De HoIIandia-roeiwedstrijden begonnen. - Zware brand te Tilburg. DRAG HARLAN DE LAATSTE HAND wordt gelegd aan het interieur van de groote TENGEVOLGE VAN DEN MIST (S Dmderdaomoraen bij strandpaal 5i te Wijk aan Zee de haring- vergaderzaal in het Geologisch Museum te Londen, waar Maandag a.s, dc Economische Wereldconferentie geopend wordt. logger Katwijk IV" gestrand. DOUGLAS FAIRBANKS vertoeft op het oogenblik met sijn zoon in Lon den. Dc filmacteur met Fairbanks Jr. aan den ochtendwandcl in de Engeliche hoofdstad. IN DE51 STADSSCHOUWBURG aan den Heuvel te Tiburg heeft een hevige brand gewoed, waarbij de groote hall en twee zolders met voorraden tapijten enz. in vlammen opgingen. Een der verwoeste zolders. DE ENORME MASSA'S ZAND in het Twente Rijnkanaal bij Eefde worden weggebaggerd, alvorens de schepen gelegenheid kunnen krij gen, van deze nieuwe verbinding gebruik te maken. OP SCHIPHOL hadden Donderdag proefvluchten plaats met het nieuwe type Fokker-vliegtuig „Zilver Meeuw", die door den constructeur, den heer A. Fokker, persoonlijk werden medegemaakt. DE JAARLIJKSCHE HOLLANDIA-ROE1WEDSTR1JDEN zijn Donderdag te Alphen a. d. Rijn aangevangen. Moment uit de races vierriemsgieken juniores B. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 25) Weer knipoogde hij tegen Haydon. Barbara kon een gevoel van teleurstelling niet onderdrukken. Zij had ditmaal Harlan's .heimelijken wenk opgevangen. Was dat nu de man, die een oogenblik geleden geweigerd had in contact te komen met Haydon? Waar om stond hij dan nu te glimlachen en te wenken alsof zij de beste vrienden waren? Bedrieger, zwakkeling of een dwaas wat was hij? Zij huiverde van afschuw en keerde Harlan den rug toe om Haydon, die naar het woonhuis liep, te volgen. Harlan bleef staan bij het hek.en oogde het tweetal na. Hij was tevreden, want hij had weer een tikje van den sluier opgelicht, welke het geheimzinnige gebeuren voor de buitenwereld verborg, Tusschen hem en Hay don hadden die gouden schakeltj es een band gelegd. HOOFDSTUK XVm. HARLAN RIJDT ALLEEN UIT In den loop van den ochtend, den vierden dag na Haydon's bezoek op de Rancho Seco warrelde een stofwolk op aan den noordwes telijken horizon. Harlan zag het. Hij stond reeds sinds het aanbreken van den dag, toen hij Fantoom had verzorgd op den uitkijk. Uit het woonhuis zag Barbara de stofwolk eveneens en zij snelde naar boven om voor een van de vensters uit de kijken naar het noorden. Met het gelaat gedrukt tegen de ruiten zag zij, hoe de wolk grooter werd, onderscheidde zij de gestalten van ruiters. Zij merkte ten slotte, dat de troep recht op de Rancho Seco toereed. Verbaasd en on gerust liep zij naar Harlan om dezen inlich tingen te vragen. „Wat beteekent dat? Wie kunnen dat zijn?" „Ik denk haast Red Linton en een paar lui van de T-Down". „T-Down?" „Kennissen uit Pardo. met wie ik een tijd lang gewerkt heb. Linton is hen gaan halen. Want als ik een ranch wil exploiteer en moet ik menschen hebben op wie ik aan kan". Zij had hem nauwelijks gesproken in de vier dagen na Haydon bezoek, want de af keer, dien zij dien dag had opgevat, was nog lang niet overwonnen. Maar nu was er iets nieuws in zijn manier van doen, iets zakelijks, wat haar direct opviel. En weer lachte hij zijn onbegrijpelijken glimlach. Zij bleef een oogenblik staan kijken totdat de groep ruiters dich bij was gekomen, om dan in een opwelling van angst, dat het misschien bandieten zouden zijn van "t zelfde type als Harlan die hij had laten halen om zijn slag te kunnen slaan een schuil plaats te zoeken in het huis. Zoodra de mannnen van de T-Down bij de weide kwamen, stegen zij af en groepten om Harlan heen. Zij waren met hun tienen ruige kerels van verschillenden leeftijd, zwaar gewapend, dik onder het stof, die hun vreugde in ruwe uitdrukkingen lucht gaven „Red zegt, dat hier de poppen aan het dansen gaan", schreeuwde een hunner. „Hij zegt, dat er te veel doffers om de til vliegen". De mannen, vermoeid en hongerig, trokken onmiddellijk naar een van de bijgebouwen, zoodra zij hun paarden hadden verzorgd. Zij waren goed gehumeurd, ondanks den langen tocht en gedurende meer dan een half uur klonk het rumoer van hun schertsen en lachen, terwijl zij zich waschten in de tinnen waschblikken, die daar gereed stonden en hun haar kamden met de grove gemeen schappelijke kam, die aan een touw van den zolder afhing. Red Linton had hen verteld van de situatie, die zich op de Rancho Seco ontwikkelde voor zij op reis gingen; geen enkel van de drei gende gevaren had hij verzwegen. Maar al waren sommigen van hen nog nieuwsgierig, zocdat zij probeerden van Harlan nadere in lichtingen te krijgen, toch schenen zij vol komen te vertrouwen op Harlan's oordeel. Dat zij den man, die hen had laten roepen, bewonderden, stond buiten kijf. Hun oogen schitterden, als hij met hen sprak en gaven blijk van vreugde, nu zij waren uitgekozen. Vol zelfvertrouwen en onvervaard gaven zij zich aan hun nieuwe taak en voor de eerste maaltijd was afgeloopen, voelden zij zich thuis op d eranch. Al heel spoedig de mannen waren nog bezig met hun toilet riep Harlan Linton terzijde. „Die kerels zou ik stuk voor stuk ook zelf hebben uitgezocht", complimenteerde hij den voorman. „Je hebt mij zeer verplicht. Linton". Fluisterend vertelde hij Linton over Hay don's laatste bezoek. Thans vernam deze voor het eerst iets over het stukje ketting, dat Haydon deed kennen als den moorde naar van Lane Morgan. Linton's oogen fonkelden. „Ik heb altijd zoo iets vermoed", beweerde hij. „En dan durft hij nog Barbara het hof te maken! De schoft! Ben je van plan hem te gaan opzoeken? Ik zou maar een beetje op mijn tellen passen". Harlan glimlachte rustig. .Geloof dat maar! Ik moest wachten op jou en de jongens, an ders zou ik eerder zijn weggegaan. Laat nie mand er over praten. Blijf vlak bij de ranch en verlies Barbara geen oogenblik uit het oog. Dat is het moeilijkste werk, dat jij en de anderen voorloopig moeten opknappen. De rest doe ik wel alleen". Hij liet Linton staan, waar deze was en ging naar den stal om Fantoom te zadelen. Toen steeg hij op, wuifde Linton vaarwel en reed naar het woonhuis. Bij den noordwestelijken hoek hield hij Fantoom in, omdat Barbara juist naar buiten kwam. Zij scheen te schrikken zoodra zij hem zag; haar houding herinnerde hij zich nog tijden nadien, want haar oogen toonden een en al verbazing, haar wangen bloosden en ge jaagd ging haar ademhaling. Uit het venster had zij de komst der man nen gezien; de bespreking tusschen Harlan en Linton was haar niet ontgaan, zoo min als het vluchtige afscheid, dat Harlan van Linton nam. Plotseling werd ze zich bewust, dat zij den man, die nu voor haar te paard zat, zou missen, want ze voelde, dat hij wegging. „Tot kijk, juffrouw Barbara!" riep I-Iarlan. ,Gaat u weg", klonk spijtig, haar stem. „Dat is wel mijn plan. Het is niets voor mij zoo lang op een plaats tc blijven, maar ik kom wel weer eens aanwaaien. Red Linton en de jongens zullen voor u zorgen. U kunt hen vertrouwen. Ze zijn eerlijk". En ernstig voegde hij er aan toe: „Herinnner je dit Barbara! Een man doet vreemde dingen, als hy zoo'n stukje horloge-ketting in handen heeft gehad. Dingen, die hij niet zou ge daan hebben, als er toevallig geen horloge ketting was geweest". Hij nam zijn hoed af en gaf Fantoom een klap. zoodat het dier met een sprong vooruit snelde in westelijke richting, naar het groote dal, dat zich voor hen uitstrekte. Maar opnieuw brachten zijn woorden haar tot de overtuiging, dat zij hem verkeerd had beoordeeld en dat zijn houding tegen Haydon allerminst vriendschappelijk was. Zij bleef hem nakijken, verdrietig, vol verlangen, be stormd door ontroeringen, die ze zelf niet be greep totdat hij en Fantoom waren opge nomen in den grijzen nevel, die over de verte hing. HOOFDSTUK XIX. IIARLAN WORDT LID VAN DE RENDB Daar waar de groote vlakte samenvloeide met het dal hield Fantoom in. Hij bleef een oogenblik zitten om een strook bison-gras. dat groeide aan den voet van de wilgen bij de vrijwel uitgedroogde rivier-bedding nauw keurig te onderzoeken. Er was iets. dat zijn aandacht trok het gras was neergetrapt alsof iets er in had gelegen of gerold. Hij reed voorzichtig naderbij, want de boo- men konden gevaren voor het oog verbergen, en bestudeerde het gras. Onmiddellijk begreep hij, wat zich hier had voorgedaan. Vervolgens reed hij rond het groepje boomen om zeker te zijn, dat niemand probeerde zich schuil te houden en steeg toen af. Hier had een man dagenlang zich verbor gen. Hij zag de voetsporen; de grond was hier en daar door hoeven omgewoeld. Alle indruk ken waren versch moesten kort te voren zijn gemaakt. Het gras was nog bezig zich op te richten. Ook zag hij restanten van voedsel liggen, kruimels beschuit, die hier en daar lagen gestrooid. rimPel kwam op zijn voorhoofd. Hy hield er zich van overtuigd, dat van deze plaats dagen lang Rancho Seco was be- spionneerd. Hier had iemand op wacht ge staan, een spion van Deveny of Haydon om hem in het oog te houden en al zijn ge dragingen te rapportceren aan de bandieten, die dezen uitkijkpost instelden. Hij zette Fantoom tot spoed aan en joeg voort in westelijke richting. Zoodra het ter rein iets begon te stijgen, kon hij het pad overzien, dat zich slingerde tusschen de heuvels door Ver In het dal, doch niet meer n?i?J W™ ve™Uder<i. merkte hij een ruiter, die bijna dezelfde richting volgde aU .(Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9