Vóór hei zonnebad JCT Zit U^CRÊME of-7U"OUE VOETBAL HAARLEM'S DAGBLAD DERDE BLAD ZATERDAC 10 JUNI 1933 Het programma voor a.s. Zondag. Het zal Zondag spannen op de verschil lende velden in den lande, waar belangrijke wedstrijden gespeeld worden voor kam- pioens- en promotiecompetities! En het eigenaardige ervan is, dat die wedstrijden zoo wel de beslissingen kunnen brengen, als dat ze de Candida ten weer op meer gelijken vcet kunnen stellen. Wint Go-Ahead bijvoorbeeld van Feijen- oord in Rotterdam, dan kan geen enkele club haar nog voorbijstreven en dan zou een gelijk spel tegen P.S.V. thuis haar het kam pioenschap doen verwerven. Verliest Go Ahead en wint Stormvogels in Groningen van Velocitas (en dit zou ons niet verbazen) dan zou de spanning haar hoogtepunt be reikt hebben, met voor alle elftallen uitge zonderd Velocitas weer ongeveer gelijke kan sen op den begeerden titel. En daarom Vogels, er is nog kans, dus aanpakken! gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Go-Ahead 6 4 0 2 8 19—12 1.34 P. S. V. 6 3 0 3 6 1514 1. Feijenoord 4 2 0 2 4 88 1. Stormvogels 6 3 0 3 6 1113 1. Velocitas 6 2 0 4 4 14—20 0.67 Wat H.F.C. zal doen in Amsterdam tegen Zeeburgia, weten we niet na den ongeluk- kigen wedstrijd van Maandag. Een gelijk spel brengt haar weer in de eerste klasse, een nederlaag zou de competitie onbeslist doen eindigenVooruit H/F.C.'ers, gebruikt deze kans op promotie! De tanden op elkaar, één punt is reeds vol doende! H. F. C. 3 2 0 1 4 7—5 1.34 Blauw Wit 4 2 0 2 4 8—8 1.— Zeeburgia 3 1 0 2 2 46 0.67 In de andere afdeeling ontmoet H.V.V. op eigen terrein Excelsior, en een overwinning- van de thuisclub zou alle deelnemers aan deze promotiecompétitie met 4 punten doen eindigenSpeelt Excelsior echter gelijk. dan zal zij reeds promoveeren. De stand is' Excelsior 3 2 0.1 4 12—7 1.33 West-Frisia 4 2 0 2 4 76 1. H. V. V. 3 1 0 2 2 511 0 67 VELOCITAS—STORMVOGELS. Stormvogels komt met het volgend team uit: De Waard, Haak, Koster, Feijen,, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl. Van Rooden, De Waard Effern is dus vervangen door Van Rooden KINIIEIM—KENNEMERS. Zondagavond om 7 uur wordt op het fraaie v. Gelder's Sportpark te Velsen Noord boven genoemde ontmoeting gespeeld voor den zil veren beker. Destijds wonnen de Beverwij- kers met 4—2, zoodat bij een gelijk spel de beker reeds in het bezit van de Kennemers zou komen. Wint Kinheim, dan zal het nemen van 5 strafschoppen (iedere voorhoedespeler één) moeten beslissen wie de eigenaar van den beker wordt en welk elftal de uitgeloofde draagmedailles in ontvangst kan nemen. Kin heim zal zijn uiterste best wel doen om re vanche te nemen. Aan spanning zal het niet mankeeren. Scheidsrechter is de heer Twis- terling uit Haarlem. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. EngelandItalië 30. Te Eastbourne werd het dubbelspel door Engeland gewonnen, zoodat met een 30 overwinning Engeland de volgende jonde bereikt heeft. Perry en Hughes (Engeland) sloegen Rado en Caroli (Italië) met 6—1, 64, 97. Tsjcchoslowakye-Griekenland 50. De beide laatste enkelspelen te Praag had den het volgende resultaat: Siba (Tsjechoslawakije) sloeg Stalios (Griekenland) 63. 61, 36, 86. R. Menzl )Tsjechoslowakije) sloeg Nicolai- des (Griekenland) 61, 62, 46, 60. Eindstand 50. DuitschlandJapan 02. Duitschland verloor te Berlijn de beide enkelspelen en boekte na den eersten dag een 2—0 achterstand; Jiro Satoh (Japan) sloeg Von Cramm (Duitschland) 63, 26, 6—3, 6—4. Nunoi (Japan) sloeg Janecke (Duitschland) 6—2, 4—6, 6—3, 6—2. RESTANTEN-DAG. De competitie is eigenlijk ten einde, doch hier en daar zijn restjes achtergebleven en van den regen-Zondag zelfs heele wedstrij den. In de eerste klasse zullen beide Haarl. teams op de laatste plaats van hun afdeeling eindigen. Vooral het team van Haarlem is tegengevallen, hoewel de onvolledigheid een groote rol heeft gespeeld. Ook T. C. H. eindigt als no. laatst; doch haar eerste optreden in de-nieuwe omgeving si vertrouwenwekkend. Als het volgend seizoen het eerste klasse tempo bereikt wordt zulien ook de resul taten niet uitblijven. Nu bleef het slechts beperkt tot twee gelijke spelen. In de tweede klasse heeft Advantage de kop van de afdeeling bereikt. De zelfde prestatie word in een andere afdeeling door T.C.G. geleverd. De overige tweede-klassers konden niet als nummer één eindigen; verschillende ech ter wel als nummer laatst en dat is leelij- ker. De derde klassers hebben over het alge meen weinig succes kunnen boeken. Slechts een enkele team klom tot de hoogste sport namelijk T.C.G. 3. Voor T.C.G. dus een dub bel kampioenschap. Het programma van den eersten restanten- Zondag luidt: Eerste klasse: HaarlemLeimonias. Oranje T. C.—T. C. H. Tweede klasse: AdvantageD.D.V. 4 WestrustK.E.K. HeemstedeK.A.T. Play BetterUnited T. C. Game and SetT.C.H. 2 T.E.D.—Stadivo 2 T. C. G— T. C. H. 3. Sharp 2Westrust 2 Kg. Zaandijk 2—T.E.D. 2 Derde klsse: T.C.G. 2—Ready. Shell 2Play Better 2 Heemstede 2P. J. 2 Westrust 3Joy 2 T.E.D. 3—T.C.G. 3 V.V.A.—Heemstede 3 Duinlust 3Quick Bonso 2—V.V.G.A. 2 Kg. Zaandijk 3Game and Set 2 Quick 2—T.C.G. 4 T.C.H. 4—Westrust 4 De AlgemeeneHeemstede 3 HENGELEN GEHEELONTHOUDERS VISCHCOLLEGES. Op 18 Juni houdt het geheelonthouders vischcollege D.C.V. zijn jaarlijkschen kas- wedstrijd te Akkersloot. Er wordt gevischt op witvisch. Des avonds zal het nieuwe vaandel worden ingewijd. Op 25 Juni houden de geheelonthouders vischcolleges uit Rotterdam. Amsterdam en Haarlem een wedstrijd in de Ringvaart op baars en witvisch. ATHLETIEK. VAARDIGHEIDSPROEVEN. Vrijdagmorgen- werd een begin gemaakt met de afneming van de vaardigheidsproe- ven voor lagere scholen, voor de meisjes op de gemeentelijke sportterreinen aan de Kle verlaan en aan de van Oosten de Bruyn- straat, voor de jongens in de gymnastiek lokalen van de gemeente-scholen aan de Wouwermanstraat, de Overtonstraat, de Lin- schotenstraat en de Sophiastraat. Deze jaar lij ksche proeven werden nu voor de 12e achtereenvolgende maal afgenomen. De leiding berust weer bij den heer J. Ad miraal. De acht verschillende eischen voor het vaardigheidsdiploma zijn op zichzelf niet zwaar, maar de moeilijkheid is hier, dat bij het verkrijgen van meer dan één onvoldoen de het diploma niet kan worden uitgereikt. Gelet op de ervaring van vorig jaar zijn ver schillende eischen dit jaar eenigszins ver zwaard. De zaalproeven, die de jongens 's morgens aflegden, bestonden uit oefeningen aan klim- palen, schuine ladder, bok en banken. Voor de meisjes zijn dan 's middags aan de beurt twee vrije oefeningen, horizontale ladder en klimpalen. Op de terreinen worden vereischt hardloo- pen (meisjes 60 M. binnen 12.3 sec., jongens 80 M. binnen 14.3 sec), hoogspringen (meisjes 75 en jongens 85 c.M.). vèrspringen meisjes 2.10 M.. jongens 2.85 M.) en balwerpen (meis jes 14 M., jongens 25 M.) Ofschoon 't vanmorgen telkens iets regen de, konden ook op de terreinen de proeven geregelden voortgang hebben. Ruim 1100 jongens en meisjes uit de 6e klassen van openbare en bijzondere scholen, nemen aan de proeven deel. Verschillende autoriteiten, o.m. de wethou der van Onderwijs en de Inspecteur voor Lichamelijke Opvoeding, woonden een ge deelte van de proeven bij. DE VIJF „BESTEN" Hoewel het athletiekseizoen slechts voor eenige weken officieel werd geopend, kunnen wij toch reeds voor verschillende nummers de tot heden bereikte 5 beste prestaties in onderstaande opgave geven. We stellen ons voor deze lijst iedere veer tien dagen, bijgewerkt tot op den laatsten Zóndag te publiceeren. Aan de Nederland - sche athiéten de taak, zich door gestage trai ning een plaats op deze eerelijst te ver werven. Bij het evenaren van een prestatie zal degene, die reeds op de lijst vermeld stond, den voorrang blijven genieten. Gedurende den loop van het seizoen zal dus slechts een beter resultaat invloed op de volgorde heb ben. Voor deze eerste maal de vermelding, dat op de nummers 800 M. en verspringen met aanloop, de namen van eenige juniors prijken Vooral de prestaties van eenige ..Haarlem"- joneeren vallen hierbij ten zeerste op. 100 Meter: Berger. A.V. 1923 10.6 sec.; Hout man A.V. 1923 10.8 sec.; Jansen. Vlug en Le nig 11 sec.; Benz A.V. 1923, 11 sec.: Eikema, Blauw Wit. 11.2 sec. 200 Meter: Berger A.V. 1923. 22.2 sec.. Jan sen. Vlug en Lenig. 22.7 sec.: Benz. A.V. 1923. 23 sec.: Blik. Haarlem. 23.4 sec.; G. Bijlstra. Vlug en Lenig. 23.9 sec. 400 Meter: J v. d. Booren. Haarlem. 52.1 sec.: Geurts. Vlug en Lenig, 52.2 sec.. Ooster- meyer. A.V. 1923. 52.2 sec. Beerman. Sparta D de Waele. Vlug en Lenig. 52.3 sec. 800 Meter: J. v. d. Booren. Haarlem 2 min 6.6 scc.; Scherpenhuyzen. Haarlem. 2 min. 7.2 sec.: V. Mans. Haarlem. 2 min. 8 sec. Herfst Haarlem. 2 min. 9 sec; Brandenburg. Haarlem 2 min. 9.7 sec. 1500 Meter: J. Zeegers, A.A.C.. 4 min. 13.3 sec.: J. Don, Vlug en Lenig. 4 min. 16.2 Bran denburg. Haarlem. 4 min. 20.2 sec.: Scherpen huyzen. Haarlem. 4 min. 20.3 sec.: Bianchi A. A. C.. 4 min. 25.9 sec. 3000 Meter: Bakker, A.V.A.C., 9 min. 25 sec.; Toorenburg. A.A.C.. 9 min. 43 sec., de Groot, Zwaluwen, 9 min. 50 sec.; Maas, Zwaluwen. eerst de huid inwrijven metV^ „Zij"-créme of „Zij"-olie. Dot voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens^ prachtig gebruind. In prijzen ven 20-75 cf (Adv. Ingez. Med.) 9 min. 55.6 sec.; Poelgeest, A.A.C., 9 min. Vèrspringen m. a.: H. de Boer, Vlug en Le nig, 7.02 M.; Mulders. Haarlem, 6.80 M.; van Daal. Quick N„ 6.66 M.; V V-u H~ R -7 M-; Stakman, T.O.V.. 6.54 M. Hoogspringen m.a.: Jansz. Vlug en Lenig, 1.836 M.; Spanjerdt, Blauw Wit. 1.80 M.; Bras ser, A.A.C., 1.80 M.; Klazema. Vlug en Lenig. 1.78 M.. Roelofs, S.L.T.O., 1.75 M. Speerwerpen Visser, Haarlem, 52.66 M.: B. Jongh., Hellas. 51.72 M.: Coster. Vlug en Le nig. 49.90 M.; Marckesteyn, D. O. S.. 47.43 M.; Wolthers, Hellas, 45.80 M. Discuswerpen: Szathmary, A.V.A.C.. 35.92 M.; Brasser. A.A.C.. 35.13 M Kraan. Blauw Wit. 34.47 M.; Postrna, A.P.G.S., 34.21 M.; Mid delkoop. Sparta D„ 29.98 M. Kogelstooten 7.25 KG.: De Bruyn, Oljunpia. 13.60 M.: Houtzager. Vlug en Lenig. 12.91 M.: Hoogendijk, Olympia. 11.64 M.; Westgeest, Olympia, 10.38 M.; v. d. Wel. Haarlem, 10.85 M. 4 maal 100 M. A.V. 1923, 42.8 sec.; A. V. 1923 II. 44.3 sec.; Vlug en Lenig. 44.7 sec.; Hel las, 46 sec.; G. A. C.. Hilversum. 47.4 sec. 4 maal 400 M.: Blauw Wit 3 min. 36.3 sec. 10 maal 100 M.: A.V. 1923, 1 min. 50.8 sec.: Vlug en Lenig. 1 min. 53.6 sec.; Haarlem, 1 min. 53.6 sec.; Blauw Wit, 1. min. 58.2 sec. DE 400 METER IN 46 SEC. NEW YORK. 9 Juni (V.D.) Tijdens atletiekwedstrijden te New York liep de negerathleet Luvalles de 400 Meter in den nieuwen wereldrecordtijd van 46 sec. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van den Olympischen winnaar Carr met een tijd van 46.2 sec. KANO-SPORT NATIONALE KANOWEDSTRIJDEN. Zondag worden er op het Noorder Buiten Spaarne kano-pagaaiwedstrijden gehouden. De leiding berust bij de Haarlemsche Kano- Vereeniging, die als een vorige maal de be schikking heeft gekregen over het terrein van den heer Beijnes. dat gelegen is schuin tegenover de Oude Schotergasfabriek. De startlijn is 1000 M. noordelijker zoodat be langstellenden de diverse kampen langs den Spaarneoever gemakkelijk kunnen volgen. Reeds door het groote aantal inschrijvin gen meer dan tachtig beloven deze Nationale wedstrijden een succes te worden. Het eerste schot valt tien uur. Het eindnummer is een estafette-wedstrijd van 4 x 200 M. Er wordt gepagaaid onder de regels van de N. K. Vereenigingen. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN „HOLLANDIA". Het Spaarne boekt successen. In de herkansingswedstvijden der Hollan- diaroeiwedstrijden behaalden de burgerlijke vereenigingen eenige niet onbelangrijke over winningen op de studenten. De resultaten waren: Jonge skiff A: 2e heat: 1. Laga tijd 9 min. 31 3/5 sec. 2 Nereus opgegeven; 3e heat: 1. Maas tijd 8 min. 36 3/5 sec. 2. Njord 4 lengten 4e heat: 1. De Hoop tijd 8 min. 45 15 sec. 2 Amstel 8 min. 52 3 5 sec.. 5c heat: 1. Arsa tijd 9 min. 2 sec. 2- Delftsclie Sport 9 min. 7 sec. In het nummer stijlroeien damesvier jun. plaatsten zich de Vliet, de Hoop en de Hunze in den eindstrijd. In het nummer stijlroeien dames skiff jun. plaatsten zich Arsa. De Hoop, Maas en het Spaarne in de finale. Finale twee riemsovernaadsche. beginne lingen. 1. Poseidon tijd 9 min. 25 1/5 sec. 2. Njord. Beslissing tweeriems jun. B: 1. Delftsche Sport tijd 8 min. 48 3 5 sec. 2. Njord II tijd 9 mina 23 2 5 sec. Beslissing Tweeriems zonder stuurman: 1. Triton tijd 8 min. 1 3 5 sec. 2. Laga drie leng ten. Oude skiff. lste heat: l. Laga tijd 8 min. 17 sec- 2 Laak. In de tweede heat kwam Arsa niet op. zoodat het Spaarne zich zonder te roeien plaatste. Dames skiff stijlroeien: lste heat: 1. Delft sche Sport. 2. Die Leythe. Tweede heat: 1. Maas. 2. Nautilus. Snelstijlroeien dames achtriems gieken, lste heat: 1- Argo. 2. De Vliet. 2e heat: 1. Nautilus. 2. Willem III. evenveel punten. Damesvierriems snelstijlroeien. lste heat: 1. Hunze. 2. Nereus. Tweede heat: 1. Viking. 2. Delftsche Sport. Jonge skiff A lste semifinale 1. Maas tijd 8 min. 20 4 5 sec. 2. Dc Laak. Tweede semi finale: 1. De Hoop tijd 8 min. 37 3/5 sec. 2. Arsa. Vierriemsovern. beginnelingen, lste semi finale 1. Amstel tijd 7 min. 45 sec. 2. Laak. 3. Poseidon. Tweede semifinale: 1. Aegir tijd 7 min. 56 1/5 sec. 2- Maas 1 lengte. 3. Argo. Der de semifinale: 1. Spaarne tijd 7 min. 58 4'5 sec. 2. Laga 1 lengte. 3. Triton. Jonge vier tweede heat: 1. Laga tijd 7 min. 42 sec. 2. Acgir tijd 7 min. 46 2 5 sec. 3. Wil lem III. lste heat: 1. Argo tijd 7 min. 38 sec. 2. Spaarne shelste tweede. 3. Laak. HONKBAL PROGRAMMA. Voor de eerste klasse worden Zaterdagmid dag drie wedstrijden gespeeld. De vierde. TogoH-H.C. I is afgelast. Haarlem I gaat naar Z.R.C. De Haarlem mers hebben al bewezen niet bang te zijn voor het werpen van Zuidweg. zoodat we niet anders dan een Haarlemsche zege ver wachten. Blauw Wit komt voor het eerst in het veld. We kennen haar kracht niet en geven dus Ajax ook nog wel kans. V.V.G.A. kan in de ontmoeting tegen A.M.V.J. ook nog voor een verrassing komen te staan, maar als alles normaal verloopt, winnen de gemeente-amb tenaren. De tweede klasse wedstrijd A.M.V.J. II H.H.C. n is ook al uitgesteld, terwijl Ajax III teruggenomen is, zoodat alleen overblijft Ajax IIScalo. Voor de Haarlemsche Competitie wordt om half drie aan den Middenweg gespeeld E.D.O. bSwastika b en om half vier aan Öe Kle verlaan Gem. Lyceum AS.S.H, Zondag wordt op het terrein aan de Klever laan eer. honkbalfesïün gehouden. Dan orga niseert de Honkbalclub Haarlem weer de be kende wedstrijden om den Zilveren Bal. Op het programma staan acht wedstrijden. De eerste begint om negen uur terwijl de finale tegen half vier of vier uur verwacht kan worden. IIONKBALCLl'B VOOR DAMES. Dinsdagavond wordt in de Nijverheid een vergadering gehouden tot oprichting van een Honkbalclub voor dames. WHERRYWEDSTRIJDEN. AMSTERDAM. 9 Juni. Op Zondag 11 Juni vindt op het Noordzeekanaal tusschen Hembrug en Velsen een nationale zeilwed strijd plaats voor wherries, uitgeschreven door het Comité voor Wherry wedstrijden te Amsterdam. In totaal hebben 16 wherries voor dezen wedstrijd ingeschreven van de vereenigingen Willem III, Poseidon. De Hoop, en het Comité voor Wherry wedstrijden, In de volgende maanden vinden nog meer wedstrijden plaats. CRICKET Nu de ontmoeting R.W.Hbarlem werd uitgesteld, wordt ook a.s. Zondag weer geen volledig programma verspeeld. Slechts ont vangt P.W. het Rotierdamsche V.O.C.. ter wij: in Amsterdam de destijds verregende wedstrijd V.R.A.H.C.C. plaats vindt. In beide gevallen achten wij de bezoekers ster ker, als is het natuurlijk mogelijk, dat P. W. met Höpink in vorm voor ae verrassing zorgt. Nu H.C.C. eenige wedstrijden achter den rug heeft, zal zeker de zwakke V.R.A.-aanval niet in staat zijn, de Hagenaars wederom onder de 150 uit te gooien, veel eer ver wachten wij een wedstrijd met zeer hooge totalen, ook van V.R.A.-zijde, nu v. d. Bosch en Max Jansen nog steeds moeten voetbal len. Voor de overgangsklasse krijgt R.C.H. be zoek van H.C.C. 3. Zij, die den wedstrijd van deze Hagenaars tegen R. en W. 2 gevolgd hebben, zullen weten, dat Scheen c.s. hier een kans hebben op de eerste overwinning; voor al wanneer de aanval der Haarlemmers in vorm is, verwachten wij een zeer matige Haagsche score. De Rood en Witreserves, die het Zondag j.l. zoo leelijk lieten liggen in een wedstrijd die voor 9/10 gewonnen stond, hebben vrij af. Van de overige wedstrijden in de Overgangs competitie memoreeren wij speciaal de ont meoting H.B.C.V.V.V. Het zal ons inderdaad zeer benieuwen, hoe de oud-eerste klassers het er hier zullen afbrengen. Ten slotte ontvangt het Haarl. Bonds- elftal op Zaterdag 10 Juni, een Flamingo- combinatie. De samenstelling der Haarl. ploeg werd u reeds medegedeeld, zoodat wij kunnen volstaan met de meaedeeling. dat mits de verdediging in staat zal zijn een eenigszins behoorlijk totaal te scoren, hetgeen wij. ge zien de betrekkelijke zwakte van het batting team moeten betwijfelen, een aardigen wed strijd verwacht kan worden. Qua bowling- en vooral fieldingteam. achten wij de Haar lemsche ploeg, zeer voldoende UMPIRE MOTORWIELRIJDEN GROOTE PRIJS VAN NEDERLAND. In verband met het groot aantal inschrij- vigen, vooral uit het buitenland, heeft de T.T.-commissie besloten den datum van slui ting der inschrijvingen voor den,.GrootePrijs" van Nederland" welke races zullen worden verreden 24 Juni op het bekende Circuit van Drente in plaats van op Zaterdag 17 Juni te stellen op Dinsdag 13 Juni a.s. am 12 uur (dus een vervroegde sluiting.) Het aantal inschrijvingen is reeds de 30 ge passeerd en het aantal rijders vertegenwoor digende Oostenrijk. Engeland. Duitschland Italië Ierland, Spanje, België. Zweden en Nederland, rijdende op 26 verschillende mer ken. behoort tot de elite van het Europeesche motorcorps. Kwalitatief heeft het „Circuit van Drente" een dergelijk bezoek niet gehad en kwantitatief wenscht de commissie in het belang van een goede verzorging van den wedstrijd ook niet meer. DE DUCONCEAU BEKERRIT. Op 20 en 21 Mei werd de Dumonceau Be- kerrit, een der zwaarste motorwedstrijden van het jaar, verreden. Onze seadgenoot G. A. de Ridder wist den eersten prijs en den Dumonceau Beker te winnen, hetgeen zeer zeker een prachtig suc ces is. DAMMEN. WEDSTRIJD IJMITIDEN—HAARL. DAM CLUB AAN HET ZEESTRAND Op initiatief van Badhuis List te IJmuiden zal de Haarlemsche Damclub I (hoofdklasse clubkampioene van Nederland) op een nader te bepalen avond in Juli een wedstrijd spe len tegen het hoofdklasse-tiental der Dam club IJmuiden en wel op het IJmuidenschc strand voor Badhuis List, dus in de open lucht. Voor dezen wedstrijd werd door Bad huis List een fraaie prijs beschikbaar ge steld. OM HET NATIONAAL 2DE KLASSE CLUBKAMPIOENSCHAP Woensdagavond 14 Juni a.s. speelt de Haar lemsche Damclub II voor de finale om het tweede klasse clubkampioenschap van Ne derland tegen de Damclub Bussum I te Am sterdam in „Atlantic", Westeinde. Aanvang van dezen wedstrijd 7.30 uur. Wanneer Bussum wint, legt zij definitief beslag op den titel. Bij ccn Haarlemsche over winning moet een herkamp plaats vinden tusschen Bussum, Haarlemsche Damclub en Excelsior I (Amsterdam). ZWEMMEN. INTERNATIANALE WEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". Op Zaterdag 24 Juni zal bij het Noorder- bad te Zandvoort de derde internationale zeewedstrijd worden gehouden, waarvan de organisatie berust bij de zwemclub „Haar lem". Deze wedstrijd is in vier klassen ver deeld: A. vrije zwemwijze dames; B. vrije zwemwijze heeren veteranen (van af 31 jaar) C. schoolslag heeren: D. vrije zwemwijze heeren. Alleen leden van zwemvcreenigingen aangesloten bij den Nederlandschen zwem- bond kunnen hmieraan meedoen. De Zand- voortsche reddingsbrigade zorgt met ver schillende booten én op het strand voor dé veiligheid der zwemmers. Op Zondag 25 Juni zullen internationale zwemwedstrijden gehouden worden in het Noorderbad-wedsirijd-bassin. Voor beide dagen zullen Duitsche en Belgische zwem mers starten. WATERPOLO. D.WH. IV—HP.C. VI (1—4). Met rust was de stand 4-0 voor H.P.C., na rust ging de strijd gelijk op en wisten de Water ratten een tegenpunt te scoren HANDBAL. KAP1DITAS I—SIMSONI. (DAMES.) Daar Simson I plotseling verhinderd is, gaat deze wedstrijd Zondagmorgen niet door, zoodat Zondagmorgen alleen Rap IICon cordia II doorgaat. LIJNDEN I—RAPIDITAS (Comb.) (DAMES). Op het Lijnden tournooi, zal een Rap.- damescombinatie. hoofdzakelijk uit 3c elf talspeelsters bestaande, het teccn het pas opgerichte damesteam van Lijnden opnemen. De wedstrijd wordt 's middags gespeeld. SCHERMEN iTALlë KAMPIOEN FLORET. BOEDAPEST, 9 Juni (V.D.) zijn de Europeesche kampiOenScTïol v*- gonnen met de equipewedstrijden op floret. Het resultaat was: Europeesche kampioen: Italië 8 punten: 2 Oostenrijk en Hongarije ieder 5 punten: 3 Roemenië 2 punten. 4. Joe- go-Slavië 0 punten: BILJARTEN NOBELSBEKER. Vrijdagavond werd de nederlaag wedstrijd tusschen B. V. „Vondel" uit Amsterdam en B. V. D. E. S„ voortgezet. De uitslag was: Vondel 389 (vorige stand 656», totaal 1045. D. E. S. 384 (vorige stand 567), totaal 941. KORFBAL. WIJZIGING IN HET NEDERLANDSCH TWAALFTAL. Wegens vaststelling van den wedstrijd D. D. V.Eendracht op Zondag heeft H. Venema voor zijn benoeming in het Nedcrlandsch twaalftal dat Zondag te Antwerpen tegen België zal spelen bedankt. In zijn plaats zal dus de aangewezen invaller H. Stam (Deetos) spelen. A.s invaller is nader aangewezen H. Ebeler (Hellas) Deventer. BELGIë—HOLLAND. Zondag wordt te Antwerpen de interland ontmoeting België—Nederland gespeeld. Ofschoon de Belgen getoond hebben in wedstrijden in Nederland, dat ze het spel steeds beter beheerschen. meenen we toch, al is het Nederlandsche twaalftal nog al eens veranderd, dat de gasten de over-winning mee naar huis zullen nemen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondagavond ontvangt Blauw Wit te Am sterdam het Haagsche H.K.V., dat op een warme ontvangst kan rekenen en het terrein nadeel heeft. De Amsterdammers hebben nu de beste kansen. BOKSEN MAX SCUMBLING—ANNY ONDRA. Volgens een be richt in dc Bcrlijn- sche „Tempo" zal Max Schmeling be gin Juli in hot hu welijk treden met de filmster Anny Ondra Men knoopc aan de plaatsing van dit bericht in de rubriek Boksen geen gevolg trekkingen vast om trent beider opvat tingen over bet hu- wel ijk I SCHMELING—BAER. Wij maakten Vrijdag melding van den bokswedstrijd Schmeling—Baer. Deze wed strijd ging echter niet om het wereldkam pioenschap. doch is te beschouwen als een voorwedstrijd, waarvan dc winnaar «Baer dus) de kans krijgt uit te komen tegen den winnaar van den op 29 Juni te houden wed strijd Sharkey (wereldkampioen)Camera. Waarschijnlijk zal Baer in het najaar 1933 tegen dien winnaar uitkomen. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam N.-York n. Rott. 11 (12 midd.) te Plymouth en 12 <6 n.m.) te Rott. verwacht. Rotterdam Rott. n. N.-York p. 8 Lizard. ROTTERDAMSCHF. LLOYD. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nleuwkerk (thuisr.) 8 van Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 8 v. Las Palmas. HALCYON LIJN. Vredenburg 7 v. Emden n. Narvik. Stad Amsterdam 8 v. Vlaardingen te Lulea. Stad Zaltbommel 8 v. Pasajes te Bilbao. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. Grootekerk (uitr.) p. 8 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. Oldekerk (uitr.) 8 te Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 8 v. Cuddalore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 'thuisreis) 8 te Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) p. 9 (9 v.nu Gibral tar. Kota Agoeng 9 v. Rott. te Batavia. Kota Nopan (thuisreis) 9 v. Belawan. Kota Baroe (uitreis) 8 (5 n.m.) v. Suez. Sibajak (uitreis) 8 (7 n.m.) v. Colombo. Dempo (thuisreis) 9 v. Singapore. Kota Tjandi 8 v. Hamburg te Bremen. Baloeran (uitr.) 9 (6 n.m.) v. Southampton. Indrapoera (thuisreis) 9 (2 n.m,) van Tan- ger.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9