ROOSEVELT'S BOODSCHAP. AKKER.ÜOETS mmssmma HAARLEM'S DAGBLAD TWEEDE BLAD WOENSDAG 17 MEI 1933 Een dringend beroep op de geheele wereld. Ontwapening overeenkomstig het plan van Mac- Donald geëischt. Non-agressiepact, door alle naties te sluiten. Gunstige ontvangst in Europa. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Franklin D. Roosevelt. President Roosevelt heeft gisteren zijn aan gekondigde boodschap gepubliceerd. Hij is gericht tot 59 naties, ook aan de Sovjet-Unie. Aan den inhoud ontleenen wij „Mijn volk verwacht van mij als hoofd zij ner regeering, dat ik mij tob u wend en door uw bemiddeling tot 't volk van uw land. Deze hoop bestaat hierin, dat de vrede door practi- sche ontwapeningsmaatregelen moge worden verzekerd, en dat wij allen onzen gemeen- schappelijken strijd zullen aanbinden tegen den economischen chaos. Te dien einde hebben de naties twee groote wereldconferenties bijeengeroepen. Het ge luk, de welvaart en zelfs het leven der man nen, vrouwen en kinderen, welke de geheele wereld bewonen, is nauw verbonden met de beslissingen, welke uw regeering in de naaste toekomst zal nemen. De verbetering der so ciale toestanden, de handhaving der indivi- dueele humanitaire rechten en de eischen der sociale gerechtigheid hangen van deze beslissingen af. De economische wereldconferentie zal spoe dig bijeenkomen en snel tot beslissingen moeten komen. De wereld kan niet meer wachten op beraadslagingen, welke reeds lang slepend gehouden zijn. De conferentie moet door de .stabiliseering der valuta, door de bevrijding van den wereldhandel en door internationale maatregelen tot verhooging van 't prijzenniveau orde scheppen in plaats van den huidigen chaos. Zij moet. in het kort gezegd, nationale programma's voor het eco nomische herstel aanvullen door een wijs en wel overwogen internationaal optreden. De ontwapeningsconferentie duurt reeds meer dan een jaar en heeft tot nu toe nog geen bevredigende besluiten kunnen nemen. Verschillende plannen zijn nog gevaarlijk met elkander in strijd. Het is onze plicht tastbare resultaten tot stand te brengen door gemeenschappelijk optreden. Kleinzielige hinderpalen en bedoelingen moeten worden op zijde geschoven. Een zelfzuchtige overwin ning moet eveneens leiden tot een nederlaag. De eisch van een duurzamer, vrede voor onze generatie in ieder deel der wereld is het eenige doel, dat onze beste krachten waard is. Wanneer wij vragen, welke de oorzaken zijn voor de bewapening, welke ondanks de les en de tragedie van den wereldoorlog een groo te re last vormen voor de volken op aarde dan ooit te voren, dan blijkt duidelijk dat deze van allerlei aard zijn. 1) De openlijke of verholen wensch van re geeringen, hun gebieden te vergrooten ten koste van een nabuurstaat. Ik geloof, dat slechts een kleine minder heid van regeeringen of volken zulk een doel nastreeft. 2) De angst van eenige staten voor een binnenrukken van vreemde troepen. Ik geloof, dat de overgroote meerderheid der volken zich verplicht gevoelt buitenspo rige bewapeningen te handhaven, omdat zij aanvallen tegen zich vreezen en niet omdat zij zelf willen aanvallen. Er zijn, duidelijk uitgedrukt, drie stappen, waarover men het bij de huidige besprekin gen eens zal moeten worden. 1) Het direct doen van den eersten defini tieven stap in deze richting, zooals wordt voorgesteld in het plan MacDonald. 2) Het verkrijgen van overeenstemming be treffende den datum en het verdere optre den tot het doen van volgende stappen. 3) Er overeenstemming over te bereiken, dat gedurende den tijd van den eersten en de volgende stapen geen natie haar bewape ning zal verhoogen boven de haar bij ver drag toegekende sterkte. Maar de vrede op de wereld moet verze kerd zijn gedurende de geheele ontwape ningsperiode. Ik stel daarom een vierden stap voor en wel parallel met en volkomen afhan kelijk van de nakoming van d°ze drie voor stellen en onder voorbehoud der bestaande verdragen: Alle staten der wereld moeten een plechtig en definitief niet-aanvalspact sluiten. Zij moeten plechtig de verplichtingen bevesti gen, welke zij op zich hebben genomen voor de beperking en verminde'*'"» van hun be wapeningen mits deze verplichtingen ge trouw worden vervuld door alle statenonder- teekenaars ieder voor zich de ver"ng afleggen, geen bewapende macht, van wel ken aard ook, over haar rrr^vpn te zenden. Het gezonde verstand vorderin gen kunnen worden geremd en definitief wor den tegengehouden, wanneer een of andere sterke natie weigert zich oprecht aan te slui ten bij deze gemeenschappelijke pogingen om een politieken en economischen vrede te waarborgen in Genève en in Londen. In zulke gevallen zal de geciviliseerde wereld, welke beide vormen van vrede nastreeft, we ten, waar de verantwoordelijkheid voor een mislukking ligt. Ik verzoek dringend, dat een staat een dergelijke verantwoordelijkheid op zich laadt en dat alle bij deze groote confe rentie betrokken staten hun politieke doel einden, in practijk zullen brengen. Dit is de eenige weg tot den politieken en economi schen vrede. Ik hoop. dat uw regeering zich zal aansluiten bij de vervulling van deze ver wachtingen". W.g. FRANKLIN ROO<?EVELT. De boodschap van Roose-velt trekt in alle conferentiekringen te Genève ten zeerste de aandacht. Bij de op het oogenblik zoo uiterst gespannen en critieke positie der ont wapeningsconferentie wordt de boodschap in de eerste plaats opgevat als een zekere ver heldering van den toestand en als een im puls tot het voortzetten der onderhandelin gen. Van Duitschen kant wordt gewezen op de Rijksdagredevoering van Hitler, die alle nog gewenschte ophelderingen zal geven. Van Duitsch standpunt uit kan echter reeds thans er op gewezen worden, dat de rijksregeering het Engelsche ontwapeningsplan reeds prin cipieel onder zekere voorwaarden heeft aan genomen en ook het Amerikaansche voorstel geenszins een onvoorwaardelijk aanvaarden van het Engelsche plan eischt. doch dit ver klaart tot grondslag van de onderhandelin gen der ontwapeningskwesties. Vooral de eisch tot radicale afschaffingen van de aan valswapenen wordt door de Duitsche am bassade dankbaar onderschreven. In kringen van het Amerikaansche con gres is de boodschap van Roosevelt gunstig ontvangen. De -democratische afgevaardigde van Tennessee, Mac Reynolds. die voorzitter is van de commissie van Buiten- landsche Zaken van het Huis van Afgevaar digden. verklaarde: Wanneer de politiek van Roosevelt nu ook maar door de groote mo gendheden zal worden aangenomen, betee- kent dit de verzekering van den vrede en het begin van het herstel der wereld." De republikeinsche afgevaardigde Fish 'New York) lid van de commissie voor bui- tenlandsche zaken, verklaarde: De oproep van Roosevelt volgt de lijnen van het Briarid- Kellogg-pact en beteekent een logischen stap in de richting van ontwapening en de vredelievende betrekking op de wereld De boodschap mag niet aldus worden geïnter preteerd, dat de Amerikaansche regeering partij trekt voor die mogendheden, welke met geweld den status quo willen behouden, welke door 't verdrag van Versailles is vast gelegd. Uit Moskou: De boodschap van Roosevelt die aan den voorzitter van het executief co mité, Kalinin, is gericht, heeft hier groot op zien gebaard. Zij wordt beschouwd als een nieuw begin tot de normaliseering van de Sovj et-Russische betrekkingen. President Roosevelt heeft bekend gemaakt, dat het feit. dat hij zijn boodschap ook aan de Sovjetregeering heeft gezonden, niet moet worden opgevat als een feitelijke erkenning der Sovjet Unie door de Vereenigde Staten. Hij heeft dit alleen gedaan omdat Sovjet Rusland lid is der ontwapeningsconferentie en ook zal deelnemen aan de economische wereldconferentie te Londen. Invloedrijke kringen van het Amerikaan sche congres hopen echter, dat dit de eerste stap zal zijn naar de erkenning van de Sov jet-Unie. LONDEN, 16 Mei. (Reuter.) ..Vandaag breekt een historische dageraad aan." aldus MacDonald over zijn indruk van Roosevelt's oproep. ..Amerika heeft openlijk, stoutmoedig zijn trossen losgesneden en bevaart met volle zeilen, vol moed en met een mooie vast beslotenheid. een nieuwen waterweg. Voort aan zal Amerika door zijn eigen verklaring, nooit meer onverschillig staan tegenover al les. wat den wereldvrede aangaat." Duitschland. Publicatieverbod der z.g. „corruptiegevallen" De Rijksminister voor Economische Zaken. Dr. Hugenberg, heeft den commissarissen, die hij in eenige bijzondere gevallen heeft benoemd, verboden op eigen gelegenheid de resultaten van hun onderzoek in de pers be kend te maken. In het bijzonder moeten cor ruptiegevallen zoolang worden aangehouden tot zij gerechtelijk zijn vastgesteld. Aanleiding voor dezen maatregel is. dat in den laatsten tijd niet alleen tal van beschul digingen zijn gebleken niet steekhoudend te zijn, maar ten deele zelfs berustten op ver dachtmakingen van vroegere bedienden Ook „Gleichschaltung" van den Tannenbergbund? De leiding van den Tannenbergbund is, naar verluidt doende een einde te maken aan haar tot dusverre scherp tegen het nationaal socialisme gekeerde interne politiek en vrede te sluiten met de NSDAP. Naar de ..Wandel- halle" uit nat.-soc. kringen verneemt, zullen deze pogingen met het oog op de ernstige aanvallen in woord en geschrift, die voor de tendenz van den Tannenbergbund en zijn 'ciders kenteekenend waren eoen succes heb ben. vooral daar. voornamelijk on religieus gebied onoverbrugbare tegenstellingen be staan tusschen de nat.-soc. en den Tannen bergbund. Niei meer in staat nog iets te doen aan 'I vele werk, dat te wachten ligt? Dan N.d.,lend«h fV11®" .f?Ü^D-r,lï"Va"ldie kleine AKKERTJES snel en zeker Uw nare hoofdpijn verdrijven enUwgeest weer helder maken! Onschadelijk! T Zijn ideale pijn-stillers bij Zenuwpijn, Kiespijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dut voortaan uitsluitend: Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez, Med.) Eerste zitting van den Baden- schen en den Saksischen Landdag. De eerste zitting van den Landdag van Ba den is gistermiddag gehouden. Twee van de 7 sociaal-democratische leden konden niet aanwezig zijn, daar zij zich in arrest bevin den. De zitting droeg een zakelijk karak ter. daar de plechtige openingszitting de volgende week zal plaats vinden in aanwezig heid van den Rijks stadhouder, Robert Wage- ner. Ministerialrat Kraft (NSDAP) werd tot president gekozen. De sociaal-democraten namen niet deel aan de stemming. Ook de landdagzitting van Saksen is plech tig geopend. De sociaal-democratische leden waren niet ongekomen. Het presidium werd bij acclamatie gekozen. Loyale samenwerking in het kabinet" De Rijksminister voor propaganda en volks voorlichting, Dr. Goebbels. heeft in een in terview verklaard, dat men zich geen loyaler en vriendelijker samenwerking kan voor stellen dan die welke in het Rijkskabinet bestaat. Ook de leidende mannen, die niet tot onze partij behooren, hebben zich over tuigd van de juistheid van ons werken. De aanvankelijke terughoudendheid heeft plaats gemaakt voor een onvoorwaardelijke erken ning van ons kunnen en van onze successen. Het is ons volkomen duidelijk, wat wij wil len. Wij hebben in de laatste 13 jaren zeer veel ontwerpen voor reformatorische maat regelen uitgewerkt, welke wij nu. naar be hoefte. slechts uit de lade behoeven te ne men. Niettemin denken wij niet er aan ons te overijlen. Pas wanneer onze gedachte en doel gemeengoed van allen zal zijn geworden, zal de nationaal-socialistische staat verwerke lijkt kunnen worden en ik twijfel er niet aan of hiermede zullen 10 jaren heengaan. De grondwet van het Derde Rijk zal zich orga nisch ontwikkelen. Nog een Rijks stadhouder benoemd. De Rijkspresident heeft het Rijksdaglid. Karl Kaufmann tot Rijksstadhouder in Ham burg en het lid van den Pruisischen Landdag Dr. Alfred Meyer, tot Rijksstadhouder in Lippe en Schaumburg-Lippe. Krupp zorgt voor werk verschaffing. De Fried Krupp A. G. heeft besloten orders te plaatsen ter bevordering van het streven van de rijksregeering inzake verlevendiging van het bedrijfsleven. Nadat Krupp reeds tot eind December 2 12 millioen Mark opdrach ten had gegeven voor verbeteringen van het bedrijf, zijn thans verdere bestellingen ge plaatst ten bedrage van in totaal 3.1 millioen R.M. Het grootste deel hiervan gaat naar de gietstaalfabriek van Essen en de Friedrich- Alfred-mijn in Rheinhausen. Voor de zieken huizen van Krupp is verder de inrichting van een moderne bestralingsinstallatie goed gekeurd. De inkoopen der firma bij andere leveranciers is vergeleken met October tot meer dan het dubbele gestegen. Frankrijk. Blum leider der soc.-dem. K amerfracti e. De socialistsiche Kamerfractie heeft, naar Reuter uit Parijs verneemt, met 64 tegen 36 stemmen Léon Blum als voorzitter en Vincent Auriol als secretaris-generaal herkozen. Blum en Auriol hadden in Februari hun functies neergelegd. De aanhangers van Renaudel stemden tegen de herkiezing. Dantzig. Dantziger Volksstimme" in beslag genomen. Bij de op het oogenblik voor verscheidene dagen verboden soc.-dem. „Dantziger Volks stimme" verscheen Dinsdag een deurwaarder met een dwangbevel tot betaling van 54000 R.M. Daar geen geld voorhanden was en be taling niet geschiedde legde hij beslag op de machines en het gebouw van het dagblad. Men verwacht nu, dat hot niet lang meer zal duren voor het blad zal overgaan in na tionaal socialistische handen. Amerika. Staatssecretaris Huil leider der economische delegatie te Londen. President Roosevelt heeft staatssecretaris Huil benoemd tot leider van de Amerikaan sche delegatie voor de economische wereld conferentie te Londen. De voormalige gou verneur van Ohio, Cox, en de democratische senator Pittman (Nevada) zijn benoemd tot leden dere delegatie. De overige leden zuilen binnenkort worden benoemd. Polen. Veertig Duitsche kranten en tijdschriften verboden. WARSCHAU. 16 Mei. (V. D.) Het Poolsche Ministerie voor Posterijen heeft een lijst van 40 in Duitschland verschijnende dag-, week bladen en andere tijdschriften opgesteld, die in Duitschland verschijnen en op last van het Poolsche Ministerie van Binnenlandsche Za ken niet meer in Polen verspreid mogen wor den. Ook het ..Berliner Tageblatt" en de „Berliner Börsenzeitung" staan op deze lijst. Oostenrijk. Hitler's gevolmachtigde uitgewezen. Het door de Heimwehren uitgegeven „Abend- blatt" maakt naar aanleiding van de uit wijzing van den Dultscher, von Kothen op, dat de regeering thans alle Duitsche agita toren over de grens zal zetten. De eerste zal zijn de „Landesinspektorr" en gevolmachtig de van Hitler in Oostenrijk, afgevaardigde Theo Habicht. Van nationaal socialistische zijde is een aanklacht ingediend in verband met het feit. dat de Heimwehrafdeelingen. welke Zondag in Weenen zijn opgemarcheerd niet alleen handvuurwapenen zouden hebben gedragen, waarvoor vergunningen noodig zijn. maar ook in het bezit waren van wapenen, welke geheel verboden zijn. Er zijn binnen een week reeds veertien keeren nationaal socialistische bladen in be slag genomen, terwijl de voor-censuur op de „Deutsch Oesterreichische Tageszeitung" het voornaamste orgaan der nationaal socialisten in Oostenrijk voor onbepaalden tijd is ver lengd. China. Troepen te Peking versterkt. Uit Tientsin wordt gemeld, dat de Japan- sche consul-generaal aldaar den C'nineeschen autoriteiten heeft medegedeeld dat ondanks het herhaalde protest der Japansche regee ring de anti-Japansche demonstraties niet hebben opgehouden. Bij verscherping van den toestand zal de Japansche regeering zich genoodzaakt zien Tientsin te bezetten zon der rekening te houden met de daaruit voort vloeiende internationale verwikkelingen. Er kunnen reeds zeer spoedig Japansche marine soldaten te Tientsin worden verwacht. Uit Sjanghai wordt officieus gemeld, dat twee Chineesche legercorpsen, die zich in de provincie Sjansi bevinden, mobiel worden ge maakt om naar Peking te worden overge bracht. De sterkte der in de omgeving van Peking en in de stad zelf geconcentreerde troepen wordt geschat op 200.000 man. MISSELIJK SCHOUWSPEL IN KARLSRUHE. Ex-staatspresident aan spot en beleediging prijs gegeven. VÓÓR OVERBRENGING NAAR EEN CONCENTRATIEKAMP. KARLSRUHE, 16 Mei (V.D.) De gewezen staatspresident van Baden en oud-minister dr. A. Remmele, die dezer dagen uit 'Tam- burg, waar hij president van de Duitsche in koop-coöperatie was, op verzoek van de Ba- densche regeering naar Karlsruhe is overge bracht, alsmede de oud-regeeringsraad Stenz, de oud-staatsraad en Rijksdagafgevaardigde Marum, de redacteur van het sociaal-demo cratische dagblad de „Karlsruher Volks- freund", Gruenebaum. de oud-politiecommis saris Furrer en verder bestuurders van de Reichsbanner en het IJzeren Front in Baden en leiders van de Badenschc S.P.D., zijn hedenmorgen in een open politie-auto van de in het westen van Karlsruhe gelegen ge vangenis naar het politic-presidium in het centrum der stad overgebracht, om vandaar naar het concentratiekamp in de voormalige strafinrichting Kieslau te worden vervoerd. Het overbrengen der gevangenen was van tevoren bekend gemaakt en een groote me nigte had zich voor de gevangenis en langs den weg. dien het. transport zou volgen, ver zameld. Toen de gearresteerden verschenen, werd er luid gefloten, geschreeuwd, geloeid en gescholden. Op den eersten politie-auto. een grooten open wagen zaten de gevangenen met ontbloot hoofd, onder sterke bewaking. De wagen werd voorafgegaan door een S.S.- colonne, die den weg vrij maakte. Deze into werd door een tweeden gevolgd, bezet met S.A.-lieden. Aan beide zijden van dezen ;toct liep bovendien nog een colonne S.A.-llfden. die ook den stoet sloten. De politieauto's Kon den slechts zeer langzaam tusschen de dichte menigte doorrijden. Den geheelen weg langs werd naar de arrestanten geschreeuwd. Ook werd overal het bekende Duitsche Mulders- liedje gezongen, een toespeling op het begin van Remmclo's carrière als molenaarsknecht en op liet feit, dat Remmele als president van Baden het zingen van dit lied. toen zulks aan het einde van zijn regeeringsperiode her haaldelijk op beleedigendc wijze door de nog niet aan de macht zijnde nazi's geschiedde, had verboden. Vóór het gebouw van den Landdag, het Staatsministcrie en het voormalige vakveree- nigingshuis werd eenigen tijd halt gemaakt Ook speelden onderweg op verschillende plaat sen muziekcorpsen het mulderslled. De be langstelling van het publick was zóó groot, dat het tram- en autoverkeer gestaakt moest worden. Op verschillende plaatsen werd uit de me nigte „Rood front" geroepen. In de meeste gevallen werden degenen, die dezen uitroep slaakten, terstond gearresteerd en op den tweeden S.A.-auto meegevoerd. JOODSCHE NAMEN TABOE BIJ HET SPELLEN. ZEPPELIN INPLAATS VAN ZACHARIAS. BERLIJN, 16 Mei (V.D.) Bij beschikking van het rijksminister'.e voor posterijen is be paald, dat van heden af in plaats van de tot dusverre gebruikte namen bij het spellen dooi de telefoon: David. Jacob, Nathan, Samuel en Zacharias zullen moeten worden gebruikt de namen: Dora, Julius, Nikolaus Siegfried en Zeppelin. MISLUKTE AANSLAG OP DEN EGYPTISCHEN PREMIER. INBOORLING BIJTIJDS GEGREPEN. CAIRO. 16 Mei. (V. D.) Hedenmorgen is een aanslag gepleegd op den Egyptischen mi nister-president. Sidky Pasja, welke aanslag echter op het laatste oogenblik nog verhin derd kon worden. Toen Sidky Pasja in den trein wilde stappen naar Alexandrië teneinde zijn reis naar Europa te beginnen, drong een inboorling zich in zijn nabijheid en trok een revolver. Voor hij kon vuren, werd hij ech ter door een agent van politie gegrepen en weggebracht HULP VOOR VERDRUKTE DUITSCHE INTELLECTUEELEN ACTIVITEIT VAN VLAAMSCHE EN BELGISCHE GEESTVERWANTEN. Professoren van de Belgische universiteiten, leden van de Koninklijke Belgische Aca demie. van de Koninklijke Vlaamsche Aca demie en andere Belgische intellectueelen, alien niet-Joden hebben naar de N. R. Ct. verneemt, een open brief gezonden aan de leden van de Pruisische Academie, waarin zij dezen verklaren de Duitsche intellectu eelen. kunstenaars, schrijvers, geleerden, die verdrukt en vervolgd worden, collectief onder hun hooge bescherming te nemen, zonder onderscheid van ras of geloof. DUITSCHLAND ABOMINABEL BEHANDELD." LLOYD GEORGE AAN HET WOORD. SCARBOROUGH. 16 Mei (V.D.) Lloyd George heeft een redevoering gehouden, waarin hij zeide dat de vroegere geallieerden Duitschland op het gebied der ontwapening abomiabel hebben gehandeld. Duitschland vraagt niet de herziening van het verdrag van Versailles, maar dat andere mogendhe den, welke haar beloften te zullen ontwa penen niet zijn nagekomen, deze thans zul len vervullen. Polen. Tsjecho-Slowakije en Frankrijk zouden alle loopgraven, welke Duitschland zou kunnen aanleggen voor de verdediging zijner grenzen kunnen opruimen. De toespeling van Hailsham op sancties te genover Duitschland, noemde Lloyd George monsterachtig. FINANCIEELE BERICHTEN. I. P. BEMBERG A. G. De raad van beheer van de I. P. Bemberg A. G. heeft volgens de N.R.Ct. besloten aan de algemeene vergadering voor te stellen het aandeden kapitaal te verlagen in de ver houding van 2 tot 1, van 40 tot 20 millioen mark. De boekwinst zal worden bestemd voor het dekken van het ba'.ansverlies, voor af schrijvingen en voor het vormen van een nieuw reservefonds. De directie van de on derneming dee'.t mee. dat de verleden jaar genomen maatregelen van commercieelen en technischen aard tot nu toe gunstige re sultaten hebben opgeleverd, zoodat thans met de definitieve reorganisatie een begin kan worden gemaakt. REORGANISATIE BIJ DF. CHASE NATIONAL BANK. De aandeelhouders van de Chase National Bank hebben heden hun goedkeuring ge hecht aan dc vermindering van het aantal commissarissen van 72 tot 36. Deze vermin dering wordt onmiddellijk van kracht, daar de helft der commissarissen er in heeft toe gestemd af te treden. Dit besluit staat in direct verband met een verklaring, in Maart afgelegd door Winthrop W. Aldrich. dat do raden van beheer van commercieele banken klein genoeg behoor den te zijn om dc leden in staat te stellen op de hoogte te zijn van de zaken van hun banken en hun verantwoordelijkheden te dé- ehargeeren op de aandeelhouders beleggers en de zakenwereld. De samenstelling van den raad van beheer van dc Chase National Bank gelijk die In do laatste paar jaren bestond was een gevolg van een reeks samensmeltingen van de Chase National Bank en andere banKcn in de jaren 1926 tot 1930. O D O L -tand pasta - dagelijks gebruikt - voorkomt liet Icclijkc verkleuren der tanden en ecu onwclrickeudcu adem. (Adv. Inga i-iea. AGENDA. Heden: WOENSDAG 17 MEI Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstad Too- neel: „Jaloezie" gevolgd door „Jalousie In ternationale". 3 uur. De Nijverheid: Buitengewone aandeelhou dersvergadering der N V. Alg. Holl. Hypo theek- en Crcdietbank". 9 uur. Gebouw Twentsche Bank: Aandeelhou dersvergadering der maatschappij tot Ex ploitatie van natuurlijke Bronnen N.V. 3.30 u. Rembrandt Theater: Ik ben een vluchte ling. Tooneel: Henk the Mule. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: The Champ (Zijn zwaarste strijd). 8.15 uur. Palace: Ich bei Tag. und Du bei Nacht. Tooneel: Diamonds. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum. Spaarnc 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. Gem. Concertzaal: Haarlemsche Voorjaars- beurs. 1.30—5.30 en 7.3011 uur. DONDERDAG 18 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling. 3—4 uur. Gem. Concertzaal: Haarlemsche Voorjaars- beurs. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. Leger des Heils. Schagchelstraat. Groote Padvindersdemonstratie. 9 uur. Bioscoopvoorstellingen. Overveen: Raadhuis. Gemeenteraad van Bloemendaal. 2 uur. Zandvoort: Gemeenteraad. 7.30 uur.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5