H.F.C. en Excelsior weer eerste klassers. Stormvogels en Go Ahead spelen beide gelijk. DE UITSLAGEN RANCLIJSTJES R.K. VOETBAL CRICKET H. f. C. weet msle-lt&asset. Resultaten van Zondag. H.F.C. heeft Zondag het cerste-klasseschap heroverd en dit is de verdiende bekroning van een uitstekend seizoen. De zege op Zee- burgia was voor de rust lang niet zeker, maar in de tweede helft was het resultaat reeds spoedig niet twijfelachtig meer. Hoewel het spel der Haarlemmers duidelijk leed onder het gewicht der gebeurtenis, waren techniek, tactiek en voetbalvaardigheid der H.F.C.'ers veel beter dan die der Zeeburgianen. Het Nederlandsch kampioenschap leverde twee gelijke spelen op, waardoor Go Ahead de beste kansen behoudt. Alles hangt nu af van Go AheadP. S. V. p a.s. Zondag te Deventer en Stormvogels—Feijenoord op den zelfden dag te IJmuiden. De kansen van Stormvogels bepalen zich tot de mogelijkheid van gelijk blijven met de leiders en met Feijenoord. Excelsior herwon het eerste klasseschap door H.y.V. te slaan. R.CH. II wist gelijk te spelen met Spartaan II en de Haarlemmers promoveeren, daardoor naar de reserve eerste klasse, waar zij behooren. Onze gelukwen- schen. LANDSKAMPIOENSCHAP. Feijenoord.Go ahead 11 VelocitasStormvogels 33 PROMOTIE 2e KLASSE. Afdeeling I. ZeebugiaH.F.C. 02 Afdeeling II. H. V. V-Excelsior 3—5 Afdeeling ITI. Robur et VelocitasS.C.H. 5,1 Afdeeling V. FrieslandMuntendam (niet gespeeld). Prom. Comp. reserve 2de klasse. De Spartaan 2R.C.H. 2 11 Kampioenschap van Nederland. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. gem. Go Ahead 7 4 1 2 9 20—13 1.29 Stormvogels 7 3 1 3 7 14—16 1.— P. S. V. 6 3 0 3 6 15—14 1.— Feijenoord 5 2 1 2 5 99 1. Velocitas 7 2 1 4 5 17—23 0.71 Promotie 2e klasse AFDEELING I. II. F. C. 4 3 0 1 G 9—5 1.50 Blauw Wit 4 2 0 2 4 B—S 1.— Zeeburgia 4 10 3 2 4—8 0.50 AFDEELING II. Excelsior 4 3 0 1 6 17—10 1.50 West Frisia 4 2 0 2 4 7—6 1.— H. V. V. 4 10 3 2 8—16 0.50 AFDEELING III. Hengelo 3 2 0 1 4 9—7 1.33 Robur et Vel. 3 1 1 13 10—8 1.— S. C. H. 4 112 3 5—9 0.75 AFDEELING IV. Middelburg 6 4 119 17—11 1.50 Juliana 6 4 0 2 8 14—11 1.33 V. V. V. 6 2 0 4 4 9—9 0.67 Hero 6 114 3 7—16 0.50 AFDEELING V. Friesland 3 2 10 5 7—1 1-67 F. V. C- 4 12 14 4—4 1.— Muntendam 3 0 12 1 0—6 0.33 Kampioenschap van Nederland Velocitas-Stormvogels (3-3) De Noordelijken zetten een 20 achterstand in een 32 voorsprong om. De elftallen: De Waard, Haak, Koster, Fijen, Prins. v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Van Rooden, De Waard. Mohrman, v. Meel, Mulder, Bonsema. Warnders, Huizeling, Zuidcma. Fransen, Brink. Heideveld, Kolthoff. Het zeer gladde terrein is voor Velocitas geen beletsel direct een snellen aanval te ondernemen. De bal komt gevaarlijk voor het doel, maar Haak redt de situatie. Velocitas komt weer terug en het is Bonsema, die schit terend rakelings over de lat kopt. Na 5 minuten komt Stormvogels los. We zien Schoorl handig passeeren, waarna een hard schot volgt, dat Kolthof keurig stopt. Den terugspringendcn bal kopt Groeneveld opnieuw in, maar weer stopt de doelman. Stormvogels heeft nu don smaak te pakken. Een minuut later zet v. d. Steen handig voor en Van Rooden doet dc rest (01). Velocitas is verre van ontmoedigd, doch Stormvogels blijft voorloopig de baas. dank zij vooral het keurige werk van Fijen, die een buitengewoon tactische partij speelt. Na 13 mi nuten luidt hij een aanval in. de bal komt bij van Rooden, die met een flink schot Kolthof passeert (02). De Vogels blijven het sterkst. Het moeilijke veld in aanmerking genomen, spelen de blauwhemdcn heel goed. Toch zijn de uitval len van Velocitas niet van gevaar ontbloot en enkele malen, o.a. bij een vleugelschot van Warnders, moet De Waard al zijn capacitei ten toonen. Na 25 minuten verkleint Velocitas zelfs den achterstand. Dan wordt Dc Waard bij het wegwerken van een hoekschop zoo gehinderd, dat Mulders kan inkoppen (1—2). Hierdoor aangemoedigd, komt Velocitas steeds beter in vorm, zoodat de strijd nu vrij wel gelijk op en neer gaat. Vooral de rechter- wing der Groningers gaat zich weren. Toch krijgt Schoorl in deze periode de kans van den dag om den voorsprong te vergrooten doch het IJmuider kanon faalt leelijk. Even later is hij er weer door. schiet nu werkelijk goed. doch Kolthof stopt prachtig. Vlak voor de rust staat het doel der Vogels onder buitengewonen hoogdruk. Tot drie maal toe denken we de enthousiaste Veloci- tancn gelijk te zien maken,-maar-steeds-ont snapt het Vogels-doel op de meest wonder lijke wijze. Zelfs moet de paal eenmaal red ding brengen. In de allerlaatste minuut maakt Velocitas echter gelijk, vla een Storm- vogelslichaam. Rust 22. Direct na de hervatting valt Velocitas fa natiek aan- Reeds na 10 seconden profiteert Velocitas van een misverstand tusschen Haak en De Waard, maar de Wolf geeft terecht buitenspel. Direct hierop gaat De Waard er vandoor Hij komt alleen voor Kolthof, doch schiet rakelings naast. Door beide partijen wordt in een ontzet tend snel tempo gespeeld. Pas heeft Koster na een snellen Velo-aanval den bal uit het doel getrapt, of Schoorl komt alleen voor Kolthof. Op het beslissende moment komt hij te vallen. Voorts loopen de Vogels keer op keer in de handig opgezette buitenspelval, of stuiten op het massieve spel van Brink. Na een kwartier volgt weer een gevaarlijke Groningsche aanval. Onder hevig protest van Stormvogels voor „achter" zet Warnders den bal voor, waarna Mulder ongehinderd kan scoren (32). Stormvogels geeft zich niet gewonnen, maar ook de enthousiaste Velocitanen geven geen kamp. Het was een fout van Schoorl c.s. te weinig op De Waard te spelen. Dat onze meening inderdaad juist is, demonstreert deze speler door na 25 minuten een pi-acht- vooi-zet te geven, welken Groeneveld keurig benut (33). De spanning stijgt nu ten top. Geweldig zwoegen beide partijen. Beide doelen ont snappen meer dan eens op 't nippertje. Voor De Waard keert o.a. de lat een schot. In de laatste seconden van den wedstrijd i krijgt Velocitas op den rand van het straf schopgebied nog een vrije trap te nemen. Deze wordt door Mohrman keui-ig genomen. De yelocitas-aanhang- juicht reeds, doch dan verricht De Waard een schitterende save, zoodat met 3—3 het einde komt. Feijenoord-Go Ahead (1-1) De belangstelling voor dezen kampioen wedstrijd was weer buitengewoon. Er waren ongevéer 25000 voetbalenthousias ten in het Sparta-Stadiorx aanwezig toen scheidsrechter Mutters op liet stellen. Het begin is voor Go Ahead dat een paar snelle aanvallen laat zien. Van Heel zet schit tereird zijn voorhoede aan het werk, voorloo pig echter zonder resultaat. De snelle aanval len van de Deventenaren lijken echter ge vaarlijker, doch hun schutters doen zich niet gelden. Groenendijk en Barendregt probee- ren het met verre schoten die Halle zonder moeite stopt. Onverwacht krijgt Groenendijk na een verren trap van v. Dijke 'n kans. Zijn schot vliegt naast. Go Ahead gaat thans een periode van ster ker zijn in. De Feijenoord-verdedaging blijft de baas. 1-Iun aanvallen zijn thans gevaar lijk en een doelpunt leek zeker toen Halle bij een hoogen scherpen voorzet van Burg het leder aanraakte, dat echter over zijn hoofd ging maar via J. Halle ging de bal, die door Groenendijk werd -ingezet over in een hoek schop. Juist als de middenliinie zeer ver is opgedrongen wordt een aanval den Rotter dammers noodlottig. Van Dijke onderschepte maar kon nog wegwerken. Toen hij dat nog dit doelpunt. deed sprong de bal van zijn voet voor het rechterbeen van den rechtsbuiten, die kei hard inschoot (01). Met Feijenoord steeds aanvallend kwam de rust. Daarna blijken Duinhouwer en Barendregt van plaats te hebben verwisseld. Na een kwartier zette Hendriks laag voor en Groenendijk schoot ineens onhoudbaar in het uiterste hoekje. (11). Na een voorzet van Hendriks kreeg Burg een onverwachte kans doch zijn kopbal ging naast. Er volgde nu een fel offensief van de Rot- terdammei-s. Duynhouwer deponeei-de na een voorzet van Barendregt het leder in het net, doch scheidsrechter Mutters annuleerde. Promotie Tweede Klasse. Zeeburgia-H. F. C. (0-2) H.F.C. heeft de kans op herovering van het eerste klasseschap op fraaie wijze benut door Zecburgia op overtuigende wijze te slaan en haar slechte indruk na de vernietigende nederlaag tegen Blauw Wit geheel uitge- wischt. Vooral v. d. Meulen heeft zich op schit terende wijze hersteld en in dezen wedstrijd getoond, dat hij ongetwijfeld nog steeds onze beste doelverdediger is. Ook de overige spelers hebben zich van hun beste zijde laten zien. Vooral de middenlinie, waarin Kruyer een boven alle lof verheven partij speelde, heeft een groot aandeel in de overwinning ge had. Over het verloop van den strijd het vol gende: Om half acht fluit scheidsrechter Vermeer in een vrijwel uitverkocht stadion dc volgende ploegen binnen de lijnen: Zeeburgia: v. Wijk, v. Schalkwijk, Wickel, W. Daalman, Termeulen, v. Kruyselbergen, Broström, J. Daalman, v. Dam, v. Leeuwen, N. N. H. F. C.Ï v. d. Meulen, P. Jongeneel, v. Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, v. Riemsdijk, Denijs, Koper, Dorsman, Hagenaar. H. F. C. neemt van de aftrap de bal mee en zet direct een keurige aanval op die Hage naar een kans bezorgt, die echter door van Wijk te niet wordt gedaan. Hierna ontspint zicht een gelijk opgaande strijd: beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar, voor loopig weten echter v. d. Meulen en Van Wijk ieder gevaar af te wenden. De aanval len zijn van H. F. C. uiterst gevaarlijk door het razende tempo, waarin gespeeld wordt, vooral het snel opbrengen van Hagenaar doet menige gevaarlijke situatie ontstaan, maar de trap vaste backs der Amsterdammers zijn niet makkelijk te passeeren. Zeeburgia krijgt een vrije trap even buiten het strafschop gebied te nemen, die echter hard naast ge schoten wordt, terwijl even later v. d. Meulen op fraaie wijze een voorzet weer in het veld stompt. Plotseling trekt de linkervleugel van H.F.C. er tusschen uit, Dorsman speelt de bal ver naar voren. Hagenaar loopt goed door en zendt een schot-in dat w Wijk slechts-ten deele stopt, waardoor een scrimmage ont staat, waaruit Hagenaar tenslotte de bal weet in te schieten en zoo H.F.C. een nuttige voorsprong verschaft (01). Bijna wordt deze vergroot als Lamp hoog- opspringend, een corner op ongeëvenaarde wijze inkopt; v. Wijk weet echter met de grootste moeite zijn doel schoon te houden. Spoedig hierna is het rusten. Onmiddellijk na de thee neemt H.F.C. het spel in handen, Zeeburgia wordt geheel over speeld. Vooral Kruyer, die het gehcele mid denveld beheerscht. stuwt zijn voorhoede steeds op, tot het doen van aanvallen. Ook Koper valt in deze periode op door zijn uit stekend spel verdeelen en hard schieten. Het duurt een tiental minuten alvorens dit werkelijk goede combinatie-spel tot resultaat leidt. Koper lost van grooten afstand een enorme kogel, die van Wijk totaal verrast, waar door het mogelijk is, dat de snel toe schietende van Riemsdijk de terugspringen de bal in het doel kan plaatsen (02). Dit doelpunt brengt de beslissing, H.F.C gaat met steeds meer vertrouwen spelen, ter wijl Zeeburgia een zenuwachtig, vrijwel ver loren spel speelt. Diverse goede aanvallen worden door H. F. C. ondernomen, een schot van Hagenaar ketst via de bovenlat weer het veld in, een fraai schot en dito kopbal van Koper wor den door de Zeeburgia-keeper (v. Wijk is na het tweede doelpunt vervangen) op keurige wijze onschadelijk gemaakt. Hoewel Denijs nog een prachtkans krijgt, weet H.F.C. het net niet meer te vinden en als het eind signaal van scheidsrechter Vermeer klinkt, kondigt een donderend gejuich de terugkeer van de Good-Old in de eerste klasse aan. H. V. V.Excelsior (35) W. v. d. Bosch zet een onvoldoend wegge- werkten bal na een schot van Pasteur in een doelpunt om (1—0) en tien minuten later had Pasteur een pass van Max Jansen op fraaie wijze benut (20 voor H.V.V.). De Bouter maakte voor Excelsior weldra het eerste doelpunt (2—1), terwijl kort daar op de linksbinnen Niehof gelijk maakte. Na de rust wist De Bouter terstond na de hervatting met een fraaien kopbal uit een corner de leiding voor Excelsior te nemen (2—3)W. v. d. Bosch benutte voor H.V.V. een toegestanen strafschop en weer was de stand gelijk (3—3). Een kwartier voor het einde zorgde Niehof weer voor de Excelsiorleiding (34). Kort voor het einde maakte Manssen er 35 van. Promotie reserve 2e klasse De Spartaan 2R. C. H. 2 (11) R.C.H. 2 promoveei-t naar de reserve le klasse. In den laatsten wedstrijd van het seizoen heeft R.C.H. 2 de kroon op het werk gezet. Met een gelijk spel werd de promotiecompe titie ongeslagen beëindigd en daarmede werd het 2 jaren geleden verloren teiTein weer her wonnen. Jammer is het daarom des te meer dat de vreugde over dit succes eenigermate werd gedrukt doordat de Geus kort voor het einde van dezen wedstrijd zijn arm gebroken heeft. R.C.H. 2 begint tegen den sterken wirid en reeds na enkele minuten heeft de Geus na mooi werk met Meijer succes met een schot in den uitersten hoek. (01). Spartaan 2 maakt kort voor de rust gelijk. (11). In tusschen was Schuurman reeds ver vangen door Schoustra. Na de rust met wind mede was R.C.H. 2 wel méerendeels in den aanval, doch tot doel punten kwam het niet. Het elftal speelde met: Schiïurman (Schoustra), Van Thiel, Kaestner, Hessels, v. d. Berg, Walewijn, v. d. Werve, Slot, Kok, de Geus, Meyer. Amsterdamsch ElftalWiener Sportclub (5-1 Het Amsterdamsch elftal won Zaterdag avond in het Stadion, waar maar weinig toe schouwers aanwezig waren, met 51 van de Wiener Sport Club. De gasten vielen tegen. De doelpunten voor Amsterdam werden ge maakt door Lungen, Brandt, Anderiessen voor de rust (31) en na de rust Brandt en Ten Have. Interlandwedstrijden. Te Stockholm speelde het Zweedsche elftal een landenwedstrijd tegen Esthland en won met, 62. De laatste wedstrijd in het tournooi om den Balkanbeker vond plaats tusschen Roe menië en Joegoslavië, waarbij Roemenië met 50 te Boekarest won. Roemenië won daar door het geheel tournooi. De voetbalwedstrijd Tsjechoslowakije Frankrijk werd door de Tsjechen gewomien met 40- Te Weenen kwam België tegen Oostenrijk uit en verloor met 41. Te Kopenhagen won Denemarken van Noorwegene met 20, terwijl voor den Bal- kanbeter te Boekarest Griekenland van Bul garije met 2—0 verloor. 17 Juni H. V. B.-Dag. HAARLEMSCH ELFTAL—WIENER SPORT CLUB. Over den H.V.B.-dag, welke op Zaterdag 17 Juni op het terrein van E.D.O. door den H. V. B. wordt georganiseerd, kunnen wij thans eenige nadere bijzonderheden mededeelen. Na het succes dat door het Haarlemsch Elftal op 31 Aug. 1.1. tegen Bocskay werd be reikt, en waarmede de H.V.B. het seizoen opende, werd van verschillende zijden aan gedrongen, meer zulke wedstrijden te orga- niseeren, zoodat het Bondsbestuur besloot het seizoen ook met een dergelyken wedstrijd te sluiten. Van deze gelegenheid is tevens gebruik gemaakt een ontmoeting tot stand te bren gen tusschen de beide vertegenwoordigende elftallen van de Zaterdag en de Zondag competities, welke nog nimmer heeft plaats gehad, en waarvan verwacht wordt dat de krachten elkaar niet veel zullen ontloopen. Daar een groot aantal vereenigingen in de zomermaanden lichte athletiek beoefenen om de spelers in training te houden, is de H.A.V. Haarlem verzocht een demonstratie te ge ven van die athletiek, welke speciaal ge schikt is voor voetballers. Onder leiding van de heeren Korver en Rinkel zullen een 20-tal leden van deze athletiek-vereeniging de in leidende oefeningen voor deze athletiek ge- vexx. Hoewel het programma hieiwoor nog niet definitief is vastgesteld, staat thans reeds vast, dat ook o.a. een relais-race zal worden geloopen over 2 K.M. door 2 ploegen van 5 lossen. Tot besluit volgt dan de wedstrijd van loopers elk, welke elkaar om de 100 M. af hel Haarlemsch Elftal tegen de Wiener Sport Club. Het Haarlemsch Elftal wordt dezer dagen vastgesteld. Dat de Weenërs tot de sterkste elftallen 1 van Oostenrijk behooren moest het sterke Austria de vorige week nog ondervinden, dat met 21 verloor. Ook in het buitenland behaalde W.S.C. zeer goede resultaten; zoo wonnen zij van Tennis Borusia met 41; het Frankfortsch elftal met 31; het Hannoversch elftal met 3-0; Excelsior Roubaix met 31 en de Daring Bruxelles met 32. Het Haarlemsch elftal zal het dus hard te verantwoorden krijgen. De Weeners komen met het volgende elftal uit: Doel: Franzl. Achter: Schilling en Purtz. Midden: Dumser, Kellinger, Mahal. Vóór: Geita, Pfeiffer, Semp, Spona en Pill- wein. Het volledige programma is als volgt: 4 uur: H.V.B.-elftalVertegenwoordigend elftal Zaterdag-competitie. 6 uur: H.A.V. Haarlem demonstratie lichte athletiek. 7 uur: Haarlemsch elftalWiener Sport club. Eindstrijd H. V. B.-beker. Op Woensdag 14 Juni a.s. des avonds te halfacht zal op het terrein van Zandvoort dc finale worden gespeeld om den H.V.B.- beker, de wisselprijs welke voor de 3e en 4e klasse K.N.V.B.-vereenigingen is beschikbaar gesteld. Voor de finale in dit tournooi wisten Schoten (bekerhoudster) en Zeemeeuwen zich te plaatsen. Schoten komt thans voor de derde maal in de finale en zal zeker al het mogelijke doen om den beker wederom mede naar Haarlem te nemen. Kampioenscompetitie. S. D. O. U. C.—D. H. L. 4—3 District HaarlemGooi- en Eemland 38 CRICKETBESCHOUWINCEN Wanneer wij de jongste ontmoeting van Haarlem tegen H. C- C. aan een nadere be schouwing onderwerpen, dan moeten wij in de allereerste plaats melding maken van het zoo goed als feillooze spel van den bekenden Haagschen batsman Auk Schill. Onder zeer moeilijke omstandigheden, immers de eer ste wickets van Manen en Elte waren voor een luttel aantal runs gevallen, wist Schill door voorzichtig spel het zeer goede bowlen te overmeesteren. Zijn geduld, een groote gave voor een batsman, was vooral in de eer ste uren van zijxx lange innings onuitputte lijk; hij alleen bracht zijn club dan ook la ter in veilige haven. Het voor dezen schitte renden cricketdag handjevol toeschouwers heeft kunnen genieten vaxx deze all-round battingprestaties: drives, vooral de knalhar de tusschen beide covers, square-cuts en glances wisselden elkaar regelmatig af en bezorgden den fielders warme handen. Dat Schill ondanks een vrij slecht loopend veld en prijzenswaardigen tegenstand der Haar- lemsche fielders er in slaagde een geheel kanslooze 112 te scoren is voor ons het be wijs, dat deze Hagenaar van extra klasse is. Slechts P. Feith kon hem in dezen wedstrijd een oogenblik benaderen. Inderdaad was de periode waarop Feith en Schill tezamen wa ren, het belangrijkste deel van den dag, ten minste van een battingstandpunt bekeken. De prachtige catch van van Dalsum, maakte evenwel te spoedig een einde aan de aantrek kelijke inning van eerstgenoemden batsman. Zonderen wij dus de 112 runs van Schill uit, dan wisten de andere 10 Hagenaars slechts 72 runs te scoren, hetgeen voor een groot deel te danken was aan het werkelijke solide aanvalswerk onzer stadgenooten. Zel den zagen wij het bowlen door deze Haag- sche ploeg, zoo aarzelend bespelen; geen moment kreeg men den indruk, dat de bats- men set waren en de rungetting als eerste doel werd gesteld. Daarbij dienen wij zeker het prachtige fielden van Haarlem nog eens extra te onderstrepen. De hardste slagen werden gestopt en zeer snel ingegooid, zoodat voor elke run als het ware moest worden ge vochten. Vooral de gebrs. de la Mar, van Dalsum eix last not least wicketkeeper Ton onderscheidden zich bijzonder; voor zoover wij ons kunnen herixxneren werd geen enkele vangkans gemist en op een heel enkele uit zondering na, geen run cadeau gegeven. Dit cricket onderdeel hadden de Haarlemmers dan ook heel wat beter onder den knie dan hun Haagsche tegenstanders. Wel kunnen wij het fielden van H. C. C. niet bepaald slecht noemen, doch geheel af was het niet. Er wer den eenige zeer gemakkelijke vangen gemist waaraan coverpoint Elte zich wel heel erg be zondigde. De „Battingperformance" van onze stadgenooten, was na het goede werk in het veld, een groote teleurstelling. Gemis aan zelfvertrouwen, wij kunnen geen ander ar gument vinden, was o.i. oorzaak van het ab soluut falen op zeer middelmatig bowlen. Slechts Koeleman was constant zuiver en van uitnemende lengte, Schill en Bakker daaren tegen onbesuisd, Fokker en van Manen on beduidend. Niettemin slaagde er geen enkele batsman in dit bowlen naar behooren te be spelen, zelfs Kleefstra kon ondanks een kans rijke 30 runs, zijn fraaie innings in Amster dam tegen V. R. A. in de verste verte niet be naderen. Het is bepaald jammer, dat de Haarlem ploeg dit onderdeel niet beter in haar macht heeft andersja anders zou Haarlem voor elke club een der moeilijkste te genstanders zijn. Het gemis aan een eerste klas oefenmeester doet zich maar al te zeer gevoelen: wij zijn dan ook van meening, dat, wil Haarlem op den duur eerste-klasser blij ven. zoo spoedig mogelijk deskundige voor lichting, gebiedende noodzaak is UMPIRE. NED. CRICKETBOND V. V. V. 2—Haarlem 2. In een zeer spannenden wedstrijd is het den Haarlemreserves gelukt een overwinning te behalen op het Amsterdamsche V.V.V. V.V.V. batte eerst en het begin was voor haar niet bemoedigend daar op 19 reeds 4 wickets neer waren. Het volgende wicket leverde 50 runs. terwijl eerst op 103 ook het zesde wicket viel. Hierna komt er weer een collapse, maar nu wordt er voor het laatste wicket zelfs een stand van 60 runs opgezet, zoodat het V.V.V. totaal tenslotte sluit op 175. In de dubbele cijfers waren gekomen R. A. G. Davidson 47, J. H. v. d. Vloodt 19, P. van Stuy- venberg 37 en M. Kriek 25. De bowlingcijfers waren A. Blok 246, F. van Dalsum 455, R. de Vries 117, C. Dekker 225, J. de Boer 1—10, H. D. Wessel 0—14, Bij Haarlem is het begin meer hoopvol, maar toch ziet het er met den stand 436 niet hoopvol naar uit, dat de wedstrijd ge wonnen zal worden. Vooral dank zij De Boer wordt het echter van 436, 583. Dan vallen de wickets weer regelmatig, totdat het acht ste wicket op 131 valt. Captain Blok weet dan, goed gesteund door Dekker, het be- Een jaar geleden degradeerde H.F.C. naar de tweede klasse en zelfs haar meest chauvi nistische supporter kon niet zeggen, dat het niet verdiend teas. Gisteren heeft de oude club definitief het recht veroverd, het volgend seizoen weer in de eerste klasse uit te komen. Ik heb geen statistiek op dit punt, maar het zal zeker niet vaak voorgekomen zijn. dat een herstel van positie in ons voetbalwereldje zoo snel is gegaan. Bij die degradatie een jaar geleden heeft ook stellig welhaast geen H.F.C.-vriend in zijn stoutste droomen durven hopen, dat het zoo vlot zou gaan en ik iceet, dat velen uwer van meening waren, dat het eigenlijk maar goed was, dat de club eens rustig eenige jaren in de tweede klasse bleef, om dan geleidelijk nieuwe sterkte te verwerven voor den triom fantelijken terugkeer. Deze, toch oprechte, vrienden, zullen zich thans nog wel afvragen, of hun club nu werkelijk alweer sterk genoeg is om zich in de hoogste afdeeling met eere te handhaven. Dit zal moeten worden afge wacht. Voorloopig kan het elftal op zijn wel verdiende lauweren rusten. De prestatie die H.F.ê. in het nu afge- loopen lange seizoen heeft geleverd, is wel bijzonder geweest. Van de 22 xvedstrijden, die in de tweede klasse en de promotiecompetitie in totaal werden gespeeld, icon zij er 16, speelde 5 maal gelijk en verloor slechts één maal. Dit wijst wel op het behoud van een flinke vitaliteit, die velen in den lande de club niet meer zullen hebben toegeschreven. Dit is voor H.F.C. ook een reden tot vertrou wen in de toekomst. De pit is nog niet uit de nu bijna 54 jarige. Allerminst. En overal waar voetbal gespeeld wordt in den lande zal men zich over dit feit verheugen. Onze hartelijke gelukwenschen, H.F.C.! nMmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM noodigde totaal onder groote spanning te passeeren. zoodta op 178 voor het verlies van 8 wickets gesloten kan worden. R. de Vries 23, F. van Dalsum 15, J. de Boer een harde 43 (6 x 4. 1 x 6), B. Smits 11. A. Blok 42 not out, C. Dekker 12 not out en Mr. Extra 19 hadden het grootste aandeel in het totaal. De bow lingcijfers van V.V.V. waren R. A. G. David son 2—77, J. H. v. d. Vloodt 4—46, M A. Wes- sels 023 en J. Alders 113. Haarlem won deze wedstrijd dus met 3 runs en 2 wickets. R. C. H.—Hermes-D. V. S. Door een plotselinge wijziging in het pro gramma was inplaats van H.C.C. 3 nu Her mes bij R.C.H. op visite. Zij zijn er in geslaagd R.C.H. een innings-nederlaag toe te brengen. R.C.H. bat eerst en brengt het op het uit stekend bowlen van Engering en Offerman niet verder dan 59 runs. Waarvan D. Tel 14, A. Muller 11 en J. Hellingman 10. Engering en Offerman deelden de wickets voor resp. 21 en 37 runs. Voor 8 runs zaten de beide eerste wickets van Hermes aan den kant, zoodat er nog veel mogelijk was. pfferman werd eenmaal gemak kelijk in de slips gemist en profiteerde daar dankbaar van door in korten tijd 23 runs te scoren, Smit gaat op 41 voor een harde, 13 uit met 4 wickets neer. Nolet en Scheffer weten dan samen het, R.C.H.- totaal te berei ken waarop Scheffer voor 12 gebowlcd wordt. 1 Op 75 gaat Nolet voor 18 bowled Hellingman. Engering met 16 weet dan voor Hermes juist de honderd te passeeren waarop het laatste wicket valt. Totaal voor Hermes 101 runs. Het bowlen was bij R.C.H. niet zoo goed als we den laatsten tijd gewend waren. Vooral Klein was er totaal uit. Zijn 4 voor 30 waren uitsluitend te danken aan het goede veld werk. L. Kuyt nam verder 5 voor 47. Helling man 1 voor 10. R.C.H. probeert het nog eens op de 2e innings, hetgeen achteraf gezien haar duur te staan is gekomen. Voor precies 20 runs zat het heele elftal aan den kant waarvan A. Scheen met 11 waaronder een geweldige zes nog meer dan de helft scoorde. Vermelding verdient hier zeker het prima veldwerk bij H.D.V.S. hetgeen niet weixxig tot dit succes bijdroeg. Offerman met 6 voor 12 en Engering met 4 voor 6 hadden wel bijzondere goede cijfers. R.C.H. verloor dezen prettigen wedstrijd dus met innings en 20 runs en zal uit eenl ander vaatje moeten gaan tappen om einde lijk eens zelf een succes te boeken. 2e klassa H. C. B. C. V. H. 3—R. C. H. 2. Deze wedstrijd werd gewonnen door R. C. H. II met 109 runs en 1 wicket. C. V. H. III 49. Z. van Maaswinkel 17, H. Zonneveld 116. J. Blankesteijn 514, G. v. Musscher 3—10, R.C. H n 158 voor 9, J Blan kezee 51, G. v. Musscher 26. J. Siegerist 14, J. v. d. Gevel 21 not out. A. J. van Roon 6—63, L. Servaas 1—45. G. Jansen 1—22 J. Kranen donk 05. Z. van Maaswinkel 04. C. V. H. 1—u. V. V. 1. Gravendaal kiest fielden, waarna Koch en D. de Vos voor C. V. H. openen. De Utrecht- sche captain bowlt met v.Beest- Bij 131 we ten Zeeuwe en Middelink verbetering te bren gen. Beiden spelen goed en weten een 30-tal runs aan het totaal toe te voegen. Goossens en v. Roon zetten het spel op denzelfden voet voort. v. Roon scoort Het totaal wordt 87. J. Middelink 12, G. Zeeuwe 20, G. Goossens 13, A. v. Roon 26. Bowlingcijfers U. V. V.: C. Gravendaal 3—25; J. v. Beest 6—31. J. Slingerland 0—19. Bij U. V. V. dat met Pino en v. Zutphen opent gaat het oorspronkelijk zeer vooi-spoedig en als de stand 462 is geworden twijfelt nie mand er aan of zij zullen het C. V. H.-to- taal passeeren. Zeeuwe doet een goede slips- catch op Middelink waardoor Gravendaal moet retireeren en dan veroorzaakt. Roodt een ware collapse, hierbij gesteund door eeni ge bijzonder mooie catches van v. Roon en Middelink. Voor 69 zitten de U.V.V.'ers weer aan den kant. J. F. Pino 19 en F. v. Beest 16. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 3—31, G. Zeeuwe 119. A. Roodt 615. C. V. H. wordt weer ingestuurd. Voor 36 heeft het heele gezelschap een beurt gehad. Bowlingcijfei-s U. V. V.: C. Gravendaal 315 J. v. Beest 5—16. Slingerland 2—1. De Stichtenaren moeten nu 56 runs maken om te winnen en hun zege is geen moment meer in gevaar geweest. Met den eersten bal overleeft Pino een zekere l.b.w., waarna hij een harde 20 scoort. Gravendaal en Slinger land weten het totaal te passeeren. de laatste met veel geluk, de eerste daarentegen laat keurig en gedurfd cricket zien. Het keepen van Kwantes was weer voortreffelijk. Totaal 58 v. 4. Bowlingcijfers C. V. H.: A. Roodt 436: J. Middelink 0lil, G. Zeeuwe 04.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10