INCASSO-BANK UIT HET BUITENLAND Onrust door daden van geweld. Wissels en Quitantiën Oostenrijk. Man en vrouw zijn één AGENDA. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 10 MEI 1933 TWEEDE BLAD Algemeene staking in Spanje. Syndicalisten plegen tal van sabotagedaden. MacDonald nogmaals over zijn Amerikaansche missie. Labour partij wenscht meer concrete mededee- lingen over de wereldconferentie. - Een onderhoud Davis-Rosenberg. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS SPANJE. De door de syndicalisten als protest tegen de onderdrukking der arbeidersbeweging af gekondigde algemeene staking is Dinsdag morgen begonnen. De staking heeft vooral te Barcelona, Sevilla, Valencia en Sara- gossa een grooten omvang aangenomen. De dagbladen der syndicalisten en communis ten zijn voor onbepaalden tijd verboden. Te Madrid en in tal van andere steden is op vele plaatsen sabotage gepleegd. De naar Madrid leidende hoogspanningsleiding is door bommen beschadigd. Ook te Bilbao werden aanslagen op de electrische hoofd leidingen gepleegd. Voorts constateerde de politie dat pogingen zijn gedaan om de spoorwegen naar Galicië, Asturië en Barce lona te vernielen. Stakende syndicalisten hebben in Ali cante eenige daden van sabotage gepleegd. Om. hebben zij rails opgeblazen, terwijl zij botsingen met de politie veroorzaakten. Daarbij werden twee arbeiders gedood en een groot aantal personen gewond. Ook in Bilbao hebben demonstranten po litiebeambten beschoten. Bij incidenten in Jotiva zijn drie personen gedood en ver- scheidenen gewond. Volgens mededeelingen van het ministe rie van Binnenlandsche Zaken werden in een der drukke straten van Madrid een auto van de crimineele politie door een groep syndicalisten aangevallen. Bij dezen aan slag was een vrouw betrokken, die in een mand versheidene bommen had verbor gen. welke op den politiewagen werden ge worpen, waar zij ontploften en de auto ver nielden. Van de zes inzittenden werd een gedood en vijf ernstig gewond. In het vuur gevecht dat volgde, werd een man gedood en tal van personen gewond. 40 Personen zijn gearresteerd. ENGELAND. Dinsdag is in het Lagerhuis gedebatteerd over intenationale kwesties. MacDonald betoogde, dat hij geen ver klaring kon afleggen, daar hierdoor de voor uitzichten voor de internationale onderhan delingen niet zouden worden verbeterd. MacDonald herhaalde vervolgens, dat zijn besprekingen met Roosevelt slechts een ge dachtewisseling zijn geweest. Ik hoop. aldus de Britsche premier, dat niemand in dit huis zich ilusies zal maken betreffende de moeilijke dagen, welke ons te wachten staan. In de kwestie der schulden heeft Mac Donald Roosevelt op de hoogte gesteld, zoo dat de samenwerking tusschen de beide regeeringen in Genève zoo volkomen moge lijk zal kunnen zijn, zonder daarbij te lei den tot een verbinding of een vastomlijnd verdrag. Hij verheugt zich er voorts over. dat de Amerikaansche regeering bereid is ingeval de Ontwapeningsconferentie tot een bevredigend einde zal komen, er toe zal bij dragen de veiligheid in Europa te ver- hoogen. MacDonald besprak vervolgens de kwestie der schulden en verklaarde, dat volledige overeenstemming bestaat over het feit, dat de economische wereldconferentie geen succes zal kunnen hebben, zoolang de schul denmoeilijkheden niet zullen zijn opgelost. De onderhandelingen moeten gelijktijdig worden gevoerd en het na te streven doel is een permanente regeling der oorlogs schulden. In zake het douanebestand zeide de pre mier, dat hij er zoo juist van op de hoogte is gesteld, dat een verdere gedachtewisse ling met de Amerikaansche regeering heeft plaats gevonden. De overeenkomst voor een direct douanebestand behelst, dat Engeland de thans loopende onderhandelingen niet zal voortzetten. In het debat zeide Lansbury, volgens de N. R. Ct., dat hij geen zier wijzer was gewor den. dan Donderdag en dat de verklaring van den premier zoo mogelijk nog nietszeg- gender was dan toen. Spr. wachtte nog steeds op het eerste concrete voorstel of een defi nitieve mededeeling van wat de regeering op de oeconomische wereldconferentie zou voor stellen. Sir Herbert Samuel zeide dat de premier ongetwijfeld den dank van land en volk ver diende voor zijn bemoeiingen om met de Ver. Staten tot overeenstemming te komen nopens de vitaalste vraagstukken die de wereld in rep en roer bracht. Nopens de herstelschul den en oorlogsbetalingen had de premier er echter met meer nadruk op moeten wijzen, dat Engeland vrijwel het eenige land was. dat aan zijn verplichtingen voldeed zonder zelf iets in ruil te verlangen. Ook Sir Austen Chamberlain begroette de verklaring van den premier met ingenomen heid en achtte het begrijpelijk en verstandig dat deze thans niet meer wilde en kon aan geven dan de algemeene lijnen der regee- ringspolitiek. Het Lagerhuis heeft tenslotte met 241 te gen 39 stemmen het voorstel van Lansbury verworpen om de begrooting van buitenland- sche zaken te verlagen. Deze stemming be- leekent een goedkeuring van de buitenland- sche politiek van de regeering, als besluit van het debat oyer de oeconomische confe rentie. De leider van de afdeeling buitenland der N.S.D.A.P. Alfred Rosenberg, heeft Dinsdag ochtend gedurende bijna twee uren in Hyde- park hotel geconfereerd met Norman Davis. Des middags werd hij door den minister van Buitenlandsche Zaken in het Lagerhuis en een half uur later door den minister van Oorlog in het Hoogerhuis ontvangen, Het onderhoud met Norman Davis, die niet alleen als vertrouwensman van Roosevelt, maar ook met kennis van zaken over cie be doelingen en opvattingen van de Engelsche en Fransche regeeringen kon spreken, had een zeer openhartig karakter. Naar verluidt- heeft Norman Davis ver klaard dat Amerika nooit zal kunnen in stemmen in de herbewapening van een an dere natie, en in overeenstemming met de Fransche en Engelsche politiek een bevredi gende oplossing der ontwapeningskwestie als conditio sine qua non beschouwt voor een succes der economische wereldconferentie. Omtrent de besprekingen met Sir John Simon en Lord Hailsham verluidt nog slechts, dat dezen er prijs op stellen de opvattingen van Rosenberg te vernemen in het licht dei- hem door Norman Davis verstrekte mededee lingen. Duitschland. 5. D.-fractie uit den München- schen raad verwijderd. In de Dinsdagmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad te Miinchen heeft het lid van den raad Amann zich in een verklaring tegen het feit gekeerd dat de sociaal-demo cratische gemeenteraadsleden ter gelegen heid van een huldebetoon aan Rijkskanselier Hitier en aan den Rijksstadhouder Von Epp. ostentatief de zaal hebben verlaten. In dit verband eischte de Nationaal Socialistische fractie dat de socialistische leden allen van de zitting zouden worden uitgesloten. Naar aanleiding van deze verklaring verzocht bur gemeester Fiehler den sociaal-democraten de zittingszaal te verlaten. Toen zij aan dezen eisch geen gehoor gaven, zijn zij door de nazi's met geweld uit de zaal verwijderd. Reorganisatie bij de bedienden- vereenigingen Op een bijeenkomst van nationaal socia listische handels- en kantoorbedienden heeft de leider der vakvereenigingen van employes en arbeiders van den gouw Dantzig der N.S. D.A.P. Rijksdagafgevaardigde Forster het woord gevoerd. Deze zeide o.m. ,dat de leider van het ..Angestell ten front" door den door Hitier benoemden leider zal worden gekozen. Dezen zal een raad van advies ter zijde wor den gesteld. Wij zijn ons bewust van de ont wikkeling van de beroepsstanden in Duitsch land en denken er niet aan, deze te vernie tigen. Wij zullen binnen het kader der groote na tionaal socialistische bediendenorganisaties onder-organisaties vormen voor de bedienden in afzonderlijke takken van bedrijf: koop lieden technici, werkmeesters, vrouwen. Hier mede zullen de voorwaarden geschapen zijn voor het toekomstige standenparlement". België. De Machtigingswet ingediend. Uit naam van den minister-president, die gisteren nog niet aan de zitting deelnam, heeft de heer Hijmans, de minister van bui tenlandsche zaken, het wetsontwerp betref fende de nieuwe volmachten bij de Kamer in gediend, aldus lezen wij in het Alg. Handels blad. Veel nieuws bevat het niet; vermeld zij alleen, dat de regeering volmacht voor drie maanden vraagt. Na een kort debat, waaraan o.a. de heer Vandervelde deelnam, besloot de Kamer in overeenstemming met den wensch der regee ring met 99 tegen 81 stemmen het ontwerp ter behandeling naar een bijzondere commis sie te verwijzen. Vandaag komen de verschillende fracties nogmaals bijeen, om dan definitief haar hou ding te bepalen. In de des middags te hou den plenaire zitting zal over het lot van het wetsontwerp beslist worden. Rumoerige tooneelen in de Weensche Universiteit. In het anatomische instituut der univer siteit te Weenen hebben vandaag vechtpar tijen plaats gehad tusschen nationaal socialistische en Joodsche. zoomede socialis tische studenten. De socialistische en Jood sche studenten werden in een zaal bijeenge dreven. Zij probeerden van hier uit met lad ders van juist passeerende brandweer-auto's welke hulp boden, op straat te komen. Twaalf personen zijn gearresteerd o.w. twee Joodsche studenten. Twintig personen heb ben zich moeten laten verbinden. Tot hen behooren ook Amerikanen, Hongaren en Polen. Te Graz in Stiermarken is tijdens een huiszoeking in het gebouw van het districts ziekenfonds in een dichtgemetselde ruimte een hoeveelheid wapenen ontdekt bestaande uit 360 geweren en 17 kisten munitie met in totaal 22000. patronen. In een plaatsje in de omgevinf zijn 5 kisten ontdekt, die tus schen rotsen waren verbrogen, terwijl verder 47 handgranaten en springstoffen gevonden zijn. Welingelichte kringen bevestigen de ge ruchten omtrent een spoed'ig aftreden van den Oostenrijkschen minister van handel, dr. Kakoncic. Als opvolger wordt gedoodverfd de leider der parlementaire fractie van het Heimatblock. Neustraedtre, die tot de legi- timistische vleugel behoort van dc Heimwehr. in hun lof over Zij "-crème. Zij is inderdaad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man die op pijnloos, spiegelglad en onberispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 2075 cent (Adv. Ingez. Med.) Amerika. Oordeel van dr. Schacht over inflatie. De president van de Rijksbank. Dr. Schacht heeft Dinsdagmiddag een bespreking gehad met staatssecretaris Huil. De volgende bijeenkomst op het Witte Huis is nog niet vastgesteld. In dit verband verklaart de Duitsche dele gatie dat de besprekingen een nog te alge meen karakter dragen om reeds resultaat te kunnen opleveren. Amerikaansche financieele experts hebben Dr. Schacht gevraagd, wat hij van de Ame rikaansche inflatie denkt. Dr. Schacht antwoordde hierop, dat hij de vermindering van de gouddekking voor den dollar op de basis van 40 pet. bij toe passing van voorzichtige veiligheidsmaatre gelen ongevaarlijk acht. Dr. Schacht legde er opnieuw den nadruk op bereid te zijn douanerechten te verminderen, indien de Amerikaansche regeering harerzijds tege moetkoming zou toonen. Het is nog niet bepaald, hoe lang Dr. Schacht in Amerika zal blijven. Griekenland Venizelos voor het gerecht. De Atheensche rechtbank heeft als haar oordeel uitgesproken dat Venizelos berecht moet worden wegens medeplichtigheid aan den jongsten staatsgreep van generaal Pias tiras. aldus seint United Press aan de Tel. China. Japansch offensief vordert. V.D. meldt uit Sjanghai: De Japansche troepen zetten hun offensief in het district ten Oosten van de rivier Loeangho voort. De Chineesche troepen trekken zich terug op de linie Loeangho. In de streken Sinfynkeoe en Natianmyn doen de Japanners kleine aanvallen. De toe stand aan het front in de streek Honjoean is vrijwel zonder verandering. Opzienbarende in beslag neming. Van vermogen van S. P. D. en Rijksbanier. Als molief gevallen van fraude genoemd BERLIJN. 10 Mei iWolffi. Het Openbaar Ministerie van het eerste district Berlijn heeft verordend, dat het vermogen van de geheele sociaal-democratische partij Duitsch land en van hare couranten, alsmede van de geheele Rijksbanier in beslag wordt genomen. De redenen hiervoor vormen de talrijke ge vallen van ontrouw, welke door de overne ming van vakvereenigingen en arbeiders- banken door de nationaal-socialisten aan het licht zijn gekomen. FRANSCH VLIEGTUIG IN SPANJE VERONGELUKT. ZES INZITTENDEN GEDOOD. PARIJS. 9 Mei (Reuter). Zes personen zijn omgekomen door het verongelukken van een Fransch postvliegtuig. De machine was hedenmiddag uit Barce lona vertrokken, op weg naar Toulouse. On geveer een uur na het vertrek vloog de piloot, als gevolg van den dichten mist, tegen een huis van het op 1700 Meter hoogte gelegen Spaansche dorp Villagran. Het toestel ge raakte in brand, stortte naar beneden en werd geheel vernield. De piloot, de marconist, een vertegenwoordiger van de luchtvaart maatschappij en drie passagiers kwamen om het leven, zonder dat een poging kon worden gedaan om hen te redden. STAKING DER ONGEHOOR ZAAMHEIDSCAMPAGNE. CONGRESVOORZITTER HET ER MEE EENS. POONA. 9 Mei, (Reuter). Officieel wordt medegedeeld, dat de voorzitter van het Pan-Indische Congres het voorstel van Gandhi om de burgerlijke ongehoorzaam heidscampagne voor zes weken te staken, heeft aangenomen. Gandhi yoelt zich onwel. LONDEN, 9 Mei (V.D.) Gemeld wordt dat Gandhi Dinsdagavond, na den vasten dag. teekenen van onpasselijkheid vertoonde. Geneeskundige hulp is ontboden. Hij heeft den nacht doorgebracht op het terrein van een majestueus marmeren paleis van een aanhangster in de buurt van Poena. Dinsdagochtend om vier uur is hij opge staan. Hij gebruikte toen slechts een glas zoutwater. De overige politieke gevangenen zullen niet in vrijheid worden gesteld. KARDINAAL CERETTI OVERLEDEN. ROME, 9 Mei (Reuter). Kardinaal Ce- retti is gisteravond half acht overleden. WEER EEN ZELFMOORD. MüNCHEN. 9 Mei Wolffbureau). De voorzitter van de vroegere fractie van de communistische partij in den Beierschen landdag heeft zelfmoord gepleegd. De positie der regeering geschokt. Uit de Spaansche Republiek. SEVILLA, 3 Mei 1933. In de Spaansche republiek is het nog lang niet alles pais en vrede, in het parlement niet, en op straat niet. Extremistische, anar chistische elementen dragen er zorg voor. dat aanslagen op leven en veiligheid zoo ongeveer aan de orde van den dag zijn. Den dag. dat ik te Sevilla aankwam, ontplofte daar 's avonds in een woning van een bekend in gezetene een bom. welke belangrijke mate- rieele schade aanrichtte, en bij geluk geen grooter onheil bracht. Den daarop volgenden morgen wordt even buiten het station een aanslag gepleegd op den exprestrein Sevilla - Barcelona. Tegelijkertijd vielen nog twee po gingen tot bomaanslag voor van minder be langrijken aard. Dat is, wat zich binnen 24 uur alleen te Sevilla afspeelt. Verschillende groote hotels dreigen hier te moeten sluiten, omdat het toerisme zoo goed als verdwenen is. Men verzucht, dat onder Primo de Rivera er minder democratie, maar heel wat meer rust en orde was. Van buiten landsche in Spanje gevestigde zakenlieden, die uiteraard onbewogener en onpartijdiger staan tegenover de brandende politieke kwes ties, kan men telkens vernemen, dat vóór de republiek het zakenleven (handel zoowel als industrie) heel wat beter was. Het geld- en credietwezen is geheel verstoord. Het odium van de heerschende anarchie wordt natuurlijk geladen op de regeering. En in dit geval niet ten onrechte, want zij laat krachtig ingrijpen achterwege en weet de gewelddadigheden In het geheel niet te voor komen. De regeering bevindt zich in een perma nente gezagscrisis, waaruit zij zich niet kan vrijmaken, daar zij zich van den beginne af aan heeft gecompromitteerd door zich in te laten met de organisaties, waaronder men de onrustzaaiende elementen van het oogenblik heeft te zoeken. De jongste gemeenteraadsverkiezingen, hoe wel slechts gedeeltelijk, hebben een groote beteekenis gehad. En de hoofdzaak is niet. zooals het hoofd der regeering. Azana. wil doen aannemen dat hierbij de publieke opinie zich heeft uitgesproken vóór het republikein- sche regiem, maar dat zij zich heeft uitge sproken tegen het door hem gevoerde bewind, tegen de afwezigheid van kracht in zijn be wind, en ook tegen het sectariseh-socialisme. dat deze regeering doordrijft. De algemeene opinie heeft zich bij de verkiezingen uitge sproken voor een regeering. welke meer ge matigd is. conservatiever en meer naar rechts georiënteerd. Indien op de gematigde conser vatieve en rechtsche partijen zooveel stem men zijn uitgebracht, is dat niet op de eerste plaats wijl op haar programma handhaving van het republikeinsche regiem staat, maar omdat in die partijen de belofte wordt ge zien van een bewind, dat. conservatiever en sterker, wèl orde en rust zal kunnen hand haven. Men kan tot op zekere hoogte den republikelnschen uitslag als zoodanig als iets bijkomstigs, min of meer toevalligs, beschou wen. Merkwaardig is de houding, welke Azana tegenover deze verkiezingen heeft aangeno men. Eigenlijk heeft hij twee houdingen ge had. één vóór, en één na de verkiezingen. En deze twee zijn geheel en al verschillend. Vóór de verkiezingen, schetste hij op een meeting te Bilbao haar beteekenis als die van een ple bisciet. De regeering had namelijk zorg ge dragen in die districten verkiezingen uit te schrijven, waar zij op een overwinning meen de te mogen rekenen. Zoowel haar eigen da den. als de intense verkïezingsactle, door de gematigde en rechtsche partijen gevoerd, hebben deze berekening niet doen opgaan. Na de verkiezingen verklaarde Azana ervan, dat zij ï^ets aan de positie der regeering be hoefden tc veranderen, omdat zij van zeer ondergeschikte beteekenis waren geweest, slechts gedeeltelijk en in de onbelangrijkste plaatsen gehouden. Evenwel, zooals de oppo sitiepers met leedvermaak opmerkt, slaat, dat gedeeltelijke toch maar op het door de regee ring zelf met zorg uitgezochte gedeelte. Het gevolg van den verkiezingsuitslag Is geweest, dat de oppositie der minderheden in de Cortes (zich in haar houding door de uit spraak der publieke opinie bevestigd ziende) in felheid en verbetenheid is toegenomen. Dc oppositie wordt hier interessant gevoerd. De vertegenwoordigers in het parlement der Ac- cion Popular, de kortelings in het leven ge roepen katholiek-democratische actie. n.l. de agrarische groep, heeft eenige honderden amendementen ingediend op de wet inzake de religieuze orden, aldus binnen het regle ment van orde in de grootst mogelijke mate obstnictïe tegen de aanneming dier wet voe rend. Niettemin is aanneming der wet in haar geheel, (met de artikelsgewijze goed keuring is men bijna gereed gekomenver zekerd door de regeeringsmeerderheid van Accion Republicana, tot welke partij Azana behoort, radicaal-socialisten en socialisten, met de stemmen van eenige leden der oppo sitie, welke hierin met de regeering willen medegaan. Deze regeeringsmeerderheid Is overigens niet meer bijzonder hecht. In de radicaal-socialistische partij heerscht namelijk een sterke verdeeldheid, welke wel licht reeds dichtbij een scheuring is seko- men. Het gaat erover, of óc partij, na Casas Viejas. nog zal deelnemen aan de regeering. Dit is dan ook wel de oorzaak dat Azana tegenover de oppositie der minderheden, de toestand in de Cortes onhoudbaar heeft ge noemd en een termijn van wapenstilstand heeft aangeboden, waarin eenige belangrijk geachte wetten, waaronder de bovengenoem de. door ccn meerderheid van nationale con centratie konden worden afgedaan. De oppositie echter, die de positie der regiering onhoudbaar acht. heeft de wapen stilstand afgeslagen en eischt verandering van regeering. Azana is echter weer terug gevallen op zijn verklaring, dat niets aan de positie der regeering is veranderd en dat zij zal blijven tot haar de meerderheid is ont vallen. Zijn de radicaal-socialisten het eens geworden en besloten de regeering-Azana in stand te houden? Het is waarschijnlijk, want zij. met de beide andere regeeringspartijen Accion Republicana en socialisten, hebben bij de verkeizingen geweldige verliezen ge leden, zoodat iedere samenstelling van re geering en parlementaire regeeringmeerder heid. een gelijke machtspositie zouden kun nen innemen. De partijen van rechts alléén hebben, op een zeer geringe hoeveelheid na. evenveel stemmen verworven als dc regeeringscoalitie. Met ziet. de uilslag is voor de regeering en c.r regeeringsmeerderheid niet prettig. En het Is voor haar. wil zij stand houden, zaak aaneengesloten met aiie kracht vast te houden aan ae uitspraak der publieke opinie van 1931. waarvan cie huidige Cortes nog de weerslag is. Indien dc regeering alles mee loopt. en de publieke opinie zich dat laat welgevallen, zou Azana nog vijf jaren de politiek van het oogenblik kunnen doorzet ten, welke thans de politiek van een niet eens bijster groote minderheid van het volk is ge bleken. zoodat Spanje dus feitelijk een partijdictatuur ondergaat. Over vijf jaren zouden dan algemeene verkiezingen worden gehouden en nieuwe Cortes gevormd. Tegen over het gebrek aan kracht en gezag, waar aan deze regeering lijdt, kan men dan echter voorspellen, dat het met de gewelddadighe den. onrust en wanorde van kwaad tot erger zal komen, en waar Is dan het einde? Azana bezweert de minderheden in rie Cortes haar oppositie tegen de regeering toch te staken, omdat zij de republiek in gevaar brengt en in de kaart speelt der mo narchisten: de republiek, dat ben ik! Den neutralen toeschouwer schijnt er ntecr waarheid te zijn in de waarschuwing van hen. die het aanblijven dezer regeering het groote gevaar der republiek noemen. Zij vreezen geen herstel van het koningschap maar zijn beducht dat het voortduren der gezagscrisis over Spanje de ellende zal bren gen van een bolsjewistischen storm, zooals Hongarije heeft gekend in de periode van Bela Kun. zoo niet iets ergers. Het meest consti'utloneele ware deze Cor tes te ontbinden, en nu nieuwe algemeene verkiezingen uit te schrijven. Deze Cortes hebben strikt genomen geen recht van be staan meer. zij werden immers gekozen als Cortes Constituyentes. om de republiek haar grondwet te geven. Deze arbeid is reeds lang ten einde, maar onder het mom van aan vullenden gro-ndwetgevenden arbeid, heb ben deze Cortes nog allerhande wetten aan genomen, met dé gewone meerderheid in- tusschen van de helft van het quorum plus één. Stel het geval, wat Azana wel zal weten te voorkomen, dat deze Cortes nu werden ontbonden, en algemeene verkiezingen uit geschreven. dan is het zeker, dat Spanje een Cortes zou krijgen, heel wat gematigder en conservatiever georiënteerd en dat het met de sterk rood doortrokken wetgeving zou zijn gedaan. N.V. Volgestort Kapitaal f 30.000.000.- Reserve I 9.300.000.— KANTOOR: HAARLEM KRUISWEG 59 TEL. 13843 Incasseering van (Adv. Ingez. Med.) ONGEVAL BIJ EEN DALING VAN DE I>o. X. PASSAU, 9 Mei (V. D.) Ongeveer 14.000 menschen hebben vanmiddag in Passau op dc aankomst van de vliegboot Do. X gewacht, welke om drie uur zou arivecren, doch pas om 6 uur 24 verscheen. Door het breken van ccn stuurkabcl was het toestel bij daling ernstig beschadigd, Re serve onderdeelen moesten naar Passau wov den gezonden om ter plaatse te worden aan' gebracht. Met de Do. X was ook dc Rijks stadhouder van Beieren, generaal v. Epp, naar Passau gekomen. DE „GRAF ZEPPELIN" IN PERNAMBUCO GELAND. BERLIJN. 9 Mcl (V.D.» Volgens be richten in de Berlijnsche bladen is de ..Graf Zeppelin" hedenmiddag te Pernambuco vlot geland. MANOEUVRES IN DEN ELZAS. BAZEL. 9 Mei (V.D.» Aan den Elzaskant van de z.g. drielandenhoek, dicht bij de Zwitser - schc grenzen worden op het oogenblik oefe ningen op grooten schaal gehouden der Fran sche garnizoenen. Dc generaals Weygand en Hirschauer zijn met een staf van hoogc offi cieren ter plaatse aangekomen. De hofstede OUD-BUSSEM levert betrouwbare MODELMELK. Verkoop geheel in eigen hand. Telefoon Haarlem 22754. Verbindingsweg 59. (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG 10 MEI Palace: Der traumende Mund. Op het too- neel: Al Delfont en Renee. 2.30. 7 en 9.15 u. Luxor Sound Theater: Moord. 2e hoofd nummer: Spaansche Passie. 2.30 en 8.15 u. Rembrandt Theater: Mad. Butterfly. Op het tooneel: Trio Dalcy 2-30, 7 en 9.15 u. DONDERDAG 11 MEI Julianakerk. Haarlem Noord: Bijzondere samenkomst van het Leger des Heils. Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 urr, behalve 's Maan dags, toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5