De annexatie schadeloosstelling Paaschstemming. WEDEROM ONGEREGELDHEDEN. Hei Beiastgëikste 50e Jaargang No. 15278 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 13 April 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENT ENper WCek 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 335, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per -week ƒ0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post 0-72}4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: I5 regels ƒ1.75. elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentje* (iedcrcn dag) 13 regels 0 30, elke regel meer 0-10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Duim f250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-. Arm-of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. HAARLEM, 13 April. Wees u zelf Vanmorgen ontving ik een brief van een Amsterdamschen hoedenwinkelier, waarin hij mij poogt te suggereeren dat ik een stroohoed moet gaan dragen. Hij eindigt zijn manifest het is niet alleen tot mij, maar tot de gansche mannelijke minderheid van het Ne derlandsche Volk gericht met de woorden: Wees u zelf. Draag een stroohoed. Het is Mode. De oude Romeinen noemden zooiets een contradictio in terminis. Als ik mijzelf wil zijn moet ik juist vooral geen stroohoed dra gen omdat het mode is. Doe ik het om deze reden, dan loop ik alleen met de kudde mee en verloochen mijzelf, want ten allen tijde heb ik een hekel aan stroohoeden gehad. Nu is de kudde nog niet georganiseerd; de hoe denwinkelier is er pas mee bezig. Hij tracht, ten aanzien van het stroohoeden-vraagstuk. de rol van Den Sterken Man te spelen. Laat ik mij dus door hem suggereeren dat ik tegen mijn zin een stroohoed moet dragen, dan volg ik niet eens een kudde, maar slechts een belhamel, die hoopt dat hij een kudde achter zich zal krijgen. Tegen mijn eigenlijke overtuiging in loop ik met hem mee. Ben ik dan mijzelf? Neen. U zult dat. ten aanzien van stroohoeden althans, onmiddellijk toege ven. Doet u het ook ten aanzien van het Ne- derlandsche volk, waarvan u deel uitmaakt? Bent gij er u wel van bewust dat het Nederlandsche volk zelfs in dezen tijd vooral ervoor moet zorgen, zichzelf te blijven en te beseffen dat het volkomen In staat is zijn eigen bestuurs-stelsel te bepalen en te vol gen? Want dat kunnen we niet alleen, maar dat móeten we doen. Als er een dictatuur kwam zou dat niet het werk zijn van een bepaal den meneer, die thans, gelijk de Onbekende Soldaat, als De Sterke Man wordt aangeduid, maar van het feit dat er een zóó sterke strooming eenerzijds in het Nederlandsche volk was, die de dictatuur wenschte, en een zoo verdeelde en machtelooze boel anderzijds, die er zich aan onderwierp, dat deze revolu tie in ons staatsbestel niet meer tegen te houden zou zijn en de dwang van een enke ling ons zou moeten gaan beheerschen. Is het zoover gekomen met ons? Ik geloof het niet, ik weiger het te gelooven. En als iemand het mij toeroept heb ik net hetzelfde gevoel als vanmorgen, toen ik die circulaire van dien hoedenwinkelier las. Begint hij over onze nationale tradities, hetgeen hij zeker zal doen, dan zal ik hem onmiddellijk antwoor den dat tot die tradities een innige afkeer van de dictatuur behoort, en dat het Neder landsche volk er nimmer geschikt voor is gebleken. Begint hij over hetgeen in Italië en Duitschland gebeurd is dan zal ik hem ant woorden dat dit andere landen zijn. met an dere volken, totaal andere geestesgesteldhe den en een geheel verschillend verloop van zaken. Spreekt hij over corrupties tijdens het parlementarisme in die landen dan zeg ik, dat deze corrupties ons, bij het regelen van ons staatsbestel, evenmin iets aangaan als het feit, dat b.v. Italië 40 pCt. analphabeten telde toen het de dictatuur invoerde. Die cor rupties zijn niet door Hollanders gepleegd, en analphabeten telt ons volk al sinds lange tijden vrijwel niet meer. Onze cultuur be hoort tot de hoogst staande in de beschaafde wereld. Ofschoon wij maar een klein volkje zijn, wordt die cultuur zeer gerespecteerd. Aan flinke kerels, aan menschen tot daden in staat, aan „sterke mannen" heeft liet ons nooit ontbroken. In vergelijking met andere landen slaan wij ons door de crisis-rampen heen op een wijze, waaraan de meeste volken een voorbeeld kunnen nemen. Er is veel leed, er zijn groote moeilijkheden, maar dat neemt niet weg dat de toestanden in de meeste landen stukken slechter zijn. Het is waar, dat er door politieke verdeeld heid veel verslapt is. dat een stelsel dat goed werkte in de laatste jaren is gaan falen door het gemodder met Kamerminderheden, het halve werk met extra-parlementaire regee ringen. Welnu, het is naar mijn overtuiging de plicht van de staatspartijen, die in die Kamer vertegenwoordigd zijn en dat zijn er volstrekt niet drieënvijftig, waarvan ver reweg de meeste geen enkelen zetel zullen halen, maar acht, waaronder zes groote die meer dan 90 pCt. van de zetels bezetten, om te voorkomen, dat deze zeer verkeerde toe stand blijft bestendigd. Uit de sterke partijen dient de aandrang, de wil, de eisch tot samenwerking in des lands belang te komen. Een Nederlandsche regeering die op een Kamermeerderheid steunt is alleszins sterk genoeg om goed te regeeren en het gezag ten volle te handhaven hetgeen natuurlijk een absolute eisch is en blijft over een volk als het onze. Een volk dat met rede, met gezond verstand zich heusch goed laat regeeren, zooals onze tra dities bewijzen. Een volk dat nuchter en be daard genoeg is om het belang van orde en gezag te erkennen, en dat allerminst zijn heil ziet in gewapende avonturen, van wel ken aard ook. Integendeel. Gisteravond heb ik in een fascisten vergadering een spreker hooren afgeven op alle denkbare soorten van Nederlanders, o.a. op den rustigen burger. De spreker vond het noodig er daarbij aan te herinneren dat wij in meer dan een eeuw geen oorlog hebben gehad, behalve wat ko loniale conflicten waarvan niemand zich veel aantrok. Wij hadden eigenlijk in al dien tijd, volsens hem, niets gedaan. Hoe durft de man de nonsens uiten! Hoe durft hij in dergelijken trant te hitsen! Niets gedaan! Hebben wij constructief niets ge daan? Hebben de. Nederlanders in en buiten het land geen prestaties volbracht, waarop wij terecht trotsch zijn en die de geheele wereld bewonderd en erkend heeft? Hebben wij in sociale organisatie niet, een hoogte bereikt waaraan groote naties als de Engel- sche en de Fransche ik ken hun organi saties bij ervaring een voorbeeld kunnen nemen en er een massa van leeren? Niets gedaan! En ons schamen omdat wij in meer dan een eeuw geen oorlog hebben gevoerd. Bah! Er is een groot programpunt voor ons allen: Wees u zelf! En dat beteekend: Heb zelfver trouwen. Erken uw medemenschen. Weet hen te.waardeeren. Laat u niet domweg meeslepen. Kijk om u heen, en stel uw eigen gezond oor del over b-t Hollandsche volk en de Holland- sche cultuur vast. Gij kunt het en zij mo gen er beide wezen! R. P. C. DE DOOD BLIJFT IN AMSTERDAM'S RAAD. ZETEL NIET TER BESCHIKKING GESTELD In den gemeenteraad van Amsterdam heeft de heer C. de Dood, die naar de com munisten is overgegaan, een verklaring af gelegd over zijn uittreden uit de S.D.A.P. Tevens zei hij er niet aan te denken zijn ze tel ter beschikking van die partij te stellen. Hij motiveerde dit. met te zeggen, dat de partij l\aar program niet is nagekomen, dus niet meer bestaat. Wethouder Boekman (S.D.) voegde hem hierop toe: Walgelijke zeteldief! De heer Woudenberg (S.D.) zei, dat het vertrek van den heer De Dood voor de fractie een opluchting was; zoodra deze heer geen financieele belangen meer had bij de partij, is hij er uitgegaan. Aangezien hij zich steeds onsterfelijk blameerde, ziet men hem met vreugde vertrekken. Het gevolg van het blijven zitten van den heer De Dood is, dat de communistische fractie te Amsterdam thans 5 leden telt en de sociaal-democratische 15 in stede van 16. Alle scholen zijn gesloten In het dorp en in de stad, Juichende scholieren kozen Haastig het Paaschhazenpad. De natuur lokt hen naar buiten, In haar feestslijkst seizoen. Jonge groene menschen zoeken. (Soort zoekt soort) het jonge groen. Er bruist nieuwe levensblijheid Door de zakelijke straat, Als een wind van jonge vrijheid. Die zich niet bedwingen laat. Zie, wij zouden kunnen zeggen Tot die levensblije jeugd: Kalmpjes aan, er is geen reden Voor die onbezorgde vreugd. 't Jonge groen is enkel franje. Zonneschijn is toch maar schijn, Weet, dat deze droeve tijden, Zwaar van levenszorgen zijn. Maar ik wil u wel bekennen, Zoo'n betoog komt niet van mij. In de Paaschvacantie-stemming Kies ik liever hun partij. Als wij oud doen en ontmoedigd Komt het zeker niet terecht. Laat ons jong zijn mft de leuze: 't Leven is nog niet zoo slecht. P. GASUS. De Duitsche minister Goering (rechts) bij zijn bezoek aan Italië, ivaar minister Balbo de eerste teas. die hem begroette. Na afloop van een fascistische vergadering. Uitmuntende politieregeling voorkwam erger. Woensdagavond laat is het te Haarlem we derom tot eenige ongeregeldheden gekomen. Zooals bekend hield de Nationaal Socialisti sche Beweging (de partij van Ir. A. A. Mus- sert) een vergadering in de Gemeentelijke Concertzaal, waarvan men een verslag elders kan aantreffen. De politie had reeds vroeg in den avond ervoor zorg gedragen, dat de omgeving van de Concertzaal geheel was afgezet, en alleen hun die de vergadering wilden bezoeken, of die in de nabijzijnde straten woonachtig wa ren, werd doorgang verleend, Een uitgebreide politiemacht hield de menigte, die uit vele honderden bestond, voortdurend in beweging, zoodat het vormen van groepen uitgesloten was. Een charge Even voor acht uur moest een charge op den hoek van de Korte Veerstraat en de Ri- viervischmarkt worden uitgevoerd, daar een te groote menigte aan het bevel tot versprei den niet voldeed. Het was er echter een van onbeduidenden aard en de politie beperkte zich verder dan ook wederom de menschen tot doorloopen aan te manen, waaraan meest al gewillig gevolg werd gegeven. In de Gemeentelijke Concertzaal bleef alles eveneens rustig; het verwijderen van eenige ongewenschte personen gaf evenmin tot inci denten aanleiding. In de zaal waren talrijke politie-agenten aanwezig, terwijl de fascisten bovendien meenden een zgn. „weermacht" te moeten organiseeren om eventueele onregel matigheden te kunnen keeren. Op de Groote Markt hadden zich groote groepen gevormd, waaronder communisten en leden der O.S.P., die spreekkoren hadden gevormd en luide „Weg met oorlog en fas cisme" galmden, waartoe het verder beperkt bleef. Om kwart na elf was de vergadering ge ëindigd, en de bezoekers keerden ieder op eigen gelegenheid terug, behoudens zij die per autobus (twee in getal) uit Utrecht waren ge komen en een tweede groep die per trein Haarlem wilde verlaten. In formatie begaven de geuniformde fascis ten zich op een drafje naar de gereedstaande autobussen: de geheele omgeving was afgezet. Tegelijk vormde zich de tweede groep van naar schatting een zeventig man, 'niet allen in uniform), die zich naar het station begaf, begeleid door politie-agenten te voet. per rij wiel en per motor. Rechercheurs en vele in specteurs waren aanwezig, evenals enkele politie-honden. die echter den geheelen avond geen dienst hebben gedaan. Onder ..Heil"-geroep maakte men zich op weg, luidkeels vaderlandsche liederen zin gend. Daar het echter reeds elf uur was geweest 'het tijdstip waarop muziekmaken is verbo den) maakte de politie met een kort bevel daaraan een einde. Enkele anti-fascisten waren in de nabij heid van den stoet doch het roepen van „Rood front" alsmede het zingen van de „In ternationale" was nauwelijks hoorbaar. Toen men op de brug over de Nieuwe Gracht was werd plotseling van de grachten af met steenen geworpen waardoor een lantaren die langs den weg staat, werd verbrijzeld. Direct daarop werden eenige groote straatkeien naar de marchee- rende groep geworden, die echter geen van alle iemand hebben geraakt. Onmiddellijk waren een tiental agenten bij een die de samengestroomde menigte aan beide zijden van de gracht door sabel-char ges en waarschuwingsschoten uiteen joeg. In een oogwenk was op deze plaats geen sterveling meer te bekennen. Uit de andere zijstraten echter kwamen toen de anti-fascisten weder te voorschijn, onder het roepen van „Honger Duitschland" en dergelij ke. Een korte doch krachtige charge was tel kens voldoende om den Jansweg weer vrij te maken. Een ruit van een der autobussen moest het echter nog ontgelden, doch zoover bekend, is niemand daarbij getroffen. Inmiddels bereikte de stoet zonder verder lastig te zijn gevallen den ingang van het station en verdween. Ook do autobussen, ge ëscorteerd door de motorpolitie, verlieten zonder verdere incidenten Haarlem. Slechts zeer korten tijd bleef het in de om- geving van het station eenigszins rumoerig: een enkele charge werd nog uitgevoerd, en de Kruisweg nog eens schoongeveegd, doch daar alle fascisten waren vertrokken, von den de anti-fascisten geen aanleiding meer tot het veroorzaken van rumoerigheden. Voor al de motorpolitie hield nog eenigen tijd een oogje in het zeil; er was echter geen reden meer om tot optreden over te gaan In den loop van den avond zijn de burge meester, de heer C. Maarschalk en de com missaris van politie, de heer E. II. Tenckinck evenals enkele leden van de rechterlijke macht, zich persoonlijk van den toestand op de hoogte komen stellen. Naar wij hedennacht reeds vernamen zijn er geen arrestaties verricht. Evenmin heeft voor zoover bij de politie bekend was, iemand eenig letsel opgeloopen. In het gebouw van den Protestantenbond hield het Verbond van Nationaal Herstel een vergadering, waarvan eveneens een verslag in dit nummer is opgenomen. Ook daar waren eenige agenten en een re chercheur met een politiehond terordebewa- king aanwezig. Deze vergadering Is echter ge heel rustig verloopen. Wij kunnen niet na!at°n erop te wijzen, dat het tactisch optreden van de politie gedurende den geheelen avond .en ae wijze waarop men over het algemeen de orde heeft gehandhaafd, niet anders dan lofwaardig kan worden genoemd. Uit het Politierappoi-t ontvingen wij clc volgende officieele lezing van de Woensdag avond alhier plaats gehad hebbende relle tjes: Tijdens de vergadering van de nationaal- socialisten in de Gemeentelijke Concertzaal heeft de politie een troep jongens, die een dreigende houding aannamen, met de sabel in de richting van de Groote Houtstraat verspreid. Op den hoek van deze straat en de Groote Markt werd een inspecteur van politie met een steen gegooi. De politie trek hierop wederom de sabel en verspreidde de menigte. Na afloop van de vergadering heeft de po litie een troep nationaal-socialisten naar het station geleid. Bij de Jansbrug stond een groote menigte, die eveneens een dreigende houding aannam. De leidende inspecteur oordeelde het noodig om de sabel te trekken en de menschen te verjagen. Er werd met steenen gegooid, waardoor een lantaarn en een ruit van een tram verbrijzeld werden. In die tram zat een meisje, dat door de glasscherven licht aan het voorhoofd ge wond werd. Om den menschen schrik aan te jagen heeft een rechercheur nog twee scho ten in de lucht gelost, waarop dc menigte in alle richtingen de vlucht nam. De troep nationaal-socialisten kon daarop zonder verdere incidenten het station be reiken. Later moest de politie op de Friesche Var- kensmarkt wederom de sabel trekken omdat een menigte, die blijkbaar op iets stond te wachten, zich niet wilde verwijderen. Hier werd met een steen gegooid naar een auto bus met fascisten op de Jansbrug. die op weg was naar Amsterdam. Ook van dezen wagen werd een ruit vernield. Niemand werd gewond. Ook bij de Amsterdamsche Poort werd met steenen naar een autobus met fascisten gegooid. Op de Oude Groenmarkt hebben twee po litie-agenten met politiehonden ruim baan gemaakt, omdat hier het verkeer ernstig gehinderd werd. Een voorbijganger werd door één der honden in den 'rug gebeten, maar volgens zijn eigen verklaring was de wond niet ernstig. Geen nieuwe katholieke partij in Duitschland (2e blad. Ie pag.) Een der beklaagden uit het proces-Vickers in Moskou legt een ..bekentenis'1 af. i2e b ad, lc pag.) Weer ongeregeldheden te Haarlem. Ge blad. Ie pag.) Verrassend slot der raadszitting. De burge meester draagt oen aangenomen motie over de intcrpellatie-Joosten ter vernietiging voor. (5e blad. Ie pag.) De Raad heeft met 18 tegen 15 stemmen (links tegen rechts) aangenomen een voorstel- Joosten (s.-d.) tot het openstellen van schouwburgen en bioscopen op feestdagen. (5o blad. Ie pag.) Dc gemeenteraad heeft met 31 tegen 2 stem men aangenomen het voorstel-Visser tot het doen opdragen van drukwerk aan druk kerijen, werkend onder collectief contract. (5e blad. Ie pag.) Sneevliet veroordeeld tot vijf maanden met aftrek van preventief. (Ie blad, le pag.) ARTIKELEN. ENZ R. P.: Wees U Zelf. (le blad. le pag.) Van onzen Londenschen correspondent: De Brïtschc gevangenen in Rusland. (2e blad. le pag.) Pk.: Prins Willem van Oranje als leider van den opstand. '3e b'ad 1 Fhr. dr. J. Mollerus: Aardappel-export bijna vernietigd. (5e blad. 2e Dag.) De bloembollen in bloei met de Paasehdagen. (3e blad. le pag Biovacantic-oord, het kindertehuis voor allen. (4e blad. 2e pag.) J. B. Schuil: „Twaalfduizend" door dc Kennc- mer Lyceumvereoniging, (4e blad le pag.) J. H. de Bois: Kunst in Bennebroek. (4e blad le pag.) K. de Jong: Muziekuitvoering in dc Klopper singelkerk. (4e blad. le pag.) GOEDE VRIJDAG. MORGEN. GOEDEN VRIJDAG. ZAL ONS BLAD NIET VERSCHIJNEN. DE HEER SNEEVLIET VEROORDEELD VIJF MAANDEN MET AFTREK VAN VOORARREST. De rechtbank te Amsterdam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den heer H. J. F. M. Sneevliet, verdacht van opruiing, en hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, met aftrek van het ge heele voorarrest, dat van 21 Februari af loopt. De heer Sneevliet moet dus nog ongeveer drie maanden gevangenisstraf ondergaan. De eisch was anderhalf jaar gevangenis straf i Door de Kroon is thans bepaald wat Haarlem aan Heemstede moet betalen. Vergoeding tof 3 jaar beperkt. Men weet dat de schadeloosstelling die Haarlem aan Heemstede moet betalen inge volge de annexatie gedeeltelijk reeds was vastgesteld. Bepaald was namelijk reeds wat Haarlem moest betalen voor de overgeno men bezittingen en voor de derving aan win sten uit de bedrijven door inkrimping van het gebied van Heemstede. Vastgesteld moest nog worden de vergoeding ingevolge artikel 22 der Annexatiewet (verminderde ontvangst aan belastingen door Heemstede.) Na wisseling van vele nota's.tusschen Haar lem en Heemstede was eindelijk (ongeveer 2 maanden geleden) door het college van Ged Staten van Noord-Holland het bedrag dezer schadeloosstelling vastgesteld. Het wachten was nu op de bekrachtiging daarvan door de Kroon- Op het departement van Binnenlandsche Zaken werd ons heden door Mr, Spitzen me degedeeld. dat dc Kroon de beslissing van Gedeputeerde Staten bekrachtigd heeft. Daarvan was mededeeling gedaan aan den Griffier der Staten. De regeering liet de pu blicatie der beslissing aan Ged. Staten over. De Griffier bevestgde ons de ontvangst van de beslissing van de Kroon, maar hij deelde ons mede. dat nog eenigen tijd met de publicatie gewacht moest worden, omdat de leden van Gedeputeerde Staten nog niet daarvan in kennis gesteld waren. Boven dien moesten ook dc betrokken gemeentebe sturen nog met de beslissing bekend gemaakt worden. Omdat het hier een voor Haarlem en Heemstede zoo'n belangrijke zaak geldt, heb ben wij getracht alsnog iets- over de beslis sing te weten te komen. Van betrouwbare zijde vernamen wij. dat Gedeputeerde Staten in laatste instantie de afloopende schadeloosstelling die Haarlem aan Heem stede moet betalen, v van 5 jaar tot 3 jaar teruggebracht hebben. Heemstede had een schadeloosstelling ge durende 10 jaar geëlscht Heemstede had over het eerste jaar de schade door de annexatie geleden op f 176.000 geraamd. Gekapitaliseerd wordt dit ongeveer 2 000.000. het maximum bedrag dat de wet voor de schadeloosstelling had gesteld. Over het bedrag dat Heemstede in het eer ste jaar na dc annexatie geleden heeft be stond zoo verzekerde men ons weinig verschil tusschen Haarlem en Heemstede. In hun berekeningen hebben Gedeputeerde Staten dit bedrag dan ook» steeds als maat staf aangenomen. Onze zegsman kon niet zeggen op hoeveel de schadeloosstelling precies bepaald is. maal ais het bedrag op f 176.000 zou zijn aange houden, wil het zeggen, dat over het eerste jaar f 176.000 betaald moet worden, over het tweede jaar ruim t 116.000 en over het derde jaar f 58.000. Totaal dus f 352000, plus de rente. Gedeputeerde Staten hebben aangenomen, dat Heemstede zich na een termijn van drie jaar hersteld heeft. De berekeningen zijn evenwel eenigszins ingewikkeld, omdat Haarlem in laatste in stantie getracht heeft om het verlies dat door Haarlem op het van Heemstede overgeno men woningcomplex Tuinwijk-Zuid geleden is, van de schadevergoeding af te trekken, trekken. Onze zegsman meende dat wel eenigszins inH het verlies van Tuinwijk gerekend is. maar hij wist niet met hoeveel daardoor het eenmaal aangenomen bedrag van het verlies van Heemstede verminderd was. Haarlem heeft ook getracht het verlies dat geleden is op de overgenomen terreinen van Rosenhart in aanmerking te doen nemen bij het bepalen van de schadevergoeding. In deze hebben Ged, Staten evenwel niet aan het verlangen van Haarlem voldaan. Onze zegsman had den indruk, dat de be slissing, die tenslotte in deze zaak gevallen is voor Haarlem niet ongunstig moet worden geacht, vooral niet omdat de termijn der af loopende schadevergoeding slecht tot drie jaar beperkt is.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1