Concours van Koetswerken te Zandvoort. KORFBAL ZWEMMEN WIELRIJDEN HANDBOOGSCHIETEN. SCHERMEN POSTDUIVEN DAMMEN MAANDAG '19 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Geslaagd feest van de K. N. A. C. Na den regen een druk bezoek. Terwijl het K. N. A. C.-bestuur, deelnemers aan het concours en journalisten de lunch ge bruikten en over het weer spraken binnen de welbeschuttende omtrekken van het Grand- Hotel, klaarde het op, en zulks was tot aller verrassing, want eerlijk gezegd was er nie mand, die nog eenige verwachting had van het welslagen van het concours met het oog op het weer, zoodat iedereen er grapjes over maakte, om zijn bekommernis te verbergen. Men sprak over Balbo en de 24 en diens kan sen en buiten stonden J. Leonard Lang en de 120 en men haalde een zeemleeren lap over de carrosserieën, zoodat zij weer blonken, blon ken van het water. Honderd twintig koetswer ken stonden op de trottoirs voor het Grand- Hotel op den Noord Boulevard in Zandvoort, waarover men in de volle breedte planken ge timmerd had, met een kleine opening er in, voor wie betaalde, maar voorshands betaalde er niemand, behalve de lieden, die in allerijl in taxjes en autobussen schoten of die zich inderhaast een paar overschoenen of een zuidwester kochten, ter voltooiing van hun zomertoilet. Eigenlijk waren het maar 110 koetswerken, want tien waren er niet opgekomen, maar wat kijkt men op tien, wanneer er nog elf maal zooveel overblijven om te bekijken? En met den volijverigen secretaris van de K. x. A. C den organisator van het concours, den heer Herman Levy, zijn wij het eens, dat de op komst zeer vreugderijk mocht stemmen, ge zien alweer.... nu ja. In den beginne was er dus weinig animo om naar buiten te gaan, maar precies om twee uur, den officieelen tijd van opening van het congres, zag men een blauwen hemel met wit te wolken boven een prachtig met blank schuim gekruil'de zee staan en de koelte van een frissche Hollandsche bries deed niemand's wenschen naar een verzengende hitte gaan. Het is moeilijk te zeggen of er in de wereld meer menschen zijn, wien het kijken naar een auto meer blijdschap schenkt dan het bezich tlgen van een goed schilderij of een beeld bouwwerk, maar zeker is, dat zij die behagen scheppen in de schoone lijn van een koets werk en de voldoening, die blinkend nikkel geeft, talrijk zijn, zooals dezen middag geble ken is, en niet ten onrechte. Men behoefde waarlijk niet om de begeerlijkheid alleen van zulk een voertuig er een poosje naar te gaan kijken; zelfs wie de verwoedste tegenstander zou zijn van het leven in een auto, kan in den aanblik van een fraaie carrosserie de vol maaktste aesthetische bevrediging vinden. Er was een indeeling in verschillende afdee- lingen en een onderverdeeling in klassen, en met den catalogus in de hand was dit zeer makkelijk, maar wij zullen ons niet doen ver leiden tot een beschrijving van alle koetswer ken ter plaatse.... omdat het er honderd tien waren. Men zou het concours een herhaling van de R. A. I. kunnen noemen en het er niets mee te kort doen, want iedere herhaling van de Rai is een nieuwe Rai met nieuwe dingen en nieuws was ongetwijfeld ook hier al weer te zien sinds Februari. Wij noemen daarvan al leen reeds als het meest kenmerkende de nieu we Ford Sedan de Grand Luxe met de lange wielbasis en van uitzonderlijk fraaie afwer king. En om bij dit merk te blijven, daar was ook de Ford-Aero. de wagen met een bijzon der luxueuse carrosserie, waarbij tenslotte in de wielen enden bumper zich voor den beschouwer alleen de Ford ontpopte. Een minder officieele onderscheiding in en kele groepen moeten wij toch maken; ter eene zijde plaatsen wij de kleine en sportieve wa gentjes de meest populaire groep ter show ongetwijfeld ter andere de groote en stati ge zevenpersoons limousines, die veertien dui zend en meer kosten en daartusschen is er nog plaats voor de cabriolets eveneens van niet matige prijzen, die zoowel door type als door sprekende schoonheid zoozeer de aan dacht trekken. De kleine en sportieve wagentjes, de Hill- mans en de Opeis, de D.K.W.'s en de Austins en zoovele meer, hebben nog altijd de liefde van het publiek. Een liefde, die met de tijds omstandigheden onder één hoedje speelt, maar die toch ook eerlijk en oprecht voort komt uit bewondering voor het vlotte en slan ke figuurtje van zoo'-n duivels rooden Fiat Balilla of Singer-Sport of van den parelgrij- zen Rudge Whitworth S. S. of een preten tieuze Wolseley, om bij de charmantsten te blijven. Hoe geheel anders is dan de groep, die aan het andere einde van het terrein een plechtig decorum bewaarde: de zeer dure Cadillacs en Hispano's en Minerva's, 12 en 16 cylinder en de Marmon 16 cylinder. Hoe duur ze ook zijn. zoo weinig zijn ze uiterlijk in tien jaar ver anderd, deze wagens, die het pompeuze en op zichtige vooral vermeden hebben en in hun lijn in de eerste plaats voornaamheid statig bewaarden. Hoeveel geld ze mogen kosten, wij voor ons zagen liever wat meer uitbundigheid, zooals in de derde groep, die wij onderschei den willen, die der grijze cabriolets met witte en beige kappen, cabriolets met onmetelijk breede deuren en gestroomlijnde deurknop pen en wieldoppen, cabriolets met lange mo toren en korte cabine, met veel zwaar en so lide nikkel en een instrumentenbord als van een locomotief, zoo vol wieltjes en kpoppen en meetklokken. Cabriolets, die wij bewonderen kun nen, zoolang zij niet in het overdrevene ko men, hetgeen op deze tentoonstelling echter geenszins het geval was. Welk een verbluf fend schoone wagens zijn deze Mercedes', en Horclr's, de Maybach Zeppelin en de Niirburg. Men moet zeggen, dat vooral de Duitschers het in liet combineeren van techniek en aesthetiek bijzonder vergebracht hebben, want bij al deze auto's spruit de schoonheid uit de technische functies zeer logisch voort. Wij hebben nu drie groepen genoemd, die om bijzondere eigenschappen buitengewone aandacht trekken: in het gewone gangbare model is nog heel wat opmerkelijks te zien: een Nash met radio „aan boord", een Ford met open dak constructie, om er iets van te noemen. Er waren ook grapjes op dit concours zooals een Studebakor van 1910, die waarschijnlijk wel buiten mededinging zal hebben meege daan. Het Grand Hotel verheugde zich dezen dag- in een aangename drukte, ook al, doordat, in den loop van den middag de deelnemers bin nenkwamen van een naar Zandvoort gehou den stertocht. waarbij meer dan honderd het eindpunt bereikten en doordat de prijsuitrei- king geschiedde van de kort geleden gehou- 1 den prestatierit door België, die een onzer toen ter tijd uitvoerig beschreven heeft. Het gemeentebestuur van Zandvoort had d: attentie een thee aan te bieden en burgemees ter H. van Alphen heeft daarbij gesproken. Hij noemde het autoverkeer een steunpilaar voor Zandvoort, in het bijzonder daar de spoorver binding nog niet voldoende is. De taxjes brengen graag uit Amsterdam hen, die de Ne- derlandsche Spoorwegen niet vervoeren, al thans tot nu toe niet. Niet de automobilisten veroorzaken last aan het verkeer, de struikelblokken zijn de voet gangers en de wielrijders. De burgemeester heeft nooit goed begrepen, wat men met de oudste rechten van den voetganger bedoelt, privileges heeft deze slechte op het trottoir. De wielrijders bleven het groote obstakel. En wat het plaatselijke verkeer betreft, hoopt de burgemeester, dat men niet zal oordeelen dan na hoor en wederhoor. De heer Van Alphen vroeg om aandacht voor de moeilijke positie van Zandvoort, dat met zijn 8500 inwoners dit jaar 60.000 aan parkeerterreinen heeft uit gegeven en het vorig jaar meer dan 50.000 besteedde aan verbetering van de Zandvoort- schelaan, waarbij de burgemeester nog kon voegen, dat ook het slechte stuk Zeewegbou levard de aandacht van het gemeentebestuur lieeft. Zinspelende op een ingezonden stuk met klachten van een parkeerder zei de bur gemeester tot het gehoor: Uw nummers zijn genoteerd, maaromdat wij hopen ze nog dikwijls hier terug te zien. De heer J. Leonard Lang, commissaris van de K. N. A. C., heeft bij ontstentenis wegens ziekte van den voorzitter ir. Schiff, woorden van dank tot den burgemeester gesproken, er de verzekering bij voegend, dat dit te Zand voort het mooiste terrein was, dat deze club ooit voor een concours in Nederland gehad heeft. Alvorens men de thee gebruikte heeft de heer H. J. Tjaarda namens de sportcommissie van de K. N. A. C. de prijzen van „België" uit gereikt. 's Avonds was er een maaltijd in Groot Badhuis, waar de prijzen van het concours, inmiddels door de jury, bestaande uit de hee- ren Maurice Snutsel, J. L. Dudok van Heel, J H. van Haaren, A. E. Storm de Grave, H. J, Tjaarda en G. J. van Wickevoort Crommelin vastgesteld, zijn uitgereikt. En nog dienzelfden avond en den volgenden dag kon men in de showrooms van talrijke firma's in den lande en in de garages van en kele particulieren de bekroonde wagens trotsch met een rooden strik voorop te pron ken zien staan. Het is een zeer geslaagd con cours geweest. De prijzen dan zijn als volgt: Open koetswerken, Klasse A: (tot 1700) prijs: J. Leonard Lang Amsterdam, met Fiat. open two-seater. Klasse B: (van 17002500) prijs: x.v. Haarlemsche Auto Centrale, Haarlem, met Ford 8 cyl. Phaeton. Klasse C: (van 25003500); le pr. J. Leonard Lang, Amsterdam, met Flat; 2e pr. Dirk van der Mark, Amsterdam, met Wolseley Hornet, Intern Full 4 seater. Gesloten koetswerken Klasse A: (tot 2000): le pr. N.V. Aut.- Mij. Citroën, Berline Cord, Inter; 2e pr. An- chelons Aut.-Mij„ Amsterdam, met Opel, Se dan de Luxe; 3e pr. N.V. Potters' Automobiel Imp.. Amsterdam, met Hillman Saloon. Klasse B: (van 2000—/ 3000); le pr. N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Haarlem, met Ford 8 cyl. Sedan de Grand Luxe: 2e pr. N.V. Agam, Den Haag, met Essex Terraplane 8 cyl. coach; 3e pr. J. H. Ceurvorst, Amsterdam met Plymouth Sedan de Luxe. Klasse C: (van 30004000); le pr. J. H. Ceurvorst, Amsterdam met de Soto, Sedan 2e pr. P. van Wijngaarden, Rotterdam met Swallow, Faux Cabriolet. Klasse D: (van 40005000); le prij 's-Grav. Aut. Import Mij.. Den Haag. met Hup- mobile, Sedan; 2e pr. N.V. Auto Palace. Den Haag. met Wanderer, limousine; 3e pr. J. Leo nard Lang, Amsterdam, met Fiat, Cond. Intern. Klasse E: (van 5000—6000): le pr. N.V. Gebr. xefkens' Aut.-Mij., Utrecht, met Gra ham Sedan, 2e pr. N.V. Potters' Aut. Import Amsterdam, met Humber Saloon. Klasse F; (van 60008000) prijs: N.V. Auto Palace, Den Haag. met Horch limousine. Klasse G; (van 800010.000): le pr. In ternationale Aut.-Centrale, Utrecht, met Ca dillac Imperial Sedan Cond. Sép.; 2e pr. N.V. Minerva Aut. (Holland) met Minerva Cond. In tér. Klasse H: (van 10.00014.000) prijs: N.V. Mercedes Benz Aut. Mij. met Mercedes Benz. Cond. Int. Klasse I.: (tot 14.000): prijs: Intern. Aut. Centrale K. Landeweer, Utrecht, met Cadillac- limousine. Type Cabriolet. Klasse A: (tot 2500): le pr. Anchelons Aut.-Mij. N.V., Amsterdam, met Opel Cabrio let: 2e pr. N.V. Potters' Aut. Import, Amster dam, met Hillman Pickford Cabr. Klasse B: (van 25004000): le pr. N.V. Automobiles Citroën, Amsterdam, met Citroën Cabriolet; 2e pr. x.v. Haarlemsche Auto Cen trale. Haarlem, met Ford 8 cyl. cabr.; 3e pr N.V. Algemeene Garage- en Automobiel-Mij.. Den Haag. met Essex Terraplane cabr. Klasse C: (van 40006000): le pr. B. F. van Rijswijk en Zoon. Den Haag, met Hudson Cabr.; 2e pr. ir. H. J. van Lessen. Utrecht, met Wanderer Cabr.; 3e pr. Int. Autom. Cen trale, K. Landeweer, Utrecht, met Oldsmobile Cabr. Klasse D: (van 6000—8000): le pr. N.V. N.V. Auto Palace, Den Haag, met Horch Cabr.; 2e pr. N.V. Mercedes Benz. Aut.-Mij, Amster dam met Mercedes Benz Cabr. Klasse E: (van 8000—12.000)le pr. N.V. Mercedes Benz Aut.-Mij., Amsterdam met Mercedes Benz Aut.-Mij.. Amsterdam, met Mercedes Benz. Cabr.: 2e pr. B. Kolff. Den Haag. met Horch Cabr. Klasse F: <boven 12.000): le pr. N.V. Auto Palace. Den Haag, met Maybach Cabr.: 2e pr. Dirk van der Mark. Amsterdam, met Marmon 16 cyl. Cabr.; 3e pr. B. F. van Rijs wijk en Zn., Den Haag, met Cadillac Cabr. Tempo. UITSLAGEN. Ons Genoegen ITempo I 73 (14 Juni). T. H. B. H—Tempo I 0—3 Tempo IDe Thorn I 01 Zwemwedstrijden te Rotterdam. Zondagmiddag hebben ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de zwemvereeniging de „Maas' in den Wilgenpias te Schiebroek zwemwedstrijden en de polowedstrijd Hol landDuitschland plaats gehad. 200 Meter vrije slag heeren: 1 H. van Essen (IJ) 2 min. 29 1/5 sec. 2 S. L. Mooi iH.P.C.) 2 min. 30 1/5 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1 W. den Ouden iRDZj 1 min. 8 sec.: 2 J. Selbach AEZ) 1 min. 11 3.5 sec.; 3 C. Laddé (IJ) 1 min. 11 4 5 sec. 100 Meter vrije slag heeren: 1 G. Regter <RZC) 1 min. 5 4 5 sec.; 2 E. Verweer ZL4N) l min. 3 3/5 sec.; 3 W. den Boer (GZC) 1 min. 12 3/5 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1 F. Hessel (IJ) 3 min. 10 sec.; 2 G. Brou wers (R.D.Z.) 3 min, 11 2/5 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1 L. Korpershoek <RZC) 2 min. 58 sec.; P. Kruithof (RZC) 2 min. 59 3/5 sec.; 3 J. J. van Woerkom (SZC) 3 min. 5 1/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1 W. Oversloot <ODZ) 1 min. 25 1 5 sec.; 2 A. Hoogeweg (RDZ) 1 min. 27 3/5 sec.; B. Martin <DZ) 1 min. 29 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1 J. H. de Haas <ZIAN) 1 min. 19 4 5 sec. 2 A. H. van der Meer (Haarlem) 1 min. 20 4/5 sec.; 3 N. van Stokkem (RZC) 1 min. 25 seconden. 5 maal 50 Meter estafette dames: 1 R.D.Z. 1 min. 45 1/5 sec.; 2 O.D.Z. 1 min. 55 3/5 sec. 4 maal 100 M. estafette heeren: 1 IJ 4 min. 36 4/5 sec.; 2 Haarlem 4 min. 45 sec. 3 maal 50 Meter wisselslag dames: 1 R.D.Z. 1 min. 51 sec. 2 IJ 1 min. 55 sec. 3 maal 50 Meter wisselslag heeren: 1 H.Z. en P. C. 1 min. 40 2/5 sec. 2 R.Z.C. 1 min. 41 2/5 sec. De uitslag van den waterpolowedstrijd Maas IDolfijn I vriendschappelijk luidt 1—3. Tot slot kwam de internationale waterpolo wedstrijd NederlandDuitschland. Het Ned-erlandsche zevental was als volgt samengesteld: Doel; C. Mousse t (DJK). Achter: J. van Oosterom (IJ), E. G. Inge- luiff (H.Z. en P.C.) en J. Kohier (IJ). Voor: van Aalst (H.Z. en P.C.) J. van Daat- selaar (UZC) en F. J. van de Berc'n (IJ). In de eerste helft wogen de beide ploegen vrijwel tegen elkaar op. Holland ondernam een feilen aanval, waarbij de bal echter te gen een paal ging. Daarop kwamen de Duitschers, die zeer snel waren, wat meer naar voren en het duurde niet lang of Schulze had zijn ploeg de leiding gegeven. Hierna waren de Neder landers het meest in den aanval. Tenslotte wist Daatselaar na goed samen spel met Ingenluiff op onhoudbare wijze den gelijkmaker te scoren. (11). In de tweede helft die al dadelijk een zeer spannend karakter had, wist Van den Bosch na mooi opbrengen te scoren. (21). Kort daarop echter had Schulze den stand weer gelijk gemaakt. (22). De Duitschers bleven in zeer snel tempo aanvallen, waarbij zij de achterhoede van de Hollandsche ploeg overrompelden. Kort achter elkaar maakten Rademacher, Schulze en Dopper drie doelpunten. Een enkele Ne- derlandsche aanval had geen resultaat meer, zoodat het eind kwam met 52 voor Duitsch land. Kustdemonstratie Bloemendaaïsche Reddingsbrigade. De kustdemonstratie, het avondfeest en het vuurwerk der Bloemendaaïsche brigade is Zaterdag door het slechte weer uitgesteld. De herdenkingscommissie heeft in overleg met de directie van het Noorderbad besloten Zaterdag 24 Juni de kustdemonstratie, het avondfeest en het vuurwerk plaats te doen vinden. Het programma blijft gelijk. Des middags is een demonstratie met het opduiken van poppes uit een gesloten kist (nabootsing van een auto-ongeluk) is het wedstrijdbassin. H. S. V. „De Kampioen'. H.S.V. „de Kampioen" hield Zondagmorgen een wedstrijd voor A en B klasse over 110 K.M. Na ongeveer 30 K.M. wisten de renners Moerkerk. Fennis, v. d. Heyden en ten Boom zich van het peleton los te maken. Jan ten Boom brak bij de controle te Schiphol zijn wiel. In de laatste 20 K.M. kreeg Moerkerk kramp, waardoor Fennis en v. d. Heyden het eerst binnen kwamen. Fennis wist op schit terende wijze de sprint te winnen. Ook het goede rijden van Audolf dient gememoreerd, die de vierde plaats wist te bezetten. De uit slag was: 1. Bas Fennes 2 uur 52 min. 30 sec. 2. v. d. Heijden, 3. Kees Moerkerk. 4. Audolf. De C-Klasse reed een wedstrijd over 40 K.M. waarvan de uitslag was: 1. Mul, 2. Graaijmans, 3. Thom. v. Egmond. v. EGMOND WIL REVANCHE NEMEN. AMSTERDAM, 16 Juni. Donderdag 22 Juni vinden op de Stadion-wielerbaan wedstrij den plaats. In de eerste plaats zal een re vanche-wedstrijd plaats hebben van een de vorige week Zondag te Kopenhagen verreden sprintwedstrijd om den grooten prijs van Kopenhagen tusschen den Oostenrijker Du- sika, den Franschman Rampelberg en den Nederlander van Egmond. Concours van den Ned. Bond van Handboogschutterijen. Dit concours werd te Santpoort gehouden. De uitslag luidt: Corpsprijzen: 1. Claudius Civilus Amster dam 287 punten. 2. Vooruitgang zij ons Stre ven, Santpoort 273 punten. Rozenprijs: Concordia Amsterdam met 14 rozen. Personeele prijzen: 1. J. Kramer Concordia Amsterdam 63 punten. 2. P. Volkers Concor dia Amsterdam 59 punten Een extra prijs (een beker) werd gewonnen door C. Kroese Concordia Amsterdam met 9 vieren. Vrije schutters: le afdeeling: 1. H. van Til burg. Claudius Civilus. Amsterdam met 55 punten. 2. J. Maarten. De Jonge Batavieren, Bloemendaal met 49 punten. 2e afdeeling: I. van Poppel. Claudius Civl- lis Amsterdam 29 Qunten. Het geheim van mijn vorm. Bloed circulatie en ademhaling. Mijn stijl wordt door het instinct be- heerscht. Een afchleet moet voor alles er aan denken, hoe snel de frissche bloemen der jeugd in gedroogde in ons boek der herinnering ver anderen. Men noemt mij tegenwoordig den ouden Nurmi, ofschoon ik nog maar 36 jaar oud ben. Waar ik nog regelmatig veel jongere tegenstanders kan slaan, is het natuurlijk dat veel sportbeoefenaren mij vragen, hoe ik er toch in slaag mijn vorm te behouden. Het is een bekend feit, dat een athleet, als hij dertig jaren is, zijn zonnige dagen vaar wel zegt. Deze regel kent geen uitzonde ring voor baan- en wegloopers. Hun training en vooral het loopen stelt zware eischen aan de bloedcirculatie en ademhaling en eischt op het oogenblik van uitoefening meer kracht, soepelheid en sensibiliteit dan alle andere takken van sport. Met een gezond hart kan elke middelafstandlooper, die zich de moeite geeft een voor zijn lichaamsbouw geschikten stijl te leeren, goede resultaten op den langen afstand behalen. Nurmi. Alles heeft zijn grenzen en op mijn leef tijd kan ik niet verwachten, nog lang de jon geren bij te kunnen houden. Ik kon mij mis schien op het loopen op den langen afstand toeleggen, maar om eerlijk te zijn, ik heb daartoe weinig lust. Wanneer ik ontdek, dat ik op de middelafstanden weinig of geen succes meer heb, houd ik met loopen op. Men moet een eigen stijl hebben Als ik de vraag beantwoorden moet, hoe het op mijn leeftijd mogelijk is. tegen de jongere generatie stand te houden, dan moet ik allereerst opmerken, dat mijn stijl mij zeer geholpen heeft. Zelfs als ik geheel on getraind was, bleef mijn prestatie in latere jaren steeds boven het middelmatige, daar mijn stijl door het instinct wordt beheevscht, of beter gezegd; ik heb het talent mij van mijn taak met een minimum van inspanning te kwijten. In den laatsten tijd is een (TUtsiUe u/uddcec&cdla&pet) groot aantal talentvolle loopers op mijn af standen opgedoken: Virtanen, Kusocinksky, Iso Hollo, Lebhinen, Magmussen, Lindgren, Jorgensen en anderen. Maar vergeleken met Wide of mij, om van Ladoumègue niet te spreken, zal men zien dat geen van hen, een werkelijk doelmatigen stijl heeft. Wat- mij betreft, hoe heb ik mij voor 1920 afgesloofd! Na een tijd van aanzienlijke ont wikkeling kon ik dat jaar mijn eigen stijl vinden. Ik bemerkte, dat de algemeene vorm een vreemde neiging om den pas te vergroo- ten bevorderde. Ik weet niet of dit kwam, doordat mijn voetgewrichten krachtiger ge worden waren. Instinctief werkte het bekken mee. Ik nam waar dat liet draaien van het bekken bijdroeg tot verlenging der passen en ik begon dit draaien door zwaaiende bewe gingen van armen en lichaam te accentuee- ren. Hoe langer de passen, hoe beter. Men houde steeds voor oogen, dat de pas zonder strekken gemaakt moet worden, d.w.z. het been, dat het lichaamsgewicht draagt, moet meewerken. Natuui'lijk hangt dit van de sterkte van de voetgewrichten af en deze kunnen door eenvoudige oefeningen ontwik keld worden. De lange passen van Wide en Ladoumègue vinden eveneens hun verkla ring in de afzetkracht van het voetge wricht. Op den langen afstand, waar de snel. heid niet zul'k een groote rol speelt als het uithoudingsvermogen, is het raadzaam de passen iets korter te maken om de voetge wrichten niet te sterk in te spannen. Het beste middel om den stijl voor heb loopen op den langen afstand te ileeren, is een dozijn mijlen met een last van ongeveer 20 pond te loopen. Ik geloof niet. dat deze training de loopers op den middelafstand zou schaden. Juist in den tijd van mijn opkomst moest ik tijdens mijn diensttijd in volledige militaire uitrusting loopen. Het was mis schien mijn beste prestatie destijds, dat ik 8 K.M. in minder dan 1 uur in slecht weer en in volledige uitrusting liep. Ik moet natuurlijk mijn lichaam verzorgen om mijn vorm te behouden. In dit opzicht zijn mijn voornaamste maatregelen goede massage, waterbehandeling en geschikte voeding. Wat ik eet en drink. Ik heb warme zitbaden na een heete luchtbad of na overvloedig transpir.eeren uitstekend gevonden. Te koude baden maken de spieren stijf. Bij het eten tracht ik den gulden middenweg te kiezen en geniet beide: vleesch en groenten. In de trainingsschool van d,e Pennsylvania Universiteit vormden het half gebraden vleesch en aardappelen het hoofdvoedsel. En tot welk een slotson moesten de loopers komen, die aan den loop dwars door het Amerikaansche continent deelnamen? De beste voeding voor dezen wedstrijd bleek rauw gehakt te zijn. Van mijn 15e tot mijn 20ste jaar voedde ik mij met vegetarische kost. Mijn gansche wijs heid ligt besloten in dezen regel: „Eet wat uw maag verdraagt en wat u kracht geeft!" Kracht beteekent zoowel snelheid als uit houdingsvermogen. Ook de kwestie inzake het drinken is van groot gewicht. Toen ik mijn sportieve loop baan begon placht ik mijn dorst slechts door water te lesschen. Maar later begon de groote hoeveelheid water mijn maag te hin- dai-en. Ik ging er toe over mineraalwater te nemen. Dit bevat minerale zouten, die door het lichaam geabsorbeerd worden en is de beste drank bij koel weer. Bij hitte en ver minderde voedselopneming- geef ik de voor keur aan alcoholvrij bier dat door zijn mout- gehalte voedingswaarde bezit. Bij de maal tijden beveel ik als beste zomerdrank karne melk aan. Internationale wedstrijden te Zandvoort. De Haarlemsche Schermclub organiseert Vrijdagavond een assaut d'Entrainement op de perrons van het wedstrijd bassin van het Noorder Bad te Zandvoort. Voor een goede verlichting is zorg gedragen. Dit assaut is een inleiding tot de groote internationale schermwedstrijden op sabel en floret te Zandvoort. welke gehouden zul len worden op I en 2 Juli. Engelsche, Duit- sche en Belgische schermers schreven reeds in. Er zal geschermd worden om een ..Noor der-Bad Beker" voor heeren op sabel en een beker voor dames floret. De geheele internationale schermwereld was gewoon te Ostende bijeen te komen, doch deze wedstrijden zullen dit jaar geen plaats vinden. Zandvoort vult Ostende dit jaar dus aan. Amsterd. kampioenschap floret dames. Zondag werden de wedstrijden om het kampioenschap van Amsterdam op floret voor dames gehouden. Van de 17 ingeschre ven dames kwamen er 14 op. die verdeeld werden in 2 poules, elk van 7. De voorronde werd vlug afgewerkt. De acht best geplaatste dames vormden de finale. Het schermen van de dames Kruijsman, van Driest en de Hollander viel op. Mevr. Oosterhoff zorgde voor de verrassing door Mej. I. den Hollander de eerste neder laag toe te brengen en ook Mej. Kruijsman te slaan. De einduitslag was, dat Mevr. van Driest Kruysman met 6 overwinningen eerste werd en tevens Amsterdamsch kampioene: tweede werd mej. L. Kruijsman met 5 overwinningen en 14 touchés. No. 3 Mej. I. den Hollander met 5 gew. partijen en 16 touchés en de 4e prijs werd behaald door Mevr. R. Ooster hoff. De Bonte Duif. Zondag 18 Juni hield bovengenoemde ver- eeniging een wedvlucht van Pont St. Maxence (Frankrijk) af. Afstand 370 KM. De prijzen werden als volgt behaald: \y. J. der Kinderen 1 3 7 11, Joh. L. Heemskerk 2 5; J. Doom- bosch 4, F. M. J. Kuijken 6, F. van Hon- schoten 8 10, P. Br.akel 9. HAARLEMSCHE POSTDUIVEN BOND. Het bestuur van bovenstaande Bond deelt mede dat het inkorven van het Nationaal concours St. Sebastian, geschiedt onder lei ding van dezen Bond. Elke liefhebber uit Haarlem en omstreken kan aan dit concours deelnemen. De inkorving geschiedt op Zon dag 25 Juni. Succesvol seizoen voor de „Haarlemsche Damclub". Het seizoen 19321933 is voor de Haarl. Damclub wel bijzonder succesvol geweest. Drie tientallen behaalden het kampioenschap en het vierde tiental eindigde als tweede. De cijfers luiden als volgt: Tiental gesp. p. gew. rem. verl. pt. I 70 32 33 5 97 n 80 40 20 20 100 IH 60 34 15 11 83 IV 50 25 13 12 63 260 131 81 48 343 Het moyenne komt dus neer op een gemid delde van 137 per wedstrijd. Tiental gesp.w. gew. gel. verl. pt. I 7 7 0 0 14 II 8 7 0 1 14 III 6 5 0 1 10 TV 5 3 2 0 8 26 46

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12