De parksluïzen te Rotterdam officieel geopend. DRAG HARLAN HET HUISJE van den heer Chrïspijn aan de SchooIIaan te Wateringen, •waarin Maandagnacht werd ingebroken, doch waarbij de inbrekers PRINS VAN WALES, getooid met dc bekende strooien hoed, als toe- dank zij het manmoedig gedrag van den bejaarden inwoner op de schouwer bij de lochtvaartdemonstratie, welke door de Engelsche Iucht- vlucht sloegen, zonder iets te hebben kunnen meenemen. strijdkrachten te Brooklands gehouden werden. PARKSLUIZEN te Rotterdam rijn Maandag door den commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Jhr. Sir. dr. H. A. van Karnebeek, officieel geopend. Na de opening maakten de autoriteiten aan boord van de uGeisha" een tochtje door de sluizen en de aangrenzende havens. TEMIDDEN van dc schilderachtige plekjes te Delft wordt door de jonge acht van Laga ijverig getraind voor de Varsity die Donderdag a.s. op het Noordzcckanaal gehouden wordt. DE INTERNATIONALE AUTO-WEDSTRIJDEN op de Avusbaón te Berlijn. - Varzi met Bugatti en Czaykopski met Bugatti in de Noordelijke bocht bij het rijden van de laatste ronde, DE ALFA DAMESROEIPLOEG sloeg dc rociplocg van haar Franschc rivalen bij dc internationale wedstrijden, die Zondag op dc Theems te Barncsbridgc gehouden zijn. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. Toch wist hij, dat dit niet het geval was. Want Harlan's wijze van doen en onge ëvenaarde vlugheid, overtuigde Deveny, dat zijn tegenstander wist, welke plannen Deveny koesterde. Volkomen zekerheid kreeg hij. toen Harlan's stem honend klonk: „Waarom schiet je nou niet?" Deveny lachte spijtig. „Je mag best weten, dat ik er een oogenblik geleden over dacht. Ik vrees, dat ik iets te langzaam zou zijn. Ik heb eens opgelet, toen je afrekende met Las kar. Je hebt geen speciale manier om met een revolver om te gaan. Je bent alleen vlug ger dan ik ooit van iemand heb gezien. Ik neem er mijn hoed voor af!" Hij wantrouwde Deveny om hetgeen hij had gelezen in diens ogen en zijn arm was gereed om een aanslag te voorkomen. „Je bent niet hier gebleven om dat te zeg gen. Wat moet je?" „Daar heb je gelijk in", antwoordde De veny. Hij was nu weer kalm en zeker van zichzelf. „Higgins lette op mijn bevel op Bar bara Morgan. Maar niet met slechte bedoe lingen. Ik wist. dat zij in de stad was en hoorde toevallig, dat een paar jongens van plan waren, haar onaangenaam te zijn. Daar om liet ik Higgins wacht houden. Natuurlijk dacht zij. dat ik iets in het schild voerde". ..Dat ligt voor de hand", antwoordde Harlan. Rustig antwoordde Deveny: ..ik geef toe. dat mijn reputatie niet al te best is. Maar tegenover vrouwen veroorloof ik mij nooit iets wat ongepast is. Ik ben meer in jouw lijn". Hij keek den ander veelbeteekenend aan. „Wat bedoel je?" „Dat weet je best. Je hebt zelf ook niet zoo veel eerbied voor de wet, Eerlijk gezegd, ik bewonder je. En om maar met de deur in huis te vallen, ik heb een baantje voor je. We zoeken iemand van jouw capaciteiten". Harlan grinnikte. „Je bent wel vrindelijk. Je bewondert me zoo hevig, dat je liefst van alle uit den weg had geruimd, net als Lane Morgan". „Dat zijn zaken", lachte Deveny. „Je was toen nog een onbekende grootheid". ..Nou niet meer hè", antwoordde Harlan vlijmscherp. „Nu weet je. wat je aan me hebt. Je gelooft natuurlijk niet. dat ik hier kwam om Barbara Morgan te helpen". „Natuurlijk niet. Er zal wel wat anders achter zitten". „En je gelooft me nu nog niet?" „Welnee", stemde Deveny vroolijk toe. want hij meende, dat Harlan zijn aanbod zou aan vaarden. „Dan zal ik het je nog eens precies zeggen", hernam Harlan. „Versta me goed. Ik help Barbara Morgan. Ik neem van nu af de leiding op me van Rancho Seco. Ik zal de zaken behartigen op mijn manier. Niemand heeft zich met Barbara Morgan te bemoeien, tenzij zij er op gesteld is. Jij blijft dus uit de buurt. Je bent een doortrapte lafaard, met wien ik alieen zaken heb te doen over den korrel van mijn revolvers. En knijp nou uit met je vervloekte gezicht of ik schiet je over hoop!" Deveny verschoot van kleur. Zijn oogen fonkelden van duivelsche woede en zijn spie ren spanden zich. Hij vocht tegen den moord lust die hem bezielde, die hem er bijna toe bracht, den ongelijken strijd tegen Harlan op te nemen. „Je hoort me toch", hoorde hij Harlan schreeuwen. „Schiet op dan! Anders zal het je spijten, dat je niet een week geleden defi nitief bent verhuisd". Deveny keek naar zijn tegenstander. Maar hij zag, hoe fel Harlan blikte Hij keerde zich om en liep weg, zonder om te kijken. Spottende glimlachjes volgden hem. Er werden grapjes gemaakt, want Lamo wist, dat de crisis nu week. Harlan bleef roerloos staan, todat Deveny „De Eerste Kans" was binnengegaan. Toen liep hij de woning van den sheriff binnen. HOOFDSTUK VIII. RAADSELS. Een half uur later galoppeerde Harlan op Fantoom weg uit Lamo, met naast zich Bar bara Morgan op Billy, een vurige pinto. Zij namen den smallen. nauwelijks zichtbaren weg door de woestijn, die naar het Zuiden leidde, omdat Barbara zeide, dat Ranco Seco in die richting lag. Harlan had Deveny, Rogers noch Lawson meer gezien na„' de moeilijkheden voor het huis van den sheriff. Hij had een tijdlang met Gage zitten praten, wachtend tot Bar bara Morgan zou zijn bekomen van den on dervonden schok. Toen zij geen tegenwerpin gen maakte op zijn voorstel, haar te bege leiden naar Rancho Seco. haalde hij per soonlijk haar pony uit den stal van het restaurant. Voor zoover Harlan kon nagaan, had buiten sheriff Gage niemand hun vertrek uit Lamo bemerkt. Er werd geen woord gesproken, ter wijl zij voortreden; Lamo werd een stip in de geweldige ruimte, die zij achter zich lieten. Barbara dacht weinig over hetgeen er met haar gebeurde. De vreeselijke angst welke zij had doorstaan en de slag, die haar had getroffen, brachten haar in een toestand van apathie. Ze scheen zich om niets te be kommeren. Ze wist. dat-ze naar Rancho Seco reed met een man, dien anderen een bandiet noemden: ze voelde het als een waagstuk, zijn geleide te hebben aanvaard, maar toch ontdekte zij in zich zelf niet die vrees, welke anderen in haar positie zouden hebben gekend. Wat kwam het er eigenlijk op aan? Haar vader was vermoord door een paar mannen, van wie twee voor hun daad reeds hadden ge boet, terwijl de derde de geheimzinnige „chef" zou worden gedood, zoodra zij hem ontdekte. Dit besluit beheerschte haar ge dachten. Doch na een poos trok de houding van Harlan haar aandacht; zij sloeg hem gade zonder dat hij het merkte. En meer en meer begon zij zich af te vragen, waarom hij haar beschermd had tegen de vele belagers en waarom hij nu met haar meereed naar Rancho Seco. Op de eerste vraag vond zij een antwoord. Hij verdedigde haar, omdat ze in zijn armen liep bij haar poging, om aan Higgins te ont komen. Ze herinnerde zich, welk een gun- stigen indruk hij op haar gemaakt had. toen hij afsteeg voor het huis' van den sheriff. Daarom 'nad ze hem gekozen als beschermer, nadat hij Laskar had neergeschoten. Het vormde den eenigen uitweg: hij had zich gesteld tegenover haar vijanden en wat was logischer dan te veronderstellen, dat hij daarom ook bereid zou zijn, haar te bescher men Tot zoover liep alles heel natuurlijk, maar nu vroeg ze zich af. waarom Harlan met haar meereed. En dit was haar een raadsel. Ze begon zich allerlei voorstellingen te maken, wat de sombere stemming verdreef in welke de dood van haar vader haar had gebracht. Maar meer dan tien mijlen waren afgelegd, voor ze sprak. „Waarom rijdt u eigenlijk mee naar Rancho Seco?" vroeg ze plotseling. Harlan reed een paar meter voor haar en moest zich in het zadel omwenden om zijn gezellin aan te kijken. ,Jk ging toch dien kant uit en dan is ge zelschap niet onaangenaam. Het wordt zoo vervelend alleen te rijden". Dit antwoord benam haar bijna den adem. want het gaf niet de werkelijke reden aan. Nu zag zij hem eigenlijk pas goed. Zijn gelaat droeg scherpe trekken. De diepliggende oogen toonden een vastberaden uitdrukking. Ze sloeg haar oogen neer om even later weer te kijken, alleen uit nieuwsgierigheid, dacht ze. Later ontdekte zij, dat zijn oogen waren als magneten, dat niemand In staat was, hun uitdrukking te analiseeren. Het meisje vreesde in die oogen te ontdek ken. wat haar zou ontstellen dat hij haar had geholpen uit dezelfde beweegreden, welke Deveny er toe bracht, haar te laten bewaken. Maar zij vond geen spoor van hartstocht in zijn oogen: zij merkte slechts zijn vroolijken oogopslag en zijn openhartige belangstelling, al waren er oogenblikken waarop hij mede lijdend naar haar keek. Het medelijden deed haar vreemd aan. Dat bracht haar in zekeren zin dichter bij hem: het vestigde bij haar de overtuiging, dat zijn reputatie volkomen onverdiend moest zijn. Lane Morgan had dikwijls over hem ge sproken altijd met afschuw in zijn stem; anderen hadden haar verteld over zijn roeke- loozen durf. zijn duivelsche behendigheid met vuurwapens Hij had haar een halfgod toe geschenen, maar een die nooit in haar om geving zou verschijnen Het leek haar zoo onmogelijk toe, dat zij bij zoo iemand bescherming had gezocht dat ze nu achter hem aan reed. omdat hij haar had bijgestaan. En dat hij haar even veel respect betoonde. Vooral dit laatste maakte alles zoo wonderlijk Harlan scheen niet genegen tot praten. Fantoom behield de leiding behalve wan neer de weg te onduidelijk werd of geheel en a! verdween. Dan hield hij het zwarte paard in. keek vragend naar Barbara en liet Fantoom volgen, waar zij was voorgegaan. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13