De Ontwapeningsconferentie. UIT HET BUITENLAND Overspannen MIJNHARDT's HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 6 MEI 1933 TWEEDE BLAD Hugenberg uit de Duitsche regeering? Hij zal vermoedelijk de portefeuillekwestie stellen. Aftreden van prelaat Kaas als leider der Centrumpartij verwacht. - De actie van het Comité van actie „tot bescherming van den Duitschen arbeid". HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. Van de zijde der Duitsch-nationalen wordt blijkbaar aan de kwestie of dr. Hugenberg al dan niet tot Pruisisch minister van Land bouw zal worden benoemd de portefeuille kwestie verbonden aldus verneemt Wolff uit Eerlijn. De .Deutsche Zeitung" legt er den nadruk op, dat dr. Hugenberg en de Duitsch-natio nalen hun medewerking hebben verleend aan de op .30 Januari pl. gevormde regeering, op grond van de algemeen bekende overeen komst, dat de geheele economische politiek in het rijk en in Pruisen in handen van dr. Hugenberg zou worden gelegd. Het blad twijfelt er niet aan, dat, wan neer deze overeenkomst niet wordt nageko men, dr. Hugenberg uit de regeering zal tre den, te meer daar zijn positie zeer bemoei lijkt is door de steeds weer uit verschillende deelen des lands binnenkomende berichten omtrent een onvriendschappelijke achteruit zetting van beproefde Duitsch-nationale per soonlijkheden. Het blad merkt tenslotte op, dat omtrent een benoeming van den nat.-socialist Willi- kens tot Pruisisch minister van Landbouw niets met zekerheid bekend is. Voorts bericht Wolff dat mgr. Kaas. de leider der Centrumpartij sinds eenlge weken niet meer te Berlijn vertoeft. Hij zal „om ge zondheidsredenen" voorloopig niet naar Duitschland terugkeeren. Het blad meent te weten, dat hij als leider van het Centrum vermoedelijk zal worden vervangen door den industrieel Eichelsberger of wel door graaf von Galen. De vergadering der Rijksdagfractie van het Centrum .welke gistermorgen begonnen is, is met het oog hierop van buitengewone be- teekenis. Als eerste punt kwam op de agenda voor de verkiezing van een nieuw bestuur. Hierin echter werd wijziging gebracht en men begon met beraadslagingen over formeele kwesties. Daarop volgde een politiek debat. De fractie zal hedenmorgen weer bijeenko men. De leider van het comité van actie tot be scherming van den Duitschen arbeid. Dr. Ley heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan Rijkskanselier Hitler in de Rijkskanse larij om hem te melden dat de beambten- en arbeidersorganisaties zich onvoorwaardelijk onder leiding van Hitier hebben geplaatst. De verantwoordelijke leiders der organisa ties verklaarden, dat zij alle aanwijzingen van het door den leider ingestelde comité van actie tot bescherming van den Duit schen arbeid zullen opvolgen. Prelaat Kaas Meer dan 100.000 arbeiders en bedienden uit de Berlijnsche bedrijven hebben Vrijdag middag in den Lustgarten een groote be tooging gehouden, welke georganiseerd was door het comité van actie tot bescherming van den Duitschen arbeid en welke in zeke ren zin een inleiding vormde op het de vol gende week te houden arbeiderscongres. Naar V. D. voorts nog verneemt is Kon- stantin Hierl benoemd tot staatssecretaris voor de nieuw ingerichte afdeeling voor ar beidsdienst en jeugdopvoeding. Duitschland. Vredelievende taal van Hitier. De Daily Telegraph publiceert een inter view van Sir John Foster Fraser met Rijks kanselier Hitier waarin deze zich keerde tegen de bewering dat Duitschland den oorlog wilde. Niemand in Duitschland die den oorlog heeft meegemaakt wilde zooiets nog eens doormaken. De lichamelijke opvoeding der jeugdige Duitschers had slechts ten doel hun vaderlandsliefde te wekken en hen moreel te sterken. Het Verdrag van Versailles noemde Hitier een moreele achteruitzetting van het Duit sche volk, waarvan dit zich bevrijden wilde. Hitler zelf zou een vermindering der legers de voorkeur geven boven uitbreiding van het Duitsche leger, doch gelijkheid bleef hij voor Duitsehland eischen. Het denkbeeld van overzeesche expansies zooais dat misschien voor den oorlog heeft bestaan, heeft Duitsch land opgegeven. Het Duitsche lot hangt van Zijn Oostgrenzen af. Tenslotte dient een einde te worden ge maakt aan de tegenstelling tusschen kapitaal en arbeid en door arbeidsdienst zou men van den werkloozensteun, zelf verdiend loon ma ken. Zes stadhouders benoemd. De benoeming der Rijksstadhouders zal vanavond of in den loop van morgen bekend worden gemaakt. Benoemd zullen worden: tot stadhouder van Baden. Staatspresident Wagner, tot stadhouder van Würtenberg, Staatspresident Murr. tot stadhouder van Saksen gouwleider Mutsmann, tot stadhouder van Hessen gouwleider Sprengrr. tot stadhou der van Bremen en Oldenburg Minister-Presi dent Röwer, tot stadhouder van Thiiringen, regeerings-president Sauckel, tot stadhouder van Anhalt en Brunswijk gouwleider Löper Wie stadhouder van I(recklenburg, Lippe en de Hanze-steden Hamburg en Luebeck zullen worden staat nog niet vast. Duitsch-Russische verdragen verlengd. Officieel wordt medegedeeld, dat dc Duit sche ambassadeur te Moskou Von Dirksen en de Russische Volkscommissaris voor Bui- tenlandsche Zaken Litwinof te Moskou de ratificatie-oorkonden voor de inwerkingstel ling van het op 24 Juni 1931 te Moskou on- derteekende protocol inzake de verlenging van het Berlijnsche Verdrag van 24 April 1926 en de Duitsch-Russische arbitrage-overeen komst van 25 Januari 1929 hebben uitge wisseld. Zoowel in het belang der betrekkingen der beide landen alsook de algemeene vrede wordt met bijzondere voldoening geconsta teerd, dat het Berlijnsche Verdrag, dat met het Verdrag van Rapallo den grondslag der Duitsch-Russische betrekkingen vormt, door deze uitwisseling van ratificatie-oorkonden opnieuw rechtsgeldig is geworden. „Duitsche Christenen" wen- schen een Rijkskerk onder souvereiniteit der nationaal- socialisten. De leider der geloofsbeweging ..Duitsche Christenen", ds. Hossenfelder. zal Zaterdag avond den voorzitter der Duitsch Evang. Kerkelijke Commissie, dr. D. Kapler, een schriftelijke uiteenzetting overhandigen over de beginselen, volgens welke de Evang. Rijks kerk van Duitschland naar de meening dezer GENèVE, 4 Mei 1933. De Algemeene Commissie der Ontwape ningsconferentie is nu reeds twee weken lang rustig voortgegaan met de bespreking van het ontwerp-conventie van MacDonald, zon der dat stemmen van vertwijfeling over de onmogelijkheid, om langs dezen weg het doel te bereiken, reeds luid zijn geworden en zon der dat een nieuw denkbeeld van een andere delegatie is naar voren gebracht en de eer van algemeene discussies voor zich zelf verlangd heeft! De bestendigheid, waarmede de Algemeene Commissie thans ten minste twee weken lang aan haar besluit van 27 Maart, om het ontwerp-MacDonald tot grondslag van haar verdere discussies te nemen, heeft vastgehou den, is op zich zelf reeds een vooruitgang in vergelijking tot het voortdurend heen en weer zwalken der Conferentie in dc eerste veertien maanden van haar bestaan! Alle delegaties schijnen thans inderdaad in te zien. dat een redding der Conferentie alléén mogelijk zal zijn op den grondslag van het plan-Mac. Donald en dat dus nog een laatste poging in deze richting ondernomen moet worden. Nadat in de eerste week na de hervatting der werkzaamheden de besprekingen over het hoofdstuk „veiligheid" geschorst moes ten worden, in afwachting van de definitieve voorstellen der Amerikaansche regeering op dit punt. zijn hierop de besprekingen over de eigenlijke ontwapenings-gedeelten van het Britsche ontwerp begonnen met de discussies over het hoofdstuk, dat op de „effectieven", het personeel der landmacht, betrekking heeft. Uit de wijze, waarop voorzitter Henderson de debatten over dit hoofdstuk geleid heeft, blijkt duidelijk, welk plan van werkzaamreden het Bureau zich gevormd heeft, Het is blijk baar de bedoeling, dat de Algemeene Com missie thans zoo snel mogelijk, zonder groote redevoeringen en zonder scherpe polemieken, de eerste lezing van het ontwerp-conventie voltooien zal. Een betrekkelijk groot aantal artikelen zullen daarbij reeds als ..onbestre den" kunnen worden aangenomen. De beslis sing over de andere artikelen, waarop wijzi gingsvoorstellen worden ingediend, zal na een korte besoreking dier amendementen worden aangehouden tot de tweede lezing. In het vertrouwen dat in den tusschentiid ver trouwelijke besprekingen, vooral natuurlijk Nerveus. Onrustig en Slapeloos. Gebruik hiertegen de Zen u w- stillende .en Zenuwsterkende ZENUWTABLETTEN Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. (Adv. lngez. Med.) adressanten moet worden ingericht. O.m. zijn de volgende punten opgesteld: Wij willen de Evang. Rijkskerk van Luther- schen stempel met inschakeling van de geref. gemeenten, wier eigen aard wordt gewaar borgd. Wij willen geen Staatskerk, maar ook geen Kerk, die een staat in den staat, vormt, doch een Evang. Rijkskerk, die dc souvereiniteit van den nationaal-socialistischcn staat uit geloof erkent en het evangelie in het Derde Rijk verkondigt. De Evang. Rijkskerk is de Kerk der Duit sche Christenen, d.w.z. van de Christenen van Arisch ras. De Evang. Rijkskerk wordt gedragen door het vertrouwen van het volk en geleid door den Rijksbisschop. Zij wordt verdeeld in niet meer dan tien kerklanden, aan wier hoofd telkens een lands bisschop staat. De Rijksbisschop is, in overeenstemming met de overwegende meerderheid van de kerklidmaten. Luthersch. Hij wordt ter zijde gestaan door een geref. Rijksvicaris. De Rijksbisschop heeft zijn zetel in de Lutherstad Wittenberg. De slotkerk is zijn parochiale kerk. Uitgesloten van het kiesrecht zijn Christe nen van niet-arische afstamming. Volgens bovenstaande beginselen voltrekt de Rijksbisschop de verdere uitbreiding van de Evang. Rijkskerk. De voorbereiding en uit voering van de kerkelijke verkiezing ligt in handen van den voorzitter, dr. D. Kapler, en van den Rijksleider der geloofsbeweging „Duitsche Christenen", ds. Hossenfelder, en nog eenige met name genoemde personen. Dr. Kapler, de landsbissehop van Hannover dr. Marahrens, dr. Hesse uit Elberfeld en de gemachtigde van den rijkskanselier, dr. Mül- ler, hebben de „Evang. Pressedienst" te Ber lijn een bespreking gehouden en zijn eens gezind tot conclusies over de kerkelijke reor ganisatie gekomen. Genève. Italiaansche interesse voor het plan-MacDonald. De New-York Times bericht, dat de Ita liaansche delegatie te Washington heeft ver klaard, dat de Italiaansche vertegenwoordi gers te Geneve het ontwapeningsplan van MacDonald zullen ondersteunen en niet zoo zeer uitvoering van het plan van Mussolini willen bevorderen. De delegatie verklaarde aan Roosevelt, dat Italië geen volledige afschaffing van het Verdrag van Versailles wenscht. doch een wijziging verlangt van een aantal territoriale clausules. Amerika. Dr. Schacht over den huidigen economischen toestand. Vrijdagmorgen is de Duitsche vertegen woordiger dr. Schacht, president van de Rijksbank, op de reede van New York aan gekomen. Dr. Schacht ontving dadelijk na aankomst een groot aantal journalisten, wier vragen hij tusschen de ministers en andere gevolmach tigden der groote mogendheden, tot een com promis in deze strijdvragen zullen leiden. Dc eerste lezing is dus voornamelijk bedoeld als een soort verkenningstocht door het ontwerp- conventie heen, ten doel hebbend een preciese vaststelling der moeilijkheden die door wederzijdsche concessies zullen moeten wor den uit den weg geruimd. Tegen deze verstandige werkwijze voeren de Polen, die van den beginne af het scherpst tegen het plan-MacDonald geweest zijn, om dat. dit huns inziens al te zeer aan de Duit sche wenschen tegemoet komt, een venijnige actie achter de schermen, waarvan de buiten wereld door het onder Poolsclie leiding staande „Journal des Nations" ook het een en ander verneemt. Onder de bedrieglijke leuzen van „openbare discussies" en „gelijk heid van rechten voor kleine zoowel als groote staten" verzetten dc Polen zich er tegen, dat bij dit arbeidsplan van het Bureau der Conferentie een groote plaats aan ver trouwelijke besprekingen tusschen de groote mogendheden is ingeruimd. Zij wenschen, dat de Algmeene Commissie onmiddellijk in het licht der volle openbaarheid alle strijdvragen uitvecht en desnoods door stem mingen laat zien. waar de verantwoordelijk heid voor een falen der Conferentie liggen zou! Ongetwijfeld zou deze Poolsche methode weldra doen zien, dat de grootste hinder palen tegen een snelle en zoo min mogelijk gewijzigde aanneming van MacDonald's ont werp-conventie van Duitsche zij komen. Het vaststellen van de Duitsche verantwoorde lijkheid voor een mislukking der Conferentie zou dan ook niet te moeilijk zijn. De Poolsche methode van onmiddellijken strijd in de openbare vergaderingen van de Algemeene Commissie is daarom aanlokkelijk voor die genen, wien het voornamelijk om een vast stelling der verantwoordelijkheden te doen is! Voor hen echter, voor wie het hoofdzaak is, dat inderdaad een ontwapeningsconventie tot stand zal komen, die een belangrijk be gin van bewapeningsvermindering reeds brengen zal en die iederen bewapenings wedloop voor de toekomst zal uitsluiten, zal de methode-Henderson ongetwijfeld de voor keur verdienen. Want wij behoeven de hoop nog volstrekt niet op te geven, dat bij ver trouwelijke besprekingen tusschen de Groote Vier of de Groote Vijf een compromis zal ge- alle beantwoordde. Hii zeide o.a. dat de Ver- eenigde Staten de leiding moesten nemen om uit de algemeene crisis te komen. Duitsch land zou zijn particuliere schulden betalen en zijn valuta stabiel houden. Elk bimetalisme moest Duitschland echter afwijzen. In een radio-rede aan het Amerikaansche volk zeide hij na een woord van dank aan president Roosevelt o.a.: „Amerika heeft den oorlog gewonnen: thans moet het vrede ma ken." De eigenlijke wereldcrisis had volgens Schacht geen economische doch moreele oorzaken. De welvaart der geheele wereld kon slechts terugkomen wanneer alle volken ge lijkgerechtigdheid zouden hebben. Inplaats hiervan doet de wereld alles om de over wonnenen uit den wereldoorlog er onder te houden- De onderdrukten moesten betalen zonder dat zij de mogelijkheid hebben te verdienen. Valuta-experimenten en onder handelingen konden slechts voorbijgaande hulp brengen. Het groote probleem is óf lso- leering der verschillende volken en hieraan verbonden armoede, óf internationale sa menwerking op alle gebieden en wereldwel vaart. De onderhandelingen zelf zullen waar schijnlijk niet voor Maandag beginnen. Boerencongres kondigt de staking af. Het Boerencongres te Des Moines in Iowa dat werd bijgewoond door vertegenwoordi gers van boeren uit 24 staten, heeft met al gemeene stemmen besloten tot het afkondi gen van een boerenstaking in de Vereenigde Staten. Het is de bedoeling, dat de boeren in alle deelen van het land weigeren ook maar iets van hun producten te verkoopen, of eenig ding dat niet strikt noodzakelijk is, te koo- pen, teneinde aan te toonen dat de welvaart der Vereenigde Staten gebaseerd is. op de mogelijkheid voor de boeren, om hun produc ten met winst te verkoopen. De staking zal worden gevoerd onder het motto: „Koopt niet, verkoopt niet, blijft thuis". Geheime overeenkomst tusschen MacDonald en Roosevelt? Volgens de Financial News neemt men in sommige kringen in de City aan dat tus schen MacDonald en Roosevelt een geheime overeenkomst zou zijn gesloten, volgens welke elke staat zich van inmenging in de valuta- politiek van andere landen, heeft te ont houden. Engeland zou derhalve geen pogingen on dernemen tot verhooging van de dollar waarde, en Amerika zou zich op dezelfde wijze onthouden van pogingen tot beïnvloeding van den koers van net pond. Deze overeenkomst kan men weliswaar niet beschouwen als een valuta-wapenstilstand, die beslist noodzakelijk is, alvorens een tarie ven-wapenstilstand wordt aangenomen Zoo lang geen werkelijke valuta-wapenstilstand tot stand komt, blijft men in de city pessi mistisch gestemd ten aanzien van de voor uitzichten van cte Economische Wereld-con ferentie. China. Sjihho, dus van het gebied ten Zuiden van Tsjingwangtao. De Japanners, zoo zegt men. dreigen met hervatting dor luchtbombardementen, ge steund door bombardementen van de Ja panse he oorlogsschepen, in het gebied van Peitaiho. indien de eisch tot neutralisatie geweigerd wordt. Mandsjoekwo zou de rivier Sjihho op- eischen als zijn grens en zou tevens controle willen uitoefenen over het gebied van Sjan- haikwan. Een conferentie tusschen Mandsjoekwo, Rusland en Japan Uit bevoegde bron verluidt, volgens een Reuterborich: uit Tokio, dat Japan een confe rentie met Sovjet-Rusland en Mandsjoekwo te Tokio heeft voorgesteld ten einde oplos sing te vinden voor de meeningsverschillen inzake de belangen van Rusland in Mandsjoe kwo. De Sovjet-ambassadeur te Tokio heeft het voorstel te Moskou overgebracht. To: de te behandelen problemen behooren de toestand van den Chineeschen Ooster spoorweg, het incident aan de grens bij Pro- grantisnaja en de scheepvaart op de rivier de Soengari. Britsch-Indaë. Gandhi spoedig op vrije voeten? Reuter meldt uit Simla: Gandhi zal vermoedelijk in vrijheid wor den gesteld, twee dagen nadat zijn vasten begonnen is. Vervolgens zal hij naar Ahmedabad gaan, waar hij zal wonen in het huis van den lei der van de onderdrukte klassen aldaar. Polen. President Mosciki's her benoeming verzekerd. Het presidium van het regeerhigsblok heeft zijn leden aanbevolen op de op S Mei te houden nationale vergadering te stemmen op president Mosciki zoodat diens herbenoe ming verzekerd is. daar het blok over de ab solute meerderheid van stemmen beschikt. Oostenrijk. Troepenversterking aan de Beiersche grens. In verband met do laatste berichten om trent don toestand in Kufstein, is. volgens de „Neueste Tagezeitung" besloten twee com pagnieën van het Oosten rij ksche bondsleger te dirigeer en naar het grensplaatsje Kuf stein. ZEVEN STEDEN DOOR TORNADO VERWOEST. De behandeling van MacDonald's Ontwerp-conventie wordt voortgezet. De besprekingen over het hoofdstuk betreffende het personeel der landmacht. Eén groote strijdvraag tot oplossing gebracht, de beslissing over de andere geschilpunten tot de tweede lezing aangehouden. Poolsche sabotagepogingen achter de schermen. (Van onzen correspondent). Japan eischt een neutrale zóne. Uit Chineesche bron le Loeantsjau wordt, volgens Reuter, gemeld, dat dc Japanners in een brief gericht aan den Chineeschen com mandant te Peitaiho, neutralisatie eiscnen van de zone tusschen de rivieren Loeanho en vonden worden. Dat zulk een compromis nog de uitdrukkelijke goedkeuring van de kleinere staten noodlg zal hebben, zoodat een staat, die de verantwoordelijkheid van een misluk king der Conferentie op zich zou willen nemen, altijd nog krachtens het beginsel van de „gelijkheid van rechten" zijn toestemming zou kunnen weigeren, is onbetwistbaar! Dc hoop. dat door vertrouwelijke bespre kingen nog wel een middenweg zal kunnen gevonden worden, is versterkt, doordat het Eden gelukt is (zelfs reeds door vertrouwelij ke onderhandelingen, uitzonderingswijze. ge durende de eerste lezing!) een compromis tusschen dc Franschen en Duitschers tot stand te brengen in de strijdvraag, die tot zoo vele hartstochtelijke debatten had aan leiding gegeven en die het militaire karakter der Duitsche politie betrof. De Franschen hadden steeds volgehouden, dat ongeveer 60.000 man Duitsche politietroepen zoo geor ganiseerd en bewapend zijn. dat rij onder de militaire macht te rekenen zijn. Als Duitsch land dus een leger van 200.000 man zou mo gen bezitten, zooals MacDonald voorstelt, zou het Duitsche leger eigenlijk slechts uit 140.000 man mogen bestaan, omdat reeds 60.000 man politie als „effectieven" te beschouwen zou den zijn. Dc Duitschers, die steeds de gelijk stelling hunner politie met de militaire macht bestreden hebben, hebben thans in zulk een tekst van artikel 12 van MacDonald's ontwerp- conventie toegestemd, dat ongeveer 35.000 man Duitsche politie onder de „effectieven" zou den vallen. Omgekeerd heeft Frankrijk goed gevonden. dat ieder land behalve het geoor loofde maximum-aantal soldaten nog „gemi litariseerde politie" van ten hoogste 10 van het aantal soldaten zal mogen bezitten, zon der dat daardoor het aantal effectieven zal behoeven verminderd te worden. In de prak tijk komt dit hierop neer, dat Duitschland, ais het 200.000 man effectieven zou mogen bezitten en bovendien zijn 35.000 man „gemi litariseerde" politic zou willen behouden, een ieger van 185,000 zou mogen hebben. De andere strijdvragen zijn alle tot de tweede lezing aangehouden. De belangrijkste daarvan is natuurlijk het Fransche voorstel, door MacDonald in zijn ontwerp-conventie overgenomen, naar unificatie der legerin- richting op het Europeesche vasteland. Hier door zou Duitschland zijn beroepsleger, de Rijksweer, moeten hervormen tot een volks leger met niet langeren diensttijd dan 8 maanden. De Duitschers wilden gepn grooterc concessie op dit punt nog doen dan toe te stemmen in een bestudeering der kwestie door de te scheppen Permanente Ontwape ningscommissie, waarna dan de Tweede Ont wapeningsconferentie in 1938 of 1939 een be slissing zou kunnen nemen. Dat men omtrent dit vraagstuk nog niet tot overeenstemming kan komen, behoeft niet te verontrusten. Deze kwestie is uitstekend geschikt, om als „ruilobject" tc dienen, wanneer ae beslissen de vertrouwelijke besprekingen zullen aan vangen. waarbij wederzijdsche concessies on vermijdelijk zullen zijn. Nóch Duitschland, nóch Frankrijk wilden blijkbaar deze troef te snel uit handen geven! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. 22 DOODEN. 200 GEWONDEN. NEW YORK. 5 Mei iV.D.) Naar uitHelene (Alabama) wordt gemeld, zijn in den nacht van Vrijdag door een tornado zeven steden in het mijnwerkersgebied verwoest. 22 per sonen werden gedood. Het aantal gewonden bedraagt ongeveer 200. Eenige plaatsjes wor den geheel van den aardbodem weggevaagd. De materieele schade bedraagt eenige mil- liocnen dollars. Dc tornado heeft gewoed over een breedte van minstens een K.M. AGENDA. ZATERDAG 6 MEI Schouwburg Jansweg: Pianoavond van Roelof Riphagen, 8,15 uur. Palace: Der •traumende Mund- Op het too- neel: Al Delfont en Renee- 2.30, 7 cn 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Moord. 2e hoofd nummer: Spaansche Passie. 2.30, 7 cn 9.15 u. Rembrandt Theater: Mad. Butterfly. Op het tooneel: Trio Dalcy. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16- Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 'S Maan dags. toegang vrij. Frans Hals Museum. Willem dc Zwijger tentoonstelling. ZONDAG 7 MEI Gem. Concertzaal: Revue „Leve de Vrij heid". 8 uur. Soefi-beweging. Universeele Eeredlcnst Zaal Nut, L- Veerstraat 16. V.m. 11 uur. Gebouw Protestantenbond. Psycho-Syn- these. Voordracht over „Fataliteit en Lotsbe stemming". 10.30 uur. Rozekruïsers Genootschap. Bakenessergr. 13. Genezingsdienst met toespraak 7 uur. H. O. V. Concert in Den Hout. 2.30 uur. Frans Hals Museum. Willem de Zwijger tentoonstelling (laatste dag). Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 8 MEI N.V. Manufacturen-, bedden- en tapijt- handel „Do Kroon", Jaavl. alg. vergad. van aandeelhouders, 5.15 ten kantore der Venn. Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 6 Mei 3 uur 's avonds tot cn met Vrijdag 12 Mei 8 uur zijn de vol gende apotheken op Zondag, 's avonds na a uur en 's nachts geopend: C. J Fischer, firma Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14. Tel. 11000. J. M. Meisner. Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn.. Schoterbosch-Apo theek. Rijksstraatweg 19. Tel- 12711. B. K. Blommcndaal. Nolf's goedkoope apo theek. Kruisstr.. eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's avonds (De Apotheek W. P. Woutersen. Koning inneweg 3 heeft geen verlof tot sluiten ge vraagd en is dus altijd geopend).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5