De B. E.T. E. opent haar deuren. Huizing'5 Schoenenmagazijn PijnEelt daar? HAARLEM'S D AC BLAD ZATERDAG 6 MEI 1933 BEVERWIJK. Een keurige tentoonstelling. De eerste daad van de V.V.V. Beverwijk trekt heden weer eens de alge- meene belangstelling. Immers op dezen dag zal dan de met zooveel zorg voorbereide Beverwijksche tentoonstelling voor handel en industrie haar deuren voor het publiek openen. In het B.E.T.E.-nummer van de Ken- nemercourant. dat Vrijdag bij duizenden in midden-Kennemerland werd verspreid, heb ben onze lezers reeds bijzonderheden over de voorbereidingswerkzaamhedcn vernomen. Het B.E.T.E.-nummer heeft in breeden kring de belangstelling voor Beverwijk in het al gemeen en voor de tentoonstelling en cle middenstand in het bijzonder gewekt. Tot ons genoegen mochten wij ervaren, dat dit eerste speciale nummer van de Kennemer Courant met groote waardeering is ontvan gen en dat het B.E.T.E.-nummer zoowel om zijn inhoud, als om zijn welverzorgde tech nische uitvoering algemeen de aandacht trok. Indien het zal mogen bijdragen aan het welslagen van de flink opgezette onderne ming dan mogen wij ons ruimschoots beloond achten voor de zorgen en den arbeid, welke aan het B.E.T.E.-nummer moesten worden besteed, omdat uiteindelijk onzerzijds een steentje kon worden bijgedragen aan het al gemeen belang. Intusschen is de B.E.T.E. gereed om haar bezoekers te ontvangen. Zij zullen ongetwij feld van deze tentoonstelling een zeer gun- stigen indruk bewaren en met een zeker ge voel van respect aanschouwen, hoe de stand houder zich, alle crisisgcluiden ten spijt, heb ben beijverd op allerlei gebied den kijkers net nieuwste en het beste aan te kunnen bieden. Zonder uitzondering hebben alle exposanten zich beijverd van hun stands een keurig ge heel te maken en zoo biedt deze tentoonstel ling globaal reeds een zeer gunstigen aan blik. Het is niet wel mogelijk, om alle stands aan een afzonderlijke bespreking te onder werpen. Het is ook niet noodig. Zonder uit zondering zijn de stands, groot of klein, op smaakvolle wijze ingericht. Wat daarbij wel heel prettig aandoet is het feit, dat de plaat selijke deelnemers naast de groote firma's van buiten Beverwijk zoo goed voor den dag komen en zoo'n klinkend bewijs leveren, dat er nog durf en energie heerscht onder de plaatselijke handeldrijvende en industrieeele middenstand. Wij wijzen b.v. op de fraaie stands van de sanitaire en electro-technische Installateurs, de firma's Broekkamp, Honig, Coppen, Minkema en De Weyer, op de expo sitie van haarden van den heer Veerbeek, waaraan de fraaie schoorsteenmantels van den heer N. J. Groot zoo'n mooi effect geven, op de eenvoudige, maar zeer smaakvolle triplex-stand van houthandel Jac. J. M. Lan- gendijk, de interessante stand van Gebrs. Duyn met het smakelijke product Fyffes- bananen. Deze bekorte opsomming sluit geenszins uit. dat ook de firma's van buiten de plaats alle hulde verdienen voor de wijze, waarop zij op deze derde Beverwijksche ten toonstelling vertegenwoordigd zijn, wij noe men o.a. de stands van de N.V. Uylenhoed, Nieweg, Gautsch, Scholten, Ostermann, West-Frisia c a. Toch willen wij niet nalaten op eenige bijzonder fraaie stands de aan dacht te vestigen. Bij het binnentreden van de zaal draagt reeds de eerste stand de beste een bijzonder karakter. Het is die van het Nijverheidsonderwijs in Kennemerland, die door de leerlingen der Ambachtschool te IJmuiden-Oost vervaardigde werkstukken ex poseert. Ongetwijfeld zal deze stand de aan dacht trekken. Uit hetgeen hier geëxposeerd wordt valt voor menigeen wat te leeren. De Gemeente Lichtbedrijven zijn met een magni fieke stand vertegenwoordigd. Vervaardigd naar een bijzonder geslaagd ontwerp munt deze stand uit door moderne compositie, die het mogelijk maakt een juist inzicht in den gang van het bedrijf te krijgen, zonder dat ook maar van eenige overdaad sprake is. Een stand waaraan groote zorg ls besteed. De General Motor Antwerpen, (ver'. door den heer Fcuerstcln) exposeert de nieuwste mo dellen van de Chevrolet. Dan is daar de fraaie stand van de N.V. Tcgel's Warenhuis die de bekende Gero-producten exposeert. Een goede bekende van de Beverwijksche ten toonstellingen en bovendien een stand, die cachet aan het geheel verleent. Op de galerij heeft de N.V. Stoutenbeek's Woninginrich ting een buitengewone prestatie geleverd door in een groote standruimte haar ruime keuze schitterende ameublementen te exposeeren. De hier ontstane interieurs getuigen van fijnen smaak Een stand van een aparte dis tinctie, een sieraad van de B.E.T.E. Ziehier in „vogelvlucht" een beeld van hetgeen de B.E.T.E. haar bezoekers zal bie den. Het blijft natuurlijk beneden de werke lijkheid en slechts een bezoek zal den juisten indruk vermogen weer te geven. Bij een rondgang, die de persvertegenwoor digers Vrijdag over de B.E.T.E. maakten werd ook de keurig en feestelijk versierde cabaret-zaal bezocht. Ook hier zullen de be zoekers zich ongetwijfeld op hun gemak ge voelen. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het comité ook hierin een zeer gelukkige greep deed. Zoo staat dus de jonge V.V.V. op het punt, om haar eerste groote werk aan het publiek voor te leggen. Laat de B.E.T.E voor Vreem- delingenverkecer een goede start zijn. Zoo als bekend vindt hedenmiddag te 2 uur de offieieele opening plaats door den voorzitter der Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer Mr. A. Moens. ESPERANTO-NIEUWS De plaatselijke Esperanto-afdeeling ver zocht ons opname van het volgende: Wij ontvingen „Laborista Esperantisto". het orgaan van de Federatie van arbeiders esperantisten. In afwijking met vorige uit gaven is deze geheel in hèt Hollandsch ge steld en is bedoeld als propagandanummer. Behoudens zeer lezenswaardige artikelen van ervaren esperantisten vinden we daar in uitspraken en meeningen weergegeven van bekende eminente persoonlijkheden zoowel uit binnen- als buitenland over de wereld hulptaal Esperanto. We willen noemen Joh. Weslerman (lid der 2e Kamer) Prof. R. Ca- simir. Prof Dr. A. F. Holleman. Karl Seitz (Burg. van Weenen) e.a.. welke allen zich zeer gunstig uitlaten over Esperanto. Zij. die eens willen kennis maken met het bovengenoemde orgaan, wende zich tot den heer Jac. v. Wijngaarden, Assumburgerstr. 18 Het blad is gratis en zonder eenige verplich ting aan dit adres te bekomen. (Na schrifte lijke aanvrage wordt het toegezonden). Ter aanbeveling citeeren we uit het blad een uitspraak van den heer J. Tal, Opperrabbijn van Utrecht en Drente over Esperanto, welke typeerend is. „Buigzaam als gloeiend staal, rijk als de natuur, logisch haast als wiskunde, vloeiend als verzen van Vondel, eigen wezen hebbend als een man van karakter, eenvoudig als de tafels van vermenigvuldiging, gemakkelijk te leeren als het lezen voor iemand van nor malen aanleg, zulk een taal is Esperanto." De vlaggen uit! Het dagelijksch bestuur verzocht ons in het bijzonder de bewoners van de Breestraat uit te noodigen ter gelegenheid van de B.E.T.E. de vlaggen uit te steken. EEN MERKWAARDIGE GEVEL GESLOOPT De merkwaardige gevel van perceel Meer straat 126 te Beverwijk werd gesloopt, nadat het Historisch Genootschap Midden Kenne merland vergeefsche pogingen had aange wend hem voor het nageslacht te bewaren. Vrijdagnacht woedde daarnaast een felle brand die een leegstaand pand in de asch legde ZWEMWATER. Het water van de neksloot is door de keuringsdienst van de Volksgezondheid ge schikt bevinden voor zwemwater. KENNEMER OUDHEIDKAMER De Oudheidkamer ontving ten geschenke: van de wed. J. Numan een antieken koperen' waterketel: van den heer G. Bootsma een vers, kunstig in papier uitgeknipt; van den heer C. v. d. Laan een antieken mahoniehou ten tabakspot; van den heer H. Warmesker- ken het offieieele programma van den op tocht gehouden te Amsterdam ter gelegen heid van het eerste bezoek van Prinses Ju liana met Hare Ouders aan de Hoofdstad en het Gedenkboek uitgegeven ter gelegenheid van 't bezoek van H.M. Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik aan Friesland van 25 tot 27 September 1905. OPDRACHTEN Aan de N.V. v.h. A. Blom Hz., zijn opgedra gen de loodgieterswerken en de Sanitaire Installaties voor het te bouwen Clubhuis der Zaanlandsche Zeil-Vereen. te Zaandam en voor een te bouwen Villa in Velserbeek. FELLE UITSLAANDE BRAND. LEEGSTAAND PAND AAN DE MEER STRAAT VERWOEST. Vrijdagnacht te ruim één uur ontdekte een voorbijganger brand in het leegstaande per ceel Meerstraat 124, waarin vroeger de sme derij en carosseriemakerij der firma Van Etten gevestigd was. De man deed van zijn bevindingen mededceling aan het politiebu reau waar de dienstdoende agent onmiddel lijk het alarmeersysteem van de brandweer in werking stelde. Klokslag half twee verliet de motorspuit haar standplaats in de Von dellaan. om eenige minuten later op de plaats des onlicils te arrivceren. De brand had zich intusschen snel uitgebreid. Het groote, oude gebouw stond in lichterlaaie en brandde als een reusachtige fakkel. Ijlings werden drie slangen op de motorspuit gekoppeld, waar mede de brandweer onder leiding van haar commandant den heer H. Blom den strijd te gen de vuurzee aanbond. Met twee stralen werd het vuur bestreden, de derde bescherm de het groote pakhuis van de firma Breuke laar tegen de fel oplaaiende vlammen. Te gen de watermassa, welke in de vuurpoel werd geworpen, bleken de vlammen niet be stand te zijn. Het vuur werd binnen de mu ren gelocaliseerd. zoodat het gevaar voor uitbreiding spoedig geweken was. Zekerheids halve had de brandstoffenhandelaar zijn auto naar elders overgebracht. Van het oude gebouw bleef niet veel overeind. Het dak stortte met veel geraas in en ook de zijmuren moesten gedeeltelijk voor het geweld van het vuur wijken. De brandweer sloopte dc ge deelten van den voorgevel die gevaar voor instorting opleverden. Te ongeveer half drie was het pleit ten gunste van de brandweer beslecht. Van het perceel resteerde niet veel meer dan een rookende puinhoop, waaruit de vlammen nu en dan vergeefsche pogingen deden opnieuw op te laaien. De brandweer was echter op haar hoede en rustte niet, al vorens het laatste vonkje gedoofd was. Daar mede was nog wel een uurtje gemoeid. De oorzaak van den brand was onbekend. Het perceel stond leeg. doch wel was daarin overdag arbeid verricht, omdat, zooals wij Afdoende hulp door Dr. Scholi's Methode Groote Houtstraat 42-44 (Adv. Ingez. Med.) vernamen de firma Van Etten voornemens was, haar bedrijf binnenkort weer in haar vroegere werkplaatsen terug te brengen. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat dc brand woedde naast het perceel Meerstraat 126, waaraan de sloopcr bezig was. Dit pand stond half afgebroken. Juist voor den brand was de oude, merkwaardige gevel afgebro ken, voor welks behoud het Historisch Ge nootschap Kennemerland vergeefsche pogin gen had aangewend. Mogelijk had deze gevel den vuurdoop niet overleefd, indien deze po gingen geslaagd waren. Zoo biedt dit gedeel te van de Meerstraat wel een troosteloozen aanblik. Het verbrande perceel was verzekerd. DE WERKLOOSHEID. AANTAL INGESCHREVENEN GEDAALD. In de afgeloopen week is het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling werkloozen niet onaanzienlijk gedaald, namelijk van 618 tot 582. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 268 (vorige 303), Wijk aan Duin 213 (211), Heems kerk 101 (102). De werkloosheid decQ zich gelden in de onderstaande vakgroepen: Beverwijk: drukkers 2, betonvlechters 4, betonwerkers 1, marmerbewerkers 3, mar merpolijsters 1, grondwerkers 26. metselaars 3, opperlieden 12, schilders 2, steenhouwers 1, stucadoors 3, timmerlieden 13, meubelma kers 1, bankwerkers 3, carosseriemakers 1, electriciens 3, handlangers 3, koper- en blik slagers 4, lasschers 4, loodgieters 1, machi nisten 6, machinedrijvers 1, metaalbewerkers 2, monteurs 3, plaatwerkers 1, soldeerders 2, stokers 6, voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 3, sigarenmakers 14, sorteerders 2, landarbeiders 24, agenturen 1, teekenaars 2, chauffeurs 9, kellners 1, winkelbedienden 1, schipers 1, voerlieden 1, incasseerders 4, kan toorbedienden 7, losse arbeiders 72, dienst boden 5, werksters 5, slagers 1, totaal 268. Wijk aan Duin: betonwerkers 2, grondwer kers 43, metselaars 4, opperlieden 8, schilders 2, steenhouwers 1, stucadoors 2, timmerlie den 7, houtbewerkers 1, coupeuse 1. bankwer kers 11, carosseriemakers 1, handlangers 3, klinkers 1, koper- en blikslagers 4, lasschers 1, machinisten 5, metaalbewerkers 6, mon teurs 3, plaatwerkers 2, smeden 1, stokers 3, vuurwerkers 1, sigarenmakers 4, landarbei ders 23, agenturen 1, teekenaars 1, chauf feurs 6, expediteurs 1, kellners 2, lijnwerkers 1, schippers 1, incasseerders 1, kantoorbe dienden 4, losse arbeiders 49, dienstboden 3, werksters 2, laborant 1, totaal 213. Heemskerk: betonvlechters 2, betonwerkers 4, grondwerkers 13, metselaars 1, operlieden 6, schilders 1, timmerlieden 3, landarbeiders 34, chauffeurs 1, kellners 1, kantoorbedien den 2, losse arbeiders 32, dienstboden 1, to taal 101 (102). KENNEMER ORKESTVEREENIGING. De Kennemer Orkestvereeniging heeft in haar Vrijdagavond gehouden ledenvergade ring besloten tot het organiseeren van een onderlingen feestavond voor de leden en hun dames. Deze feestavond zal op Zaterdag 20 Mei in de bovenzaal van Oud Meerestein worden gehouden. Het programma zal dooi de vereeniging zelf worden verzorgd. AANRIJDING. Vrijdagmiddag is op den hoek van den Boeweg en den Arendsweg een kind van den heer L. aangereden door een vrachtauto. Het ongeluk bleek echter nog goed af te loopen. De kleine, die bij het plotseling oversteken van den weg in aanraking met de auto kwam, bleek er met een gekneusd been te zijn afge komen. WIJK AAN ZEE EN DUIN EENRICHTING VERKEER Burgemeester en Wethouders dezer Ge meente hebben besloten het tijdvak gedu rende hetwelk gesloten zullen zijn voor het berijden met alle motorrijtuigen: a. de Verlengde Vondellaan, in de richting van Beverwijk naar Wijk aan Zee; b. de Zeeweg, in de richting van Wijk aan Zee naar Beverwijk, vanaf de kruising van dien weg met de Duinwijklaan en den Wes terhoutweg tot de Zeestraat in Beverwijk. voor het jaar 1933 vast te stellen van 15 Mei tot en met 10 September. DE SPAANSCHE SCHATGRAVER Ook in deze gemeente probeert de Spaan- sche schatgraver door het schrijven van brieven en het doen van schoone beloften slachtoffers te maken. Het is niet onaardig eens een epistel van hem te publiceeren. De brief, dien hij aan een der inwoners dezer gemeente heeft gestuurd luidt als volgt: Geachte Heer, Ik ben gevangen, omdat ik failliet ben en daarom wend ik mij tot U, om U te vragen, of U mij helpen wilt, om het bedrag van 180.000 dollars in bankpapier, dat ik uit het faillissement gered heb in veiligheid te bren gen. Verschillende omstandigheden, welke U later zult vernemen zijn oorzaak, dat mijn reiskoffer met het geld aan een Duitsch Spoorwegstation wordt bewaard. Indien U iets voor deze aangelegenheid ge voelt, zoo verzoek ik U hierheen te komen en dan moet U de kosten van het proces be talen, waardoor het beslag op mijn goederen wordt opgeheven. Tevens zal ik U dan een handkoffer met een geheime bergplaats overhandigen, waarin zich het re<ju van mijn koffers bevindt, welk regu beslist noodzake lijk is om de koffers van het station te kun nen terug ontvangen. Als dank krijgt U het derde gedeelte of 60.000 dollars. Ik kan Uw antwoord niet direct in de ge vangenis ontvangen, doch wanneer U bereid is op de zaak In te gaan zoo verzoek ik U, uw antwoord aan een vertrouwenspersoon van mij te willen telegrafeeren. Zoodra ik Uw telegram heb ontvangen zal ik mij aan U kenbaar maken en uw mijn ge- heele geheim mededeelen. Ik verzoek u het algeheele stilzwijgen te willen bewaren. In afwachting van Uw telegram teeken ik, s. De brief was in het Duitsch gesteld, terwijl de verzending werkelijk vanuit Spanje ge schiedde. HEEMSKERK VACCINATIE. Op 10 en 17 Mei (Woensdag) zal in een derlokalen van het Ned. Herv. Verenigings gebouw aan de Maerelaan kosteloos gelegen heid worden gegeven tot inenting en her inenting. De gelegenheid wordt gegeven des namid dags ton 2 uur. Trouwboekjes moeten wor- ten worden medegenomen. TREKHONDENKEURING. De keuring-herkeuring van trekhonden met karren en tuigen zal in deze gemeente worden gehouden op Zaterdag, 20 Mei 1933. des namiddags ten 2.30 ure, nabij het Raad huis. DANKBETUIGING. Bij den heer P. Klaase. alhier, le secreta ris van het Oranje-Comité ter plechtige her denking van het 4e eeuwfeest van de ge boorte van Prins Willem van Oranje, is een schrijven ingekomen van den Particulier Se cretaris van H.M. de Koningin, waarbij deze namens Hare Majesteit Haar dank overbrengt aan het Eere- en Uitvoerend Comité voor het telegram Hare Majesteit toegezonden en de daarin tot uiting gebrachte getuigenis van aanhankelijkheid en trouw, hetwelk door Hare Majesteit zeer op prijs wordt gesteld. Dit schrijven is naar aanleiding van een te legram verzonden aan H.M. de Koningin op 24 April jl., den dag waarop in onze gemeen te de luisterrijke Willem de Zwijger-herden king heeft plaats gehad. BURGERLIJKE STAND EN BEVOLKING. Geboren: Cornëlis z. van P. de Boer en Petr. A. Lieste. Nicolaas z. van Th. de Goede en Joh. Schouten. Overleden: Wiihelmina M. de Munk, 12 j. Ondertrouwd: Joh. Hoijting van Beverwijk en B. Heerenga van Velsen. Gehuwd: Corn. Baltus, 29 j., alhier en Jac. van der Molen 31 j., van Egmond binnen. Ingekomen personen: Geene. Vertrokken personen: mej. Ant. M. Putker, dienstbode, van Spoellaan 9 naar Haarlem, Zocherstraat. VELSEN JUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK Op Donderdag 15 Juni zal het 40 jaar gele den zijn, dat de heer J. de Reus, Wijker- straatweg te Velsen-Noord in dienst trad bij de firma Van Gelder Zonen. De a.s. jubilaris kwam reeds als jongen van 14 jaar aan de papierfabriek te Wormer en werd daar te werk gesteld als ..hekjesjon gen" aan een der papiermachines. Lang heeft hij daar niet gewerkt, daar de fabriek tc Velsen in het jaar 1897 geschoolde krach t-en kon gebruiken: de a.s. jubilaris werd met nog vele anderen naar Velsen overgeplaatst. De heer de Reus werd bovensnijder en klom allengs op tot papiermaker. Thans staat hij als zoodanig aan een der grootste machines. Veel heeft de a.s. jubilaris zien veranderen, de fabriek groeide van een be trekkelijk eenvoudige inrichting tot het groote moderne bedrijf van heden. Zeer zeker zal het den heer Reus op zijn ju bileumdag niet aan belangstelling ontbreken. WITTE KRUISJESDAG 24 MEI „DOOR ALLEN VOOR ALLEN". Men schrijft ons: Het bestuur van de afdeeling Velsen der N.-H. vereeniging „Het Witte Kruis" ont ving van B. en W. der gemeente toestem ming tot het houden van een Witte-Kruisjes- dag op Woensdag 24 Mei a.s. Het is nu maar te hopen dat zoo spoedig mogelijk een groot aantal jonge dames (ouderen mogen na tuurlijk ook meehelpen) zich opgeven voor den verkoop van speldjes. Zij kunnen zich daarvoor aanmelden bij één der onderstaan de adressen: Voor IJmuiden: bij Zr. E. de Wilde en de heer Joh. Woltman, Witte-Kruisgebouw Ken- nemerlaan 125. Voor ÏJmuiden-Oost bij mevrouw Fournier en mevrouw Rijpma Velserduinweg 196.. Voor Velsen, bij mevrouw Dr. Boosman, Stationsweg 7. Voor Velsen-Noord bij mevrouw Koene, Kanaalkade 58. Voor Santpoort bij mejuffrouw Klein, Duinweg 31. en Zuster A. W. Tulp, B. En- schedélaan 27. NAAR DE WERKVERSCHAFFING Naar wij vernemen, zal a.s. Maandagmor gen 5.53 van het station Velsen-IJmuiden- Oost een 70-tal werkloozen uit de gemeente naar de werkverschaffing in Markelo ver trekken. In tegenstelling met het vorig jaar onder vond men bij de aanwijzing geen spoor van verzet. HEEMSTEDE FILIAAL VAN J. TH. KORT. In dc Raadhuisstraat 52 heeft de firma J. Th. Kort, die in Haarlem twee zaken in ma nufacturen en tricotages exploiteert, een fi liaal geopend. De ruime etalage trekt reeds direct de aandacht van den voorbijganger en de smaak volle wijze waarop de diverse goederen zijn uitgesteld, noodt tot een bezoek. Binnen wordt de bezoeker verrast door de rustige sfeer die in de winkelruimte heerscht en de aangename lichtbruine tint van de toonbanken en uitstalkasten. De goederen liggen op practische en over zichtelijke wijze ten toon gespreid en met geringe moeite is spoedig het gewenschte gevonden. Opmerkelijk is de groote verscheidenheid, de ruime sorteering die men bij de firma Kort aantreft. Achter de winkelruimte zijn nog groote magazijnen waar eveneens talrijke goederen zijn opgeslagen. Wij zijn ervan overtuigd dat de firma Kort ook in Heemstede spoedig het ver trouwen der cliëntèle zal hebben verwor ven. DE NIEUWE BRUG BIJ DE CRUQUIUS. Dc nieuwe brug over de Ringvaart, nabij de Cruquius nadert haar voltooiing. Donderdag is de ijzeren hefinstallatie op haar plaats ge bracht, zoodal na aanbrenging der electri- sche installatie het middenstuk, waardoor de schepen moeten varen, opgeheven kan wor den. Men is thans bezig het vaste stuk aan de Haarlemmermeerzijde met beton te stor ten. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week (288) 283 aanbiedingen in, verdeeld over de volgende beroepen: (23) 26 grondwerkers, (5) 6 metselaars. (4) 3 schilders, (24) 29 tim merlieden. (10) 13 opperlieden. '65) 55 bloe mistarbeiders, (87) 83 losse werklieden. (10) 13 metaalbewerkers, (7) 8 kantoorbedienden, (2) 2 bouwkundig teekenaars, (4) 3 bakkers, (0) 0 stucadoors, (47) 42 werkzaam in andere beroepen. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van de opgave der vorige week. In het zelfde tijdvak van het vorige jaar bedroeg het totaal aantal werkloozen 285. BLOEMENDAAL GEVONDE NVOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Kemper, Kerkplein 17. Bloemendaal, een oud damesrijwiel; Klus- sener. Noorderstationsweg 2 Bloemendaal, een gouden oorbel; A. Kerkman. Van Len- nepstraat 11. Zandvoort, een benzinebus; Dop Oranje Nassaulaan 175 Overvecn, een kope ren gewicht; H. Stadlander, Noordlaan 3 Bloemendaal. een bruinlederen sigarenko ker, W. D. Smoor, Vondelkade 10, Heemstede een damesportemonnaie met inhoud; W. v. d. Veen, Platanenlaan 47, Bloemendaal, een vulpenhouder; C. v. d. Horst, Brederode- weg 17. Bloemendaal. een rijwielbelasting- merk; Bleijendaal, Hospeslaan 10, Haarlem, een bont; Braam. J. W. Frisolaan 15, Over- veen, een paar dames handschoenen; Hoff- schlag. Paviljoen „De Uitkijk" Kopje te Bloe mendaal, een tweetal huissleutels; J. Hoog land, Pastoorstraat 24, Santpoort, een huis sleutel; G. Tuilenaar, Zijlweg 10, Overveen, een matrozen muts; Dunlop, Bloemendaal- scheweg 36 Overveen, een postduif gemerkt 224-Z. N.U.R.P. 32—E. 551; aan het bureau van politie Overveen, een meisjeshoed; een riem, een huissleutel, een trechter, een cein tuur. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Noteering van den 5en Mei 1933. Spinazie per kist f 0.10f 0.28 Postelein per kist f 0.80f 1 Andijvie per kist f 0.55f 0.32 Raapstelen 100 bos f 1.50 Radijs, 100 bos f 2f 2.50 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per bos f 0.17f 0.24 Bieten per K.G. f 0.01 1/2 Komkommers per 100 f 8 Asperges per bos dik wit f 0.38f 0.52 Asperges per bos blauw f 0.18f 0.32 Asperges, dunne f 0.18f 0.28 Aardappelen, klei per K.G. f 0.02f 0.05 ld. zand per K.G. f 0.05 Roodekool per 100 f 14 Savoyekool per 100 f 5f 7 Bloemkool per 100 f 10f 19 Uien per kilo f 0.01 1/2f 0.02 Prei per bos f 0.02 1/2 Sla per 100 krop f 1.50—f 5 Rabarber per 100 bos f 2f 4 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.02 Appelen per Kilo f 0.14f 0.24 Aardbeien per schoteltje f 0.18f 0.28 Aardbeien per doosje f 0.28f 0.42 Brusselsch lof f 0.12—f 0.24 BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Ondertrouwd: J. Hoijting en B. Heerenga. Getrouwd: J. Nol en J. H. de Vries. H. J. Eijking en A. E. Smie'rs. Geboorten: A. Botman—Dekker, d. C. WijnkoopSteenvoorden, z. Overleden: A. M. Gemen, 75 jr., wede v. A. de Rooij en P. van Zutphen. A. van der Sluis, 53 jr., gehd m. B. Lavoo (gew. hebb. te Vel sen). E. van der Does, 32 jr., gehuwd m. G. Brantjes. G. Witkamp, 66 jr, gehuwd m. S. C. Poldermans. D. Kaper, 46 jr., gehuwd m. W. F. Engel. VELSEN Geboorten: C. M. Nijssen—Rutte, d., Kruid- bergerw. 48, Santpoort. G. C. Duineveld— Schoorl, d., Hageveldstr. 5, Santpoort. W. v. d. Plas—Ferol, d„ Bakkerstr. 7, IJmuiden. W. Dekker—de Regt, d.. Le Mairestraat 7, IJmui den (O.). E. Huel—v. d. Ven. d.. Roggeveen straat 13, IJmuiden. A. J. BeierfussMöch- lich, d., Casembrootstr. 30, IJmuiden (O.). N. van Breemen—Visser, z., Pr. Krugerstr. 72, IJmuiden. Overleden: Albert je van der Sluis, 53 echtgen. v. B. Lavoo. Wilhelmina Maria de Munk, 12 j., d. v. A. de Munk. Christina C. J. Spaargaren, 70 j. weduwe v. C. F. W. Paul. Antje Doets, 51 j., echtgen. v. L. Duvekot. Geertruida van Eerden, 67 j., echtgen. v. H. Korsman. Ondertrouwden: G. Blok en K. M. van Leeuwen, Kompasstraat 41 IJmuiden, Casem brootstr. 20 IJmuiden (O). F. H. Kuijper cn Th. C. Nieste, Haarlem, Bloemend.str.w. 160 Santpoort. A. van der Wiel en H. Post, Noord- wijk, Will. Beukelsz.str. 3rd., IJmuiden. H. Laan en J. M. Mol. Willebrordstr. 72, IJmui den (O.), Assendelft. Th. Kuijpers en A. E. J. Müller, Melklaan 75a, Velsen, Kanaalkade 5, Velsen. Gehuwden: A. Wijker en H. M. J. Blom, Platanenstraat 9, IJmuiden (O.). A. Meij- boom en R. Oldenburg, Abeelenstraat 14, IJmuiden (O.). J. J. Oldenburg cn M. C. de Crom, Harlingen, J. A. Webbe en C. Rutte, de Weerdstraat 18, IJmuiden (O.). H. C. van Wa- veren en A. Feitkamp, Zeeweg 387, IJmuiden (O.), E. Th. Heeremans en M. P. C. Huberts, Haarlem. W. F. H. Naarding en M. Smit, de Rijpstraat 36, IJmuiden. H. v. Wolferen en E. Schaap, v. Wassenaerstraat 74. IJmuiden (O). M. J. Voogd en M. W. M. Duller, Kastanje straat 6, IJmuiden (O.) WIJK AAN ZEE EN DUIN Geboren: Willy, d. van H. Oosterom en D. J. Anker. Gehuwd: Th- Snijders 32 j. en J. Prince 27 j. Overleden: J. L. C. Scholl van Egmond, ongeh. 91 j.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 20