m HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 1 JUNI 1933 GYMNASTIEK. HET K. N. G. V. EN DE BONDS. FEESTEN EEN GEWELDIGE ORGANISATIE. De inrichting van de Bondsfeesten in Rot terdam is vrijwel gelijk aan die te Utrecht vijf jaar geleden ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan. In den opzet worden nu even wel ook handbal en zwemmen betrokken, de weder-toetreding van Amsterdamsche veree- nigingen doet ook in hoedanigheid de be langrijkheid stijgen, en de internationale deelneming is grooter dan in Utrecht. Wij verwachten dan ook een Bondsfeest, dat al zijn voorgangers in de schaduw zal stellen, ook. omdat de organisatie weer in handen is van de allerbesten op dit gebied in Nederland. En dan denken wij vooreerst aan den hoofd leider, den heer J. I-I. F. Sommer uit Dordrecht, wiens bezit ons zelfs door de ..Deutsche Turnerschaft" (de grootste en sterkste gymnastiekmacht ter wereld) be nijd wordt. Welgeteld nemen er in Rotterdam 5458 personen uit 120 vereenigingen deel aan de wedstrijden en demonstraties. Er komen ver eenigingen met een simpele 10 leden, maar er zullen ook clubs verschijnen, waarvan de sterkte met 100-tallen moet worden gemeten. Zoo zien wij uit den Kennemer Turnkring het Haarïemsche Concordia (60 deelnemenden), dat o.a. uitkomt met adspiranten en met leden in den gymnastiek-driekamp, O.S.S. uit Zandvoort (76 deelnemenden), welke ver- eeniging voor dezelfde wedstrijden inschreef, de T.V. Santpoort met 11 jongens voor de handbalwedstrijden, en ten slotte Sparta uit Velsen, dat met 19 medewerkenden uit sluitend deelneemt aan de demonstraties. Na de officieele ontvangst en de jury-ver gaderingen op a.s. Vrijdag is op Zaterdag morgen de daad 't eerst aan de adspiranten, die hun wedstrijden met 140 ploegen in gym nastiek, athletick. handbal en volksdansen afwerken in het Sparta-Stadion en op andere terreinen, waarna voor hen 's middags vol gen filmvoorstellingen, een gezamenlijke uitvoering, en een optocht. Inmiddels zijn op dezelfde terreinen voor dames en heeren de wedstrijden begonnen met eigen gekozen toestel- en vrije oefeningen en pyramiden, gevolgd door athletiekwedstrijden. De gym- nastiekwedstrïjden tellen 70 ploegen, waar voor 60 jury-leden noodig zijn. Zestig ploe gen nemen deel aan de athletiek-drlekam- pen, en zelfs 58 ploegen aan den estafette loop. De organisatie voor deze overweldigen de aantallen is ook voor gymnastiek zuiver chronologisch ingericht. O.a. het Bondsfeest in Utrecht bewees, dat een zoodanige indee ling geen twijfel laat aan een tijdige afwer king. Slechts gedurige regens kunnen een spaak in het wiel steken, maar alleen ten op zichte van athletiek en spel, want alle gym- nastiekwedstrijden vinden bij ongunstig weer in de Ford-fabrieken plaats. Een bijzondere gebeurtenis van Zaterdag middag is de gala-uitvoering in den Grooten Schouwburg, waaraan naast de allerbeste Nedeiiandsche vereenigingen en keurcorpsen een tweetal Italiaansche clubs (met klassi kaal focstelturnen) deelnemen. Even belang rijk is het avondfeest in „het Kasteel" met optreden van den Rotterdamschen Turnbond (o.a. mot een fakkelspel). en van prijswin nende vereenigingen. Voorts wordt dan mas saal vendelzwaaien gedemonstreerd en zal worden vertoond (door Kracht en Vlugheid te Amsterdam) een spreek-, dans- en bewe gingsspel. Een bal in het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen zal den Zaterdag be sluiten. Vanwege de groote deelneming aan gym nastiek- en handbalwedstrijden wordt Zon dagmorgen reeds om 7 uur begonnen, 's Mid dags vindt in het Sparta-Stadion met ruim 100 vereenigingen een gymnastiek-uitvoerlng plaats, waarvoor op het programma staan o.a. optreden van prijswinnende en buiten- landsche vereenigingen, verschillende num mers vrije oefeningen, de beslissing voor den estafette-loop. en menuet. Daarna wordt door Rotterdam met 4000 man een optocht gehou den. Deze stoet zal door zeven muziekkorpsen worden begeleid, en de optocht wordt opge luisterd door een groot aantal praalwagens. 's Avonds vindt In de Nenijto-hal. een uiterst belangrijke gebeurtenis plaats: de gymnasti.ekwedstrij d voor heeren tusschen België, Engeland en Nederland. Naast be proefde krachten als Reijnaert en Gibens werden in de Belgische ploeg opgenomen de nieuwelingen Borixwitz en Boddaert, die on getwijfeld van mindere kracht zijn dan beide eerstgenoemden. De Engelschen waren bij de Olympische Spelen in Amsterdam hekken sluiter. maar hun ploeg is nu voor ruim de helft van andere samenstelling, zoodat een verrassing mogelijk Is. De Nederlandsche ploeg mag sterk worden geacht, en 't zou ons zelfs niet verwonderen, als deze de overwin ning behaalde. Maandagmorgen worden de gymnastiek- wedstrijden voortgezet, de handbal-beslissin gen verwedstrijd, en de zwemwedstrijden (estafettes en schoonspringen) gehouden. Te gelijk vindt de handbalwedstrijd tusschen Amsterdam en Groningen plaats. 's Middags komt het groote slot: de 25e Bonds-uitvoering K.N.G.V. in het Sparta- Stadion. Hoogtepunten daarvan zullen zijn de vrije oefeningen, uitgevoerd door duizenden gymnasten tegelijk, voorts het keurturnen en een rhythmische bewegingsgroep. Voor den laatsten dag, Dinsdag zijn ver schillende uitstapjes georganiseerd. Vermeld dient nog, dat alle wedstrijden in ploegverband worden gehouden, waardoor alle persoonlijke prestaties versmelten tot een vereenigings-resultaat. Medewerking wordt van alle zijden onder vonden: de Nederlandsche Spoorwegen ver voeren de deelnemers tegen een nog veel lager tarief dan geldend voor gezelschaps- reizen: de groote massa's turnsters en tur ners worden kosteloos ondergebracht in groe pen heerenhuizen van de N.V. Unilever: de K.L.M. verleent aan de deelnemers groote korting op de prijzen voor een rondvlucht, en de Rotterdamsche Diergaarde op den toe gangsprijs. Zoo kan 't niet anders, of met die leiding en medewerking van officials en particulie- ven. met die massa-inschrijving, hoeda- nigheids-peil en veelzijdigheid van de deelne mers, en met die internationale belang stelling moet deze sportgebeurtenis, die voor Nederland alleen overtroffen wordt door de O. S. '28, in alle opzichten slagen. POSTDUIVEN. „DE POSTDUIF". Bovengenoemde vereenlging hield een wedvlucht met oude duiven van Compiègne 1 (350 K.M.) De prijzen werden behaald als volgt: C. Zwollo 1 3 5 6; C. v. Leuven 2 9; J. Heintjes 4; W. v. d. Eijkhoff 7; J. J. Lasschuit 8 11; S. v. Gennep 10; L. v. Berkel 12. DE LUCHTGIDS Wedvlucht van Compiègne (Fr.) Eerst ge toonde om 2 u. 38 m. n., laatst getoonde om 4 u. 13 m. n. W. H. Spoor 1 7 8 11 13 14, H. Philippoo 2, L. V. Bragt 3 18, P- J. Verputten 4, G, K'ors 5 9 15 17 21, W. Steijl 6, L. Timmermans 10, A. J. Leurs 12, Joh. v. d. Pol 16 20 26, J. F. Harmsen 19, Ed. v. Bree 22 25. H. Bannink 23, J. W. v. d. Horst 24 27, J. Zwart 28. „H. A. K." De uitslagen van de wedvluchten zijn als volgt: Mons (België) 217 K.M. G- I-I. Stouten 1 7 8 11 12 13 20 21 35 37, N. Peetoom 2 3 4 19 24. C. Koning 5 6 8 27 36, J. Terhorst 10 16, J. II. 1-Iart 13, S. Heitla- ger 14 26, L. van Meurs 15 19, J. Pieke 17 22 30 31, J. J. Hart 23, H. J. Petter 25 39, II. van Alphen 28 34, C. van Meurs 32, H. Waasdorp 33, F. J. Koedijk 38. Compiègne (Frankrijk) 354 K.M. J. J. Hart 1 39, N. Peetoom 2 8 32 44. H. van Alphen 3 4 17 31. P. v. Andel 5 14 49, D. Joppe 6 25. C. Koning 7 12 16 33, G. H. Stouten 9 10 19 22 23 33 34 35 36 41. C. van Meurs 11 27 40 50, A. Terol 13, J. Pieke 15 20, W. van Kleef 18' 29, L- van Meurs 21 46. II. J. Petter 24 26 45, J. Terhorst 28 30 43, II. Waasdorp 37 48, P. Kaptijn 42, S. Heitlager 47. COLUMBA. Uitslag der wedvlucht Compiègne (354 K.Mj M. C. Fehres 1 11 15 17 20: L. Gim- brère 2 4 5 13 16; Th. Donckerwolcke 3 14; P. Boeree 6 19; C. Hoogedoorn 7 8; J. Flipsen 9 10 12 18. DE REISDUIF TE HAARLEM Uitslag der wedvlucht van Compiègne, af stand 354 K.M. J. Samson le 5e 23 28e prijs, H. Boogaard 2e, 21e prijs, P. Kroon 3e 22e 29e 34e prijs. R. P. Balm 4e prijs, H. J. Handgraaf 6e 15e 19e 25e prijs, C. van 't Enden 7e prijs J. J. de Bie 8e 9e 10e 13e 14e 17e prijs, H. Everts lie 24e prijs, P. de Wilde 12e 26e prijs, P. A. Blom maert 16e prijs, C. Alders 18e prijs, J, de Bie 20c 30e prijs, Th A. Heinsbergen 27e 32e prijs, J. Ph. Bakker 31e prijs. MOTORWIELRIJDEN GRASBAANWEDSTRIJDEN IN ALKMAAR. Men schrijft ons: Het leek een paar maanden geleden niet al te best met de grasbaanraces in Alkmaar. Slechts twee wedstrijddagen waren vastge steld, zulks in tegenstelling met andere jaren, waarin zeker drie tot vier wedstrijden gehouden werden. Doch na het succes met de Paaschraces bleek, dat de animo bij het publiek nog steeds stijgende was. Alcmaria V.V.V. begon direct daarna met. pogingen, om alsnog een extra race te organiseeren. Het is gelukt! Het Is zelfs zoo goed gelukt, dat wij in Alkmaar op de beste grasbaan van Nederland een race krijgen, zooals er nog nimmer te voren een geweest is. Allereerst zijn er 24 nieuwelingen, een on gekend groot aantal! Dan 16 juniores en ten slotte ook 16 seniores, wat- beteekent. dat alle actieve senioren in Alkmaar den strijd tegen elkaar zullen voeren! Dat zal dus den eersten Pinksterdag, Zon dag 4 Juni, een enorme drukte worden op de motor-grasbaanVan heinde en verre komen de renners, uit alle provincies komen de toe schouwers. Voor den geregclden toeschouwer is het niet noodig. om namen van renners te noe men. Voor de anderen volgt hier een kleine opsonxming: in de nieuwelingenklasse zullen o.m. starten Zijp, Krommenie; Dupont, Alk maar; Roos. Hoorn: Vink, Maasland: Merkel- bach, Buitenveldert; Hamers, Heerlen; Stolte, Delft; Staais. Eindhoven; Raams, Dordrecht; Nottelman, St. Maarten; enz. enz. Totaal 24 renners. In de seniorenklasse Bosman, J. de Ridder, G. de Ridder, v. d. Berg, Moeke, Kuy- per. Breeman. Al, Oosterbaan. v. Dijk. Rijk, Schot. v. d. Pluym, v. Wingerden. Hartman, Rehorst. Het zijn renners, die hard zullen strijden voor de prijzen. En bijna zouden wij durven zeggen: in Alkmaar wordt den eersten Pinksterdag het kampioenschap op de gras- baan verreden! De wedstrijden beginnen precies half twee. Op het terrein zijn luidsprekers opgesteld. HENGELEN HAARLEMSCH VISCHCOLLEGE „DE GRUNDEL" 1923—1933. Men schrijft ons: Bovengenoemd vischcollege viert dit jaar zijn tweede lustrum. Het is van het begin af gevestigd in het clublokaal van den heer L. Scheidier aan het Spaarne 28. De vereeniging werd opgericht op 23 Maart 1923. De heer L. Duits is de eenige, die onaf gebroken bestuurslid is, nl. voorzitter. Aan zijn onvermoeid doorzetten is het in hoofd zaak te danken, dat het college staande is gebleven, want na een tijd van bloei maakte het een periode van inzinking door een ge volg van dezen Crisistijd. Hier volgen eenige bijzonderheden over „de Grundel". Bij het 2-jarig bestaan namen eenige leden het ini tiatief. om bij donateurs en kunstlievende leden aan te kloppen voor het aanschaffen van een vaandel, waarin zij uitstekend ge slaagd zijn, om dit op het 2-jarig feest aan te bieden. Ook is het college 10-jaar onafgebro ken lid van den Bond van Hengelsportlief- hebbers voor Haarlem en omstreken. Bij ver schillende wedstrijden van dezen Bond heeft „De Grundel" steeds vinnig van zich afgebe ten door het winnen van diverse bekers, kran sen, takken, enz. De club was steeds een ge zien tegenstandster. De vereeniging telt thans nog 16 werkende leden, van wie de hee ren L. Duits Chr. Duits en K. Papenburg de eenige leden zijn van de oprichting af. Bij het tweede lustrum is er alle reden tot tevredenheid: bestuur en leden kunnen trotsch zijn op hun vereeniging. Wij wen- schen het college „de Grundel" van harte geluk exx hopen dat de vereeniging voort durend moge groeien en bloeien. Rheumatische Pijnen verdwenen Verdraagt geen dag langer de on draaglijke pyh van gekwelde ge wrichten en geplaagde ledematen. U kunt verlichting vinden. Hier is een geneesmiddel, nauw keurig samengesteld door een be roemd Londensch specialist. BLAKES Nul RED PASTE verzachtte reeds de pijn van dui zenden Rheumatlek-Ujders. Het zal ook U helpen. Probeert het. Gaat vandaag nog naar Uw Apo theker of drogist en koopt 'n pot van F 1.20 Laat toch vooral de pijn niet voortduren (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN. NAT. ZWEMFEEST „DE WATERRATTEN" De Haarïemsche Zwem- en Poloclub „Di Waterratten" houdt op 2 Juli een Nationaal Zwemfeest in de nieuwe inrichting aan de Houtvaart. Het programma bevat o.a. 10D M. vrije slag dames; 5x50 M. vrije slag estafette dames en heeren; 3x50 M. wisselslag' estafette dames en heeren tevens schoonspringen dames en heeren. Ook zullen eenige Haarïem sche kampioenschappen verwerkt worden. WILLY DEN OUDEN ZWEMT DE 100 M. VRIJE SLAG BINNEN WERELDRECORDTIJD Te Rotterdam heeft de R. D. Z. Woensdag avond in het Ooster Zwembad onderlinge wedstrijden gehouden. De belangstelling hier voor was zeer gróót;. Het belangrijkste nummer van het pro gramma was het verzwemmen van de 10 x 100 M. vrije slag estafette, tere vestiging van een nieuw Ned. record. De R. D. Z. kwam uit met de volgende zwemsters: Wilh. van Leeuwen, Maria Olsen, Annie den Ouden, Cornelia Sneep, G. Klap wijk, A. Hoogeweg, Th, Baumeister, A. Tim mermans, G. Brouwer en Willy den Ouden. De afstand werd gezommen in 12 min. 56 2/5 sec. Tot dusver bestond er voor deze esta fette nog geen Ned. record. .Het zal thans door de R. D. Z- ter homologeering aange vraagd worden. Willy den Ouden, die de laatste 100 Meter zwom, had daarvoor 1 min. 6 2/5 sec. noodig. Met dezen tijd bleef zij l '5 sec. beneden het wereldrecord van Helen Madison. Aangezien deze 100 Meter echter tijdens een estafette gezwommen werden, zal deze tijd niet als wereldrecord erkend kunnen worden. DE WEDSTRIJDEN IN HET NOORDER- BAD RECORDPOGING VAN DE ZWEM- VEREENIGING „HET IJ". Naar m enons van officieele zijde mede deelt zal de zwemvereeniging „Het IJ" op 2en Pinksterdag op de nationale zwemwedstrijden van den Haarlemschen Zwemkring in het Noorderbad te Zandvoort. met de zwemmers Ed van Es, T. Hazenllerg, J. v. Oostro'm' Soede en I-I. van Essen, een aanval doen op het Ne derlandsche record 4 x 200 M. vrije slag es tafette heeren. Dit record staat thans op naam van de Am sterdamsche Zwemclub 1870, in den tijd van 10 min. 28 sec. Men acht het lang niet uitgesloten, dat deze recordpoging zal gelukken, aangezien het wedstrijd bassin Noorderbad met zeewater is gevuld, wat aanmerkelijk lichter zwemt, dan in zoet water. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB". Hieronder publiceeren wij den eindstand van den wedstrijd om het hoofdklasse club kampioenschap 1S32-1933 der „Haarïemsche Damclub". gesp.gcw.rem.verl. pnt. P. J. van Dartelen 13 11 2 0 24 J. W. van Dartelen 13 6 7 0 19 J. B. Sluiter Jr. 13 6 5 2 17 J. P. van Eijk 13 5 6 2 16 J. v. d. Giessen 13 6 3 4 15 J. van Looy 13 5 4 4 14 Joh. Fabel 13 4 4 5 12 rl. v. Lunenburg Jr. 13 4 4 5 12 H. G. Teunisse 13 4 4 5 12 A. de Jong 13 2 7 4 11 H. Greeuw 13 3 3 7 9 D. Kleen 13 2 4 7 8 J. Poppen 13 1 6 6 8 J. Balk 13 1 3 9 5 JAARVER GA DERING DISTRICTSBOND „NOORD-HOLLAND". Zaterdag 10 Juni zal in café „Suisse" te Beverwijk de vierde algemeene jaarvergade ring voor den districtsbond „Noord-Holland" worden gehouden. De agenda bevat o.a.: Jaarverslag' secreta ris: verslag penningmeester; verslag kascom- missie: benoeming kascommissie; ingekomen stukken: verslag afgevaardigde naar den N. D. B.: bespreking 5-jarig bestaan: eventueel pers. wedstrijder, of groepwedstrijden; be spreking competitie; voorstellen van vereeni gingen. Alle leden van bovengenoemden bond in 't bijzonder van Haarlem, IJmuiden, Beverwijk en omstreken worden opgewekt om deze be langrijke vergadering bij te wonen. PAARDENSPORT DE DERBY TE EPSOM. Hyperion wint. Uit Londen: De Derbyrace te Epsom werd Woensdag bijgewoond door' den Koning en de Koningin van Engeland. Voorts waren aanwezig de Prins van Wales, de Hertog en dé Hertogin "Vah 'Yörk, prins George eri aiëns gemalin, alsmede Lord Harewood. De race werd gewonnen door Hyperion van Lord Derby., met een voorsprong van vier lengten, in den recoi'd tijd van 154 seconden. Het paard stond 6/1 geboekt. Tweede werd King Salmon van Sir H. Cunliffe (7/1). 3 States man van V. Emmanuel (20/1). Aan het Alg. Hbld. ontleenen we nog het volgende: Na een mooien start nam Thrapstor. van Lord Derby de leiding gevolgd door Manitoba Coroada en Light Sussex Harinero en Lovers Walk sloten het peleton. Na eenigen tijd voegde Hyperion zich bij het leidend peleton, maar bleef tweede achter Thrapston. Even voor de finish zette Hype rion op en Tommy Weston joeg zijn paard als eerste door de finish. Zooals men weet was Hyperion favoriet. BILJARTEN NOBELSBEKER De Amsterdamsche Biljartclub „Sarphati", welke Dinsdagavond voor de nederlaagwed strijden tegen B.V. „D.E.S."' uitkwam, speelde in grootschen vorm en nam een voorspron; van niet minder dan 145 car. De uitslagen zijn: Sarphati D. E. S. KraanwinkelL. Vlug 200191 WijnschenkTuninga 15072 CitroenBottelier 109125 FassbenderJ. de Nijs 12583 SchmidtRoozen 100— Totaal 684 539 Vrijdagavond worden de wedstrijden voort gezet. OM DEN LOUW-BEKER Woensdagavond was het Excelsior bij de B.V. Haarlem bovengenoemden beker. De uitslag luidde: Excelsior 538 car.; vorigè B-V. Haarlem 581 car. vorige Totaal Excelsior 994 car.; B.V. car. Alzoo een winst voor B.V 114 car. Dinsdagavond a.s. komt het K. E. T. S. (Amsterdam) den den. 2e vijftal van op bezoek om stand 456 car. stand 527 car. Haarlem 1108 Haarlem van le vijftal van strijd aanbin- VOETBAL. VELOCITAS—VETERANEN IJMUIDEN-WEST IJmuiden-West de zomer voetbalploeg gaat naar het Be Qulck-stadion te Groningen. Zie daar de groote attractie vóór den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland Veio- citasStormvogels op 11 Juni HAARLEMSCH ELFTAL—WIEN S. C. Het bestuur van den Haarl. Voetbalbond is er in geslaagd om aan de Haarïemsche sport liefhebbers op Zaterdag 17 Juni a.s. weer iets buitengewoons te bieden. Op diexx dag zal na melijk een voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen een zoo sterk mogelijk Ilaarlemsch elftal en W. S. C. uit Weenen, één der sterk ste prof-clubs uit Oostenrijk. Een ieder, die zich den wedstrijd herinnert, dien het Haar- lemsch Elftal op 31 Augustus 1.1. te Heem stede speelde tegen het sterke Bocskai. zal ook dit treffen, dat om 7 uur op het E.D.O.- terrein plaats heeft, niet willen missen. •- Van 4 tot 6 uur is er een ontmoeting tus schen het II.V.B.-elftal en een elftal van spe lers, die in de Zaterdagmiddag-competitie van den H.V.B. uitkomen, terwijl tusschen deze twee wedstrijden", dus van 6—7 uur, een athletiek-demonstratie door leden van de H. A. V. „Haarlem" gehouden wordt. Bovendien heeft het bestuur van den H.V.B. dc toegangsprijzen voor leden van den H.V.B. tot de helft teruggebracht. Wij twijfelen dan ook niet. of het H.V.B.- bestuur zal zijn .initiatief met een vol veld beloond zien HAAGSCH ELFTRL—BOCSKAI Op het verlichte V. U. C. terrein werd Woensdagavond een wedstrijd gespeeld tus schen een Haagsch elftal en de Hongaarsche prof. club Bocskai. De Hongaren wonnen na een spannenden strijd met 32- POLITIEVVEDSTRIJDEN Op Dinsdag 30 Mei waren de Haarïem sche Politiemannen van de afdeeling Voet bal te gast bij hun collega's te Rotterdam. Het voetbal-elftal van bovengenoemde ver eeniging heeft Dinsdag te Rotterdam met succes aan de Serie wedstrijden deelgenomen welke waren georganiseerd door de Rotter damsche Politie Sport Vereeniging „Her mandad". Voor genoemde seriewedstrijd hadden zes politievereenigingen ingeschreven De uitslag van den eersten wedstrijd te gen Rotterdam I werd door de Haarlemmers gewonnen met 1—0. De tweede wedstrijd tegen Rotterdam n werd eveneens gewonnen door Haarlem met 53- Hierdoor kwam Haarlem in het bezit van den fraaien zilveren Wisselbeker (voor de eerste maal), welke beker was uitgeloofd door den Bond van Politiepersoneel in Ne derland. Tevens kwam Haarlem in bezit van haar eigen uitgeloofden prijs n.l. een zilvei'en lauwertak. Haarlem heeft dezen prijs uit sportief oog punt wederom voor den wedstrijd op 27 Juni de z.g. return-wedstrijd uitgeloofd. HONKBAL NEDERLANDSCHE HONKBALBOND. Het Programma voor Junïr 3 Juni: V.V.G.A. —Togo. A.M.V.J. II—Scalo. Quick—Ajax II. Ajax III—A.H.V.J. III. 5 Juni; Haarlem IAjax I. H. H. C. IA.M. V.J. I. II. H. C. n—V.V.G.A. II. 10 Juni: Blauw Wit I—Haarlem I, A. M. V. J. I—V.V.G.A. I. Togo—H. H. C. I, Aiax II—Scalo, V.V.G.A. n—Ajax III. A.M.V.J. II—H.H C. II 11 Juni: Seriewedstrüden om den Zilveren Bal van de H. C. Haarlem. 17 Juni: Aiax I—Z.R.C. I. A.M.V.J. II— Haarleon n, Scalo—Quick, V.V.G.A. H—H.H.C. II. 18 Juni: Haaxdem IBlauw Wit I, H. H. C. I—V.V.G.A. I. 24 Juni: Z.R.C. IBlauw Wit I. Ajax IIA. M. V. J. II. A.M.V.J. Ill—H H.C. II 25 Juni; Haarlem IIQuick. HAARL. HONKBAL-COMPETITIE. Het programma voor Juni 3 Juni: Gem. Lyceum BSwastika B. 10 Juni: Gem. Lycexxm AS. S. H„ E. D. O. BSwastika B. 17 Juni: Gem. Lyceum BH. I. L. O. Swasti ka BE. D. O. B. 18 Jxini: Swastika A—Gem. Lyceum A. 24 Juni; H. I. L. O.Gem. Lyceum B, 25 Juni: E. D. O. ASwastika A. (Adv. Ingez. Med.) HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR 2en PINKSTERDAG. Fi'oefelftal AProefelftal B. (Dames) Maandagmorgen 9 uur 15 heeft op het Ge meentelijk terrein aan den Vergierweg een belangrijke wedstx'ijd plaats tusschen twee proefelftallen ter vaststelling vaxx definitieve elftal dat den Kenhemer Turnkring zal ver tegenwoordigen op de voor wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. RAPIDITAS IRAPIDITAS II. (Heeren). Twee Rapiditas-teams zullen elkaar be strijden om 10 u. n.m. aan den Vergierdeweg. Hierna heeft de keuze plaats van het elftal dat Rapiditas op het Lijnden-tournooi van 11 Juni zal vertegenwoox'digexx. KORFBAL. PINKSTERTOURNOOI „BLAUW WIT". Men schrijft ons: Evenals het vorige jaar zal ook nu met de Pinksterdagen het groote Pinkstertournooi van de Amsterdamsche Korfbalvereeniging „Blauw Wit" op de terreinen van S.S.H. aan de Tuinderslaan nabij de Hoogovens worden gehouden. Aan dit toux'nooi zal door 70 twaalf tallen worden deelgenomen, welke zijn inge deeld in 15 afdeelingen. Wij willen de lezers opwekken eens eexi kijkje te gaan nemen bij dit mooie sportfes tijn. De belaxxgstelling voor de korfbalsport is in Beverwijk, IJmuiden en omgeving nog zeer gering: mogelijk zou het bijwonen van fx-aaie korfbalwedstrijden de belangstelling van velen voor dezen tak van sport wakker roepen. Wij vestigen hierbij nog de bijzondere aan dacht op de wedstrijden van de 7e afdeeling, welke op eersten Pinksterdag worden ge speeld. Hieraan zal worden deelgenomen door Deetos I (het vorige seizoen kampioen van Nedei'land), Blauw Wit I. dat dit jaar in de finale om t het landskampioenschap uitkomt. K. Z. I exi Volharding I. De wedstrijden be ginnen te 10.30 uur. Ook de vereeniging S.S.H. door wier bemid deling dit tournooi hier kan worden gehou den, neemt aan de seriewedstrijden deel. S. S. H. I speelt op len Pinksterdag tegen Blauw Wit IV, Zilvermeeuwen I en Groen'-Geel I, terwijl S.S.H. 2 op 2en Pinksterdag uitkomt tegen Blauw-Wit VI exx Hercules 3 en 4 -com binatie. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de secretaresse rnej. M. J. Bakker, Zeestraat 57, Beverwijk PROPAGANDA FILMAVOND VAN DE I. O- G. T. Dc Internationale Orde van Goede Tem pelieren, Hulp-Districts Loge ..Verceritf' van Zin" no. 2' Haarlem, hield Woensdagavond in het Gebouw St. Bavo een filmavond ter pro paganda van de Blauwe Week. die telkenjare van Hemelvaartsdag tot den Tweeden Pink sterdag wordt gehouden. De secretaris der orde. de heer J. Héintz- berger, opende de bijeenkomst, met de weer legging van het begrip als zou bestrijding van het alcoholgebruik ovex'bodig zijn, om dat het alcoholmisbruik reeds zooveel ver minderd, was. Er zijn echter nog zooveel ge vallen van alcohol-ellende, die niet aan' den dag komen, dat men onvermoeid móét- blij ven strijden. Vooral legde hij den nadruk op het gevaar van alcohol bij snelverkeer, en verklaarde dat zeker in zeven van de tien ge vallen, waarmee de rechter is gemoeid; al cohol ook schuldig is aan het ongeluk. Het zijn vooral de krachtige arbeidersor ganisaties geweest, die het alcohol-gebruik zoo zeer zijn tegengegaan. De arbeiders ver drinken' niet wat zij te veel hebben; zij ver drinken wat zij te kort hebben. Bij het al coholvraagstuk is dus een sterke arbeiders beweging onontbeerlijk. Het groot mannenkoor „Proza en Poezie" verleende muzikale medewex'king en voerde o.a. uitHaarlemsch Liedeke. Vertooxid'wer den een Zweedsche Tempelierenfilm, waarbij de heer J. C. Vex-meulen een inleidend woord sprak, en de Blauwe Weekfilm. die de slui tingsdemonstratie in Haarlem van het vorig jaar op het doek bracht. Ten slotte dient nog de declamatie van Mevr. Kerkhof-Pet ver meld te worden. ZANGCONOOURS Op het te Schiebroek gehouden concours behaalde het dubbel mannenkwartet- ,.Bel Canto", directeur P. Gex-mes, een len prijs met 372 punten in de hoogste der 2 afdee lingen. WELDADIGHEIDSCONCERT JOH. STEENMAN. Het batig saldo van het weldadigheidscon cert ten voordeeie van de centrale vacantie- kolonie's afd. Haarlem, door het Orkest van Joh. Steenman, bedraagt f 130. BOOTTOCHT. Op Maaxxdag 5 Juni (2den Pinksterdag) houdt het Anti-Fascistencomité in samen werking met het Anti-Oorlogscomité een boottocht naar Amsterdam alwaar dé bezoe kers zullen deelnemen aan de Anti-fascistèn- demonstratie. De boot vertrekt van de Kikkert aan' het Spaarne 's morgens 9 uur HET VOLKSCONCERT DER H.O.V. Albert van Dooxm die het Volksconcert van hedenavond dirigeert, zal in verschillende plaatsen van ons land verscheidene concerten leiden, waarin het Utrechtsch Stedelijk Or kest reeds exi met succes is voorgegaan. Ru Mulder, de in ons land reeds zeer be kende voordrachtskunstenaar, zal hierbij zijn medewerking verleenen door het voordragen van het Hexenlied van Max Schillings. Het werk wordt gesproken in de Holland- sche vertaling van den bekenden dichter Frangois Pauwels. die het geheel op muzikaal rïthme heeft geschreven. CRISISCOMITc N. l>5p

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10