DRAG HARLAN DE OPENING van de Economische Wereldconferentie te Londen. V.r.n.l.: ]Je Engelsche Koning tijdens zijn openingsrede; een overzicht der conferentiezaal en Mac Donald tijdens zijn speech. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. 28) In het. midden van het kleine dal stond een groote hut. Tal van paarden liepen in de onmiddellijk nabijheid gckniehalsterd rond, terwijl bij de hut een twaalftal zwaargewa pende mannen zaten. Verscheidcnen hunner begroetten Haydon, toen deze afsteeg en noemden hem „Chef". Haydon gunde zich geen tijd een oogenblik met hen te spreken en trad de hut binnen, waar hij een oogenblik later in ernstig ge sprek was met Deveny. Nog steeds glinsterden zijn oogen triomphantelijk. „Hij is verstandig geworden en probeert op alle mogelijke manieren zich bij ons aan te sluiten", vertelde hij. ..Ik heb hem aange nomen op zijn voorwaarden. We kunnen hem doen gelooven, dat we erg met hem zijn ingenomen en zoodra we zijn. waar we willen, dient, hij uit den weg geruimd. Ongeveer op hetzelfde oogenblik. waarop Haydon zat te praten met Deveny. steeg Harlan al' op de Rancho Seco. De T-Down-cowboys waren druk aan het werk, sommigen in de wei. anderen in de stallen, weer anderen in de smederij. Alleen Red Linton stond bij het hek van de weide om Harlan te begroeten. Harlan's gezicht glunderde van plezier. „Ik ben nou een rasechte bandiet. Red", verzekerde hij. ..Haydon aarzelde geen oogen blik. Het is een gemeene, sluwe duivel en hij schuwt mij, maar wc zijn collega's geworden. Het zaakje wordt interessant. Natuurlijk zijn zij van plan, mij zoo gauw mogelijk naar de andere wereld te helpen. Wil je gelooven, dat ik snak naar een stukje eten?" Later, toen Harlan in de keuken aan tafel zat. merkte hij eensklaps een schaduw op de deur. Hij keek om en zag Barbara Morgan staan. Haar manier van kijken was voor Harlan volkomen begrijpelijk. Blij was ze om zijn terugkomst dat zou ieder van haar getuigen. Die diepe kleur op haar gelaat was niet een gevolg van wind en zon. Zij had hem gezien, terwijl zij voor een van de vensters zat; nieuwsgierigheid en onge duld, die geen uitstel konden velen brachten haar er tos hem op te zoeken. „Ikik dachtU zei toch, dat u wegging?" „Ik ben toch weg geweest?" lachte hij. „Eén dag", spotte zij, maar er klonk vreug de in haar stem. „Eén dag maar?" vroeg hij. „Was het heusch niet langer? Ik heb een gevoel, of ik u in geen jaren gezien heb". Hij stond op. zijn honger was vergeten, maar nog eer hij bij de deur kwam. snelde zij reeds naar het woonhuis zonder om te kijken. Hij bleef haar nastaren ,tot zij uit het gezicht verdween. Toen keerde hij terug naar zijn maaltijd en begrijpelijk voor iemand, die zooveel alleen is geweest in de eenzame wil dernis ontvielen hem de woorden „Dacht je nu hensch één oogenblik. dat ik niet voor haar zou zorgen, Morgan?" HOOFDSTUK XX. MET DE LINKERHAND Harlan's mededeeling aan Haydon, dat hij vertoefd had in de kampen van Kelso. Rance, Larkin en andere bandieten, was strikt ge nomen juist. Meermalen had een van de bendeleiders hem een boodschap gestuurd en hem uitgenoodigd toe te treden tot zijn bende zoo voorzeker hield men, dat Harlan, iemand was als zij. Zonder lastig te worden gevallen, had hij met hen kunnen verkeeren. Zelfs na zijn wei gering om aan de uitnoodiging gevolg te geven, waren zij hoffelijk genoeg geweest om zelfs geen geheimhouding te vragen. Harlan had hun vertrouwen nooit beschaamd. Wetend, dat de moraal van mannen als Kelso. Rance en Larkin veiligheid voorschrijft voor ieder, die bij hen vertoeft, voelde Harlan verachting voor Haydon's dreigement. Toch was zijn boosheid comedie geweest, met het vooropgezette doel, op die wijze een onmid- delijke beslissing te verkrijgen. Harlan was er van overtuigd, dat alleen door scherpen strijd Barbara Morgan zou kunnen worden beschermd tegen Haydon en Deveny. Die strijd mocht hij niet afwachten op de Rancho Seco, want hij wist niet. hoe en waar de bandieten hun slag zouden slaan. Dat zij hem niet met rust zouden laten, daarvan was hij overtuigd Dit had hem er toe gebracht zich bij de bende aan te sluiten, in absoluut vertrouwen op zijn reputatie, die voldoende was om elke -tegenstander te doen begrijpen wat zijn wenschen waren, zals hij die uitsprak. Haydon had hem aangenomen, hoezeer hij hem ook wantrouwde. Harlan had 'de achter docht maar al te goed bemerkt en toen Hay don de oogen neersloeg, terwijl zij elkander de hand gaven, wist hij, dat de man hoopte dubbel spel te kunnen spelen. Toch deed hij of hij van deze voornemens niets had gemerkt. Zijn bedoeling was met de bandieten om te gaan, dreigende gevaren te negeeren, om op die wijze Haydon in den waan te brengen, dat er van den den kant van de Rancho Seco niets te duchten viel. Het plan zich aan te sluiten was reeds ont staan in Lamo. tengevolge van het optreden van Strom Rogers. Op Rogers' gelaat had Harlan een minachting voor Deveny en ja- louzie gelezen en hij wist, dat deze gevoelens op velerlei manieren kunnen v/orden aange wakkerd. Hij kende het type menschen, waaruit de bende van Deveny en Haydon bestond; het stond vast dat hij gebruik zou kunnen maken van hun hartstochten, omdat zij voor kerels, wier reputatie een record aan misdaden had bereikt en die niet te overtreffen waren als het op schieten aankwam, de grootste be wondering koesterden. Hij had gezien, hoe Strom Rogers hem gadesloeg: waardeering las in Rogers oogen, toen zij in Lamo eikander een oogenblik aan keken en voor het kantoor van den sheriff had hij de mannen fluisterend over hem hooren spreken. Ditmaal wilde hij gebruik maken van den eerbied, die men voor hem koesterde om in het bandietenkamp de macht in handen te krijgen. Het moest zoo spoedig mogelijk ge beuren. Drie keer in drie dagen tijd reed hij naar d eStar om met Haydon te praten en als deze er niet was, rond te slenteren op de Ranch en te luisteren naar de gesprekken van de anderen, zonder er zelf aan deel te nemen Hij sprak zelf niet voor men iets tot hem zeide. Zóó slaagde hij er in hun aandacht te trekken. De bandieten deden al heel spoedig pogingen tot toenadering. Veel beschaving kenden zij niet, hun ka meraadschappelijkheid was even spontaan als onoprecht, doch binnen enkele dagen was Harlan een bekende figuur geworden in hun midden en zag hij zich erkend. En toch kon geen man c-r op bogen, dat hij Harian iets nader had leeren kennen. Zijn manier van doen dwong hen zich op een af stand te houden. Meer dan een probeerde zijn vriendschap te winnen om verbaasd te ontdekken, dat het mislukte, hoewel geen enkel onvriendelijk woord werd gehoord. Harlan wierp een dam op tusschen zich en hen, een dam van autoriteit en ontzag, waar achter hij zich verschanste, een interessante, aller aandacht trekkende figuur. Na 'n week noemden de mannen op de Star hem „chef"; ze probeerden zijn aandacht te trekken en luisterden naar hetgeen hij zeide. Twee weken later gehoorzaamden de meesten met graagte als hij iets beval; degenen, die een oogenblik aarzelden, deden wat hij zeide zoodra hij hen aankeek. Doch er bleef 'n zekere gereserveerdheid in hun houding. Harlan voelde dit en merkte het in hun optreden. Zij hadden zooveel over hem gehoord, zoo dikwijls spraken zij over zijn behendigheid met wapens, dat ze hoop ten op een incident, om al die verhalen aan de werkelijkheid te kunnen toetsen. Het kwam Harlan voor, of zij hem in de bende duldden alleen om gelegenheid te heb ben een demonstratie bij te wonen van de kwaliteiten, die hem berucht hadden ge maakt. Onder de mannen waren er. die bekend stonden ais ongeëvenaarde schieter. Geen hunner, die niets trots was op zijn behen digheid met de revolver als het op vechten aankwam. En de handigsten betwijfelden de juistheid van Harlan's reputatie. Lang duurde het niet. of Harlan wist nauwkeurig, wie zich slr»?hts met tegenzin aan zijn leiding onderwierpen. Hij zag, hoe zij hem gadesloegen. Hij vernam achter dochtige opmerkingen. „Hij ziet er niet naar uit". „Die draagt hij alleen maar voor het mooi!" ..Praatjes!", klonk het zoo nu en dan. Vooral een drietal bandieten, Lanky, Pogg en Latimer waren er sterk in. De strooptochten in het dal werden des nachts gehouden. Harlan hoorde er over spreken, want hun successen vormden overdag 'n onderwerp van alle gesprekken. De kudden van de Star namen in omvang toe totdat de afgeheinde weiden te klein begonnen te worden. Ge-n mo ment ging verloren om de brandmerken op het gestolen vee zoodanig te wijzigen, dat de oorspronkelijke indentiteit volkomen te loor ging. .(Wordt vervolgd); Bil DE 500 MIJLS RENNEN tc Indianapolis (Amerika) vloog de wagen van den cou- BIJ HET BORNRIF ten Noorden van Ameland is het Duitsche jacht Stella Mans reur Mark Biliman uit de baan. Billman werd uit zijn auto geslingerd en kwam afkomstig uit Dusseldorf gestrand. Twee der opvarenden verdronken. Het vaartuig om het leven. °P het droge. MR. J. W. BEITEN, directeur der Sotterdamsche Bankvereeniging, die benoemd is tot Nederlandsch gedele geerde op de Economische Wereld conferentie te Londen. EEN ENORME MENIGTE had sich Maandag voor hefc Geologisch Museum tc Londen verzameld om van de aan komst der verschillende delegaties getuige te zijn. DUITSCHLAND heeft de tenniswedstrijden om de Davis-eup tegen Japan verloren. - De partij Satoh-Nunoi (links) tegen von Cramm-Nourney.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 16