UIT HET BUITENLAND Transpireerende Voeten, Verbittering over Jaspar's decreten. Ook de Christen-democraten verzetten zich. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 10 JUNI 1933 TWEEDE BLAD Frankrijk en het pact van vier. „Geen sprake van een directorium van vier mogendheden. Ver trouwensvotum voor Daladier in de Fransche Kamer. Bewogen zitting van de internationale arbeidsconfe- rentie. Resolutie naar de economische wereld conferentie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. Minister-president Daladier heeft Vrijdag in de Kamer binnen het kader der buiten- lafcidsch politieke debatten een verklaring afgelegd over het program der Fransche re~ geering ter Economische wereldconferentie en over de motieven, welke de Fransche re geering aanleiding hebben gegeven het Vier- moger.dhedenpact ,1 te parafeeren. Daladier ging uit van den huidigen economischen tos stand en wees op de werkloosheid, welke over de geheele wereld heerscht. Drie problemen staan op den voorgrond en moeten worden opgelost. Het vaiuta-pro- bleem, het probleem van de organisatie van den arbeid en het ruilverkeer en het pro bleem van nationale en internationale groote openba:3 werken. Daladier Na dank te hebben gebracht aan Roosevelt voor het goed begrip, dat hij heeft bewezen bij de onderhandelingen in Washington, be sprak Daladier de Fransche houding tegen over de economische wereldconferentie. Hij verklaarde zich voor een nieuwe distributie van het goud, doch weigerde iedere kunst matige verdeeling van het goud. Ten slotte deelde hij mede, dat Frankrijk besloten heeft toe te treden tot de door het Internationale arbeidsbureau voorgestelde 40-urige werkweek-conventie, mits andere staten het zelfde doen. T. a. v. het viermogendhedenverdrag zeide Daladier, dat de vrijheid van de Kamer op geen enkele wijze in het gedrang komt, doch dat de regeering door de parafeering wel haar verantwoordelijkheid in de waagschaal heeft gesteld. Daladier zeide, dat thans geen sprake meer is van een directorium der vier- mogendheden, dat art. 3 geen juridische' basis was voor een Duitsche herbewapening, daar de art. 19, Lo en 16 van het VB-statuuc in het verdrag zijn opgenomen. Daladier be sloot met de verklaring dat hij het zou toe juichen, wanneer alle meeningsverschillen tusschen Frankrijk en Rusland en tusschen de beide groote latijnsche staten, welker samenwerking voor den Europeeschen vrede noodiger is dan ooit, zouden kunnen worden terzijde gesteld. De Fransche Kamer heeft met 406 tegen 185 stemmen de door Herriot ingediende motie van vertrouwen, welke den volgenden tekst had, aangenomen: De Kamer keurt de ver klaringen der regeering goed, heeft ver trouwen in de regeering en gaat over tot de orde van den dag. Even tevoren had Daladier tegen een amen dement, dat beoogde het viermogendheden- pact uit te breiden tot de Kleine Entente. België en Polen, de kwestie van vertrouwen gesteld. De Kamer sloot zich met 347 tegen 245 stemmen bij de regeering aan. Om mee ningsverschillen te voorkomen, verklaarde Daladier kort voor het einde der debatten, dat. hij de stemming over zijn buitenland- sche politiek als een machtiging beschouwt voor de onderteekening van het Viermogend hedenverdrag. In de Vrijdag gehouden geheime zitting van de Internationale arbeidsconferentie is het tot groot tumult gekomen tusschen de Duitsche en de Italiaansche werknem er s ver te genwoordigers eenerzijds en de geheele an dere arbeidersgroep. Op voorstel van het pre sidium van de werknemersgroep werden de Duitsche en de Italiaansche vertegenwoordi gers uitgesloten van deelneming aan alle groote ter plenaire conferentie benoemde commissies voor de regeling der werkloozen- verzekering, verlaging van den werktijd en van alle andere kwesties. De zitting had een voor internationale besprekingen buitenge woon rumoerig verloop. De leider van het Duitsche arbeidsfront, Dr. Ley, heeft bij het seniorenconvent van de Internationale Arbeidsconferentie officieel geprotesteerd tegen de Vrijdag door de arbeidersgroep besloten uitsluiting der Duit sche arbeidersvertegenwoordigers uit alle groote commissies der conferentie. Het seniorenconvent heeft met 9 tegen zes stemmen besloten den Duitschen arbeidsver- tegenwoordigers in 3 van de zes commissies toe te laten en wel in die voor de werkloozen- verzekering, het plaatsingsbureau en de ouderdoms-, invaliditeits- en weduwen- en wezenverzekex-ing. Dr. Ley en Razza blijven uitgesloten van den Raad van Oudsten. Op voorstel van de Indische regeeringsver- tegenwoordigers Sir Atul Chatterjee, van den werkgeversleider Oerstedt (Denemarken) en van den Franschen arbeidersleider Jouhaux heeft de conferentie een resolutie aangeno- jnen. waarin de Economische Wereldconferen tie van Londen wordt verzocht met groote urgentie tot de volgende maatregelen te wil len besluiten: 1). Het herstel van meer stabiele valuta- verhoudingen 2) Internationale samenwerking ter ver hindering van verdere prijsfluctuaties; 3) Staking van den tot nu toe bestaand-en economischen strijd tusschen de volken aoo; de opheffing van handelsbelemmeringen; 4i Versterking van de koopkracht en hand having van een bevredigenden levensstan daard der arbeiders; 5) Herstel van het kapitaalsverkeer. Duitsehland Vooraanstaande Duitsch-Natio nalen naar de N. S. D. A. P. De Nat. Soc. pers publiceert behalve de me- dedeeling van prof. Martin Spahn de gemeen schappelijke verklaring van Dr. Gisevius en Flume, twee vooraanstaande leden van het Duitsch-Nationale front, dat zij uit deze par tij treden. Zij verklaren, dat er geen plaats meer is voor die parlementaire tactische be schouwingswijze. De partijenstaat is dood, Daarom sluiten wij ons aaix bij de beweging- van Hitier als medestrijders. Zetel der S.P.D. blijft definitief in Duitschland. De sociaal democratische fractie van den Pruisischen Landdag heeft Vrijdagavond vergaderd over den politieken toestand. Be treffende het vei-loop der fractiezitting wordt medegedeeld: „De geruchten en mededee- lingen in de binnen- en buitenlandsche pers betreffende een verplaatsing van den zetel der leiding van de S. P. D. van Bei'lijn naar Praag zijn uitvoerig besproken. Algemeen von den de besproken plannen scherpen tegen stand. Ondubbelzinnig werd te kennen gege- ve, dat de zetel der S. P. D. in Duitschland moet blijven. Engeland, Betaling van den Juni-termijn? In een zitting, welke twee uren duurde heeft het Engelsche kabinet de kwestie der oorlogs schulden en de termijnbetaling van 15 Juni besproken. Er is ïxog geen beslissing genomen. Begin volgende week zullen deze kwesties ver der worden behandeld. MacDonald is ixaar Chequei's vertrokken en zal Zondag naar Londeix terugkeeren. In politieke kringen is men van meening, dat de Engelsche regeering thans ernstig zal overwegen aan Amerika tegemoet te komen en in haar kwaliteit van vertegenwoox'digster van een debiteurland een aanbod te doen aan Amerika betreffende de op 15 Juni vervallen de termijn en betreffende de regeling van de geheele schuld. Griekenland. Opzienbarende arrestatie van politiechef Reuter meldt uit Athene: De rechter van Instructie heeft in de zaak van den aanslag op Venizelos de arrestatie gelast van drie politiemannen, o.w. de directeur der ï-echer- che. Het sensationeele bericht, dat de chef van de Atheensche veiligheids-politie Polychi'ono- poulos is gearresteei-d, heeft veel commen taar verwekt. De magistraat, die het bevel tot in hechte nisneming onderteekende weigert echter na dere inlichtigen te geven. Wel weet men, dat tegen twee andere poli- tie-dienaren gelijke bevelen tot inhechtenis neming zijn uitgevaardigd. Na het. Kreng er schand aalhet schriftelijk materiaal, dat bij het voor onderzoek. noodig was heeft een hoogte van precies twee meterHei telt 20.000 bladzijden. Handen en Oksels behandele men met Purol- poeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) De toestand is kalm en voldoende maat regelen zijn genomen om een staatsgreep te voorkomen. De gezondheidstoestand van mevrouw Ve nizelos gaat steeds vooruit. Het is de politie gisteren nog niet gelukt den aanslag op Venizelos op te helderen. De talrijke bevelen tot arrestatie van monarchis ten heeft men moeten intrekken. In politie ke kringen is men van meening, dat ook de vrijlating van den geai-resteerden Atheen schen chef van politie binnenkort zal geschie den. Generaal Kondylis heeft energiek alle geruchten over een dictatuur gedementeerd. T sjecfatvSlowakije. Machtigingswet door den Senaat aangenomen. De senaat heeft de machtigingswet voor de regeering in de redactie van het huis van af gevaardigden aangenomen. Spanje. Azana's terugkeer onwaar schijnlijk geacht. De Spaansche staatspresident heeft be sprekingen gevoei'd met 16 politici over de formatie van een regeering. Deze politici verklaarden zich voor het meerendeel voor een republikeinsch socialistisch coalitiekabi net. Des middags werden o.m. door den presi dent ontvangen de schrijver Unamuno. den filosoof Otega y Gasset en de voormalige mi nisters Alvarez en Al-ba. Het schijnt, dat Azana niet weer kabinets formateur zal worden, doch dat gelijk tot dusverre een republikeinsch-socialistisch con centratiekabinet zal worden gevormd, dat echter slechts enkele maanden zou aanblij ven. In politieke kringen is men van mee ning, dat nieuwe verkiezingen, die binnen korteren of langeren tijd moeten worden uit geschreven, een versterking tengevolge zullen hebben van de rechtsche partijen waaronder dan ook de republikei-nsche. China. Ma met pensioen. De Chineesche regeering heeft besloten ten einde geen nieuwe conflicten met Japan te veroorzaken, generaal Ma Tsjang Tsjang op pensioen te stellen. TWINTIG KINDEREN IN EEN GROEVE BEDOLVEN. ARBEIDER EN VIJF KINDEREN OMGEKOMEN SOFIA, 9 Juni (V.D.) In de omgeving van Plewna waren twee arbeiders bezig met het graven van een gang in den wand van een zandgroeve. Een twintigtal spelende kindei'en drong nieuwsgierig de gang binnen, toen plot seling de gang instortte en de kinderen en de arbeiders onder het zand bedolven wei-den. Na eenige uren reddingswerk konden de ai-- beiders en de kinderen bevrijd worden. Een der arbeiders en vijf van de kinderen waren toen reeds dood. De meeste anderen zijn zwaar gewond. MATTERN HEDEN NAAR CIIABAROWSK. MOSKOU, 9 Juni (V.D.) De directie van de Russische burgerluchtvaart deelt mede, dat de Amerikaansche wereldvlieger Mattem om 15 uur 48 G.S.T. op het Russische militaire vliegterrein Beloje vlot is geland. Mattern werd verwelkomd door de Russische autori teiten. Hij verklaarde dat hij in Irkoetsk zal overnachten en dat hij Zaterdag ochtend om vier uur wil doorvliegen naar Chabarowsk. Mattern is in puike conditie. Hij heeft uit Irkoetsk naar zijn familie getelegrafeerd, dat hij in goede conditie is WOENSDAG UITSPRAAK IN HET PROCES- GEREKE. BERLIJN. 9 Juni (V.D.) Vanmiddag? had Dr. Gereke in de tegen hem aanhangig gemaakte corruptiezaak het laatste woord. Hij verklaarde zich op alle punten onschul dig te gevoelen, daar hij anders ook niet de twee-en-een halve maand voorarrest had kunnen doorstaan. Woensdag zal uitspraak worden gedaan. DR. KAPLER GAAT HEEN. De president van den Duitschen Evangeli- schen Kerkenbond, dr. Kapler is naar Wolff verneemt, als zoodanig aftreden. Nu dr. Von Bodelschwingh tot rijksbisschop is benoemd en dewerkorde is vastgesteld, meent hij zijn taak als volbi-acht te kunnen beschouwen. EEN NIEUWE „VORWaRTS". VERSCHIJNT TE PRAAG ALS WEEKBLAD. PRAAG, 9 Juni (Reuter). Naar het .Prager Tageblatt" meldt, zal in de eerstvol gende dagen in Praag een sociaal-democra- tisch weekblad „Vorwarts" genoemd verschij nen. Dit blad moet als een soort vervanging, van het vroegere centrale orgaan der Soc. Democratische partij in Duitschland worden beschouwd. Tot hoofdredacteur is de vroegere hoofd redacteur van de Bei-lijnsche „Vorwarts", Frïedrich Stampfer benoemd. Het nieuwe weekblad moet zorgen voor de berichtgeving in het buitenland omtrent de situatie van de Soc. Democratische arbeiders beweging in Duitschland. ANDRé SPADA VEROORDEELD. Volgens Reuter is de bekende bandiet André Spada, die zoo lang Corsica onveilig maakte en die eenigen tijd geleden zich aan de auto riteiten heeft ovei-gegeven. door de recht bank te Ajaccio tot twee jaar gevangenisstraf vci-oordeeld (Van onzen correspondent). BRUSSEL. Juni. Toen de Kamer en ce Senaat- na tot in het oneindige gerekte debatten, aan ae re geering speciale bevoegdheden toestonden, nam 'net gematigde deel van de pers de volgende houding aan: men betreurde in principe het toestaan van een zoo ondemo cratische bevoegdheid, maar men erkende de abnormale omstandigheden waaronder dat geschiedde en algemeeix zeide men, af te zuilen wachten hoe de regeering er gebruik van zou maken. Thans is een reeks decreten afgekondigd en unaniem toont men over de strekking en de waarde ervan teleurstelling. Men moet om zich een beeld te kunnen vormen van de situatie, de Kamerdebatten met- een enkel woord in het geheugen terug roepen. De oppositie welke voornamelijk, maar niet uitsluitend, door de sociaal democraten gevoerd werd, verklaarde, dat het niet aanging om de bezuinigingen hoe noodzakelijk ook te bereiken door de toch al geringe werkloozen-vergoeding, de sala rissen der lagere ambteixaren en de ouder domspensioenen. aan te tasten. Zonder zich op eenig punt bepaald te binden, heeft de regeering toen meer dan eens en uitdruk kelijk verklaard dat het niet in haar be doeling lag om de financieele saneering tot stand te brengen, ten koste van de sociale wetgeving. Zooals men weet. wordt ae re geering gesteund door de Christen-Demo craten en alleen door die steun kon zij haar uitzonderingswet aangenomen krijgen. „Men behoeft niet bang te zijn", werd er van de regeeringstafe! gezegd, „want indien wij van plan waren de,sociale wetgeving te vermin ken, dan zouden toch nooit de Katholieke arbeiders ons steunen gelijk zij thans doen". Wat zien wij echter in werkelijkheid thans gebeuren? Ten eerste worden alle salaris sen eix pensioenen met 5 pet. verminderd. Een vorige reductie bedroeg 16 pet; zoodat de Belgische ambtenaren thans reeds 21 pet. van hun inkomen hebben zien vallen. Dat is wel licht te verdedigen voor zoover het de hoogere salarissen betreft,, maar voor de kleine is het een bijna niet te overkomen slag. Men moet niet vergeten dat hjaarlijksche salarissen van 18, 15 en 12.000 Frs. geenszins tot de uit zonderingen behooren en het behoeft geen betoog dat deze bedragen voor een gezin te gering zijn. Hoe groot de teleurstelling over deze maatregel is. blijkt wellicht het aller sterkst uit het verzet van de Christen-De mocraten, die zelf schuld aan deze situatie hebben. Het Christelijk syndicaat van ambtenaren van Post- en Telegrafie heeft een brief aan de Christen-Democratische afgevaardigden en ministers gestuurd waarin uitdrukkelijk gezegd wordt dat vóór de stemming van het Plein Pouvoir". de partij ruggespraak heeft gehouden met de organisatie, en dat toen nadrukkelijk is vastgesteld geworden dat de •egeering onder géén voorwaai-de zou raken aan de werkeloozensteun, noch aan het ouderdoms pensioen, noch aan de toeslag voor groote gezinnen, noch aan de kleine salarissen. De sociale wetgeving zou .niet ge wijzigd mogen worden eix thans blijkt uit de publicatie van de dekreten dat de re geering met al deze vooi'waarden die toch bedoeld waren als condities, sine qua non. geen oogenblik rekening heeft gehouden. De teleurstelling en de verontwaardiging der Christen-Democratische Arbeiderspartij is in de gegeven omstandigheden volkomen te begrijpen. Men moet niet zeggen, dat de thans genomen maatregelen onvermijde lijk zijn; wanneer dat zóó is dan had men ze van te voren moeten aankondigen en dan had men niet moeten beginnen met precies het tegenovergestelde te beloven. Wanneer men de vroegere uitingen raadpleegt, dan voelt men hoe sterk de tegenstelling tus schen beloften en vervulling is. Zoo werd in November 1932 aangekondigd: „geen verminderingen meer van salarissen of pensioenen". En in diezelfde maand ver klaarde de eerste Minister: „De plicht van de regeering is de crisis te overwinnen zonder nieuwe belastingen, die een verhooging van de kosten van levensonderhoud beteekenen. en zonder vermindering van salarissen, pen sioenen of schadeloostellingen". En later weer in diezelfde maand November 1932, ver klaarde Minister Devèze: ..De pensioenen aantasten beteekent een aanslag op de waar digheid en de veiligheid welke de gemeen schap waarborgt aan hen. die door den ouderdom van hun middelen van bestaan beroofd zijn; en indien men zou willen raken aan de rechten van de oudstrijders en de oorlogsverminkten, zou men een onherstel bare schade aan de moi-aal van het land aanrichten. Even krachtig sprak de heer Devèze zich uit tegen alle vermindering van de werkloozen- toeslag. Baron de Broqueville verklaarde in die gedenkwaardige Novembermaand rond uit: „Men liegt, wanneer men u vertelt dat wij er aan denken om de salarissen en de emolumenten te verminderen". En de heer Poulet: „De ambtenaren be hoeven geen oogenblik vrees te hebben; de heer Rcnkin heeft mij die zekerheid ge geven en ik kan dit dus uit naam van de Katholieke partij plechtig verklaren". Men kan met dit aantal citaten tot in het oneindige voortgaan. Tegenover duizend be loften gedaan aan de kleine ambtenaren en de gepensionneerden staats niets anders dan het brutale feit van een belangrijke ver mindering. Alleen op de oorlogsverminkten wordt 10 millioen bezuinigd; op de werk loozen 200 millioen; op de ouderdomspen sioenen 40 millioen (in zeven maanden); op de ambtenaren 100 millioen; op de gezinstoe slagen 10 millioen. Wat nog het meeste kwaad bloed zet is, dat de vermindering van 5 pet. uniform is. terwijl men op z'n minst toch progressiviteit gewensc'nt en verwacht had. Voor het overige bevatten de dekreten tal van maatregelen waar niemand eenige bezwaren tegen heeft; krachtige onderdrukking van fraude, mis bruiken en opeenhooping van betrekkingen in één hand. juicht een ieder toe. Scherper toezicht op de werkloosheid wordt nood zakelijk geacht; een crisisbelasting voor in komens boven 35.000 Frs. vindt ook weinig critiek. Over een nationale heffing van 1/2 procent voor alle burgers, zijn de opinies verdeeld. De kosten van rijksadmini stratie worden met 10 pet. verminderd het geen te weinig geacht wordt, terwijl 20 pet. van de subsidies te veel is; te meer omdat daardoor werken van algemeen eminent belang getroffen worden. Wanneer men de uitingen van de Belgische pers objectief samenvat en men laat de heftigheid der extremistische organen buiten beschouwing dan moet men tot de conclusie komen dat de eerste serie decreten van den heer Jaspar mei tegenzin ontvangen is. Men voelt zich min of meer bedrogen in zijn verwachtingen, zooals die door beloften van de regeerlngstafel gewekt werden. De beperking voelt een ieder dadelijk in den zak. terwijl de gevolgen van een nauw keuriger controle slechts indirect en slechts na langere termijn merkbaar zijn. Een ding is zeker: namelijk dat. wanneer na drie maanden volgens de tekst van <ie wet op de speciale bevoegdheden het Kabinet aan de Kamers rekening en verantwoording moet afleggen, stormachtige discussies onvermij delijk zullen zijn. FINANCIEELE BERICHTEN ROTTER DA M SC' H E V ER ZE K ERINGS SOCIËTEITEN (K.V.S.) De heden gehouden algemeene vei*gadering van de N.V. Rotterdamsche Verzekerlngs- societeiten 'R.V.S.» heeft het jaarverslag goedgekeurd. Er zal een dividend worden uit gekeerd van 20 pCt. op de verplicht en 8 pCt. op de onverplicht gestorte bedragen en de uitkeering op winstbewijzen is vastgesteld op 79.69. In financieel opzicht is 1932 voor de R.V.S. een gunstig jaar geweest. De extra-reserve kon van 2.593.000.op J' 5.431.000 worden gebracht. De productie van nieuwe verzekeringen was lager, het bedrag der vervallen posten hoo- ger dan in 1931. De productie van nieuwe ver zekeringen beweegt zich in stijgende lijn. De totale vermeerdering van verzekerd be drag was 47.021.755 tegen 73.529.576 in 1931. De waargenomen stei'fte was gering, de gekweekte rente gunstig, de onkostencijfers bevredigend. De waarneming der doorloopen- de onkosten gaf eveneens gunstige uit komsten. De premiereserve per 31 December bedraagt 54.262.201.—. Wat de hypotheken betreft behoefde men geen enkele maal tot executie over tc gaan. Het personeel wordt een woord van dank gezegd voor de bijzondere prestaties. De heer V. Winkler Prins te Rotterdam is herkozen als commissaris. LEVENSVERZEKERING MIJ. HOLLAND. De Levensvei-zekering Mij. Holland boekte in 1932 een winstsaldo van f 282.717 (v. j. f 129.394). Er zal 10 pet. dividend worden uit gekeerd. BROCADES EN STHEEMAN. De N.V. Kon. Pharmaceutische Fabrieken v.h. Brocades en Stheeman Pharmacia boekten een winstsaldo van f 471.553 (v. j. f 588.930). Het dividend zal bedragen 5 pet. op de preferente aandeelen en 6 pet. op dc gewone aandeelen (gelijk v. j.) De Nederlandsche Bioscoop Trust te 's-Gra- venhage maakte in 1932 een saldo-winst van 109.294. De Nederlandsche Tramweg Mij. te Hee renveen boekte in 1932 een nadcelig saldo van I 1.164.799 tegen 854.908 in het vorig jaar. De N.V. Deli Spoox-weg Maatschappij heeft een verlies geleden van f 135.479, dat op de reserverekening afgeboekt is. De N.V. Nederlandsche Scheepvaart Unie heeft 348.154 overgebracht naar de reserve voor diverse belangen, op de gewone aandee len zal geen dividend worden uitgekeerd, op de geplaatste preferente aandeelen 4%. NED. BANK VOOR ZUTD-AFRIKA. De Nederlandsche Bank voor Zuid-Afrika N.V. heeft een bedrijfswinst gemaakt van f443.693 (v.j. f 54é.G15)Er werd verlies ge leden door de waardedaling van het Zuid- Afrikaansche pond. DELI BATAVIA TABAK. De Deli Batavia Tabakmaatschappij heeft een saldoverlies groot t 455.457 (v.j. f 2.408.998 overgeboekt van de reserve. VERLIES BIJ DE K. P. M. De Koninklijke Paketvaart Maatschappij heeft een ongunstig jaar 1932 gehad. Aan de reserves moest f 1.265.461 onttrokken worden ter dekking van het verlies. (Vorig jaar niets.) Het exploitatiesaldo is f 4.224.811 tegen f 5.556.751 in het vorige jaar. 13 pet. der vloot is opgelegd. AGENDA ZATERDAG 10 JUNI Palace: „Griifin Mariza". Tooneel: Olympia Trio. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Onverbreekbare banden. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „A Bedtime Story". Tooneel: De Kaeths. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. ZONDAG 11 JUNI Rozekruisersgenootschap. Bakencsser- gracht 13: Tempeldienstritus met toespraak. 10.30 uur. II. O. V. Concert in Deix 1-Iout. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 12 JUNI Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsroostcr op gemaakt. Van Zaterdag 10 Juni 3 uur 's avonds tot en met Vrijdag 16 Juni 8 uur zijn de vol gende apotheken op Zondag, 's avonds na a uur en 's nachts geopend: J. Dienske. Firma Duijm en Keur. Keizer straat 6. Tel. 10378. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1. Tel. 11180 W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038. B. K. Blommendaal, Nolf's goedkoope apo theek. Kruisstr., eiken Zaterdag cn eiken dag voor een feestdag geopend tot 10 u. 's avonds (De Apotheek W. P. Woutersen. Konin ginneweg 3, Tel. 12038 heeft geen verlof tob sluiten gevraagd en is dus altijd geopend),

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5