VIERDE KLASSE. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. DE UITSLAGEN. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. R.K. VOETBAL HANDBAL VOETBALNIEUWS ATHLETIEK KRACHTSPORT RESERVE 2e KLASSE A. W. F. C. 2—R. C. H. 2 (3—4) R. C. H. 2 KAMPIOEN Door zelf In de morgenuren in Wormerveer van het sterke W. F. C. 2 te winnen en na de nederlaag van H. R. C. 2 tegen V, S. V. 2 kan R. C. H. 2 zich kampioen van haar afdeeling noemen. Dit resultaat, is behaald na een uiterst spannend en vooral voor de R. C. H.-ers moeilijk seizoen, een resultaat overi gens waarop R. C. H. 2 o.i. de meeste aan spraak kan doen gelden, omdat het elftal werkelijk het beste voetbal speelde. Reeds in de eerste minuten moest Schuur man na een hoog schot, dat hij onvoldoende kon wegwerken, toezien dat hij gepasseerd .werd. (10). Hoewel R. C. H. daarna voortdurend in de meerderheid was, duurde het toch nog ge- ruimen tijd, voordat Ruigrok na mooi door zetten gelijk wist te maken. Herhaaldelijk zwermde daarna de bal om het W. F. C.-doel doch na het verstrijken van de eerste helft was de stand nog 11. Direct na het begin van de tweede helft maakte Kedde -er 1—2 van, doch de vreugde was van korten duur, binnen enkele minuten was het weer gelijk. R. C. H. was ook nu weer sterk in de meerderheid, kon echter op het effectvolle terrein niet in haar spel komen, terwijl de W. F. C.'ers speelden alsof het le ven er af hing. Toch nam R. C. H. weer de leiding, maar uit een corner werd het 3—3. totdat één minuut voor tijd Kedde zijn elftal van dichtbij aan een vierde doelpunt hielp (34V De tijd ontbrak verder voor de thuis club om nogmaals gelijk te maken. R.C.H. haalde derhalve een zwaar bevoch ten, verdiende overwinning. Het elftal speelde met: Schuurman, Van Thiel, Kaestner, Hessels. v.d. Berg, Walewijn. v.d. Werve, Kedde, Ruigrok, de Geus, Meyer, R.C.H. 2 moet nu promotiewedstrijden spe len tegen A.F.C. 2. No. laatst van de reserve eerste klasse en Spartaan 2, kampioen van de andere afdeeling. De kans is er dus thans om de voor twee jaar verspeelde plaats in de reserve eerste klasse te heroveren. V. S. V. 2—H. R. C. 2 (3—2) V. S. V. II had gisteren de leiders van haar afdeeling op bezoek. Voor deze ontmoeting- bestond niet in het minst van Helaersche zijde, vrij veel belangstelling Het is een span nende en forsche wedstrijd geworden. V. S. V. miste o.a.ïn haar voorhoede Spoor, doch had de oud-eerste elftallers Van der Lugt en Michel in de gelederen. Met de rust had zij zich reeds van een 2O-voorsprong verzekerd, doch dit bleek voor H. R. C. geen beletsel om na de thee doelman Noorman tweemaal het nakijken te geven. Een span nende en vaak harde strijd om de leiding ontspon zich, waarin V. S. V. zoo gelukkig was aan het langste eind te trekken. De doel punten van V. S. V. werden gemaakt door v. d. Lugt, Michel en Buyck. BeverwijkVrone (120) De laatste competitiewedstrijd der Wijkers is de grootste overwinning geworden van de geheele reeks. Tc twee uur wordt begon nen. Direct ontwikkelen beide partijen een vlug, aantrekkelijk spel; niemand zou deze groote overwinning hebben durven voor spellen. Vrij spoedig forceeren de bezoekers een corner, die wordt weggewerkt. Dadelijk daarop krijgen de Wij kers ook een corner te nemen, die wordt naastgeplaatst. Reeds zijd bijna twintig minuten gespeeld, als Bever- wijks linksbuiten een goeden voorzet geeft, waaruit de invaller rechtsbinnen onhoud baar doelpunt. De linkei'vleugel der Wijkers krijgt wel wat veel vrij spel, waaruit steeds gevaarlijke momenten ontstaan, welke dan ook het tweede en het derde doelpunt op leveren. De aanvallen van Vrone zijn zeker niet zonder gevaar. Als de Wijkers weer het offensief overnemen, ontstaat een corner, die door den midhalf in een doelpunt wordt om gezet (40). Na de rust direct een aanval der Wijkers, waarbij de bal door den midvoort in het doel wordt gewerkt. De aanvallen der Wijkers worden menigvuldiger; als één der achter spelers van Vrone onoordeelkundig terug speelt, is de stand 6—0. De achterhoede van Beverwijk is in topvorm. Zelfs een penalty wordt door Beverwijk's keeper gestopt: het zeker verdiende tegenpunt blijft uit. De Wij kers voeren met tusschenpoozen den stand op tot 12—0. Als het einde daar is, heeft Beverwijk de competitie besloten met de volgende cijfers: gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. 18 17 1 0 35 79—21 1 A: R. C. H. 3Damiaten 6—3 RipperdaV. S. V. 3 4—2 E. H. S.—Kinheim 2 1—1 1 B: E. D. O. 4—1. V. O. 5—4 R. C. H. 4—D. W. O. 5—2 D. I. O.—Haarlem 3 3—1 Bloemendaal 2Stormvogels 5—6 2 A: Haarlem 3a—Stormvogels 4 5—2 2 B: Geen wedstrijden. 2 C: D. I. O. 2Schoten 2 a 52 DrosteHillegom 2 20 V. V. H.Zeemeeuwen 2 06 (Zeemeeuwen 2 is kampioen). 2 D: Geen wedstrijden. 3 A: R. C. H. 7—Kenau 2—5 Bloemendaal 3D. W. O. 123 3 C Beverwijk 4Heemstede 3 91 3 D: R. C. H. 9—V. V. H. 3 14—1 3 F: HeemstedeD. I. O. 4 100 3 G: D. S. K. 3Bloemendaal 5 1—4 Vijfhuizen 2Hillinen 5 21 (Hillinen 5 heeft geprotesteerd.) Hillinen 2—Haarlem 7 60 3 I: E. D. O. 6—Hillinen 4 12—0 3 J: Hillinen 3—R. C. H. 11 4-0 (Hillinen 3 is kampioen). Hillegom 3—Vijfhuizen 3 14—1 JUNIORES. Afd. A: E.D.O. a—Stormvogels a 4—6 Bloemendaal aR. C. H. a 34 Haarlem a—Zandvoort a 1—1 Afd. C: R. C. H. c—DeCeO. 11—0 Afd. D: Bloemendaal cH. F. C. b 24 Afd. E: Bloemendaal dBeverwijk 37 R. C. H. f—Kennemers c 0—14 I.V.O. b—R. C. H. e 0—2 ADSPIRANTEN. Stormvogels aBeverwijk a 22 Kinheim bBeverwijk b 09 Beverwijk dV. S. V. a 31 Ranglijstjes. Eerste klasse A: gesp.gew.gel.verl.pnt v -t gem. 17 14 2 1 30 74—28 1.76 R. C. II. 3 Ripperda E. H. S. Kinheim 2 H. F. C. 3 Damiaten E. D. O. 3 Haarlem 4 Schoten 2 V. S. V. 3 R. C. H. 5 17 13 18 10 18 9 18 18 18 17 17 16 3 27 6 22 7 20 8 16 8 16 10 14 10 11 10 10 11 8 Eerste klasse B: 18 12 3 3 27 59—30 1.59 66—38 1.22 55—40 1.11 48—52 0.89 53—76 0.89 49_60 0.77 44—74 0.65 40—64 0.59 35—61 0.50 63—36 1.50 D. I. O. Stormv. 3 R. C. H. 4 Spaarnev. I. V. O. E. D. O. 4 Bl'daal 2 Haarlem 3 D. W. O. 15 17 16 17 17 17 18 18 17 4 19 5 21 6 18 7 7 19 8 16 9 12 11 12 13 7 33—24 1.27 53—45 1.24 47—37 1.13 47—35 1.12 52—55 1.12 53—50 0.94 40—59 0-67 39—60 0.67 28—56 0.41 EERSTE KLASSE A. Ripperda—V. S. V. 3 (4—2) Ripperda begint met negen m. m; na ongeveer een kwartier is zij compleet. Ripperda neemt direct het spel in handen. Eenige gevaarlijke schoten weet de keeper van V.S.V. met de grootste moeite uit zijn doel te houden. V.S.V. zit intusschen ook niet stil; het Rip- perda-doel ontkomt ternauwernood aan een doorboring, wanneer een paar schoten ra kelings over de lat gaan. Bij een aanval van Ripperda schiet Riet hof hard in, doch de keeper van V.S.V. weet het schot fraai tot een corner te verwerken. Geheel tegen de verwachting in gelukt het den middenvoor van V.S.V. zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven. (01). Nu is Ripperda oompleet; een hevige druk op het V.S.V.-doel ontstaat. Wanneer de rechtervleugel fraai opbrengt is het De Roo- de, die de partijen op gelijken voet brengt. (1—1). Even voor de rust gelukt het den midden voor van V.S.V., zijn club nogmaals de lei ding te geven. (12). De tweede helft is bijna geheel voor Rip perda. Spoedig weet Riethof van den vleugel af te doelpunten. (22). De uitvallen .van V.S.V. zijn niet van ge vaar ontbloot, maar Koster is voor zijn taak berekend; een paar harde schoten weet hij mooi te stoppen. Riperda verandert haar opstelling'. Riethof speelt nu middenvoor. Haar aanvallen zijn nu veel gevaarlijker, Wanneer De Roode goed doorgeeft is het Riethof die scoort. (32). Nog is het Ripperda niet genoeg; wanneer de rechtsbuiten fraai voorzet brengt Riethof zijn club in veilige haven (42). Als de scheidsrechter het einde aankondigt, heeft Ripperda een verdiende overwinning be haald. R. C. H. 3Damiaten (63) R. C. H. 3 KAMPIOEN. R.C.H. telt invallers voor keeper en W. Kedde, hetgeen geen beletsel is om direct het spel in handen te nemen. De invaller rechtsbinnen heeft er danig zin in; door zijn toedoen is binnen twintig minuten de stand reeds tot 30 opgevoerd. Damiaten werkt hard, doch vindt de Racing-achterhoede op haar post. Als R.C.H. 3 den stand tot 5—0 heeft opgevoerd, gelukt het aan Damiaten om een verdiend tegenpunt te scoren. Rust 51. Na de rust neemt de Racing het- wel wat al te kalm op. Damiaten weet uit een vrijen schop den achterstand te verkleinen. Het te korte samenspel van de R.C.H.'ers geeft aan de Damiaten-achterhoede volop gelegenheid om steeds in te grijpen. R.C.H. blijft echter sterker; zij scoort in deze periode haar zesden goal. Een toegestane penalty werd niet benut. Kort voor het einde maakt Damiaten nog een keurig doelpunt. Door deze 63 overwinning, welke in een uiterst prettigen wedstrijd werd behaald, heeft R.C.H. 3 het kampioenschap van de eerste klasse A beliaa-ld. Onze gelukwenschen. EERSTE KLASSE B. Bloemendaal 2Stormvogels 3 (56) Na een forschen wedstrijd wist Stormvo gels nog juist op het nippertje te winnen, na dat zij vrijwel de geheele tweede helft de overwinning al schijnbaar onbedreigd be haald had. In de eerste helft werd een vlotte partij voetbal gedemonstreerd. Er werd vooral in de voorhoeden meermalen goed gespeeld, en in korten tijd waren reeds vier doelpunten gescoord gelijkelijk over beide partijen ver deeld. Bloemendaal miste daarna een penalty waarna Stormvogels weer ten aanval trok. De linksbuiten loste een laag schot, dat langs het doel gevlogen zou zijn als de middenvoor niet zijn been had uitgestoken; nu verdween de bal onhoudbaar in den bovenhoek. In het begin van de tweede helft werd wat minder op den man gespeeld, wat het spel peil ten goede kwam. Met twee mooie doel punten bracht Stormvogels door haar rechts buiten en linksbinnen den stand op 25. Hierbij bleef het geruimen tijd, totdat de Bloemendaal-voorhoede een opleving kreeg en door fraaie schoten van Kohier en Nol zoowaar nog gelijk wist te maken. Stormvogels zag zich de overwinning bijna ontglippen, maar een zwak moment in de Bloemendaal-verdediging werd onmiddellijk door hen uitgebuit, om op het allerlaatste oogenblik met 65 te winnen. Scheidsrech ter Roodt had een moeilijke taak, maar wist ongelukken te voorkomen. K. C. H. 4—D. W. O. (5—2) Een prettige wedstrijd, die voor beide par tijen van geen belang meer was, heeft aan R.C.H. 4, dat met een viertal invallers ver scheen, een verdiende overwinning gebracht. Reeds kort na het begin weet R.C.H. 4 den doelverdediger van D.W.O. te passeeren. Een goed gelijk opgaande strijd ontstaat nu. tot dat R.C.H. 4 haar voorsprong vergroot. Voor de rust is de Racing doorloopend in den aan val, zonder echter verder te doelpunten. Na de rust het zelfde spel. R.C.H. vergroot haar voorsprong, waarna eindelijk D.W.O. het net weet ie vinden. R.C.H. blijft sterker en weet de score tot 51 op te voeren, alvorens D.W.O. ten twee den male scoort. Het einde brengt R.C.H. een 52 zege. EERSTE KLASSE B. E. D. O. 4—I. V. O. (5—4) De thuisclub heeft een keurige overwin ning behaald op het sterke I.V.O. Van het begin af gaat de strijd gelijk op. Beide kee pers worden aan het werk gezet. Toch heeft E.D.O. de beste kansen. Het is dan ook zeer verdiend als rust aanbreekt met een 21 voorsprong voor de thuisclub. De tweede helft pakken beide partijen weer flink aan. I.V.O. weet den stand weer gelijk te maken. (22). De doelpunten blij ken nogal goedkoop; beide keepers moeten nog tweemaal visschen waardoor de stand wederom gelijk is. (44). Nu ontstaat een vinnige strijd om de leiding, wat tenslotte aan de thuisclub gelukt. D. I. O.Haarlem 3 (31) Direct na het begin is D.I.O.. ondanks het nadeel van den wind, het meest in den aan val. De Haarlem-verdediging moet alles in het werk stellen om den vluggen rechter vleugel van D.I.O. in bedwang te houden. De Haarlem-uitvallen zijn meestal te door zichtig om succes te hebben. Toch is het Boot die eens kans krijgt. Het harde schot wordt echter door Offenberg fraai tot een hoek schop verwerkt. Wanneer D.I.O/s rechtervleugel goed op brengt is het Witkamp, die Klerk zijn hielen laat zien; met een hard schot geeft hij D.I.O. de leiding. (10). D.I.O. is niet meer te houden. Keer op keer moeten de Haarlem-backs tusschen beide komen om het gevaar te keeren. Bij een der aanvallen is Poelgeest er als de kippen bij om den voorsprong te vergrooten. (20). De tweede helft is nauwelijks begonnen of het gelukt Poelgeest den stand op (30) te brengen. Dit wordt Haarlem te erg; zij weet het spel eenigszins te verplaatsen. Wanneer bij een scrimmage voor het doel, Offenberg tot drie maal toe den bal uit zijn doel slaat, is het de linksbinnen van Haarlem, die den achter stand verkleint. (31). Hiermede schijnt al het kruit van Haar lem verschoten te zijn. Zij heeft niet veel meer in te brengen. Ook D.I.O. ziet geen kans meer, het tot een geldig doelpunt te brengen. Wel weet De Nieuwe tweemaal fraai te doel punten, maar beide worden geannuleerd voor buitenspel. Met D.I.O. in den aanval breekt het einde aan. Hiermede heeft D.I.O. een verdiende overwinning behaald. OM DEN H. V. B.-BEKER. SchotenHalfweg (30) Deze wedstrijd, die gespeeld werd om den H. V. B.-beker, is verdiend door Schoten met 30 gewonnen. Te tien uur stellen de elftallen zich op on der leiding van den heer Luijken. Schoten heeft eerst het windvoordeel, en is iets meer aanvallend. De uitvallen van Half weg zijn door hun snelheid niet ongevaar lijk, maar er wordt te onbesuisd geschoten. Wanneer Schoten een goeden aanval opzet, volgt er een keurige voorzet van rechts, dien Korf onberispelijk benut. (10). Wanneer een der backs van Halfweg den bal verkeerd op zijn schoen krijgt, vliegt het leder in eigen doel. (20). Halfweg ziet geen kans om het net te vin den, want Oorthuis en Putten staan flink te verdedigen. Spoedig is het rusten. In de tweede helft pakt Halfweg flink aan; Schoten wordt teruggedrongen, maar er wordt slecht geschoten. Schoten werkt zich wat los; als Maas den bal krijgt toegespeeld, weet hij den keeper te passeeren (3—0). Nu is Halfweg een geslagen elftal: er gebeurt niet veel bijzonders meer. Einde komt met een 30-zege voor Schoten. A.s. Zondag speelt Schoten de tweede ron de tegen Zandvoort op haar terrein aan den Vergierdeweg. Zaterdag was het den dag der eindwed- strijden. In de morgenuren hadden op den Middenweg, onder behoorlijke belangstelling, de finales plaats van de afd. DII f winnaars Verliezers) en van afd. D I (verliezers). De uitslagen hiervan waren als volgt: Afd. D II (Winnaarsronde) Gem. Lyceum 5Ambachtschool 6 24 Afd. D II (Verliezersronde): U.L.O. AS—U.L.O. A 7 0—1 Afd. D I (Verliezersronde): Willem de Zwijgelschool— Da Costaleerschool 1—0 Tevens hadden 's morgens nog twee wed strijden voor de afd. A plaats n.l.: H.B.S. (Velsen)M. T. S. 2—4 Rijkskweekschool—Gem. Lyceum I 72 De eindstand in deze afd. luidt: geso. gew. gel.verl. pnt. v.-t. H.B.S. A 4 3 1 0 7 23—8 M.T.S. 4 2 0 2 4 16—11 Rijkskweekschool 4 2 0 2 4 1213 H.B.S. (Velsen) 4 1 1 2 3 8—11 Gem. Lyceum 4 1 0 3 2 723 In de middaguren vonden op het met vlaggen getooide R.C.H.-veld te Heemstede de finales plaats van de afd. B C en Dl (winnaars). Bbegonnen werd met den wedstrijd H.B.S. BI —U.L.O. BI. U.L.O. BI kon eerst niet loskomen, zoodat H.B.S. B met de rust met 3—1 leidde. Daarna werd het zelfs 41. doch U.L.O. B kwam zoo onstuimig opzetten, dat het eind resultaat een gelijk spel 44 werd. Met het strafschoppen nemen was U.L.O. BI de ge lukkige. Het was een spannenden wedstrijd met zeer goed spel. Intusschen was op een tweede terrein dc wedstrijd voor de afd. Dl begonnen en wel O.L.S. 34 tegen O.L.S. 25. O.L.S. 34 had niet zooveel moeite met dezen tegenstander als cisteren met de Voorwegschool te Heemstede; het einde bracht een 30 overwinning voor O.L.S. 34 (Overtonstraat). Na afloop van dezen wedstrijd had de over dracht plaats van den wissclprijs, aangeboden voor de afd. lagere scholen door de afd. Haarlem van den Bona van Ned. Onderwij zers. De heer Rijkers zette de bedoeling van deze schenking uileen en reikte den prijs over aan Dr. Spoelder, voorzitter der school- voetbalcommissie. die hem op zijn beurt na een geestig speech je voor een jaar overdroeg aan O.L.S. 34 (Overtonstraat). De heer H. van Leeuwen, hoofd van School 34 nam den fraaien prijs voor zijn school in ontvangst. Inmiddels was de laatste wedstrijd van de afd. C. begonnen. Na spannenden strijd won Ambbachtschool 2 van Gem. Lyceum 3 met 3—2. Hiermede waren de schoolvoetbalwedstrij- den voor dit jaar weer ten einde. De win nende ploegen kregen In elke afd. het ge bruikelijke diploma; de speiers elk een speldje 'uitgezonderd in de verliezers afdeellngen). terwijl de finalisten van Dl en D II zoowel winnaars als verliezers allen een- reep cho colade in ontvangst konden nemen. De middaguitslagen waren: Afd. B: H.B.S. BI—U.L.O. B I 4_4 U.L.O. BI wint. Afd. C: Ambachtschool 2—Gem. Lyceum3 3—2 Afd. Dl: O.L.S. 34—O.L.S. 25 3_o Ook in Zandvoort hadden dit jaar voor het eerst wedstrijden plaats, waaraan door 7 scholen werd deelgenomen. Winnaar van dit zeer bescheiden tournooi was School B te Zandvoort. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. KennemerlandT weede Jeugd (11) (Na verlenging). Kennemerland telt verscheidene invallers, doch Tweede Jeugd verschijnt slechts met tien menschen. Aanvankelijk zijn de bezoekers sterker, waardoor de thuisclub 2ich hoofdzakelijk tot. verdedigen moet bepalen. Tegen de rust. komt ook Kennemerland meer in den aanval, doch het blijkt al spoedig, dat de voorhoede vrij wel ongevaarlijk is. De spelers wachten steeds te lang met schieten, waardoor de stevige backs der bezoekers herhaaldelijk opluchting kunnen brengen. Ook in de voorhoede van Tweede Jeugd ontbreekt een schutter. In de tweede helft is de thuisclub hoofd zakelijk in den aanval, maar het aanvalsspel blijft zwak. Hoe de spil der oranjehemden ook zwoegt en zijn voorhoede tal van fraaie ballen aangeeft, het helpt niets. Bovendien is keeper Jonker van Tweede Jeugd in goe den vorm. Li tal van moeilijke situaties weet hij te redden. Eindelijk wordt hij door een fraaien trekbal van Rijk Prins gepasseerd. Nog geen twee minuten daarna heeft Spek den gelijkmaker achter Berkemeyer gedepo neerd. Na tweemaal 45 minuten spelen is de stand nog gelijk, waardoor scheidsrechter G- dc Korte, die uitstekend leidde, laat verlen gen. Ook in deze verlenging blijven goals uit. Het lot besliste ten gunste van Kennemer land; dit team komt dus in de volgende ronde. De Uitslagen. Ie Ronde Kennemerlandbeker Kennemerland—de Tweede Jeugd 1—1 Kennemerland wint na loting. District Haarlem—District Noord- Holland (32) Zondag had op het terrein der R. K. S. V. „Santpoort" een wedstrijd plaats tusschen een elftal samengesteld uit spelers van het district Haarlem en uit spelers van het district Noord-Holland. Het was een snelle wedstrijd met vele uitstekende spelmomen ten. Met rust was de stand 0—1. De einduit slag was ten slotte een 32 overwinning voor het district Haarlem. Een nieuwe R.-K. club in de Zilk. De openingswedstrijd wordt gehouden tus schen H. B. C. (Heemstede) en O. G. (Haar lem). Zondagmiddag werd in de Zilk een nieuw terrein geopend van een daar opgerichte club, genaamd U. I. S. P. E. N. Nadat de geestelijke adviseur een korte toespraak had gehouden, werd met den wedstrijd begonnen. H. B. C. wint dezen strijd en daardoor den voor dezen wedstrijd uitgeloofden fraaien beker. De Uitslagen. Wilskracht—E. M. M. 4_3 V. I. C.—V. V. z. 2—4 VolendamLimvio 81 LeonidasD. H. L. o1 Door dezen uitslag is D. H. L. kampioen. S. J. C.Donk 20 R.K. A. V—V. V. A. 0—3 LeidenL. en S. io Rapiditas 1—Hercules-Hebe 1 (21) Rapiditas heeft zich in deze wedstrijd in kampioensvorm laten zien, door de finalisten om het kampioenschap van Nederland 1932 met 21 te verslaan. Jammer genoeg dat het spel nog te weinig open was. waardoor de wedstrijd ook aan aantrekkelijkheid ver loor. De wedstrijd had overigens, zooals ver wacht werd, een zeer spannend verloop. Voor Rapiditas scoorde mej. Poorter 10 Eerst tegen het einde, toen Hercules-Hebe gelijk gemaakt had. slaagde mej. Poorter cr nogmaals in, Hercules te passeeren (2l). B. G. V. 1Rapiditas 2 (10) Bij Rapiditas viel vooral mej. L. Bakker als spil goed op. Ook de maakster van den Bloemendaal-goal speelde een voortreffelijke partij. Overigens werd hier nog minder dan bij de dames van de eerste afdeeling open gespeeld. De wedstrijd eindigde in een 10 overwinning voor Bloemendaal. Rapiditas Simson 2 (61 Simson leidde de eerste aanvallen, die echter op de solide achterhoede van Rapi ditas strandden. Met een goed gericht schot van Duijff leidt weldra Rapiditas (10). Van Leeuwen blijkt een goede aanwinst. Deze speler wist zelfs tweemaal te scoren (30) Na rust komt Simson weer goed opzetten, maar de verdediging is onpasseerbaar. Herbst en Riemsdijk voeren de stand tot 5—0 op. waarna Herbst nog eenmaal scoort 60. Even voor het einde redt Simson met een goed gericht schot de eer (6—1). De promotiewedstrijden van Zeeburgia. Naar De Cr', verneemt zal Zeeburgia haar promotiewedstrijden op het Ajax-vcld spe len. F. I. F. A.-commissies vergaderen te Parijs. Zaterdag en Zondag vergaderden te Parijs twee commissie van de F.I.F.A.. nl. die voor de reblementen en die inzake de voorberei ding van de wereldkampioenschappen 1934. De spelreglemehtencommissie besprak de agenda voor de bijeenkomst van de Interna tionale Board, welke op 10 Juni in Ierland bijeenkomt. De zitting van de commissie betreffende de a.s. Wereldkampioenschappen duurde Za terdagavond tot in den nacht, waarna de bij een komst Zondag werd voortgezet. De be sprekingen waren vertrouwelijk, zoodat geen communiqué verstrekt werd. Intusschen vernamen wij van bevoegde zijde, dat de kans groot is. dat alleen de slotronde, dus het tournooi. waarin 16 landen uitkomen, in Italië zal worden gespeeld. De voorwedstrijden daarvoor zullen echter niet ln Italië worden gehouden. Intusschen moet een definitieve beslissing nog niet ge nomen zijn Het Jubileumfeest der H. A. V. „Haarlem". Zaterdagavond vierae de H. A. V. „Haarlem" haar koperen jubileum. De feestcommissie, bestaande uit de heeren: Gottmer, v. d. Berge, Kaan. v. Musscher en Over, kan op een ge slaagden feestavond terugzien. Er was een groote opkomst van leden en oualeden. Stenig was het een goede geste van de feestcommissie om ook alle oudleden voor dezen avond uit te noodigen. Velen hebben hiervan gebruik gemaakt, zoodat de gcheeie Haarlem-familie bijeen was. Zee prettig deed het aan dat de Moeder- vereemging de H. F. C. Haarlem met haar bijna volledig bestuur aanwezig was en haar felicitaties vergezeld deed gaan van een ge waardeerde toezegging voor het komende seizoen. De cricket club H. C. C. Haarlem en de sup portersver. „Haarlem" waren eveneens door hun bestuur vertegenwoordigd; zij uitten hun gelukwensch in een fraaie bloemenhulde. Onder dc aanwezigen merkten wij verder op: het eerelid der K. N. A. U. G. A. Burger; de heer en mevrouw Admiraal, de vroegere Haarlem-captain S. v. Duyn en vele andere oudleden. Felicitaties kwamen verder binnen van de Haarl. Politie Sport ver.; de Snelvocters en van starter v. Lee. In een kort openingswoord bracht de vice- voorzitter dank aan allen die medewerkten om de H. A. V. op haar huidige plaats tc brengen en releveerde eenige van de voornaamste punten uit de afgeloopen 12 1/2 jaar en wekte de oude en jonge gardes op om 1933 tot een succesvol jaar tc maken. Helaas as de oprichter en nestor der H, A. V. de heer H. A. v. d. Mcij door ziekte af wezig. Zooals op de atletiekwedstrijden gebruike lijk is bracht ook de feestcommissie ..elek .t wils"; zij had voor eer. gevarieerd programma zorg gedragen. Een keurig verzorgd „chrono logisch overzicht" werd uitgereikt: v. t Hof zorgde met zijn Mad-makers voor een zeer ge animeerde stemming welke tijdens het uit nemend geslaagde ba! zijn hoogtepunt be reikte. De allround athleet en specialist op de hlnkstapsprong S. v. Musscher zong enkele levensliedjes. Verder werd veel eer ingelegd met het door eigen krachten opgevoerde schimmenspel dat onder de voortreffelijke leiding van den heer Says stond. Ook de sportfilmpjes "sloegen in, speciaal bij de jonge garde. Zeer veel succes oogstte de dansgroep ..Truvi-Giity" met haar beschaafde dansen. Een extra vermelding verdient het Haar lem-clublied, waarmede de heeren Hut en Spoor veel succes boekten en dat door eenige Haarlem Juniores in clubccvstuum binnen werd gedragen. Met dit clublied is Je II. A. V. een belangrijk document rijker geworden. Een zeer geanimeerd bal met talrijke at tracties onder leiding van den heer Van Duin besloot dezen geslaagden feestavond. Gewichthefwedstrijden Kampioen schap van Nederland. 1. Boterbloem H.K.V. „Haarlem behaalt voor dc 2c maal het kampioenschap van Neder land. II. M. dc Wolf H.K.V. „Haarlem voor dc 7c maal. De Deventer Athletiek Club „K.D.O." orga niseerde Zondag 23 April gewichthefwedstrij den om het kampioenschap van Nederland (le kl.). De wedstrijden verliepen als volgt, terwijl de oefeningen waren, tweehandig drukken, trekken en stooten. Extra Vedergewicht; Drukken Trekken Stooten Kampioen M. H. de Wolf. H.K.V. „Haar- lem" 70 75 90 Vedergewicht: Kampioen p. Caffa „Hercules" Den Haag 80 80 100 Verbeterde tevens zijn record tweehandig drukken van 77 l 2 op 80 K G. 2e prijs P. ten Wolde. „Sandow" Zaandam 70 72 1 2 97 1 2 3c prijs W. Rcemcrs „Hercules" Eindhoven 75 70 92 1 2 Lichtgewicht: Kampioen C. Kerkhof Algem. lid Breda 75 95 120 2e prijs C. G. Tabak „D.O.K." Beverwijk 75 85 1171/2 3e prijs C. J. Roos „D.O.K." Amsterdam 80 82 1 2 112 1/2 Middengewicht: Kampioen Y. Boterbloem H.K.V. „Haarlem" 80 90 120 2e prijs J. Stastra „Wilhel. Garde" Rdam 80 87 1 2 122 1 2 3c prijs N. Jonker H.K.V. „Haarlem" 80 87 1 2 115 Half Zwaargewicht: Kampioen J. Mutsers „Hercules" Eindhoven 85 92 1 2 130 2e prijs J. Sinteur „Hercules" Den Haag 85 85 112 1 2 3e prijs W. van Basten „Olymnia" Utrecht 77 1/2 80 110 Zwaargewicht: Kampioen H. Verheyen Hercules" Den Haag 100 100 125 2e prijs A. Burger „D.O.K." Beverwijk 92 1 2 92 1 2 115 3e prijs C. Vcssies „D.O.K." Beverwijk 82 1/2 90 117 1/2

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7