CRICKET HONKBAL GOLF LAWNTENNIS WATERPOLO. ZEILEN MAANDAG 19 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 CRICKETBESCHOUWINCEN De Flamingo's te Haarlem. t Evenals vorige seizoenen, is ook dit jaar het Internationale cricket-programma, uit stekend verzorgd. Allereerst vindt van 12 t.m. 22 Juli de tra- ditioneele Flamingo reis naar Engeland plaats. Ditmaal zal slechts een ploeg, onder leiding van Mr. Hamburger, oversteken. Aan gevangen wordt op 13 Juli met een éendaag- schen wedstrijd tegen een combinatie van Sutton, terwijl de daaropvolgende dagen, de Free-Foresters als gastheeren der toeristen zullen optreden. 17 t.m. 20 Juli worden ver volgens te Crondall twee tweedaagsche mat ches tegen Mr. C. R. An sons gl-tal gespeeld, terwijl last not least een M.C.C.-elftal tegen de Hollandsche combinatie in het veld zal komen. Voor het eerst sedert vele jaren is het H.D.V.S.-terrein waardig gekeurd voor de ontvangst van een bultenlandsch elftal. De Harrow-Wanderers zulen nl. op 24 en 25 Juli op het Schiedamsche terrein tegen een Ne- derlandsch elftal uitkomen. Vervolgens spelen de Harrow-Wanderers op 26 en 27 Juli op het veld te Laren tegen de Flamingo's, terwijl deze wedstrijdreeks op 29 en 30 Juli wordt besloten, met de ontmoeting Nederland-Harrow Wanderers in het Stadion te Amsterdam. Reeds den volgenden dag vangt op het H. C.C.-terrein de wedstrijd II.C.C.-Freef-fores- ters aan; op 2 en 3 Augustus ontvangen de Flamingos wederom te Laren Col. Johnston ca., terwijl de tour wordt besloten met de traditioneele match tegen het Nederl. elftal, welke ditmaal weer op het Rood en Wit-ter- rein plaats vindt. Tenslotte brengt ook nog een M.C.C.-com binatie een bezoek aan ons land en wel op 10 en 11 Augustus tegen het Nederl. B-elftal te Haarlem en op 12 en 13 Augustus tegen het All-Holland team te 's-Gravenhage. De wedstrijd van onze H.C.B.-combinatie tegen het Flamingo-team, is in de traditio neele nederlaag geëindigd. Ditmaal hebben onze Haarlemsche vertegenwoordigers wel een beetje teleurgesteld. Werd van het bat ten weinig verwacht, wat den aanval en het fielden betrof, waren onze verwachtingen vrij hoog gespannen. Het veldwerk liet veel te wenschen over. Een vrij groot aantal vangen werd gemist, terwijl aan het uitzetten van het veld, niet voldoende zorg werd besteed. Het was van aanvoerder v. Eeghen goed gezien om pl.m. 6 uur te sluiten; het verblijf op het Kenne- mer Lyceum was tengevolge van het gure weer, verre van aangenaam, UMPIRE. NED. CRICKETBOND Rood en Wit-H. C. C. 2 DE HAGENAARS WINNEN MET 5 WICKETS Na het winnen van den opgooi stuurt de Haagsche aanvoerder Rood en Wit eerst naar de wickets. Na ruim een kwartier bowlt R. Schill, die met L. Sodderland den aanval verzorgt, P. v. Bueren voor 4. Dr. S. Posthuma wordt door den umpire teruggewezen, nog voor hij in de gelegenheid is geweest te sco ren (2—16). J. Schmeink en W. Kramer voe gen dan een 20-tal runs aan het totaal toe. A. v. d. Togt en A. v. Baasbank slaan ieder 7 runs. P. C. Hagenaar krijgt na een hoopvol begin een bal van R. Schill in zijn wicket. Inmiddels is het totaal 96 geworden, doch 6 wickets hebben de Haarlemmers reeds ver loren. Na de lunch bowlt Sodderland B. Davidson met een fraaien bal voor 21 runs. Jan Kruyt zet de zaken op denzelfden voet voort, slaat een vier, een zes en een twee en wordt dan na een mislukten hoogen slag door K. Neuer- burg gevangen, eveneens op het bowlen van Sodderland (8141). Aanvoerder J. van Eeghen brengt dan sa men met Schmeink de score 20 runs om hoog, waarna eindelijk Sodderland Schmeink met een zeer goed gepitchten bal voor een uitstekende 46 bowlt, daarmede zijn vijfde wicket veroverend, waarvoor hij 55 runs te gen zich zag scoren. De Haarlemsche innings sloot op totaal 166 runs. J. van Eeghen bleef met een zeer goed gespeelden 12 (3 vieren) niet uit. Als extra werden 26 runs genoteerd. E. Neuerberg en E. Jansen openen de in nings van H. C. C. II, Bruin werd vervangen door A. v. d. Togt, die met Schmeink samen tevergeefs trachtte het openlngspaar te scheiden. Eerst op 69 speelt Jansen een bal van v. d. Togt zeer hard en laag naar S. Posthuma, die een zeer fraaien vang deed en Jansen voor 42 naar de kleedkamer terugzond. De 200 gaat op voordat het wicket van Jhr. P. ten Bosch voor 8 runs valt. met een full- pitch door Dr. S. Posthuma gebowled. J. A. Schill voegt samen met zijn aanvoerder 48 runs aan het Haagsche totaal toe, waarna Schmeink hem voor 29 bowlt. De Haarlemsche aanval was zeer zwak. De scores luiden: lste Innings Rood Wit: P. A. Lammerts v. Bueren bowled R. Schill 4 W. Kramer c. F. Bok b. idem. 17 Dr. S. Posthuma l.b.w. L. Sodderland 0 J. E. C. Schmeink bowled L. J. Sodderland 46 A. v. d. Togt c. K. Neuerberg b. Sodderland 7 A. v. Baasbank bowled J. A. Schill 7 P. C. Hagenaar bowled R. Schill 7 Mr. B. Davidson bowled L. J. Sodderland 21 J. Kruyt c. K. Neuerburg b. L. Sodderland 12 J. v. Eeghen not out 12 M. Bruin bowled J. A- Schill 1 Extra's (13 no balls) 26 Totaal 166 Wicketval:' 1—15 (1) 2—16 (3) 3—36 (2) 4—54 (5) 5—78 (6) 6—93 (7) 7—125 (8) 5—141 (9) 9—161 (4) 10—166 (11). Bowlingcijfcrs: O. M. R. W. R. Schill 15 1 65 3 L. J. Sodderland 20 4 55 5 J. A. Schill 52 6 20 2 lste innings H. C. II Ir. E. Neuerburg run out 65 E. Jansen c. Dr. S. Posthuma b. A. v. d. Togt 42 Jhr. P. N- ten Bosch bowled Ds. S. Posthuma 8 J. A. Schill bowled J. E. C. Schmeink 29 Ir. G. Bouwmeester bowled J. Kruyt 3 K- Hagedoorn not out L. J. Sodderland not out Extra's 13 Totaal 167 .(5 wickets) 1—69 (2) 2—100 (3) 3—143 (4) 4—157 (5) 5—159 (1). Bowlingcijfers: O. M. R. W. M. Bruin 4 18 J. E. C. Schmeink 24 1/6 6 64 1 A. v. d. Togt 11 2 30 1 J. Kruyt 8 1 28 1 Dr. S. Posthuma 12 5 14 1 H. C. C. 1-Haarlem. Het blijft Haarlem voor den wind gaan. Nu werd zij weer een punt rijker tegen het sterke H.C.C. I; wanneer dit zoo eenigen tijd door gaat, zal de kans op degradatie wel spoedig zijn verkeken. Weliswaar Ls Haarlem ook nu weer door den regen geholpen, maar toch had H. C. C. veel tijd noodig om een'flink totaal te maken. Vooral vóór de lunch steeg de score zeer langzaam op het zuivere bowlen van Maas en de Ruig. dat bovendien door goed veld werk werd gesteund en toch heeft Haarlem zeif ook nog twee en een half uur moeten batten voordat de tijd geheel verstreken was, zoodat men dus de draw wel voor het groot ste deel als een goeden prestatie van Haar lem moet beschouwen. H. C. C. batte eerst en zooals reeds is ge zegd steeg de score zeer langzaam. Op 25 valt het wicket van J. v. d. Bosch voor 16 maar zoowel Schill als W. v. d. Bosch schrij nen zich niet geheel op hun gemak te ge voelen, want beiden spelen uiterst voorzich tig en verdedigend, hetgeen vooral voor W. v. d. Bosch zeer ongewoon is. Veel fraais wordt er door hem niet te zien gegeven en ook Feith, die na van den Bosch inkomt, ziet geen kans zich in te spelen. Voor de lunch is de 100 nog niet op het bord en zijn er drie wickets neer. Na de lunch wordt slechts even gespeeld, doch daarna moet langen tijd gestopt worden, daar de regen in stroomen neervalt. Ook wanneer begonnen wordt blijft de regen steeds dreigen en de Hagenaars zien dan ook wel in dat er nu toch wat sneller gescoord moet worden om tenminste nog een behoorlijke kans te heb ben op een overwinning. En daarvoor is Max Jansen wel de geschiktste man. Geweldig hegint hij er op los te slaan en in no time heeft hij zijn 50 te pakken. Ook Schill doet het nu wat sneller vooral wanneer Maas leg- t-heorie wil bowlen en zijn geheele veld aan leg zet, maar dan zelf vergeet aan leg te bowlen. Jansen slaat eerst de Ruig voor 6, en dan v. Dalsum op twee achtereen volgende ballen, geweldig ver het veld uit. Na dit half uurtje bright cricket sluit de Haagsche captain de innings, Schill met 56 en Max Jansen met een keiharde 72 not out latend. Het totaal was in nog geen 40 minuten gestegen van 93 tot 188. Om nu de runs te maken, was voor Haar lem een vrij hopelooze taak, doch de kans om den tijd uit te spelen was zeer groot, vooral daar steeds kans bleef op zware stortbuien. De la Mar en Allart openen dan op het bowlen van v. d. Bosch en Koeleman. Beiden spelen zich uiterst voorzichtig in. Toch kan Allart zich op een goed gepitchten bal van Koeleman niet geheel beheerschen, met het gevolg dat hij goed door Jansen in de slips wordt gevangen. Healey bat daarna echter ernstig verder en eerst op 40 valt ook zijn wicket. Maas en van Dalsum kunnen beiden zonder een run gescoord te hebben weer ver trekken. J. de la Mar weet zich echter een behoorlijken tijd staande te houden, zoodat wanneer Kleefstra tenslotte inkomt er nog 50 minuten te spelen is. Met De la Mar samen weet hij ook het totaal nog wat op te voeren en tenslotte ook de tijd geheel uit te spelen, zoodat op een totaal van 82 voor het verlies van 5 wicket-s gestopt wordt. Fokker had voor de Haagsche het beste gebowled. De volledige scores zijn: lste innings van H. C. C. Jhr. J. v. d. Bosch, c. F. van Dalsum, b. P. de Ruig 16 E. J. A. Schill, not out 56 Jhr. W. v. d. Bosch, bowled A. Maas 33 Jhr. P. Feith, c. H. Healey, b. P. de Ruig 5 Dr. M. Jansen, not out 72 Jhr. O. Wittewaal, C. D. V. Bakker, M. El te, did not bat. J. Koeleman, Dr. H. Kessler Ir. A. Fokker, Extra's 6 Totaal 188 voor 3 wickets. Bowlingcijfers: O. M: R. W A. Maas 22 2 59 1 P. de Ruig 23 3 81 2 J. Fortgens 2 1 19 0 F. van Dalsum 2 1 23 0 lste innings van Haarlem. I. H. A. G. de la Mar, not out 28 2. J. Allardt, c. M. Jansen, b. J. Koeleman 11 3. H. Healey, c. P. Feith, b. A. Fokker 13 4. A. Maas, bowled A. Fokker 0 5. F. W. G. v. Dalsum, bowled A. Fokker 0 6. J. J. de la Mar, l.b.w. A. Fokker 0 7. Drs. B. Kleefstra, not out 27 8. P. de Ruig, 9. C. Fortgens, did not bat. 10. W. Misset, 11. R. Ton Extra's 3 Totaal 82 voor 5 wickets. Bowlingcijfers: O. M: R. W W. v. d. Bosch 12 3 31 0 J. Koeleman 14 5 22 1 M. Jansen 8 6 3 0 A. Fokker 10 4 13 4 C. Bakker 4 0 5 0 Haarlem 2C. V. H. Vooral dank zij den veel beteren aanval heeft C.V.H. met flink verschil van Haarlem kunnen winnen. Haarlem trok het eerst naar de wickets en de openingsbatsmen, Dekker en Boeree, we ten een behoorlijken tijd stand te houden op het goede bowlen van Middelink en Roodt. Op 20 valt het eerste wicket, doch daarna krijgen de bowlers de overhand en de Haarlem-wickets vallen regelmatig, zonder dat veel runs aan het totaal worden toege voegd. Tenslotte sluit het totaal op slechts 67. waarvan Mr. Extra nog met 16 topscorer was. In do dubbele cijfers kwamen alleen C. Dekker 15 en H. Boeree 10. De bowlingcij fers van Middelink en Roodt waren uitste kend nl. 412, resp. 630, terwijl Zeeuwe met 09 geen succes had. Al spoedig bleek dat C. V. H. den wed strijd gemakkelijk zou winnen, daar de stand op een gegeven moment zelfs 140 was. Het Haarlem-totaal wordt dan ook spoedig gepasseerd en op 87 voor het verlies van 6 wickets wordt van verder spelen afge zien. J. Koch 12, J. Stol 26, J. Middelink 12 en D. de Vos 25 not out hadden het grootste aandeel in het totaal van C. V. H. Voor Haarlem hadden gebowled A. Blok 324, K. Rijpma 0—19, C. Dekker 3—33 en J. de Boer 07. C.V.H. won dus met 20 runs en 4 wickets op de eerste innings. Hermes-D. V. S.—R. C. H. R. C. H. mist Blankensteen, Radsma en Klein. H.D.V.S. bat eerst en brengt het voor het verlies van 8 wickets tot een totaal van 234 runs. Hiervan scoorden A. Bart 10, W. Maas 25. J. Offerman 44, A. Nolet 36, E. Hostes 21 en P. Scheeffers 75 not out Het veldwerk was goed Hoewel de bowlingcijfers niet fraai waren was dit onderdeel toch allesbehalve slecht te noemen. Kuyt bowlde 3 voor 94, Helling man 1 voor 6 en H. de Jong 3 voor 52. Als battingteam valt er voor R. C. H. nog veel te leeren. Het zelfvertrouwen was zoek, zoodat op het totaal van 44, (waarvan Hel lingman 13) allen een beurt hadden gehad. Of ferm an nam 6 voor 23 runs en Engering 4 voor 18. H.D.V.S. stuurde R. C. H. nogmaals in en ook nu ging het niet beter. Op 45 zat R.C.H. weer aan den kant. Muller scoorde 24. Nu was het Scheffers met 6 voor 8 en En- gering met 3 voor 1, Nolet 1 voor 31 die met succes voor Hermes den bal hanteerden. R. C. H. verloor wederom met innings en 125 runs. HAARL CRICKETBOND Bloemendaal 1C. V. H. 2. Gewonnen door Bloemendaal 1 met 26 runs. C.V.H. 2 bat eerst en brengt het, dank zij een mooien stand van 43 runs voor het 9e wicket, tot 89, waarvan A. Kroon 10, G. Jansen 32 not out en A. Drees 16. Voor Bloemendaal bowlden J. Beyk 223, G. v. Dam o37 en H. Eysten 020. Ook bij Bloemendaal vallen de eerste wic kets regelmatig, totdat eveneens voor het 9e wicket een aardige stand wordt opgezet, zoo dat de score van 857 tot 998 stijgt. Totaal wordt 115, waarvan J. Beyk 15, G. Strik 14, H. Beyk 22, Walekamp 23 en Mr. Extra 24. Bowlingcijfers C.V.H. 2: G. Langelaar 352, A. Kroon 414, O. J. Keijzer 215 en F. Seveke 010. R. C. H. 2—Haarlem 4. R. C. H 2 verliest met 15 runs. Haarlem bat eerst en brengt het tot 81, waarvan Dekker 16 en G. Jansen 11. H. Zon neveld nam wickets voor 26 runs. A. v. Roon nam 2 voor 7. R. C. H. 2 heeft het niet tot dit totaal kunnen brengen, doch zij moesten het zonder Krom en Tel stellen. Nu werd het 51. Hurkmans bowlde uitstekend en nam 5 voor 21, Vreeken 1 voor 3, Dekker 2 voor 12 en v. Gooi 1 voor 12. Haarlem won met 15 runs. A. V. O. S.—Rood en Wit 3. De A. V. O. S.-captain wint den toss en laat Rood en Wit eerst batten. De score gaat lang zaam omhoog, terwijl de wickets regelmatig vallen. Het totaal wordt, na ruim 2 uur spe len, 57 runs. D. Brauckmann met 4 v. 9 had wederom suc ces met den bal maar ook H. C. Klerk (2 v. 9) V. J. v. d. Lijke (1 v. 10) en Th. Hetem (3 v. 17) hadden goed gebowled. De A.V.O.S.-innings is een ware collapse. Reeds op 2 wordt het openingspaar geschei den en 10 runs later zijn al 5 wickets neer. De laatste 5 wickets leveren nog slechts 1 run op, zoodat het totaal, met inbegrip van 3 byes, 15 wordt. Rood en Wit heeft dus met 42 runs ge wonnen. CRICKET IN ENCELAND Yorkshire heeft, na 7 achtereenvolgende 15 puntenoverwinningen, eindelijk tegen War wickshire een veer moeten laten, hetgeen evenwel niet beteekent, dat de Noordelijke county verder niet onbedreigd de leiding blijft behouden. De wedstrijd had een eenigs- zins eigenaardig verloop. Yorkshire maakte nl. met den Warwickshire-aanval korte met ten, scoorde 591 runs voor slechts 6 wickets dank zij een dubbele century van Engeland's beste batsman Sutcliffe (205) en keurige scores van Leyland (72), Barber (124) en den all-rounder Verity (78*). De innings van Warwickshire kan gevoegelijk de innings van batsman Killner genoemd worden. Hij toch scoorde meer dan de helft der Warwickshire innings (319) en gaf zich eerst na een totaal van 197 gewonnen. Wel namen de Yorkshire bowlers nog 4 wickets voor 127 in Warwick's 2e innings, doch aan de draw kon, door tijd gebrek. niet worden ontkomen. De 2e plaats wordt ondanks de onvoordee- lige draw tegen Sussex door Lancashire in genomen. Lancashire 311 en 69—2; Sussex 3978. De bekende Sussex lefthand batsman John Langridge struikelde op 99! een zeld zaam voorkomend feit. De voor eenige jaren geleden gekozen All- England speler Bakewell heeft er danig het oog in; hij scoorde tegen den prachtigen Notts- aanval 246! De 521 runs van Northampton werden gevolgd door 429 van Nottingham shire. Vooral A. W. Carr speelde een echte captalnslnnings. Zijn 125 was een staaltje van snel en zeer gedurfd batten. De totalen luiden: Worcestershire 390 (weer scoorde Walters een century, zijn 5e in dit seizoen!) en 55—3: Derbyshire 303. Surrey gaat door met hoopen runs te ma ken. doch weet bijna geen enkele match tot een volledige victorie te brengen. Ondanks de afwezigheid van Hobbs en Sandham. wisten de volgelingen van P. G. H. Fender 464—7 w. te maken. De Youngster Barling die momenteel de leiding op de County battingaverages heeft, scoorde een fraaie 128, terwijl Squires een 150 not out maakte. Leicester bracht het tot 276 en 3116 en kreeg dus de minste punten voor dezen draw. Ondanks het feit, dat Kents kleine slow bowler Freeman met den bal wonderen ver richt en o.a. met 66 wickets en een gemid delde beneden 12, onbedreigd aan het hoofd van de bowlingaverages gaat. kan Kent zoo goed als geen match wipnen. De eertijds zoo beroemde batsman Frank Woolley brengt er zoo goed als niets van terecht. Zijn laatste 5 innings eindigden onder de dubbele cijfers. - De naast Freeman prominente figuur, Ames kan ondaks all-round werk de zaak niet red den, zoodat de county in de onderste regio nen is aangeland. Tegen een middelmatig M. C. C. Xl-tal was het weer mis en verloor de county met 86 runs. M. C. C. 406 en 187—8; Kent 253 (Ames 77) en 254 (Ames 115!) Dc West-Indische batsmen komen er steeds beter in. Dank zij krachtigen tegenstand van de county, eindigde deze ontmoeting in een draw. Somerset scoorde: 272 en 3239. Essex verbaasde vriend en tegenstander door na spannenden strijd met 4 wickets van Hampshire te winnen. De totalen van deze match luiden: Essex 274 en 277-6; Hampshire 337 en 211. UMPIRE. Haarlem 1Blauw Wit 1. In het begin leek Blauw Wit voel sterker dan Haarlem. De zwarten gingen driemaal achtereen voor nul uit. In denzelfden tijd maakten de Zebra's zeven runs. In de vierde inning begon de verandering. Veenhof wierp elf ballen, noteerde tweemaal drie slag en Wulfhorst ving den derden man. Blauw Wit ging voor nul aan den kant. In dezelfde beurt maakte Haarlem vier runs doch in de volgende werden het twaalf punten. In de volgende beurten werden door beide partijen telkens ongeveer gelijke aan tallen runs gemaakt. Met een slagbeurt min der won Haarlem met 23—15. De uitslag in innings is: Haarlem: 00041242123 Blauw Wit: 223002330 15 H. H. C. 1—V. V. G. A. .1 Het werpen bij H.H.C. was zeer zwak. Pijn akker was er geducht uit, doch ook zijn op volgers, Panman en Jp. Kartog. Besanger gooide zes innings, bereikte elf keer drieslag en gaf driemaal vier wijd. In de laatste drie beurten werd door Lam- mers geworpen. Hij gaf vijf maal drieslag en tweemaal vier wijd. Alleen D. Baas wist een bal van hem te raken, en zorgde voor een punt. Het einde kwam met 184, zoodat V.V.G.A. zes wedstrijden achtereen gewonnen heeft en ongeslagen kampioen van 1 B is. De uitslag in innings is: V.V.G.A.: 0—i—7—i—3—0^-0^-5—1 18. Haarlemsche competitie. Zaterdagmiddag werd gespeeld Gem. Ly ceum BH.I.L.O. In het begin ging de strijd aardig gelijk op. Na eenige innings kwam er echter verschil. De uitslag in innings is: H.I.L.O.: 4—3—7—8—9—2 33 Lyceum B: 442522 19. Zondagmorgen ontving Swastika A het Gem. Lyceum A. Het werpen van den Swasti ka-bowler was zeer zwak, terwijl zijn opvol ger het niet beter deed. C. Moll sloeg een home run. Het slot was 3410. De uitslag in innings is: Gem. Lyceum A: 441736 34. Swastika A: 31204 10. Niet doorgegaan. De voor de tweede klasse belangrijke wed strijden A.M.V.J. IIHaarlem II en S.C.AL.O. —Quick zijn wegens terrein afkeuring niet doorgegaan. Prof. wedstrijd NederlandBelgië (41/2-91/2) Zaterdag werd op de banen van de Kenne- mer Golfclub te Zandvoort door de Holland sche professionals een wedstrijd gespeeld te gen de Belgische professionals. Des morgens werden foursomes gespeeld, waarvan de uitslag luidde: T. E. Odams en H. Baker winnen van D. Oosterveer en J. v. Dijk met 3/2, A. Gow en C. Sys spelen all square tegen H. Lambert en P. Witte, W. J. Cox en F. van Donck winnen van L. King en J. Oosterveer met 6/4, J. Mackenzie en G. Pannell verliezen van J. Blansjaar en B. Dunn met 8/6. Des namiddags werden singles gespeeld. Uitslag: T. E. Odams wint van D. Oosterveer 7 6, H. Baker verliest van J. van Dijk 1 down, A. Gow wint van H. Lambert 1 up, C. Sys speelt all square met P. Witte, W. J. Cox wint van L. King 8/7, F. van Donck wint van J. Oosterveer 5/4, J. Mackenzie wint van B. Dunn 2 up, G. Pannell verlies van J. Blans jaar 1 down. België won met 9 1/4 punt tegen 4 1/4. Om den Sommerhoff Memorial-beker. Op de banen te Zandvoort is een wedstrijd verspeeld om den Sommerhoff Memorial be ker, waaraan door 56 spelers werd. deelgeno men. Uitslag derde ronde: F. C. Nurse wint van M. Wetselaar met 1 up. Mej. M. Lemberger wint van E. Veltman Jr. met 32. W. F. Loo- man Jr. wint van A. A. Jennings met 54. J. W. Nienhuys wint van F. Elhorst met 21. Uitslag halve eindstrijd: mej. M. Lember ger wint van F. C. Nurse 53. W. F. Looman Jr. wint van J. W. Nienhuys 31. Finale: De beker werd gewonnen door W. F. Looman, die met 5—4 van mej. M. Lem berger won. Open Kampioenschap van Nederland. M. DALLEMAGNE WINNAAR. teren werd op de banen van de Ken- nemer Golf en Country Club te Zandvoort het Open Golfkampioenschap van Nederland, internationaal, voor amateurs en professio nals. verspeeld, waaraan door 36 spelers is deelgenomen. De kampioen van het vorige jaar, Auguste Boyer, was weer sterk favoriet, maar tenslotte moest hij zijn titel afstaan aan zijn landge noot Marcel Dallemagne. De beste score voor de morgenronde werd gemaakt door M. Dallemagne en C. Sijs, die beiden 72 maakten. Derde was W. J. Cox met 76. vierde J. Blansjaar en W. J. Hills met 77, Verder hadden J. Oosterveer, T. E. Odams, A. Boyer allen 78. De beste score van de amateurs werd gemaakt door Jhr. Mr. E. Michiels van Verduynen met 82. Des namiddags werd de beste score ge maakt door A. Boyer en M. Dallemagne bei den met 71. Derde was H. Lambert met 74. De eerste prijs werd gewonnen door M. Dal lemagne met een totaal score van 143. Tweede was A. Boyer met 149: dorde C. Sijs met 151; vierde W. J. Cox met 152; vijfde on zesde H. Lambert en D. Oosterveer met 154. Verder hadden J. van Dijk, W. G. Richardson en F. Bessner allen 156. Tournament Rijnegom. Zondag is het tennistournooi in het Rij- negompark begonnen. De eerste ronde van de verschillende nummers is reeds bijna afge werkt. In deze eerste partijen werd reeds fel strijd geleverd. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel B. Roeske sl. Kamminga 64, 26, 75, dc Laat sl. Nelissen 63, 61, J. Dickman sl. Donzelaar 61, 62. En gelenberg sl. der Kinderen 62. 1210, Wol- hoff sl. F. Dickmann 6—0, 36, 63, Bosch sl. Noorman v. d. Dussen 61, 6—3, v. Kampen sl. Brantjes 64. 6—2. Maschaupt sl. J. Dick mann 16. 63, 75. Heerendubbelspel A: Kamerbeek en v. Houthem sl. Asten en Constandse 62, 7—5, ter Laag en der Kinderen sl. Oremus en Pie- terse 62, 62. Heeerndubbelspel B: Glasz en de Munck sl. F. Dickmann en v. Dijk 63. 61, Bosch en P. Dickmann sl. der Kinderen en Pit 62, 64, Weener en Wolhoff sl. Maschaupt en Bais 61, 64, Weener en Wolfhoff sl. Kor sten en Vellema 6—3, 57, 75. Heerenenkelspel A: Hoogeveen sl. Boerrig- ter 46, 86. 63, Melze sl. v. Stedercn 8—6, 57.. 63, Borgerding sl. Asten 6—0. 60, Oremus sl. ten Houten de Lange 60, 60, Levie sl. Constandse 62, 63. Damesenkelspel A: mevr. Wester sl. mej. Roozen 61, 61, mevr. Groot sl. mevr. Ore mus 62, 62, mevr. Seckler sl. mej. Voss 6—4, 6—2. Damesenkelspel B: mej. Schuttevaer sï. mevr. v. Waveren 46, 61, 64, mevr. Boer- rigter sl. mej. Bos 61, 60. Gemengd dubbelspel A: mevr. Melse en Melse sl. mej. Roozen en Hoogeveen 60. 6—1. Damesdubbelspel A: mevr. de Groot en mej. Wolf sl. mej. Levie en mej. Egas 6—3, 6—4. De uitslagen van Zondagavond zijn: Heerenenkelspel B' Roeske slaat Bais 75, 61. Wolhoff slaat Engelenberg 68, 60, 62. Heerendubbelspel B: P. Dickmann en Bosch slaan Glasz en de de Munok 62, 6—3. De volgende wedstrijden werden nog voor de competitie gespeeld of afgespeeld: Tweede klasse. AdvantageWestrust 16 Game ant SetT. E. D. 25 (T.EjD. kampioen.) T. C. H. 3—Westrust 2 6—1 Derde klasse. Westrust 3Joy 2 61 OM DEN DAV1S-CUP. AustraliëJapan (30) Uit Parijs: Het dubbelspel werd door de Australiërs Crawford en Quist gewonnen, waardoor Australië zich reeds met een 30 overwin ning in de Europeesche zonefinale heeft ge plaatst. hoogstwaarschijnlijk tegen Engeland. Crawford en Quist (Australië) sloegen Sa- toh en Nunoi (Japan) met 75, 79, 6—3, 3—6, 6—3. Stand 30. EngelandTsjecho Slowakije. Uit Londen: De uitslagen van de Zaterdag gespeelde enkelspelen luiden: Perry sl. Menzl 61, 64. 62. Austin sl. Hecht 6—1, 11—9, 6—4. De Waterratten 1H. V. G. B. 1 (2-1) De vrij sterke wind deed zijn invloed op het spel gelden. De partijen wegen goed tegen elkaar op. De aanvallen van de Water ratten zijn over het algemeen iets gevaarlij ker dan die van hun tegenstanders. Veen- stra zwemt op en geeft den Waterratten de leiding (10). Voor de rust wordt er niet meer gedoel punt. Onmiddellijk na het uitzwemmen on derneemt HiUarius een rush maar op het juiste oogenblik weet Kollerie het gevaar te voorkomen. Ook. Van Ommeren probeert er van door te gaan, doch zonder succes. Dan plaatst Hillarius den bal verkeerd en Van Koningsbrugge vergroot met een ver schot den voorsprong (20). Bij een H.V.G.B.-aanval belandt de bal bij Hollander; v. d. Broek stopt zijn schot niet voldoende (21). De Waterratten hebben hun eersten compe titiewedstrijd gewonnen. Invitatiewedstrijd der Nederl. Zeil- vereeniging. Een flinke topskoelte (er kon ongereefd gezeild worden* begunstigde de Invitatie wedstrijden der H.Z.V., die met medewerking van de O.Z. uit de Zaanstreek op de Mooie Hel en N.B. Spaarne gehouden werden. In de H.Z.M.-B.M. klasse bleek de Vage bond sterk favoriet; toch was de Kaper een goede tweede, die met meer routine zijn ach terstand wel verkleinen zal. In de puzzles werd met afwisselend succes gevochten; de origineele bootjes bleken iets vlugger te zijn, dan de 16 M2. Ook bij de Zaners gaf men elkaar niet veel toe. De voorzitter deelde bij de prijsuitreiking mede, dat op 9 Juli de H.Z.V.-vloot op 't Aikmaardermeer aanwezig zal zijn. De uit slagen zijn: B. M. klasse H.Z.V.; 1 Vagebond H. Schmita Jr. 1.19.30. 2 Kaper, Fr v. d. Winden 1.21.25. Puzzles: 1. Hallo. D. Smits 1.3.18. 2. Bever. J. Willemse 1.5.24. Sharpy: Opzij, T van Uden 1.10.35. Mata Hari, G. Henneman 1.10.45. Jollen (O.Z.)1 K. Huyg 1.171.7. 2. N. Beekhoven, 1.18.55 R. M. kl. B. (O.Z.) 1 Leeuwerink 1.15. B.M. kl. C (O.Z.i Scheerman 1.18.6. 2. Tip 1.18.17. Startprijs: Opzij, T. van Uden, nog geen seconde.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10