DE BILT BURGERLIJKE STAND iJMUIDEN AMSTERDAMSCHE BEURS SPORT EN SPEL VÓÓR DE T.T.-RACES. VRIJDAG 23 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 MAATSCHAPPIJ VAN NIJVER HEID VERGADERT. Mr. C. H. Guépin over de crisis. iverkloozen moet uitkomst geboden worden. Heden wordt tc Rotterdam de 156ste jaar- Jijksche algemeene vergadering van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel gehouden, die Zaterdag zal worden voortgezel. Donderdagavond reeds zijn de deelnemers te Rotterdam ontvangen, eerst door het departement Rotterdam, daarna ten stadhuize. Bij eerstgenoemde ontvangst hield de departementsvoorzitter, mr. F. W. L. de Beaufort een rede, waarin hij zei, dat bij de crisisbestrijding in ons land het psychologi sche element geheel verwaarloosd wordt. Hedenmorgen is de vergadering geopend door den algemeenen voorzitter mr. C. H. Guépin uit Haarlem met een rede, waarin hij o.a. zeidc, dat hij niet mag en niet kan veronderstellen, dat de Londensche Confe rentie zal uiteengaan zonder resultaat te hebben opgeleverd. Als zij mislukt ligt de schuld niet bij ons. Als het geroep om autarkie dan sterker mocht worden, behoeven wij wellicht dezen weg niet in te slaan als we de oplossing kun nen vinden in een nauwer contact met de goedwillende staten zooals België en de Scandinavische. Spr. legde er voorts bijzonderen nadruk op. dat op den uitslag van de conferentie ook wachten de 30 millioen werkloozen en met hen de 70 millioen, die van deze 30 mil lioen afhankelijk zijn. Wat de jongeren be treft zei spr. van meening te zijn, dat een op- schuifsysteem is aan te bevelen; waardoor de 60-jarigen dienen plaats tc maken. Men rnoet wel zonder eenig gevoel zijn, zei spr., als men zonder emotie kan denken aan die rnillioenen, die in de wereld rondloopen en die geen werk kunnen vinden. Hoe moeten z ij reageeren op een mededeeling, dat ook deze groote bijeenkomst is uiteen gegaan zonder resultaat? '•t Eenige wat den arbeider meipen kan al ontkende spr. niet, dat er veel gedaan wordt, Is het ver d lend loon. De heer Guépin roerde aan, dat men in Amerika reeds oud begint te achten wie 40 is, en hij ontkende niet, dat in Nederland voor wie de 35 bereikt heeft de kansen reeds belangrijk verminderen. Des te meer reden achtte spr. aanwezig om Nederland vaardig voor concurrentie te ma ken, wanneer eens de tariefmuren vallen zullen. Buitengewoon groot noemde hij de verantwoordelijkheid van hen, die de aan passing der kostende prijzen blijven tegen houden, door te blijven adviseeren elke loons verlaging af te wijzen. Het is sprekers wensch, dat de werkgevers uit eigen initiatief een onderzoek instellen naar de werking van liet verschuivings systeem in hun bedrijven. Ir. A. Plate heeft vervolgens een referaat gehouden over „Eenige problemen van Han delspolitiek", waarin hij waarschuwde tegen het toepassen van repressailles tegen Duitscli land en in werking stellen van de clearingwet hetgeen hij een ontijdig zich begeven in de reddingbooten noemde. Zoolang Nederland streng "vasthoudt aan den gouden standaard, wat van degelijk en wijs beleid getuigt, moet men de crisis van een prijsverlaging verder doorworstelen. Ook als de prijzen in andere landen mochten stijgen, moeten wij nog eerst omlaag. Daarom zijn maatregelen, welke het leven duurder maken, verkeerd beleid. De heer P. A. van Holthe tot Echten heeft vervolgens een referaat gehouden over ..De financiering van de invaliditeits- en ouder- domsverzekering". Een nota is den leden ter hand gesteld, waarin de inleider zijn denkbeelden uit voerig heeft uiteengezet. De vergadering werd bijgewoond door den Minister van Sociale Zaken, prof. Dr. Slo- temaker de Bruine. Besloten werd een tele gram van hulde te zenden aan de Koningin Éveneens werden telegrammen van hulde gezonden aan de Koningin-Moeder. Prins Hendrik en aan den minister-president. Dr. H. Colijn. In het laatste telegram wordt hem plechtige hulde gebracht voor zijn onver- moeiden arbeid in het belang van ons volk en in het belang van de geheele wereld. Namens de Nederlandsche Kamer van Koophandel in het buitenland heeft de heer Wolf als blijk van waardeering den voorzit ter mr. J. Guépin, een voorzittershamer aan geboden. Vervolgens werd het jaarverslag goedgekeurd. Omstreeks 10 uur arriveerde de bescherm vrouwe Prinses Juliana van 't Loo. Na de openingsrede van den voorzitter te hebben aangehoord vertpk Prinses Juliana naar Soestdijk, Tot leden van het Hoofdbestuur werden benoemd Prof. ir. J. Klopperveld, Mr. C. C. Gischler, commissaris der N.V. Philip van Ommeren Scheepvaax-tbedrijf. Rotterdam; Prof. ir. J. Muijsken, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft en H. J. An kersmit Jr.. directeur van Ankersmit's Ka- toenfabrieken te Deventer. Tot voorzitter werd herbenoemd Mr. C. H- Guépin. DE ZAAK-NIJENRODE. kasteelbewoner rekent gedeeltelijk. AMSTERDAM. 23 Juni (V.D.) Over do geruchtmakende Nijenrode-zaak kunnen wij melden, dat de gearresteerde secretaresse van den „detective" op zeer bepaalde voor waarden in vrijheid is gesteld. Zoo is haar bijv. een bepaalde verblijfplaats aangewe zen; haar briefwisseling wordt gecontroleerd. Met verschillende personen mag zij niet in contact komen. De overige verdachten bevin den zich nog steeds in voorloopige hechte- xiis. Langzamerhand is al het noodige ma teriaal verzameld tegen den bewoner van het kasteel „Njjenrode" en hij heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. De in structie in deze zaak is nog niet gesloten. Nog steeds worden de vei'dachten aan lang durige vorhooren onderworpen. volkstuinvereeniging ons buiten''. Men schrijft ons; De Volkstuinvereniging „Ons Buiten" mag zich in een groote belang stelling verheugen. De animo onder de leden ongeveer 40 is groot. De tuinen zijn ge legen aan den Zomerweg bij de Zomer- vaarfc. Zondagmiddag a.s. te 3 uur zal de ei genaar der gronden, de heer Van Loon, een pomp ter beschikking der vereniging stellen, die in de behoefte aan drinkwater zal voor zien. Vele leden zullen zeker hierbij tegen woordig willen zijn. „ZONNESTRAAL-DAG" TE HEEMSTEDE Zaterdag houdt de vereeniging „Zonne straal" haar jaarlijksche collecte te Heem stede. Zooals men weet, neemt de inrichting „Zonnestraal" tuberculoselijders van alle ge zindten op. De opbrengst der straatcollecte, die in het heele land zooveel mogelijk op denzelfden datum wordt gehouden, strekt ter verpleging van patiënten, die weinig of niets kunnen bijdragen in de kosten. De leuze vaxx „Zonnestraal": „De sterken voor de zwak ken". geldt dei-halve in dubbele beteekenis. „Zonnestraal" biedt de zieken een goede kans op algeheel herstel door zijn arbeids- therapie. Komen de patiënten als genezen in de maatschappij terug, dan zijn het geen onvolwaardigen. Zij werken dan in hetzelfde tempo en even lang als ieder ander. Mogen de „sterken" in deze moeilijke tijden diep overtuigd zijn van hun plicht tot geven. Dan zal het comité het geluk hebben de zoo mooie opbrengst van 17 September '32 ruim f 260 overtroffen te zien. Zij, die wenschen te collecteeren, kunnen zich daartoe opgeven bij den secretaris van het comité den heer W. van Gelderen, Spaarn zichtlaan 29, Heemstede. KRANSLEGGING. In opdracht van het Dagelijksch Bestuur van den Algem. Nederl. Wielrijdei's Bond (A.N.W.B.) zal de heer C. L. F. Sarlet alhier, als plaatsvervangend Afdeelings-consul voor Nooi'd-Holland op Dinsdag 27 dezer des mor gens 10.30 uur een kx-ans leggen op het graf van J. C. Burkens op de Algemeene Begraaf plaats alhier. Wegens ontstentenis van den Afdeelings- consul zal de heer F. H. Kehlenbrink, consul te Overveen, des morgens 11 uur een krans leggen op het graf van Bram Koolhoven op de nieuwe begraafplaats te Bloemendaal. Beiden waren zeer gewaardeerde leden van het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B. en thans, bij de herdenking van het 50-jarig bestaan, wil de Bond eer brengen aan enkele mannen, wien hij veel heeft te dankexx. Bondsofficials en leden van den bond kun nen de plechtigheid bijwonen. VERKEERSONGELUKKEN. TE HAARLEM. Donderdagnamiddag vijf uur wilde de 27- jarige timmerman S. uit Velsen op den Rijks straatweg per fiets de Zaanenlaan inrijden. Juist op dat oogenblik naderde uit de te genovergestelde richting een autobxxs. Hij liet deze niet voorgaan, maar reed er tegen op. De man sloeg tegen den grond. Na door een dokter en door leden van den Ongevallen- dienst voorloopig verbonden te zijn, werd hij per ziekenauto vaxx de firma Mathot naar het ziekenhuis St. Jbhannes de Deo vervoerd, waar bleek dat zijn rechter dijbeen gebro ken was en dat hij een rugwervelfractuur had opgeloopen. Hedexxmorgen was de toestand van den pa tiënt, die een rustigen nacht heeft gehad, tamelijk goed. haarlemsche burgerwacht. Zaterdag 24 erx Zondag 25 Juni worden de wedstrijden gehouden van den Kring Kcn- nemerland in de duinen te Overveen. Van het eere-comité is voorzitter de heer c. Maar schalk, burgemeester van Haarlem; leden zijn Jhr. mr. c. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemendaal en Mr. T. L. J. E. Rambonnet, burgemeester van Velsen. TEGEN INKRIMPING DER KEURINGSDIENSTEN. resolutiediensten van den centr. aimbtenCïarsbond. Maar aanleiding van een door den Minis ter van Bixxnenl. Zaken aan de Ged. St. van Frieslaxxd. Gx-oningen exi Drente en aan de colleges van B. en W. der gemeenten Dor drecht, Den Bosch, Utrecht, Ax-nhem, En schedé, Nijmegen. Den Haag, Amsterdam, Goes. Leiden, Rotterdam, Haarlem, Zut- phen, Zwolle, Alkmaar, Eindhoven, Maas tricht en Breda gerichten' brief, waarin voor- schx-iftexr worden gegeven omtrent verande ringen in de personeelsbezetting der keu ringsdiensten en in de salarisregeling der bij deze diensten werkzame ambtexxaren heeft de Cexxtr. Ned. Anxbtexxaax'sboxxd vertegexx- woordigers der leden, die bij deze diensten werkzaam zijn, ter vergaderixxg bijeengeroe pen. Deze bijeenkomst had op 21 Juni te Utrecht plaats en werd door 24 vertegenwoor digers en het voltallig dagelijksch bestuur van den Bond bijgewoond. De heer J. Wiarda, hoofdbestixxxrder, hield een inleiding over de voornemens der regee ring, waarna na breedvoerige gedachtenwis- selixxg met algemeene stemmen een aaxxtal conclusies werd aangenomen, waarin op ver schillende gronden wordt opgekomen tegen inkrimping der keuringsdieixsteix exx verla ging der salarissen en eexx beroep wordt ge daan op de Tweede Kaxxxer en op de bestu- rexx der provinciën exx gemeeixteix oixx deze onheilen af te wenden. bloemendaalsche reddingsbrigade Wij vestigen nog eens de aandacht op de groote kustdemonstratie, die Zatei'dagmid- dag drie uur aan het strand vóór het Noor- derbad door de Bloemendaalsche Reddixxgs- brigade plaats heeft. Ook het avondfeest gaat door. Aan het slot wordt door de directie van het Noordex-bad een groot vuurwerk aan de brigade aaxxge- bodexx. brievenbus verplaatst. ,.De directeur van het Post- en Telegraaf- aaixtoor te Haarlem maakt bekend, dat de brievenbus, staande in de Nassaustraat. is verplaatst naar de Niexxwe Gracht, hoek Kruisstraat. bouwverordening. In verband met de wijziginig der Woning net is aan de gemeente de verplichting op gelegd de Bouwveroi'dening te herzien. De raadscommissies voor Openbare Werken en strafverordeningen hebben verschillende wijzi gingen voorgesteld. Voor eexx deel beoogen die de verordening in overeenstemming te brengen met de gewijzigde Woningwet. CH. L. AERTS t Amsterdam, 23 Jun. Naar wij ver nemen is hedenxxacht hier ter stede over leden de bkende schermmeester Ch. L. Aerts. meldt: Hoogste barometerstand 770 m.M. te Vardö Laagste barometerstand 749.6 m.M. te Hamburg. en voorspelt zwakkexx tot matigen, Westelijken tot Zuide lijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Aanvan kelijk opklarend. Later opnieuw kans op re gen Weinig verandering ixx temperatuur. Uit het Buitenland. NOG GEEN BLIJVENDE VERBETERING. De depressiekern in het Oosten, die langs zijn baan van Zuid naar Noord over Cexx- traal Europa overal exxorme regens heeft ge bracht, ligt thans over de Duitsche Bocht. Aan de Noord-Oostzijde blijft het weer warm, de Westelijke winden aan de Zuid-Westzijde brachten afkoeling tot ixx Oost-Pruisen en Silezië. Het minimum bij IJsland verplaatst zich weer r.aar het Zuiden en veroorzaakt opnieuw een regenfront langs de Westkust van Ier land dat zich naar het Zuid-Westen om buigt. Bij IJsland steeg de luchtdruk, even zoo ver in het Noord-Oosten en ixx het Zui den van Frankrijk. Aan den onweersachtigexx toestand in het Westen komt thans tijdelijk een einde. Het is echter te voorzien dat de pauze in het regexxachtige weer slechts kort van duur zal zijn en dat het weer nog niet blijvexxd zal verbeteren, en in de eex-ste dagen nog geen warm zomerweer te wachten is. Thermometer Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedexx xxacht 54 F. Hoogste heden tot 12 uur 63 F. Barometer Stand van hedexx 754 m.M. Vorige stand 755 nx.M. Neiging: Achteruit. Fa. KUIPERS en ZN., Opticleixs. Zijlstraat 97, Telefoon 12726. Wèg die Migraine! Als de dag voor U verloren lijkt, als alles U hindert: licht, reuk en geluid, dan werken als 'n wonder Gxk^Rj AKKER.UCHETS i Apoiheier Oumonf. "AKKERTJES1, (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 23 Juni. Ondertrouwd 22 Jxxni: J. P. Delchambre en H. J. Zoet; W. Hartkamp en M. H. Meyer; H. Bonhof erx J. Stöver; J. van Thiel exx C. Kruyt; A. de Bruïjn en D. E. J. Kok; N. J. Schixxidt exx A. L-. Huntelaar. Getrouwd 22 Juixi: A. M. Koeman en E. E. Güthschxnidt; P. J. Engelenberg en A. C. Janse; J. Hulsbos eix A. N. Oxxvlee; J. J. v. d. Burg en G. C. Fortgeixs. Bevallen 18 Juni: A. C. Dirks—van Brug gen, d.; 20 Jxxni: M. I. JavauxHuijboom, z.; M. J. Wijnandsv. d. Touw, d.; S. C. E. van Gelderde Veij, z.; A. Nieuwenhuisde Looper, z.; 21 Juni: H. SteensmaNooitge- dagt. d.; 22 Juni: W. M. vaxx BakelAdmiraal z.: M. StrijkerMoes, z.; C. van Bockhovexx Geuzeixbroek, d.; S. StormDas, d.; Ovexdedexx 20 Juni: W. J. Talsma, 67 j., Kinkerstraat; 21 Juni: C. de Boer, 79 j., Bar- revoetestraat. BEGRAFENIS P. J. C. METTAU. Heden, te 12 uur, werd het stoffelijk over schot van wijlen den heer P. J. C. Mebtau, in leven leeraar in de Fransche taal, ter- aardebesteld op de A'xg. Begraafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal. Behalve vele vrienden waren in de aula aanwezig de heex-en: Mr. L. J. van Toxilorx van der Koog (diaken). H. Roessixxgh (diaken). J. H. Marcus (anciën), leden van de Consistorie der Waalsche Kei-k tc Haar lem; de heeren S. P. Rïjixierse en H. L. vaxx Beusekonx, bestuxxrdereix der afdeeiing Bloe- mexxdaal vaxx den Volksbond tegen drank misbruik. Bedolven onder bloenxexx werd de kist graf waarts gedragexx. Ds. Krafft, predikaixt der Waalsche Kerk, strooide stof op de kist en zeide in den geest van den overledexxe te handelen door geeix rede te houden. Toch memoreerde hij met enkele woorden de groote verdiensten van den overledene vpor zijn familie exx voor de Waalsche Kex-k. Ds. Kraft las hierop enkele woorden uit het Evangelie en sloot, nadat een zoon voor de langstelling had bedankt, de plechtigheid met gebed. synagogediensten, ned. isr. gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den ingang te 8 uur. Ochtexxddenstexx te 8 uur. Middag- dieixst te half 2 uur; Avonddienst te 10.23 uxir. Werkdagen: Ochteixddiensteix te 7 uur. Mid dag- en avonddiensten te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet. Werkdagen: 's Avonds te 7jk uur. Alle diensten, alsmede Talmoed Torah. vin den plaats ter Synagoge Lange Begijnestr. 11. INFORMATIEKOERSEN. Opgegeven door de Rott. Bankver. Londen 8.44 3/4—8.45 3/4. Berlijn 59.05—59.12 1 2. Parijs 9.79— 9,79 1/2. Brussel 34.77 1 234^12 11. Zurich 48.02 1 2—48.07 1 2. New-York 1,99 3 4—2.00 3.4.. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. nieuwe conferentie Naar wij vernemen, zal de e. v. conferentie met den Rijksbemiddelaar in de staking al hier a.s. Zaterdagmiddag 3 uur in den Haag gehouden worden. Door den Rijksbemidde laar zijn voor deze coxxferentie opgeroepen het hoofdbestuur van den Centralen Boxxd en het bestuur der IJmuider Vischhandel-ver- eeniging. marktprijzen. Tarbot per K.G. 0.90—0.55. Tongen per K.G. 1.400.85. Kleine schol per 50 K.G. 21.50—4.20. Schar per 50 K.G. 7—2.50. besommingen. Heden waren geen trawlers af loggers aan den afslag. ongeval op een stoomtrawler Aaxx boord van den stoomtrawler Utrecht had een der matrozen het ongeluk, xxxet zijn vingers tusschen den sliphaak te gerakexx, waardoor hij niet weer mee Icoxx uitvaren. VRIJDAG 23 JUNI 1933 opgegeven door de rotterdajvische bankvereentging kantoor haarlem 1.30 2.30 Staatsl. Bint 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II.. Staatsl. Buitl. 5 1/2 pct.Duitschl. 1930 (Youngleen) 38« 7 pet. Duitschl. 1924(Dawesleen) Schecpv. Mijen. Oude Vaart 17 Scheepv, Unie 64 Stoomv. Mij Ned. 65 industrieën Bïnl. Accoustlek Alg. K.zyde Unie 29 A.N.I.E.M. (Nat. Bezit) 226 v. Berkei's Patent 23H 66 Nederl. Ford - 141™ Ned. Ind. Gas (Nat. Bezet)' Gem. Bez. Philips 168-168^ Unilever N.V. 98 Industrieën Bnitl. Anaconda Copper 127/s Associated Gas - Bethlehem Steel 28 X Centr. Publ. Serv. 1H Cities Service 4X General Aviation 6H intern. Nickel 13H Nevada Copper.. North Amer. Cy. S. Steel 44%-45 Banken BinnenL Koloniale Bank.. 64 Cert Handel Mij. 67 *4 Indische Bank 66^ Banken Buitenl. DeutscheRelehsb, 3 Fransche Ban- - Petrol. Mij. BinL Kon. Petroleum 177-177^ 99 Petroleum Buitl. Continental Oil.. 12% 67/s Cultuur Maats eh. H. V. A. 232 Java Cultuur.... 141 N. I. S. U 96 Vorstenlanden p* Mijnbouw Mij. Alg. Exploratie.. Billiton II 15 Tabak-Maatsch. Dell Batavia Ta- 151 Dell Maatsch. 150 135 Rubber Maatsch. A'dam Rubber.. 87H-8S Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Ver. Ind. Cultuur Spoorw. Buitenl. CommMilwaukee Missouri Kansas lljf Wabash Railway 3% Union Pacific 93H Prolongatiekoers 1H HET LIED DER MOTOREN. (Van één onzer redacteurexx). ASSEN, Dondex-dagavond. Onder de grijze luchten, die het frissche groen van boom en heg en korexx versombe- x-en en die aan de wereld daar, zoo eenzaam en verlaten, iets onnoembaar melancholieks geven, liggen de verre velden van Drente, wijd en vlak. Eindeloos ver strekkexx zij zich uit, die weiden, met slechts zwax-t-boxxt vee, die heide en akkers gescheiden door besehei- deix boompjes en singels, die geen aaneen gesloten geixeel vormen exx telkens weer een blik gunnen op wat er achter ligt, totdat hier een spoordijk het troostelooze landschap af sluit een dijk, aangegeven door eexx rij starre telefoonpalen en ginds de gezichts einder bepaald wordt door een vage, blauw grijze streep of regen. En tusschen die heden zoo trieste uitge- strekthedeix door loopt de asfaltweg van As sen naar Beilen, die zich bij Hooghalen met een scherpe bocht afbuigt xxaar het Westen en over Laaghalen en De Haar, waar de start is, naar den Beilerweg bij Assen terugkeert het Circuit vaix Drente, bijna 18 K.M lang. Smal is die weg, wel wat erg smal naar onze meeixing voor de groote deelneming aan de T.T. motorraces op Zaterdag waarvoor bijv. ixx klasse C (500 c.M3.) ruim 50 renxxers te gelijk moetexx starten voor 18 roxxden. Het circuit heeft enkele lange, rechte einden en daar worden snelheden vaxx 180 K.M. per uur gemaakt! Maar ook zijn er bochtexx aan te wijzen een S-bocht, eexx rechte hoek en een nog scherpei'e. Doch desondanks worden er gemiddelden bereikt, die verwon dei-lijk zijn. En dan hebbexx wij het oog op de prestatie van den Exxgelschixxaxx P Hunt, die in 1932 op Norton in klasse C één roxxde meir een ge middelde uursxxelhei'd van liefst 137.72 K.M. reed! Deze baaxx bij Asserx wordt dan ook ge houden voor eexx der snelste ixx Europa. De T.T.-races op lxet circuit van Drenthe zijxx d e gebeurtenis van het jaar voor Assexx. Dien dag exx vooral dexx vorigen avond en nacht is Assen overkropt met vreemdelin gen, die met allerlei vehikels, oxide en mo derne auto's, knetterfietsen en motoren, trein en bus naar Assen komen. De groote invasie zal Vrijdagnacht zijn en dan is alles in Assen parkeerterrein en slaapplaats. Thans hangen op verscheidene plaatsen de vlaggen uit, is het merkbaar drukker geworden, hoort men vreemde talen spreken. Wat de renners betreft, deze zijn gisteren, enkelen ixx het begin dezer week reeds, aan gekomen. Meer dan 100 inschrijvingen zijn binnengekomen in de vier klassen: 175, 250, 350 en 500 c.M3. en daarbij zijn Engelschen, Belgexx, Zwedeix, Duitschers, Spaxxjaarden, Oostenrijkers, Italianen, Ieren exx Nederlan ders natuurlijk. De officieele training viel op Donderdag en Vrijdagmorgen en Donderdagmiddag, op een geheel afgezet circuit zoodat de deelne mers hun tempo tot wedstrijdpeil kunnen opvoeren. Den heelen dag was het geronk van de motoren dat op vliegtuiggeronk lijkt, duidelijk door de heele onxgevixxg te hooren. Maar ook op de niet-officieele training, bijv. gisteravond, wordt er geredeix, wat half Assen xxaar de baan lokt. Het is er een drukte en een flaneerexi vaii belang, al bijna eiken avond deze week. Om een indruk te geven van het aantal toeschouwers, dat deze races bezocht, diene de vermelding van één talud bij de Haar, waar niet minder dan 30.000 belangstellen den eexx plaats kunneix vinden! En dan laten we de vijf andere tribunes en de staanplaat sen elders nog maar buiten beschouwing. Sensatie en xxog eens sensatie! Het komt bij de oefeniixgeix al voor, dat er renners uit de bocht vliegen exx er minder prettig afko- meix. Zoo sloeg iemand vandaag eenige ma len over den kop. Hij stond echter open ï-eed onmiddellijk weer verder! Eexx ander reed zijn motor finaal in elkaar. Vanwege de veiligheid zijn op bepaalde plaatsexx de hoo rnen van stroo voorzien, terwijl elders stevige muren van stroo, eexx soort vangschermen, zijn opgericht, die de eventueele schokken breken. Assen leeft dezer dagen op uit de vredige rust, waarin deze vriendelijke plaats vaxx misschien 20.000 inwoners oxxgeveer lxet heele jaar ligt. Iedereen is vol vaix de races, van motoren exx snelhedexx. Vooral voor de Zwe den heeft xxxexx lof, onxdat die vandaag zoo ontzettend sixel waren bij de training. Het geronk van de motoren doordringt de stad. Het is het lied van de T. T., lxet is het lied vaix Assen. LAWNTENNIS. tournament rijnegom De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel B: Van Kampen slaat Brantjes 64. 62: Weener slaat Maschaupt 5—0, 6—4. Wolhof f slaat Bosch 7—5. 4—6. 6—2 Heerenenkelspel A: Van Houtum slaat Le de 62, 36, 60. Hoogeveen slaat Boerrig- ter 4—5, 8—6, 6—3. Damesenkelspel A: Mevr. Seckler slaat me vrouw Wester 64, 6—0. Mej. Wolff slaat me vrouw Groot 64, 62. Damesenkelspel B: Mej. Schuttevaer slaat mevr. Wouters 62, 64. Gemengd dubbelspel A: Mevr. Seckler en v. Houtum slaan mevr. Egas en Egas 61 64. Mevr. Kamerbsek en der Kinderen slaan nevi\ Prins en ten Houten de Lange 61 60. Mevr. Melse en Melse slaan mevr. Kamerbeek en der Kindei-en 64, 36, 62. Dames*dubbelspel B: Finale: Dames Di'ies- sen slaan mevr. Caspel de Vos en mevr. Fre- kenhorst 62, 64. De finales wordexx reeds Zaterdagmiddag gespeeld (dus niet op Zondag), aanvang 2 uur BILJARTEN om den louwbeker. Woexxsdagavoxxd hebben de tweede vijftallen van Ons Genoegexx (Zaandam) en van de B.V. Haarlexxx dexx strijd oxxx bovexxgenoemden beker voortgezet. De uitslag luidde thans: Oxxs Genoegen 334 car. Vorige stand 562 car. B.V. Haarlem 535 car. Vorige stand 521 car. Ons Genoegen totaal 896 car. B.V. Haarlem totaal 1056 car. B.V. Haarlem won alzoo met 160 car. Maandagavond a.s. komt het eerste vijftal van Insulinde (Amsterdam) op bezoek. VOETBAL. kampioenschap van nederland. De voor a.s. Zoixdag vastgestelde wedstrijd FeijenoordVelocitas wordt Zaterdagavoixd zeven uur op het terrein van Feijenoord ge speeld.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2