De ministerraad van het nieuwe kabinet. - Beëediging der nieuwe ministers. DRAG HARLAN HET AEOUDE GEBRUIK van het „.laan der gcmeentcgremen» I» ook fcc week weer op verschillende plaatsen in Engeland in eere gehouden. Een der ceremonies van deze traditie in beeld. D®S C HET ERNSTIG TREIN-ON GELUK BH LONDEN. Een trein, op weg van Londen naar Alton, ontspoorde in de nabijheid van Raynes Park, een voorstadje van Londen» Eenige passagiers werden gedood. De ruïne na het ongeluk. DE AANKOMST van koningin Marie van Roemenie te Parijs. De begroeting van de vorstin. PAUL BONCOUR tijdens zijn rede bij de eerste zitting der Ontwapenings conferentie. OP DE PLAATS waar de Vlieter werd gedicht, wordt ter herdenking van dit historisch feit een monument opgericht, n.l. een 20 Meter hooge uitkijktoren. Met den onderbouw hiervan is men thans gereed. DE MINISTERRAAD van Eet nieuwe kabinet werd Vrijdagavond onder voorzitter schap van Z; Exc. Dr. H. Colifn, op diens departement te den Haag gehouden. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 15) Voor het eerst van zijn leven betreurde Harlan, dat hij er nooit tegen in was gegaan als het gerucht een net van leugens om hem weefde. Want geen van de verhalen, waarin hij werd afgeschilderd als een mets-ontziend bandiet en vechter, was waar. Hij begreep wel hoe hij aan die reputatie was gekomen. Zijn gedrag van de laatste jaren gaf inder daad reden hem voor te stellen als een ge wone moordenaar. En toch, nu hij het ver leden aan zich liet voorbijgaan sinds dien dag, ongeveer vijf jaar geleden, toen hij in Taos een ongunstig bekend staande kerel, die een poging deed hem te vermoorden, neer schoot. tot het oogenblik waarop hij af rekende met Laskar hij kon zich geen enkele schietpartij herinneren, waarin hij een afkeurenswaardige rol had gespeeld. De kee- ren, dat men hem voor een rechtbank had gedaagd, was hij telkens vrijgesproken. Er waren getuigen geweest, die Harlan de revolver zagen trékken - getuigen, die ver klaarden. dat zijn bedoeling volkomen dui delijk was: hij dwong den tegenstander naar de wapens te grijpen, gaf hem een zekeren voorsprong om dan te vertrouwen op zijn grootere behendigheid en nooit falend schot. En verhalen over deze wijze van optreden waren wijd en zijd bekend geworden. Iedereen had die geloofd en sinds dien was de naam van Harlan verbonden met mis daden aan welke de volksverbeelding het karakter dat men hem toeschreef onafschei delijk verbonden meende. Misdadigers in tal van steden moesten tot hun groote vol doening hebben vernomen dat men hun wan daden boekte op rekening van Harlan. Slechts eens was Harlan in staat geweest een valsche beschuldiging den kop in te drukken. Dat gebeurde, toen hij een avond had doorge bracht in gezelschap van Dave Hallowell, den sheriff in Pardo, en den volgenden morgen bericht kwam, dat Drag Harlan In Dry Bot tom, twee honderd mijlen ten Noorden van Pardo, een moord had gepleegd, niaar ont komen was, hoewel een heele menigte hem achtervolgde. De man. die dit vertelde, werd met Harlan geconfroteerd. Zelfs toen nog geloofde hij half en half, dat Harlan in staat was ge weest den afstand van Dry Bottom tot Pardo op een af andere geheimzinnige wijze in zoo korten tijd af te leggen. Zoo ging het altijd. Doch Harlan had zich niet veel aangetrokken van hetgeen men hem toedichtte. Aanvankelijk toen hij den ru ziezoeker in Taos neerschoot had 't hem moeite gekost, het leven van een ander te nemen en vermeed hij zooveel mogelijk gezel schap. dat hem zou kunnen dwingen zichzelf te beschermen door in zelfverdediging een ander neer te schieten. Wat er evenwel gebeurde, steeds had hij zijn zelfbeheersching kunnen bewaren. Een reputatie als hij bezat, zou anderen ten 011 dergang hebben gedoemd zou hen hebben vervuld met dc-n lust te doen, wat men hun toeschreef. I-Iarlan voelde het gevaar, dat hierin schuilde. Er zat nu eenmaal iets aan trekkelijks in, te worden aangeduid als een man, wien niemand kon weerstaan. Hij had alle emoties leeren kennen van een werkelijke desperado, hij had geleerd, zich te gedragen volgens zijn slechte reputatie. Maar aan den impuls om te dooden had hij weerstand geboden tegenover mannen die hem vreesden, gloeide niet in zijn oogen de hartstocht om te moorden, doch verachting voor degenen, die terugdeinsden. Op een avond had Dave Hallowell, de sheriff van Pardo, hem iets verteld, waar naar hij had geluisterd met de meest moge lijke belangstelling. Het betrof de omgeving van Lamo en het prachtige dal, waarop hij en Barbara Morgan hadden gestaard, toen het meisje hem beschuldigde van gebrek aan gevoel voor schoonheid. „Er doen wonderlijke verhalen de ronde over Sunset-Valley", had Hallowell gezegd, terwijl hij Harlan scherp aankeek. „Ik heb sheriff Gage een paar keer ontmoet en telkens had hij het er over. Volgens Gage is het daar niet in orde; er moet meer zitten achter al dat rooven en stelen. Niemand heeft tot nu toe kunnen uitvinden, wat er aan de hand is, maar er werken duistere machten. De bende van Deveny opereert altijd in Sunset-Valley. Er is natuurlijk ruimte ge noeg maar je zoudt verwachten, dat ze van tijd tot tijd ergens anders heen trekken. Het wil mij voorkomen, dat ze een veete hebben tegen de ranchers daar en probeeren hun er uit te drijven. Waarom, vraag je? Dat was Gage ook een raadsel, Niemand begrijpt, het. Het vee wordt gestolen bij heele kudden tegelijk. Er- worden menschen vermoord zonder de min ste noodzaak. Geen mensch kan in het dal een cent verdienen en er gebeuren dingen, welke de veehouders in voortdurende span ning houden. Êen man, een Pool. Launski geheeten, kreeg het te benauwd. Hij verkocht zijn heb ben en houden voor een appel en een ei aan een zekere Haydon en trok er tusschen uit. Ik ontmoette Launski toen hij dezen kant uitkwam en merkte, hoe blij de kerel was, dat hij het er levend afbracht. Hallowell had lang zitten vertellen: het mysterie van Sunset-Valley was gaan werken op de verbeelding van Harlan. Maar belang stelling had hij niet getoond voor Hallowell het gesprek had gebracht op Barbara Mor gan. Toen glinsterden zijn oogen en boog hij zich dichter naar den sheriff. Hallowell bracht in herinnering, dat Lane Morgan van Rancho Seco, had verklaard, de helft van zijn ranch te willen geven voor een betrouwbaren kerel, die bereid was, en in staat om in het belang van de familie Mor gan zijn revolver te gebruiken. Het onwille keurig spannen van zijn spieren verried de emotie van Harlan. Dit was Hallowell niet ontgaan. Hallowell vertelde nog meer, maar hij had er niet over gerept, dat Gage hem namens Morgan was komen vragen zoo iemand aan te wijzen. Hallowell kende Harlan voldoende om te weten, dat deze zou weigeren in Mor gan's dienst te treden als het hem ronduit werd gevraagd. Daarom had hij er slechts terloops over gesproken. Hallowell wist, dat het gevoel van ridderlijkheid in Harlan sterker leefde dan in wien ook. Hij was er van overtuigd bovendien, dat Harlan, ondanks de geruchten welke omtrent hem de ronde deden, pijnlijk eerlijk en fair was. Jarenlang had hij zijn optreden gevolgd en dit deed hem inzien, dat deze vogelvrij verklaarde iemand was, die gevaren onder de oogen durfde te zien, zonder zich ooit om de gevolgen te bekommeren. Toen Hallowell praatte over Rancho Seco zag hij Harlan's oogen glinsteren, zag hij, hoe diens lippen zich vastbesloten klemden op elkander. En hij'wist, dat zijn woorden in goede aarde vielen. Toch zou Harlan er niet over gedacht heb ben, den weg in te slaan naar Rancho Seco. ware het niet. dat zijn vriend Davy Langan was vermoord, kort nadat de sheriff zijn verhaal had gedaan. Harlan was in oostelijke richting getrok ken. naar Lazette, een tocht van tweehonderd miil, om een kudde te begeleiden van de T-Down, de ranch, waar Langan en hij werkten. Bij zijn terugkeer vernam hij, dat zijn vriend was vermoord door Dolver en een onbekende, wiens paard gemerkt was: L Bar M het herkenningsteeken van de Rancho Seco. Hallowell had hem de tijding van den moord gebracht, tegelijk met het verslag van de mislukte poging om Dolver en den onbekende gevangen te nemen. Niet uit lust tot romantiek besteeg hij Fan toom om het spoor van Dolver te volgen; en toen hij Dolver bij Sentinel Rock neerschoot en later, toen hij met Lane Morgan sprak, dacht hij er niet over, zichzelf aan te bieden als de betrouwbare kerel, die zijn revolver zou laten spreken in het belang van den eigenaar van Rancho Seco. Eerst nadat hij Laskar had ondervraagd en had gevoeld, dat deze niet medeplichtig was aan den moord op Langan, besloot hij naai de Ranch te rijden en deelde hij Morgan zijn besluit mede. Thans, zittend op den drempel van een schuur in Rancho Seco, gaf hij er zich reken schap van, hoe zijn gesprek met Morgan hem had gebracht tot heel andere plannen dan aanvankelijk zijn bedoeling konden zijn. Vanwaar hij zat, behield hij een goed uit zicht op alle gebouwen, ruw in elkaar ge timmerd, en neergezet zonder eenig systeem, naarmate de behoeften zich deden gevoelen. Doch de wijze, waarom alles was onderhou den, toonde aan, dat Lane Morgan hield van orde en regel. Het woonhuis was het grootste van aflle ge bouwen, opgetrokken in twee verdiepingen tegen de helling, die naar de rivier leidde. Het was opgetrokken als een soort blokhuis met kleine vensters en maakte eenigszins den indruk van een fort. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 18