1 Met 400 Zwitsers door de bollenvelden. De Avonturen van Wo^Wan HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 6 MEI 1933 Zandvoort zonder zee. Wat een collega het meest trof: de duinen. H'ebt ge u wel eens voorgesteld, hoe een Zwitser moet denken, dat Nederland er uit ziet? Er gaat een verhaal, dat Zwitsersche kin deren zich voorstellen, dat je in Nederland zoomaar over het heele land kan heen kijken; er zijn immers geen bergen. Sinds Donderdag welen wij, dat dit ver haal nu eigenlijk niet heelemaal waar is, zóó onnoozel zijn Zwitsersche kinderen niet, maar zoo goed als het voor wie nooit ber gen zag vrijwel een raadsel is, hoe een berglandschap er uitziet, zoo zeker is het, dat 't voor een Zwitser nogal moeilijk is om zich het vlakke land in te denken, als hij het. nooit zag. JCn de meeste Zwitsers, meestal aan huis- gebonden door den aard van hun veei- eischend bedrijf van andere reizigers ten dienste te staan, zijn uiteraard doorgaans niet in staat om naar hier te komen. Daarom was het zulk een aardige gedachte om een groot aantal inwoners van den Bondsstaat eens met het land te doen kennismaken, welks zonen en dochteren in zoo belangrijke mate het hunne bezoeken. Er was maar veertien- dagen werving noodig, vertelde de leider van het gezelschap ons. om vier hon derd menschen uit Duitsch-Zwitserland bij elkaar te krijgen voor het reisje. Zij zijn af komstig uit allerlei plaatsen en uit allerlei beroepen, meestal niet echter uit de branches van liet vreemdelingenverkeer. Donderdag nu, trokken de 400 Zwitsers door onze omgeving. Reeds zeer vroeg, 's morgens tusschen 7 en 8 uur zijn de vierhonderd gasten uit hun hotels in Amsterdam vertrokken en zoo was het mogelijk om met de dertien groote A.T.O.- bussen al vroeg in Zandvoort te zijn. Maar eerst werd nog Haarlem aangedaan, een om weg gemaakt, rondom het middentrottoir van de Groote Markt, zoodat de Zwitsers onze kerk, ons raadhuis, heel het oude aspect van het eerbiedwaardige plein in zich konden op nemen. Maar spoedig daarop kwamen de Zeeweg, de duinen, en dan: de Zee. Als wij u zeggen, dat er bij dit heele ge zelschap maar twee lieden waren, die wel eens de zee gezien hadden, dan kunt ge be grijpen, hoe de verwachtingen gebouwd wa ren op deze openbaring. Thalatta! Er was spanning onder de Zwitsers, toen de trein van bussen de laatste helling naar de zeereep opklom, toen de heer J. G. Beurs van het hoofdbestuur der Nederlandsche Reisver- eeniging en de andere Nederlandsche leiders aankondigden, dat men de Noordzee nader de. En er zal teleurstelling zijn bij u lezer zoo goed als er teleurstelling was bij ons en bij het heele gezelschap, dat er zulk een dikken nevel hing, die van de zee maar bitter weinig te zien liet, Eigenlijk kwam er niet veel meer vrij dan de waterlijn, waar de laatste bran dingsgolfjes breken op het strand. Niets van de wijde lichte" vergezichten, niets van de lange gebogen kustlijn met IJmuiden en Zandvoort cn Noordwijk, geen schim van de bijkans Italiaanschc kleurenpracht, die het gele strand en het blauwe water met blonde tuinkoppen en de witte schuimkoppen op fconnige dagen leveren. Het was jammer, erg jammer. Het eenige waarin de zee sterk haar aanwezigheid verraadde, toen het gezelschap wat langs de boulevard wandelde, voor welks aanleg het niets dan lof had, het eenige was een sterke zilten lucht, die prikkelend in den neus drong en Zandvoort wel echt het karakter van een zeedorp gaf. Langs den binnenweg reed men terug naar Haarlem's omstreken, den bollengrond, en als de bussen bij Hillegom stille wegjes in gedraaid zijn, dwars tusschen de bollenvel den, die nog prachtig vol tulpen staan, wijde uitgestrektheden van gekleurden grond, dan kent de verrukking over dit wonder geen grenzen en komt het tot een spontane en eenigszins sprakelooze bewondering, die pas ontlading vindt, als de stoet stil houdt en men wandelen mag tusschen deze weelde, als een der heeren Veldhuyzen van Zanten met vriendelijke woorden elk der dames een tuil tulpen aanbiedt en men daar hartelijk voor dank zegt. Het waren joyeuze oogenblikken toen het gezelschap der bezoekers daar ineens in een omlijsting van bloemen kwam te staan en te zitten, later in de autobussen. Het werd on waar bloemencorso verder door het bol lenland op weg naar Den Haag en Scheve- ningen, waar de lunch gebruikt werd. Het gezelschap logeert in twee hotels te Scheveningcn, die er ln het voorseizoen een onverwachte en welkome drukte van hebben, cn Vrijdag hebben dc Zwitsers Den Haag en Rotterdam bekeken. En als wij in het hotel nu tegenover een collega uit Zurich zitten, die „privatim" de reis meemaakt en hem vragen, wat hem het meest heeft getroffen, dan krijgen wij een antwoord, dat. wij van iemand uit het land der bergen niet zoo gauw verwacht zouden hebben: de duinen. Dc duinen hebben zoo iets van het oer- landschap, vindt hij, iets zeer aantrekkelijks. Niet. dat dit dc algemeene opinie zal zijn, natuurlijk heeft ook het typische lage land ten zeerste de aandacht getrokken, toen men van Utrecht naar Amsterdam kwam, en bij het bezoek aan Waterland, en ook de van boomen volle boomgaarden tusschen Arnhem en Utrecht, die men den eersten dag zag, wekten oprechte bewondering. „Komt dit landschap den Zwitser niet een tonig voor?" Neen, eentonig had men het allerminst ge vonden. integendeel, vol afwisseling op elk gebied. Zoo veel was er te zien. zoo over weldigd was men, door wat deze wat korte en eigenlijk wat te snelle reis aan nieuws had opgeleverd, dat men ternauwernood alles in zich had kunnen opnemen. Dat konden wij duidelijk merken aan vele reizigers, die er wat beduusd onder leken. Maar Zondag eenmaal in Zwitserland terug zullen de indrukken bezinken en dan zullen deze bezoekers goede propagandisten voor Nederland zijn, daar twijfelen wij niet aan. En dat is voor ons een aangename her innering aan dit bezoek te meer! Pk. INTERNATIONALE AAN EENSLUITING. „JONG EUROPA In een op Donderdag 4 Mei te Brussel ge houden vergadering van het Centraal- Comité van het Verbond van „Jong Europa" gevestigd te Genève, met als doel de volken van Europa te vereenigen, werd de heer Mr. J. H. Schultz van Haegen te Aerdenhout, oud-secretaris van de vereeniging „De Ver- cenigde Staten vanEuropa", benoemd tot leider van het Bureau voor Nederland van bovengenoemd Verbond, terwijl den heer J. de Wilde, Daguerrestraat 100 te Den Haag de leiding van het secretariaat is opgedra gen. In het eere-comité zullen o.m. zitting ne men de heeren: Colonel Picot, Président de l'Association Francjaise des Gueules Cassées, Bronislaw Huberman, Paul Valéry, de l'Aca- démie FranQaise en Stephan Zweig. De eerstvolgende bijeenkomst van afge vaardigden uit de diverse aangesloten lan den zal plaats hebben op een nader te be palen datum in de tweede helft van de maand Juni a.s. te Parijs. ANONIEME BRIEVEN GAAN DOOR. NU DE PREDIKANT GEVANGEN ZIT. Van dr. Hesselink, die deskundige is ge weest in de zaak van de anonieme brief- schrijverij tegen een predikant uit Winters wijk, is dezer dagen in de Winterswijksche en de Amersfoortsche courant een ingezonden stuk verschenen, waaruit blijkt, dat aan hem verzocht is de onlangs tijdens de gevangen schap van den predikant ingekomen kaar ten te onderzoeken. Dr. Hesselink wenscht daaraan naar men aan de N.R.C. meldt niet te voldoen, o.m. omdat deze kaarten in blok schrift zijn geschreven en het hem mogelijk voorkomt, dat ze zijn nagebootst. Het be vreemdt hem, dat Anonymus -zich- niet^be diend heeft van gewoon schuin schrift, waar in de vroegere briefkaarten geschreven waren. Nu is Donderdagmorgen aan het adres van den heer Roobol een briefkaart gepost uit Amersfoort, thans geschreven in gewoon schrift en bevattende overgeschreven berich ten uit de Amersfoortsche courant van Dins dag. Ook was deze kaart gemerkt met een olievlek, zooals er vroeger verscheidene zijn ontvangen. Op dat oogenblik zal de predikant nog in de gevangenis, die hij Vrijdag zal ver laten. VIJAND VAN HITLER EN AUTODIEF. De Duitschc politie heeft aan den grens- commissaris te Venlo uitgeleverd een 19- jarigen chauffeur uit Amsterdam die aldaar in Maart j.l. zich aan diefstal van een auto had schuldig gemaakt en deze auto over de Duitsche grens had gebracht om haar aldaar te verkoopen. De jongeman was door de Duit sche politie gearresteerd omdat hij niet in het bezit was van een geldig paspoort en bo vendien nog op ondubbelzinnige wijze zijn antipathie tegenover Hitier had lucht gege ven. Na zes weken in een Duitsche strafge vangenis te hebben doorgebracht is hij via den grenscommissaris ter beschikking van de Amsterdamsche politie gesteld, om zich te verantwoorden terzake van den diefstal van de auto. SCNEEPVAARTBERICHTIN KON. NED. STOOMBOOT MIJ, Achilles 3 te en van Cartegena naar Ali cante. Berenice 3 van Triest naar Fiume. Boskoop 3 17 u. van Liverpool naar Am sterdam. Ceres 3 van Port au Prince naar Pto Plata. Crijnssen 3 Mei te Amsterdam. Euterpe 3 te Gothenburg. Ganymedes 2 van Malta naar Rotterdam. Deucalion 2 te Alexandrië. Jason 2 van Curacao naar Liverpool: Juno 3 van Ceuta n. Genua. Midas 2 van Curacao naar Jeremie. Orion 3 van Izmir n. Istanbul. Orpheus 3 1 u. van Danzig n. Stettin. Perseus 3 van Amsterdam n. Kopenhagen. Telamon 2 23 u. te Hamburg. Theseus 3 18 u. 30 van Hamburg n. Am sterdam. Trajanus 3 Gibraltar gep. n. Rotterdam. Triton 3 van Amsterdam n. Pernis. Venus 3 van Amsterdam n. Hamburg. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Saparoea (Silver Java Pacific Lijn) van Los Angelos 2. Kedoe (Silver Java Pacific Lijn) 2 van Rangoen. Poelau Bras, thuisreis 3 van Napels. Poelau Roebiah, thuisreis, 3 van Batavia. Johan van Oldenbarnevelt, uitreis, 2 van Suez. Tabia, thuisreis 2 van Marseille. Tanimbar, uitreis 2 te Batavia. Siantar (Java New Yorklijn) 2 van New York. K. N. S. M. Achilles 4 Mei van Alicante naar Barcelona Ajax 4 Mei van Kopenhagen naar Aarhus 5 Mei te Aarhus. Berenice 4 Mei te Fiume Cottica 4 Mei 19 u. van Plymouth naar Havre Deucalion 4 Mei van Alexandrie naar Torre- vieja Hercules 3 Mei van Barahona naar Queens- town v. o. Orion 4 Mei te Istanbul Orpheus 3 Mei te Stettin Perseus 5 Mei Holtenau gepasseerd Rrea 4 Mei van Amsterdam naar Rotterdam 5 Mei te Rottérdam Theseus 5 Mei te Amsterdam Tiberius 4 Mei van Amsterdam naar Rotter dam; 5 Mei te Rotterdam Titiis-,4 Meljaa..Izmjjnaar Samos Venus 4 Mei 21.30 uurte Hamburg Vulcanus 4 Mei' van Alicante naar Burriana Merope 4 Mei van Valencia naar Amsterdam Cottica 5 Mei 9 uur te Havre. 5 Mei zal ca. 18 u. v. Havre n. Amsterdam vertrekken. 6 Mei wordt ca. 19 u. te Amsterdam ver wacht. KON. HOLL. LLOYD Flandria, uitr. 4 Mei 22 uur van Southampton HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein 4 van Rotterdam naar Kaap stad. RADIO-PROCRAMMA ZONDAG 7 MEI. HILVERSUM 296 M. VARA. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga „Campanula". 9.Voetbal- mededeel in gen. postduivenberichten. 9.02 Or gelspel aoor Joh. Jong. 9.40 Het binnen- en buitenlandsche lied van verzet, Martlen Be versluis draagt Engelsch-Amerikaansche poëzie voor. 10.WalesonStrijkkwartet. 10.45 Filmkwartiertje door M. Sluyser. 11. Waleson Strijkkwartet. 11.40 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek. A.V.R.O. 12.Gramofoonmuzïek. 12,30 Omroeporkest o.l.v. Nico Gerharz. Grethe WeynschenkHogenbrink, sopraan, afgewis seld door gramofoonmuzïek; 2,15 Aansluiting met het Olympisch Stadion te Amsterdam. Ooggetuige verslag van den voetbalwedstrijd NederlandBelgië, door H. Hollander. 4.15 Grfamofoonmuziek. VARA. 5.Op het booze eiland. V.P.R.O. 6.Boekenhalfuur. Snethlage. „Democratie en dictatuur".. H. de Haas. ..Goed en Kwaad". Spr. dr. K. F. Proost. 6.45 Kerkdienst uit de N. P. B. te Weesp. Organist D. Engelbregt. AVRO. 8.Vaz Dias. 8,15 Kovacs Lajos en zijn orkest, Bob Scholte refreinzang. 9. Gram. muziek. 9.20 Omroeporkest o.l.v. A. van Raalte, solist, Theo v. d. Pas, piano. 10.Gra mofoonmuzïek. 10.20 Omroeporkest 11.Gra- mofoonmuziek, 12.Sluiting. BLOEMEND AAL 24G M. 10.Kerkdienst uit de Ger. Kerk. 5. Kerkdienst uit de Ger. kerk. Vaste predikant Ds. J. G. Brussaard. HUIZEN, 1875 M. K.R.O. 8.30 Morgenwijding door pastoor F. C. Beu kering. N.C.R.V. 9.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk, Amsterdam. K.R.O. 12,15 K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont. 2,30 Het Amsterdam sche a capella koor „Bel Canto" o.l.v. pera amica mea. 4.— Ziekenlof uit Bloemendaal. N.C.R.V. 5.Gewijde muziek, z z N.C.R.V. 5.Kerkdienst uit de Ger. Kerk, Middelburg. 7,15 Gewijde muziek. K.R.O 7.45 Ch. v. d. Bilt. Denkt aan de kinderen der zee, aan de zeelieden. 8.05 Voet- baluitslagei van de R. K. F. 8.10 Concert door het Bosch Gemengd Koor. m.m.v. Het Stede lijk Orkest van Maastricht, solisten Jas. LammersHoogveld, sopraan, Jo Immink, alt, Jan Hissink, tenor, Joh. Lammen, bas. 9.40 Vaz Dias. 9.45 Gramofoonmuziek. 10. Stedelijk orwest van Maastricht o.l.v. H. Her mans. Joh. Lammen, bas. 10.35 Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. 11. Sluiting. (Het concert van 8.10 is o.l.v. Rob. Ge vers). LUXEMBOURG, 1191 M. 7.Gramofoonmuziek; 7.45 Weerover- zicht; 7.50 gramofoonmuziek; 8.30 Causerie in het Engelseh; 8.40 Gramofoonmuziek; 9.— Nieuwsberichten in het Fransch; 9.10 Voort zetting gram. muziek; 9.45 Nieuwsberichten in het Duitsch; 9.55 Dansmuziek. (In de pau zes: koersen en sportberichten.) BRUSSEL, 509 M. 9.20 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. o.l.v. P. Leemans; 11,20 Concert; 12,30 Gramofoonmuziek; 1.Gramofoon muziek; 4.20 Populair concert door het Radio orkest o.l.v. Franz André; 5.30 Gramofoon muziek; 6.05 concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans; 7.20 Gala concert door het groote omroep-symphonie- orkest o.l.v. Rulphman; 9.30 Gramofoonmu ziek. KALUNDBORG, 1153 M. 11,20 Omoeporkest o.l.v. Fritz Mahler; 1,20 Gramofoonmuziek; 2,20 omroeporkest o.l.v. Onze dagelijksche kindervertelling „Als jij nu een beetje inkrimpt, zal ik probeeren naast je in dat gat te kruipen." Met veel kreunen en steunen had hij zich eindelijk naast Simmy gewrongen. „Erg aardig van je om mij te willen helpen, maar nu zitten we zoo ingeperst, dat we niet voor- of achteruit kunnen." „Man. klets niet zooveel, jij zou toch de leiding nemen. Wel, schiet dan op en probeer liever al die knopjes. Jij bewerkt de eenc kant en ik dc andere." Het leek een eindeloos werk om op al die knoppen te drukken, te meer, daar zij dat werkje in een zeer onge makkelijke houding moesten uitvoeren. Doch tenslotte werd hun moeite beloond. Opeens hoorden ze een luid ge knars en draaide de deur vanzelf naar buiten. Ze keken in een donkere ruimte, terwijl hun van hieruit ook een voch tige lucht tegemoet sloeg. ..Ik zal mij er tusschen uit wur men en aan den anderen kant laten zakken. Geef mij nu de kaars en dan al die steenen, die wij losgepeuterd heb ben." Daarna kroop Wo-Wang ook naar de andere zijde. Zij stonden nu in een onafzienbare, lange gang, overal rijkelijk versierd met spïnnewebben en vleermuizen, „Voor wij iets verder doen. barricadeeren wij die deur. Je kunt nooit weten ."veronderstelde Simmy, „of die Chinees met die kromme sabel niet een oogje in het zeil houdt, cn als hij merkt hoe de vogels gevlogen zijn. rrobeert hij natuur lijk om ons door deze deur tc achtervolgen. Maar daar zal hij lekker naast grijpen," glunderde hij. „Nu moeten we voorzichtig doen, want je kunt nooit weten onder welk gedeelte van het huis we zitten. Ver beeld je dat die Dikke Oude onraad onder zijn vloer hoort. Ik word nog duizelig als ik aan dat pak slaag van van middag denk. Ik verzeker je. Wo-Wang. dat ik me zal wreken op dien ouden brompot. Hoe ik het doen zal, weet ik nog niet, maar ik heb mezelf gezworen, dat het ge beurt." Al pratend waren ze een eind van de gang door- geloopen, toen ze aan weerskanten een deur bemerkten. Gröndahl; 8,50 Louis Preil's concert 10.20 Dansmuziek uit „Wivex". BERLIJN, 419 M. 3.20 Populair Concert; 4.15 Concert; 6.— Concert. 7.40 Brahms concert door het Om roeporkest. HADIBURG 372 INI 2,30 Populair Concert 7.20 Brahms Norag- orkest o.l.v. Wendel; 10.05 Concert. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1635 M. 12,40 Popul. concert; 4,50 idem, 10,20 popul. en Dansmuziek. LANGENBERG, 472 M. 12.40 Concert o.l.v. Eysoldt; 7,25 Concert muziek van Brahms; 9.50 poulaire en dans muziek. DAVENTRY, 1554 M. 2,20 Gramofoonmuziek; 3.35 Concert door het B. B. C.-Theaterorkest o.l.v. Stanford Ro binson; 4.50 Concert; 8.25 Concert; 9.50 Epi loog; PARIJS EIFFEL 1446 M. 12,50 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO, 1724 M. 11,40 Gewijde muziek; 12,20 Gramofoonmu ziek; 1,50 Populair concert; 4.20 populair concert. MILAAN 312 M. 3,20 Orkestconcert! 6,30 Gramofoonmuziek;1 7.40 Gramofoonmuziek; 8.20 „Germania" opera in vier bedrijven. ROME 441 M. 4.20 Concert; 8.05 „Germania" opera in vier actes. WEENEN 517 M. 4.35 Populair concert; 7,20 Concert; 8.50 Ge varieerd programma. WARSCHAU 1441 M. 11,35 Brahmsconcert door hmet Fhilhar- monie-orkest van Warschau o.l.v. G. Fitel- berg; 1.40 Populair concert; 3.45 Gramo- foon muziek; 4:20 Solistenconcert; 5.20 Po pulair concert; 8.30 Concert door het Om roeporkest o.l.v. J. Oziminski; 9.45 Dansmu ziek. BEROMUNSTER 460 M. 7,05 Vocaal en instrumentaal ensemble; 9. Concert door het omroeporkest. MAANDAG 8 MEI HILVERSUM 296 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10,15 VARA. Jan Lemaire draagt voor. 10.30 Flierefluiters olv. Jan v.d. Horst. 11.00 Jan Lemaire. 11.15 Notenkrakers olv. Daaf Wins. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel door Joh. Jong. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.15 VARA. Klein Orkest olv. H. de Groot. 2.00 Zenderverzorging. 2.30 Bi-ahms herdenking. Caroline Lankhout piano. J. v. Heil, klaiïnet, 3.30 La Bohème, Puccini. Koor orkest, solisten van Scala, Milaan olv. Maestro Carlo Sahajno (gramofoonplaten. 5.15 Na schooltijd. Carel Rijken vertelt. 5.45 Noten krakers olv. Daaf Wins. 6.40 Muzikaal bab beltje door Piet Tiggers. „Joh. Brahms". 7.00 Brahms herdenking. Residentie-orkest o. 1 v. P. v. Anrooy. 7.59 Herhaling S. O. S. berich ten. 8.00 Fraixs Nienhuys draagt voor. 8.15 Brahms herdenking. Yelli d'Aranyi, viool olv. P. v. Anrooy. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Flierefluiters olv. J. v. d. Horst. Albert de Booy. zang. 9.45 Hetty Beck draagt voor. 10.00 VARA klein- orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.45 Orgelspel door Joh. Jong. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 slui ting, HUIZEN, 1875 M. 8.00 NCRV Schriftlezing. 8.15 Gramofoon muziek. 10.30 Morgendienst door J. Valk, oud godsdienstonderwijzer. 11.00 Chr. lectuur. ..Van menschenharten en menschengeluk" van A. K. Straatsma. 11.30 Gramofoonmuziek 12.(10 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmu ziek. 12.30 Orgelconcert- uit de Luth. kerk te Amsterdam door Feike Asma. 2.0<> Uitzending voor Scholen. F. C. v. Dorp draagt voor. 2.35 Gramofoonmuziek. 2.45 Wenken voor de keu ken door mevr. M. Adrian-Merckens. 3.15 Knippen en naaien. 3.30 Stofversieren en hoedenmaken. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. v. Bentum. J. H. Smit Duyzendtkunst, zang. H. Smit Duyzendtkunst orgel. 5.00 Gramofoonmuziek. 5t30 Oi'gelspel. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Utrechtsch Stedelijk orkest olv. Henri van Goudoever. Annie Woud, alt. Mannenkoor afd. Utrecht v. d. Mij. tot bevordering van de toonkunst. 9.00 Raden S. Nimpoeno. „Javaan- sche Adat". 9.30 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmuziek LUXEMBOURG 1191 M. 7.Gram.muziek. 7.45 weeroverzicht. 7 50 gramplaten. 8.30 Causerie in het Italiaansch; 8.40 gram.muziek. 9.Nieuwsberichten in 't Fransch. 9.10 voortzetting gram. 9.45 Nieuws berichten in het Duitsch. 9.55 Dansmuziek (in pauzes: koersen en sportberichten). BRUSSEL 509 M. 11.20 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. o. 1. v. P. Leemans. 12.30 gramo foonmuziek. 5.35 idem. 5.50 concert o 1 v P. Leemans 7.20 concert door het symphonie- orkest olv. J. Kumps. 9.30 gram.muz. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Strijkorkest olv. Max Skalka 2.50 Om roeporkest olv. Launy Grondahl. 7.20 Johan nes Brahmsconcert. BERLIJN, 419 M. 3.50 Populiar concert 7.30 populair concert 8.40 concert door het omroeporkest. HAMBURG 372 M. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.30 idem. 3.50 con cert. 9.50 populair concert. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1635 M. y2o Gramofoonmuziek. 3.20 concert. 10.20 concert. LANGENBERG, 472 Dl. 11.20 Populair concert. 12.20 concert, olv. Wolf. 3.50 concert olv. Eysoldt. 9.55 concert o. 1. v. Wolf. DAVENTRY 1554 M. 12.05 Concert door het Westera Studio or kest o. 1. v. Thomas 3.B.B.C. dansorkest o. 1. v. Henry Hall. 3.50 concert door het Schot- sche Studio-orkest o.l.v. Guy Daines 9,50 dansmuziek. PARIJS EIFFEL ,1446 M. 7.50 Fransche operettemuziek. PARIJS R. 1725 8.05 Gramofoonmuziek. 11.20 Concert door het omroeporkest. 6.40 concert door het om roeporkest. 9.20 gramofoonmuziek DIILAAN 331 M. 4.30 gevarieerde muziek. 7.05 Gramofoon muziek. 8.20 kamermuziek. ROME 441 M. 4.50 concert. 7.25 gramofoonmuziek. 8.20 concert. 9.35 concert. WEENEN 5r M. 3.25 Populair concert. 6.20 concert door hefc Weensch symphonle-orkest 8.50 populair con cert. WARSCHAU 1411 DI. 5.20 Populair concert. 7.20 populair concert olv. J. Oziminski 9.pianorecital. 9.45 popu lair concert. 10.20 dansmuziek. BERODIUNSTER 460 Dl. 8.50 dansmuziek door het omroeporkest, Gr&mofgasmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12