HONKBAL ROEIEN ZEILEN ZWEMMEN WATERPOLO. LAWNTENNIS. Heten en Suzanne. KANO-SPORT WIELRIJDEN. HONDENSPORT. ATHLETIEK. MOTORWIELRIJDEN. POSTDUIVEN r V. V. G. A.—H. H. C. (17—8) Tegen de jubileercnde Gemeente-ambtena ren heeft H.H.C. het niet tot een overwin ning kunnen brengen. H.H.C. begint met velden en doet dat met een goed ook. De eerste fcvee slaglui halen het eerste niet door keurig werk van Frey- muth en v. d. Heuvel Rijnders en de derde slaat een hoogen bal die v. d. Landen in het verre veld vangt. H.H.C. slaat daarna ook niet best. Slechts een looper ziet kans bin nen te komen. Weer bereikt geen enkele V.V.G.A.'er het eerste honk. Eén sneuvelt door een goede gooi van Panman de tweede wordt door v. a. Landen uitgevangen en de derde krijgt drie slag. Dan komt H.H.C. even los. De eerste twee loopers worden door een prachtige tik van v. d. Landen binnengebracht die zelf ook nog thuis komt voordat Lammers den der den man vangt. Maar ook V.V.G.A. komt er beter in. Door eenige honkslagen raken de honken bezet maar juist als de toestand ge vaarlijk begint te worden doet Panman een vang en zet deze zelfs om in een double play doordat een V.V.G.A.-man zoo dom is te gaan loopen. Dan komt de eerste inning van nul. Slechts 3 H.H.C.'ers komen aan slag, wel komt er een op de honken maar deze wordt door te scherp runnen uitgetikt. De V.V.G.A.-score blijft ook laag. Deze keer is het v. d. Heuvel Rijnders die een moeilijke vangkans op prachtige wijze accepteert. De volgende krijgt 3 slag maar voor dat J. Baas door tactisch spel van een fout van V.V.G.A. weet te profiteeren zijn twee loopers het thuishonk gepasseerd. Weer neemt H.H.C. echter de leiding door twee punten aan de score toe te voegen. Zelfs wordt de voorsprong iets vergroot, want eerst zet H-.H.C.. V.V.G.A. voor nul aan den kant (Freymuth en Pijnak ker vangen nu ieder een man uit) en daarna komen Figee en D. Baas binnen. Na vijf in nings is de stand dus 85 voor H.H.C. Met de Ge inning komt echter het keerpunt. Wel haalt Besanger het le honk niet, doet thans Hartog een vang maar voordat de 3e nul valt zijn 5 V.V.G.A.'ers binnengekomen door eenige gelukkige slagen en 4 wijd. Besanger, die tot nu toe gegooid heeft, wordt vervangen door Lammers. Vier innings achtereen zet deze H.H.C. voor 0 aan den kant. J. Hartog wordt in het verre veld ge vangen en J. Baas sneuvelt bij een poging het thuishonk te stelen. De 7e inning is een herhaling van de zesde, alleen met dit verschil dat, voor dat de derde man na een goede gooi van Freymuth door J. Baas uitgetikt wordt, de score met 6 pun ten vergroot is. Dan gaat het weer beter tegen elkaar op. Figee die nu werpt doet niets voor Lammers onder. Alleen Schaling komt binnen. Het wer pen van Lammers is en blijft H.H.C. te mach tig. Drie spelers sneuvelen achter elkaar op 3 slag of le honk. De laatste inning is heel kort. D. Baas pikt een hoogen bal in en met tweemaal 3 slag zorgt Figee voor de rest. H.H.C. doet nog wat ze kan. J. Hartog wordt echter weer in het verre veld gevan gen en een stootslag van J. Baas heeft even min succes. Nog komen er twee spelers op de honken, maar dan doet Lammers nog eens zijn plicht en met drieslag bezegelt hij de V.V.G.A. overwinning. Inningscijfers: V.V.G.A. 003 20561 0 17 H.H.C.: 1302 2 0000=8 Haarlem 2Scalo. Vooral in het begin van den wedstrijd deed Mazee op het tweede honk zijn werk zeer slecht. Ook vangkansen miste hij. Jetses wierp enkele keeren een bal naar het tweede honk, De Hollandia-wedstrijden. I)c inschrijvingen. De volgende inschrijvingen zijn binnenge komen voor de Hollandia-roeiwedstrijden, die op 8, 9 en 10 Juni plaats hebben: 1. 4-riems (lichte ploegen); Njord, Hoop, D.T.R.V, Rotterdam. 2. 2-riems (overn. beg.:): Njord, Nereus, Poseidon. 3. 2-riems (Jun. A.) Njord, Nereus, Delftsche Sport, Leythe, Viking, Cadetten. Laga. 4. 4-riems (Juni. B.) Njord. Argo, Amstel, Nereus, D.T.R.V, Rotterdam, Cadetten. 5. Skiff .overn. beg.i: Hoop, Amstel, Delft sche Sport, Willem III. 6. Skiff (Jun. B.)Njord, Spaarne, Viking, Willem III. 7. 4-riems (overn. beg.): Argo. Watersport club Maastricht. Spaarne, Hoop. Amstel. Aegir, Triton, Nereus, Poseidon. Laak, Maas I, Maas II, Cadetten, Laga, Willem III. 2 8. 8-riems Juni. A: Argo Aegir Triton, Ne reus, Laga. 9. Skiff Juni. A: Njord, Hoop. Arsa. Am stel. Nereus, Laak, Deltsche Sport, Viking, Maas. 10. 2-riems Sen.: Njord, Laag. Willem IIT. 11. 4-riems Juin. A: Argo, Spaarne, Aegir, Laak. Laga, Willem III. 12. 2-riems Jun. B: Njord, Deltsche Sport. 13. 4-riems Sen.: Hoop, Laga. 14. 8-riems Jun. B.: Njord, Argo, Nereus. 15. Skiff Sen.: Spaarne, Arsa. Laak. Laga. 16. 8-riems Sen.: Nereus. Laga, Njord. 17. 8-riems (zonder stuur map)Maas. 18. 4-riems (zonder stuurman)O 19. Double sculling: Spaarne. 20. 8-riems (dames): Argo, Hoop, Vliet, Nautilus. Willem III. 21. 4-riems (dames): Nerèus, Deltsche Sport. Hunze. Viking. 22. Double sculling (dames):z 23. Skiff (dames)Hoop, Deltsche Sport, Leythe, Maas, Nautilus. 24. Stijlroeien 4-riems. (dames Sen.) Spaarne. Deltfsche Sport. Laak. 25. Stijlroeien skiff (dames Sen.): Vliet. 26. Stijlroeien 4-riems overn. dames Jun.: Watersportclub Maastricht. Spaarne .Hoop, Arsa. Nereus, Vliet, Leythe, Hunze, Laak. Maas. 27. Stijlroeien skiff oven. (dames-Jun.) WatersportcHib Maastricht, Spaarne, Hoop. Arsa. Nereus. Vliet. Maas. Voor de nummers: 2-riems zonder stuur man, double sculling en stijlroeicn skiff da mes Sen., waarin slechts één inschrijving is ontvangen, bestaat, alsnog tot de loting gele genheid tot inschrijving. w De loting zal plaats hebben op Dinsdag 6 Juni te 's-Gravenhage. Wedstrijden op de Westeinderplassen. Door de Zeil- en Roeivereeniging ..Nieuwe Meer" zijn voor Zaterdag 17 en Zondag 18 Juni nationale en onderlinge zeilwedstrijden pp dc Westeinderplassen uitgeschreven. terwijl h»t derde bezet was. 'Grondballen werden door verschilende spelers zeer slecht gestopt, terwijl het aangooien naar de hon ken bepaald erbarmelijk was. Maar dichtbij liggende ballen werd soms eenige keeren ge grabbeld.... en ondertusschen renden de loopers. Bij Scalo werden zeer weinig fouten ge maakt. Een enkele keer werd een vangbal ge mist, terwijl een honkman wel eens een aan- gegooiden bal liet vallen. Alles bijeen heeft Scalo de overwinning dubbel en dwars verdiend. Na zeven innings was de speeltijd ver streken. De uitslag in innings was: Scalo: 3602145 21. Haarlem H: 4 1 1 0 0 2 2 10. HAARLEMSCHE COMPETITIE. Gem. Lyceum AE. D. O. a. De tweede ontmoeting tusschen deze ne gentallen had een beter verloop dan de eer ste. Uit het vertoonde spel bleek duidelijk dat E.D.O. vorderingen heeft gemaakt. Toch moest het negental het tenslotte tegen het meer geoefende negental der Lyceisten afleg gen. Bij E.D.O. wisten nog niet alle spelers wat zij doen moesten met den bal, als die in hun bezit kwam. Bij het Lyceum was het veldwerk beter in orde. Dat de E.D.O.'ers er in slaagden driemaal het Lyceum voor een nul uit te krijgen, is al een heele prestatie. Aan het Lyceum gelukte dit maar één keer. De uitslag in innings was: EJD.O. A: 1 1 2 2 1 0 5 1 13 Gem. Lyceum A: 62033200 16 S. S. H.Swastika a. Swastika A speelde Zaterdagmiddag op het terrein der Hoogovens tegen S.S.H. Bij beide partijen viel te constateeren: dat het werpen zoowel als het veldwerk zeer zwak en de ken nis der spelregels zeer gering was. Toen De Groot van Swastika als werper vervangen werd door Foornend en Kilk, maakte S.S.H. een geweldige beurt. Steeds weer verdween de bal in het verre veld. Pas toen De Groot weer op de werpplaat terug keerde kwam er aan die beurt een einde, maar ondertusschen waren zes en twintig spelers van S.S.H. alleen in die beurt het thuishonk gepasseerd. Zoodoende won S.S.H. na vijf beurten met 4514. De uitslag in innings was: S.S.H.: 4 4 7 4 26 45 Swastika A: 1 7 2 0 4 14 Swastika bLyceum b. Op het terrein van Swastika had Zondag morgen bovengenoemde ontmoeting plaats. Het Lyceum negental, en speciaal de werper was niet erg op dreef. Vooral door de her haalde malen vier wijd, maakte Swastika al leen in de tweede beurt al 12 runs. Daarmee was de eerste beurt van het Lyceum, die acht runs opleverde, weer teniet gedaan. Nadat de score eenige beurten aan beide zijden vrij laag gebleven was. raakte de Ly ceum-werper er heelemaal uit. Door een in ning van 15 voerde Swastika haar score op tot 38, waardoor zij met 3823 dezen wed strijd won. De uitslag in innings was: Gem. Lyc. B: 8 1 5 2 7 0 23 Swastika B: 1 12 4 5 1 15 38 Honkbalclub „Swastika". Bovengenoemde vereeniging' houdt op Dinsdagavond a.s. na afloop van haar oefe ningen een buitengewone vergadering in haar Clubhuis aan den Vergierdeweg. De voornaamste punten van behandeling zijn bestuursverkiezing en benoeming negental commissie. Nat. zwemwedstrijden in het Noorderbad. Op tweeden Pinksterdag, Maandag- 5 Juni. worden in het wedstrijdbassin Noorderbad 5e Zandvoort de eex-ste nationale zwemwedstrij den gehouden, georganiseerd door den Haar- lemschen Zwemkring. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: 1. 200 M. schoolslag Heercn 2. 4 x 200 M. vrije slag estafette Heeren. 3. 100 M. vrije slag Dames. 4. 200 M. schoolslag Dames. 5. 100 M. rugslag Heeren. 6. Schoonspringen Dames. 7. 5 x 50 vrije slag estafette Dames. 8. 10 x 50 M. vrije slag estafette Heeren 9. 100 M. rugslag Dames. 10. Schoonspringen Heeren. 11. Waterpolo. Gelet op de enorme belangstelling, welke er op Hemelvaartsdag bij de opening van het bassin van zwemmerszijde bestond, wordt er een zeer groote en goede inschrijving ver wacht: deze wedstrijden beloven dus zeer be langrijk te zullen worden. De Weensche zwempaedagoog Kurt Wiessner naar ons land. Het is op het oogenblik vrij algemeen be kend. dat te Amsterdam aan een aantal openbare- en bijzondere scholen het zwem onderwijs deel uitmaakt van de lichamelijke opvoeding. Daar bij de opleiding tot zwemonderwij zer (es) de nadruk wordt gelegd op de toe komstige taak, het geven van klassikaal on derwijs, heeft men zich in ons land ten slotte beperkt tot een tweetal klassikale methoden, waarvan er één werd ontworpen door den Haarlemschen leeraar in lich. oef. den heer Bongertman. Deze methode berust op het te water gaan met drijfmiddelen. Een twee tal bussen wordt zoodanig bevestigd, dat de leerling in horizontale houding op het water drijft. Dan wordt de van te voren op het droge aangeleerde beenslag toegepast en wanneer deze van voldoende kracht is ge worden, wordt de armslag toegevoegd. Tege lijk wordt dan de bus. die de leerling tot nu toe tusschen de handen van de gestrekte ar men vasthield, afgedankt. De reeds min of meer geperfectioneerde schoolslag moet nu het verminderde drijf vermogen compensee- ren. Verreweg de meeste toepassing bij het klassikaal zwemonderwijs vindt- tegenwoor dig de z.g. natuurlijke methode van den be kenden Weenschen zwempaedagoog Kurt Wiessner. Een en ander is getoetst aan het werk van Prof. Dr. Gaulhofer. Op initiatief van de afd. Amsterdam van de Vereeniging van Leeraren en Onderwij zers in de Lich. Oef. in Nederland komt in de week van 610 Juni Wiessner zijn methode te Amsterdam demonstreeren. Het program ma vermeldt o. m. practische lessen, demon stratie met schoolklassen en lezingen- Het geheel belooft van groote beteekenis tc worden voor het klassikaal zwemonderwijs In dc hoofdstad en daarbuiten. H. V. G. B. naar Zwolle. Op uitnoodiging der directie van het fraaie Openlucht-Rivierbad „Vechterstrand", gele gen nabij Zwolle, trok H.V.G.B. j.l. Zaterdag met een aantal zwemmers en polospelers naar de Overijselsche hoofdstad om zich daar te meten met de beide Zwolsche Clubs B. Z. Z. en Z. B. en Z. V. Het nummer 4 x 70 Meter vrije slag werd met flink verschil door H. V. G. B. gewonnen met de zwemmers Th. Drij ver, P. van Ommeren, W. Hilarius en P. Rol Daar er een vrij sterke stroom stond en de start- zoowel als de keerpunten niet ideaal waren, werd niet op tijd doch naar volgorde van aankomst gezwommen. De 7 x 25 Meter vrije slag estafette was een uitermate interessant nummer. De strijd tusschen B. Z. Z. en H. V. G. B. was geweldig spannend. H. V. G. B. had bij het ingaan van den laatsten man een vrij grooten achter stand. doch P. Rol trok geweldig en haalde zienderoogen in. Met slechts een handslag verschil wonnen de Zwollenaren. Hierna speelde H. V. G. B. een polowed strijd tegen B. Z. Z. I, sinds vele jaren onge slagen kampioen van het Oosten. H. V. G. B. verscheen in de volgende op stelling: A. Boeree g. Boot, L. Brunt, W. Hilarius T. Drijver, P. van Ommeren, P. Rol Aanvankelijk is H. V. G. B. in de meerder heid. De Zwolsche doelman krijgt vrij veel werk. hetgeen hem goed afgaat. Nadat van Ommeren en Drijver eenige malen juist naast geschoten hebben, komt het leder in het be zit van Rol, die een snellen spurt inzet en onhoudbaar scoort. De tegenaanvallen van B. Z. Z. worden door de H. V. G. B. achter hoede bezworen. Na de pauze is het spelbeeld veranderd. Bij enkele H. V. G. B.'ers doet de vermoeidheid zich gelden en slechts een enkele maal weet de voorhoede een goeden aanval te onderne men. De achterhoede krijgt het hard te ver antwoorden. Boeree is bijna onophoudelijk aan het werk. Als een der backs zijn man een oogenblik ongedekt laat, passeert de middenvoor van B. Z. Z. den H. V. G. B. kee per met een prachtigen, onhoudbaren door slagbal. De Zwollenaren, die door het talrijke pu bliek worden aangemoedigd, blijven sterker, doch begaan de fout va nte verren afstand te schieten. Boeree keert alles, zoodat bij het eindsignaal de stand nog gelijk is (1D. Na afloop werd den deelnemers in het restau rant een maaltijd aangeboden, waarbij door verschillende personen het woord gevoerd werd en de directie o.a. door H. V. G. B. een bloemenhulde werd gebracht. H. V. G. B. kreeg als herinnering een grooten zilveren lauwerkrans. Oefenavond H. V. G. B. H. V. G. B. houdt haar oefenavond fn de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Kle verlaan des Dinsdag van 78 uur. Na 18 Juli wordt het oefenuur van 89 uur. T. C. H. speelt gelijk tegen Groen Wit. BLOM WINT ZIJN DRIE PARTIJEN. Het seizoenbesluit is voor T.C.H. al zeer verheugend geweest. Een gelijk spel tegen het sterke Groen Wit heeft wel niemand ver wacht. Dat er vreugde heerschte onder de Haarlemmers en dat captain Blom speciaal in zijn knollentuin was, is daarom zeer be grijpelijk. Zooals reeds vermeld, nam de captain zelf het leeuwenaandeel in de overwinning door een 2 sets-zege over Kellermann Slotemaker; won met mej. de Jong ook in 2 sets de mixed partij van mej. Mechel en v. Baaien, na in de eerste set met 05 achter te hebben ge staan en behaalde met v. d. Stadt een over winning op het nippertje van Zweedijk en Bloois in drie sets. Mej. De Jong won behalve de mixed ook haar single van mevr. v. Alfen. Het vijfde winstpunt kwam van mej. Verster en Nielsen, die wel is waar in 2 sets, maar toch moeilijk wonnen van mevr. Mechel en v. Bloois. De gedetailleerde uitslag luidt: EERSTE KLASSE. T. C. H.—Groen Wit (5—5) Heeren-enkclspcl: Bakker verliest van Zweedijk 16, 75, 2—6; Blom slaat Kellerman Slotemaker 64, 75. v. d. Stadt verliest van v. Baaien 4r-6, 2—6. Dames-enkelspel Mej. de Jong slaat mevr. van Alfen 6—3, 6—3. mej. v. Cranenburgh verliest van mej. Mechel 57, 16. Gemengd dubbelspel: Mej. de Jong en Blom slaan mej. Mechel en v. Baaien 7—5, 6—2. mej. Verster en Bak ker slaan mevr. Mechel en v. Bloois 86, 6—4. Heeren-dubbelspel: Nielsen en Bakker verliezen van Kellerman Slotemaker en van Baaien 16, 57. Blom en v. d. Stadt slaan Zweedijk en v. Bloois 6—4, 57, 8—6. Dames-dubbelspel: Mej. Verster en mej. v. Cranenburgh ver liezen van mevr. v. Alfen en mevr. Mechel 1—6, 6—2, 2—6. Suzanne Lenglen te Amsterdam. Zaterdag heeft Susanne Lenglen te Am sterdam gespeeld, maar aan de hooge ge koesterde verwachtingen werd niet voldaan, omdat haar tegenstanders (de gebroeders Goedraaa) blijkbaar een off-day hadden. Susanne en Plaa wonnen met 60, 61, 6—1. De verdere uitslagen van de competitiewed strijden luiden Tweede klasse: AdvantageWestrust (afgebroken) 15 Plav BetterHeemstede 16 T.E*.D.—T.C.H. 2 5—2 T.E.D. 2—Animo 2—5 T.C.H. 3—Sharp 2 3—4 Westrust 2Koog Zaandijk 2 07 Derde klasse: T.C.G. 2—Smash 2—5 DuinlustBonzo 43 Quick—Play Better 2 3—4 Westrust 3Heemstede 2 34 T.C.G. 3—Deuce 4 6—1 (T.C.G. 3 kampioen). Heemstede 3—D.H.G. 2—5 i D.H.G. kampioen). Bonzo 2Duinlust 3 07 P. J. 3—Quick 2 4—3 D.H.G. 2—T.C.G. 4 7—0 Rapid—T.C.H. 4 5—2 Heemstede 4—V.V.A. 2 5—2 De HolIandscHe deelnemers in Parijs geslagen. Uit Parijs: De Hollandsche deelnemer en deelneemsters werden in 't enkelspel van Zon dag door de Fransche tenniskampioenschap pen verslagen en daarmede uitgeschakeld. Timmer streed een prachtigen strijd tegen den Tsjech Malecek en moest zich in de vijf den set geslagen geven, niet dan na harden strijd. Mme. Mathieu sloeg Mevr. Dros Can ters met 60, 6—2 vrij gemakkelijk. Malecek sloeg Timmer 5—7, 6—2, 61, 46, 8-6. Damesenkelspel Mme. Mathieu sloeg mevr. DrosCanters 6—0. 6—2. OM DEN DAVIS-CUP. V. S.Argentinië (40) Uit Washington: De resultaten der beide laatste enkelspelen waren: Vines (V.S.) sloeg Cattaruzzo (Argentinië) 7_5 6—1 5—7 6—1. Allison (V.S.)Zappa (Argentinië) 62, 61 afgebroken wegens regen. De stand is thans 40 voor de Vereenigde Staten, doch ook de afgebroken partij zal wel door Allison worden gewonnen. Helen Moody, geboren Wills is in Engeland aangekomen met haar echtgenoot, een zeer achtenswaardig advocaat, die misschien bui tengewone pleidooien weet te leveren, maar geen bijzondere smashes en lobs kan vertoo- nen en dus niet wereldberoemd is. Helen Moody had als bagage o.a. vijftien rackets en wij mogen hopen, dat zij .hieraan voldoende zal hebben. Verder verdient nog het feit ver melding, dat zij gereisd heeft met. de trotsche „Statendam" van de HollandAmerika lijn, daarmede geenszins een uitzondering ma kende. maar een voorkeur bevestigende, die vele Amerikaansche beroemdheden hebben voor de schepen van de Nederlandsche lijn, die in afmeting en snelheid door buitenland- sche zeekasteelen worden overtroefd, maar door de verzorging hunner passagiers niet temin een schreefje voor hebben bij velen. Helen is gekomen, om voor de zesde maal het dameskampioenschap te Wimbledon te winnen. Wij behoeven er niet aan te twij felen, dat dit haar gelukken zal. Zij heeft nog steeds geen gelijkwaardige tegenstand ster, om haar te verontrusten. Over eenige weken dus zal zij Suzanne Lenglen's record hebben geëvenaard want ook Suzanne bleef in het geheel zesmaal meesteresse in het en kelspel op 's werelds belangrijkste tourna ment. En hiermede zijn wij meteen in de contro verse van het oogenblik. Dezer dagen hebben wij reeds geschreven, dat naar onze meening een nieuwe wedstrijd HeienSuzanne zeker door de Amerikaansche zal worden gewon nen. En ziet, onze meening wordt van zeer deskundige zijde onderschreven, namelijk door niemand minder dan Helen zelf. Het spreekt van zelf, dat de Engelsche journalis ten, zoodra zij Helen konden bereiken, haar opinie in deze actueele kwestie hebben ge vraagd. De Amerikaansche verklaarde zich onmiddellijk bereid, tegen Suzanne te spe len, als de moeilijkheden betreffende ama teurisme kunnen worden vermeden, maar zij voegde er aan toe: ....ik geloof niet, dat het als een eerlijke krachtmeting zou kunnen worden beschouwd, daar Suzanne in zes jaar niet aan tournaments heeft deelgenomen en dus niet in den voor zulk een partij vereisch- ten vorm kan zijn. Om het eens gemoedelijk uit te drukken: Nou, wat hebben wij gezegd? Wij zijn nu, na de mislukking van Hemel vaartsdag toch nog in de gelegenheid ge weest, Suzanne Lenglen te Amsterdam te zien spelen. Wanneer op deze exhibitie een voor spelling voor een eventueele ontmoeting met Helen Moody moet worden gebouwd, dan kan er natuurlijk niet genoeg voorbehoud wor den aangevoerd. De omstandigheden zijn op tal van punten te zeer verschillend. Maar vagelijk als dan slechts mogelijk is, heeft deze exhibitie onze meening toch nog versterkt. Suzanne is ongetwijfeld nog steeds een speel ster met een bijzonder meesterschap, zelfs de zoo gemakkelijk gewonnen partij tegen de Nederlandsche oefenmeesters legde daar van ondubbelzinnige getuigenis af. Maar deze wijze van spelen, zelfs in verscherpten en verbeterden vorm kan, dunkt ons, het verder met het nieuwste tennis mee ontwikkelde spel van Helen Moody niet meer weerstaan. Dit is trouwens naar ons oordeel, even lo gisch als onvermijdelijk. De Doherty's, En gelsche grootmeesters in hun tijd, zouden nu, meenen wij, niet van een speler als.Timmer kunnen winnen. Tusschen deze exponenten van de kunst'liggen 30 jaar, tusschen Suzanne en Helen slechts zes jaar, maar Helen is in haar categorie ook zooveel machtiger dan onze kampioen in de zijne. Neen, de uitslag van een herhaling der beroemd geworden partij in Cannes lijkt ons een zekere zaak. Waarmede wij niet zeggen willen, dat Su zanne niet eervol uit den strijd zou komen en dus ook niet, dat het geen interessant geval zou zijn. Maar we zien het nog niet gebeuren. Kano-pagaaiwedstrijden der „Plassers". DE H.K.V. HEEFT SUCCES! Om even half zeven Zondagmorgen is de motorboot reisvaardig: de kano's zijn reeds opgeladen en een dertigtal HK.V.'ers met een goede dosis moed gaan de Spaarndam- sche sluizen tegemoet. En voor men er erg in heeft komt de Hembrug in zicht en bereikt men het wedstrijdterrein aan het Bovendiep te Amsterdam. Wat een gewirwar van kano's en zeil/achtjes. Met noodige vlotheid wordt het programma verwerkt: Behalve een enkel protest, verliep alles in de beste orde. Fel is er gestreden en de prijswinners(sters) hebben hun uiterste best gedaan in de tal rijke nummers om een prijsje machtig te worden. De Haarlemmers wisten twee prijzen nede te brengen. In de klasse T II P (2 pers. loer- kano) behaalden de heeren H. Pieters en C. v. Baaren een eersten prijs, terwijl de heeren J. W. Beek en C. v. Raay in de klasse R II (2 pers. racekano) een tweeden prijs bemach tigden. Voldaan en in de beste stemming keerde men huiswaarts, na volop genoten te hebben van de kanosport, die een van haar glorie dagen boekte. Óver veertien dagen is de eer aan de H.K.V. om kanovarend Nederland in Haarlem te ont vangen. H. S. V. „De Kampioen". Onder zeer groote belangstelling hield bo vengenoemde vereeniging een 60 K.M. wed strijd met zes klassementen. De opkomst voor A. B. en C. was zeer groot. Het mederijden van het lid Scnijvenaar, die toch wel zoowafc bij de veteranen behoort, was zeer verrassend. Bij dezen wedstrijd heeft hij bewezen dat hij het toch nog wel kan. Hij wist een goede 3de plaats te bezetten. De uitslag was als volgt: A en B: 1. v. d. Hoeve, 2. Gruiters, 3. Schij- venaar. 4. Oudolf, 5. Moerkerk. C.-klasse: i. Muil, 2. de Groot, 3. Tom van Egmond, 4. J. de Bruin. Wedstrijden te Helmond. Op de wielerbaan te Helmond hebben Zon dag wielerwedstrijden plaats gehad. Voor dezen wedstrijd bestond, voornamelijk door het uitkomen van Pijnenburg en Piet van Kempen, zeer groote belangstelling. De uit slagen luidden: l. J. Pijnenburg. 2. Piet van Kempen (Tijd laatste ronde: 13 4 5 sec.). Tweede serie sprint over drie ronden: 1. Pijnenburg (tijd laatste ronde 13 1/5 sec.T, 2. Piet van Kempen. 80 K.M. koppelwedstrijden over 400 ronden in 5 klassementen: 1. P. van Kempen—J. van Hout 8 pnt.. 2. op één ronde: J. Pijnenburg— A. Braspenning. 10 p.; 3. G. KilianH. Vöpel 12 p. Tilburgsche Wielerbaan. De uitslagen van de Zaterdag te Tilburg ge houden wielerwedstrijden luiden als volgt: Sprint wedstrijden over vijf baanronden: Van Oers wint van Pijnenburg, v. d. Horst wint van Wals. Pijnenburg wint van v. d. Horst. Wals wint van Oers. Pijnenburg wint van Wals. Pijnenburg en v. d. Horst hebben evenveel punten. Er wordt opnieuw gereden en zoo wordt de eindstand: 1. Pijnenburg, 2. v. d. Horst, 3. Van Oers, 4. Wals. Eigen kracht over 71/2 K.M. met drie klas sementen. Eerste klassement: 1. Klaas van Nek Jr., 2. Braspenninx, 3. Rijnders, 4. Vopel. Tweede klassement: 1. Staats. 2. v. d. Rijdt, 3. Klaas van Nek Jr., 4. Braspenninx. Derde klassement: 1. v. d. Rijdt._2. Rijnders, 3. Braspenninx, 4. Klaas van Nek Jr. Totaal-uitslag: 1. v. d. Rijdt. 13 p.; 2. Klaas van Nek Jr., 9 p.; 3. Braspenninx, 8 p.; 4. Rijnders, 8 p.; 5. Slaats 5 p.; 6. Vöpel 1 p. Bekerwedstrijd „Kennemerland" té Driehuis. Begunstigd door het mooie voorjaarsweer, dat vele belangstellenden deze competitie deed bezoeken, heeft op het veld van den heer W. van Heijst Zondag de wedstrijd om den zilveren wisselbeker „Kennemerland", onder auspiciën der Kon. Nederl. Politiehon den Vereen., plaats gevonden. Winnares van den zilveren wisselbeker werd voor 1933 de politiehonden-dresseervereeni- ging „Kennemerland" te Haarlem méteen totaal aantal punten van 671.5 en een ge middelde van 223.8. Persoonlijke prijzen werden uitgereikt aan de heeren M. Giorgis, Haarlem 238.5 punt; 2 D. J. Vredenburg, Haarlem 233.5 punt; 3 C. Haak, IJmuiden, 226.5 punt; 4 F. van Gelder Haarlem 225 punt.; 5 I. v. Gulick, Santpoort, 219 punten. 6 J. Boom. Haarlem, 213 punten. 7 A. Lokerse, I-Iaarlem 211.5 punt. 8 D. Mun sterman, IJmuiden 205 punten; 9 W. J. Lou- werens, Haarlem 194 punten; 10 A. Ouds hoorn, IJmuiden 174 punten; II J. Schollee, Santpoort 172 punten; 12 W. Overweg, Haar lem 169 punten; 13 C. van Meel, Haarlem 142.5 punt. Wegens het groot aantal honden (13) kon den verschillende oefeningen in verband met den beschikbaren tijd niet worden uitgevoerd. Keurmeesters waren de heeren: G. v. d. Heuvel, Bussum; A. Loose koot, Amersfoort; G. v. Oort, Bussum en W. C. H. B. van Prat- tenburg. Zeist. Aan deii wedstrijd namen de volgende dresseerclubs deel: Kennemerland, Kent u zelf: Oefening baart kunst; Onder Ons en Zuiderhout. Na afloop der prijsuitreiking heeft de heer Loosekoot als afgevaardigde der Politiehon den Vereen, den heer en mevr. A. A. van Rooyen-Romein van harte bedankt voor het gastvrije onthaal, dat de commissie te diens huize had mogen ondervinden en roemde de uitstekende regeling van den wedstrijd hier ter plaatse, die hoofdzakelijk aan de ener gieke leiding van den heer van Rooyen te danken was. Jan Zeegers wint den singelloop té Utrecht. De negende Utrechtsche singelloop, die Zaterdag plaats had. werd weer door Jan Zeegers (A.A.C.) gewonnen. Hij legde het parcours van 4600 M. af in 13 min. 52.8 sec. Motorclub „Haarlem". Zondag j.l. organiseerde bovengenoemde vereeniging voor haar leden een vossenjacht, waaraan door een groot aantal rijders werd deelgenomen. Als vos fungeerde ditmaal de heer H. Irreger, die bewezen heeft deze rol uitstekend te verstaan. Van Haarlem ging óe jacht over den Oudenweg, Slaperdijk. Sant poort. Bloemendaal, Overveen. Aerdenhout, Vogelenzang. Bentveld naar Zandvoort. al waar de vos zich listig in de duinen verscho len had. Omstreeks elf uur werd hij daar ge vonden resp. door de heeren 1. H. Dirks, 2. II. M. Boesmans Jr.. 3. O. Gras. Ook dit. evene ment van de M.C.H. is wederom succesvol verloopen. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Compiègne (Frankrijk). Afstand 350 K.M. Los om 9.30 uur. Dc prijzen werden als volgt behaald: J. J. Kan 1. F. M. Heerkens Thijssen 2 3 9 12. W. J. der Kinde ren 411. J. Doornbosch 5 8, F. M. J. Kuijkcn 6 7, Joh. L. Heemskerk 10 13.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12