De wedstrijden van A.V.A.C. KON. NED. VOETBALBOND DE WEDSTRIJDEN VAN ARCO. HENCELEN. KANO-SPORT HANDBAL OVERZICHT DE UITSLAGEN BILJARTEN MAANDAG 19 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 ROEIEN. Een groot succes voor Het Spaarne: Ir. T,i. de Vries slaat den nationalcn skiff-kampioen met groote meer derheid. De jonge vier tweede met miniem verschil. Een twintigtal enthousiasten van de R. en Z. V. Het Spaarne had de lange reis naar Hatert iten Z. van Nijmegen) ondernomen om de Haarlemsche roeiers aan te moedigen, en beleefde er veel plezier aan. Argo, de Wa- geningsche studentenroeivereeniging. die „thuis" niet over een behoorlijke wedstrijd- baan kan beschikken, was voor haar lustrum wedstrijd naar het Maas-en-Waal kanaal ge togen. Voor het eerst werd dit als roeibaan gebruikt, en het bleek de beste, die ons land ooit bezeten heeft. De 2000 M.-baan is kaars recht, breed genoeg voor vier ploegen, door hooge oeverwallen grootendeels tegen den wind beschermd, en behoorlijk „snel". Jam mer is alleen dat het kanaal zoo ver uit het Nederlandsche roeicentrum ligt. De publieke belangstelling uit Nijmegen was overigens zeer groot; er waren Zondagmiddag duizen den toeschouwers, geschaard langs de hoogc oeverwallen en samengepakt op de brug bij de finish, waarvan men een prachtig over zicht over de geheele baanlengte had. Be Jonge Spaarne-vier, die op Hollandia het A-nummer had gewonnen in de finale tegen Laga (tweede) en Argo (derde) met slechts enkele meters onderling verschil tus- schen de drie ploegen, startte thans tegen Argo, Njord, (winnaar van het B-nummer op Hollandia) en Amstel. Deze laatste ploeg speelde geen rol. Njord, dat als winnaar van de hoogere klasse sterk favoriet was, startte inderdaad het best en had aanvankelijk de leiding met Spaarne en Argo strijdend om de tweede positie en Amstel in de achterhoede. Ofschoon de Spaarne-ploeg uitstekend „pak te" liep Argo van haar weg, blijkbaar tenge volge van een in den aanvang iets te laag tempo van de Haarlemmers. Later hoogden zij op tot 34 en liepen, evenals Argo. Njord voorbij, waarop zij in een felle eindspurt de Wageningers bijna nog inhaalden. Het te lage tempo in den aanvang was tenslotte oorzaak dat zij tweede werden op een halve lengte; de Haarlemsche ploeg was ver van „uitgeroeid". Uitslag: 1. Argo in 7 min. 42 2(5 sec.. 2. Het Spaarne in 7 min. 44 4 5 sec., 3. Njord op 3 lengten, 4 Amstel ver. In groote spanning verbeidden de Haar lemmers daarna het uitkomen van hun junior-skiffeur Ir. Tj. de Vries tegen den Nederlandschen kampioen van 1932. Ir. J. R. J. van Dongen (Laga). De Vries debuteerde een week geleden in de gladde skiff op Hol landia, waar hij het B-nummer met groote meerderheid won, en zijn zeer snelle voor uitgang in de laatste weken-van training had groote verwachtingen gewekt, die men even wel nauwelijks durfde uiten omdat hij voor het eerst tegen een sculler van klasse uit kwam daarbij iemand, die physiek zijn gelijke is. De onuitgesproken verwachtingen werden evenwel volkomen bewaarheid. Tot stomme verbazing van de overige roeiersbent sloeg De Vries, die van de start af leidde en regel matig uitliep op zijn tegenstander, Van Don gen met zeer groot verschil (zeven lengten) en in een uitstekenden tijd (7min.48 4'5 sec.) Tegen den zeer productieven, feilen en lan gen haal van den Spaarne-man hadden de spurt-pogingen van den kampioen, waarmee hij anders zijn tegenstanders pleegt op te jagen en af te matten, geen kans. Zoo niet in temperament, dan toch in stijl herinnert De Vries sterk aan dat van Eyken. die met zijn langen productieven slag in laag tempo de eene overwinning na de andere wis' te boeken en in 1921 de kroon op zijn roeiers loopbaan zette door de Diamond Sculls te Henley te winnen. Ongetwijfeld heeft Het Spaarne hier een zeer serieusen candidaat voor het Nederland sche kampioenschap skiff-, in Juli te Sloten te verroeien. De Vries' roeiers-carrière ls nogal onge woon. Hij zat in 1928 in de jonge Spaarne- vier die toen totaal onverwacht het Neder landsche kampioenschap vler-met-stuurman won, en bleef daarna giek-roeier. Pogingen als skiffeur volgden, maar bleven beperkt tot de overnaadsche boot, waarin hij een num mertje op een nationalen wedstrijd en een 1000 M.-nummer van den Westelijken Roei- bond won, en tot eenmaal uitkomen in de double scull. Zijn scullen was overigens dat van een beginneling: zeer ruw en slordig. Door zijn vertrek als ingenieur naar het bui tenland roeide hij daarop jarenlang niet. kwam weinige maanden geleden in Holland terug, vatte de oude sport weer op en trainde maandenlang in double scull, met de skiff meer als afwisseling. Bij gebrek aan tegen standers moest het nummer double scull worden opgegeven: de voorbereiding daarin bleek intusschen bijzonder nuttig geweest te zijn en bij voortzetting van de skiff-training ging hij zeer snel vooruit. Dit alles is gecul mineerd in groot succes voor een roeier, wiens strijdlust en energie buitengewoon zijn, en wiens eigen verwachtingen van zijn race tegen Van Dongen overigens ver zijn over troffen. Hij kan thans zijn volgende races met zelfvertrouwen tegemoet zien. De overige uitslagen van de Argo-wed- strijden waren: De overige uitslagen luiden als volgt: Twee zonder stuurman: 1. De Hoop 8 min. 14 1 5 sec.; 2. Laga, 3. Maas. Jonge Skiff: 1. Maas 8 min. 44 4 5 sec.; 2. Amstel. Hoop had zich teruggetrokken. Dames Stijlroeien Juniores vierriemsgieken 1. De Hoop. 2. Die Leyte. Idem skiff Seniores: 1. Lie Leythe, 2. De Hoop. Jonge acht: 1 Njord 4 min. 36 15 sec.; 2. Aegir: 3. Nereus; 4. Argo. Lichte Vier: 1. Deutsche Turn und Ruder- verein: 7 min. 501 ƒ5 sec.; 2. De Hoop; 3. Njord. Overnaadsche Vier: 1. Amstel 7 min. 42 2 5 sec.; 2. W.S.C. (Maastricht); 3. Aegir; 4. De Maas. Stijl-roeien voor dames achtriemsgieken 1. De Hoop; 2. Argo. Idem skiff: 1. Die Leythe, 2. Delftsche Sport. Jonge Acht: 1. Aegir 6 min. 54 2 5 sec.; 2. Laga; 3. Argo. Jonge Twee: 1. Die Leythe 8 min. 37 4/5 sec.; 2. De Amstel. Oude acht: 1. Laga, 6 min. 50 sec.; 2. Nereus; 3. Njord. Overnaadsche skiff: 1. Amstel, 8 min. 42 2/5 sec.; 2, De Hoop. Tusschen het Riet. £,en groot aantal leden van bovengenoem de vereeniging heeft Zondagmorgen aan den eersten wedstrijd in dit seizoen deelgenomen. De wedstrijd werd gehouden in de gepach te wateren onder Hillegom. De heer H. M. Willemse won den eersten prijs. Jubileumwedstrijd „De Grundel". Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan hield het Vischcollege „De Grundel" Zondag een jubileum wedstrijd voor de colleges aan gesloten bij den Bond van Hengelsportlief hebbers voor Haarlem en Omstreken. De wedstrijd werd gehouden in de Ringvaart bij de Radmolen. De eerste prijs werd gewonnen door „De Dageraad". Na afloop verkreeg de voorzitter van den Bond het woord, die het jubileum-college een groote zilveren lauwerkrans namens den Bond aanbood. Haarl. Hengelaarsbond. Zondag heeft de Haarlemsche Hengelaars- bond haar eerste kaswedstrijd in dit seizoen gehouden. Er werd gevischt op witvisch in de Ringvaart tusscihen Bennebroek en Hille gom, 36 leden namen deel. De eerste prijs werd door den heer G. J. Maarten gewonnen. Kano-Vereeniging „Trekvogels". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een buitengewoon goed geslaagden clubtocht naar Schiphol. Met 19 kano's werd te acht uur van het clubhuis aan de Jan Gijzenvaart vertrokken. Ondanks den vrij sterken tegenwind werd Schiphol, na een onderbreking om den in- wendigen mensch te versterken, voorspoedig bereikt. Te vier uur werd de terugtocht aanvaard. Na nog op een flinke regenbui te zijn ont haald, bereikte men te acht uur het clubhuis. A THLETIEK. Een nieuw estafette-record op 10 maal 100 M. De jaarlijks terugkeerende wedstrijden van A.V.A.C. te Amsterdam zijn ook gisteren we derom onder matige belangstelling verloopen. Evenals de vorige malen werden ook nu talrijke nummers voor B en C-klassers ver werkt, waardoor verschillenden onder het publiek niet wisten of een nummer voor A, dan wel voor C-klassers aan den gang was. Een geluids-installatie had goede diensten kunnen bewijzen. De resultaten werden sterk beïnvloed door het voor athletiek minder gunstige weer. Aan het eind van den wedstrijd wist de estafette ploeg van 1923 op 10 maal 100 M. nog een nieuw record te vestigen! Een tijd van 1 m. 49.8 sec., verdient (terwijl haar beste looper Berger ontbrak), wel de bijzondere aandacht De aan de wedstrijden deelnemende Haar lemmers hebben voor keurige prestaties zorg gedragen. Voogd won het nummer 200 M. hordenloop voor B klassers in den tijd van 27.5 sec. terwijl in het zelfde nummer voor A klassers A. Kaan derde werd. Eysker nam wederom het nummer discus werpen voor zijn rekening en v. d. Zee ein digde bij zijn eersten wedstrijd in dit seizoen weer onbedreigd op de eerste plaats. Het nummer 200 M. voor C klassers was voor den Haarlemmer Erlings. terwijl op het nummer ver-springen voor C-klassers twee Haarlem-jongeren, Mans en Stam op de bei de eerste plaatsen beslag legden. Bij het nummer 3000 M. voor C-klassers werd een ronde te veel geloopen. wat den Haarlemmer Griffioen, als winnaar, ondanks een goede race, een slechten tijd deed ma ken. Van de estafettenummers liep „Haarlem" alleen bij de driemaal 1000 M. mede, welk nummer zij onbedreigd kon winnen. Van een recordpoging kon hier geen sprake meer zijn doordat bij het nummer 800 M. Brandenburg een bloeduitstorting in den enkel kreeg. Deze 800 M. was overigens wel het glans nummer van alle wedstrijden. De P. P.'er Haver liep hier een tactische race en won door een formidabele eindspurt van den Am sterdammer Heymans. De uitslagen: 200 M. hordenloop KI. A: 1 Beintema. Hellas 26.6 sec.; 2 Prins, Blauw Wit; 3 A. Kaan, Haarlem, 4 Marx, Zwervers. 200 IM. hordenloop KI. B: 1 M. Voogd, Haarlem 27.5 sec.; 2 Wolthers. Hellas, 3 Wolzak. Volewijkers. 800 M. hardloopen KI. B: 1 J. v. d. Einde. Feijenoord. 2 m. 7.4 sec.: 2 J. v. d. Hoogen. B.A.C., 3 J. Figee, Haarlem. 400 M. hardloopen KI. A: 1 Oostermeyer, A.V. 1923 51.3 sec.; 2 Sier huis, idem; 3 Geurts, V. en L.. 4 J. v. d. Boo- ren, Haarlem. Discuswerpen KI. A: 1 G. Eysker, Haarlem: 2 R. J. Brasser, A. A. C.. 3 G. Szatmary. A.V.A.C. Discuswerpen KI. B: 1 J. Blankers, A.V. 1923, 34.97 M.; 2 J. Colijn, V. en L., 3 J. Stam, Haarlem. SCO 31. hardloopen KI. A: 1 W. Haver, Pro Patria, 2 m. 2.7 sec.; 2 J. Hevmans, A.A.C.. 3 A. Zeegers, A.VA.C. 200 M. hardloopen KI. A. 1. A. Bcnz A.V. 1923 23 sec. 2. B. Jansen V. en L. 3. Beintema, Hellas. 200 31. KI. C. 1. R. Erlings Haarlem 24.9 sec. 2. P. Soeting A.A.C. 3. W. v. Oordt Olympia. Polsstokhoogspringen KI. A. 1. A. v. d. Zee Haarlem 3.60 M. 2. Van Oorschot Vianen. 3. Verkes Haarlem. Tolsstokhoogspringen K. B. 1. A. Ras A.A.C. 3 M. 2. C. Ras AA.C. Verspringen met aanloop KJ. A. 1. W. Peters P.E.C. 6.79 M. 2. H. de Boer V. en L. 3. Klazema V. en L. Verspringen met aanloop KI. C. 1. G. Mans. Haarlem 5.80 M. 2. J. Stam Haarlem. 3. Otten Helias. 5009 31. hardloopen KI. A. 1. J. Zeegers A.A.C.15 M. 55.1 sec. 2. A. Mulders A.V-AC. 3. J. Bakker A.V.A.C 5000 31. hardloopen KI. B. 1. K. Kok W.F.C. 16 M. 46.8 sec. 2. Goosscn A.A.C. 3. Ie Large A.V.A.C. Kogelstooten KI. C: 1. S. Horwiti A.A.C. 10.74 M. 2. J. J. Meyer A.A.C. 3. H. J. Otten Hellas. 100 M. hardloopen KI. B: 1. T. Boersma Allen Weerbaar 11.4 sec. 2. A. v. Geenhuizen W.F.C. 3, C. Lorenz A.A.C. Speerwerpen KI. A: 1. H. Verhagen A.T.B. 50.77 M. 2. J. Knol A.P.G.S. 3. J. Wolthers Hellas. Speerwerpen KI. B: 1. A. Ras A.A.C. 45.42 M. 2. A. v. Aanholt A.A.C. 3. J. Krijgsman V. L. 3000 M. KI. C. plus 1 baanronde: 1. M. Griffioen Haarlem 11 m. 26.8 sec. 2. G. Stuy- zand A.A.C. 3. J. Smit A.V.A.C. 3 maal 1000 M.: 1. Haarlem 'Sassen. J. v. d. Booren en Scherpenhuyzen) 8 min. 30.3 sec. 2. V. L. 3. A.V. 1923. 4 maal 200 M.: 1. V. L. (Jansen. Klazema. Both en Geurts) 1 min. 32.2 sec. 2. A.V. 1923. 3. Hellas. 10 maal 100 M.: 1. A.V. 1923 (Zwolsman. Blankers. Oostermeyer, Mesman Schultz, Veldman, v. Buuren. Heym. Slerhuys. v. Be- veren en Benz) 1 m. 49.8 sec. (Nieuw Ned. re cord). 2. V. L. 3. A.A.C. 4. Blauw Wit. Berger wint op de 100 en 200 M. te te Berlijn. Uit Berlijn: Berger heeft op de atletiekwedstrijden t.e Berlijn twee fraaie overwinningen behaald, n.l. op de 100 en 200 Meter. Op de 100 Meter startte de Bochumer Jonath niet, zoodat de tweekamp BergerJonath niet plaats had. In Duitsche athletiekkringen was men zeer ontstemd, dat Jonath zich op dezen afstand terugtrok. Berger, Borchmeyer en Buthe- pieper wonnen hun series en in de finale werd Berger gemakkelijk eerste vóór Borch meyer met nog een verschil van 0,2 sec- Ber ger won in 10.6 sec. Op de 200 Meter was de strijd tusschen Berger en Jonath zeer spannend. Berger slaagde er in den Duitscher te slaan, zij het ook met miniem verschil. Tijd van Berger precies 22 sec. Jan Zeegers had er de voorkeur aan ge geven, in Amsterdam te starten bij de wed strijden van AVAC, zoodat Berger de eenige Nederlandsche vertegenwoordiger was. Matti Jaervinen werpt de speer meer dan 76 M. HELSINGFORS. 18 Juni (V. D.) Matti Jaervinen. de wereldrecordhouder speerwer pen. die eenigen dagen geleden een nieuw wereldrecord vestigde met een worp van 74.61 Meter, bracht het nu over de 75 Meter. Tij dens athletiekwedstrijden te Helsingfors wierp Jaervinen de speer 76.10 Meter, een welhaast fantastisch wereldrecord. Jaervinen heeft thans reeds geruimen tijd het wereldrecord speerwerpen op zijn naam, daar hij het telkens zelf verbeterde. Hij be gon met 72.38 Meter, toen werd het achter eenvolgens 72.93 Meter. 74.02 Meter, 74.28 Meter, 74.61 Meter en thans 76.10 Meter. Wedstrijden van Feijenoord. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der voetbalvereeniging Feijenoord. worden Woensdag op de sintelbaan te Rotterdam, nationale avondwedstrijden georganiseerd, waarvoor verschillende goede athleten zijn uitgenoodigd. Ook Haarlemmers zullen hierbij tegen woordig zijn, nl. Blik en Van Welsenes op 100 M.. W. Kaan op 400 M.. J. v. d. Booren. Bran denburg en Scherpenhuyzen op 800 M.. ter wijl op de estafettenummers 4 maal 100 M. en driemaal 1000 M. ..Haarlem" met haar sterk ste ploegen deelneemt. Rapiditas 1Simson 1 (32) (Heeren) Nadta Rapiditas met 02 achterstand de rust inging, slaagde zij erin het gevreesde Simson te verslaan. Voor de rust speelt Rapiditas eerst met wind tegen. De voorhoede der Haarlemmers is nog niet op dreef, de verdediging daaren tegen buitengewoon. Grats van Simson weet Hartendorp tweemaal te passeeren (02). Na de rust is vooral de voorhoede van Ra piditas goed op dreef:; Pal redt de eer (12). Göbel scoort gelijk )2—2». Simson zet er nu alles op. doch de rechtbuiten Druyff passeert de Simson keeper met een lagen bal (32) waarna weldra 't einde komt. ConcordiaRapiditas 2en 3 (comb.) (4—0) (Heeren) Om beurten zijn beide partijen aanvallend. Blokker scoorde voor Concordia. Rapiditas 1Simson 1 (11) (Dames) Simson heeft het spel direct in handen. Dc keepster (de invalster mej. Wesman» ls goed op dreef, doch kan niet verhinderen dat Simson uit een strafworp wegens terug spelen scoort '01). Nadat Rapiditas compleet is gaat het spel gelijk op. Gedurende de geheele tweede helft is Sim- som bijna niet van haar speelhelft afgeweest. Even voor het einde komt Rapiditas op een voor haar gelukkige wijze aan het gelijkmakende doelpunt (11) Rapiditas 2HerculesHebe 2 (22) (Dames). Er werd zeer goed partij gegeven tegen de Hebe dames. Hebe was voor rust in dc meer derheid '0—2'. Na de rust was de verdediging zeer op dreef en scoorde mej. Daudey 2 maal (2—2). i Go ahead wint het landskampioenschap. De andere wedstrijden in deze competitie van geen belang meer. Hengelo promoveert naar de eerste klasse ten koste van het oude Robur et Velocitas. De beslissing is gauwer gevallen, dan men verwacht zal hebben. Go ahead heeft gis teren kans gezien om met 30 van P. S. V. te winner. Zij werd hiermee meteen kam pioen van Nederland, omdat Feijenoord in IJmuiden geen kans heeft gezien om van Stormvogels te winnen. Hier eindigde de strijd met 2—2 gelijk spel. zoodat d? restee rende wedstrijden in de competitie om het landskampioenschap niet meer de minste bctcekcnis hebben. Er zullen er intus schen niet veel zijn, die dit teleurstellend vinden. Het heeft te lang geduurd! In het Oosten is gisteren ook eindelijk de beslissing gevallen. Daar werd tusschen Hen gelo en Robur et Velocitas de laatste wed strijd voor de promotiecompetitie tweede klasse gespeeld. Het einde kwam met een 3—3 gelijk spel. welk resultaat voor Hengelo voldoende was om naar de eerste klas te promoveeren. Het aloude Robur et Velocitas moet hierdoor öcgradeeren. Het beste is, dat ze maar naar het goede voorbeeld van H. F. C. Haarlem en Excelsior kijkt; die hebben zich immers ook weer kranig opgewerkt. De eindstand in het Oosten luidt als volgt: gesp. gew. gei. verl. pnt. v.t. gem Hengelo 12 115 12—10 1.25 Robur et Vel. 4 12 14 13—11 1.— S. C. H. 4 1 1 2 3 5—9 0.75 Go Ahead Kampioen van Nederland. Door een fraaie 30 overwinning op P.S.V. die zelf nog een goede kans maakte, en mede door het gelijke spel van Feijenoord te IJmuiden. zijn de Rood-Gele Deventenaren kampioen van Nederland gewonnen. De doelcijfers van Go ahead zijn mede uitstekend, zoodat Go ahead op volkomen regelmatige wijze kampioen van Nederland is geworden. Jammer, dat het programma der verder te spelen ontmoetingen niet be langrijk meer is, vooral de wedstrijd P. S. V.- Feijenoord beloofde interessant te worden. De stand van de kampioenscompetitie is thans geworden: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Go ahead 8 5 1 2 11 23—13 3.38 Stormvogels 8 3 2 3 8 16—18 1.— Feijenoord 6 2 2 2 6 11—11 1.— P. S. V. 7 3 0 4 6 15—17 0.86 Velocitas 7 2 1 4 5 17—13 071 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND StormvogelsFeijenoord 22 Go Ahead—P. S- V. 3—0 AI DEELING II Promotie vierde klasse.' O. V. V.—F. S. V. 6—1 AF DEELING III Prom. Comp. 2e klasse: Hengelo—Robur et Velocitas 3—8 Kampioenschap van Nederland Stormvogels-Feijenoord (2-2) Stormvogels is er niet in geslaagd revanche te nemen voor de in Rotterdam geleden 40- nederlaag. Met de rust hadden zij een 10- voorsprong en zouden in de tweede helft den wind tot bondgenoot krijgen. Juist in deze helft echter heeft Stormvogels in de eerste 25 minuten ver beneden vorm gespeeld, waarvan Feijenoord profiteerde. Pas is de strijd begonnen of Prins geeft De Waarrd een fraaien pass. De Stormvogels harten kloppen sneller, doch de linksbuiten der Vogels faalt, Stormvogels blijft nog even in den aanval, doch dan geeft de Rotterdam- sche aanval ..acte de présence". Het eerste resultaat ls een corner, welke Haak bijna in eigen doel trapt. De nu volgende corner ceeft Groenendijk een prachtkans, maar de Rot- terdamsche midvoor mist. Bij de Vogels speelt Prins een prachtige partij. Keer op keer zet hij zijn voorhoede aan het werk. Na tien minuten heeft Van Rooden succes. Hij zet flink door. Paauwe maakt een fout en de Stormvogel kan ge makkelijk scoren (10). Feijenoord geeft zich nog geenszins gewon nen, maar stuit op heftigen tegenstand. Bovendien neemt de Rotterdamsche midden linie een te veel verdedigende houding aan en houdt geen rekening met de stijve bries. Van Heel lost een vliegend schot, dat De Waard keurig stopt. De aanvallen van De Waard veroorzaken gevaarlijke situaties. Twee zijner voorzetten worden door v. d. Steen uitstekend behandeld, doch het Feijen- oord-doel ontsnapt op het nippertje. Doch ook Stormvogels mag van geluk spreken, als Groenendijk tegen de lat schiet. Een kwartier voor de rust neemt Feijen oord het spel grootendeels in handen. De middenlinie steunt thans veel beter en het doel der thuisclub is voortdurend in gevaar. Men verdedigt met man en macht. Groenendijk schiet tegen de lat en Duin- hoiuver tegen den paal. De Waard houdt op schitterende wijze een hard schot in den hoek uit zijn doel. Een minuut na de rust rent Hendriks al leen op De Waard af. Hij lost een hard schot, dat rakelings langs den paal gaat, Feijenoord blijft iets in de meerderheid, Wanneer Haak na tien minuten Burg ver geet aan te vallen kan deze gemakkelijk doelpunten (1—1). Nog eenige minuten duurt het Rotter damsche overwicht. Daarna roert de rech tervleugel der thuisclub zich weer. Stormvogels' spel staat echter ver bij dat van Feijenoord ten achter. Steeds verkeert het blauw-witte doel in gevaar. Na 25 minuten maakt Koster hands. De vrije trap wordt door Hendriks netjes voor doe! geplaatst, waarna Groenendijk de rest doet. (1—2). In een geweldig tempo trekken de Vogels op Van Male af. Deze stopt eenige schoten prachtig, maar valt na een schot tegen de lat. Van Rooden trapt den bal in de touwen 2—2). De strijd om de leiding is uiterst span nend. Eer. tweetal corners op Van Males doel genomen, leveren niets op. Zelfs Ilaak en Koster gingen naar voren. In de laatste mi nuut krijgt Burg nog een kans. doch zijn hard schot vliegt rakelings naast. HAARL. VOETBALBOND. H. V. B.-Sportdag. l)e Weenschc profs, blijken sterker dan dc Haarlemmers De H. V. B.-dag die Zaterdag op het E.D.O.- terrein plaats had. werd geopend met een voetbalwedstrijd tusschen de vertegenwoor digde elftallen van de Zaterdag- en Zondag- competitie. ZondagZaterdag 50. De uitslag doet vermoeden dat het Zon dag-elftal veel sterker was. Dit !s evenwel niet het geval geweest. Na eenigen tijd komt het Zaterdag-elftal in de meerderheid. Het is van Hoven die buiten bereik van Hollenberg tegen de paal schiet. Dl- enkele aanvallen van het Zondag-elftal zijn geheel zonder gevaar. Zaterdag heeft dan ook steeds hot beste spel doch de achterhoede van Zon dag met Hollenberg aan het hoofd weert zich goed. Riethof weet met een schot via de lat het Zondag-elftal de leiding te geven 1—0. De tweede helft is hetZondag-elftal direct veel beter op dreef. Kelkens brengt met een hard schot den stand op 2—0. Van Roode maakt er 30 van. Bijvoet en Riethof brengen den stand op 5—0. We verwachten spoedig een revanche wed strijd. Athlctïekdemonstratie. Hierna kregen we een demonstratie van een 20-tal leden der H. A. V.-Haarlem, onder leiding van den heer Rinkel. Haarlemseh-elftal— Wiener Sportclub 35. Hierna volgde een voetbalwedstrijd tus schen het Haarlemsch elftal en de pro fessional club: Wiener Sport Club. De eftallen: H. V. B.: G. Kos, G. Krom, A. v. d. Griend. H. de la Mar, A. Ruis. A. Vreeken. Michel. Ch. de Bock. P. Verkerk. Perukel Jr., R. Kammeijer. W. S. C.: Pillmein. Spona. Semp. Pfeiffer, Geita, Mahal. Kellinger. Dumser, Purtz, Schilling, Franzl. Het begin ls voor den H.V.B.. die verras send goede aanvallen doel, We zien de profs achterhoede steeds aan het werk. Een schot van Verkerk en een corner van Kammeijer, die eerstgenoemde inkopt, verwerkt Franzl met groote zekerheid. Toen ging Pillmein er snel van door. schoot buiten bereik van Kos tegen de paal en Geita opende de score (01). De H.V.B.'ers deen een soortgelijken aan val. Uit een voorzet van Michel kopt Verkerk onhoudbaar den gelijkmager langs Franzl (1—1). Hierna is de H.V.B. weer eenigen tijd in de meerderheid. Dan komt een periode van groot overwicht der profs. Toch weet do Bock eerst nog met een mooi schot den H.V.B. de leiding te geven(21). Spoedig hierop Ls de stand wederom gelijk door Pfeiffer (2—2). Rust komt met gelijken stand. Tijdens de pauze toont een acrobaat in E.D.O.-kleuren verbluffende staaltjes van zijn kunnen. Het H.V.B.-elftal weet een meerderheid te ontwikkelen. Na een uittrap van Kos maakt Semp er 23 van. Er komt weer meer spanning en het H.V.B.- elftal weert zich uitstekend. Uit een scrimmage trapt Purtz in eigen doel 3-3. Van der Griend maakt hands; de vrije trap wordt door den linksbinnen der W.S.C. keihard in een doelpunt omgezet (3—4). Even daarna brengt de midvoor den stand op 35. Suisse-beker. De sportvcreeniging V V. Union organiseert op haar terrein een zomertournooi om den Suissebeker, waaraan de volgende sportveree- nigingen deelnemen: V V. Union, T.O.P.. Sluys, Brockway, Zwaluwen, H.K.V.H.. Oud, N.I.O. Sweering naar de Wereldkampioen" schappen te Ostende. Zondagavond had in café d'Ysbrecker te Amsterdam de slotpartij plaats van de wed strijden voor de afvaardiging naar de we reldkampioenschappen te Oostende 71—2 cadre. Het resultaat was als volgt- Sweering 300 30 47 10. Van Vliet 202 29 61 6.96 Sweering is door deze overwinning kam pioen; hij zal dus afgevaardigd worden. Tournooi de Fantaisie Classique. Onze landgenoot C. B. Koopman was aan gewezen tot deelneming voor Nederland, doch was helaas verhinderd, uit tc komen. De Franschman J. Albert heeft in dit tournooi, dat tc Rljsel ls gehouden, de overwinning be haald. De uitslag luidt: 1. Albert. 106 pnt. in 159 brt.; 2. Puigvert (Spanje) 76 pnt. in 168 brt.; 3. Faniel (België) 72 pnt. in 165 brt. De Olympische Dag te Amsterdam. Ministerieele belangstelling. Naar wij vernemen heeft de Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, Mr. Marchant, he; voornemen te kennen gege ven om den Olymplschen dag. die Zondag 25 Juni a.s. in het Olympische Stadion wordt gehouden, bij te wonen. Voor het eerst zu.len de nieuwe Olympische speldjes, waarvan de opbrengst eveneens zal dienen voor de Nederlandsche u tzendlng naar dc Olympische Spelen ;e Berlijn, in het Stadion op dien dag verkocht worden door een 40-tal Jongedames.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11