UIT HET BUITENLAND AKKER.CACHETS £djd lisle*? HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE BLAD MAANDAG 15 MEI 1933 Waarom de Duitsche Rijksdag bijeenkomt. Hitier zal wijzigingen in de politiek te Cenève aankondigen. „AH® onzekerheden moeten worden weggenomen." Croote Heimwehr- demonstratie in Weenen. Band tusschen regeering en Heimwehr nauwer aangehaald. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. Het officieuse Wolff-Bureau geeft de vol gende uiteenzetting van de bedoeling dei- Woensdag 17 Mei bijeengeroepen vergadering van den Rijksdag. Zij is, aldus deze lezing, een logisch gevolg van de jongste ontwikke lingen in de buitenlandsche politiek, die Duitschland er toe dwingen voor de geheele wereld duidelijk zijn standpunt te kennen te geven over de groote problemen der buiten landsche politiek. De rijkskanselier zal in zijn rede niet alleen de jongste faze der ontwa peningsconferentie behandelen doch zal het ontwapeningsprobleem in zijn geheel bespre ken. Een opheldering der situatie is vooral noodig in verband met de a.s. .economische conferentie op 12 Juni te Londen beginnen de; alle onzekerheden moeten voordien zoo veel mogelijk worden weggenomen wanneer deze conferentie ook maar het kleinste re sultaat zal hebben, en natuurlijk is het in de eerste plaats noodzakelijk dat de ontwape ningsconferentie tastbare resultaten zal heb ben opgeleverd. Behalve de behandeling van de critieke ontwikkeling te Genève zal de rijkskanselier ook zijn standpunt uiteenzetten ten aanzien van de redevoeringen van den Engelschen mi nister van oorlog, Hailsham, en den Fran- schen minister van buitenlandsche zaken Paul-Boncour, welke redevoeringen slechts beteekenen dat men Duitschland thans on der politieke pressie wil brengen. Eenvoudig geformuleerd willen zij zeggen, dat de sterken sterk en de zwakken zwak moeten blijven. De rijkskanselier zal met allen nadruk verklaren, dat dergelijke methoden tenslotte moeten leiden tot een mislukking der conferentie. Stelt men Duitschland ultimatieve eischen, dan kan men er zeker van zijn, dat Duitsch land zich voor geen ultimatum zal buigen. In het algemeen genomen zal de rede van den rijkskanselier ten doel hebben een wij ziging teweeg te brengen in de te Genève ge volgde methodes. Hitier zal daarbij uitgaan van twee gezichtspunten. In de eerste plaats zal hij protesteeren tegen het feit, dat de an dere mogendheden niet ontwapenen, en in de tweede plaats zal hij opkomen voor de Duitsche afweerbonden, die uit een geheel verkeerd oogpunt bekeken worden. Gelukt het deze noodzakelijke wijziging teweeg te brengen; dan kan de ontwapeningsconferen tie succes hebben. Gelukt dit echter niet, dan is de conferentie reeds thans dood, OOSTENRIJK. De demonstraties van de Heimwehr te Weenen ter herixxnering aan de bevrijding van Weenen uit de handen der Turken, 250 jaar geleden, begonnen met het nederleggen van een krans bij het standbeeld van bur gemeester Liedenberg en vorst Stahrenberg. Behalve bondskanselier Dollfuss en de mi nister van Oorlog Vaugoin, namen talrijke andere officieele persoonlijkheden aan de plechtigheden deel. Nadat een Mis in de open lucht was opgedragen, hielden Dolffuss en minister Fey een redevoering. ,furst" Stahremberg. Tegen half twaalf begon de afmarsch van de Heimatschutz. Even buiten Schönbrunn hadden tegen- demonstraties plaats, vooral van nationaal- socialisten. Toen de Heimwehren werden uitgejouwd en men tot handtastelijkheden dreigde over te gaan de Heimwehr-leider Stahrenberg werd reeds door twee rotte eieren getroffen greep de politie in en arresteerde een aantal personen. Volgens een mededeeling van nationaal- socialistische zijde werden in totaal 600 ar restaties verricht. De eigenljke demonstratie werd door leden der bondsregeering en den Italiaanschen en Hongaarschen gezant bijgewoond en geopend door minister Fey. Bondskanselier dr. Dollfuss hield namens de regeering een rede en zeide dat. evenals in den wereldoorlog, ook thans de strijdbare mannen werder de opdracht hebben, het land te beschermen, zij het in een anderen vorm. Spreker dankte prins Starhemberg voor zijn trouw aan het land en zeide dat de 40.000 aanwezige mannen bereid staan om het vaderland te beschermen en het naar betere tijden te leiden door zonder pardon het roode socialisme uit te roeien en het „bruine" socialisme welke niet in den Oos- tenrijkschen aard ligt. te bestrijden. Dolffuss verklaarde te hopen, dat de Heim wehr trouw aan het vaderland zal blijven om het. in Christelijke» en Duitschen geest op te bouwen. Duitschland. Beslagneming bij ex-minister Severing. Te Hamburg is volgens Wolff bij verschil lende instellingen meer dan 3 3/4 millioen mark in beslag genomen, in uitvoering van het bevel van het O. M. om beslag te leggen op het vermogen van de S.P.D. De politieke politie van Bielefeld heeft met behulp van andere autoriteiten bij den vroe- geren Pruisischen minister van binnenland- sche zaken. Severing, en bij leiders van de ftijksbanier aldaar ter stede huiszoeking ge daan. In het geheel werd hierbij 55.000 mark in beslag genomen en verder auto's, technisch gereedschap, propagandamateriaal en docu menten, welke laatste nog onderzocht wor den. Schacht wil een conferentie van obligatiehouders beleggen. Dr. Schacht, de president van de Reichs- bank, heeft met de „Europa" de terugreis naar Europa aanvaard, aldus meldt Reuter uit New-York. Voor zijn vertrek verklaarde hij voorne mens te zijn te Berlijn een vergadering bij een te roepen van houders van particuliere Duitsche obligaties, teneinde te zamen met de Rijksbank, naar middelen te zoeken om het hoofd te bieden aan den huidigen toe stand. ontstaan door de vermindering van de goud-reserve en buitenlandsche wissels, waardoor de Rijksbank moeilijkheden heeft om haar verplichtingen na te komen. Thüringsche boeren eischen Hugenberg's aftreden. De boei'exx organisaties hebben vandaag een groote meeting belegd. Nadat eenige spre kers het woord hadden gevoerd, las de voor zitter van den Thuringschen Landbond een telegram voor, dat gericht is aan den Rijks president, den Rijkskanselier en Rijksmi nister dr. Hugenberg. In dit telegram wordt verklaard: De thans uit geheel Thüringen in Meiningen vergaderde boeren verwachten, dat dr. Hugenberg zal aftreden als Rijksmi nister van Economische Zaken en Voedsel voorziening en plaats maakt voor den leider van den Duitschen Boerenstand Walter Darré. Daiatzig, Stakingsparool gedeeltelijk opgevolgd. Met betrekking tot de te Dantzig geprocla meerde staking verneemt Wolff nader, dat aan de haven slechts de nationaal-socialis- tïsche en christelijke arbeiders zijn versche nen. De sociaal-democratische en communis tische arbeiders staken echter, terwijl bij tal van ondernemingen in de stad het werk stil ligt. Bij de „Dantziger Neueste Nachrichten" en de „Dantziger Allgemeine Zeitung" leg den alle zetters het wex*k neer, zoodat deze beide bladen niet kondexx verschijnen. De so ciaal-democratische „Volksstime" en de ,ian deszeitung", een Centrumblad, kwamen daar entegen wèl uit. Dat bij het Cexx/trum-orgaan niet wordt gestaakt is een gevolg van de omstandig heid dat de typografexx van genoemd blad georganiseerd zijn in den christelijk-nationa- lexx vakbond, die zich achter Adolf Hitler heeft geschaard. Na het hijschexi van de hakenkruisvlag op het vakvereenigingsgebouw hadden op ver schillende punten der stad incidenten plaats gehad tusschen leden van linksche en recht- sche groepen. Na besprekingen tusschen den nat.-soc. dis trictsleider, den Volkenbondscommissaris Rosting en den seijaatspresident Ziehm werd de hakenkruisvlag weer iixgehaald. De rust in de stad is thans weer geheel hersteld en het verkeer vindt onbelemmerd plaats. De Britsche admiraliteit spreekt het be richt tegen dat een flottilje mijnenvegers naar Danzig onderweg is. Het flottilje, dat gisteren Kiel gepasseerd heeft, voert den ge wonen zomer-kruistocht uit. Genève. Hoofdcommissie der Ontwapeningsconferentie Donderdag bijeen. President Henderson heeft den mogend heden een officieele nota doen toekomen, waarin wordt medegedeeld, dat de op Maan dag vastgestelde zitting van de hoofdcommissie der Ontwapeningsconferexxtie wordt uitge steld tot na de regeeringsvei'klaring in den Rijksdag. De zitting zal Donderdagmiddag aanvangen. Ambassadeur Nadolny is Zater dag naar Berlijn vertx-okken. Oostenrijk. Dr. Frank „ongewenschte gast" in Oostenrijk. Zaterdagmiddag kwam op het vliegveld van Aspern het vliegtuig aan met den Pruisi schen minister van justitie Kerrl met vrouw en dochter, den Beierschen minister van justitie dr. Frank, den Pruisischen ..Ministe- x'ialdirektor" bij het departement van Justitie dr. Freisler en nog eenige andere hooge hee- ren uit Berlijn, aldus het Wolff-Bureau. Op het veld waren ter verwelkoming aanwezig: de Duitsche gezant Rieth. de Duitsche mili- taix-e attaché en andere heeren van het ge zantschap. de gouwleiding van de afdeeling Weenen der N.S.D.A.P. en de besturen van de „vaderlandsche vereenigingen". Daarna kwam de Weensche plaats vex-van gen de commissaris van politie Skubl zich voorstellen aan dr. Frank. Hij deelde hem namens de Oostenrijksche bondsregeering nxede, dat het bezoek uit Berlijn de regeering Voelt Ge U rillerig en on prettig, zoo echt grieperig? Neem dan 's avonds voor het naar bed gaan één of twee "AKKERTJES" en tien tegen een, dat Ge U 's mor gens weer zoo frisch als een hoentje voelt, want "AKKERTJES" zijn echte koorts-verdrijversOnover troffen bij rheumatiek, spier pijn, spit, zenuwpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dus voortaan uitsluitend Volgens recept van Apothokor Dumont (Adv. Iiigez. Med.) ongewenscht voorkwam, maar dat ae regee- ring toch alle veiligheidsmaatregelen had ge troffen voor de heeren uit. Berlijn. (Dr. Frank heeft nl. in een radiorede zich vrij scherp tegen de Oostenrijksche regeering uitgela ten). Om deze veiligheidsmaatregelen doel treffend te kunnen uitvoeren, verzocht hij den heex-en uit Berlijn hem te willen nxede- deelen, wat hun planxxen waren. Dr. Frank bedankte hem en vex-klaarde. dat hij buitengewoon verheugd was over de „beleefde ontvangst". De Duitsche .gasten" begaven zich o.m. naar het gedenkteeken van den „leeuw van Aspern", waar dr. Frank een krans neer legde met swastika-emblemen en een speech hield, waarin hij Oostenrijk „een voorpost van het Duitsche volk"' noemde. Onder het gejuich van een duizendkoppige menigte met swastika-vlagg'en reden de Berlijnsche hee ren in den langen stoet van auto's naar het Bruine Huis. Op verschilende plaatsen vonden botsingen plaats Amerika. Toch geen nieuwe volmachten Voor Roosevelt? Naar uit betrouwbai'e bron verluidt, heeft Roosevelt het plan opgegeven, het. Congres om speciale volmachten betreffende een her ziening der oorlogsschulden kwestie te ver zoeken. In toonaangevende kringen is men van meening, dat de vertegenwoordigers der Vereenigde Staten voor de conferentie te Londen geen volmacht zullen hebben, die hen in staat stelt, toe te stemmen in een schul denmoratorium of in een herziening. Naar verder verluidt; heeft Roosevelt in geval van mislukking der Ontwapeningscon ferentie het plan. een programma op te stel len, waarin wordt voorzien in een uitbrei ding der Amerikaansche vloot en der Marine luchtvaart tot op de volle verdragsstei-kte. De noodige middelen zullen in een openbaar bouwprogramma wordexx aangegeven. Fransche voorwaarde inzake de betalingskwestie afgewezen. De Fransche ambassadeur, Laboulaye. heeft president Roosevelt er officieel van in kennis gesteld, dat de Fransche regeering bereid is. de Kamer te verzoeken, alsnog haar toestem ming te geven voor de betaling van den óp 15 December jl. vervallen termijn der oor logsschulden aan de Vereenigde Staten. De Fransche regeering verbond hieraan echter de voorwaarde, dat de Amerikaansche regeering. althaxxs voor den duur der inter nationale economische confei'entie. uitstel van betaling zal toestaan voor den op 15 Juxxi a.s. vervallenden termijn. Px-esident. Roosevelt heeft deze voorwaarde echter hoffelijk, doch met beslistheid van ae hand gewezen. China. Erkenning van Mandsjoekwo door Rusland? De Sovjetambassadeur te Tokio heeft, naar Reuter meldt, een bezoek gebracht aan den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Oetsjida aan wien hij zou hebben voor gesteld dat de U.S.S.R. Mandsjoekwo zou er kennen indien Mandsjoeko den Chineeschen Oosterspoorweg koopt. Russische fr>r*:f*cc'ties in het Verre Oosten. Van toonaangevende zijde van het minis- tex-ie van Oorlog vaxx Mandsjoekwo woi'dt. verklaard, dat de chef van het. Roode Leger in het Verre Oosten. Bluecher. onlangs een bezoek heeft gebracht aan Wladiwostok. waar hij persoonlijk de troepen heeft ge^ inspecteerd. Wladiwostok is aan zeezijde ver stex-kt. evenals de Russisch Mandsjoeriische grens in de richting van Pogranitsjnaja. Meer dan 60.000 man troepen, welke gesteund wor den door de Komintern, bevinden zich in het kustgebied Japansche bommen op school gebouw terechtgekomen. Op de stad Toen zijn eenige bommen uit Japansche vliegtuigen terechtgekomen. Een schoolgebouw werd verwoest. Vijftien perso nen zijn gedood en 35 min of meer ernstig gewond. Het Japansche hoofdkwartier deelt mede, dat de Japansche troepen Zondag de stad Peischi op 28 K.M. ten Zuiden van Tientsin hebben bezet. Het hoofdkwartier is van mee ning. dat de bezetting van Tientsin ten laat ste Maandagavond zal plaats vinden. Uit Tokio: Zondag zijn 200 Japansche ma riniers in Lancho in de golf van Laodoen xan land gezet. De Chineezen hebben vrijwillig c'e stad ontruimd, nadat zij tevoren alle militaire magazijnen in de lucht hadden geblazen. FORD VERKOOPT ZIJN UNIVERSAL CRED. CORP. AANDEELEN. DETROIT, 13 Mei. 'V. D.) Naar gisteren werd medegedeeld heeft Henry Ford al zijn belangen in de Universal Credit Corporation voor een bedrag van naar schatting 30 mil lioen dollar verkocht aan de Commercial In vestment Trust Corporation. „PACIFISME UIT HET DUITSCHE WOORDENBOEK GESCHRAPT." pvpp VAN vr»v PA*»FV. Von Papen. MUNSTER. 13 Mei (V.D.) Von Papen heeft Zaterdagavond op de groote Stahlheïm- demonstratie te Maxxster een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: In Lausanne heeft men mij gefeliciteerd, omdat eindelijk de waanzin der herstelbeta lingen voorbij was. de waanzin, die de ge heele wereld aan den rand van den economi- schen afgrond heeft gebracht, Aan de fantas tische gedachte is een einde gekomexx. dat men betalingen door militaire sanctie zou kunnen afpersen. Wij zullen voortgaaxx mei, ixiets andei-s te doen dan ons recht op ge lijke veiligheid onder de naties te eischen. De strijd tegen het pacifisme een begrip dat de Duitsche xxatie op 30 Januari 1933 uit haar woordexxboek geschrapt heeft kaxx nooit gelijk worden gesteld met- dexx wil toi oorlog. Het pacifisme heeft in de laatste decennia het Duitsche volk ondermijnd. De openbare nxeening heeft onder het pacifisnxe alieexx het staxxdpuxxt texx opzichte van dexx oorlog begrepen en niet dat tot het leven eeix- voudig weg. Uit het pacifisme is een onstrijdvaax-dige levensopvattiixg voortgekomen. Het is in de litteratuur begonnen, die er behagen in schiep den sterken meixsch voorte stellexx als een brutale domkop, en den zwakkeling te verheerlijken. Uit het ongeluk werd tragiek gemaakt. De hoogste menschelijke zedelijkheid is. gelijk al het groote. zeer eenvoudig: zij be* staat in offers, waarvan de bekroning steeds de inzet van het leven is. Do ..geest van Lan- gerrxarek" en de geest der nationale revolutie zijxx een en dezelfde Hun dagers zijn de sol dateske nxenschen die in ziel en lichaam strijd vaardig zijxx gebleven. S. A of Stahlhelm. het is dezelfde geest, der levensbevestiging. De Stahlhelm zet. vaxx oudsher de traditie vaxx het oude leger voort. Dikwijls wordt te genwoordig de vraag tot mij gericht of de pax-tners. die op 30 Januari de regeerixxg der nationale verheffing vormden, xxiet gelijkge rechtigd zijn en dezelfde takeix hebben. Als antwoord op dergelijke vragen wees Voxx Pa pen op zijn redevoering van 21 Februari, waarin hij gezegd had. dat het voornaamste doel ed ixx bestaat, de drie grootste legerzui- len van de nationale bewegiixg hei natio- naal-socialisnxe. de Stahlhelm en de strijders der coixservatievc idee geestelijk saxxxexx te smelten en den staat xxiet alleen over te laten aan massaexponenten, maar hem alle geeste lijke, vrije energieën dienstbaar te maken. HJTT PR'S KOMTSCH NUMMER „AF". NATIONALE REVOLUTIE DOOL r NGELAND „NIET IN VOLLEN OMVANG GEWAARDEERD LONDEN. 14 Mei (V.D Alfred Rosen berg is Zondagochtend uit Londen naar Ber lijn vertrokken. Een attaché van de ambas sade deed hem uitgeleide. Op het perron had zich een aantal comxxxu- nisten verzameld, die een roode vlag hadden meegenomen en vlugschriften verspreidden. Zij riepen: „Weg met Hitler'" en „Weg met het fascisme!" De politie had uitgebx-eide voorzorgsmaatregelen genoxxxen, Op een vraag van een vertegenwoordiger van het Reuter-bureau te Londen, aan wiexx hij een interview had toegestaan, vex-klaai-dc dr. Rosenbei-g. de speciale gezant van Hitier, dat hij tevreden was over het resultaat vaix zijn reis. Rosenberg zeide voorts, dat men de Duitsch-Engelsche betrekkingen uit het oog punt van politieke noodzakelijkheden en xxiet van persoonlijke gevoelens moest beschou wen. De ex-kenning van de Duitsche x*echtsgelijk- heid zou zeker tot het bevestigen van een duurzamen vx-ede leiden. Op de vraag of hij ervaren had. dat het Britsche volk sympathiek stond tegenover de nieuwe regeering in Duitschland, vex-klaarde Rosenbex-g. dat de meeningen al naar de per- sonexx met wie hij gesproken had, vex'schil- lend waren geweest. Rosenberg voegde er aan toe. dat die dixx- gen, welke men ixx Duitschland na een strijd van 14 jaar als vaxx beteekenis had erkexxd in hun vollen omvang iix Engeland niet ge waardeerd werdexx. wat wel te wijten zou zijn aan het verschil in politieke, economi sche en geografische omstandigheden. Hij hoopte echter, dat bij een nauwkeuri ger kennis van de ontwikkeliixgslijnen vaxx de Duitsche revolutie. Duitschlaxxd ook in Groot- Brittannic een toenemend begrip zou vinden. Hij vertrouwde er op, dat de Duitsche wen- schen, die in zoo nauw verband staan met de Europeesche problemen, in een geest van vrede en vriendschap zouden worden vervuld. LéON NICOLE HEDEN VOOR HET GERECHT. BERN. 13 Mei 'Reuter)Voor het Zwii- sersche Bondsgerechtshof begint Maandag a.s. het met groote spaxxning verbeide proces tegen den Geneefschen socialist. Léon Ni cole en 17 medeplichtingen wegens de orde verstoringen van 9 en 10 November 1932 te Genève. waarbij militairen moesten ingrij pen, ten gevolge waarvan verscheiden dooden en gewonden zijn gevallen. Dit gerechtshof komt slechts zelden bijeen en behandelt uitsluitend gevallen van hoog verraad, oproer en gewelddadigheden, ver grijpen tegen het volkenrecht, politieks mis daden enz. President is bondsrechter dr. Agostino Soldati. PALESTINA BOYCOT DUITSCH LAND. DUITSCHE FILMS VAN DE PROGRAMMA'S VERDWENEN. TEL-AVIV. 14 Mei 'V. D.) De bevolking heeft een zoodanige actie gevoerd tegen het draaien van Duitsche films, dat deze thans algemeen van de programma's zijn geschrapt Joodsche kooplieden weigeren goederen in ontvangst te nemen, welke mei Duitsche schepen zijn vervoeid. ENGELSCIIE ZWEEFVLIEGER OMGE KOMEN. LONDEN. 14 Mei -Reuter). Te Maidstoxxe in het graafschap Kent is gisteren de be kende glij-vlieger. Lowe Wild. neergestort. Zijn nxachine. die vooi-zien was van een acht P K. motor, stortte van een hoogte van 400 voet omlaag. Dc vlieger was op slag dood. EEN ZESDE VOOR OORLOGS UITGAVEN. FRANSCHE BEGROOTING GOEDGEKEURD. PARIJS. 13 Mei. (Reutert. In een nachte lijke zitting heeft de Sejxaat dc xxitgavenbe- grooting goedgekeurd. Bij de debatten ovex* de begrooting van het ministerie van oorlog verklaarde een rapporteur dat de oorlogsbe- grooting slechts een zesde deel van de totaal uitgaven van Frankrijk uitmaakt en dat Fraixkrijk in dienst van den vrede de ver- eischtc ïxiachtsmiddelen behoudeix moet. Minister-president Daladier verklaarde dat Frankrijk voorstander van de ontwapening en den vrede is. doch dat 't zijn nationale verde- ging moet handhaven, cxxi tegen iedere even tualiteit beveiligd te zijn. Daladier zeide ver der dat men bij het opstellen van de begroo ting van het ministerie van oox-log van het aanbouwexx van nieuwe tanks had afgezien, daar eerst de verdedigingswerken aan de grens moeten woxxicn voltooid. Dit zal spoe dig het geval zijn en dan kan men tot andere maatregelen ter verdediging overgaan. ONTZETTEND DRAMA IN LUIK. LUIK. 14 Mei. fReuter!. Dc pater- jezuït Haut is door den te Luik géboren Hyacinthe Dance doodgeschotexx. De moorde naar begaf zich vervolgens naar de politie, waar hij zeide. dat. de pater hem indertijd voor een examen had laten zakken, doch dat hii hem daarom geen kwaad hart toedroeg. Tot groote verwonderiixg der politie be schuldigde dc xxxan zich bovendien van een dubbelen moord, dien hij te Boulay-les-Trous (Seine-et-0isc! op zijn moeder exx vriendin had gepleegd. B'; informatie te Rambouillet kon men geexx bevestiging van die zelf-be- sehxildicing krijgen, doch later werd uit Ver sailles bericht ontvangen, dat Dance in den nacht van Woensdag op Donderdag zijn 32- jarige moeder en ziin vriendin met een hamer en een slagersmes had vermoord. MET T ON VAN BELASTTNG- ONTDUIKiNG BESCHULDIGD. AFFAIRE VAN VELE MILLIOENEN DOLLARS? Het departement van justitie te Wash ington stelt een onderzoek in naar aaxxleiding van beschuldigingen betreffende belasting ontduiking, gepleegd door Andrew Mellon, oud-minister vaix financiën en oud-ambas sadeur der Ver. Staten te Londen .aldus lezen wij in het ASlg. Handelsblad. Mclloix zou den fiscus voor vele millioencn dollars hebben benadeeld door dc door hem genoten baten uit een transactie met effec ten voor de inkomstenbelasting te verzwij gen. Voorts zou hij als minister van financiën aan scheepvaartmaatschappijen onrecht- xxxaiig voor een bedrag van ongeveer 70 mil lioen dollar aan schadeloosstellingen hebbexx uitbetaald. Mellon zelf wenschte naar aanleiding van de beschuldigingen geen verklaring af te leggen. BABY LINDBERGH'S ONTVOERDERS BEKEND? United Press meldt uit Washington aan de Telegraaf: Gaston Means, die tei'echt staat wegexxs een poging tot oplichting van mevrouw Mc. Lean voor een bedrag van 35.000 dollar (waar voor hij beloofde Lindbergh's baby uit de handen der ontvoerders te zullen redden) verklaarde tijdens het voortgezette verhoor, dat Mc.Gi'eenbing en Mc.Hassel. die bier ie- verden aan het personeel van Lindbergh, het zoontje vaxx Lindbergh op 3 Januari 1932 hebben ontvoerd. Zij verborgen het kind in eeix geheixxx alcoholpakhuis volgens de in structies, die zij kregen van Irving Fenton en Willingtoxx Henderson. Beide laatstgenoem den zijn waarschijnlijk de „racketeers", die op 12 April jl. door onbekenden werden dood geschoten te Elisabeth in New Jersey. AGENDA. Heden: MAANDAG 15 MEI Kunst aan het Volk: Lezing Carel Schar- ten. Bovenzaal De Kroon. 8.15 uur. Gebouw Caecilia: Psychometrische séance door Madame Dupois, uit dexx Haag. 8 uur. Renxbi-andt Theater: Ik ben een vluchte ling. Tooneel: I-Icnk the Mule. 7 en 9.15 xxur. Luxor Sound Theater: The Champ (Zijn zwaarste strijd). 8.15 uur. Palace: ich bei Tag. und Du bei Nacht. Tooneel: Diamonds. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. Gem. Zweminrichtingen: Opexxixxg 6.30 uur DINSDAG 16 MEI Gebouw Rosenhage: Spiritisten Vereeni- ging Harixxonia. lezing door H. H. Teunisse over „Bestaat er verband tusschen Spiritis me en Politiek?" 8 uur. Concertgebouw: Opening Haarlemsche Voorjaarsbeurs. 3 uur. Gebouw de Nijverheid: Lezing voor de Haarlemsche Federatie door Hoek over „Wat moet de bekwame schoenhersteller kennen en weten?" 8 uur. Bioscoopvoorstellingen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5