DRAG HARLAN HET ONFORTUINLIJK BEGIN van Mollisons en Amy Johnsons recordvlucht. De zwaar beschadigde „Seafarer", die bij de start op Croydon omsloeg, waarbij het landing- gestel vernield werd. zóne. HOE WARM HET WAS. Een gemoedelijk groepje per boot op weg van EnMwizen naar Scavoren. DE CALIFORNISCHE BOKSER MAX BEAR, (rechts) die Schmeling te New York in de tiende ronde versloeg. IN HET ATELIER van den regisseur Johan de Meester te Amsterdam had Vrijdag een repetitie plaats van „Halcwijn" van Willem Pijper, dat 13 Juni a.s. in den Stadsschouwburg te Amsterdam door de Wagnerverceniging zal worden opgevoerd. Een der scenes. FRAULEIN FRIDEL MEYER, de onderne mende Duitsche jongedame, die per kano het Kanaal overstak en een tocht langs de Brit- sche eilanden ging maken, werd door de mili taire politie te Shoeburyness gearresteerd in verband met het betreden van een verboden RAMSAY MACDONALD, de Engelschc minister-president, inspecteert de laatste voorbe reidingen voor de Economische Wereldconferentie in het Geologisch Museum te Londen. EEN AARDIG SNAPSHOT tijdens de zangcantate die Vrijdag hij gelegenheid van de opening van het elf-de inter» nationale muziekfeest te Amsterdam, in het Vondelpark werd gehouden, FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. Dat was natuurlijk de spion. Harlan wist zeker, dat hij bij eenig zoeken ln de omgeving de plaats had kunnen ontdekken, waar de man zijn paard al dien tijd liet grazen. Doch hij kon zijn tijd beter gebruiken nu hij een maal stellig wist, dat er 'n spion was geweest. Hij reed dan ook voort, wetend, dat de man, dien hij in de verte zag Haydon en de andeven op de hoogte zou brengen van zijn komst. De weg teekende zich duidelijk af: op som mige plaatsen groeide het gras zoo hoog. dat zij. die hem uit den weg wilden ruimen, een schot konden lossen zonder zelf te worden gezien. Soms moest hij tusschen kreupelhout doordringen, waar een hinderlaag, indien die gelegd was. zijn ondergang zou zijn gewor den; in de vlakte boden de rotsen, welke zoo nu en dan omhoog torenden bewonderens waardige schuilplaatsen voor ieder, die vijan dige bedoelingen had. Harlan reed echter onbezorgd verder, over tuigd als hij was. dat niemand een poging zou doen om hem in hinderlaag te lokken. Want op zijn terugweg naar de Star was Haydon langs dezen weg gepasseerd en on getwijfeld zou de stille wenk aanleiding zijn geweest tot de opdracht, dat niemand Har lan mocht molesteeren. Haydon moest wel nieuwsgierig zijn hij wes nr> de Rancho Seeo al nieuwsicerlg ge er naar snakken te weten, wat zijn tegen stander wist van den moord op Morgan en van het goud door Morgan verborgen. Harlan reed dan ook voort, volkomen zeker, dat geen enkele kogel hem onverhoeds zou treffen. Meer dan een uur trok hij langzaam ver der. De weg was nieuw voor hem en hij wilde de omgeving lèeren kennen wat misschien zijn nut zou hebben in de naaste toekomst totdat hij een lage helling bereikte, die het dal in tweeën scheidde. Hier hield hij Fantoom in en tuurde om zich heen. Over de volle breedte van het dal strekte zich ongeveer twee mij'.en ver een groene grasvlakte uit. bezaaid met bloemen en door nige cactusplanten. Er graasde vee meer naar het zuiden en in die richting onderscheidde Harlan ook ruiters. Hij moest nu dicht bij de Star zijn; daarom gaf hij Fantoom weer de sporen en reed hij de vlakte in. in de richting van een boschje aan het uiterste eind. Juist toen hij de helling afreed, zag hij een heel eind voor zich uit den ruiter, dien hij reeds had opge merkt. toen hij het dal inreed. De man be vond zich nu op den top van een heuvel en oppeei'de gejaagd voort. Spotlachend hervatte Harlan zijn studie van de omgeving. Het was een prachtig dal. dat de bewon dering van Barbara Morgan volkomen ver diende. Een paradijs, waar diepe vrede heerschte, zooals het lag ingesloten tusschen dc bergen in noord en zuid. Een gevoel van eerbied vervulde Harlan, ondanks zijn mee ning dat natuurwonderen altijd vanzelf sprekend zijn. En die bewondering duurde zoolang hij voortreed te midden van deze pracht. Toen hij het boschje aan den rand van de vlakte bereikte, merkte hij plotseling, dat iets achter hem aan sloop. Hij keerde zich snel om in het zadel en zag een man staan. bedekte zijn kin en het grootste deel van zijn gezicht. Zijn hoed stond voorover en verborg zijn oogen. Achteloos hield hij een geweer in de handen en al scheen het niet de bedoeling van den vreemdeling, het wapen onmiddellijk te gebruiken, toch beroerde zijn rechterwijs vinger den trekker en werd de loop van hei wapen op Harlan gericht. Tijdens zijn tocht had Harlan voortdurend een ontmoeting als deze verwacht; hij toonde zich dan ook niet verbaasd. Langzaam hief hij beide handen op, tot deze ter hoogte van zijn schouders waren toen groette hij ge moedelijk den vreemde. ..Ik krijg zeker gezelschan" 1 hij. De man keek hem argwanend aan „Precies" gaf hij ten amwoo: .e bent immers Harlan? Drag Harlan die revolver schieter uit Pardo?" De man keek hem aan met critischc bijna cynische belangstelling. Ongetwijfeld had hij over Harlan gehoord en deed hij nu een po ging te ontdekken of diens reputatie al dan niet verdiend was. Het onderzoek verliep blijkbaar bevredi gend. want de vreemde lachte welwillend en beantwoordde Harlan's bevestigend knikje met: ..Nou, Haydon verwacht je al. Laat je knuisten maar zakken, doch pas op dat je geen dwaasheden probeert uit te halen. Daar hou ik niet van. Je kunt dit pad volgen tot den tweesprong en dan links af". Harlan liet zijn handen zakken en volgde het smalle pad tot de aangeduide plaats. Toen hij zijn paard naar links liet zwenken, hoorde hij den man achter zich aan komen te paard. Gesproken werd er niet. Harlan zocht lang zaam rijdend zijn weg. terwijl de man hem voortdurend gadesloeg. Zoo reden zij een eindsweegs verder, tot het bosch lichter werd en even later bereikte ver uitstrekte naar oever van een helder beekje. Dicht bij het water stond een ranchwoning omgeven door verschillende bijgebouwen. In de onmiddellijijke nabijheid van het huis lag een afgesloten weide, waarin zich een aantal paarden bevond. Voor de woning stonden enkele mannen, die zoodra zij Harlan en den ander zagen naderen in die richting keken, rustig af wachtend. De mannen bewaarden het stilzwijgen, ter wijl Harlan voortreed, en rustig in het zadel bleef zitten om zijn geleider gelegenheid te geven, naderbij te komen. De man grinnikte, teen hij zijn paard vlak bij Fantoom inhield en afsteeg. „Je wou graag een visite maken", zeide hij. „Haydon is binnen". Toen hij uit het zadel sprong en de teugels wierp over den kop van zijn paard, keek hij scherp naar Fantoom. ..Die zwarte lijkt me een stevig eknaap". „Reken maar!" Farlan steeg af en klopte Fantoom op den nek. ..Wees een beetje voorzichtig", waar schuwde hij. „Hij werkt graag met zijn ach- terpooten. Tot nu toe ben ik de eenige die hem bereden heeft en hij houdt er niet van, dat iemand om hem heen draait". Harlan had met. opzet luid gesproken, ten einde er zeker van te zijn. dat ieder hem kon verstaan. Toen volgde hij den zwarfcge- baaroen man naar binnen. Het volgende oogenblik stond hij in een groote kamer, die het aanzien had van een kantoor .tegenover Haydon. Deze zat in een stoel voor een bureau en stond op zoodra hij Harlan zag binnenkomen. „Ik had je al eerder verwacht", klonk zijn begroeting. „Dat heb ik gemerkt. De kerel, dien je aan het eind van het dal op post zette om Rancho Seco in het oog te houden, had er geen slag heen te komen. Het staat me wel aan, dat jelui geen verrassingen voor me hebt". Harlan lachte vroolijk. „Dat heb je dus ook al gemerkt", ant woordde Haydon. „Och. ik hoef niet te ont kennen dat we je in het oog hielden. Je hadt me te veel in het onzekere gelaten". Haydon's manier van doen was als van een man die niet op zijn woorden behoeft te letten. Hij hoopte op een vertrouwelijk ge sprek en probeerde onmiddellijk den bezoeker voor zich te winnen met suggestieve open hartigheid. Harlan scheen zich om niets te bekomme ren en toonde zich volkomen rustig en zor geloos. Hij wist, dat Haydon een bandiet was. dat de kerels, die bijeen stonden voor het huis. leden waren van Haydon's bende. Hij wist. dat de man. die hem naar de Star had begeleid een uitkijkpost had betrokken om op hem te wachten. Hij durfde er zeker van zijn, dat andere bandieten heimelijk op al zijn bewegingen hadden gelet, terwijl hij den tocht maakte. En dit alles bracht zijn leven in gevaar en spoorde hem aan tot de grootst mogelijke voorzichtigheid. Maar uiterlijk bleef hij koel en zichzelf volkomen meester. Terwijl Haydon hem gade sloeg schoof hij een stoel bij het bureau, nam o'aats. haalde papier en tabak te voor schijn en rolde een eigaret Toen, zware rook wolken uitblazend, wachtte hij tot Haydon, die bij zijn binnenkomen was opgestaan, weei had plaats genomen. „Je bent vervloekt koelbloedig, Harlan", be gon deze. „Dat wil ik je nageven. Maar je moet niet denken, dat je ons kunt imponee- ren. Je komt. natuurlijk hier praten over dat -indie ketting. Waar heb je het- gevonden?' „Bij Sentinel Rock niet ver van de plek waar jij Lane Morgan neerschoot". „Vind je dat geen gevaarlijke bewering? Zoo maar luk-raak te zeggen, dat ik 01 Morgan schoot?" viel Haydon uit.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 16