Radio Moors N.v. De Avonturen van Wo« en Simmy. ZATERDAG 17 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 5 JOODSCHE KAMERAADJES MOGEN NIET MEE. B. en w. van utrecht niet zoo erg gerust. Wij vermeldden, dat Utrechtsche leeraren een schoolreisje naar Duitschland hebben ge organiseerd. maar dat ingevolge de inlichtin gen van de Duitsche Jeugdherbergen Joden daar niet toegelaten worden, zoodat die niet zouden kunnen meegaan. Het raadslid Zuidam had over deze zaak inlichtingen gevraagd aan B en W., die ant woorden, dat zij het antwoord van de Duit sche Jeugdherbergcentrale niet zoo gerust stellend hebben gevonden, doch dat er met het reisje geen Joodsche leerlingen meegaan. Dezen zouden ook niet meegegaan zijn, indien het reisje ergens anders heenging. Uit de inlichtingen is verder gebleken, dat voor niet-Joodsche en zich aan de in Duitsch land geldende regelen houdende reizigers" geen hinder te duchten is. Aangezien door verschillende ouders een sterke aandrang op de leiders is uitgeoefend om de reis te doen doorgaan en deze reis geen enkel officieel karakter heeft, hebben B. en W. gemeend de beslissing over de vraag of de betrokken leer lingen deze reis zullen ondernemen, aan de ouders te moeten overlaten. In deze omstandigheden hebben zij zich er van onthouden den leiders een gedrags lijn in overweging te geven. weer een joodsch bedrijf in duitschland te gronde gericht De eene Joodsche bedrijfstak na de andere wordt in koelen bloede en met ijzeren conse quentie in Duitschland verwoest. Doktoren, advocaten, kleine kooplui, onderwijzers, leera ren. lectoren, professoren, artisten, employés, tandartsen, literatoren, journalisten en vele anderen hebben reeds de zegeningen van het Hitlerregime aan den lijve gevoeld. Thans vernemen wij, dat ook de bestaansmogelijk heden voor Joodsche veehandelaars volkomen hebben opgehouden te bestaan. De zoo.dik wijls geuite bedreiging, dat de Joodsche vee handelaren van de veemarkten zouden wor den verdreven, is intusschen overal waarheid geworden. Geen Joodsche veehandelaar mag er zich meer vertoonen. Daarenboven is de boycot nog dermate verscherpt, dat zelfs niet Joodsche boeren de Joodsche veehandelaren buiten de markt niet meer in hun stal of op hun hoeve durven te ontvangen. Zij eten dus nu hun laatste spaarduiten op en trachten voor zoover dat bij de boycot mo gelijk is, de melk van hun weinige koeien te verkoopen. Op deze wijze is het den Joodschen koop lieden volslagen onmogelijk gemaakt ook maar een stuk vee te verkoopen. Vooral in Hessen en in sommige deelen van Zuid- Duitschland vormen de Joodsche veehandela ren een belangrijk deel der Joodsche bevol king op het platte land en in de kleine ste den, zoodat vooral de kleinere Joodsche ge meenten door het totale gebrek aan finan- ciëele draagkracht te gronde gaan. De vee handelaren zelf gaan failliet. crisisbotermerk een gulden De Crisis Zuivel Centrale deelt mede, dat voor de week van 18 tot en met 24 Juni de prijs van het crisis-botermerk op 1 en die van de vervoervergunning voor buitenland- sche boter op 1.10 per K.g. is vastgesteld ONDEUGDELIJKE AUTOMO BIELEN. EEN VERKEERSDICTATOR GEVRAAGD. Onder den titel „Een woning kan onbe woonbaar, waarom een automobiel niet onbe rijdbaar verklaard worden?" komt in het nummer van ..De Auto" dd. 15 Juni een arti kel voor, waarin een vergelijking wordt ge maakt tusschen onbewoonbaar verklaarde krot-woningen en onbruikbaar verklaarde wrak-automobielen, die door hun verregaande staat van mechanische ontbinding zeker niet minder gevaarlijk voor het volkswelzijn zijn dan een donkere krot-woning. De krot-woning bepaalt zijn verderfelijke actie tot een oppervlakte van enkele vier kante Meters, de wrak-auto daarentegen verspreidt onheil en verderf over honderden vierkante meters. Nu Amsterdam weer anderhalf millioen gaat besteden voor de verbetering van wo ningtoestanden en de noodzakelijke oprui ming van krot-woningen, wordt in bedoeld artikel de vraag gesteld waarom er geen be langrijke geldsommen beschikbaar worden gesteld voor opruiming van ondeugdelijk ge worden automobielen en waarom aan de Ver keerspolitie geen grootere bevoegdheden voor controle te geven. Dat de gevaren, die door slecht onderhou den motorvoertuigen veroorzaakt worden, niet denkbeeldig zijn, bewijzen de vele ongelukken, wier aantal steeds grooter afmetingen gaat aannemen. In dit verband wordt herinnerd aan het vreeselijke ongeluk te Bergen, waarbij niet minder dan 5 spelende kinderen werden ge wond en de oude vrachtauto, een Ford T- model, door de politie in beslag is genomen. Dit en honderden van soortgelijke ongeluk ken hadden voorkomen kunnen worden, in dien de politie tijdig preventief had mogen en willen optreden. Waarom wordt toch zoo lang getalmd met krachtig in te grijpen in het vraagstuk der algemeenen verkeersveiligheid door het on bruikbaar verklaren van ettelijke duizenden, levensgevaarlijke motorvoertuigen, omvat tende zoowel automobielen en vrachtauto's als motorrijwielen, terwijl de overheid zich. zelfs in deze benarde tijden, niet verantwoord acht het verbeteren van woningtoestanden nog langer uit te stellen? In het belang der algemeene verkeersveilig heid hebben we wat anders noodig dan propa ganda voor „Veilig Verkeer", een nieuwe Ver keerswet. algemeene verkeerspolitie, uniforme verkeersregelingen, etc. Alleen een verkeers- dictator met onbeperkte macht, groote kennis van zaken en ervaring op verkeersgebied, zou hierin uitkomst kunnen brengen. Voor 't echter zoover is. zullen er eerst nog heel wat slachtoffers moeten vallen!. HET LEED DER JOODSCHE KINDEREN IN DUITSCHLAND. Touwen tusschen hen en de andere leerlingen! vacantie in holland zou een verademing beteekenen. Men schrijft ons: Op sommige scholen in de provincie zijn de onderwijzers in het nieuwe Duitschland er toe over gegaan in hun klassen touwen te spannen, tusschen de „arische" en ,,niet-ari- sche" leerlingen, zoo heeft men dezer dagen kunnen lezen. Op andere scholen beschouwt men de Joodsche leerlingen als niet vol waardig en laat men ze slechte als hospitar.- ten toe. Dat is het leed van de Joodsche jeugd in het Duitschland van heden. Door hun arische medeleerlingen, vroeger vaak makker, boe zemvriend. worden de Joodsche kinderen nu nagewezen, laat de arische jeugd, de niet- arische links liggen, wordt de laatste geme den alsof ze besmet is door een gevaarlijke ziekte. Hoeveel vreugde brengt het schoolleven niet vaak, ook buiten het onderwijs om. En nu spreken wij nog niet eens van het ge schokte vertrouwen van de allerjongsten op school in hun leermeesters, die handelen alsof de Joodsche kleuters minderwaardig zijn. Welk een ontzettend deprimeerende in vloed moet de nieuwe geest in Duitschland hebben op de Joodsche kinderziel: op school van alles verlaten, van vriend en vijand. Het ergste wat een kind op school kan gebeuren, is te worden „doodverklaard", iets wat in ons land zelden voorkomt en waaraan, als de onderwijzer het bemerkt, onmiddellijk een einde wordt gemaakt. En nu wordt de Joodsche jeugd op de Duitsche scholen, in de eene stad positiever dan in de andere, niet alleen „dood verklaard' door de vriendjes en de vriendinnetjes, maar ook door de onderwijzers. Wanneer een moeder verdriet heeft over "t lot van haar kind, zoekt ze een uitweg en zoo is het te verklaren dat van Joodsche vrouwenorganisaties in Duitschland het ver zoek naar verschillende landen is uitgegaan om gedurende de aanstaande zomervacantie haar kinderen eenige weken te huisvesten, opdat ze onder den ontzettenden druk, door den nieuwen geest van Duitschland veroor zaakt, uit kunnen komen, omdat ze in vrij heid zullen kunnen leven eenigen tijd, op dat ze zich weer gelijken zullen kunnen voelen met de kinderen van hun leeftijd. Het verzoek heeft ook het Nederlandsche comité bereikt en dat heeft dezen dringenden oproep gezonden aan den Joodschen Vrou wenraad in Nederland. Deze heeft onmid dellijk de handen ineengeslagen en het re sultaat daarvan is, dat men gedurende de maanden Juli en Augustus 400 Duitsche Joodsche kinderen, jongens en meisjes van 6 tot 15 jaar gedurende eenige weken in Ne derlandsche Joodsche gezinnen wil onder brengen, zooals ons volk dat na den wereld oorlog heeft gedaan met Oostenrijksche. met Hongaarsche kinderen, ook met Duitsche kin deren, die toen alleen maar ondervoed wa ren, die in het gastvrije Holland kwamen om lichamelijke gezondheid op te doen. In to taal komen er twee transporten, in Juli en Augustus elk een. Nadere bijzonderheden hoopt men zoo spoedig mogelijk te kunnen mededeelen. Het voornaamste is, dat de Joodsche Vrouwenraad weet over hoeveel ge zinnen zij beschikken kan. Zij, die zich bereid verklaren in de komende maanden een jon gen of een meisje, gedurende eenige weken in hun midden op te nemen, worden drin gend verzocht zich zoo spoedig mogelijk te wenden tot mej. Mr. R. Spier, Nieuwe Park laan 18. Scheveningen. Men kan bepaalde wenschen reeds aan haar kenbaar maken. Met de aangifte is evenwel veel spoed nood zakelijk. De Joodsche Vrouwenraad meent, dat een aanbeveling voor deze zaak verder overbodig is. Het ware een beleediging voor het Nederlandsche volk, dat op dit gebied een eerenaam heeft verworven. meer drukte in de scheepvaart. Er wordt een nieuwe scheepvaartlijn ge opend van Rotterdam op Gdynia. DUBBELTJESTAXI IN DEN HAAG. In den Haag zal de dubbeltjes-taxi haar intrede doen. speelzaal te scheveningen. In het Kurhaus te Scheveningen is een speelzaal ingericht, waar een nieuw spel „Straperlo" gespeeld wordt, waarvan hot Kurhaus het monopolie voor Nederland heeft en dat een behendigheidsspel Is en geen hazardspel. Een gedeelte van de opbrengst is voor het Crisiscomité. DIRECTEURS WISSELING AAN HET HUIS VAN BEWARING. Bij Kon. Besluit is met ingang van 16 Juli aan D. B. Siliakus. directeur van het Huis van Bewaring te Haarlem gezien het voor nemen hem te benoemen in een andere be trekking, eervol ontslag verleend. Met ingang van 16 Juli 1933 is benoemd tot directeur van het Huis van Bewaring te Haarlem H. Bischoff. eervol ontslagen als directeur van de strafgevangenis en het Huis van Be waring op Curasao. zes varkens verbrandden mee. In De Wijk 'Drente) is Donderdagmiddag afgebrand de dubbele boerenwoning, bewoond door de landbouwers Brinkman en Dekker, gelegen in het gehucht Veeningen onder Zuidwolde. De inboedels gingen vrijwel geheel verloren terwijl zes varkens in de vlammen omkwa men. Verzekering dekt de schade. Men ver moedt dat kinderen met lucifers hebben ge speeld en daardoor de brand is veroorzaakt. SCHEEPVAARTBERICHTEN K. N. S. M. Agamemnon 15 Juni van Amsterdam naar Rotterdam Ajax 15 Juni te Stettin Alkmaar 14 Juni 18 uur van Hamburg naar Antwerpen Ariadne 15 Juni Gibraltar gep. Baarn 15 Juni 20 uur 15 Dungeness gep., 16 Juni wordt ca. 10 uur te IJmuiden ver wacht Berenice 15 Juni van Tanger naar Cadiz Ceres 15 Juni te Amsterdam Fauna 15 Juni Gibraltar gep. Hebe 15 Juni van Amsterdam naar Rotterdam Hermes 15 Juni van Izmir naar Kiuluk Irene 15 Juni van Amsterdam naar Hamburg Merope 15 Juni te Triest. Oberon 15 Juni van Collo naar Torrevieja Perseus 15 Juni van Kopenhagen naar Aar- hus Poseidon 15 Juni te Rotterdam Tiberius 15 Juni te Amsterdam Ulysses 15 Juni van Port au Prince naar Cap. Haitien. MIJ. NEDERLAND Bintsing (Silver Java Pacificlijn) van Los Angeles 14 Juni K. H. L. Orania, uitreis 15 Juni 24 uur van Southamp ton Zeelandia, uitreis, 15 Juni 18 uur van Rio Grande Kennemerland, thuisreis, *s middags van St. Vincent RADIOPROGRAMMA zondag 18 juni. HILVERSUM 296 M. 9.00 VARA. Tuinbouwhalfuurtje. S S. Lan- tinga: ..Chrysanthen". 9.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 Nieuwe Socialistische dichtkunst. Martlen Beversluis draagt ver talingen uit het, Duitsch en Engelsch er. eenige oorspronkelijke liederen voor. 10.15 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.45 Van het witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluy- ser. 11.00 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.30 Zondagmorgentoespraak door G J. Zwcrtbroek. 12.00 AVRO. Tijdsein Avro-klok. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.15 Lunchconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.00 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr. bespreekt: „De wil der Goden" van P. H. van Moerker ken. 2.30 Zangvoordracht door Re Koster. A. d. vleugel Egbert Veen. 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Concert door het Residentie-orkest o.l.v. ignaz Neumark. Solist Hans Schouwman, piano. 4.00 Gramo foonmuziek. 5.00 VARA. Orgelspel door Joh. Jong. 5.15 Dilettanten-uitzending. De „Stem des Volks" afd. Zwolle o.l.v. H. Vos. 5.30 Or gelspel door Joh, Jong. 5.45 De „Stem des Volks". VPRO. 6.00 Halve uren met boeken. d*\ H. Gerversman: „Jakab Wasserman". 6.45 Wijdingsuur in de studio. Spreker: Ds. J. H. Smit Sibenga: 8.00 AVRO. Tijdsein Avroklok. 8.01 Vaz Dias. 8.15 Aansluiting met het Con certgebouw te Amsterdam. Het Concertge bouworkest o.l.v. Éduard van Beinum. Solist Jac. Urlus, tenor. pl.m. 8.35 Gramofoonmuziek 9.20 Voortzetting concert door het Concert gebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum. Solist Jac. Urlus, tenor. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.00 Tijdsein Avroklok en sluiting. HUIZEN 1873 M. 8.30 KRO Morgenwijding door Pater J. Corver. NCRV. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk 'Keizers gracht) te Amsterdam. KRO. 12.15 De Kro- boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. Refrein-zang Jack Mossel. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen door Prof. D. Bont. 2.30 Reportage van het Amsterdamsch Sacramentsspel „Anno Sancto" in het Stadion te Amsterdam volgens ontwerp van Frank Luns. gevolgd door een pontificiaal lof. gecelebreerd door Mgr. Dr. C. C. v. Noort. 5.00 NCRV. Gewijde muziek door het Chr. Gem. Koor „De Lof- stem" der Vrije Ev. Gemeente te Bussum. KRO. 7.45 Interview door Clemens Meuleman met J. M. van Hardeveld over hedendaag- sche kerkenbouw. 8.10 Voetbaluitslagen van de R.KF. 8.15 Het Kro-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. Soliste: Sietske Boltcn. zang. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Liederen-recital door Sietske Bolten. 9.40 Het Kro-orkest o.l.v. Johan Ger ritsen. 10.40 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos. H. Picckers. 11.00 Sluiting. LUXEMBOURG 1191 M. 7.00 Lichte gramofoonmuziek. 7.45 Weer- overzicht. 7.50 Symphonisch concert van gramofoonplaten. 8.30 Causerie over een ac tueel onderwerp in het Engelsch. 8.40 Gramo foonmuziek. 9.00 Nieuwsberichten in het Fransch. 9.10 voorzetting concert lichte gra mofoonmuziek. 9.45 Nieuwsberichten in het Duitsch. 9 55 Dansmuziek en een gevarieerd programma van gramofoonmuziek (in div. pauzes: koersen en sportberichten). BRUSSEL 509 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Populair concert door het Radio-orkest o.l.v. Franz André. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.20 Gramo foonmuziek, 7.20 Gramofoonmuziek. 9.05 Fin de Bail, blijspel in een bedrijf van Ferier. K.VMINDBORG 1153 M. 12.20 Carl Rydahl's ensemble. 4.20 Harmo nie-orkest o.l.v. F. Hemme. 6.10 Concert, 8.20 Hartmannconcert door het omroeporkest o.l.v. Emile Reesen. 10.10 Gultaarspel. 11.20 Dansmuziek. BERLIJN 419 M. 12.25 Populair concert. 4.30 Populair con cert. 4.50 vocaal concert. 5.35 idem. 5.45 Po pulair concert. 8.25 „Boccaccio" van Suppé. HAMBURG 372 M. 11.10 Concert. 1.20 Plcinconcert. 4.50 Popu lair concert door het Noragkamerorkest. 8.20 Concert door het Niederdeutschc Kampf- Onze dagelijksche kin deroe rtelli ng. Er volgde nog een heel gesprek, waar beiden niets van begrepen. „Ik zal wel gedaan krijgen, dat we naar den Sjah gebracht worden. Die is doodsbang voor een oorlog met Tirol en laat ons wel vrij." Even later zagen ze, hoe de toestellen ook hierheen gesleept werden. Het eigenlijke vliegtuig was leelijk beschadigd, maar het gezellige tentje was nog vrijwel gaaf. Daar werden stokken aan bevestigd, zoodat het een soort ouderwetsche koets werd .Toen werden er paarden voor gespannene de profes sor, Simmy en Wo-Wang moesten instappen en hoppcrdc- hop, daar ging het in galop! Dat werd me een ritje. De paarde ndraafden als de wind, links en rechts galoppeerden ruiters en al werden de drie reizigers nog al eens door elkaar geschud, het ging toch vrij goed. Simmy kreeg het tc kwaad met de slakkensoep en ging weer op een der veldbedden liggen. Zoo reisden ze drie dagen en drie nachten aan een stuk. Af en toe werd er halt gehouden en eten klaar gemaakt Ze zagen de armste gehuchtjes en eindelooze vlakten, het ging ber gop. berg af en overal waar ze even rust hielden, staarden de inwoners hen aan als wonderdieren. Het was dan ook een raar gezicht, de professor. Wo-Wang en Simmy naast elkaar tc zien staan, blank, geel en bruin. bundorchester o.l.v. Horst Platen. 10.45 Con cert. KoMCSWISTERIIAUSEN 1635 M. 12.20 Populair concert o.l.v. Marszalek. 1.50 Orgelconcert. 4.55 Populair concert. 6.50 Con cert door eeun harmonieorkest. 11.20 Popu laire en dansmuziek. LANG E NBERG, 472 M. 1.20 Concert o.l.v. Wolf. 4.50 Vesperconcert o.l.v. Evsoldt. 11.20 Dansmuziek. DAVENTRY 1554 M. 12.50 Planorecital. 1.20 Concert. 2.20 Muziek van Schuman. 3.20 Concert. 4.35 Concert o.l.v. Hyden. 5.50 Vocaal concert. 9.50 Concert. 10.50 Epiloog. PARIJS EIFFEL 1446 M. 1.60 Populair concert. PARIJS R. 1725 M. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 idem. 5.50 Gra mofoonmuziek. 9.05 Music Hall-programma. 10.50 Gramofoonmuziek. MILAAN 331 M. 8.50 I Carnasclali" opera in drie bedrijven van Guido Lacetti. ROME 441 M. 9.05 „Bambii". operette in drie actes. WFENFN 517 M. 5.10 Populair concert door het Wcensche kamerorkest o.l.v. Wiesmann. KONINGSTR.27, TELEFOON 14609 Officieel PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingcz. Med.) maandag 19 juni. hilversum 296 m. 8 AVRO. Gramofoonmuziek. 10.Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10 30 Mien Emcis van Duuren leest voor. 11 Or gelconcert door Mar the Bracquemoncï. 11,45 Gramofoonmuziek. 12.Lunchconcert door het ensemble Rentmeester, afgewisseld door gramofoonmuziek. 2.30 Pianorecital door Rie Batenburg. 3.Gramofoonmuziek 4.— Hobo voordracht door Sam Zilverberg. 4.30 Cau serie door Max Tak. 5.30 Omroeporkest, o.l.v. N. Treep. 6.30 Boekenhalfuurtje. Herman Robbers spreekt over „Het moderne proza en de moderne critiek 7.— Omroeporkest -.30 Causerie door W. G. de Bas. .Ben histo rische bal" 8.— Vaz Dias. 8.05 Kovacs Laios en zijn orkest, refeinzang Bob Scholte. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.— Moderne zangvoor- drachi door Maritte Serlé. 10.20 Omroepen ke.st o.l.v. N. Treep. afgewisseld door gramofoon- muzoek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.Slui ting. huizen 1875 m. 8.— N.C.R.V. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Ds. J. A. Iioekzema. 11.— Lezen van Chr. lectuur, ,/s Lovcnszang" van J. C. Ho- moet. 11,30 Gramofoonmuziek. 12.— Politie berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Or gelconcert door Jan Zwart uit de Luthevsche Kerk te Amsterdam. 2.— Liederen-recital door Co v. d. Mark, sopraan. A. d. vleugel Theo v. d. Pas. 2.45 Wenken voor de keuken, door mevrouw M. Adrian-Merckens, 3.15 Knippen en naaien. 3.30 Stofversieren en hoedenniakcn. 3.45 Zenderverzorging 4. Kristlijk Frysk Seiskip: Fryske Bibellezing fen Ds. Mr. W. S. de Vries. Criff. Dunmv to Voorburg.. Sjonge: Jiffcr J. Kuipers. Aan'het orgel H. Smit, Duyzentkunst, 5.Gramo foonmuziek. 5.15 Kwartet o.l.v. Luise Lauen- roth. 6.30 Vragenuurtje. 7.— Politiebe richten. 7.15 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. 8.Herden kingssamenkomst. „Slag bij Waterloo" in de groote kerk te 's-Gravenhage. Spreker Ds. P. G. de Vey Mcstdagh. Het Strijkorkest „De oude Jagerband". Dir. A. W. Huegenin. Adr. Engels, orgel. 9.45 Vaz Dias. 10.— Öramofoon muziek. 11.30 Sluiting. luxembourg 1191 m. 7.— Liehe gramofoonmuziek: 7.45 Weer- overzicht: 8.30 Causerie over een actueel on derwerp in het Italiaansch: 8.40 Lichte gra mofoonmuziek; 9.— Nieuwsberichten in het Fransch; 9.10 Voortzetting concert lichte gramofoonmuziek; 9.45 Nieuwsberichten in het Duitsch; 9.55 dansmuziek en een geva rieerd programma van gramofoonmuziek; fin div. pauzes slotnoteeringen en sportbe richten. brussel 509 m. 12.20 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans; 1.30 Gramo foonmuziek: 5.20 Concert door het omroep- symphonle-orkest o.l.v. Jean Kumps; 6 35 gramofoonmuziek; 6.50 concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans, 8.20 Concert door het radio-orkest o.l.v. Ka- rel Walpot: 9.25 Vervolg Concert. kalundborg 1153 m. 12.20 Strijkorkest o.l.v. MeijerObal; 3.50 Omroeporkest o.l.v. Launy Gröndahl: 8.50 Operaconcert door het Omroeporkest o.l.v. Launy Gröndahl; 10.50 Kamermuziek; 11,20 Dansmuziek. berlijn 419 m. 4.50 P opulair concert o.l.v. Knoch! 6.25 Opcrettefragmenten; 8.30 Siegfried Wagner concert; door het omroeporkest. 12,20 Dars- muzick. hamburg 372 ivl 11,50 Concert door een symphonieorkest van werklooze musici o.l.v. ötto Ebel von Sosen; 1.35 Gram.muziek; 2.30 idem; 4.20 Concert; 6.20 Gevarieerd programma; 10.50 populair concert. köni gs wijster iiausen, 1635 m. 12.50 Gramofoonmuziek;; 2.20 idem; 4.40 Populair concert; 8.25 Oude en moderne dansmuziek; 11,20 Concert. langenberg, 472 m. 12,20 Populair concert o.l.v. Wolf; 1.20 Con cert: 4.50 Vespjerconcert o.l.v. Ey soidt: 9.20 Concert door het orkest van den West-Duit- schen omroep o.l.v. Breuer; 10.50 Kamermu ziek. daventry 1554 m. 12.20 Orgelconcert: 1.05 Concert door het Western studio-orkest o.l.v. Thomas; 4. B B.C.-dansorkest o.l.v. Henry Hall 4.50 Con cert door het Schoteche Studio-orwest o.l.v. Guy Dalnes; 8.20 Variété-pragramma; 10. Kamermuziek: 11.20 Royn en zijn Band. PARIJS I EIFFEL) 1446 M. 9.05 Programma van Straatsburg. parijs r. 1725 m. 8.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Concert door het omroeporkest; 8.20 Radlo-tooneel. milaan 331 m. 7.20 Gramofoonmuziek; 8.idem; 10.20 Gevarieerde muziek. rome 441 m. 9.05 Orkestconcert. weenen 517 m. 9.20 Concert door het Weenschc symphonie orkest o.l.v. Kabasta; 11. Dansmuziek. warschau 1411 m. 5.35 Kamermuziek. 6.25 Gramofoonmuziek; 6.35 Pianorecital; 100.20 Dansmuziek. beromunster 460 m. 7,25 Concert door het omroeporkest.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9