De strijd tegen den vrouwenhandel. HAARLEM'S DAGBLAD DERDE BLAD ZATERDAG 22 APRIL 1933 De financieele toestand in Amerika. Senaatscommissie aanvaardt het inflatie ontwerp. MacDonald in New-York aangekomen. Zijn boodschap aan het Amerikaansche volk. Engeland niet beïnvloed door het loslaten van den gouden standaard in de Vereenigde Staten. Meeningsverschillen in de Oostenrijksche Heimwehrorganisaties. Amerika. MacDonald over zijn taak in de Vereenigde Staten. Reuter meldt uit New York dat MacDonald, de Britsche premier, gisteren aldaar is aange komen. Na zijn aankomst hield MacDonald, nadat hij door het stedelijk ontvangstcomité was begroet, een rede, die over geheel Noord- Amerika werd uitgezonden, waarin hij zeide, dat de geheele wereld oorlog voert tegen üe economische depressie en dat hij nu gekomen was om met den president van de V. S. den veldtocht tegen onverdienden nood te bespre ken. Evenals den vorigen keer komt hij in een geest van samenwerking tusschen goede buren. MacDonald verklaarde voorts, dat het los laten van den gouden standaard door Ame rika in het geheel geen invloed heeft op En geland. In een schriftelijke verklaring zei hij dat hij hoopte met den president een openhartige gedachtenwisseling te hebben over de groote verscheidenheid van economische en politieke vraagstukken en dat natuurlijk gedurende den korten tijd die ter beschikking staat geen definitieve schikkingen kunnen worden ver wacht, omdat ook andere landen er eveneens bij geïnteresseerd zijn, maar de weg voor een gemeenschappelijke actie moet worden ge baand. Met een specialen trein verliet MacDonald des avonds New York om zich naar Washing ton te begeven. Inflatie-amendement door de I Senaatscommissie aanvaard. De Senaatscommissie voor bankzaken heeft gisteren naar de Tel. verneemt haar goed keuring gehecht aan het z.g. inflatie-amen dement der Amerikaansche regeering. Een motie, waarin werd voorgesteld uit het ontwerp de bepaling te verwijderen in zake de vermindering van het goudgehalte van den dollar, werd met 10 tegen 10 stemmen verworpen. Aangenomen werd echter een amendement, waarin het Federal Reserve System wordt gemachtigd de inflatie te re gelen door aan de banken, die bij het Federal Reserve System zijn aangesloten, te vragen haar reserves te verhoogen of te verminde ren in verhouding tot de deposito's. Bij het Huis van Afgevaardigden zijn de monetaire voorstellen van Roosevelt als af zonderlijk wetsontwerp door Thomas inge diend. De president heeft opdracht gegeven, dat dit ontwerp snel zal worden aangeno men en dat de debatten zoo noodig moeten worden bekort, ten einde obstructie-tactiek der republikeinen te beteugelen. Het bestuur der republikeinsche fractie heeft echter als zijn meening te kennen ge geven, dat het nutteloos zou zijn zich in het Huis van Afgevaardigden tegen de inflatio- nistische voorstellen van Roosevelt te ver zetten, indien de Senaat die aanvaardt. Een hooggeplaatst ambtenaar van den Federal Reserve Board heeft verklaard, dat hij de aanhangige inflatie-wetgeving van ganscher harte goedkeurt als de „veiligste soort inflatie, die voortdurend door deskun digen kan worden geregeld, in het oog ge houden en gecontroleerd". Nederland vraagt inlichtingen over de inflatie-voorstellen. Ook de Nederlandsche gezant te Washing ton, dr. J. H. van Royen, heeft inlichtingen ingewonnen bij het ministerie van buiten- landsche zaken in verband met de inflatie- Voorstellen. De Herald Tribune meldt nog. dat men in vooraanstaande regeeringskringen overtuigd is, dat de nieuwe politiek het uitzicht ver betert op een overeenstemming in den naasten toekomst voor een internationaal wissel-beheer, dat de valuta's in hun onder linge vertiouding tot elkaar zal stabilisee- ren en een solieden grondslag zal verschaf fen voor het economisch herstel van ieder land afzonderlijk. Duitschland. Een waarschuwing aan de linksche Zweedsche pers. Het officieuze regeeringsbureau Wolff meldt officieel: In een deel van de Zweedsche pers. voorna melijk de marxistische en links-georiënteer de, wordt de gruwel-campagne tegen Duitsch land oniverdroten voortgezet- In Svenska Dagbladet is een „vluchteling" aan het woord, die volgens onze inlichtingen nie mand anders kan zijn dan professor Georg Bernhardt, de vroegere hoofdredacteur van de Vossische Zeitung. die stoutweg beweert, dat nog steeds Joden in Duitschland wor den opgehangen, mishandeld en uit hun brood gestooten. De ..vluchteling" beroept zich op soortgelijke verhalen in de Manches ter Guardian, waarbij van Duitsche zijde slechts behoeft te worden opgemerkt dat de. nu gerepatrieerde correspondent van dit linksche Engelsche blad te Berlijn lid was van de communistische partij. In Stockholms Tidningen wordt de geheele Duitsche pers gekleineerd en nog slechts be schouwd als „gramofoonplaten van het de partement van minister Goebbcls" dus zonder cenige eigen opinie of richting. Professor Holmgreen tracht tevens in Zweden een voortzetting van den boycot van Duitsche goederen te organiseeren en vindt voor zijn oproepen in de socialistische bladen een ge willig oor. De Duitsche regeering heeft alles gedaan om den buitenlandschen journalisten te Berlijn een juist inzicht in de veranderde binnenlandsche aangelegenheden van Duitschland te geven, maar naar het schijnt is al deze moeite tégenover de zucht tot las ter en kwaadspreken der marxisten en hun aanhangers tevergeefs De Duitsche regeering heeft er nu te Stock holm op laten wijzen dat de houding van een deel der Zweedsche pers, waaronder organen die officieus tot de regeeringsbladen mogen gerekend worden, niet bevorderlijk of ge schikt is om een basis te vormen voor de a.s. onderhandelingen tot hernieuwing van een Duitsch-Zweedsch handelsverdrag. Het nieuwe Pruisische ministerie. Het W. B. meldt uit Berlijn: Nadat de rijkskanselier op 11 April den rijkscommis saris voor het Pruisische ministerie van bin nenlandsche zaken, rijksminister Göring, tot Pruisisch minister-president had aangesteld, zijn gisteren de volgende Pruisische staats ministers benoemd: Minister-president: Herman Göring, te vens minister van binnenl. zaken: Rijkscommissïaris voor het Pruisische mi nisterie van financiën Popit-z, minister van financiën: Rijkscommissaris voor het Pruisische mi nisterie van justitie Kerrl minister van jus titie: Rijkscommissaris voor het Pruisische mi nisterie van wetenschap Rust minister van wetenschap, kunst en volksontwikkeling. Over het bezetten der Pruisische ministe ries van economie en arbeid, van landbouw en boschbouw worden tusschen ministerpre sident Göring en rijksminister Hugenberg. die deze departementen tot dusver als rijks commissaris bestuurde, nog onderhandelin gen gevoerd. Nadat de rijkspresident vïce-kanselier v- Papen had ontheven van zijn functie als rijkscommissaris voor het land Pruisen, heeft v. Papen gistermiddag den door Hitier be noemden nieuwen minister-president Göring de zaken van het Pruisische staatsminister ie overgedragen. Controle op nieuwe leden van de Stahlhelm. De afdeeling Berlijn van de Stahlhelm pu bliceert volgens V. D. de volgende verklaring: In door den bond uitgegeven pamfletten wordt o.m. verklaard, dat de Stahlhelm alle leden der bedrijfsorganisaties, wien tot nu toe het lidmaatschap der nationale bonden werd ontzegd, opwekt zich in de gelederen van de Stahlhelm te scharen. Uit deze verklaring meenen bepaalde krin gen te kunnen concludeeren, dat de Stahl helm de leden der K. P. D. en S. D. P.. die tot nu toe uitgesloten waren van het lidmaat schap der nationale organisaties, opwekt zich bij de Stahlhelm aan te sluiten. Dat dezen elementen, die nooit in aanmerking zijn gekomen voor het lidmaatschap van de Stahlhelm, evenals voorheen de toelating tot de Stahlhelm ontzegd blijft, spreekt vanzelf. Bedoelde aansporing richt zich slechts tot diegenen, wien op grond van hun positie en de pressie van hun superieuren het lidmaat schap van de Stahlhelm tot nu toe was ont zegd. Frankrijk. Een onderhoud Norman Davis- Daladier. Minister-president Daladier heeft Vrij dag een vrij langdurige bespreking gevoerd met Norman Davis. In welingelichte kringen wordt er de na druk op gelegd, dat deze bespreking in hoofdzaak betrekking heeft gehad op de recente gebeurtenissen in Amerika. Deze onderstelling schijnt te worden be vestigd, doordat de minister van Financiën George Bonnet later een bezoek heeft ge bracht aan Daladier. die later een langdurige conferentie heeft gehad met den gouverneur van de Banque de France. De Fransche ministers zullen Zaterdag ochtend een kabinetsraad houden. Oostenrijk. Tegenstellingen in de Heimwehrorganisatie. Donderdag zijn de leiders der Tiroolsche en Salzburgsche Heimwehren, benevens de lands leiders van Vorarlberg. Opper-Oostenrijk en Neder-Oostenrijk te Weenen bijeengekomen voor een bespreking over de meeningsver schillen binnen de Heimwehrorganisaties. Ook een vertegenwoordiger van bondsleider Starhemberg was aanwezig. Dr. Seidle, de Tiroolsche landleider. heeft nogmaals de noodzakelijkheid van een ver andering van de politieke koers der Heim wehren uiteen gezet. De landsleiders van Neder-Oostenrijk, Vorarlberg. en Salzburg hebben zich bij zijn opvatting aangesloten. De tegenstellingen tusschen Steidle en Starhemberg zijn thans zoozeer verscherpt, dat Steidle met voorbijgaan van Starhem berg een bijeenkomst van bondsleiders tc Weenen heeft bijeengeroepen, waar de mee ningsverschillen zouden worden besproken.. Deze zitting werd gistermorgen geopend. Toen Starhemberg hiervan in kennis gesteld werd, verzocht hij den bondskanselier te willen ingrijpen. FurstStahremberg. Dit werd toegestaan. Starhemberg liet daarop de oppositioneele landsleiders weten, dat zij uit hun functie zouden worden ont heven, wanneer zij nog verder moeilijkheden zouden veroorzaken. Bondskanselier Dollfuss zou dr. Steidle gedreigd hebben hem te ont heffen van zijn functie van veiligheidscom missaris in Tirol. Des middags werden de beraadslagingen van de bondsleiders voortgezet- De tot de Heimwehr behoorende minister van handel Jakoncig dreigde zijn ontslag te nemen, wanneer geen rekening gehouden werd met de wenschen van de oppositie. De oppositie eischt een opheldering van de ver houding tot de NSDAP. benevens een scher per optreden teger de sociaal democraten. Ook wordt met kracht aangedrongen op her- eeniging met den Steyerschen Heimatschutz Woordvoeroer der oppositie is de Salzburg sche Landsieider. Huber, die kort geleden zich heeft uitgesproken voor het scheppen van een nationaal front in Oostenrijk, ook tegen den wil van Starhemberg in. Politieke stakingen verboden. De Oostenrijksche ministerraad heeft het besluit genomen een verbod uit te vaardigen van politieke stakingen voor alle openbare bedrijven. Zuid-Amerika. Uitwisseling van gevangenen in den Chaco? Medegedeeld wordt, dat Paraguay en Bo livia overeengekomen zijn hun krijgsgevan genen uit te wisselen. Niet-officieel wordt medegedeeld, dat tus schen Nanawa en Falcon een nieuwe botsing tusschen de beide legers heeft plaats gevon den, waarbij de Boliviaansche troepen een groot aantal geweren en mitrailleurs zouden hebben verloren en 250 dooden op het slag veld zouden hebben achtergelaten. GRATIEVERZOEK VOOR THORNTON EN MACDONALD. BESLISSING SPOEDIG VERWACHT. LONDEN, 21 April (V.D.) Het verzoek om gratie voor de beide tot gevangenisstraf fen veroordeelde Engelschen Thornton en MacDonald is Vrijdagmiddag te Moskou inge diend bij de Russische Centrale Executieve Commissie. De beslissing wordt over onge veer twee dagen verwacht. WARSCHAU. Vanmiddag zijn de Engel sche ingenieurs Cushny, Gregory, Monkhouse. Nordwall en diens vrouw, die uit Rusland zijn verbannen de Russisch-Poolsche grens gepasseerd. Zij werden verwelkomd door 14 Engelsche journalisten, die per vliegtuig wa ren aangekomen, doch zij weigerden ecnigc verklaring af te leggen. Vanavond zullen zij te Warschau aankomen, vanwaar zij via Berlijn naar Londen zullen vertrekken. Veroordeelden kunnen in Rusland blijven werken. Als het verzoek tot wijziging der vonnissen van Thornton en MacDonald wordt verwor pen, zullen zij hun straffen moeten onder gaan. Reuter verneemt, dat hun zal worden toe gestaan hun beroep als ingenieur uit te oefenen bij de Russische electrificatie-werken onder toezicht van ambtenaren van de G.P.Oe. Zij zullen niet door gewapende cipiers be waakt worden. Evenals iedere andere Sovjet-arbeider zul len zij een roebel loon per dag ontvangen, waarvan echter een deel zal worden inge houden voor voedsel en verblijfkosten. BEMIDDELING IN IIET LOONCONFLICT BIJ CITROëN. PARIJS. 21 April (V.D.). De minister van Arbeid, als bemiddelaar optredende in het loonconflict bij de Citi-oënfabrieken, heeft voorgesteld de loonen te verlagen tot een maximum van 2 millioen francs per maand. De laatste eisch der directie was een be zuiniging op de loonen van 2 millioen 700.090 francs. De vertegenwoordigers der arbei ders hebben verklaard genoegen te zullen nemen met een regeling, waarbij de loonen met niet meer verlaagd zullen worden dan in totaal 1 millioen francs per maand. BRITSCH-NEDERLANDSCHE BESPREKINGEN OVER DE KATOENINDUSTRIE. LONDEN, 21 April (V.D.) Vertegen woordigers van de Britsche en de Nederland sche kantoenhandelaren zijn te Manchester bijeen gekomen ter bespreking van de kwes tie der tarieven en de wenschelijkheid den handel te regelen door de vaststelling van quota. De vertegenwoordigers zullen bij hun respectieve regeeringen rapport uitbren gen. Het rapport van de enquete-commissie naar het Verre Oosten. De noodzakelijkheid van een sluiting der huizen van ontucht over de geheele wereld betoogd. (Van onzen correspondent.) Genèvc. 19 April. De twee zuster-commissies van den Vol kenbond. die voor de bevordering van de Kinderwelvaart en die voor do bestrijding van den vrouwenhandel, heb bén overeen komstig de traditie weer onmiddellijk ach ter elkander vergaderd. Nauwelijks waren in de eerste commissie de beraadslagingen over de werkloosheid en de jeugd, over de blinde kinderen en over de wenschelijkheid van bijzondere jeugdfilmen ten einde ge bracht. of de tweede commissie begon met de discussies over het zoo tragische onder werp van den handel in vrouwen en meis jes. Deze discussies waren dit jaar bijzonder belangwekkend, omdat de commissie een grooten voorraad nieuwe feitelijke gegevens over den omvang van den vrouwenhandel te harer beschikking had gekregen. Nadat vijf jaren geleden het Amerikaansche bureau voor sociale hygiëne aan den Volkenbond de noodige geldmiddelen voor een grondig onder.zoek naar het bestaan van den vrou wenhandel in Europa en Amerika geschon ken had. had dezelfde Amerikaansche in stelling thans een tweede langdurige en quête. die niet minder dan 18 maanden rei zen gevorderd had. mogelijk gemaakt, op dat meer licht over den omvang en de be staansvormen van den vrouwenhandel in het Verre Oosten zou verspreid worden. Het rapport van deze enquête-commissie, die den Amerikaan Bascom Johnson tot voorzitter had en verder uit een Poolsch en Zweedsch lid bestond vormde natuurlijk liet hoofdonderwerp der beraadslagingen van de Volkenbondscommissie voor de bestrij ding van den vrouwenhandel. De enquête-commissie was tot de overtui ging gekomen, dat de handel in vrouwen in het Verre Oosten zeker niet minder veelvul dig plaats vindt dan hier in het Westen van de wereld. Intusschen viel althans één belangrijke verbetering vast te stellen: de tijd, dat ook Westersche vrouwen zich laten verkoopen om in het Oosten een onzedelijk leven te leiden, schijnt voorbij te zijn. Het strenge toezicht, dat de politie in Europa en Amerika op de vrouwenhandelaars uit oefent, de vele waarschuwingen aan het adres der vrouwen om zich niet door al lerlei schoone beloften tot reizen naar het Oosten te laten bewegen, hebben het goede resultaat gehad, dat nog slechts zeer weinig Westersche vrouwen zich in het Verre Oos ten aan prostitutie overgeven. Volgens be trouwbare, door de enquête-commissie ver kregen inlichtingen schijnen op het oogen- blik in het geheele reusachtig-uitgebreide Verre Oosten nog slechts 174 Westersche vrouwen in huizen van ontucht zich op te houden. Minder gunstig was echter het oordeel der enquête-commissie over het aantal Ooster- sche vrouwen, die slachtoffers van den vrouwenhandel zijn. Terwijl de handel in Maleische en Siameesche vrouwen nog tot 'n bescheiden omvang beperkt is. waarbij vooral de toestanden in Nederlandsch- Indië een gunstigen indruk op de enquête commissie hebben gemaakt, zijn daarente gen de slachtoffers van den vrouwenhandel oiu^r de Japansche en vooral onder de Chi- neesche vrouwen talloos. En al bestaan er ook in Japan en China krachtige organisa ties, die het onteerende van den vrouwen handel aan de bevolking onder het oog brengen, de enquête-commissie acht zich toch verplicht de vrees uit te spreken, dat het nog heel langen tijd zal duren, voordat de openbare meening ook in China en Ja pan diezelfde mate van verachting voor de handelaars in vrouwen en meisjes gevoelt-, die gelukkig thans in de Westersche landen voor deze lieden bestaat. Op het oogenbiik bestaat helaas oij de vrouwenhandelaars in het Verre Oosten nog lang niet dat bewustzijn van de verachting, die men in het Westen voor hen gevoelt, dat hen ertoe beweegt hier de grootste geheim zinnigheid over hun beroep te betrachten. In het Oosten hebben de vrouwenhande laars daarentegen zelfs beroepsorganisa ties gevormd, wier leden volkomen over tuigd schijnen tc zijn. dat zij op ..fatsoen lijke" wijze hun brood verdienen! De en quête-commissie heeft in China en Japan zelfs verschillende uitnoodigingen van vrouwenhandelaars ontvangen, om de hui- zijn van ontucht, waarmede dezen in ver binding stonden, te komen bezoeken, ten einde zichzelf ervan te overtuigen, hoe voor treffelijk deze bordeelen zijn ingericht! Voor een groot deel zijn de ouders ln het Verre Oosten schuld eraan, dat de vrou wenhandelaars zoo schaamteloos optreden. Vooral in China komt het toch zeer vaak voor. dat de ouders uit eigen beweging nun dochters aan een vrouwenhandelaar tegen vergoeding van een geldsom uitleveren. De Chineezen stellen namelijk een eer erin. dat zooveel mogelijk manlijke nakomelingen uit de ononderbroken manlijke lijn zich in ge bed vereenigen, om een gemeenschappelij- ken voorvader te huldigen. De zoons staan daarom in een heel wat hooger aanzien bij de ouders dan de dochters, die dan ook Dij benarde financieele omstandigheden van een gezin aan vreemdelingen plegen afge staan of verkocht te worden, zonder da: de buren daarin iets onteerends zien. Onder deze omstandigheden wanhoop: de enquête-commissie eigenlijk aan een spoe dige bekeering van de openbare meening, Als meest doeltreffende maatregel ter on derdrukking van den vrouwenhandel, heeft zij daarom aanbevolen de aantasting van de beroepsorganisatie der vrouwenhandelaars door een sluiting ook in het Verre Oosten van de gedulde hulzen van ontucht. Als er geen bordcelen meer zullen bestaan, waar de handelaars hun slachtoffers steeds zul len kunnen plaatsen, zal dit bedrijf zijn zekerheid van winstgevend te zijn gaan verliezen en dus heel wat van zijn bekoring verliezen. Sluit de bordeelen! is dus ook met betrekking tot het Verre Oosten de leuze der enquête-commissie, gelijk dit vier ja ren geleden eveneens het geval was. toen het onderzoek in Europa en Amerika ten einde was gebracht. Veel regeeringen zijn het natuurlijk met deze leuze der deskundigen geheel eens De regeeringsvertegenwoordigers van die lan den, waar de reglementeering der pros titutie reeds is afgeschaft, beaamden vol komen den wensch naar een universccle navolging van hun goede voorbeeld. En ook dc vertegenwoordigers van landen als Frankrijk en Japan, die bordeelen nog toe staan. zien wel in. dat het op den duur tot een algeheele afschaffing daarvan zal moe ten komen. De Volkenbondscommissie is dan ook nog niet verder kunnen komen dan tot een er kenning van de juistheid van do slotsom der enquête-commissie, dat een universeele af schaffing van alle gedulde huizen van on tucht één der beste middelen in den strijd tegen den vrouwenhandel in het Verre Oos ten zou zijn, zonder hieraan echter reeds een positieve aanbeveling tot onmiddellijke sluiting van alle bordeelen te verbinden. Het Volkenbondssecretariaat heeft echter de op dracht gekregen een rapport uit te brenger, over de werking van de afschaffing der reglementeering der prostitutie daar. waar die reeds heeft plaats gevonden. Het volgen de jaar zal dan verder over dit onderwerp gesproken worden. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. HET LOSLATEN VAN DEN GOUDEN STANDAARD. WANNEER WORDT DE ECONOMISCHE WERELDCONFERENTIE GEHOUDEN? Het oordeel van Herriot. Aan boord van de ,.I!e de France" was het bericht van het loslaten van den gouden standaard door de Vereenigde Staten een groote verrassing. De Fransche deskundigen, die Herriot naar Washington vergezellen, verklaren, dat de situatie volkomen veran- derd is en dat de besprekingen te Wash ington thans op een geheel ander plan komen. De taak der Fransche delegatie zal zich meer dan ooit moeten beperken tot die van waarnemers. Men gelooft bovendien dat tengevolge van de thans intredende onzeker heid de Economische Wereldconferentie voor onbepaalde tijd uitgesteld zal worden. Herriot verklaarde dat Frankrijk gelukkig op een solide eiland leefde. Zoolang men nog in onzekerheid verkeerde hoe de storm zou afloopen, was het raadzaam een afwachtende houding aan tc nemen. Voorzichtigheid was meer dan ooit geboden want door de ineen storting van den dollar was elke maatstaf voor vergelijking verloren gegaan. Afwach ten en oppassen moest derhalve het Fransche devies zijn. Een speciale correspondent van de ..Matin" meldt van boord van de „He de France" dat men het houden eener Economische Wereld conferentie op het oogenbiik volkomen on mogelijk acht. Een tariefvrede of verlaging der douane-tarieven acht men - uitgesloten zoolang er geen maatschappelijke maatstaf voor de regeling van het internationale goe derenverkeer is. Dc Fransche deskundige Rist verklaarde dat men met een schommelen de valuta evenmin naar een internationale economische conferentie kon gaan als met een rekbare gummi-centimeter naar een stof fenhandel. Overigens is de Matin" van mee ning dat de landen die zooals Frankrijk tot nog toe den gouden standaard wisten te handhaven, zooals Nederland en Zwitserland een aantal beschermende maatregelen zul len moeten nemen. ONTVOERDE JONGEN TERUGGEGEVEN. CHICAGO, 21 April (Reuter). De 17-jari- ge zoon Jerome van den financier Factor, welke de vorige week door bandieten werd ontvoerd, is aan zijn ouders teruggezonden. HITLER VERDEELT ZIJN GESCHENKEN. OOK AAN JODEN? BERLIJN. 21 April (Reuter). Bij dc vcrdec- ling onder de armen der rijke gaven, welke het Duitsche volk aan Hitier bij zijn ver jaardag heeft geschonken, zal geen rekening worden gehouden met godsdienst, ras, of po litieke partij. DE ONTVOERING VAN LINDBERGH'S ZOONTJE. NIEUW LICHT IN DE ZAAK? PARIJS. 21 April (Reuter). Een Tsjecho- Slowaaksch metaalbewerker te Maubeuge heeft de politie aanwijzingen gegeven welke misschien eenig licht kunnen brengen in de ontvoering van het zoontje van Lindbergh. De man is in New-York bekend geraakt met een zekere Ninicko, die zooals later bleek, leider was van een bende welke speciaal haar werk maakte van kinderontvoering. Ninicko schreef zelf de brieven waarin hij het losgeld eischte. De politie heeft de zaak in onderzoek. EEN STRIJDFRONT ZWART-WIT-ROOD. DANTZIG. 21 April. (V.D.) De Stahl helm, de Duitsch Nationale Volkspartij en een aantal patriottische organisaties te Dantzig publiceeren een gemeenschappelijke verklaring, waarin zij meedeelen. zich te heb ben aaneengesloten tot een strijd front Zwart Wit Rood. dat een concentratie wil zijn van allen, die in de toekomst Dantzig Duitsch willen houden op de door president Ziehm met kloek beleid gevolgde wijze. GROOTE HOEVEELHEDEN OPIl'M IN BE SLAG GENOMEN. PARIJS. 21 April (V.D.) Te Marseille zijn aan boord van het uit het Verre Oosten teruggekeerde Fransche stoomschip „Thco- phile Gautier" niet minder den 250 K.G. opium in beslag genomen. De opium was verborgen in de hut voor zwakzinnigen. De opium zou te Istanbool aan boord zijn genomen. In verband mot deze kwestie zijn ccriigc arrestaties verricht.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9