse. Van de dertien deelnemers hebben behalve Wielenga alleen nog Bijrij en Kool kans dit puntental te bereiken. Voor de degradatie is de eerste beslissing intusschen reeds gevallen. W. J. A. Matla degradeert definitief naar de 3de klasse, om dat deze het vereischte minimum-aantal punten (9) niet meer kan bereiken. Overigens zijn, behalve Matla en De Pater in deze afdeeling alle spelers buiten degra datie-gevaar. De Rotterdamsche zwemsters in Parijs. FRAAIE SUCCESSEN. Ook op den tweeden avond hebben de Rotterdamsche zwemsters in Parijs fraaie successen geboekt. We lezen hierover het volgende in de N. R. Ct.: Op het nummer honderd meter vrijen slag kwamen tegen elkaar de Nederlandsche zwemsters Willy den Ouden, Baumeister en Hogeweg tegen de Fransche dames Saldago, Bolondeau en Imbert. Dit nummer werd verzwommen in twee series met een eind-klassement vol gens de door de concurrenten gemaakte tijden. In de eerste serie lootten tegen elkaar mej. Hogeweg en de Fransche dames Imbert en Blandeau. In de eerste twee banen werk ten de dames vrijwel tegen elkaar op. doch hierna bleek de meerderheid van de Neder landsche die tenslotte gemakkelijk won. In de tweede serie had Willy den Ouden de rechter baan en mej. Baumeister de lin kerbaan, terwijl mej. Saldago het midden veld toegewezen kreeg. Reeds in de eerste baan kreeg Willy den Ouden een geringen voorsprong, dien zij steeds verhoogde. On gelukkigerwijze hield zij haar baan niet, waardoor haar tijd werd geïnfluenceerd. Zij won tenslotte gemakkelijk met eenige me ters. Mej. Baumeister werd tweede van de serie en mej. Salgado derde. Het eindklassement was: 1. Willy den Ouden (Rotterdam) in 1 min. 9 2/5 sec.; 2. mej. Baumeister (Rotterdam) in 1,14 2/5; 3 mej. Hogeweg (Rotterdam in 1,15 2/5; 4. Saldago (Parijs) in 1.17 2/5; 5. mej. Imbert (Parijs) in 1,18 1/5; 6. mej. Blandeau (Pa rijs) in 1,20. Mej. Klapwijk verleende hierop haar me dewerking aan een zeer geslaagde duikde- monstratie. waaraan ook de Duitsche kam pioene Jordan heeft deelgenomen. In de 200 meter schoolslag zwom mej. Brouwers (Rotterdam) tegen de Fransche dames Smith, Jeanne, Mocquot. Mej. Brou wers kreeg een handicap van 15 sec. In de derde gaan zag zij reeds kans om voor te komen en toen zij aantikte had zij 1/3 baan voorsprong op de tweede, mej. Smith. De volledige uitslag luidt: 1. mej. Brou wers (Rotterdam) in 3 min. 11 sec.; 2. Smith (Parijs) in 3.41 2/5; 3. mej. Mocquot (Parijs) in 3.48; 4. Robert (Parijs) in 3.48 3.5, 5. mej. Jeanne in 3.54. In de vier maal honderd meter estafette vrije slag was de Nederlaidsche ploeg sa mengesteld uit de dames Willy den Ouden, Hogeweg, Brouwers en Klapwijk tegen de gemengde ploeg met mej. Baumeister en de dames Blandeau, Imbert en Salgado. De Rotterdamsche dames wonnen gemak kelijk in 5 min. 6 sec. Uit Parijs: Op het zwemfeest van „Les Mouettes" waaraan, zooals bekend, een aan tal dames van de Rotterdamsche Dames- Zwemclub deelnemen, zou Willy den Ouden trachten het wereldrecord 100 M. vrije slag te verbeteren. Zij mocht hierin echter jammer genoeg niet slagen. Zij maakte een tijd van 1 min. 7.1 sec. Ons Element, We ontvingen het Maartnummer van „Ons Element", het orgaan van de Haarlemsche Zwemvereeniging „De Delft". Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Officieele mededeelingen; Verslag der laatste ledenver gadering; Tempo opvoeren; Het Dr. Merens- fonds; De Feestcommissie; Carnaval-jool; Polo: Contributieverlaging; Delftsche sprits; De Golfjes murmelen; enz. Jan Passtoors. Op 30 April a.s. organiseert deze vereeniging een wandeltocht van 30 K.M. onder leiding van Joh. Aarts. Aan dezen marsch kan ieder boven den leeftijd van 14 jaar deelnemen, aangezien dit een vrije marsch is, die niet valt onder de K. N. A. U-bepalingen en die ten doel heeft om de wandelsport in Haarlem te propageeren. De tijd, waarin deze marsch volbracht moet worden, is gesteld op 6 1/2 uur (voor toeris ten 7 uur, dit bij inschrijving te vermelden). Te tien uur voormiddag heeft de start plaats bij café „Dreefzich.t". Honkbal bij E. D. O. Het bestuur van de voetbalvereniging E.D.O. heeft aan de leden gelegenheid gege ven zich aan te melden voor deelneming aan de beoefening van honkbal. Naar wij verne men heeft zich een voldoend aantal deelne mers aangemeld, zoodat het wel vaststaat dat EJD.O. dezen zomer honkbalt. HAARL. KORFBALBOND. Haarlem 2 kampioen le kl. H. K. B. Ge heel onverwacht verloor T.H.B. 1 giste ren van Animo 2 met 10. Door dezen uit slag is Haarlem 2 definitief kampioen van de eerste klasse H.K.B. en keert hierdoor zonder promotiewedstrijden weer terug naar den N.K.B. Aan de kampioenen onze gelukwenschen Animo 2—T. H. B. 1 (1—0) Onmiddellijk na het beginsignaal valt Animo aan; B. Kruger en J. Cornet weten zich eenige kansen te scheppen. T. H. B. speelt zeer zenuwachtig, daar er hier het kampioenschap eerste klas van af hangt. Langzamerhand neemt T. H. B. het spel in handen, maar de Animo-verdediging speelt zeer goed. Er wordt zeer snel ge speeld; de wedstrijd staat op goed peil. Na eenige vergeefsche aanvallen is het rusten. De stand is nog steeds 0—0. Na de rust heeft Animo den wind mee; zij is door goed middenspel sterker, hoewel T.H.B. zich niet onbetuigd laat. Na ongeveer een kwartier krijgt mej. H. Smits een goede kans, die zij uitstekend benut (10). T. H. B. valt flink aan, maar de Oranje- zwarte verdediging is in goeden vorm en weerstaat Waals c.s., hoe dezen ook schie ten. Tegen het einde probeert T. H. B. het spel te forceeren, maar de scheidsrechter houdt de teugels strak. Als hij het einde aankondigt, heeft Animo met 10 gewon nen. Haarlem II is hierdoor kampioen le klas H. K. B. BUITEN DE COMPETITIE. Haarlem 2S. V.-comb. (22) Haarlem 2 speelde gisteren tegen een zeer sterke S.V. combinatie een prettige en nut tige oefenpartij. De partijen wogen goed tegen elkaar op. Er wordt in een vlot tempo gespeeld. Voor rust wordt er niet gedoelpunt. In de tweede helft neemt S.V. uit een vluggen aanval de leiding, waarna een tweede punt volgt van Dingerdis door een fout in de Haarlem-verdediging. Haarlem geeft zich echter niet gewonnen. Werkelijk gelukt het A. van Lohuizen, twee goede doelpunten te scoren. Einde 22. Tempo. Gespeeld 9 April: Tempo IIDe Thorn II 4—0. Maandag 17 April vermoedelijk geen wed strijden; er is tenminste nog niets bekend. Worstelwedstrijden om het kampioenschap van Nederland. J. DE RUYTER (H.K.V. „HAARLEM") BEHOUDT ZIJN TITEL. De Deventer Athletiekclub „K. D. O." orga niseerde Zaterdagavond worstelwedstrijden om het kampioenschap van Nederland (le kl.) voor de gewichtsklasse midden-half zwaar en zwaar gewicht. Hiermede zijn de worstelwedstrijden voor bovengenoemden titel geëindigd. De worstelwedstrijden hadden plaats onder leiding van C. H. Bekker te Haarlem en ver liepen als volgt. Middengewicht: Kampioen J. Portengen „Sandow" Zaandam met 0 strafpunten. Hij heeft hiermede zijn titel schitterend verde digd. 2e prijs H. Beekman, „S.S.S." Amsterdam met 5 strafpunten. 3e prijs J. F. Schouten „D. O. K.", Amster dam met 6 strafpunten. Half zwaar gewicht: Kampioen J. de Ruiter H.K.V. „Haarlem" met 2 strafpunten. 2e prijs A. v. d. Horst „de Halter" Zaandam met 3 strafpunten. 3e prijs H. Heinsbergen H.K.V. „Haarlem" met 7 strafpunten, welke had ingeschreven voor de afd. middengewicht doch door over schrijding van het maximum lichaamsge wicht in deze afdeeling moest deelnemen, al- zoo nog een mooie prestatie. Zwaargewicht: Kampioen D .Korver „Sandow" Zaandam met 0 strafpunten. Hij wist hiermede voor de 5e maal beslag te leggen op den titel van zwaar gewicht. 2e prijs: B. Derends „K.D.O." Deventer met 3 strafpunten. 3e prijs J. Muis „D.O.K." Beverwijk met 8 punten. Hiermede kwamen van de gehouden wor stelwedstrijden zes kampioenstitels in han den van athleten ressorteeren de onder het district Amsterdam en omstreken en één ti tel in dat van het district Arnhem. Het reglement verschenen. We ontvingen het reglement voor de Neder landsche deelnemers aan de internationale vierdaagsche afstandmarschen 1933, uitge schreven door den Ned. Bond voor Lichame lijke Opvoeding. We ontleenen er het vol gende aan: Het uithoudingsvermogen en daar gaat het om bij de afstandsmarschen hangt af van: lo. een zoo goed en harmonisch mogelijk functioneer en van al onze organen aan welke eisch voldaan wordt, als ons lichaam, d.w.z. al onze organen, en dus ook al onze spieren, harmonisch ontwikkeld zijn en 2o. van cle speciale geoefendheid in het marebeeren. De speciale geoefendheid en het speciale uithoudingsvermogen in het marcheeren wordt verkregen cloor het afleggen van al lengs grooter wordende afstanden en door het eveneens opvoeren van de snelheid. Rookt niet of althans zeer weinig en ge bruikt geen alcohol! Verzorgt in de eerste plaats uw voeten goed. Draagt altijd dikke wollen kousen of sok ken. die goed sluiten om den voet. Te groote sokken of kousen veroorzaken blaren. Neemt voor eiken marschdag één schoon paar. Van even groot belang als de voeten is het schoeisel. Men neme een paar oude, gemak kelijk zittende schoenen met dubbele zolen Men gebruike deze schoenen uitsluitend tijdens den voorbereidingstijd en gedurende de marschen. De hakken der schoenen moeten gewoon zijn. Men drage vooral geen schoenen zon der hakken. Laat u voor de marschen keuren. Aan de marschen kan worden deelgeno men door: a. Burgers (zoowel vrouwelijke als manne lijke). Zij marcheeren individueel, dan wel een vereeniging vertegenwoordigende in groe pen van minstens 10 personen en een leider. Een vereeniging kan zich slechts door één groep doen vertegenwoordigen. b. Leden van Vrijwillige Burgerwachten en Politiekorpsen. c. Officieren van Land- en Zeemacht of van den Vrijwilligen Landstorm, zoomede adjudant-onderofficieren en daarmede in rang gelijk gestelden. d. Militairen beneden den rang van officier. Alle inschrijvingen moeten vóór 1 Juli 1933 worden gezonden aan den secretaris, den heer J. N. Breunese, Tamarindestraat 3, 's Gravenhage. De inschrijving wordt gesloten 1 Juli 1933, 12 uur. Verzoeken tot inschrijving na dien datum ontvangen, worden onder geen voorwaarde in behandeling genomen. De marschen hebben plaats te Nijmegen op 25, 26. 27 en 28 Juli 1933. Burgers, die den leeftijd van 14 jaar heb ben bereikt, doch dien van 16 nog niet hebben overschreden, kunnen inschrijven voor een dagelijkschen maxsch van 30 KM. Burgers, die den leeftijd van 16 jaar heb ben bereikt, doch dien van 19 jaar nog ndet hebben overschreden, kunnen inschrijven voor een dagelijkschen marsch van 40 K.M. Burgers die den leeftijd van 19 jaar be reikt hebben doch dien van 50 nog niet heb ben overschreden, kunnen inschrijven voor een dagelijkschen marsch van 55 K.M. Burgers, die den leeftijd van 50 jaar be reikt hebben, kunnen inschrijven voor een degelijkschen marsch van 40 K.M. Leden van Vrijwillige Burgerwachten, zoo mede leden van Politiekorpsen in uniform gekleed kunnen inschrijven voor een dage lijkschen marsch van 50 KM. Vrouwelijke deelnemers kunnen inschrijven voor een dagelijkschen marsch van 40 K.M. doch niet voor groot-ere afstanden Alle deelnemers(sters) melden zich op 24 Juli tusschen 10 en 17 uur, bij den leider in de Kazerne der Koloniale Reserve te Nij megen (Prins Hendrik-kazerne). Buitengewone omstandigheden voorbehou den, geschiedt de afmarsch dagelijks tusschen 5 en 6.30 uur, naar regelen door dien ledder te stellen. Alle marschen moeten binnen 11 uur tijds na afmelding zijn afgelegd. Als bijdrage in de kosten van voeding enz. betaalt elk deelnemer bij de inschrijving f 6.50. Zij die voor eigen ligging en voeding zorg dragen betalen de helft van dit bedrag. Door de Commissie wordt zoowel op de marschwegen als in de kazerne, voor zoover mogelijk, gezorgd voor geneeskundige hulp en verbandmiddelen. Burgers (dames en heeren). die vier ach tereenvolgende dagen 55 K.M. c.q. 40 K.M. per dag hebben afgelegd, ontvangen na af loop het vergulde Bondskruis of een diploma Burgers die vier achtereenvolgende dagen volgens de vastgestelde voorwaarden 30 K.M. hebben afgelegd, ontvangen de aanmoedi- gingsmeöaille van den N. B. v. L. O. Soussa wereldkampioen. Nadat Soussa in Cairo met zeer klein ver schil den wereldkampioenstitel in het drie- bandenspel aan onzen landgenoot Robijns had moeten laten, is hij haastig naar Keulen gereisd en heeft daar den belangrijksten we reldtitel, namelijk groot kader 45-2 veroverd. Zonder overdrijving mag de Egyptenaar wel depharaoh onder de amateurbiljarters worden genoemd. Egypte levert nog wel wat levends op ook naast zijn koningsgraven. Toet-Ank-Amen est mort, vive Soussa. Er is in dit tournooi zeer sterk gespeeld. Gabriëls, de jonge wonderbaarlijk spelende Belg, heeft het wereldrecord voor de hoogste serie gebracht van 260op 269, Dr. Poens- gen, de Duitscher, die in 1932 den titel be haalde, verbeterde het wereldrecord voor het hoogste algemeen gemiddelde (28.59) en de apotheose van den strijd was de allerlaatste partij tusschen hem en Soussa. Beter had het publiek, vooral nu het Duitsch was, niet kun nen verlangen, behalve dan een uiteindelijke nieuwe zege van den landgenoot. Tenslotte verdient het spel van Dommering ook ongetwijfeld nog speciale vermelding. De Arnhemmer won vijf van zijn zeven par tijen en bezet in het eindklassement de derde plaats voor Gabriëls (4 overw.) Moons (3), Joachim (3), Albert (2) en de Gasparin (0). De uitslagen van de Zaterdag gespeelde partijen om het wereldkampioenschap luiden: Dommering Joachim Moons Gasperin Gabriels Albert 400 12 136 33.35 180 12 82 15.— 400 13 180 30.77 210 13 79 17.50 400 8 269 50.— 281 8 119 35.12 Daarna volgde de barrage-partij tusschen Soussa en den titelhouder Poensgen. Soussa behaalde de overwinning en daarmede het wereldkampioenschap. Soussa Poensgen 400 297 16 16 97 122 25.— 19.80 Kampioenschap van Nederland le kl. Driebanden. H. J. ROBIJNS WINT DEN TITEL Zaterdag, de derde dag van het tournooi om den eeretitel van ons land in het moeilij ke spel over drie banden op de matchtafel, bracht eenige verrassingen en daardoor een groote wending in de kansen. Eerst in den namiddag de nederlaag van Koopman tegen De Foeljaeger, welke laatste, vooral in het begin, een zeer sterke partij speelde. Vervolgens de in het geheel niet verwachte overwinning van Petersen, een outsider, op Robijns, die een geweldige opschudding ver wekte, waardoor de kans van Sengers op het kampioenschap zeer groot werd. Uit dezen uitslag valt voor de zooveelste maal te leeren, dat men zijn tegenstander nooit te licht mag schatten, al is hiermede* volstrekt niet gezegd, dat Robijns dit gedaan heeft, daarvoor is hij een te geroutineerd wed- strijdspeler. Zondag1, de beslissende dag* Uit den aard der zaak was er voor de twee eerste partijen, die reeds te 12 uur begonnen tusschen Koopman-Petersen en Rudelsheim- Vink, niet zoo'n interesse, daar zij hoogstens gingen om de tweede plaats. Voor de 2 uur partijen liep de achterzaal van "d'IJsbreeker" vol, zoodat er geen plaats onbezet was. Er heerschte groote spanning voor den strijd tusschen Sengers en Petersen. Op het andere biljart bonden Robijns en Vink den kamp aan. Echter was alle belangstelling voor de eerste partij. Het was Sengers aan te zien, dat hij onder den indruk was van het gewicht dezer partij; hij werd er in zijn spel danig door beïnvloed. Hij kon niet vooruit ko men, terwijl Peters steeds de leiding had en het onverwachte gebeurde: hij won de partij! en hiermede was de derde en aller grootste verrassing in den strijd gebracht. Onder een drukkende atmospheer van hoogspanning begon te 8 uur de alles beslis sende partij tusschen Robijns en Sengers, waarvan de winnaar meteen kampioen werd. Ademloos volgden de toeschouwers dezen strijd der reuzen in het driebandenspel, ter wijl op het tweede biljart de Foeljaeger en Kleerekooper vochten om een hoogere plaats in den eindstand. Het scheen aanvankelijk, dat Sengers op dreef was; hij kreeg een aanmerkelijken voor sprong, doch even later kwam de ommekeer. Robijns liep niet alleen zyn achterstand in, maar wist ten slotte de partij te winnen. Een daverend applaus klonk voor den kampioen. De eindstand luidt: gew. pnt. brt.h.s. gem. 1. H. J. Robijns 5 343 438 6 0.783 2. A. Sengers 5 320 497 7 0.643 3. C. B. Koopman 5 313 579 6 0.540 4. H. Petersen 4 316 573 8 0.551 5. C. Vink 4 297 498 5 0.498 6. J. Kleerekooper 2 289 578 6 0.500 7. D. A. de Foeljaeger 2 256 580 7 0.441 8. S. Rudelsheim 1 286 535 5 0.534 „Generaal Van Merlen". De Schietvereehiging „Generaal van Merlen" houdt op Woensdag 12 April haar jaiarverga- ring in het Schietgebouw aan des Sohouwtjeslaan. Kennemer Motorclub. Zondag heeft de Kennemer Motorclub të Beverwijk een uitstekend geslaagde amuse- mentsrit gehouden, 's Morgens te kwart over negen werd door de leden gestart bij het clublokaal het restaurant „Suisse" bij het tocht naar Hilversum. Onder begunstiging van goed weer werd deze tocht tot een waar genoegen voor de deelnemers, die dan ook in de beste stemming in de hoofdstad van het Gooi arriveerden. Te Hilversum werd een ré unie bijgewoond van verscheidene motorclubs uit den om trek. Ook de terugreis had een vlot verloop, en zonder tegenslag werd in den namiddag het clublokaal weder bereikt, waar de rijders nog eenigen tijd aangename verpozing von den.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8