1 HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 8 JUNI 1933 IN EN OM DE ZWEMINRICHTING HOUTVAART De heer A. J. Meyerïnk schrijft ons: Als belangstellende in het werken der Haar- lemsche Reddingsbrigade gingen we de oefe ningen eens bijwonen en het trof ons dat zooveel leden, dames en heeren, met groote animo aan het oefenen waren. Onder leiding van 2 dames instructrices en 6 heeren instructeurs, was een 8 tal groepen ijverig in de weer het zwemmend redden te beoefenen en óók te onderhouden Wanneer op deze wijze wordt doorgeoefend, zal de brigade weer een goed aantal geoefende redsters en redders kunnen doen deelnemen aan de Bondsexamens. We merkten doelmatige, groote zinken ver gaarbakken op, voor papier en etensresten, in de zweminrichting aanwezig en ook ge plaatst vóór de abonnementsinrichting. Deze maatregel, het ingebruik stellen van deze ke tels, verdient toejuiching in verband met het rattengevaar. Maar wat ons óók trof, was, dat vóór en buiten de kostelooze inrichting een bende pa pier ronddwarrelde. We vroegen den heer van Leersum, opzich ter der inrichtingen, naar de oorzaak hier van. Baldadigheid, verregaande vernielzucht van de jeugd, zijn oorzaak dat die ketels niet geplaatst kunnen worden buiten de inrich ting waar geen toezicht door het personeel kan gehouden worden. We hoorden ontstellende staaltjes van de ergerlijkste baldadigheid. Inwerpen van rui ten. het in brand steken van de zonnezeilen, overwerpen van glas in de bassins enz. Hier is een taak voor ouders en onderwij zers te vervullen. Laten de ouders in de eer ste plaats hun kinderen inprenten de boter hampapieren ter plaatse in de bakken te werpen. Laten de onderwijzers wijzen op het gevaar van de ziekte van Weill, zoo ratten worden aangetrokken naar zweminrichtingen en dan.... laat een groepje goed willende werkloozen de handen uit de mouwen steken. Indien een paar van hen, bij toerbeurt, toe zicht houdt, met tact optreedt tegen veront reiniging en kattekwaad, dan zou door hen goed en nuttig werk verricht worden. Steun verdienen geeft moreele waarde. Verwijs nu niet naar de politie. Onze po litie heeft handen vol werk met het regelen van het verkeer, bewakingsdiensten enz. Komt, jonge mannen, de gemeenschap helpt u uwe lasten dragen, helpt gij de ge meenschap ook. 't Is ons aller belang hier- helpend op te treden. MAKELAARS VERGADEREN TE HAARLEM De algemeene jaarvergadering van den Nederlandschen Bond van Makelaars in vaste goederen, assurantiën en hypotheken zal op 23 en 24 Juni te Haarlem worden gehouden, bij Brinkmann, Groote Markt. De vergadering aanvankelijk vastgesteld op 16 en 17 Juni, is een week uitgesteld. Aan de orde is o-a. een bestuursverkiezing, en een voorstel van den heer G. D. v. d. Berg, over het uitwisselen van adressen door de. leden. Op den tweeden dag zullen des morgens twee lezingen gehouden worden, n.l. door mr. J. de Jongh, over het onderwerp „De wette lijke regeling der Makelaardij" en door den heer H. Meeusen over „Uitbreidingsplan en verdere bebouwingsregelenDes middags biedt de Haarlemsche afdeeling een autotocht aan. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN TAXI. Op den hoek van de Kloosterstraat en de President Steynstraat reden Dinsdagavond te half 12 een autobus van de stadslijn 2 en een taxi tegen elkaar op. De taxi was beschadigd en moest worden weggesleept. De taxi-passagier werd aan beide handen gewond. De politie onderzoekt, wie de schuld aan dit ongeluk heeft. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN „Janskamer", Jansstraat 38rd. Als "ieder, die op reis wil gaan Eén gulden ons zou geven, Dan brachten wij met al dat geld Wat zon in menig leven. Postgiro 212793. Telefoon 13235 of 15445 R.K. GEMENGDE ZANGVEREENIGING „ST.-GREGORIUS." Bovengenoemde vereeniging heeft Tweeden Pinksterdag op het concours te Rotterdam in de 4e afdeeling gemengde koren onder lei ding van haar dirigent den heer A. Bak. den lsten prijs veroverd. Een schitterend resul taat voor een vereeniging die pas ruim een half jaar bestaat, OPMERKINGEN VAN LEZERS. OVER VRACHTAUTO'S EN TIENCENTS TAXI'S. Een chauffeur zendt ons een uitvoerigen brief, waarin hij in de eerste plaats als zijn meening uitspreekt, dat er van overheidswege meer aandacht moet worden geschonkefi aan de zware vrachtauto's, die hoe langer hoe langer en zwaarder worden, zoodat zij zelfs 15 ton kunnen vervoeren. Dit geeft wel voor deel aan de vervoerende onderneming, maar heeft de volgende nadeelen: de chauffeur heeft geen voldoende controle op de achter zijde van den wagen en is bij bochten altijd in overtreding; de zware wagens vernielen den weg en de winkelétalages en zijn de schrik van de voetgangers en andere wegge bruikers. Volgens inzender moesten de vrachtauto's niet langer zijn dan 8 a 9 M niet meer dan 6 \>ielen hebben en niet zwaarder belast zijn dan 3 a 4 ton. Neemt de regeering geen maatregelen dan moeten de gemeenten vrachtauto's langer dan 9 M. en zwaarderen nuttigen last vervoerend dan 4000 K.g. maar verbieden. Over de 10-cents taxi's zegt inzender o.m., dat door dit nieuwe bedrijf werkloozen weer werk krijgen, maar nu moet het aantal van die goedkoope taxi's weer niet te groot wor den en voorloopig voor onze stad het getal 2iiO niet overschrijden. B. en W. zullen dus maatregelen moeten nemen, vooral omdat in zender vernomen heeft dat een groote maat schappij op dit gebied iets wil ondernemen, waardoor zij alle concurrentie zal „dood drukken". NED. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. ALG. LEDENVERGADERING DEPARTEMENT HAARLEM. Onder leiding van zijn voorzitter. Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. vergaderde Woens dagavond in café-restaurant Brinkmann het Departement Haarlem der Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel. Na de opening der bijeenkomst gaf de voor zitter onmiddellijk het woord aan Mr. A. J. Enschedé, die het een en ander wilde zeggen over Nedeiiandsch Fabrikaat. Spr. sprak als zijn oordeel uit, dat de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel zich niet, zooals zij gedaan heeft, moet bemoeien met de ac tie voor Nederlandsch fabrikaat. Het voeren van propaganda hiervoor moet. meende spr., worden overgelaten aan de Vereen. Neder landsch Fabrikaat. De actie voor Ned. fabri kaat is niet geheel juist: er worden artikelen aangeprezen die wel in ons land worden ver vaardigd, maar waarvan de grondstoffen maar voor 50 pet. Nederlandsch zijn. Spr. meende dat de actie voor Ned. Fabrikaat eenigszins een modegril is: in Frankrijk wordt propaganda gemaakt voor Fransch fa brikaat. En zoo gaat het ook in andere lan den. Mocht de Maatschappij voortgaan met propageeren laat men er dan tenminste bij zeggen: voor zooveel pet. Ned. fabrikaat. De heer Maas meende ook. dat de Maat schappij voorzichtig moet zijn in dezen. De heer Kruimel vond dat toch wel van Ned. Fabrikaat kan gesproken worden al zijn de grondstoffen niet geheel Nederlandsch. De Maatschappij heeft ook tot taak de volks welvaart te bevorderen. De voorzitter meende, dat niet van een „modegril" mag worden gesproken. Men vindt deze actie in alle landen en zij is niet te onderdrukken. Het leek opr. goed. dat de Maatschappij zich deze beweging blijft aan trekken. Maar tegen excessen moet worden opgekomen. Het zou goed zijn. dat deze quaestie nog eens degelijk door het Hoofd bestuur werd bestudeerd en dat werd nage gaan, of de actie voor Ned fabrikaat wel ge heel juist wordt toegepast, in verband ook met de positie van ons land als vrijhandels land. Besloten werd dat de afgevaardigden van het Dep. Haarlem de quaestie op de alge meene vergadering ter sprake zullen bren gen en zich daar tot het Hoofdbestuur zul len wenden met nog nader door het Departe- mentsbestuur te formuleeren vragen in den geest van het door Jhr. Teding van Berkhout gesprokene. Aan het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, Mr. A. J. R. Mauritz, ontlee- nen wij dat het melding maakt van een nieu wen ledenteruggang. In twee jaren is het aantal leden teruggeloopen van 195 op 149. Gehoopt wordt dat door de verlaging der contributie het aantal leden weer zal groeien. Er is een batig saldo van f 4818,72. De verkiezing van bestuursleden, noodig geworden wegens periodiek aftreden van de heeren Joan H. A. Kruimel en Mr. A. J. R. Mauritz, van wien de eerste zich niet her kiesbaar had gesteld, leverde als resultaat, dat de heer Mauritz bij acclamatie werd her kozen. Tot tweede bestuurslid werd even eens bij acclamatie gekozen Dr. Ir. J. J. Borren, Directeur N V. Gebrs. Stork en Co's Fabriek van Hijschinrichtingen. De voorzitter dankte den heer Kruimel voor wat hij als bestuurslid voor het Departement heeft gedaan. Besproken werd de agenda voor de 156e al gemeene vergadering der Maatschappij. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werden aangewezen de heeren Mr. A. J. Enschedé. C. J. H. Maas Czn. en G. J. Droste Jr. De afgevaardigden zullen op de algemeene vergadering nog eens de aandacht vestigen op de wenschelijkheid van opheffing der za kelijke belasting op het bedrijf, die zoo onge lijk drukt. ZOMERTENTOONSTELLING A.J.C. EN NATUURVRIENDEN. De Arbeiders Jeugd Centrale en de Natuur vrienden organiseeren een z.g. Zomerten- toonstelling. Deze wordt gehouden in het Jeugdhuis der A.J.C.Bakenessergracht 10, van Maandagavond 12 Juni tot en met Vrij dag 16 Juni. Een keur van planten en bloemen zal er te zien zijn. Landschappen worden natuur getrouw nagebootst. Alle dingen, die men op het oogenblik buiten kan opmerken, zullen er te zien zijn. Men wil de aandacht vestigen op het mooie in de natuur, dat iedereen kan zien, die oogen heeft om te zien. Zeer velen loopen nog met gesloten oogen langs de mooie natuurwonderen. Hen wil men de oogen openen. Het schoone moet ze aantrekken gaam GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Hagendoorn. Klein Heiligland 61, Armband Halderman. Rozenprieelstraat 27, autodop, Schaap, Kleine Houtstraat 71rd„ armband horloge, Klein, Pladellastraat 26, wiskunde- boek, Bur. v. Politie. Smedestr. 9. badpak met handdoek en stropdas: dameshandschoen, kluwen wol; Woelinga, Kruisweg 20. rijw.be- last.plaatje. Kaptein, Schagchelstraat 17rd., broche, Goorberg, Schagchelstraat 20, broche Huyer. Gen. de Wetstraat 51. voetbalbroek, v. Dobben, Raamvest 5a, badpak m. handdoek enz. Broekhof, Borneostraat 14, contributie boekje. Zorn, Schouwtjesplein 65rd.. ceintuur Terhorst, Semarangstraat 29, ceintuur, v. Leeuwen, Anjelierstraat 5. ceintuur. De Graaf Tugelastraat 18, ceintuur, v. Duffelen. Bal juwslaan 17. ceintuur. Moerkerk, Zonnebloem straat 52 14. das, Scheffer, Reitzstraat 27. kinderdrie wieler. Kennel. Ridderstraat 11. postduif, v. d. Spek, Zomerkade 63. das, Meijer, Bakker straat 31. doos met dameskousen, v. Baren, Olivierstraat 47 potloodetui. Veen. H. v. Al- phenstraat 28. 13 limonadefleschjes. v. Stra ten. Atjehstraat 4, handschoen, v. d. Ooster kamp. Kerkhofstraat 35, handschoen. Philip- po. Lindenstraat 12, halsketting. Harden- burg, Lootstraai 11. heerenhoed. De Haas. Spaanschevaartstraat 80. dameshandschoen Scheffer, Dorreboomstraat 13. hangertje. Den Braven, Brandtstraat 23. hond (herder). Van Strijn. Spaarndamscheweg 10. jas. Minde, Kleverlaan 132, jas, Beers, Kokstraat 13Brd„ knoop (goud). Vina. Brouwersstraat 15, muts Robin. Spaarnw'ouderstraat 118. muts, v Tig- gelen. Voorduinstraat 31, mantel. Martin, Delftstraat 26. manchetknoop, De Boer, Ver- gierdeweg 12, overall. SPORT EN SPEL (Zie ook elders In dit nummer.) ATHLETIEK. DE ATHLETIEK WEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". Voor de wedstrijden om de Engelsche kam pioenschappen bestaat hier te lande telken jare buitengewone belangstelling. Reeds vele malen werd er met succes door onze Hol- landsche jongens deelgenomen en ook dit jaar ligt het in de bedoeling een flinke ploeg uit te zenden. Het is zoo ongeveer traditie geworden, dat in Haarlem de selectie-wedstrijden voor deze uitzending naar, laat ons zeggen, de Euro- peesche kampioenschappen, want dat zijn de „A. A. A.-Championships" eigenlijk, worden gehouden, en zoo kunnen we dan Zondag wederom de bloem onzer athleten op het „Haarlem'-terrein aan den gang zien. Dat deze wedstrijden niet alleen de pu blieke belangstelling doch tevens die der athleten hebben, blijkt weer duidelijk uit de kwaliteit der inschrijvingen. Op 100 M. zijn het Chr. Berger. Jansen, Sehoonheim, de Waele Blik en v. Huystee van Haarlem, Benz e.a., die elkaar de zege zullen betwisten. Berger schijnt een goed seizoen begonnen te zijn, althans zijn tot heden ge maakte tijden van 10.6 en 10.7 spreken daar voor zeer en we zijn nieuwsgierig, of hij er eindelijk in slagen zal, het baanrecord om hals te brengen. De comingman Jansen, wel bekend op het Haarlem-terrein, zal hem daarbij wel opjagen, terwijl Blik een goede kans maakt voor Benz te eindigen. Op 1500 M. wil Dop van V. en L. revanche nemen voor de te Den Haag geleden neder laag op den Haarlemmer Brandenburg. Deze is echter dit seizoen in de conditie van zijn leven en zal het daarom wel met den Hage naar weten klaar te spelen. De hordennummers geven op den korten afstand de gebr. Kaan tegen den kort gele den uit Indië gekomen Amsterdammer Mes man Schultz, die door zijn verrichtingen in de Oost. reeds een grooten naam heeft. Wim Kaan is een der eerste candidaten voor afvaardiging. Laat ons hopen, dat hij zich Zondag van een plaats in de ploeg ver zekeren zal, want een Holandsche ploeg bij de Engelsche kampioenschappen mag ook dit jaar niet zonder een Haarlemmer zijn! Beintema, de man, die het vorig jaar op het Haarlem-terrein, op zoo keurige wijze het nummer 200 M. horden won en zelfs het re cord beduidend omlaag bracht, zal thans trachten dit kunststukje op 400 M. horden te herhalen. De recordhouder Wim Kaan gaf echter Zondag 1.1. blijk, een zeer behoorlijke 400 M. te kunnen loopen en waar zijn hor den -techniek het verre wint van den Utrech tenaar moeten we het ook hier op den Haar lemmer houden. Een der interessantste nummers zal zeer zeker het nummer 800 M. worden. Nog nim mer werd een inschrijving zooals nu ontvan gen. Alle deelnemers zijn vrijwel gelijkwaar dig en ons aan een voorspelling wagen kun nen we niet. Wel hebben de Haarlemmers J. v. d. Booren, Sassen en Scherpenhuyzen, ieder afzonderlijk goede kansen. De namen der andere deelnemers zijn: Geurts V. en L.. Haver P. P., Bolten Zwervers, Heymans A. A. C. en Oostermeyer A. V. 1923. Bij de field-events" zien we op hink-stap- sprong Wim Peters, die zooals bekend in Los Angeles de vijfde plaats bezette. Dezelfde deelnemer zal het bij verspringen tevens op nemen tegen Boot en de Boer, twee oude be kenden van ruim 7 M. Bij het speerwerpen zien we den Haarlemmer Visser, bij het dis cuswerpen den Hagenaar de Bruyn en bij polshoog v. Oorschot. De 4 maal 100 M. estafette, vermoedelijk het slotnummer is daardoor belangrijk, om dat de ploegen van Haarlem. V. en L. en A V. 1923 elkaar dit jaar voor het eerst ontmoe ten. De Amsterdamsche ploeg met de ex- Haarlemmers Benz en Berger, heeft hier de meeste kans. Alles bij alles dus een programma, hetwelk een gang naar het Haarlem-terrein Zondag, dubbel en dwars waard is. NURMI LIEP EN WON. HELSTNGFOR5: Nurmi won de 5000 M. in 15 min. 5.2 sec. 2. Salminen tijd 15 min. 5.4 sec. 3. Toivonen 15 min. 7.2 sec. Het was de eerste maal in dit jaar dat Nurmi aan atletiekwedstrijden deelnam. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS CUP. Te Praag werden de eerste wedstrijden tusschen Tsjecho-Slowakije en Griekenland in de 3e ronde om den Davis Cup ge speeld. Siba (Tsjechoslovakije) sloeg Nicolaides (Griekenland) 6—3, 3—6. 6—2, 6—1. R. Menze! (Tsjechoslovakije) sloeg Stalios 'Griekenland) 62, 64. 97. Stand 20 voor Tsjechoslovakije. INTERNATIONALE TENNISWEDSTRIJDEN. Op het tennispark Klarenbeek te Arnhem zijn Woensdag de interacademiale tennis wedstrijden begonnen, georganiseerd door de Wageningsche Studenten-Term nisclub, welke wedstrijden 3 dagen duren. Aan de wedstrijden wordt deelgenomen door Amster dam,. Delft, Groningen, Leiden, Utrecht en Wageningen. Elk team speelde een halve competitie van 3 heeren enkelspelen en twee heeren dubbels. Na den tweeden dag bedroeg het aantal winstpartijen voor Amsterdam 11 winst partijen, Delft 10 winstpartijen. GToningen 4 winstpartijen, Leiden 7 winstpartijen. lUtrecht J0 winstpartijen, Wageningen 9 winstpartijen. WANDELSPORT. NIEUWE WANDELSPORTVEREENIGING Te dezer stede is opgericht een afdeeling Haarlem van de Amsterdamsche Wandelsport vereeniging ,,'t IJ". Secretaris is de heer J H. Fran2. HONKBAL HAARLEM I—AJ.AX I Van dezen wedstrijd werden Woensdagavond slechts vier innings gespeeld. In de vijfde overkwam den Ajax-aanvoerder een licht ongeval. Op voorstel van Haarlem werd beslo ten over veertien dagen den wedstrijd op nieuw te spelen. VOETBAL. SCHOOLVOETBAL. School 34 (Haarlem)H.B.S. (Veisen) 35. Het elftal van de Rijks H.B.S., dat op zoo'n kranige wijze beslag had weten te leggen op het schoolvoetbalkampioenschap in het rayon IJmuiden trok gistermiddag naar het V.V.H.- terrein te Oud-Schoten, teneinde daar de Haarlemsche schoolvoetbal-kampioenen te ontmoeten. De ploeg telde één invaller, waar door het elftal eenige wijziging had onder gaan. Gesteund door den wind was de H.B.S. di rect in den aanval en kreeg de Haarlemsche verdediging het zwaar te verantwoorden. Hoewel zij zich met den doel man en den linksback aan het hoofd dapper weerde, kon zij niet verhinderen, dat kort voor rust de H.B.S. reeds een 40 voor sprong had. Nog vóór „de thee" echter miste de Velser doelman een schot van den Haar- lemschen midvoor leeiyk. zoodat met 14 gedraaid werd. Ondanks den tegenwind vergrootte de Velser midvoor al spoedig na de hervatting den voorsprong (1—5). Toen kwamen de Haarlemmers echter steeds meer opzetten. De beide Velser backs, alsmede de rechtshalf weerden zich echter uitstekend. De spil was echter minder dan we hem in IJmuiden za gen. Met een ver. houdbaar schot werd de stand op 52 gebracht. In de laatste seconde kreeg School 34 nog een penalty te nemen, welke onberispelijk werd benut, zoodat met 35 het einde kwam. Tusschen de IJmuider en Haarlemsche kampioenen is nu driemaal het kampioen schap verspeeld. Het was thans de eerste maal. dat de Noordelijke vertegenwoordigers het kampioenschap in de wacht sleepten. HANDBAL. PROGRAMMA VAN RAPID1TAS Rapiditas ISim son I (Amsterdam. Dames. Zondagochtend terrein Vergierdeweg. Rapiditas IIConcordia, Zondagochtend, ter rein Vergierdeweg. LIJNDENTOURNOOI Heeren. Zondag vinden er bekerwedstrijden plaats op het Lijndenveld, ter gelegenheid van de feestelijke opening van het nieuwe Lijnden clubhuis. O Morgens zal een wedstrijd gespeeld worden tusschen Rapiditas nLijnden H. 's Middags eee wedstrijd tusschen Rapiditas ILijnden I WATERPOLO. IL P. C. Ill—D.W.R. II (2—2). Onder leiding van den heer W. A. Coerengel speelden bovengenoemde clubs den eersten competitiewedstrijd. De zeventallen stellen zich als volgt op. H. P. C.: W. Schutter. B. v. Wijk, S. Bley, S. Eldering. J. Stuifmeel, A. Heerkens Thijssen, I. C. Collet D. W. R.: P. Fortgens, F. Veenstra, J. Seubring, K. Witters, P. de Zeeuw, R. Knol, A. C. de Bruyn. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op, doch dan komen de H.P.C.'ers sterker opzetten. Als binnen de twee-meterlijn een der D.W.R - spelers een fout begaat, moet hij het water verlaten. De toegestane strafworp wordt door S. Bley in een doelpunt omgezet. (10). De D.W.R .-spelers komen er nu beter in en Fortgens doelpunt tweemaal (1—2). Na rust is H.P.C. het eerst aan het woord. Uit een vrije worp slaat Heerkens Thijssen ineens keurig door, buiten bereik van de Bruyn. (22). Hiermee komt het einde. POSTDUIVEN. DE LUCHTGIDS Wedvlucht van St. Denis (Frankrijk). Eerst getoonde om 1 uur 17 min. Laatst getoonde duif om 2 uur 34 min. Ed, V. Bree 1 9; G. Kors 2 8 20. Th. Cornet 3; Joh. v. Pol 4; L. van Bragt 5 11 14; L. Tim mermans 6 16; W. stei.il 7 17 24. J. v. d. Klugt 10 15; W. Spoor 12 13 21 22 23; H. Bannink 18 J. Zwart 19. DAMMEN. DAMKAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM Huldiging en simultaanseance van den kampioen. De huldiging van den nieuwen Haarlem- schen kampioen, meester P. J. van Dartelen, zal plaats vinden op Maandagavond 26 Juni in hotel ,,'t Hof van Holland" te Haarlem. Dien avond zullen tevens de prijzen, welke in de Haarlemsche kampioenswedstrijden werden behaald, worden uitgereikt. Ter gelegenheid hiervan zal door den Haarlemschen kampioen eene simultaan- séance worden gegeven voor dc leden dor Haarlemsche damverocnigingen, alsmede voor niet-leden van clubs. HAARL. DAMKAMPIOENSCHAPPEN Hieronder publiceeren wij den stand van den herkamp om het derde klasse damkam pioenschap van Haarlem. Deze luidt als volgt: Nr. Spelers gesp.gew.rem.tcrl.pt. 1. Ph. G. Amelung Jr. 3 2 10 5 2. G. Elzing Jr. 3 1113 3. H. G. J. Andriessen 4 0 2 2 2 In totaal spelen de deelnemers aan dezen herkamp drie partyen tegen elkander. FINANCIEELE BERICHTEN DE ZWEEDSCHE LUCIFERS MAATSCHAPPIJ IN 1932. STOCKHOLM. 7 Juni (V.D.) In het ver slag der Zweedsche Lucifer Maatschappij releveeren de commissarissen, die door de tweede algemeene vergadering, die op 29 November 1932 gehouden werd, werden benoemd de gebeurtenissen, die de maat schappij heeft meegemaakt, na den dood van Ivar Kreuger: het onderzoek naar do positie der onderneming, het moratorium, dat aan- vankeiyk voor den tijd van drie maanden, ingaande 1 Juni 1932 werd verleend en daar na tot ultimo November werd verlengd enz. Omtrent den gang van zaken wordt mede gedeeld. dat de bedryvighcid der maatschap- py ernstig geleden heeft van-dc crisis, tenge volge waarvan de verkoopen van de Zweed sche fabrieken zijn gedaald tot f 327.038 ca ses (v.j. 474.904 cases). Het is niet mogeiyk gebleken, zoo vervolgt het verslag, de boeken af te sluiten mot een zoodanige kennis van alle feiten om strikt te kunnen voldoen aan dc wetteiyke voorschrif ten. In verband met de reductie van het aan deelenkapitaal was het bestuur gemachtigd de bedragen af te schryven. die de situatie noodig zou maken. De winst- en verliesreke ning geeft een verlies te zien van Kr. 522.791,359.64 waarvan in mindering komt het onverdeeld saldo der winst- en verlies rekening 1931 ad. kr 10.785.740.14. zoodat hot verlies per saldo bedraagt Kr. 512.005.61°.50. Het bestuur stelt voor dit verlies te dekken uit het door de kapitaal-reductie tot Kr. 515.000.000 verhoogde reservefonds, waardoor dit tot Kr. 2.994.380.50 vermindert. 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst Trekking van Donderdag 8 Juni 1933 Hoogc Prijzen 1.000.— 3207 3385 16092 400.— 1474 2138 7672 14331 17498 19295 19315 200.— 641 2681 7094 9852 19122 100.— 1412 1604 1734 8699 13189 13521 15042 16006 17684 20146 20787 Prijzen 591 1269 1810 2257 2717 3184 3884 4272 5060 5612 6148 6437 6945 7646 S445 9172 9832 30 120 148 241 682 1319 1854 2277 2720 3274 3947 4404 5092 5664 6171 6538 6974 7720 8465 9328 1019 1549 1905 2302 3958 4469 5209 5766 6182 6609 7037 7928 8549 9583 1051 1099 1641 1689 1929 2027 2404 2473 2790 2936 3348 3460 4010 406G 4502 5213 5799 62li.'i 6818 4597 5315 5825 6314 6823 7061 7948 8820 9710 258 1100 1753 2059 2589 2964 3471 4099 4708 5328 5836 6376 6848 7374 7987 8835 378 1114 1760 2078 2612 2996 3625 4143 412 1209 1795 2097 2655 306f 3853 4154 5035 5490 5545 5989 6038 6378 6383 6925 6938 7512 7545 8664 8820 8835 9112 9131 9668 9710 9712 9713 9777 9965 10087 10137 10172 10179 10197 10233 10258 10438 10475 10487 10511 10634 10696 10764 10837 10934 10945 11064 11126 11151 11263 11350 11415 11445 11580 11582 11585 11606 11766 11886 11980 11999 12024 12211 12223 12356 12386 12517 12585 12590 12676 12695 12705 12706 12770 13014 13050 13068 13263 13300 13329 13334 13487 13616 13657 13702 13735 13873 13933 13966 14007 14184 14193 14236 14263 14348 14396 14402 14633 14634 11743 15036 15199 15319 15452 15597 15687 15740 15745 15842 15880 15906 16000 16078 16106 16124 16154 16308 16572 16744 16857 16972 16986 16987 17080 17088 17108 17111 17191 17275 17292 17503 17541 17549 17665 17716 17744 17824 17837 17867 17941 18413 18512 18550 18590 18621 18638 18674 18959 19053 19068 19098 19336 19354 19414 19194 19507 19527 19637 19735 19884 19887 19965 20080 20161 20195 20255 20312 20430 20493 20612 20738 50747 20821 Nieten 90 118 126 133 134 186 187 253 271 293 319 357 377 458 502 521 549 586 593 607 648 656 665 683 684 715 770 978 984 1050 1057 1079 1145 1188 1240 1273 1345 1361 1422 1430 1436 1468 1475 1477 1511 1526 1546 1573 1611 1653 1694 1707 1745 1759 1761 1774 1792 1794 1811 1847 1872 1900 1913 1914 1933 1939 1982 1996 2086 2113 2211 2243 2381 2391 2447 2494 2519 2540 2601 2625 2642 2654 2694 2695 2751 2800 2802 2820 2833 2846 2875 2879 2969 3008 3025 3040 3045 3048 3089 3096 3147 3157 3163 3273 3307 3314 3322 3329 3336 3337 3353 3375 3382 3389 3402 3433 3499 3610 3614 3620 3673 3723 3753 3799 3822 3849 3906 3915 3921 3929 3989 4009 4118 4128 4183 4190 4233 4239 4246 4254 4260 4303 4319 4344 4383 4399 4406 4446 4516 4566 4637 4660 4709 4739 4769 4783 4786 4814 4965 4996 5031 5074 5173 5199 5217 5246 5274 5307 5353 5357 5393 5402 5514 5593 5610 5628 5674 5677 5678 5679 5734 5745 5762 5774 5775 5776 5780 5795 5804 5809 5816 5860 5862 5880 6054 6059 6061 6085 6102 6145 6168 6206 6324 6341 6342 6356 6431 6457 6470 6475 6491 6494 6500 6528 6561 6597 6652 6687 6688 6697 6699 6701 6773 6797 6801 6812 6829 6833 6840 6851 6889 6913 6915 6919 6927 6932 7012 7013 7042 7049 7066 7111 7119 7137 7143 7225 7268 7343 7349 7392 7394 7465 7558 7570 7574 7595 7600 7684 7712 7715 7733 7738 7770 7793 7816 7845 7875 7922 7974 8003 8091 8119 8179 8216 8263 8266 8281 8314 8335 8347 8379 8417 8424 8536 8556 8565 8597 8617 8706 8757 8784 8825 8876 8885 8891 8912 8915 8954 9040 9056 9123 9156 9244 9268 9285 9434 9448 9462 9491 9513 9567 9659 9756 9786 9802 9803 9808 9820 9829 9843 9846 9885 9952 9561 9974 10003 10018 10032 10043 10073 10094 10160 10169 10244 10249 10257 10276 10290 10306 10398 10416 10419 10427 10492 10552 10589 10662 10751 10785 10793 10800 10810 10832 10840 10908 10935 10950 11027 11032 11083 11089 11091 11092 11107 11128 11154 11198 11210 11220 11228 11328 11360 11413 11430 11442 11459 11477 11500 11511 11561 11593 11609 11635 11688 11733 11754 11781 11854 11857 11924 11962 12006 12027 12030 12119 121G8 12185 12192 12199 12209 12238 12276 12395 12397 12452 12540 12545 12564 12595 12598 12601 12641 12683 12691 12704 12707 12733 12782 12801 12809 12888 12893 12894 12896 12912 12961 12965 12970 13006 13031 13044 13047 13057 13079 13115 13123 13140 13155 13159 13227 13232 13241 13290 13346 13350 13385 13399 13423 13424 13434 13435 33454 13463 13467 13544 13552 13561 13576 13613 13643 13659 13768 13771 13791 13814 13817 13820 13846 13896 13898 13921 13953 13977 14061 14070 14086 14102 14110 14123 14173 14181 14201 1424L 14250 14273 14301 14317 14417 14424 14433 14434 14507 14516 14529 14550 14567 14656 14717 14755 14756 14807 14814 14815 14831 14864 14870 14885 14886 14915 14995 15025 15061 15066 15091 15094 15104 15107 15116 15218 15268 15324 15361 15594 15629 15638 15704 15794 15820 15856 15908 15924 15954 16005 16025 16026 16029 16032 16123 16178 16182 16229 16287 16306 16319 16331 16373 16392 16431 16439 16470 16560 16644 16667 16698 16731 16735 16750 16757 16759 16778 16803 16806 16911 16970 16984 17016 17064 17095 17110 17160 17183 17234 17314 17329 17344 17384 17477 17487 17493 17513 17516 17553 17567 17637 17715 17848 17865 17909 17984 18008 18034 18041 18045 18049 18056 18156 18204 18222 18266 18271 18279 1S315 18333 1835G 1840G 18449 18467 18473 18491 18502 1850G 18521 18568 18612 18641 18701 13807 18831 18883 18886 18958 18980 18994 19013 19022 19025 19037 19121 19125 19236 19242 19264 19300 19302 19357 19407 19436 19529 19605 19629 19631 19660 19665 19716 19733 19739 19743 19812 19862 19865 19879 19882 19891 19943 19982 19990 20032 20038 20077 20131 20148 20173 20231 2024G 20279 20301 20309 20319 20352 20392 20434 20442 2045G 20510 20538 20573 20598 20634 20638 20672 20751 20805 20806 20807 20820 20877 20887 20939 20943 20962 20973 20985 Verbetering 5de kl. 14de lijst: 17641 m. z. 17641 met 70.—

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7