voetbalbond [Kampioenschap van Nederland. OVERZICHT DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL KORFBAL Velocitas wint tegen Feijen- oord den tweeden wedstrijd om het landskampioenschap. Stormvogels zegeviert voor de tweede maal over P. S. V. Blauw Wit klopt Zeeburgia. Excelsior stuurt West-Frisia met een 50 nederlaag naar huis terug. Beverwijk lijdt een nederlaag tegen Purmersteyn. Hillegom promoveert naar de derde klasse. Zelden is een competitie om het lands kampioenschap zoo spannend geweest als ditmaal. Een voorspelling van uitslagen is eenvoudig niet meer mogelijk, want wie zou nu bijvoorbeeld met eenige stelligheid heb ben durven beweren, dat Velocitas eerst van Go ahead en een paar dagen later van Feijen oord zou winnen? En toch hebben de zoo zwak geachte Groningers dit kunststukje uitgehaald. Gisteren hebben ze Feijenoord met 32 geklopt in een op hoog peil staan- den wedstrijd. De Stormvogels hebben geheel volgens onze verwachting ook voor de tweede maal van P. S. V. gewonnen. Thans werd het 31. Volgens den competitiestand ontloopen de krachten elkaar op het oogenblik heel weinig. Blauw Wit eeeft in de promotieijcompetitie- tie voor de verrassing gezorgd, door met 31 van Zeeburgia te winnen. Met dezen uitslag is vooral H. F. C. niet weinig gebaat, want nu behoeft zij Maandag aan de Spanjaardslaan slechts gelijk te spe len om weer haar entrée in de eerste klasse te doen. Dat belooft dus a.s. Maandag in den Hout weer een gezellig voetbalfeest te worden. Excelsior schijnt ook weer met vlag en wimpel op de eerste klasse af te willen ste venen! Nu heeft ze weer met 50 gewonnen van West Frisia, die wel zoetjesaan als uit geschakeld beschouwd kan worden. Maar H. V. V. ligt óók nog op de loer! Aan Hillegom, die naar de derde klasse ge promoveerd is, onze hartelijke gelukwen- schen! En aan Beverwijk, die haar promotiewed strijd tegen Purmersteyn verloor, wenschen we beterschap toe. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VelocitasFeijenoord 32 Stormvogels—P. S. V. 31 AFDF.EUNG 1. Promotie tweede klasse: Blauw WitZeeburgia 31 Promotie derde klasse: O. V. V. O D. E. C. 3—1 D. O. S.Baarn 50 Promotie vierde klasse: AmstelS. D. Z. 00 BeverwijkPurmersteyn 23 Promotie reserve tweede klasse: A. F. C. 2Spartaan 2 03 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: ExcelsiorWest Frisia 50 Promotie derde klasse: Rising HopeScheveningen 23 VriendenschaarV. O. C. 50 Promotie vierde klasse: beslissingswedstrijd) Hillegom—Rijswijk 2—1 AFDEELING IV. Promotie derde klasse: MiddelburgHero 22 AFDEELING V. Promotie tweede klasse: MuntendamF. V. C. 03 Buiten de Competitie. West-Duitschland—Oost-Nederland 50 ZwaluwenBocskay 11 H. F. C.—D. F. C. 1—1 Kampioenschap van Nederland. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Go ahead 5 3 0 2 6 15—9 1.20 Stormvogels 5 3 0 2 6 89 1.20 Feijenoord 4 2 0 2 4 88 1. P. S. V. 5 2 0 3 4 10—10 0.80 Velocitas 5 2 0 3 4 10—15 0.80 Promotie 2e klasse. AFDEELING I. H F. C. 2 2 0 0 4 5—1 2.— Blauw Wit 3 1 0 2 2 4—6 0.67 Zeeburgia 3 1 0 2 2 4—6 0.67 AFDEELING II. Excelsior 3 2 0 1 4 12—7 1.33 H. V. V. 2 10 12 5—7 1.— West Frisia 3 1 0 2 2 3—6 0.67 AFDEELING III. Hengelo 2 2 0 0 4 9—6 2.— S. C. H. 2 0 1 1 1 3—4 0.50 Robur et Vel. 2 0 1 1 1 5—7 0.50 AFDEELING IV. Middelburg 5 3 117 15—10 1.40 Juliana 5 3 0 2 6 11—11 1.20 V. V. V. 5 2 0 3 4 8—7 0.80 Hero 5 1 1 3 3 7—13 0.75 AFDEELING V. Friesland 2 2 0 0 4 7—1 2.— F. V. C. 3 1113 4—4 1.— Muntendam 3 0 1 2 1 0—6 0.33 Kampioenschap van Nederland Voor tweeden Pinksterdag staan de vol gende wedstrijden op het programma: Go aheadStormvogels. P.S.V.—Velocitas. OM HET KAMPIOENSCHAP. R. C. H. 3—R. C. H. 5. Woensdagavond 21 Mei. 's avonds 7 uur. zullen de beide R. C. H.-elftallen 3 en 5 resp. kampioen van aid. la en lb van den H.V.B. op bet R. C. H.-terrein den kampioenswed- 1 strji.d spelen van .tig. geheele eerste klasse Stormvogels-P. S. V. (3-1) EIFERN VERRICHT DEN HATTRICK. I-Iet voornaamste feit van den dag was het maken van drie doelpunten door den invaller uit het derde elftal Effern. Deze jonge man toonde zich ongetwijfeld een speler met aanleg. Over het geheel stond de wedstrijd niet op een hoog technisch peil, hoewel er tal van momenten waren, die deden zien. dat de spelers het wel konden. Er is echter door beide partijen zeer enthousiast gespeeld. Tot kort voor het einde was de uitslag nog on zeker. Toen trad P.S.V. n.l. zóó overweldi gend op, dat elk oogenblik de gelijkmaker kon worden verwacht. Doelman De Waard weerde zich echter in deze periode uit stekend. Stormvogels was in de eerste helft het meest aan het woord; daarna was P.S.V. het meest in den aanval. Jubilaris" Koster kan op een goeden wed strijd terugzien. Hjj heeft o.a. twee bijna zekere doelpunten voorkomen. Haak hield met succes een wakend oogje op v. d. Broek en was een geducht struikelblok, al was hij nog niet de oude. Keeper De Waard was weer in den vorm, in welke hij zoo vaak in de competitie speelde. De elftallen zijn ais volgt: Stormvogels De Waard, Haak, Koster, Fijen, Prins. v. d. Velde, Van der Steen, Groeneveld, Schoorl, Effern, De Waard. P. S. V.: Visser, v. Kooyk, v. d. Broek, Hunting, Van Striem Van Zijl, Hermens, Van Eerd, Lanegger, Van Run, Boumans. Direct zijn beide partijen in volle actie. Vlug verplaatst zich het spel van doel tot doel, zonder dat de doelverdedigers nog in actie behoeven komen. Effern. Na drie minuten echter is Boumans aan de beurt. Dan stompt hij een voorzet van De Waard niet Vei- weg.' Schoorl schiet in eens in, doch via Lanegger vliegt de bal corner. Deze wordt door Prins rakelings over ge kopt. Stormvogels komt weer terug Door een fout van Van Run kan De Waard snel door breken. Een goede voorzet volgt, die door Schoorl keihard wordt overgeschoten. Stormvogels blijft nog eenigen tijd sterker, óók als Fijen weer geblesseerd raakt. Voor het doel echter blijven Van Run c.s. nog steeds de baas, óók als Boumans na een mislukte uitlooppartij zijn doel verlaten heeft. Na dit Stormvogels'-offensief gaat P. S. V. zich toch ook wat roeren; vooral de linker- wing. We zien De Waard een schot van Van Kooyk keurig stoppen. Door een voorzet van Visser wordt hij echter gepasseerd, maar Koster neemt zijn taak over. In de volgende minuut krijgt Van den Broek de kans van den dag, doch hij schiet meters naast. Nog erger vertoont het Van Kooyk door een voorzet van Van Strien op eenige meters afstand, naast te schieten. Steeds meer komt P. S. V. opzetten. Het is te zien dat er gaten in de achterhoede zitten, zoodat de Vogels-supporters hun hart vast houden. Na 32 minuten komt Stormvogels weer los. Na een fraaien aanval schiet Effern keihard tegen den paal, maar in de volgende mi nuut passeert hij handig Lanegger en geeft dan met een welgeplaatst schot Boumans geen kans (10). Het P. S. V.-doel komt nu onder hoog druk te staan. Het is vooral Prins, die flink zijn voorhoede opstuwt. Jammer genoeg is ook nu het binnentrio voor het doel nog niet doortastend genoeg, al dient erkend, dat Schoorl met een kogel tegen Van Run's body geen geluk had. In de laatste minuten komt P. S. V. nog even geducht opzetten. In de laatste seconde scoren de bezoekers zelfs, nadat Koster eerst een zeker doelpunt had voorkomen, doch de leider had voor buitenspel gefloten. Rust 10. Reeds direct na de hervatting wordt een voorzet van Van Strien door een legertje van Stormvogels en P. S. V.'ers gemist, tot dat Fijen er een einde aan maakt. Dan for ceert De Waard een corner. Hij plaatst den bal fraai voor het doel en Effern's hoofd doet de rest (20). Door het verre opdringen der P.S.V.-mid- denlinie krijgen de backs het zwaar te ver antwoorden. Weer veroorzaakt Van Run een corner weer doelpunt Effern, maar nu schijnt er freekick te zijn gemaakt. P. S. V. geeft het nog geenszins op. Een vrijen trap van Van Kooyk stopt De Waard schitterend. Dan krijgt Groeneveld van Schoorl een kans; een minuut later weer cên maar beide keeren faalt hij wanhopig. Wanneer er elf minuten gespeeld zijn, zet Van Strien mooi voor. De achterhoede mist en Visser heeft weinig moeite om den ach terstand te verkleinen (21). P.S.V. zit nu geducht op den bal, een eigenschap, waarin slechts Prins en Van der Velde haar evenaren. In de voorhoede is echter vooral Schoorl te laksch. Doordat de Eindhover middenlinie niet- steeds op tijd terugtrekt, krijgen Schoorl c.s. vaak een vrij veld voor zich. Ook het aantal goede schietkansen is vrij groot, maar het is treurig te zien, hoe slecht vooral Schoorl schiet. Vijf minuten voor het einde wordt het IJmuider doel finaal belegerd. Tot tweemaal toe voorkomt De Waard een vrij zeker doel punt, als van dichtbij wordt ingeschoten. Ook een „omhaal" van Van den Broek stopt hij keurig. Een minuut voor het einde valt de beslis sing. Dan kopt Effern den bal op handige wijze ten derden male langs Boumans (3—1). Dan kondigt de heer De Wolf, die goed leidde, onder groot enthousiasme het einde aan. Velocitas-Feijenoord (3-2) Meer publiek nog dan bij de beide voor gaande kampioenswedstrijden in Groningen was Zondag getuige van de ontmoeting Ve locitasFe ij enoord. De ongeveer 12.000 toeschouwers hebben een wedstrijd gezien, die aangaande den uit slag' de onzekerheid tot de laatste minuut heeft laten bestaan. De twee volledige elftallen hebben speciaal in de eerste helft in een zéér hoog tempo gestreden en elkaar zeer weinig toegegeven. De Rotterdammers traden het eerst, aanval lend op, doch toen Zuidema het spel had ver plaatst, nam Velocitas reeds spoedig de lei ding door Meulema na een resoluut onder nomen rush. Het beter gesteunde spél van de Rotterdam- sche middenlinie deed in het veld geruimen tijd een licht overwicht der gasten ontstaan, maar het schieten liet te wenschen over. Van zeer dichtbij maakte Groenendijk na een kwartier gelijk; wanneer de Velocitas- halflinie nog meer afwachtend blijft optre den, bleek Feijenoord gevaarlijker aan te val len en kon Barendregt op fraaie wijze zijn ploeg de leiding geven. Dit tweede doelpunt deed een metamorphose in de Noordelijke ploeg ontstaan. Alle spelers wierpen zich vol geestdrift in den strijd, verplaatsten het spel geheel naar de Feijenoord-helft en de bezoe kers mogen tenslotte, wanneer het rusten is. blij zijn, dat de voorsprong nog behouden bleef. Lang duurde dit na de rust echter niet. Het was Warnders. die naar binnen zwenkte bij een direct na de pauze ingezet Groningsch of fensief en met een hoogen bal Van Male pas seerde. Doordat Duynhouwer en Barendregt spoedig hierop bij de Westelijken uitvielen en Velocitas ferm vol hield, gaven de Noordelin- gen van dat moment af meer en meer den toon aan. Toch duurde het tot kort voor het einde, eer de zeer spannende en op hoog peil staande ontmoeting door Meulema in het voordeel der gastheeren werd beslist. Het laatste eenigszins krachtige offensief dei- gasten door van Heel ingezet leidde tot niets. Velocitas heeft haar tweede 2ege behaald! Promotie Tweede Klasse. Blauw Wit-Zeeburgia (3-1) Het was het echte type van een promotie- degraaatiewedstrïjd. Er werd ontzaglijk hard gewerkt, maar de zenuwen waren zóó vaak de baas. dat na eenigen tijd goed voetbal meermalen de meest onnoozele dingen wer den uitgehaald. Zeeburgia zag geen moment kans om haar gewone spel te ontwikkelen; daar gaf Blauw Wit haar eenvoudig de kans niet toe. Het tempo, dat in het begin werd ingezet, was razend snel: het pleit voor het uithoudingsvermogen van de eerste-klassers, dat zij dit tot het einde wisten vol* te hou den Beide ploegen wierpen zich vol vuur in den strijd De eerste aanvallen waren voor Blauw Wit; reeds na eenige minuten had een kop bal van Sitters Jr. succes. (10). Toen de Zeeburgia-voorhoede tot den te genaanval overging, daartoe gedwongen door een goed opstuwende middenlinie, ontston den eenige mooie scoringskansen, maar deze gingen door ondoordacht, nerveus spel ver loren. Het Blauw Wit-overwicht werd daar na steeds duidelijker, maar de Zeeburgia- doelman was weer uitstekend op dreef, hoe wel hij met uitloopen dikwijls wel wat ge vaarlijk deed. Toen hij dan ook bij één dezer uitloop-pogingen weifelde, was de linksbin nen van Blauw Wit jvist iets eerder bij den bal; het leder verdween langzaam rollend in het doel (20). Het scheen dat het hierbij in de eerste helft zou blijven, maar bij een aanval op het Blauw Wit-doel constateerde scheidsrechter van Moorsel een overtreding; hij gaf althans aan Zeeburgia een penalty. Deze werd zeer slecht genomen, maar bij het. stoppen van het schot was de bal juist de lijn gepasseerd. Met 21 kwam de rust. Na de hervatting bedreigde Blauw Wit weer onmiddellijk met goed opgezette open aanvallen het Zeeburgia-doel. De enkele te- I genaanvallen waren vrij onbeholpen, zoodat I Jiet .steecjs duidelijker &'crdt dat Blauw Wit I dezen wedstrijd ging winnen. Hiertoe was echter nog minstens één doelpunt noodig. Dit ontstond na tal van aanvallen, toen Ger- ritse keurig de verdediging passeerde en met een hard laag schot onhoudbaar den keeper passeerde. (31). Nu eens kwam Zeeburgia wat opzetten. Bochoven was van de linksbuiten- naar de middenvoorplaats gegaan, maar bepaald ge vaarlijk waren de aanvallen niet. Er werd slechts één goed schot van zeer grooten af stand gelost; dit verraste keeper Barend ge heel maar de bal belandde tegen de boven lat. In de laatste tien fcinuten was Zeeburgia totaal uitgespeeld. Blauw Wit- speelde keurig door en won den strijd ruimschoots verdiend met 31. Met dit al zijn de kansen voor H.F.C. nu prachtig geworden maar als Blauw Wit dit zelfde tempo nogmaals weet te ontwikkelen, en daarmee dus H.F.C. met haar eigen wape nen bestrijdt, zal het een uiterst spannende wedstrijd worden, met een uitslag, die vol komen onzeker is. Promotie Vierde Klasse. BeverwijkPurmersteyn (23) De Wijkers winnen den toss. Direct zetten de bezoekers er een vurig en snel tempo in; het ziet er voor de Wijkers niet al te gunstig uit. Corner op corner krijgen de Purmeren- ders te nemen doch hun schieten en plaat sen laat wel iets te wenschen over. Tenslotte ontworstelen de roodbroeken zich aan de om knelling en zetten een goeden aanval op, doch ook hun schot is zoek. Om beurten schieten de voorwaartschen naast of over. De Wij kers spelen een slechten wedstrijd; daar tegenover werken de bezoekers als leeuwen. Toch komt het succes het eerst aan de zijde der thuisclub. Als de rechtsbinnen keurig centert naar den linksbuiten, benut deze zijn kans en bezorgt onhoudbaar aan Beverwijk de leiding. (10). Na eenige vergeefsche aanvallen van beide zijden treedt de rust in. Na de rust begint Beverwijk met ëen krach tigen druk op het Purmersteijn-doel, doch het schieten is slecht. De bezoekers toonen dat zij de 3e klasse niet willen verlaten en dringen Beverwijk terug. Wanneer zij een corner krijgen te nemen, wordt deze goed voor doel geplaatst; met een mooien kopbal is de stand 1. Opmerkelijk veel corners worden aan beide zijden genomen, doch steeds weggewerkt. Be verwijk krijgt op het middenveld een vrijen trap te nemen, deze gosd geplaatst door den linksbuiten, wordt door den rechtsbuiten in gekopt, zoodat de stand weer 21 is. De be zoekers geven niet gewonnen; als hun rechts buiten keurig voorzet, doelpunt de midden voor onhoudbaar. (22). De tijd verstrijkt; nog enkele minuten scheiden van het einde. Beverwijk zet er alles op om de overwinning te bevechten, doch ook Purmersteïjn laat zich niet onbetuigd. Als de heer Hensen een overtreding consta teert, krijgt Purmersteijn een penalty te ne men. Na een geconfereer met de grensrech ters wordt de bal op de stip gelegd en daar na onhoudbaar ingezet. (23). Direct daarna is het einde. De twee ge gadigden moeten een beslissingswedstrijd spelen. HillegomRijswijk (21) HILLEGOM PROMOVEERT NAAR DE 3e KLASSE. Na een spannenden en emotioneelen be slissingswedstrijd te Leiden gespeeld op het A.S.C.-terrein, is het aan Hillegom gelukt de overwinning te behalen. Aan het slot protesteerde Rijswijk weder om voor een twee-maal niet toegekende pe nalty die dan ook genomen werden. Een dezer strafschopen werd benut de an der niet, zoodat de stand nu eigenlijk 22 was. Naar aanleiding hiervan werd de wedstrijd weder hervat, waarin door Hillegom nogmaals gescoord werd, onder uitbundige vreugde van de honderden supporters. Hillegom werd 25 Maart 1920 opgericht en bestaat dus 13 jaar. Na twee jaren in de tweede klasse H.V.B. te hebben gespeeld, promoveerde ze naar de le klasse, doch na een jaar kwam het degra datiespook en keerde het elftal weder naar de 2e klasse terug. In 1925 werd wederom het kampioenschap veroverd en via een beslissingswedstrijd te gen Spaarnestad (ook met 21) arriveerde Hillegom wederom in de le klasse. In de 5 daaropvolgende jaren werd daar geen slecht figuur gemaakt en eindigde het elftal altijd in dï bovenste helft. In 1930 kwam de promotie naar de 4e klasse K.N.V.B. en nu na 3 jaren het derde klasser- schap. Natuurlijk was de vreugde groot. Men is Zondagavond bijeen gekomen om op be scheiden wijze dc- heugelijke gebeurtenis te vieren. BUITEN DE COMPETITIE. H. F. C.—D. F. C. (1—1) Het was een goede gedachte van H. F. C. om haar oude tegenstanders uit Dordrecht uit te noodigen tot een oefenwedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Kotte stelt H. F. C. zich als volgt op: Van der Meulen. P. Jongeneel, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Wittebol. v. -Riemsdijk, Denijs, Koper, Van den Berg, Hagenaar. De thuisclub speelt eerst'.tegen de laag staande 'zon inl Deeerste aanvallen zijn voor H. F. C„ Litz c.s. moeten alle zeilen bijzetten om onheilen te voorkomen. Koper lost eenige schoten, die door den invaller keeper op goede wijze verwerkt worden. Technisch wordt er aan beide kanten aar dig gespeeld; het is tenslotte Koper, die op keurige wijze aan H. F. C. de leiding geeft (1-0). D. F. C. wil het niet laten liggen en Punt benut 'n through-pass goed, zijn schot keert Van der Meulen echter. Meijnders speelt te invididueel, toch heeft hij succes als een schot via den paal in het net verdwijnt (11). Na de hervatting zijn de bezoekers sterker; hun positiespel is soms uitstekend, het beslis sende schot ontbreekt echter. De uitvallen van H. F. C. stranden dikwijls op buitenspel; eens echter mist Hagenaar een kans voor open goal. De partijen zijn om beurten in den aanval; de productiviteit is echter niet groot, zoodat als het einde komt, de stand nog steeds on veranderd is. H. F. C.—Blauw Wit. Op tweeden Pinksterdag wordt aan de Spanjaardslaan de promotiewedstrijd H. F. C.Blauw Wit gespeeld. Ook voor dezen wed strijd zijn door het H.F.C.- bestuur eenige extra maatregelen genomen. Natuurlijk wordt er ook weer voor gezorgd, dat niemand op het speelveld wordt- toegelaten die daar niet noodig heeft. Er wordt een beperkt aan tal staanplaatsen vóór de overdekte tribune beschikbaar gesteld. Om teleurstelling te voorkomen wordt aan de liefhebbers drin gend aangeraden, om van den voorverkoop gebruik te maken. R. C. H.Bocskai. Dinsdagavond zeven uur wordt deze wed strijd in het Heemsteedsche Sportpark ge speeld. Moet deze Hongaarsc'ne prof-club eigenlijk nog bij het publiek worden geïntroduceerd? Zoo 'langzamerhand zijn we met de leer lingen uit de Hongaarsche- en Oostenrijksche school even vertrouwd geraakt als met de eigen landgenooten echter weten we, dat we van deze profs te leeren hebben. Dat zij door volkomen concentratie en onverpoosde oefe ning een groore hoogte in de voetbalkunde hebben bereikt. In de Hongaarsche competitie bezet het elftal de vijfde plaats. Wij verwachten Dins dagavond dan ook een pvachtigen strijd, waar bij het R C.H.-elftal zal pogen deze profs het hoofd te bieden. In dezen wedstrijd verschijnt het elftal van R.C.H. als volgt: Kos. Krom, Prevost Sr., Geutskens, Ruis, Prevost Jr. Hansen, Verkerk, Haukes, Ülartm, Pa^fre. Als scheidsrechter zal optreden de heer H. Boekman. Protest van West-Frisia afgewezen. De protestcommissie van den K. N. V. B. heeft, het protest van West Frisia naar aan leiding van den wedstrijd H. V. V.—West- Frisia afgewezen. Koster's 200ste wedstrijd. Jubileum te IJmuiden. Zooals wij reeds mededeelden, werd Koster de aanvoerder van Stormvogels, ter gelegen heid van het spelen van zijn 200sten wedstrijd in de eerste klasse van den K.N.V.B. giste ren gehuldigd. Daar dit spelen van den 200sten wedstrijd vrijwel samenviel met zijn 20-jarig lidmaatschap der vereeniging en zijn 10-jarig aanvoerderschap, was het te be grijpen, dat een en ander niet onopgemerkt zou voorbij gaan Voor het begin van de ontmoeting tegen P.S.V. steldenw de spelers van Stormvogels en het bestuur alsmede de leden van de elftal-commissie, zich in het midden vela op, omringd door adspiranten. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer Suwerink, voorzitter van Stormvogels Deze wees op de groote verdiensten, welke Koster voor Stormvogels had gehad. ..Drie maal", a;dus de heer S., „heb je ons in de eerste klas een kampioenschap helpen beha len, tweemaal ons voor het spelen van degra datie-wedstrijden behoed. Zooals zij bent op gegroeid van „Wimpie" Koster tot den mas- salen Wim Koster, dien wij thans kennen, zoo heb jij onze vereeniging helpen groot maken". Hierna bood spr. een prachtig' door het bestuurslid Koopmans ontworpen plateel wandbord aan. (De rand was versierd met de „wapens" van de 20 Westelijke eerste klas vereenigingen). Bovendien werd een bloemenmand aangeboden. Namens „de trouwe supporters, die zoo vaak van je spel genoten hebben", bood de heer Joh. v. d. Plas en schitterende krans aan. Mevrouw Koster werd eveneens in de hulde betrokken. Haar bood spr. een bloemenmand aan. Namens de spelers schonk Karei Haak „Wim" een bloemenhulde en sprak den wensch uit, dat Koster het nog tot zijn 250sten wedstrijd zou brengen. Een bloemenhulde, die ook op prijs ge steld werd, was die va rt de zus ter vereeniging V. S. V. De heer Heyligers zeide te hopen, dat Stormvogels het onder Koster's leiding tot het kampioenschap van Nederland zou brengen. Tenslotte bood het zoontje van Jan Thijs- sen nog bloemen aan. Toen ving de wedstrijd aan, die mede dank zij het spel van den jubilaris in een over winning van Stormvogels eindigde. Koster, ook onze geluk wenschen! HAARL VOETBALBOND. De Uitslagen. Beverwijk a Adsp.V.V.B. a Adsp. 51 V.V.IJ. b Adsp.—Beverwijk b Adsp. 37 Landenwedstrijd NederlandBelgië 111 Promotie-degradatie. V.V.A.Limvio 9—0 Competitie: 1 F: V.V.Z.—Wilskracht 0—3 K.J.M.V. (Heemstede)—K.J.M.V. (Lisse) 1—1 NED. KORFBALBOND Naar wij vernemen is Oosterkwartier I be boet met 7.50 wegens het staken van den wedstrijd AnimoOosterkwartier op 23 April j.l.; de uitslag van dien wedstrijd is gewijzigd in 70 voor Animo. Het programma voor a.s. Dinsdag luidt: Animo 2Advendo 2 7.15 uur, terrein v. Oos ten de Bruynstraat Donderdag a.s. 7 uur lagere series Meerle- bosch 2Animo 3, terrein Meerleboscli. Seriewedstrijden van „Haarlem". Zondag zette de Kolfbalvereeniging Haar lem haar seriewedstrijden voort. voor de lagere twaalftallen. Er werd enthousiast ge speeld en overal heerschte dan ook een pret tige stemming. In de plaats van T. H. B. II, welke club nog op het laatst afschreef, ver scheen Tempo. Het hoogtepunt van den dag was zeker de ontmoeting tusschen Haarlem I en de Haar lem „Veteranen". De oudjes legden nog een enthousiasme aan den dag. waaraan de te genpartij nog een lesje kan nemen. De routi ne vergoedde nog veel van het te kort aan uithoudingsvermogen. Nam eerst Haarlem 1 de leiding door een schot van C. v. Vreede. de Veteranen maakten onder groot gejuich weer gelijk (11). Het strafworpen-nemen, door elke speel ster en speler bracht ook den eersten keer geen beslissing. Den tweeden keer was Haar lem I de gelukkige, waardoor zij voor ?en jaar in het bezit kwam van den wisselbeker. Voor de bekerseries van den H. K. B. was tusschen het programma ingelascht de wed strijd Kennemers IHaarlem II. Voor de rust wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Haarlem kreeg een voorsprongdoor A. v. Lohuizen, welke echter spoedig te niet werd gedaan. In de tweede helft waren gastheeren onbetwist de sterkste en wisten dan ook door doelpunten van mej. L. de Graaf en C. Groe nendal den eindstand verdiend op. 3—1 te brengen. De beslissing voor den beker zal vermoedelijk gespeeld worden tusschen de clubs S. S. H. 1, S. V. 2 en Haarlem 2. De uitslagen van de wedstrijden zijn: lste Afdeeling Zilverm.-comb.Haarlem 3 0—3 Haarlem 3Tempo 0—1 Zilverm.-comb.Tempo l—l Flora 1Zilverm.-comb. 3—0 Tempo 1Flora 1 0—2 Haarlem 3Flora 1 1—2 le prijs Flora 1. 2e prijs Tempo 1. 2e Afdeeling Oosterkw. 3Animo 3 1—0 S. S. H. 2Oosterkwartier 3 0—3 Haarlem 4Oosterkw. 3 0—1 Animo 3—S. S. H. 2 1—3 S. S. H. 2Haarlem 4 27 le prijs Oosterkwartier 3. 2e pr. Haarlem 4. Kennemers 1Haarlem 2 1—3 Haarlem „Veteranen"Haarlem 1 1—f Tempo. Zondag 28 Mei is er door ..Tempo I" deel genomen aan de seriewedstrijden van „Haar lem", gespeeld tegen de volgende twaalftal len: Haarlem 3—Tempo I 0—1, Flora 1-* Tempo 1 20. Zilvermeeuwen-comb.Tem po 1 1l. Hiermede behaalde Tempo 1 den tweeden prijs Te spelen Dinsdag 30 Mei ..Always Ready, 2Tempo 2. Van Oosten de Bruinstr., 7 uuij yertrek half zeven Schoterboschplsin.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10