DAMMEN. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 9 MEI 1933 ANTI-OORLOGS-COMlTé. De afdeeling Haarlem van het Anti- Oorlogs-eomlté, had Maandagavond een ver gadering belegd in de groote Gemeentelijke Concertzaal, die druk bezocht was. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met een kort woord had geopend, was het woord aan den spreker van den avond, de heer De Wéerd. die het onderwerp: „Strijd tegen den imperialistischen oorlog". Spr. betoogde, dat wanneer er nog eens een oorlog komt, deze veel verschlkkelijkei- zal zijn dan die van 19141918. Naar ziel en lichaam zal dan de menschheid ten on der .gaan- In de eerste plaats zal. aldus spr., de arbeidersklasse vernietigd worden. En dan zal de bezittende klasse kunnen over gaan tot een nieuwe wereldverdeeling, waarbij het weer mogelijk zal zijn, groote winsten te maken. Die winsthonger dringt naar een nieuwen oorlog. Het oorlogsgevaar is voor een land als Nederland buitengewoon groot Japan heeft het grootste belang bij de oliehavens in Ncd. Indië, op Borneo. Zoo zal ons land in den komenden oorlog niet neutraal kunnen blijven. De nieuwe oorlog zal hoofdzakelijk in de lucht gevoerd worden en zoo zullen in den kortst mogelijken tijd de grootste verwoes tingen kunnen worden aangericht. Tegen deze verschrikkingen is slechts één middel: krachtigen strijd tegen het kapita listisch stelsel. De arbeidersklasse moet in haar geheel revolutionnair worden, opdat het kapitalisme met haar geen oorlog zal durven beginnen. Met Pinkster zal het Anti-Oorlogs-comité een anti-oorlogs-congres houden te Amster dam. Maar niet alleen tegen den oorlog zal het daar gaan, ook tegen het fascisme. Spr. wekte op. dit congres (waarvoor de verga dering eenige afgevaardigden aanwees) in grooten getale bij te wonen, en zong ten slotte den lof van de Sovjet-Unie, waarvan zoo zeide de heer De Weerd, groote vredes- kracht uitgaat. De heer Polak hield een zeer korte toe spraak, naar aanleiding van de jongste ge beurtenissen in Duitschland. Hij wekte op, met alle kracht te strijden tegen het fas cisme. Hierop volgde declamatie van Coen His- sink, die voordroeg: „Te Wapen", van Adama van Scheltema err* „Het Slagveld" van Van Collem. Na een korte pauze werd overgegaan tot het vertoonen ven de film: ..Van het Weste lijk front geen Nieuws", die een aangrijpend beeld geeft van de verschrikkingen van den oorlog en die vroeger in ons blad uitvoerig, bij haar eerste opvoering, werd besproken. De aanwezigen volgden de vertooning met de grootste aandacht. De film maakte op hen een diepen indruk. De vergadering nam nog een motie aan waarin de vrijstelling wordt geëischt van den heer Sneevliet en van een der Indonesiërs die "onlangs tot lid van de Tweede Kamer zijn "gekozen. OUDERAVOND SCHOOL No. 5. Dezer dagen werd in bovenvermelde school een ouderavond gehouden die maar matig was bezet. Evenwel mag dit toch geen door slag geven om weg te blijven, want ieder ouder dient toch 't innerlijke gevoel te heb ben dat hij op zoo'n avond (waar zoowel al- gemeene als individueele belangen der kin deren kunnen worden besproken) aanwezig moet zijn. De heer Kruithof, leeraar lich. opv. te Haarlem, hield een lezing over ,De lichaams bewegingen en hun karakteristieke veran deringen in de verschillende levensperioden van den mensch". Spreker schetste in een kort doch boeiend betoog 't nut van lichamelijke opvoeding in verband met de geestelijke ontwikkeling. Jammer was het zoowel voor den spreker als voor de aanwezigen, dat dit rijke onderwerp zoo moest worden ingekort. De voorzitter de heer Brandenburg bracht namens de ouders den inleider dank. In de plaats van den heer Balk, die perio diek moest aftreden werd in de oudercom missie gekozen de heer Hillebrand.' Na afloop van de vergadering konden de ouders spreken met het onderwijzend perso neel der schooi. KINDERVOEDING De vereeniging Kindervoeding reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat- Dinsdag. 130, Woensdag 126. Donderdag 135, Vrijdag 142 en Zaterdag 134 porties. Overtonstraat; Dinsdag 150, Woensdag 143, Donderdag" 141 Vrijdag 149 Zaterdag 132 por ties. Byzantiumstraat: Dinsdag 99, Woensdag 96, Donderdag 103, Vrijdag 98, Zaterdag 98 por ties. Bovendien werden dagelijks 65 porties ver strekt aan de scholen voor buitengew. L. O. OUDERAVOND SCHOOL 14. Dezer dagen werd in school 14 een druk be zochte Ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer W. R. Jansen, Hoofd der school, heette in 't bijzonder den heer W. F. Jansen, ambtenaar bij het gemeentelijk bureau der Beroepskeuze, welkom die vervolgens een in leiding hield over „Psychotechnisch onder zoek bij de beroepskeuze", toegelicht door lantaarnplaatjes. Hierna volgde een bespre king over propaganda voor het Openbaar Lager Onderwijs en daarna werden eenige films vertoond, aangekocht door de Ouder commissie, ten behoeve van het onderwijs. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Er was nog gelegenheid om met het personeel der school over de be langen der kinderen te spreken. 311J. „TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN". Het departement Haarlem der Mij. „Tot Nut van 't Algemeen" houdt Woensdag avond a.s. een ledenvergadering in het Nuts- gebouw in de Lange Veerstraat. De agenda vermeldt o.a.: verkiezing van een bestuurslid in plaats van den he:r J: C. Dirks, die niet herkiesbaar is. Voorgedragen worden: Mr. B. Deenik en Mr. A. Beets. CONCERT IN HET DIACONESSEN HUIS. Zaterdag 13 Mei geeft het Dames- en Meisjeskoor onder leiding van mevr. M. SybrandiHalberstadt een concert in het Diaconessenhuis alhier. Schumann's „Rose Pllgerfahrt" wordt dan ten gehoore gebracht De soli worden gezongen door mevr. Hanna van HuizenWaller Zeper, mevr. G. Textor, mej. Riek der Vries, mej. Cor Verstege en mej. Jenny Vermeer. Declamatie mevr. W. De Lange. Vooraf zullen kinderen van de Kinderzang klasse eenige speelliedjes vertoonen. Begeleiding mej. Emmy van Eden. DE 75e OPVOERING VAN „EEN Z03IERZ0THEID". Wegens het enorme succes, dat het stuk „Een Zomerzotheid" te Haarlem in het af geloopen seizoen gehad heeft zal het Ensem- ble-Julia de Gruyter op Dinsdag 9 Mei a.s. in den Stadsschouwburg nog één enkele, tevens 75ste voorstelling geven van dat stuk, een studentengrap in drie bedrijven naar den bekenden roman van Cissy van Marxveldt, bewerkt door Mom. de Gruyter. De hoofdrollen zijn weer in handen van Julia de Gruyter, Louise Kooiman, Rien van Noppen en Ferd. Sterneberg, terwijl verder zullen medewerken de dames: Rie Beyer, Mieke FlinkVerstraete, Marie Hamel, Adrienne Canivez en de heeren: Richard Flink, Rob Geraerds en Coos van Duyn. TOONEELVEREENIGING „DOOR INSPANNING UITSPANNING". Bovengenoemde vereeniging geeft a.s. Don derdag 11 Mei in den Schouwburg Jansweg haar slotvoorstelling. Opgevoerd zal worden „De Fabrieksbaas", drama in 4 bedrijven van H. Kluizenaar. CHRISTELIJK JEUGDWERK VOOR 3IEISJES, MAKNIXSCHOOL. Men schrijft ons: Vrijdagavond werd een propagatnda-uit- voering. gehouden in de Gem. Concertzaal. De zaal was zoo goed als gevuld. Het programma droeg het karakter van een feest-programma. Nadat het bondslied was gezongen hield de hoofdleidster, mej. E. van Markesteijn, een korte openingsrede. De „Zangvogeltjes" zongen met geestdrift de versjes „De Storm" en „Ouwe holle boom". Ook de mandolineclub speelde zeer goed. De Kleuterclub C met het zangspel „Het gouden feest der grootouders", oogstte veel succes. Het zangspel „De Kabouters", uitgevoerd dool- Kleuterclub B. was vooral voor de kleine toeschouwers in de zaal boeiend. Dan kregen we voor de pauze nog te zien „Arabische gymnastiek". Dit punt van het programma was er op gericht de lachspieren in werking te brengen;.'' Het hoogtepunt na de pauze was het zang spel „Een visite In 't poppenhuis". Dit stuk getuigde van veel studie en goeden wil bij de spelenden. Dat de verschillende stukjes wel in den smaak vielen getuigde het daverend applaus Ook het H.M.C.-orkest dat belanglooze mede werking verleende, kreeg daarvan zijn deel. Ds. Blauw, predikant bij de Ned. Herv. Gem, van Schoten, sprak een kort slotwoord waarin hij wees op het voorrecht dat de tegenwoordige jeugd in 't algemeen heeft vergeleken bij de jeugd van vroeger, terwijl hij zijn waardeering uitsprak over het werk dat deze clubs verrichten. OUDERAVOND SCHOOL 41. Woensdagavond 10 Mei wordt in School 41 (Van Zeggelenschool) een ouderavond gehouden. De agenda vermeldt behalve de gewone punten, een lezing van den heer H. L. Warnier, inspecteur van den Dienst dei- Lichamelijke Opvoeding alhier. „DE OPERETTESANGHERS". Te dezer stede is opgericht de vereeniging De Operettesanghers. De heer Dick Weiman is verzocht als dirigent en regisseur te willen optreden, welke functie door dezen is aan vaard. Het doel is het doen uitvoeren van één-acters van bekende componisten. PERSONALIA. De dames M. J. Heule. en J. J. Groos te Haarlem zijn te 's Gravenhage geslaagd voor het theoretisch gedeelte van het examen hulpakte Chr. Bewaarschoolonderwijzeres. CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOIIOLIS3IE. Wij ontvingen het jaarverslag over 1932 van het Medisch-Maatschappelijk Consul tatiebureau voor alcoholisme te Haarlem. Het volgende is er aan ontleend. In totaal bezochten gedurende 1932 het spreekuur 2182 personen. Het zou wensche- lijk zijn, een tweede spreekuur per week te houden, maar om de kosten gaat dit niet. Het aantal nieuwe inschrijvingen be droeg 59. Ook bezoeken werden door patiënten bij de leiders aan huis gebracht, speciaal bij dwen adj. directeur. Elke week brengt de ambtenaar 60 huis bezoeken. De resultaten dei werkzaamheden van het Bureau zijn niet onbelangrijk geweest. Int totaal werd aan voorschotten (voor kleeding of gereedschap) f 1418.92 verstrekt, waarvan f 1394,96 terugkwam, hetzij van den betrokkene zelf. hetzij van de familie. Meer en meer wordt de behoefte gevoeld aan een klein fondsje, waaruit deze voorschotten ge geven worden. Thans moeten velen worden afgewezen, voor wie eenige hulp wel noodig zou zijn. Ook in 1933 zal weer heel wat van het Bureau gevergd worden. In het verslag wordt een beroep gedaan op hen, die daar toe in staat zijn, om den ncodigen steun te verleenen. De outilage van het Bureau laat nog alles te wcnschen over: de aanschaffing van een schrijfmachine behoort nog steeds tot de vrome wenschen. Herziening van de vergoeding voor de ■leiders, met name de adj. directeur is zeer noodig. doch moest ook in 1932 weer uitge steld worden. Voor den Politierechter. DE OXGEWENSCHTE BRUID. Begrijp me goed: het was niet de a.s. brui degom. die de bruid niet wenschte, neen, net was juist de omstandigheid, dat hij ze wel wilde, die beiden als getuige voor den politie rechter bracht. Er waren anderen in de ge meente Velsen die zich als tegenstanders der bruid hadden doen kennen en met leede oogen zagen, dat zij met den man harer keuze in den echt zou worden verbonden. En wat hadden die andercr. daar voor belang bii? Niets, 't Is gek, dat de menschen zich druk kunnen maken over dingen die hun niets aangaan, enkel en alleen uit een soort af gunst. In plaats van zich erover te verheugen, dat een juffrouw, die moeite heeft om door de wereld te komen, een onbezorgd bestaan krijgt bij een 64-jarigen boer. die nog genoeg vertrouwen in de toekomst heeft om den on- gehuwden staat vaarwel te zeggen, steken ze de koppen bij elkaar en zinnen op middelen om haar dat kansje te doen ontgaan. Nu had de man, die als verdachte terecht stond, die juffrouw vroeger gekend, want ze had bij hem op kamers gewoond en hij her innerde zich uit dat tijdperk allerlei gebeur tenissen. die een schaduw wierpen op het gedrag der juffrouw. Hij meende, dat het op zijn weg lag van die schaduwen melding te maken en anderen weer achtten het raad zaam den boer er mee in kennis te stellen, hopende, dat hij geen vrouw met een bescha duwd gedrag zou willen. Of hij dit nu wilde of niet. doet niets ter zake, maar hij besloot in allen gevalle, om eens naar den kamerverhuurder te gaan, ten einde te vernemen, wat die te vertellen had. De ander liet zoo het een en ander los. maar wat precies bleek niet. aangezien het memo rie van den boer op dat. punt niet sterk waa, maar de totaal indruk was dan toch wel zoo, dat hij besloot om nog eens met de juffrouw naar den kamerverhuurder te gaan en bij deze gelegenheid zou deze de juffrouw eenige weinig vleiende benamingen hebben gegeven, waarvan dweil het minst aanstootelijke is. Ieder weet. dat een dweil een nuttig en on miskenbaar huishoudelijk voorwerp is en ais men van iemand zou zeggen, dat hij zoo nut tig was als een dweil, zou dit eigenlijk betec- kenen. dat hij altijd bereid was om den boel schoon en bewoonbaar te maken. Maar de taal is een eigenaardig instrument, dat heel verschillende klanken voortbrengt en zoo doende komt het, dat de mensch zich ge- ergerd In plaats van gevleid gevoelt als hij met een dweil wordt vergeleken. Zoo ook de juffrouw; ze ging naar de politie en klaagde den kamerverhuurder aan voor beleediging, zoodat deze zich had te verantwoorden. Hij verantwoordde zich, liet een brief lezen, die de juffrouw geschreven had, vertelde van het vervlogen tijdperk, maar ontkende de geïncrimineerde woorden en daar ging het om. Nu moest de boer vertellen of hij den ver dachte die woorden had hooren bezigen tegenover de juffrouw en hij vertelde van een vorig onderhoud. Maar daar ging 't niet om; 't ging om het gesprek waar de juffrouw bij was en hij wist 't niet meer. Eén woord herinnerde hij zich, maar dat stond juist niet in de dagvaarding. De politierechter wendde al zijn talent aan om de begraven woorden op te delven; 't ging niet. „Nee", zei de boer; ik weet het niet meer. En daarbij bleef het en omdat de juffrouw de eenige getuige was, die de woorden gehoord had. was het bewijs n*et geleverd en werd de kamerverhuurder vrij gesproken. k ,.'k Zal ie weer mcenèineh", snauwde de juffrouw bij 't weggaan tegen haar verloofde en gaf hem daarbij een vleinaampje, dat we maar niet vermelden. EEN ONVOORDEELIGE KLANT. Een jongeman, als heer gekleed, kwam café Royal binnen en liet zich een glas bier bren gen. Na een poosje riep hij den kellner en ln zijn zak tastende, liet hij 't daar rammelen, terwijl hij met een zeker air van: „Er is!" vroeg, of de ander hem een briefje van tien kon geven voor tien zilveren guldens, 't Is vervelend, niet waar, zooveel rammelend geld in je zak. De kellner haastte zich het gevraagde te geven en de jongeman bestelde nog een tweede glas bier, terwijl hij deed. alsof hij de tien guldens uit den voorraad zou voortel len. Doch toen de kellner zich naar het buffet begaf om het glas bier te halen, den ander gelegenheid gevende onderwijl de guldens neer te leggen, nam deze de beenen en kwam niet meer met het bankbiljet terug. Misschien had de kellner hem nooit, weergezien, als de jongeling zijn lucratief bedrijf niet elders was gaan uitoefenen en tegen de lamp was ge- loopen. Den Haag had hem 2 maanden ge vangenisstraf gegeven met 4 maanden voor waardelijk en de officier vroeg er nog een maand onvoorwaardelijk bij. De politierechter had het geval al met de reclasseering bespro ken omdat die nog goede hoop had. wilde hij met de reclasseering meewerken en gaf 2 maanden voorwaardelijk onder opmerking, dat verdachte dit niet als een juiste appre ciatie van het feit moest beschouwen, want als Den Haag hem niet reeds had bestraft, was hij er zoo niet afgekomen. HET GELD VAN DEN BAKKER. „Er wonen er in IJmuiden die zoo lekker niet zijn", zei de bakker: ,,'t is soms een heele toer om je geld binnen te krijgen en ik moet er ook hard voor werken. Al een half jaar lang loop ik om tien gulden broodschuld, die ze zouden afbetalen met twee kwartjes in de week en als je dan komt om je twee kwartjes, is het: „Moeder is naar de bioscoop" of: „Vol gende week maar. bakker!" En zoo weeklaagde de bakker, die zijn twee kwartjes was komen halen en de deur uitge smeten was. terwijl ze nog een klacht hadden ingediend, omdat hij de woning niet wou ver laten. „Maar ik wou wel weggaan", zei de uitge- smetene, „alleen heb ik eerst nog gezegd: „laten we eens praten". Ja, zei de politierechter, maar dat is 't 'm; U had moeten weggaan en niet praten. Maar hoe krijg ik dan mijn geld? zuchtte de bakker. Spreek ik ze op straat aan, dan zeggen de lui: Ik verkies op straat niet las tig gevallen te worden anders ga ik naar de politie, kom je aan de deur. dan staan ze je niet te woord. Hier de getuige heeft gezega, op zijn drie jongens doelende: „Ik heb drie leeuwen, die stuur ik op je af". „Ja. ja", zei de politierechter, ,,'t is lastig" en hij benijdde den bakker niet. „Maar j» mag toch niet in eens anders huis blijven" 3 boete vroeg de officier: de rechter gaf één gulden. De wet is de wet. Maar er is toch ook een wet, dat je je brood moet betalen, zelfs al zijn er leeuwen. DS. L. D. POOT. Ds. L. D. Poot te Amsterdam, vroeger te Haarlem, die bij de Ned. Hervormde Kerk te \s Gravenhage beroepen is. heeft Zondag in de Nieuwe Kerk afscheid van dc Amstcr- damsche gemeente genomen. SPORT EN SPEL WIELRIJDEN 18 3IEI OPENING STADIONBAAN. Het Amstcrdamsche wielerseizoen zal. naai de Stadion-fiirectic mededeelt op Donderdag avond 18 Mei worden ingezet, met als hoofd nummer op het programma een internatio nale wedstrijd met motorgangmaking. waar voor inmiddels reeds de navolgende stayers en gangmakers zijn geëngageerd: Moeller (kam pioen van Duïtsch'.and - achter Carman: Toto Grassin achter Ville; de nieuwe Duitsche stayer Melze achter den ex-stayer Saldow. De Graaf achter Kaeser; Schlebaum achter Pascier Jr. en Leddy achter Schadebrodt. Voor dezen openingsavond is verder nog een internationale amateur-sprintwedstrijd aangekondigd, waarvan de namen der deel nemers binnenkort kunnen worden gepubli ceerd. Wel staat reeds vast dat ook de Olym pische kampioen Van Egmor.d in dezen wed strijd zal uitkomen. Teneinde ook het rijden van tandem-wedstrijden in dit seizoen weer op het programma te brengen heeft de Sta dion-directie twaalf nieuwe tandems laten maken. Aan afwisseling zal in het komende sei zoen dus geen gebrek zijn want ook de tri- plets komen dit jaar weer in de baan. POSTDUIVEN. „DE SPAARNEVOGELS". Wedvlucht van Roosendaal, afstand 95 K.M. J. H. Somers 1 10 17 34 40 43, G. A. Stcyl 2 3 6 7 11 14 19 20 21 29 30, K. van Oldenmark 4 5 12 18 26 35 39; C. Beylschmidt 8 9 22: A. Vis ser 13 23 27 32 36; P. Kersten 15. J. Staphorst 16 38. P. van Haren 24 42, P. Heijmel 25. Joh. Heeseman 31 33 41. DE SNELVL1EGER Wedvlucht van Lier op 7 Mei. Afstand 133 KM. De prijzen werden als volgt behaald W. Petri 1 34. P. J. van Daalen 2 5 6 19 26 33 36 H. V. Roosdorp 3 7 9 13 15 16 35: J. W. Wolters 4 11 12 28 28 31 32; J. J. Petri 8 22 30 37; J. J. Doeglas 10; J. de Vries 14 18 20 21 23; A. Sweerts 17; P. Bannink 24 25 27. WANDELSPORT. DUDOK DE WIT. Zondag j.l. werd door de leden van boven genoemde vereeniging deelgenomen aan den 40 K.M. wandeltocht uitgeschreven door W.V. Het IJ te Amsterdam. Allen volbrachten den tocht binnen den daarvoor gestelden tijd. Be halve de persoonlijke medailles werd aan de vereeniging een fraaie groepsprijs uitgereikt. Zondag 21 Mei a.s. neemt de vereeniging deel aan den 25 KM. wandeltocht der ,..,Vole- wyekers" te Amsterdam. VOETBAL. HET NOORD-NFDFRI.ANDSCII ELFTAL SAMENGESTF.LD. Het Noord-Nederlandsch elftal, dat Zon dag 14 Mei in Leeuwarden tegen Noord- Duitschland zal uitkomen, is definitief ais volgt samengesteld: Doel: E. Roosies (Veendam). •Achter: J. Heideveld (Vclocitas)," H. Pienter (Be Quick). Midden: J. Woltjes Jr. (Veendam), J. Woltjes Sr. (Veendam), Huizeiing (Veloci- tas). Vóór: E. T. Meulema (Velocitas), J. O Bonsema (Velocitas), T. v. d. Velde (Veloci- tas), L. Blom (Sneeki, D. Scheepstra (Fries land). R. C. HRIPENSIA Scheidsrechter C. H. Vrugt is uitgenoodigd om den wedstrijd te leiden tusschen R. C. H. en de Roemeensche profclub Ripensia op a.s. Zaterdag. GRAFICUS. Heden bestaat de Haarl. Voetbalvereniging „Graficus" twee jaar. Evenals bij hun eenjarig bestaan schrijft zij weer wedstrijden uit. Elke wedstrijd woncit gespeeld om een prijs naar gelang van den uitslag. De directie der N.V. J. A. Boos door wier personeel deze vereeni ging is opgericht, stelde, evenals het vorig jaar een mooien beker beschikbaar als le prijs Het secretariaat is gevestigd Slachthuisstraat 32 zwai't. R. S. ENEGERELFTALLEN. Zondag speelden twee negerelftallen tegen R. S. E. Haarlem aan den Vergierdeweg. Na een korte inleiding van den voorzitter werd het kleedhuis officieel geopend. Toen werd eerst gespeeld R. S. E. IIParamaribo II. die ge wonnen werd door de negers met 21. Daarna volgde het optreden van de tur ners die een mooi staaltje van behendigheid aan den rekstok lieten zien. Daarna werd ge speeld R. S. E. IParamaribo I Dit was een wedstrijd die weinig krachtsverschil liet zien. De uitslag was 43 in Let voordeel van R.S.E. Daarna optreden van de acrobaten, die ver- schillènde standen lieten zien. waarbij het op vlugheid en kracht aankwam. Na afloop deelde de voorzitter mede. dat R. S. E. in het vervolg onder den naam D. E. S. (Door Eenheid Sterk) zal spelen. OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. V. V. IJ.—KENNEMERLAND 4—3 Na verlenging. In een uiterst spannenden wedstrijd is het V.V.IJ. eerst in de laatste seconden der ver lenging gelukt, den eindstrijd om den Ken- nemerla.nd-Beker te bereiken. De bezoekers nemen spoedig de leiding door Rijk Prins, die een uiterst moeilijke kans op zeer fraaie wijze benut. Na eenige minuten veroorzaakt Balder, die overigens uitstekend speelde, onnoodig een penalty, waaruit V.V.IJ door haar spil K. de Koning gelijk maakt. Voor rust is V.V.IJ. meer in den aanval, door beter combinatie-spel. docii de snelle uitvallen van Kennemerland zijn gevaarlijk- Nog voor de pauze brengt Gias met éen hard schot den stand op 2—1. In ae tweede helft moeten de bezoekers het zonder hun linksbuiten stellen, waarvoor echter een invaller verschijnt. De bezoekers pakken geweldig aan, het geheele elftal werkt hard voor den gelijkmaker, die ook spoedig k:mt van den voet van Paartman. De Niet maakt evenwel voor de thuisclub weer een Laai doelpunt. Tegen het einde brengt Lan- gereis de partijen wederom op gelijken voet. In cie verlenging is aanvankelijk Kennemer land sterker. Er worden tal van gevaarlijke aanvallen o-.Taan, Een kogel van Pap"'"'-": k-imt tegen den onderkant van den paal. doch springt 1 veld weer in. Als een ieder denkt, dat loting den winnaar zal moeten aanwijzen, brengt Glas zijn club in veilige haven. Direct hierop fluit de heer Honijk einde Damrcdactcur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42. hoek Van de Spiegellaan Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek be treffende. gelieve men te zenden naar bovenstaand adres. OPLOSSINGEN. No. 1911. „Immer Emer Glas" No. ITI. W. Stroo. Haarlem. Wit: 40—31. 42—38. 38:9, 32:5 en wint Zwart: Steeds gedwongen. Opmerkingen der jury: Wit kan. hoewel niet whinend, 4338 en 38:9 spelen. No. 1912. „Immer Emer Glas" No. X. W. Stroo. Haarlem. Wit: 22—17. 35—30. 30:28, 25:5 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Opmerkingen der jury: De auteur merkte nog op: „Zwart dreigde 23—28. 16—21 en 18:49 met dam, die Wit weder afnemen kon; de ge legenheid was voor Zwart dus nog niet gun stig" ONZE LADDER WEDSTRIJD. Hieronder publiceeren wij den stand van onzen ladderwedstrijd (bijgewerkt t.m. wed strijdprobleem No. 1912.» Deze luidt momenteel als volgt. No. Deelnemers pnt. 1. W. Jonkhof. Haarlem 136 2. J. van Steenwijk. Ede (Gelderland» 135 3. J. v. d. Vlugt. Haarlem 133 4. H. F. Antonisse. Santpoort 125 5. D. Kleen, Heemstede 1 117 6. Jos. Weber. Haarlem 113 7. J. B. Sluiter Jr.. Aerdenhout 109 8. A. Smit. Haarlem 101 9. II. Berghuis, Haarlem 100 10. J. H. Hilders, Lisse 97 11. F. van Marrelo, Haarlem 96 12. J. van Bcrkum. Haarlem 11 89 13. Nicolaas Knopper. Haarlem 86 14. Chr. Gerritsen, Bennebroek (1) 84 15. II. Auvent. Haarlem 81 16. W. Stroo. Haarlem (1) 77 17. Joh. Knopper, Heemstede 71 18. S. van Duijn. Abbenes 70 19. A. v. d.a Wiel, Velsen 63 20. C. M. Beek, Haarlem (1) 58 21. J. P. Exel Sr.. Bloemendaal 1 58 22. J. Geijteman. Haarlem 57 23. J. P. Exel Jr.. Haarlem (1) 50 24. P. A. Nooij. Haarlem 46 25. Kl. Munsterman. Santpoort 46 26. H. v. d. Werff Jr.. Haarlem 44 27. H. W. Germeraad. Haarlem 43 28. H. G. J. Andriessen, Haarlem 43 29. H. Beek, Haarlem (1) 34 30. H. Knopper, Heemstede 34 31. B. Henneke, Haarlem 28 32. Rudolf Antonisse, Haarlem 29 33. J. Claus, Haarlem 111 27 34. A. J. Luske. Haarlem 24 35. J, L. Veen, Heemstede 24 36. H. Greeuw, Haarle m 23 37. J. W. Luiten Jr., Haarlem 20 38. C. Smit. Vijfhulzen 16 39. D. J .Terink. Heemstede 16 40. W. C. Groenings. Haarlem 'li 14 41. H. vart Lunonburg Jrr.. Haarlem 13 42. „Figaro". Haarlem 13 43. W. de Jong. Haarlem (10 jaar) 13 44. W. van Daalen. Haarlem 10 45. J. F. v. d. Woestijne. Heemstede 9 46. W. J. v. d. Voort. Nieuw-Vennep (l 1 7 47. A, de Zwart, Haarlem (12 jaar» 7 48. C. Rietman. Haarlem (li 6 49. L. P. Huges, Haarlem 11 6 50. Mej. A. Sehreurs, Haarlem (1) 4 51. W. Biere Jr,. Haarlem 4 52. J. F. v. d. Mark Jr., Haarlem 4 53. J. Paap. Zandvoort 3 54. J. Siegerist, Haarlem 55. F. A. Berkemeier, Haarlem (1) 0 HAARL. DAMKAMPIOENSCHAPPEN Maandagavond werden bovengenoemds wedstrijden voortgezet. Dc uitslagen luiden als volgt: Derde klasse: Ph. G. Amelung Jr. -wint van J. Zurel; H. G. J. Andriessen wint van P. J. BUrij. HAARLEMSOHE DAMKAMPIOENSCHAPPEN Voor den wedstrijd om het derde-klasse kampioenschap van Haarlem, zijn nog de volgende partijen gespeeld: Derde klasse: Ph. G. Amelung Jr. wint van A. Russ. G. Eising Jr. wint van P. J. Bijrija Eising (Damclub Haarlem' heeft hierdoor de leiding in dit tournooi genomen. Maandagavond a.s. zuilen in het clublokaal der Haarlemsche Damclub de resteerenrie 'partijen: Ph. G. Amelung—J. Zure!. P. J. Bij rij—H. G. J Andriessen worden gespeeld, die dus co beslissing zullen moeten bren gen. ZITMAN TREKT ZICH TERUG. Bij de wedstrijdcommissie van den wed strijd om het damkapiocnschap van Haarlem is bericht ontvangen dat H. W. Zitman (Dam club Haarlem) zich uit den wedstrijd om 't hoofdklasse damkampioenschap van Haar lem heeft teruggetrokken. Hierdoor komen alle door Zitman gespeelde partijen te ver vallen. De eindstand van dit tournooi luidt thans: 1 2 3 4 5 6 pt. P. J. van Dartelen D 1 2 2 2 2 9 J. B. Sluiter Jr. 1 A 1 1 2 2 7 J. W. van Dartelen 0 1 M 1 12 5 W. Stroo 0 1 1 M 2 l 5 J. P. van Eijk 0 0 1 0 E 2 3 H. A. van Abs 0 0 0 1 0 N 1 P. J. van Dartelen behaalde dus onegsla- gen het hc f klasse damkampioenschap van Haarlem en de titelhouder J. R. Sluiter Jr. évcneens ongeslagen den tweeden p-'js. NATIONAAL CI.URK MVPIOFNSfTIAP 2c kl. Woensdagavond 10 Mei speelt de Haarlem sche Damclub II clubkampioen 2de klasse, district Noord-Holland) tegen de Damveree- niging Excelsior I Amsterdam (clubkam pioen 2de klasse di.-tr Amsterdam» voor den halven eindstrijd om het nationaal club- kampioenschap 2e klasse van den Ned. Dam- bond. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van D. Klcen; P. J. van Dartelen wint van Joh. Fa bel: J. P. van Ei.ik wint van J. v. d. Giessen. Derde klasse: Th. C. v. d. Siuiis wint. van G Molenaar; K. Olie remise met H. W. C. van Rhoon: J. C. Bom wint van J. van Pctegem; I. Ravensbergen wint van O. T "laser.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7