HOCKEY LAWNTENNIS. KORFBAL COLF DAMMEN. AUTOMOBILISME. ZWEMMEN SCHERMEN CRICKET BILJARTEN POSTDUIVEN Nederland-Frankrijk (5-0) De Hollanders winnen verdiend. DEN HAAG, 23 April. Dat de belangstel ling voor internationaal hockey steeds stij gende blijft bewees de heden op Houtrust gespeelde ontmoeting onzer Oranjeploeg tegen Frankrijk. Reeds een half uur voor net begin stroomde een groote schare toeschou wers langs de poorten aan de Sportlaan en het Meezenplem het sportpark binnen, zoo dat tegen drie uur ongeveer vijfduizend be langstellenden aanwezig waren. Nadat de Fransche gezant met zijn echt- genoote. Baron d'Arnaud de Vitrolles, de bur gemeester van Den Haag, Mr. Dr. Bosch ridder van Rosenthal, de legatiesecretaris Dr. Spitzmüller in het Koninklijk paviljoen, met het geheel volledige bestuur van den Ne- derlandschen Hockey- en Bandybond hadden plaats genomen, luide de komst van een acht tal roodwitte Lyceum-juniores de komst der Franschen in. Even later verschenen de Franschen. Aanvoerder Grimonpres leidde zijn ploeg voor de ecre-loge, om onder dave rend applaus en onder de tonen van de Marseillaise haar opwachting maakte. Het applaus zwol echter aan tot ovaties, toen aanvoerder De Waal met zijn ploeg het veld betrad; staande werd het Wilhelmus aange hoord en medegezongen, De scheidsrechters waren Van de Putte (Frankrijk) en Evekink (Nederland). Frankrijk won den toss en koos den ster ken wind in den rug. Nadat aanvoerder Gri- monprez aan captain De Waal een groote lauwerkrans had aangeboden, begon Je wed strijd. Precies tien min. over drie begon het spel en stormde het Fransche quintet op Van der Does af, doch Tresling retourneerde het leder terstond met een forschen slag naar de Ne- dcrlandschc linkerwing. waar Van der Haar al klaar stond om een van zijn bekende rushes te ondernemen en na goed samenspel met Dupon den laatste in staat stelde goed voor te zetten. De veteraan Resumat werkte ech ter keurig weg. Een oogenblik later zwermde de Fransche voorhoede weer voor de Neder- landsche achterhoede. Het spel werd echter te kort gehouden, totdat een hernieuwde aan val de eerste corner aan de Franschen bracht. Deze goed door Boutry genomen, werd prachtig door Grimonprez ingeschoten, doch door Van der Does uitnemend gekeerd. Een bal werd door den linksachterspeler der Franschen Imbault goed gestopt, doch bij het wegwerken had hij niet op de doortastend heid van Maas gerekend. De I-Iagenaar atta queerde terstond, kwam als overwinnaar uit het strijdperk en een oogenblik later verkon digde een donderend applaus, dat zijn scher pe schot Nederland de leiding bezorgd had (1—0). Het spel ging vervolgens zeer snel op en neer. Wel stelde het tempo der Franschen teleur, doch hun hardwerkende middenlinie met Verger aan het hoofd wist het fraaie aanvalsspel der Hollanders telkens te onder breken. Een fraai aangegeven bal van Braat wordt snel medegenomen, toen volgde een afge meten pass naar binnen en wederom wist Maas, snel toeloopende langs Houssais in het doel te schieten. Scheidsrechter Van de Putte gaf echter buitenspel. Tot nu toe vlotte het niet al te goed in de Fransche voorhoede, het spel werd meest al tekort gehouden, waardoor zoowel Tres ling als De Waal met forsche slagen den bal konden re to urneeren, doch na 10 minuten bleken de gasten beter ingespeeld te zijn en een krachtig offensief op Van der Does volg de. Nadat Ankerman weer eens opluchting had gebracht, door scherp op zijn vleugel te I spelen, zette Gunning ineens hard over naar links. De Fransche achterhoede bleek er ge- I De Competitie. Haarlem heeft de competitie goed ingezet, door tegen het sterke D.D.V. slechts de kleinst mogelijke nederlaag (4—6) te lijden. Inder daad, een prestatie welke hoop geeft voor het verdere seizoen. D.D.V. had het ditmaal zeker aan de dames te danken dat nog juist de overwinning werd behaald. De beide dames- enkelspelen en het damesdubbelspel werden door D.D.V. onbetwistbaar gewonnen. Ook de tweede mixed werd door de gasten in twee sets gewonnen, maar in de eerste mixed wer den met 14—16, 6—3, 6—4(!) mevr. Elhorst en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk overwinnaars. Verder valt de overwinning van Jhr. H. A. C. van Riemsdijk op den Davis Cup speler Hughan op. De Haarlemmer speelde een vaste gave partij tegen Hughan, die weer echt ouderwetsche goede momenten van brillant spel met los en slordig spel afwis selde. Kauffmann zorgde eveneens voor een winstpunt van Haarlem door Van Gülick, die tegenviel, te 'slaan. Ook het heerendubbelspel van v. Gülick met v. d. Heide die nog steeds hinder van zijn blessure schijnt te hebben ging voor D.D.V. verloren. De gedetailleerde uitslag luidt: EERSTE KLASSE. Heerenenkelspel: Jhr. H. A. C. van Riems dijk slaat Hughan 6—4, 6—4. „Toreling" ver liest van v. Olst 2—6, 3—6, Kauffmann slaat v. Gülick 62, 64. Damcsenkelspt-lmej. de Josselin de Jong verliest van mevr. Locker 16, 46, Fr. L. van Riemsdijk verliest van mej. Jurrema. Hcercnduhbclspcl: Jhr. H. A. C. van Riems dijk en „Toreling" verliezen van Hughan en van Olst 0—6, 1—6. Jhr. A. W. G. van Riems dijk en Kern slaan v. Gülick en v. d. Heide 2_6. 6—3. 7—5. Damesdübbelspel: mevr. Elhorst en mej. de Josselin de Jong verliezen van mevr. Jansen en mej. Jurrema 26, 36. Gemengddubbelspelmevr. Elhorst en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk slaan mevr. Locker en Hughan 14—16, 6—3. 6—4. mej. Adams en Kern verliezen van mevr. Jansen en v. Olst 46, 16. EERSTE KLASSE Groen Wit—T. C. H. (9—1) He eren-enkelspel 'weedijk slaat v. d. Stadt 61. 61. Keilerman Slotemaker slaat Bakker 61, Van Balen slaat Nielsen 46, 63, 61. Dames-enkelspel Mevr. van Alfen slaat mej. Dc Jong. 6—3, 6—3; Mevr. Mechel slaat mej. Cranenburgb, 6—1, 1—6, 6—3. i heel door te zijn verrast, want Dupon pikte de keurige pass van Van der Haar op en zelfs een keeper als Houssais vermocht door uitloopen niet het harde schot van den Haagschen goalgetter te stoppen. (20). Van dat moment af nam Holland het spel geheel in handen. Een prachtig schot van Tresling werd op eminente wijze door Hous sais gekeerd en eik oogenblik kon men een derde doelpunt voor Holland verwachten. Dit liet niet lang meer op zich wachten. Het open spel der Hollandsche voorhoede bleek zoo overrompelend, dat de Fransche achter hoede zich uitsluitend tot verdedigen moest bepalen. Toen zes minuten later Van der Haar weer eens prachtig na aangeven van Van Lierop had voorgezet, ontstond rechts in den slagcirkel een doelworsteling. Een vrije slag voor Gunning volgde en opnieuw scoorde Maas op prachtige wijze. (30). De Franschen bleven onvermoeid doorzwoe gen. Na de hervatting bleken de Franschen zich geenszins geslagen te voelen. Binnen de vijf minuten had Dupon zijn prachtige pass op schitterende wijze langs Houssais gejaagd. Doch ook thans annuleerde Van de Putte dit doelpunt wegens buitenspel. 1-Iet Fransche offensief bleek er niet door te zijn gestuit; thans kon de uitstekende Hollandsche middenlinie zich van haar sterk verdedigende zijde cloen kennen. Een prach tige strijd in het middenveld was er het ge volg van met beurtelings uitvallen der gas ten. Doch na een kwartier kwam Holland weer langzaam aan in de meerderheid. Het Hollandsche tempo kende geen gren zen meer, want nadat Van der Does een doorbraak van Sologe fraai onderbroken had, belandde de bal het volgend moment weer bij Van der Haar. Hij besloot zijn rush met een voorzet, die door Van den Berg prachtig langs Houssais gepushed werd. Na een half uur had Holland een 40 voor sprong gekregen en het had er veel van. of er nog meer goals volgen gingen. Reeds drie minuten later bleek dit het geval te zijn. Thans was het Maas die den uitstekenden voorzet van Van der Haar langs Houssais schoot. Een juweel van een doelpunt. De Franschen zetten er alles op om de eer te redden, doch Tresling en De Waal bleven onverbiddelijk. Zoo bracht het einde aan Holland een verdiende 50 overwinning. Het B-elf tal tegen Anglo-Indians. Het B-elftal voor den wedstrijd tegen de Anglo Indians, op Zaterdag a.s. te Amster dam, is als volgt samengesteld: Doel: Hoekstra (Haagsch Lyceum). Achter: Donk (Bloemendaal), Rees (Hil versum). Midden: C. v. d. Hagen (Hilversum). Brand (M.H.C.) van Polanen Petel (Deventer). Vóór: Wagner (Amsterdam), de Geer H. D. M Kist (Togo), Molenburg (Deven ter), Kwast (Amsterdam). Gunning en Ankerman zijn niet beschik baar, de eerste wegens studieredenen, de laatste wegens een blessure. Het Ned. voorloopig elftal samen gesteld. Het Nederlandsch voorloopig elftal voor den wedstrijd tegen de Anglo Indians op Zondag a.s. op Houtrust, is als volgt samq)>- nc stel d Doel: v. d. Does (H.O.C.) Achter: De Waal (Amsterdam), Tresling (H.O.C.) Midden: Braat (Haagsch Lyceum), Ter Haar (Aiïistérdam), van Lierop (Hilversum). Vóór: J. v. d. Hagen (Hilversum), Maas (H.L.C.), v. cl. Berg (Amsterdam), Dupon (Haagsch Lyceum), v. cl. Haar ('Haagsch Lyceum). Gemengd dubbelspel: Mej. Mechel en Keilerman Slotemaker slaan mej. De Jong en Blom 62, 62. Mevr. Mechel en Van Bloois verliezen van mej. Verster en Nielsen 4—6, 4—6. Heeren dubbelspel: Kellerman Slotemaker en Van Balen slaan Nielsen en Bakker 6—3, 7—5; Zweedijk en Van Bloois slaan Blom en v. d. Stadt 62, 3_6. 6—2. Dames dubbelspel: Mevrouw Van Alfen en mej. Mechel slaan mej. Van Cranenburg en mej. Verster 62, 6—1- TWEEDE KLASSE WestrustAdvantage 25 Heemstede—Play Better 70 T.C.H. 2—T.E.D. 3—4 T.E.D. 2—Sharp 2 3—4 Kg.-Zaandijk 2—T.C.H. 3 2—5 DERDE KLASSE. BonzoDuinlust 3—4 Heemstede 2Westrust 3 43 T.H.C. '25 II—T.E.D. 3 5—2 D.H.G.Heemstede 3 52 Duinlust 3Bonzo 2 43 T.C.H. 4—Rapid 1—6 Westrust 4Nwe. Meer 52 V.V.A. 2Heemstede 4 3—4 Oefenwedstrijd op de M. E. T. S.- banen. Aangezien het team, dat de Nedcrlandsche kleuren in den aanstaanden wedstrijd tegen Polen om den Davis Cup zal moeten verdedi gen, nog niet definitief is samengesteld, wer den gistermiddag op de METS-banen in Den Haag oefenwedstrijden gespeeld. Daar Mr. Diemer Kool niet in het team wenschte te worden opgenomen, ging de strijd tusschen KarstenKoopman en Hughan—-Leem bruggen. De eerste partij stond niet op hoog peil. Karsten was overwegend sterker, terwijl Koopman's spel zeer slap was. Met 6—1, 64, 26, 64 won Karsten deze partij. De tweede partij was aantrekkelijker. Hughan begon uitstekend, doch na 2 sets te hebben gewonnen zakte zijn spelpeil enorm, waardoor Leembruggen op de twee volgende sets beslag wist te leggen. In de laatste be slissende set was Hughan er weer beter in en won deze met 62. Met 6—2, 6—3, 1—6, 3—6, 6—2, werd Hughan winnaar. Do definitieve samenstelling van het team zal eerst enkele dagen voor 5 Mei, de aan vangsdatum van den Davis Cupwedstrijd, worden bekencl gemaakt. DAVIS CUP. EngelandSpanje. Spanje wint het dubbelspel. Uit Barcelona: In den wedstrijd om den Daviscup tus schen Spanje en Engeland heeft het Spaan- sche dubbel MaierDurall gewonnen van de Engelschen Perry en Hughes met 63, 61, 1_6. 4—6, 6—3. Engeland heeft thans nog de leiding met 2—1. Op den derden dag hadden de laatste twee enkelspelen plaats met het volgende resul taat: Perry (Engeland) sloeg Sindreu (Span je) 6—1, 6—3, 6—0. Austin (Engeland) sloeg Maier (Spanje) 8—6, 7—5, 6—1.. Engeland won met 41 en komt in de volgende ronde tegen Finland, die den bye had wegens het niet spelen van Britseh- Indië. HongarijeItalië. BOEDAPEST, 22 April (V.D.) Het gis teren afgebroken dubbelspel tusschen Hon garije en Italië wordt morgen verder gespeeld. Vandaag sloeg de Hongaar Drjetomski den Italiaan Quinatelle met 4—6, 62, 6—2, 6—3. 15 R IT S CII-INDIë DOET*?nTEt" ME E Uit Londen: Britsch-Indië heeft afgezien van deelneming aan de Daviscup-wedstrij den. Finland komt daardoor zonder strijd in de tweede ronde, waarin het zal moeten uit komen, tegen den winnaar van den match EngelandSpanje, dus tegen Engeland. NED. KORFBALBOND (Gestaakt). AnimoOosterkwartier (21) Animo heeft een veranderde opstelling en is in de eerste tien minuten onafgebroken in den aanval, maar de oranjehemden hebben geen geluk. Dan komt Oosterkwartier wat opzetten, maar de verdediging van Animo voorkomt op zekere wijze doelpunten. Het spel gaat snel op en neer. met Animo in de meerderheid. Na een keurig schot van Oos terkwartier, dat uit de mand springt, is het rusten (00). Na de rust vallen beide partijen enthou siast aan. Het spel is iets forscher, maar de heer Arends houdt de teugels strak en deelt eerige waarschuwingen uit. Plotseling draait een Oosterkwartier-heer om Van Deursen heen en benut deze kleine kans (01). Nu is Animo stukken sterker; na ongeveer zeven minuten maakt J. Voetelink fraai ge lijk (1—1). Ook in de tweede opstelling zijn de oranje hemden sterker; spoedig schiet H. Bosch keurig in (21). Daarna heeft een klein ongeval plaats, waarvan mej. W. de Korte het slachtoffer is. Hoewel Animo uit laat vallen, weigeren de Oosterkwartier-spelers verder te gaan. Dus wordt de wedstrijd 12 minuten voor het ein de gestaakt. HAARL KORFBALBOND. Haarlem 2Oosterkwartier 2 2) Bovengenoemde clubs ontmoetten giste ren elkaar voor de series van den Haarl. Korfbalbond. Oosterkwartier speelde een goeden wedstrijd, cle thuisclub was echter slecht op dreef. Als scheidsrechter Ligtvoet beginnen laat, ontwikkelt zich aan beide kanten een aar dig spel. De Oosterkwartier-aanval schept eenige malen verwarring in de Haarlem-ver dediging en weet één dezer te benutten. (0—1).. De vreugde is echter van korten duur, want spoedig maakt Haarlem gelijk (11), na eerst nog een strafworp gemist te hebben. De gastheeren worden nu sterker, doch haar aanval krijgt zeer veel kansen, maar pech en slecht schieten houden den stand gelijk, tot plotseling Oosterkwartier met een ver schot de leiding neemt. Een kwartier voor het einde maakt Haarlem verdiend ge lijk. Wel scoort Zijlstra nog tweemaal, maar beide doelpunten werden afgekeurd. De stand 22 gaf de verhouding goed weer. De Uitslagen. De Thorn IHaarlem III 8—3 Haarlem IVZeemeeuwen 142 Always Ready IIHaarlem V 32 Seriewedstrijden Ilaarl. Korfbal Bond: Ons Genoegen 1Flora 1 33 (Door dezen uitslag is Ons Genoegen kam pioen wegens beter doelgemiddelde). Seriewedstrijden Ilaarl. Karfbal Bond: Lagere Serie I: Ons Gen. 2Oosterkwar tier 3 (Afd. C.) 0—4 Lagere Serie II: Tempo 2Ons Gen. 4 (Afd.C.) 6—0 De Thorn 2Animo 3 12 Tempo. Gespeeld Tempo IDe Keynnemers II 3—1. Tempo IIOns Genoegen 4 60 Zondag 30 April te spelen Tempo IPalvu I, terrein Middenweg. De wedstrijd Always-Ready ITempo II kon op het terrein geen doorgang vinden om 2 uur n.m. HANDICAP-COMPETITIE. KennemerHilversum (24) Zondag is te Zandvoort voor de handicap competitie'gespeeld Kennemer Golf Club te gen Hilversum. Met 42 won Hilversum. Des morgens zijn de foursomes gespeeld. De uitslagen luiden: Jhr. P. Quarles van Ufford en Jhr. J. van Spengler spelen gelijk met P. J. de Bruin Kops en J. W. Alberdingk Thijm. E. Holdert en H. A. Healy spelen gelijk met H. F. Wijnants en G. W. A. Luden. Jhr. J. v. d. Brandeler en dr. S. Posthuma spelen gelijk tegen P. J. M. Louwerse en Mr. M. Sanders. De uitslagen van de singles waren: E. Holdert wint van H. F. Wijnants 5/3 H. A. Healy wint van P. J. de Bruin Kops 1 up. Jhr. J. van Spengler verliest van p. J. M Louwerse 2,2. Jhr. P. Quarles van Ufford verliest van G W. A. Luden 1 up. Jhr. J. v. a. Brandeler verliest van Mr. M. Sanders 2/1. Dr. S. Posthuma verlies van J. W. Alber dingk Thijm 5/3» Clubkampioenschap van Nederland. Beide bladen. De afgebroken partijen uit de wedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland werden door de arbitrage-commissie van den Nederl. Damborad als volgt beslist: „Gezellig Samenzijn"„Haarlemsche Dam club": W. RustenburgP. J. van Dartelen 02 J. J. de Wit—Joh. Fabel 1—1 Einduitslag 137 voor de „Haarlemsche Damclub". „Haarlemsche Damclub"Utrechtsch Dam genootschap: H. G. TeunisseK. Buitendijk 20 Joh. FabelP. W. C. van Barneveld 11 H. GreeuwW. Sybranda 20 Einduitslag 128 voor de „Haarlemsche Damclub". Hierdoor behaalde de „Haarlemsche Dam club" I het clubkampioenschap der geheele noordelijke af deeling. De eindstand van de noordelijke af'deeling is dus: Clubs bordpunt. gesp.gew.gel.verl. v.-t. p. Haarl. Damclub 2 2 0 0 2515 4 Gezellig Samenzijn 2 10 1 1921 2 Utrechtsch Damgen. 2 0 0 2 1624 0 De „Haarlemsche Damclub" komt nu uit tegen den winnaar van den wedstrijd „D.I.O." 's-Gravenhage-Damvereeniginig „Rotter dam", welke Zondag 23 April te 's-Graven- hage werd gespeeld, uit om het clubkam pioenschap van geheel Nederland. Om den grooten prijs van Monaco. varzi winnaar. MONACO, 23 April. (V. D.) De Groote Prijs van Monaco, een autorace over 318 K.M. door de stad Monaco, is heden gewonnen door Varzi op Bugatti in 3 uur 27 min. 49.4 sec. Hij reed met een gemiddelde uursnelheid van 91.801 K.M. Een ontzaggelijke menschenmassa woon de den monsterachtigen rit om den Grooten Prijs van Monaco bij. Kon. Ned. Automobiel-club. Aan het jaarverslag van den secretaris over 1932 van de Kon. Ned. Automobielclub, uit te brengen in de algemeene ledenverga dering op 28 April a.s., ontleenen we het volgende: Er zal nauwelijks een jaarverslag worden gevonden, waarin bij den terugblik over het afgelcopen jaar niet een meer of minder groote plaats wordt ingeruimd aan een be schouwing over den invloed, welke de huidi ge omstandigheden uitoefenen. Het behoeft dan ook ternauwernood betoog, dat dit jaar ook aan onze vereeniging niet is voorbijge gaan zonder sporen na te laten. Immers hoe- velen voelden zich niet genoodzaakt zich het gebruik van hun automobiel te ontzeggen, waarmede voor hen de reden voor het lid maatschap van onze vereeniging verviel. Het is dus alleszins verklaarbaar, dat de ledenaanwas minder groot is geweest dan het voorafgaande jaar, terwijl het aantal leden, dat zich genoodzaakt zag' te bedanken, is toegenomen. Dit neemt echter niet weg, dat er geen reden bestaat tot ontevreden heid. Dank zij de gezonde basis, waarop de K. N. A. C. is opgebouwd, behoefde het terrein van hare werkzaamheden namelijk in geen en- kei opzicht te worden ingekrompen Uit het feit, dat niet alleen de toerist, doch ook de zakenman veelvuldig een beroep deed op onze reisafdeeling, blijkt duidelijk, dat ook op dat gebied de automobiel steeds meer veld wint. Voor het binnenland werden eveneens vele tochten samengesteld, speciaal naar de bol lenvelden, de bloeiende vruchtboomen van Betuwe en Beemster, en de machtige Zuider zeewerken, waardoor velen de oogen open gingen voor het talloos schoone, dat het eigen land biedt. In 1932 werden, behalve de noodige ver nieuwingen, geplaatst 29 waarschuwingsbor den, 72 plaatsnaamborden en 43 richtingbor den. De totalen op eind December van dat jaar waren respectievelijk 588. 5586 en 81. Het is te betreuren, dat nog steeds belang rijke sommen moeten worden uitgegeven voor vernieuwing, noodig om de door balda dige jeugd aangerichte vernielingen te her stellen. In het algemeen werd daarbij van de zijde der wegbesturende meest mogelijke hulp en medewerking ondervonden. Ook werden me nigmaal besprekingen gevoerd met autoritei ten, welke tot een min of meer bevredigend resultaat voerden. Bovendien werden talrijke gemotiveerde adressen aan verschillende autoriteiten ver zonden. eveneens de bevordering van betere weg- en veiliger verkeerstoestanden betref- rende. Verschillende subsidies werden verleend of toegezegd, voor de verbetering van bochten, het opruimen van verkeersbelemmeringen enz., tot een totaal bedrag van pl.m. 1600. Van den expertise-dienst werd een toene mend gebruik gemaakt. Niet alleen profiteer den vele leden van de gelegenheid tot tech nische voorlichting, maar daarbij werden in zeer vele gevallen moeilijkheden ten aanzien van uitgevoerde reparaties of ingediende re keningen tot bevrediging opgelost. Opmerkelijk was de sterk toegenomen vraag naar taxaties voor de Personeele Be lasting. Het aantal getaxeerde automobielen bereikte ongeveer het dubbele van het vorige verslagjaar. Uit het feit dat ook dit jaar wederom aan 68 chauffeurs het diploma voor 10-jarigen en aan 6 chauffeurs deze onderscheiding voor 25-jarigen dienst werd uitgereikt, blijkt, dat deze instelling' steeds blijvend wordt gewaar deerd. Het spreekt welhaast vanzelf dat de bevor dering van een veiliger verkeer de volle aan dacht had. Op verschillende wijzen was de vereeniging op dit gebied werkzaam. Zoo werd van 3 tot 8 October een Veiligheidsweek georganiseerd. In verschillende officieele commissies nam de K. N. A. C. wederom een werkzaam aan deel aan de oplossing van de belangrijke pro blemen, het verkeer op den weg betreffende, o.a. de Commissie van Overleg voor de We gen, de Tollencommissie, de Commissie tot Herziening van de Motor- en Rijwielwet. Van den arbeid blijkt uiteraard weinig naar bui- 1 ten, doch hij is er niet minder belangrijk om. Een commissie, ingesteld door de Neder- landsche Vereeniging van Gemeenten, heef' 'etracht meer eenheid in de verschil''end" verkeersvöorschriften te verkrijgen. Ook de K. N. A. C. was in deze Commissie vertegen woordigd Zooals kon worden verwacht blijki het niet gemakkelijk in deze materie tot re sultaten te komen. Er werd echter een sche ma parkeerverordening vastgesteld, dat aan alls gemeenten is toegezonden, De wedstrijden van „Haarlem". Op de Nationale Zwemwedstrijden van de zwemvlub „Haarlem" op Donderdag 27 April a.s. in Stoop's Bad wordt weer een nummer 4 maal 50 M. vrije slag estafette voor sport verenigingen van Haarlem en omstreken verzwommen. Verleden jaar reeds was de deelname aan zienlijk maar dit jaar overtreft het vorige ver in aantal. Ingeschreven hebben o.a. voetbalclubs (R. C. H., Haarlem, H.F.C., Zandvoort, Schoten, Halfweg, E.T.O., Spaarnestad. Spaarndam, 1.V.O.. D.W.O., D.I.O de hockeyclub H.B.S. Sportafd. v. d. M.T.S., Haarl. Inst. voor Lich. Ontw., Gymn.ver. Turnlust, Haarl. Kanover., H.A.V. Haarlem en Roei en Zeilver. „Het Spaarne". Wij twijfelen er niet aan of een groot aan tal sportliefhebbers zal «zijn sterren ook wel eens in het natte element willen bewonderen. Int. zwemwedstrijden te Brugge. Uit Brugge: De internationale zwemwed strijden zijn Zondag voortgezet. De uitslagen luidden: 100 Meter vrije slag: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 0.4 sec. 2. G. Blitz (Antw. Zwemclub) 1 min. 0.6 sec. 3. J. van Hemsbergen. (Haarlem) 1 min. 0.8 sec. 200 Meter schoolslag: 1. Mitchel (Brusselsche Z. C.) 3 min. 0 2/5 sec. 2. Van Camp (Antw. Zwemclub) 3 min. 0.4 sec. 3. W. Bosman (Zwemclub Haarlem) 3 min. 12 4/5 sec.) 100 Meter dugslag: 1. G. Blitz (Antw. Zwemclub) 1 min. 16 4 5 sec. 2. J. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 17 1/5 sec. 3. J. Guilini (Brugsche Zwemclub) 1 min. 19 4/5 sec. 5 x 50 Meter estafette. 1. Kring Haarlem 2 min. 2615 sec. 2. Koninklijke Antw. Zwemclub 2 min. 33 2/5 sec. 3. Brugsche Zwemkring 2 min. 33 1/2 sec. 5 x 100 Meter estafette. 1. Zwemkring Haarlem 5 min. 39 sec. 2. Brugsche Zwemkring 5 min. 55 2 5 sec. Daarna had een polowedstrijd plaats tus- sohen de Heemsteedsche Poloclub en de Cercle Royal de Natation de Bruxelles (37) (Ruststand 04). Zaal GiandomeniciPaoli wint den beker. De Rotterdamsche propaganda-Beker voor floret schermen in 1926 uitgeloofd, werd Zon dag verschermd in de schermzaal „van der Voodt" te Rotterdam. Er waren 6 équipes in geschreven. welke alle waren opgekomen. Elke équipe zou bestaan uit 3 schermers en er werd geschermd om 4 touchés. Om een zuiver overzicht te krijgen en opdat de sterkste ploeg zou winnen, zou elke équipe de andere ontmoeten en werd het poule stelsel niet gevolgde. Te één uur werd begonnen onder leiding van de heeren Generaal Scheffer, J. Schoon, A. Nieuwenhuizen en schuurs. De Amster- damsche équipe bestond uit de Haarlemmer C. Weber, J. Olman en Ch. Knoeck, een zeer sterke bezetting, die ernstig candidaat voor den beker werd. Deze was het laatst gewon nen door St. Michaël uit den Haag, die nu ook afcte de présence gaf. De l zaal Gian-Paoli begon zeer gunstig met 90 te winnen van de Incassobank te Rotterdam; daarna wonnen zij met 63 van „de vrije wapenbroeders" en vervolgens met 81 van zaal van der Voodt II. Geen enkele équipe-wedstrijd werd door hen ver loren, doch St. Michael was nog ongeslagen, zoodat die onderlinge strijd zou moeten be slissen. Deze was dan ook zeer spannend en werd slechts met 54 gewonnen door de Heeren Weber, Olman en Knoeck. Ten slotte sloegen ze op overtuigende wijze zaal van der Voodt I nog met 8—1 en kwamen daar door in het bezit van den mooien zilveren beker. De totale uitslag' was: 1. Zaal Gian-Paoli met 5 équipe overwin ningen; 2. v. d. Voogt I met 4 overwinnin gen, 3. Vrije wapenbroeders met 3 overwin ningen; 4. St. Michaël met 2 overwinningen; 5. v. d. Voodt H met 1 overwinning' en 6. In cassobank met 0 overwinningen. De heer Schoon reikte den overwinners den Beker over en gaf als herinnering een fraaie medaille. Haarl. Cricketvereeniging „Hercules". C.V.H. hield haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in Hotel St. Jan. De voorzitter, de heer A. Drees, heette de talrijk opgekomen leden welkom, waarna werd overgegaan tot behandeling van de agenda. Het jaarverslag van den secretaris, heb overzicht der financiën, mede de verrichtin gen der leden in het vorig seizoen, gaven blijk van den gezonden toestand der ver eeniging. C.V.H. II behaalde, te zamen met Bloe mendaal I, in 1932 het kampioenschap der le klasse H.C.B. Daar er geen beslissings wedstrijd kon worden gespeeld, stelde de H. C. B. voor, aan beide vereenigingen een me daille beschikbaar te stellen. Dit jaar wordt wederom met één elftal in den N.C.B. en twee in den H.C.B. gespeeld. Nadat het bestuur in zijn geheel herkozen was, sloot de voorzitter de vergadering. Om den Nobels-beker. De nederlaagwedstrijden om bovengemel- den wisselprijs zijn in 't clublokaal van D. E. S. voortgezet met de B.V. K.E.T.S. uit Am sterdam. De uitslag van deze tweede helft was, dat K.E.T.S. 499 en D.E.S. 445 caramboles be haalde. De totaal stand tusschen beide clubs luidt nu: K.E.T.S. 984 en D.E.S. 963 caramboles, zoodat de Amsterdammers met 21 caramboles winnen De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Gorinchem, De prijzen werden als volgt b '.ww'J: F. M. J. Xuüken 1. 14, 19, 22; G. C. ten Bosch 2. 8, 15: F. M. Heerkens Thijssen 3, 10. P. Brakel 4, 6; J. Doornbos 5,16, 29, Joh. L. Heemskerk 7, 17, 20, 21. 23, 27, W. J. der Kinderen 9. 11, 13, 24, 26, 34, 35. 36: J. J. Kan 12. 32. 33: F. van Hon- schoten 18, 25, 30, 31; P. S. Steenstra 28, 37. 4

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8