DRAG HARLAN DE BURGEMEESTER VAN BE VERWIJK, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, heeft Woensdag afscheid genomen van zijn ge meente. Mr. A. Moens, voorzit ter van het uitvoerend comité, bij het aanbieden van het hulde blijk der burgerij. KRANTENAUTOMATEN zijn de nieuwste apparaten op de Londensche Stations ten gerieve van het reizend publiek» DE AANKOMST der ministers voor dc zitting der Tweede Kamer, waar dr. H. Colijn dc regecringsverklaring aflegde; links dr, H» Colijn en minister de Graeffrechts dc ministers Deckers, KalfE en Verschuur. BIJ HAAR BEZOEK aan een kinderziekenhuis te Bath, ontving de hertogin van York van een det patientjes een door hem zelf vervaardigde wieg ten geschenke als speelgoed voor het jongste prinsesje. DE INTERNATIONALE TENNISWEDSTRIJDEN ENGELAND- AUSTRALIË. Perry en Hughs in. actie tijdens het heerendubbelspel. MEVR. CHARLOTTE KöHLER, de bekende Ncdcrlandschc actrice, is Woens dag met dc „Marnix van St- Aldegonde" van Amsterdam naar Batavia vertrokken voor haar voordrachttournéc door Ncd. indic. Het afscheid aan boord. MET HET LOSSEN van de eerste schuiten zand voor de demping van het Rokin te Amsterdam is een aanvang gemaakt. BIRTHSTONE, gereden door Sïrrett, won de eerste race, welke dc groote derby van Epsom deze week voorafging. FEUILLETON door CILARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 19) Den volgenden morgen kwam Linton bij Harlan om orders en een poosje later ver trok het heel personeel, voorafgegaan door Stroud en gevolgd door den keukenwagen in zuidelijke richting, naar een afgelegen ge deelte van de ranch. Alleen Linton en Harlan blijven bij het woonhuis. Zoodra de troep uit het gezicht was ver dwenen, stape Harlan op Linton af. „Ga jij zelf niet mee. Red? Ik dacht, dat een nieuwe voorman geen moment zou verzuimen om zijn gezag te laten gelden". Linton was bleek, maar hij keek den ander strak aan. „Hoor eens hier, Harlan", antwoordde hij rustig, „ik ken jou al lang en ik weet dat je een stuk beter bent dan wat de menschen over het algemeen van je vertellen. Maar ik moet van een paar dingen wat meer weten. Ik heb op me genomen, een beetje op het meisje te passen. Er gebeuren hier dingen, die niet door den beugel kunnen. Toen Mor gan zelf nog leefde, hielden de anderen zich wat in, maar hij is weg en zij staat er alleen voor. Nou zul je misschien nijdig worden en *n poging doen om me uit den weg te ruimen. Toch zal ik het je zeggen, al heb ik tegenover jou geen schijn van kans. Je weet drommels goed. dat meer dan de helft van de kerel die ik onder me heb. behooren tot de bende van Deveny. Het zijn dieven en moordenaars." „Wou je liever een ander baantje zoeken, fted?" vroeg Harlan kalmeerend. „Ik blijf tot het end. Maar ik moet weten, waar jij staat. Wat ben je van plan met Barbara Morgan?" Harlan begon te lachen. „Die vraag heb ik beantwoord, toen ik jou aanstelde als voorman, Red. Maar ik heb me vergist ik had iemand moet benoemen, die zijn hersens gebruikt". Linton bloosde en keek den ander door dringend aan. „Beteekent dat, dat je Barbera een eerlijke kans zult geven", vroeg hij. „Een verstandig man zou het vlugger ge snapt hebben", klonk het spottende antwoord. Ongeloovigheid om hetgeen hij hoorde kwam tot uitdrukking in Linton's oogen, maar Harlan's rustige wijze van doen deden hem begrijpen. Vervloekt! Je meent het! Je bedoeling is eerlijk. Het was waar, wat je zei over Lane Morgan, die jou bedrijfsleider maakte. Ik weet, dat Dolver, Laskar en een kerel, dien zij den „chef" noemen, Morgan van maakten, want Straud praatte er over met anderen. Je hebt afgerekend met Dolver en Laskar en maakte het Deveny onmogelijk er tusschen uit te gaan met Barbara Morgan. Maar k dacht, dat je Barbara zelf wilde hebben en ik was niet van plan, dat zoo maar te dulden". Harlan glimlachte. „Het loopt wel eens anders ,dan een mensch zich voorstelt, Red. Ik kwam naar Lamo om Dolver en zijn medeplichtigen te zoeken in verband met den moord op Davy Langan. Bij Sentinel Rock kreeg ik Dolver te pakken en ik hoopte nummer twee te vinden in de bende van Deveny. Maar die ontmoe ting met Morgan heeft mijn plannen gewij zigd. Ik stel mijn eigen zaakjes uit tot Bar bara Morgan geen last meer heeft van Deve ny en dat zoodje". Linton's oogen glinsterden: hij kwam zoo dicht bij Harlan staan, dat zijn lichaam dezen aanraakte. Toen, merkend Harlan's vriendelijken oogopslag een duidelijk tee- ken, dat zijn ontroering Harlan niet onteine drukte Linton den ander de hand. „Je geheimzinnigheid had me bijna tot gekke dingen gebracht", zeide hij. „Ik heb het er nu eenmaal op gezet, dat het meisje een eerlijke kans zal krijgen al moet de hel er om losbreken. Toen jij mij voorman maakte, wist ik niet, waar ik aan toe was. Nou hebben wij elkaar geschoten. Ik zal je helpen om de partij te blazen. En zoolang ijsbergen de hel niet uitdooven, ben ik je man!" HOOFDSTUK XIV. SCHADUWEN Het verlangen om weer te rijden in den koesterenden zonneschijn vormde een dei- eerste aanwijzingen, dat Barbara herstelde van den schok .welke de dood van haar vader voor haar was geweest. Sedert een paar da gen had zij haar kamer alleen verlaten om voor het eten te zorgen. Het overige deel van den dag zat zij voor het venster te tobben over het groote verdriet. Maar nu was zij wakker geworden, opge wekter en met nieuwe plannen. De meening, dat zij het zoo niet langer kon dulden, vatte bij haar post. Harlan's aanmatiging wekte haar woede. Hij was naar Rancho Seco gekomen met de boodschap dat Morgan hem gedwongen had te beloven „het zaakje op te knappen". Zij was van plan, hem weg te zenden en zelf de leiding op zich te nemen. Dit besluit stond bij haar vast, toen zij had ontbeten, maar zoodra zij buiten kwam in den klaren dag, bekroop haar een gevoel van besluiteloosheid. In elk geval had ^Harlan geholpen de eerste moeilijkheden na Morgan's dood te overwinnen. Zijn aanwezigheid op de ranch gaf haar 'een gevoel van rust; ze wist zich even goed beschermd als in den tijd toen haar vader nog leefde. Maar zijn houding, alsof hii het volste recht had. te handelen. zooals hij deed, ontstemde haar, al wist zij, geen onheil zou dreigen, zoolang hij in de omgeving vertoefde. Ze wist niet, wat ze moest doen en beet zich verdrietig op de lippen. Even later bloos den haar wangen, toen ze merkte, hoe zij zich overgaf aan een onbegrijpelijk gevoel toe ze zich bewust werd, dat het haar zou spijten als Harlan voor goed wegging. Zij liep naar de weide, ving haar ponny, zadelde die en reed heen, in westelijke richting. Nog geen halven mijl had zij afgelegd, toen ze snelle hoefslagen achter zich hoorde. Omkijkend zag ze Fantoom naderen. Harlan zat- op zijn gemak in het zadel een sigaret te rooken. Haar polsen klopten onstuimig, maar ze reed door alsof zij den ruiter nog niet had gezien. Maar nog voor ze een halven mijl had af gelegd, verstierf de kleur van haar wangen; heftig verontwaardigd hield zij Billy in en wachtte. Klaarblijkelijk zich van niets bewust, na derde Harlan. Het zwarte paard minderde zijn snelheid noch veranderde Harlan van houding. Ruiter en paard schenen zoo vast besloten dat niets hun plannen kon verande ren. En in weerwil van haar verontwaardi ging voelde Barbara bewondering. Maar dreigend flitsten haar oogen, toen Harlan op enkele schreden afstand, zijn paard inhield. Zijn houding was eerbiedig, maar zij zag het duiveltje van den spot in zijn oogen en dit prikkelde haar tot verzet. Want zij voelde, dat hij haar opzettelijk was gevolgd, dat hij wist, hoe boos zij er om zou zijn. Maar ook voelde zij, dat hij zich van haar ontstemming niets zou aantrekken. „Wat is er?" vroeg zij uit de hoogte. „Goeden morgen, juffrouw Barbara". Hij boog en nam zijn breedgerande hoed af, naar zij dacht met een ironische beweging. „Moest u mij over iets spreken", ging zij voort, zoo hautain moeelij k.. Ze verzekerde zichzelf, dat zij hem haatte, als hij haar zoo aankeek. Zij begreep niet, waarom zij zijn nabijheid nog langer duldde. „Ik geloof niet, dat we zaken hebben te behandelen, 't Is een mooie ochtend om uit rijden te gaan, vindt u niet?" „Om alleen te rijden!" gaf zij veelbeteeke- nend ten antwoord. „Ik rijd veel liever in gezelschap", be weerde hij rustig. „Bent u soms van plan met mij te gaan rijden?" vroeg zij woedend. „U raadt het precies, juffrouw Barbara". ..Dat duld ik niet", verklaarde zij. ttrillend van verontwaardiging. U hebt voortdurend uw macht misbruikt. U gedraagt zich op Rancho Seco of dc Ranch uw eigendom is, maar u zult niet met mij meerijden; ik wil het niet!" Als zij gestaan had. zou zij met den voet op den grond hebben gestampt, zoo heftig was haar verontwoordiging. En de uitdrukking van woede in haar oogen zou de meeste mannen hebben ontmoedigd. Doch Harlan niet. Zijn oogleden knipperden, wat emotie zou kunnen beteekenen; en zijn oogen zij merkte het, al had zij hem kunnen vermoor den om zijn krankzinnigmakende manier van volhouden waren blauw omrand met zware wimpers, gebleekt door zon en zand. Zij bestudeerde heb, hoewel ze hem haatte om de verborgen kracht, die zij voelde in zijn optreden. En al dacht zij onaangenaam over hem, toch merkte zij. dat ze zich een nieuwen indruk van hem schiep, van zijn karakter, zijn uiterlijk en de motieven, die hem tot handelen drongen. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13