UIT HET BUITENLAND Plan-MacDona!d als basis voor de ontwapeningsconventie. DRAG HARLAN Rust, kalmte en zelfbeheersching HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 20 MEI 1933 TWEEDE BLAD Verklaring van Nadolny in de hoofdcommissie der ontwapeningsconferentie. Fransche reserve ten aanzien van de Duitsche voorstellen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. De hoofdcommissie der Ontwapeningscon ferentie is gistermiddag bijeengekomen onder voorzitterschap van Henderson om thans over te gaan tot de zakelijke slotbesprekingen. Aan de zitting werd door alle delegaties voltallig deelgenomen. Henderson opende de bijeenkomst met de voorlezing van de boodschap van Roosevelt en behandelde hierna de redevoering van Rijkskanselier Hitier. welke hij een buiten gewoon belangrijke gebeurtenis sinds de laat ste zitting noemde. Duitschland heeft de boodschap van Roosevelt goedgekeurd en den president hiervoor dank gebracht. De confe rentie moet thans hetzelfde doen. De regee ringen kunnen thans de meeste ingediende wijzigingsvoorstellen terugnemen. Henderson legde er hierna den nadruk op. dat Rijks kanselier Hitier de rechtsgelijkheid van Duitschland heeft geëischt op grond van de verklaring der groote mogendheden van 11 December, evenwel niet door wapening van Duitschland. maar door de voortdurende ont wapening der overige mogendheden. De boodschappen van Roosevelt en Hitier geven de conferentie nieuwe groote verwachtingen. Nog voor de economische wereldconferentie moeten de principes der ontwapening worden geregeld. Henderson zeide dan: Niets in de redevoe ring van den Rijkskanselier heeft zulk een indruk op mij gemaakt als de referte, dat nieuwe daden van geweld slechts de volkomen ineenstorting van de huidige sociale en poli tieke ordening der wereld zou beteekenen. Henderson besloot zijn rede met een appèl tot alle regeeringen door wederzijdsch be grijpen en concessies de tot standkoming van een alsemeen ontwapeningsverdrag mogelijk te maken. Na Henderson sprak de Duitsche ambassa deur Nadolny. die o.m. zeidQ: Laat mij be ginnen met hartelijk te danken voor de vrien delijke woorden, welke U gewijd hebt. aan de redevoering van den Rijkskanselier. Tk mag mij veroorlooven t.a.v. de algemeene houding van Duitschland tegenover het ontwape ningsprobleem en in het bijzonder nopens den huidigen stand der conferentie-werk zaamheden te verwiizen naar de redevoering van den Rijkskanselier in den Rijksdag uit gesproken. waarin duidelijk en ondubbel zinnig de wil van Duitschland tot orereen- stemmine. samenwerking en vrede is tol uiting gekomen. Ook voor wat betreft onze houding tegenover die andere, belangrijke manifestatie, welke onmiddellijk vooraf ging aan de redevoering van den Rijkskanselier, n.l. de belangrijkste boodschan van president Roosevelt, mag ik wiizen on het bevestigende antwoord van Riiksoresident v. Hindenburg en op de woorden, waarmede de Rijkskanse lier zijn voldoening en zijn instemming be tuigde. Het Duitsche volk verwacht van deze con ferentie nog steeds twee resultaten, .aldus Nadolny: Veiligheid en ontwapening der sterkst bewapende staten en verwezenlijking van de Duitsche rechtsgelijkheid. Het gelooft, dat het Brïtsche ontwerp een mogelijke basis zal kunnen bieden voor de oplossing der problemen. Daarom kan ik hiermede namens mijn regeering verklaren, dat wij dit ontwerp niet slechts zooals tot nu toe als basis voor onderhandelingen maar als basis voor de te sluiten conventie aannemen. Voor zoover wij wijzigingen hebben voor te stellen, zullen FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 10) Respect en bewondering zou zijn deel zijn, als hij vlugger bleek dan Harlan. Met den vinger zou men hem nawijzen als dengene, die den vechter uit Pardo had bestreden en neergeschoten. Hij stapte iets ter zijde, zoodat Harlan, die moest letten op Deveny en Gage, gedwongen werd, zijn aandacht te verdeelen. Lawson en Rogers waren tot op enkele schreden genaderd bij het huis van den sheriff en liepen nu eenigszins terug, zwij gend en in gespannen verwachting. Anderen, die dichterbij stonden, maakten onmiddel lijk dat zij weg kwamen. Enkelen zochten dekking achter het huis, anderen snelden naar de overzijde van de straat. Maar ieder een lette op Laskar, die bereid scheen den strijd aan te binden. Behalve Deveny. Die bleef Harlan aan kijken, zonder ook maar een oogenblik te let ten op Laskar. Want De veny's vrees was ver dwenen, nu de doodelijke dreiging zich con centreerde op een ander. Hij was vast be sloten het geheim te ontdekken van Harlan's onoverwinnelijkheid. In de toekomst zou dat zijn nut kunnen hebben; het zou hem waar schijnlijk 't leven redden als Harlan van plan mocht zijn in Lamo te blijven. HarJan maakte geen enkele vijandige be weging. Hij stond nog op bijna dezelfde plaats. Maar hij staarde naar Laskar, toen deze zich iets van de andei-en verwijderde, deze in overeenstemming zijn met onze nieu we houding. Ik hoop, dat deze verklaring u .zal aantoonen met welk een geest van gema tigdheid en begrijpen wij medewerken aan de tot stand koming van het verdrag. Ik spreek de hoop uit, dat ook andere staten zich thans binnen het kader van een positief re sultaat, zooals dit zich thans schijnt te vol trekken op de basis van het Britsche ontwa- peningsontwerp, zullen aansluiten. De Engelsche onderstaatssecretaris Eden noemde de boodschap van Roosevelt en de verklaring van den Rijkskanselier gebeurte nissen van groote draagwijdte voor de ge- heele ontwapeningsconferentie. Hij sprak de voldoening der Engelsche regeering uit over de houding der Rijksregeering. De Fransche vertegenwoordiger Massigli beperkte zich tot eenige korte en gereserveer de woorden. Hij verklaarde, dat het doel der algemeene ontwapening slechts kan worden bereikt onder volledige erkenning en waar deering van den juisten stand van zaken. Het Fransche volk heeft de boodschap van Roose- .velt ten volle gewaardeerd. De Fransche re geering wil thans de door Duitschland aan gekondigde voorstellen afwachten. In conferentiekringen is de verklaring van Nadolny met groote aandacht aangehoord. In de Duitsche houding' is in zooverre een zekere wijziging getreden, dat thans het En gelsche ontwapeningsplan niet alleen als ba sis van onderhandeling, maar ook als basis van het toekomstige ontwapeningsverdrag zal worden aangenomen. De kwestie van den duur van het eerste ontwapeningsverdrag na welks afloop de volkomen rechtsgelijkheid op alle gebieden zal gelden, wint hiermede op besliste wijze aan beteekenis. Bij de andere wapenen wordt de eisch op volledige mate- rieele gelijkstelling van Duitschland met de overige mogendheden ten volle gehandhaafd. DuïtscMancl, Hugenberg pleit voor den boer. In de groote zaal van het voormalige Hee renhuis te Berlijn begon gistermorgen het Congres van de Internationale Landbouw- commissie, de federatie van landbouworga nisaties, onder voorzitterschap van den Franschen markies De Vogue. Na een kort openingswoord door den voor zitter hield namens de Rijksregeering de Rijksminister voor Landbouw dr. Hugenberg een rede. Hij zeide o.m.: Het oude principe dat de landbouwproducten zoo goedkoop mogelijk moeten zijn, opdat de industrie goedkoop kari produceeren en exploiteeren, verwerpt de Duitsche regeering. Het is een overwonnen standpunt van de liberale leer. dat de ex port den voorrang moet hebben boven de binnenlandsche staathuishouding. Export is ongetwijfeld voor landen met kleine ruimte en een industrieele overbevolking dringend noodzakelijk. Van een levensbelang is echter in de eerste plaats de instandhouding van den aan den grond vex-bonden boerenstand en het voortbestaan der boerengezinnen, die zoowel biologisch als zielkundig de voedings bodem der natie zijn. Om dit alles heeft de Duitsche regeering als haar eerste taak de redding van de Duit sche boeren gesteld. Indien daarbij maatre gelen zijn genomen die den schijn wekken te en toen hij zag. hoe Lasker's oogen flitsten bij de gedachte, die aan een handeling vooraf gaat, griste zijn hand naar de heup. Met een snauw, want Harlan had zijn ge dachten gelezen, zwaaide Laskar's hand naar de greep van zijn revolver. Maar Harlan's hand aarzelde een oogenblik juist voor hij het wapen greep een aarze ling, zoo kort, dat men het zich bijna kon hebben verbeeld. Lang genoeg echter om Laskar van zijn stuk te brengen en toen deze zijn revolver greep, keek hij naar den holster van Harlan. Achteraf bezwoeren de meeste aanwezigen dat Laskar het eerst zijn wapen greep, dat hij het in de hand had, toen Harlan's kogel hem trof. Maar Deveny wist beter; hij wist dat Laskar dood was. voor de loop van zijn revolver den holster had verlaten; dat zijn schot resultaat moest zijn van een onwille keurige spierbeweging. Hij had den trekker overgehaald nadat Harlan's kogel hem trof, terwijl zijn hand reeds machteloos werd. Deveny had gezien, hoe Laskar's kogel zand opwierp voor de voeten van Harlan, nadat het wapen van dezen onweerstaanbaren vechter, Laskar in den dood had gezonden. En Deveny had het geheim van Harlan's on overwinnelijkheid ontdekt. Die aarzeling was een truc om den tegenstander op een dwaal spoor te brengen. Maar de bliksemsnelle be weging van zijn hand, zoo snel, dat men die niet. kon volgen met het oog. was allerminst een truc. Deveny voelde geen vreugd over zijn ont dekking. Harlan had gewacht tot Laskar's vingers zich sloten om den greep van zijn revolver voor hij zijn wapen trok en dit rechtvaardigde Harlan in de oogen van hen, die getuige waren geweest van dezen doode- lijken twist. Ook sheriff Gage dacht er zoo over. Want toen Laskar's lichaam was weggebracht sprak Harlan den sheriff aan. ,.Wou je me hierover nog hebben?" Gage schudde ontkennend het hoofd. keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) gen andere landen te zijn gericht, dan is dat slechts gebeurd onder den drang der om standigheden. Daarnaast zijn er echter tal van problemen, die door internationale sa menwerking opgelost kunnen worden. De Duitsche Rijksregeei-ing wenscht deze sa menwerking op elk gebied, al loopen de be langen der verschillende landen wel eens uiteen Dantzig, Memorandum van de vak- vereenigingen aan Genève. De afgezette vertegenwoordigers van de vroegere vrije vakvereenigingen hebben den Hoogen Commissaris van den Volkenbond in Dantzig een memorandum overhandigd met het verzoek den oorspronkelijker, toestand voor de vrije vakvereenigingen te willen her stellen en wel met de motiveering dat het overgeven van het tehuis der vrije vakver eenigingen aan de Nationaal Socialistische Bedrijfscellen Organisatie op grond van een gerechtelijke beschikking in strijd is met de Grondwet van Dantzig. De Hooge Commissaris heeft het memo randum doorgezonden aan den Volkenbonds raad in Genève. Of het memorandum daar in behandeling zal worden genomen, zal. zoo als bekend is, volgens de statuten van den Raad er van afhangen of een der Raadsleden hiervoor het initiatief zal willen nemen. Frankrijk. Geen bezuiniging op leger en vloot. De Fransche senaat heeft Vrijdag de be raadslaging voortgezet over de financieele wet en een voorstel behandeld, dat een ver laging der uitgaven van alle ministeries met 5% ten doel heeft. Senator Bourgois diende een amendement in, waarbij het ministerie van oorlog van deze bezuiniging zal worden vrijgesteld. Minister president Dal.adier steunde als minister van Oorlog dit voorstel. Hij ver klaarde niet te gelooven dat bij het onder houd der troepen bezuinigingen kunnen wor den gemaakt, want zij worden noch te goed gekleed, noch te goed verpleegd. In de of- richting zal hij nimmer eenige concessie doen. Frankrijk heeft een goed afgericht leger noodig. Misschien zal een bezuiniging op het materiaal mogelijk zijn. wanneer de hangende internationale onderhandelingen ondanks de moeilijkheden op het gebied der ontwapening overgaan. Morgen, aldus sneker. zullen we weten of de andere volken bereid zijn te ontwapenen. Zoolang evenwel is het voor ons zaak voorzichtig te ziin en daarom kan ik slechts instemmen met het voorstel van generaal Bourgeois. Voor de verklaring van Daladier zeide de minister voor de begrooting. dat men dc mi nisteries niet. de keuze mag laten hoe zij de 5korting zullen ten uitvoer leggen. De voorzitter der financieele commissie. Caillaux. antwoordde, dat het onmogeliik is. dat een regeering geen rekeninsr houdt met de eischen van een parlement, welke in een wet zijn uit gedrukt. Ten slotte keurde de senaat de verminde ring van de be<rrooting der ministeries met goed met uitzondering van het ministerie van oorlog, luchtvaart ev> "lorhie. Oostenrijk. Christen-socialisten contra de N azi's. De leider der Christelijk-sociale partij, mi nister van defensie Vuagoin, heeft den natio- naal-socialisten den oorlog verklaard met de woorden: Wanneer ons de nationaal-socialis- ten den strijd aanzeggen, aanvaarden w:j dien. Wij zullen dien strijd voeren met alle ten dienste staande machtsmiddelen. Dit Oostenrijk is een Duitsch land. Het zal door zelfstandig te blijven misschien tot een toe vlucht en bescherming worden voor de ove rige Duitschers, gelijk het zoo vaak in het verleden geweest is. Ik zeg dat ook in het bewustzijn van mijn verantwoordelijkheid als leider van het Katholieke volk van Oos tenrijk. Katholieke dagbladen worden in Duitschland verboden, priesters worden vervolgd. De Katholieke partijen worden machteloos gemaakt. Dus zeg ik: ..Wij blijven „Iedereen zag. dat Laskar het eerst naar zijn revolver greep. Hij behoefde het niet te doen. Als jij het eerst geschoten had, zouden de zaken anders staan". „Dan kunnen we nu over dat andere zaakje praten", hernam Harlan koel. De blik van den sheriff werd vcelbeteeke- nend, toen hij Harlan aankeek. Hij stond op eenigen afstand van Deveny en lette nauwe lijks op Harlan. „Je weet ook wel, dat er nu geen bewijzen meer zijn". Harlan draaide zich om, teneinde Deveny aan te kijken. Gedurende een oogenblik kruisten hun blikken eikander Harlan, kalm en zelfverzekerd, Deveny met onmis kenbare vijandschap. De toeschouwers keken toe in roerlooze spanning, wetend, dat de minste beweging een nieuwe uitbarsting tengevolge zou hebben. Plotseling keerde Deveny zich om en liep hij terug naar „De Eerste Kans". Hij had nog slechts een paar stappen ge daan. toen verderop bij het restaurant bewe ging ontstond een man vloekte, een meisje gilde. Deveny bleef staan om te zien wat -er gebeurde en een uitdrukking van ontsteltenis kwam op zijn gelaat. Nu wendde ook Harlan zich om. Hij zag, hoe vlak bij een meisje voortrende, het haar los, de oogen wijd open van angst en ont zetting. Een man vervolgde haar. Harlan hoorde sheriff Gage vloeken hoorde hem zeggen: „Dat is de dochter van Morgan Barbara! Wat moet die hier?" Het meisje rende naar Harlan toe, de ver volger geen vijf meter achter haar aan. Toen zij dichter bij kwam en hij zag, dat zij in derdaad in zijn richting liep. de oogen op hem gericht, alsof zij in hem haar bescher mer zag. liep hij op haar toe, een van zijn» groote revolvers in de hand. Glimlachend breidde hij zijn armen uit en zij vloog hem om den hals, legde haar hoofd liever klein, maar vrij. Tijdens een andere betooging heeft de partijleider der Weensche Cliristelijk-socialen zich op dergelijke wijze uitgelaten. De „Voelkische Beobachter" is voor de der de maal in Oostenrijk in beslag genomen. Het betreft ditmaal de Zuïd-Duitsche editie, die Vrijdag te Weenen aankwam. Deze editie is voor het geheele bondsgebied verboden. Italië. Goering onverwacht te Rome aangekomen. Gistermiddag is blijkens een Reuter-tele- gram geheel onverwacht de Duitsche Rijks minister en Pruisische premier Hermann Göring met een vliegtuig uit München ko mende. te Rome geland. De reis van Göring was stipt geheim gehouden tot zijn vertrek. Göring zal logeeren bij zijn persoonlijken vriend prins Philipp van Hessen, een schoon zoon van den koning van Italië. Men hecht aan dit bezoek van Göring, twee dagen na de groote rede van Hitler, bijzondere beteekenis. De groote fascistische raad zal bijeen komen om de houding van Italië vast te stellen te genover de buiteniandsche politiek in het ilcht van de onlangs plaats gehad hebbende gebeurtenissen. Financieele commissie acht betaling onmogelijk Reuter meldt dat het rapport van de financieele commissie dat gedeponeerd is bij de Italiaansche Kamer tot de conclusie komt dat het een onmogelijkheid is voor Italië om de schulden aan de Vereenigde Staten te betalen. Amerika. Washington verwacht spoedig succes te Genève. In officieele Amerikaansche kringen is men. naaj uit Washington aan Havas wordt ge meld. vol vertrouwen ten aanzien van de verdere ontwikkelingen op de ontwapenïngs conferentie. Men gelooft, dat zij binnen on geveer tien dagen, in elk geval nog voor de bijeenkomst der Economische conferentie in Londen, verdaagd kan worden, nadat te voren een overeenkomst is aangegaan, welke voor de komende vijf jaren ae eerste ontwa peningsétappe regelt en bepaalt, dat na af loop van dien termijn Duitschland volle rechtsgelijkheid verkrijgt. Ecuador. Militaire opstand uitgebroken. Uit Guayaquil wordt gemeld, dat in Ecua dor een nieuwe militaire opstand is uitge broken. Omtrent dezen opstand wordt nader uit Guayaquil gemeld, dat een te Rio Bamba gelegerd artillerie-regiment Donderdag avond aan het muiten sloeg en naar Gua- mote opmarcheerde, waar zich de leiders der politieke oppositie bij de muiters aan sloten. De regeering heeft troepen' gezon den om den opstand te onderdrukken. Een groot aantal personen word gearresteerd. Rusland. Kameneff verzoekt weder- toelating. Reuter seint uit Moskou: Kameneff, die met Trotski en Zinojeff uit de Communistische partij was gezet wegens verzet tegen de politiek van Stalinheeft thans verzocht weder in de partij te worden opgenomen. Hij heeft zijn politieke dwaling openlijk be kend en veroordeelt zijn strijd tegen het lei derschap van Stalin. Kameneff erkent, dat de partij onder de leiding van Stalin gunstig is ontwikkeld. België. Koning Albert's antwoord lan Roosevelt. Koning Albert van België heeft in zijn antwoord op de boodschap van Roosevelt zijn volle bewondering uitgesproken voor dc voorstellen van den AmerikaAnschen presi dent en den vasten wil uitgesproken van België, vast te houden aan den gouden standaard en den terugkeer tot den vrijen tegen zijn schouder, snikkend en onsamen hangend pratend. Karian. wiens glimlach verdween, toen hij naar den achtervolger keek die nu plotseling bleef staan riep op scherpen toon: „Moet je ongelukken maken? Handen om hoog! En nou zeg op. Wat moet je?" De man keek van Harlan naar Deveny. Deze laatste, een kreet van woede op de lip pen, kwam op Harlan toe, die een arm om het meisje hield geslagen. Lawson. Rogers. Gage en de anderen kwamen langzaam nader-bij. HOOFDSTUK VII EEN TEGEN VELEN Merkend, hoe de anderen opdrongen, maakte Harlan izch los uit den greep van Barbara en drong hij haar vriendelijk naar de deur van het huis van den sheriff. Zij ver zette zich niet; ze wist, dat nieuwe moeilijk heden dreigden en begreep, dat zc haar be schermer niet mocht hinderen, als het op handelen aan kwam. Toen zij enkele oogenblikken tevoren op straat kwam, had Barbara het drama zich snel zien voltrekken. Ondanks het wilde ver langen om aan den bewaker, door Deveny gesteld, te ontkomen, was zij blijven staan, geboeid door het schouwspel van de beide mannen, die speelden met den dood. Zij had vlak bij gestaan, verscholen tegen den houten wand van de woning. En ter wijl zij daar wachtte, sidderend van angst had de vervolger haar gegrepen. Ze merkte het nauwelijks en bood geen weerstand, zoo intens was de spanning, waar in zij toekeek. Doch het plotselinge einde bracht haar tot besef van de gevaren, die dreigden en toen ze zag. hoe Deveny de straat overstak, rukte zij zich los uit den greep en holde zij naa1 Harlan, overtuigd dat hij, die zich te stellen dorst tegenover allen, haar zou beschermen. handel te begunstigen. België, dat. vreeselijk ond^r den oorlog heeft geleden, wenscht van ganscher harte, da; alles in het werk wordt gesteld om den vrede to verzekeren en de onvoordaardelijke vervulling der verdragen ïe waarborgen. China. Chineesche troepen retireeren. Betreffende den opmar SC h der Japansche troepen naar Peking, wordt door het Chi neesche hoofdkwartier gemeld, dat de Ja panners in twee colonnes van het Noor den en Oosten naar de stad optrekken. De beide colonnes hebben Toengsjau bereikt dat op vrij korten afstand van Peking ligt. De Noordelijke colonne is aangekomen in de buurt van het belangrijke strategische punt Mijoen. De Chineesche troepen trek ken op ordelijke wijze terug. Van uur tot uur neemt de paniekstemming in Peking toe. De Chineesche verliezen bij de gevechten bij Koepeïkan zouden 10.000 man hebben be dragen. Twee Cantoneesche brigades zijn op marsen naar Noord-China om tegen het bevel van Tsjang Kai Tsjeck in de Japansche troepen te weerstaan, hoewel zij tot taak hebben de onderdrukking der communisten in de provincie Klangsi. Vrijdag is opnieuw een Japansch bombar dementsvliegtuig boven Peking versche nen. dat zeven bommen liet vallen. Chlnecsch luchtafweergeschut werd in actie gebracht, doch zonder resultaat. De bewakingstroepen in de regeeringswijk van Peking, zijn met 150 man versterkt. 6p Uemdv&adscUifr EN ZONDAG 28 MEI A.S. Naar ARNHEM en OMGEVING wm PRIJS f4 PER PERSOON M Met de Pinksterdagen 3 dagen naar Valken burg en Ardennen. Prijs f 19.- per persoon (alles inbegrepen). Plaatsbespreken Garage Bouckaert, Rozenstraat 9. Tel* 14903. f.4dr. Ingez. Med.) AGENDA. Heden: Stadsschouwburg. WilsonspleinGastvoor- stelling door het Int, Cabaret „Ping-Pong". Lente in den Stadsschouwburg. 8-15 uur. Gom. Concertzaal: Haarlemsché Voorjaars- beurs. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. Luxor Sound Theater: „Titanen der Lucht" 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace: „Een droom van liefde". Op het tooneel: Sereno Trio Imitateurs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het teeken des Kruises". 2.30. 7 en 9-15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend, op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZONDAG 21 MEI Stadsschouwburg: Int. Cabaret „Ping- Pong". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Gem. Concertzaal: Haarlemsche Voorjaars- beurs. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. H. O. V- Concert in Den Hout. 2.30 uur. MAANDAG 22 MEI Stadsschouwburg: Experimenteele Voor dracht: Pufenar Langsner <Kara-Iki> 8.15 u. Gom. Concertzaal. Haarl- Voorjaarsbcurs. 1.30—5.30 en 7.30—11 uur. Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den inspecteur der V o 1 ksgezon dheid. Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags tc sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsroostcr op gemaakt. Van Zaterdag 20 Mei 8 uur 's avonds tot en met Dinsdag 23 Mei 8 uur zijn dc vol gende apotheken op Zondag, 's avonds na 8 uur en s nachts geopend: J. Dienske, firma Duym en Keur, Keizer straat 6 Tel. 10378. L. Schoorl. Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein l Tel. 11180 W. P. Woutersen, Koninginneweg 3. Tel. 12038 Van Woensdag 24 tot en met Vrijdag 26 Mei. op dezelfde uren als boven: J. M. A. Hegland. firma Th. A. Klinkhamer Koninginneweg 69. Tel. 11596. H. Cohen, Firma H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6. Tel. 10354. B. K. Blommendaal, Nolf's Goedkoope Apo theek. Kruisstraat 26. Tel. 11174. B. K. Blommendaal. Nolf's goedkoope apo theek. Kruisstr., eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's avonds (Dc Apotheek W. P. Woutersen, Koning inneweg 3 heeft geen verlof tot sluiten ge vraagd en is dus altiid geopendi. Nu, staande in dc deur van het huis van don sheriff, keek zij ademloos toe, hoe deze vreemdeling allen trotseerde. Harlan dekte dc plaats waar Barbara stond. Een strategische zet, die hij opzette lijk uitvoerde. Hij stond tegenover de be volking van Lamo althans tegenover de genen. die thuis waren en moest weten, dat niemand hem in den rug kon aanvallen. De revolver, die hij getrokken had. toen Barbara naderde, hield hij nog in dc hand. Het wapen werd op niemand gericht en toch scheen het iedereen te dreigen. Want hoewel het losjes lag in Harlan's hand, den loop naar beneden, fonkelden 's mans oogen waar schuwend. De glimlach op zijn gelaat leek een voorbode van onheil. Een oppervlakkig lachje was het, waarachter zich zijn diepere bedoeling verborg: de toeschouwers konden hem niet aanzien, hoe een oogenblik tc voren alles vernielende hartstocht hem behecrschte. Deveny. die tot op enkele meters afstand van Harlan was genaderd, bleef plotseling Staan, toen de vreemde uitdrukking in dc oogen van zijn tegenstander opmerkte. De anderen, zelfs sheriff Gage volgden dit voor beeld, de meesten op aanzienlijken afstand, zooals hun instinct tot zelfbehoud voor schreef. Ironisch lachte Harlan, toen hij opmerkte hoe de menschen In Lamo plotseling aarzel den. „Jelui schijnt allemaal te willen praten", begon hij smalend, „en niemand wil me na tuurlijk wat doen. Dat is beleefd en heel ver standig. Er is ruimte en we kunnen elkaar best verstaan. Heel vriendelijk, dat ieder van jelui zijn duimen wil steken in de armsgaten van zijn vest. Als iemand soms geen vest bij zich heeft, mag hij om geen gevaar te loopen, zijn handen op het hoofd leggen. Vooruit!" Het scheen Barbara toe, ondanks de be dreiging. die uit zijn woorden sprak, dat hij niet meende, wat hij zeide, maar ae mannen van Lamo volgden het bevel onmiddellijk op. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5