Het verslag der Rekenkamer. 1 I DINSDAG 20 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD '4 BINNENLAND Boeiende lectuur. Een relaas van menschelijke zwakheden. (Van onzen Haagschen correspondent). tQezer dagen is het verslag verschenen van de werkzaamheden der algemeene rekenka mer over het jaar 1932. Wanneer men de lectuur daarvan beëin digd heeft, komt er een gevoel van verheu ging over den lezer, verheuging dat ons land een volkomen onafhankelijk lichaam kent. dat de uitgaven van de administratie contro leert. Bevrediging, dat er een Rekenkamer is, welke op de besteding der Rijksgelden, dat zijn immers belastinggelden, door het totaal der ambtenaren, door departementen en an dere Rijksinstanties dus, toezicht houdt. Want in het verslag der Rekenkamer over 1932 wordt van enkele wonderlijke voorval len verhaald. Gebeurtenissen, die zich uiter aard zouden vermeerderd hebben in aantal, wanneer er niet de preventieve werking van de Rekenkamer was. Volkomen onafhankelijk is de Rekenkamer r- zij wordt evenals de leden van den Hoo- gen Raad benoemd door de Koningin op voordracht van de Tweede Kamer. s Rijks rekenplichtigen staan onder toe zicht: lo. van het hoofd hunner instelling of ad ministratie; 2o. van de Ministers, tot wier Departemen ten zij behooren; 3o. van de lgemeene Rekenkamer. Herhaling tot in bijzonderheden van het Departementswerk in de bureaux der Reken kamer zou weinig nut hebben en slechts mo gelijk zijn, indien zij over een veelvoud van haar tegenwoordig personeel beschikte. De controle der Rekenkamer moet dan ook niet het werk der Departementen nog eens doen, doch zich er bij aansluiten. Dit is alleen zoo danig uit te voeren, dat het algemeen toe zicht op 's Rijks ontvangsten en uitgaven voldoende verzekerd is, wanneer de Reken kamer zich kan overtuigen, hoe het voor onderzoek geschiedt. Zij heeft dan ook den ministers medegedeeld, voornemens te zijn, in alle gevallen, waarin zulks noodig voor komt, zich door plaatselijk onderzoek bij de Departementen en onderhoorige diensten te zullen vergewissen van den aard en de wer king der contróle, welke aan de hare vooraf gaat. Dat zulk toezicht, dat controle noodig is. wijst het verslag der Rekenkamer met frap pante voorvallen aan. We beginnen met een wel zeer wonderlijke gebeurtenis. Nog steeds komt het voor, dat nu eens het eene. dan weder het andere- Departement, der Rekenkamer veel langer dan wenschelijk is. laat wachten op beantwoording harer brieven. Geen dér departementen gaf haar in de laatstverloopen jaren zooveel aanleiding tot klachten hierover als dat van Justitje. Gevolg gevend aan een wenk van den Mi nister van Justitie, had de Rekenkamer eeni- ge malen, wanneer een briefwisseling met dit Departement al te veel vertraging onder vond. een brief gericht tot den Minister per soonlijk. Aanvankelijk bleek deze maatregel doeltreffend, doch aan het einde van 1932 moest het college vaststellen, dat niet be reikt werd, dat de noodzakelijkheid van her inneren en nog eens herinneren aan onbe antwoorde brieven was vervallen. Bovendien ontstond twijfel, of zelfs een brief, geadres seerd aan den Minister persoonlijk, dezen wel tijdig werd voorgelegd. Op een gansche reeks brieven van min of meer ouden datum was het antwoord uitgebleven en daaronder waren er ook. die n.b. een beroep op den Mi nister persoonlijk bevatten. Eén voorbeeld! Op 12 Juni 1930 drong de Kamer er op aan. dat de directie der Rijkswerkinrichtingen Veenhuizen zoo spoedig mogelijk zou worden ingelicht (hetgeen toen reeds een half jaar te voren moest zijn geschied) omtrent de toepas.'Sng der Ziektewet op het verzekerings- plichtig personeel. Op 29 October 1930 berichtte de Minister, dat een regeling in voorbereiding was. Ondanks niet minder dan tien herinnerin gen, waarvan drie aan den Minister per soonlijk, had de Kamer einde 1932 niets meer over deze aangelegenheid vernomen, behalve dat zij in November van dat jaar in de be antwoording van een brief over een ander onderwerp tevens de mededeeling had aan getroffen niet zeer bevredigend in de ge geven omstandigheden dat het in over eenstemming met de Ziektewet brengen van arbeidsovereenkomsten nader zou worden geregeld met de diensten, onder het Depar tement ressorteerend. Omstreeks drie jaar, nadat de Ziektewet in werking trad, waren dus nog steeds de instructies niet gereed, welke de diensten reeds vóór de inwerking treding behoorden te hebben ontvangen. Het verslag der Rekenkamer noemt nog meer zulke voorvallen bij „Justitie". De Re kenkamer heeft zich toen blijkbaar niet meer per brief tot den minister gewend, doch op andere wijze en toen volgens het verslag „de grootst mogelijke medewerking van den minister ondervonden". Het is wel opvallend. Minister Donner was een uitmuntend jurist, een knap wettenma- ker. maar het hem onthouden van brieven, welke hem persoonlijk waren toegestuurd, ging blijkbaar zoo gemakkelijk, dat niemand voor storm vreesde, wanneer de minister daarvan kennis zou krijgen, In een particu lier bedrijf is zoo iets toch volledig onmoge lijk! Meermalen blijkt uit het verslag der Re kenkamer, dat de departementen telkens po gen op onderdeelen de plichten, welke de Comptabii;teitswet-1927 oplegt, te ontgaan, ten einde meerdere vrijheid te hebben in de besteding der gelden. Meer dan eens blijkt voorts, dat de invloed der Rekenkamer te hooge betalingen voorkwam of zal voorko men. B.v. met betrekking tot de rijksbijdra gen in gemeentelijke ontsmettingsdiensten. Ook bevordert in vele gevallen de Rekenka mer de publiciteit, door, waar dat verricht wordt, te wijzen op de plicht om de goed keuring van do wetgevende macht te eischen. En buitendien kan het niet anders dan goed werken, wanneer door het verslag der Rekenkamer misstanden ook al kan er niets aan veranderd worden in bepaalde ge vallen iworden gepubliceerd. Zooals in het géval van den ambtenaar van Financiën, die, 1 toen hij een betrekking wenschte aan te ne men hij het gouvernement van Suriname, van den „toenmaligen minister van Finan ciën" 'd.i. Mr. de Vries) de toezegging ont ving, dat hij bij zijn terugkeer hier te lande recht zou hebben op een blijvende herplaat sing in vasten dienst van het Rijk in een ge lijkwaardige functie als hij bij zijn vertrek bekleedde. In 1926 werd hij op grond dier toezegging herplaatst in zijn oude functie. Hiermede was naar het oordeel der Reken kamer voldaan aan de toezegging. Het mi nisterie oordeelde anders. In het West-In disch Detacheeringsbesluit 1930 werd te zij nen behoeve eene overgangsbepaling opge nomen van zóó groote vrijgevigheid, dat hij, eervol ontslag uit 's Rijks dienst bekomen hebbend, recht er aan kon ontleenen op een wachtgeld, gelijk aan zijn tractement, en waarop zelfs de z.g. crisiskorting, voorge schreven bij Koninklijk besluit van 29 De cember 1931 niet mocht worden toegepast. Wij vernemen verder uit het verslag dei- Rekenkamer, dat er een einde werd gemaakt aan den volgenden ongewenschten toestand: Eerst werd door middel van de Rekenkamer een belangrijke prijsverlaging verkregen van de uitgave der „Verzameling van wetten ten dienst der Politie". Tijdens de briefwisseling hiervan bleek voorts, dat de officier, die van Departementswege met de verzorging der uitgave was belast, daarbij geldelijk belang had: hij ontving een betrekkelijk hoog cor- rectieloon van den uitgeven. De Minister keurde dit evenzeer af als de Rekenkamer en heeft aan dezen ongewenschten toestand een einde gemaakt. Het Rijk betaalt thans aan de beide officieren, met de correctie be last, f 1000 per jaar vergoeding daarvoor. Of een dergelijke belooning in de tegenwoordige tijdsomstandigheden noodig was, heeft de Rekenkamer aan het oordeel van den Mi nister moeten overlaten. Het verslag doet verder inzien, hoe goed 't is, dat op overwerk, op reisdeclaraties, van ambtenaren wordt toegezien en op het ma ken van studiereizen. Wij citeeren nog een voorbeeld uit vele van wat de Rekenkamer weet te bereiken: In 1930 en 1931 heeft de Kamer een brief wisseling gevoerd met den Minister van De fensie over de wenschelijkheid, het snij- en confectiewerk voor marinierskleeding voort aan te besteden. Tot dusver waren die werk zaamheden doorloopend opgedragen aan twee kleermakers, zonder dat anderen gele genheid hadden tot mededingen. Tegen openbare aanbesteding had de Mi nister bezwaar, omdat de kleeding aan hooge eischen van snit en afwerking moest vol doen, waarvoor alleen speciale uniformkleer makers de geschiktheid bezaten. Wel wilde de Minister eenige goed bekend staande uni formkleermakers tot onderhandsche inschnj ving uitnoodigen, In het voorjaar van 1932 vernam de Re kenkamer den uitslag van de eerste inschrij ving, die aantoonde, dat op deze wijze inder daad een flinke besparing kon worden ver kregen (ongeveer f 800Q per jaar). Van inschrijvingen gesproken. De Reken-r kamer stak een stokje voor de volgende won derlijke practijken: Bij de inschrijving voor de levering van kruidenierswaren werd bij sommige korpsen der landmacht aan gegadigden toegestaan voor elk der artikelen meer dan één prijs aan te geven. Na de gunning leverden de con tractanten gemeenlijk tegen de hoogste der genoemde prijzen. Bij een dier korpsen bleek nog een ander verkeerd gebruik te bestaan. Als de contrac tant artikelen leverde van zoo slechte hoe danigheid, dat zij voor de menage ongeschikt waren, stond de korpsadministratie hem toe te herleveren tegen hoogere prijzen dan die. waarvoor zij had ingeschreven. Slechts een bloemlezing hebben wij gege ven. Het verslag van de Rekenkamer is boeien de lectuur, het laat zich met groote interesse lezen. Veelal is het een verhaal van men schelijke zwakheden in velerlei uiting. VLIEGTUIG NEERGESTORT EN VERNIELD. MOTOR WEIGERDE BOVEN SOESTERBERG. Maandagmiddag tegen 12 uur is het leger vliegtuig 564 boven het militaire vliegveld Soesterberg tengevolge van het weigeren van den motor neergestort en gedeeltelijk ver nield. De bestuurder, sergeant-vlieger North bleef ongedeerd. Het toestel, waarmede een oefenvlucht was gemaakt, cirkalde in de omgeving, toen de motor weigerde. De piloot trachtte toen in vol plané te landen doch op geringe hoogte stortte het vliegtuig plotseling neer. ONGEWENSCHTE IMPORT. Van Nazi's en relletjes PROPAGANDA MET DE KARWATS. VERHOOGDE STEUN AAN DE ZUIVELBEREIDING. Naar het Handelsbl. verneemt uit kringen der coöperatieve zuivelbereiding is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat over eenigen tijd door de Crisiszuivelcentrale zal worden over gegaan tot verhooging van den toeslag op de industrieel verwerkte melk en wel van 0.5 op 0.7 cent per procent vet per kilo melk. Honderd kilo melk van 3.20 pCt. vetgehalte ontvangt op het oogenblik f 1.60 steun, het welk indien het zeer ernstig overwogen plan der C.Z.C. doorgaat zou worden f 2.24. HAGEL IN JUNI. Zondag hebben boven Venlo enkele felle hagelbuien gewoed, waardoor duizenden glas ramen van de broeikassen vernield werden. De schade wordt voor het grootste gedeelte door glasverzekering gedekt, meldt het Han delsblad. KRUISBESSENPLUK NIET LOONEND. In de Crt. lezen wij, dat de kruisbessen- pluk in de „Bangert" (De Streek) waar schijnlijk zal worden gestaakt, omdat de prijs niet loonend is. VROUW OVERVALLEN TE AMSTERDAM. Man vroeg of hij telefoneeren mocht. DAPPER VERWEER JAAGT ROOVERS OP DE VLUCHT. Aan de Derde Oosterparkstraat te Amster dam hebben twee mannen een vrouw over vallen in een loodgieterswinkel. Een der mannen vroeg of hij telefoneeren mocht en zeide toen dat het in de gang te donker was om in het telefoonboek te kunnen zien. Toen de vrouw licht wilde maken, heeft de man haar overvallen, den mond dichtge- drukt en een bedwelmende vloeistof onder den neus gehouden. De ander dreigde haar met een revolver als zij schreeuwde. De man nen zijn daarna het huis gaan doorzoeken, doch ondanks de bedreiging schreeuwde de vrouw toch, waarop de overvallers de vlucht namen. De vrouw liep nog naar de deur en begon om hulp te roepen, doch dit werd overstemd door een draaiorgel, dat juist voor de deur speelde- Zoodoende heeft de politie maar weinig materiaal in handen. De roo- vers hebben niets kunnen meenemen. Nazis uit Diisseldorf hebben de tact gehad om in Scheveningen geuniformd over de bou levard te gaan marcheeren. Zij brachten een tegenbezoek aan de Nederiandsche fascisten, die onlangs in Düsseldorf waren en mar cheerden gezamenlijk in uniform, hetgeen natuurlijk de ergernis van de voorbijgangers wekte, De politie wist echter incidenten te voorkomen, door de Nazis te begeleiden, en de Nazis riepen Heil. Bij het vertrek van de Nazis uit den Haag is het toch nog tot een vechtpartij gekomen, waarbij twee jongelieden met karwatsen zijn geslagen en tegen de beenen geschopt zijn. De daders van deze mishandeling hebben zich echter zelf bij de politie gemeld. Het zijn een propagandist van de Bezem-fascis ten en een 24-jarige man. De propagandist zou de andere Nazis hebben opgeruid, door te zeggen ..Grijpt ze jongens Beide mannen zijn in arrest gebleven. OUDE HEER DOODGEREDEN Zaterdagnacht omstreeks half een is op den Rijswijkscheweg nabij de Broeksloot, vermoedelijk ten gevolge van het onvoorzich tig oversteken van den rijweg, een 73-jarige heer aangereden door een personenauto. Zijn rechteronderbeen werd verbrijzeld. Hij kreeg een lichte hersenschudding en verschil lende verwondingen aan het gelaat en werd naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht waar hij Zondag is overleden. De politie onderzoekt de zaak. ZIEKTE VAN WEIL. Te Werkendam is een geval geconstateerd van de ziekte van Weil bij een ongeveer 10- jarig jongetje. KRONIEK DER MOLENS. De windkorenmolen onder de gemeente Zuiddorpe in Zeeuwsch Vlaanderen, wordt gesloopt. (N.R.Ct.) JOANNES REDDINGIUS ZESTIG JAAR De dichter Joannes Reddingius heeft Maandag zijn 60sten verjaardag gevierd. De belangstelling is zeer groot geweest. Zijn woning te Hilversum was vol bloemstukken. ROODVONK IN GARNIZOEN TE ASSEN In het garnizoen te Assen komt naar de N. R. C. meldt onder de militairen roodvonk voor. De Geneeskundige dienst heeft maat regelen genomen om uitbreiding te voorko men. STERKE AARDBEVING GEREGISTRRERD Zondagavond om 21 uur 50 minuten, tijd van Greenwich, is aan. het Kon. Meteorolo gisch Instituut de De Bilt een sterke aardbe ving opgeteekend; afstand 9100 K.M.; oor sprong in of nabij Japan. DE NIEUWSTE SMOKKELTRUC De nieuwste smokkeltruc in Limburg was 250 pond koffie in autobanden. Hetgeen niét in de krant zou staan, indien de truc niet ontdekt was, zoodat op de nieuwste weer een nieuwere truc zal volgen. COMMISSARIS HARREBOMEE GAAT HEEN. De heer P. Harrebomee, commissaris van het bureau Singel te Amsterdam, die een paar weken geleden ziekte verlof heeft ge vraagd, heeft thans ontslag uit den politie dienst gevraagd, mel'dt de N.R.Ct. Hij maak te gedurende 37 jaar deel uit van het po litiecorps. Commissaris D. Dijkstra, chef van het bureau Overtoom, zal nu met de lei ding van het bureau Singel worden belast.. Onze dagelijksche kinderoertelling. Er was een donkere lucht op komen zetten en plotseling begon het te gieten. Het water liep in stroomen van de hellingen af, regelrecht in de greppels natuurlijk en voor ze er op bedacht waren, liepen ze midden in een beekje, dat een beek werd, een stroom.steeds hooger steeg het water en al struikelend krabbelden ze op den hoogeren oever. Maar hoe zagen ze er nu uit. Kletsnat natuurlijk en alles plakte hun aan het lijf. Ze waren wanhopig, want zoo kon_ den ze toch moeilijk voor den Sjah verschijnen. Maar het zonnetje kwam even vlug weer te voorschijn als de regen bui en ze gingen op een helling liggen om te drogen. Terwijl ze daar zoo stil lagen, hoorden ze een dof gebrom. Het werd al luider en luider, ze dachten stellig zoo dadelijk een vliegmachine over den heuvelkam te zullen zien op duiken, maar wat kwam er? Een auto! Nog wel in vliegende vaart, recht op hen af! Ze sprongen over eind en gelukkig remde de bestuurder uit alle macht, omdat hij de beek beneden zich zag. Terwijl ze op den chauffeur toeliepen, om te zien wat voor landsman dat nu weer kon zijn, kwamen er nog drie auto's aan. ge lukkig wat kalmer. Er sprongen een hcelcboel mannen uit. die onmiddellijk begonnen te schieten, als welkom, zooals Simray en Wo-Wang nu geleerd hadden. SCHEEPVAARTBERICHTEN MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, thuisreis te Amsterdam 19 Juni. Poelau Tello, thuisreis, te Hamburg 18 Juni. Johan van Oldenbarievelt, thuisreis, van Port Said 17 Juni. Tanimbar, thuisreis, van Marseille 17 Juni. Montferland, uitreis' 18 Juni 9 uur te Hamburg. Zeelandia. 17 Juni te Buenos Aires. Zaanland, thuisreis, 17 Juni 24 uur van Victoria. Orania, uitreis, 18 Juni 18 urn- van Porto. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 21 JUNI. HILVERSUM 296 M. 8.Vara. Gramofoonmuziek. 10— VPRO. Morgenwijding, 10.15 Vara. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Janny van Oogen draagt voor. Vara-Klein orkest o.l.v. Hugo de Groot. 12.Orgelspel door Cor Steyn. 12.30 Vara Klein-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 1.De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 1.45 Zenderverzorging. 2.Vrouwenuurtje Mevr. C. Posthuis—Smit „De eeuwige idee van het socialisme". Janny van Oogen en Hetty Beck dragen voor. 3.Voor de kinderen Vara-Tooneel o.l.v. W. van Capellen. Oom Henk. 'vragenuurtje. 5.30 Flierefluiters o.l.v. Ray Forest m.m.v. Esther Philipse, zang. 6.16 Gramofoonmuziek. 6.30 Jan A. van Zutphen: „Offert voor Zonnestraal1'. 6.40 Orgelspel door Joh. Jong. 7.Actueel allerlei uit de arbei dersbeweging door het N.V.V. 7.20 Moderne chansons door Yvonne Fabré; a. d. vleugel Rutger Schoute. 7.40 Vakbeweging. K. de Jonge „Intern, vakbeweging, Berlijn". 7.59 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.— Vaz Dias. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.) 4 Het wereldhart Hoorspel van Walter Mehring bewerkt door M. Beversluis. Het Vara-Tooneel, Vara- orkest, Gemengd koor, mannenkoor, muzi kale leiding H. de Groot. Spelleiding W. van Cappellen. 9.30 Varia. 9.35 Marschen, gramo foonmuziek. 9.50 Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN 1875 RL NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Ds. J. W. Esselink. 11.Trio v. d. Horst Mvr, C. v. RavenzwaayMöllenkamp, zang. 12.Politieberichten. 12.15 Studio-orgel. 1. Gramofoonmuziek. 1.15 Concert. 2.Zender verzorging. 2.30 Voor jeugdige postzegelver zamelaars. 3.— Concert. A. Alphenaar—Box viool. Bram Misset, zang, Joh. de Nobel, cello N. de Bock-Verdel piano. 5— Kinderuurtje Mej. A. J. Brants zang. W. Nauta begeleiding. 6.Dr. F. J. Krop „Karl Marx, de apostel van de haat". 6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 7.Politieberichten,. 7.15. Ned. Chr. Persbureau. 7.30 J. Floriissc „Het ver vaardigen van een kampeertent door ama teurs". 8.Beiaardspel door'Ferd. Timmer mans op den Beiaard van het Rotterdamsche stadhuis. 9.A. Broen, Voorzitter van den Chr. Nat. Werkmansbond, „Vragen in ver band met ons Bondswerk". 9.30 Studie-orgel. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting LUXEMBOURG 1191 1VL 7.Gramofoonmuziek. 7.45 Weeroverzicht. 7.50 Symphonisch concert van gramofoon- platen. 8.30 Causerie over een actueel on derwerp in het Fransch. 8.40 Lichte gramo foonmuziek. 9.Nieuwsberichten in het Fransch. 9.10 Voortzetting concert lichte gramofoonmuziek. 9.45 Nieuwsberichten in het Duitsch. 9.55 Dansmuziek en Gramofoon muziek (in de pauzes: Sportberichten en koersen). BRUSSEL 509 RL 12.20 Concert door den violist Primas Sylva en zijn Zigeunersorkest. 5.20 dansmu ziek. 8.20 Concert door het Omroep Symphonie orkest. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Gramofoon muziek; KALUNDBORG 1153 M. 12.20 Strijkorkest van „Wivex" o.l.v. A. Bendix. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Louis Preil's orkest. 8.20 Operetteconcert. 10.40 Om- roepsymphonieorkest o.l.v. Walter Meyer- Radon. 11.25 Dansmuziek. BERLIJN 419 M. 4.50 Concert door het omroeporkest o.l.v. Heinrich SteLner. 5.15 Populairconcert door de Hilden Arnoldkapel; 10.20 Berichten daarna dansmuziek. HAMBURG 372 RL 11.50 Concert o.l.v. Arthur Schröter. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.30 idem. 4,20 Concert door het Noragorkest o.l.v. Adolf Seeker. 10.20 populair concert door een orkest van werk- looze musicie. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1635 M. 12.20 Mandolinemuziek. 2.20 gramofoon muziek. 4.20 Concert 6.25 idem. 9.20 gevari eerd programma. 11.20 concert. LANGENBERG, 472 RL 12.20 472 Populair concert o.l.v. Wolf. 1.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 4.50 Vesperconcert. 10.45 Populaire en dansmuziek o.l.v. Eysoldt. DAVENTRT 1554 Rl. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Concert door het Western Studio-orkest o.l.v. Frank Thomas. I.50 Gramofoonmuziek. 3.50 Gramofoon muziek. 5.05 Orgelconcert. 10 Bachconcert, door het Londensch strijkorkest o.l.v. Menges II.20 Roy Fox en zijn Band, PARIJS (EIFFEL) 1445 M. 8.50 Concert o.l.v. Ed. Flament, PARIJS R. 1725 RL 12.35 Concert door het Omroepork?st. 12.50 Orgelconcert. 1.25 Concert door het omroep orkest. 9.C5 Gramofoonmuziek- MILAAN 331 RI. 9.05 Radiotooneel. ROME 441 RI. 9.05 „La veglia" opera in 1 acte van Pe- drello. WEENEN 517 RI. 10.55 Dansmuziek door het David Mathe- orkest. WARSCHAU 1411 M. 9.35 Kamermu:.':10.— Gramofoonmuziek 11.41 BEROMUNSTER 460 M. 5.50 Populair concert. 7.30 Omroeporkest o.l.v. Herman Hoffmann. 9.30 Concert door het Kurhaus-orkest.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6