DRAG HARLAN TRAINING voor de internationale T.T. motorraces om den grooten prijs van Nederland, ggjg GEESTDRIFTIGE MENIGTE julcbte den Prins van Asturie, den zoon van den cx-konfng van Spanfc, en die morgen op het ciicuit van Diente plaats zu en vin en. - en er ee nemers in actie. Zl^n j,rui{j toe> 5^ j,ec verlaten van het stadhuis te Lausanne, waar deze weck de huwelijksvoltrekking plaats bad. EEN VALPARTIJ in het nummer triplets tijdens de grootc wielerwed strijden die Donderdagavond op de Amsterdamschc stadionbaan werden gehouden. SUZANNA LENGLEN, de bekende Franschc tennisster, neemt op het oogenblik deel aan de kampioenswed strijden, welke te Wimbledon (Eng.) gehouden worden. TER GELEGENHEID van het 17e lustrum van het Delftsche studentencorps zal op 2 Juli a.s. de opvoering plaats vinden van „Circus Rausch" door de leden van dit corps, waarvoor thans de repetities plaats vinden. Bij den costumier. DE ONTVANGST der Spaansche oceaanvliegers Barberan en Collar tn Havana. Zooals men xveet zijn beide aviate ars bij hun verdere vlucht boven bet vasteland verongelukt, doordat het toestel tegen een berg vloog. VERPLEEGSTERS bieden broodjes en koffie aan een tweetal patiënten tijdens het bezoek aan de „Raephorst" te Wassenaar, dat Donder dag georganiseerd werd door het comité voor auto- en boottochtjes voor lichamelijk gebrek- kigen te Rotterdam. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar het Amerikaansch dcor HENRI VAN DE WEG. 37) Zijn woede concentreerde zich op Deveny. Ook Haydon verachtte hij, sinds hij dien man leerde kennen. Aanvankelijk uit jalouzie, om dat Barbara van den kerel scheen te houden. Maar later toen hij ontdekte, dat Haydon de geheimzinnige ..chef" was. de moordenaar van Lane Morgan, achter wiens zoogenaamde liefde voor het meisje verraad schuilde, was er haat in zijn hart gekomen. Doch zijn haat tegen Haydon was niet te vergelijken met de bittere verachting, welke hij voelde ten opzichte van Deveny. Die man had in Lamo getracht te doen. wat Harlan het meest verafschuwde en de herinnering aan die daad verzwakte niet. Toen hij naar de Star reed. knerste hij op de tanden van verbittering en hadden zijn oogen die vage uitdrukking, welke hem ken merkte als hij op het punt stond om ge bruik te maken van zijn revolver. Hij hun kerde naar-het- leven dergenen, wier duistere invloeden Barbara had gedwongen tot ge vangenschap op haar eigen ranch. Langzaam reed hij door het dal, peinzend hoe hij haar zou kunnen vertellc .i, dat haar broer gevallen was door een schot van den man, dien zij vertrouwde. Voor den tweeden keer zou hij de brenger moeten zijn van een ontstellende boodschap. Toen hij de weide van de Star bereikte, steeg hij af. Langen tijd bleef hij daar staan, 'leunend tegen het hek, geheel in beslag ge- nomen door zijn gedachten aan het meisje. Medelijden met haar bracht een bitteren trek om zijn mond. Zij had in gevaar verkeerd, maar dat zou spoedig voor goed zijn afgeloopen. Haydon zou haar niet meer lastig vallen. En als hij Deveny ontmoette, zou hij een eind maken aan het leed. dat Barbara's leven en geluk van dien kant bedreigde. Hij beschouwde zichzelf als een instrument in dienst van het recht, werkend op grond van hetzelfde principe, waaruit de wetten worden geboren in een beschaafde maat schappij. Hij tuurde naar het Zuiden en bracht de hand voor de oogen. toen de wind het ge luid van hoefgetrappel overbracht. In de verte, bij de heuvels, dreef een stofwolk op, die zich snel verplaatste in zijn richting. Aanvankelijk dacht hij. dat het mannen van Deveny zouden zijn en hij nam zijn revolvers een voor een uit de holsters en onderzocht die vastbesloten, als Deveny zich bij hen mocht bevinden, definitief de vraag, wiens autoriteit hier zou gelden, tot een oplossing te brengen. Toen de mannen dichter bij kwamen, aan stuivend als veeren gedreven door den storm, zag hij echter, dat Rogers bij hen was. De mannen hielden bij hem stil en Harlan merkte aanstonds dat Rogers gelaat bleek was van opgewondenheid. Somberder nog werd zijn stemming, toen Rogers hem ver telde wat hij gezien had en wat hij vermoedde ..Wij stellen ons aan jouw kant. Harlan", verklaarde Rogers, terwijl hij op zijn mannen wees. „De jongens, die Deveny in de gaten houden ook. Als jij het zegt, zullen wij af rekenen met Deveny en met dien vervloek ten Haydon". Harlan gaf geen antwoord. Slechts zijn glimlach getuigde van zijn dankbaarheid tegenover Rogers en de anderen voor hun besluit, hem bij te staan. Toen besteeg hij Fantoom en galoppeerde naar het bosch. dat toegang gaf tot het dal. Niemand sprak. De paarden zwenkten en volgden het zwarte dier. De andere helft van Rogers' mannen onder aanvoering van Colver, waren ver scheidene mijlen achter bij de ruiters van Deveny. toen zij het einde van het groote dal naderden. Ze begonnen iets op hem te winnen, juist toen Deveny en diens mannen Barbera zagen en haar achtervolgden. Maar tijdens het oponthoud van Deveny, toen deze Stroud neerschoot, gaf Colver de zijnen bevel, zich te verschuilen, .omdat zij niet meer dan twee mijlen van de anderen waren verwijderd. Uit hun schuilhoek merkten zij. dat Deveny stilhield, al onderscheidden zij niet. hoe Bar bara werd gevangen genomen en Stroud ge dood. Zij merkten slecht, dat Deveny om de een af andere reden afzag van zijn plan naar de Rancho Seco te gaan en terugkeerde naar het dal. Colver begreep er niets van maar hij hield zich aan het bevel van Rogers. Toen hij en zijn mannen even later kwamen op de plaats, waar Deveny had vertoefd, zagen zij het lijk van den maaier, terwijl diens paard in de nabijheid liep te grazen. Zij kwamen even te laat om Barbara's pony te zien, maar toen zij weer verder reden ontwaarden zij een een zame. die galoppeerde in de richting, welke Deveny en zijn mannen ingeslagen. Die ruiter was Red Linton, al wist Colver dat niet. want zij waren mijlen van elkander verwijderd en Colver had Linton niet opge merkt. toen deze op korten afstand passeerde. Colver enzijn mannen volgden het spoor van de ruiters. Twee of drie mijlen verderop zagen zij een ruiter in hun richting komen. Ze zagen, dat hij zich in moeilijkheden be vond, dat hij zichzelf moest hebben vast gebonden aan het zadel, nu bewusteloos, half ter zijde van zijn paard hing en zij stuurden hun paarden in zijn richting. Linton was echter niet volkomen onbe wust van hetgeen er met hem gebeurde, al hoorde hij de stemmen, die klonken als in een droom. Hij wist zich in zoo ver te herstellen, dat hem duidelijk werd, dat hij niet droomde. Met ongelooflijke inspanning blee fhij Colver aankijken, totdat hij dezen herkende. Toen lachte hij met grimmigen spot: ..Dat bespaart jullie de moeite, hé!", hoonde hij. „Ik kom uit mezelf al! Toe dan maar! Ik verdien niet beter, omdat ik zoo slecht op Barbara paste. Als jelui me niet kapot schiet, doet Harlan het wel! Maar als jelui kerels waren, zou je Deveny „Heeft Deveny Barbara Morgan tc pak ken?" Colver schreeuwde die vraag uit. Iets ln zijn stem daeed Linton opschrikken. Hij richtte zich op in het zadel en keek den ander strak aan „Deveny kreeg haar te pakken en mij ook, toen ik hem achterna zat. Ik was op weg naar de Rencho Seco om dejongens van de T-Down te halen, vrienden van Harlandie de bende van Deveny zullen uitroeien. Als een van jelui een kerel was Linton's wilskracht was niet. langer in staat hem overeind te houden, hij zakte weer op zij van zijn paard. Col ver aarzelde slechts een oogenbik. Toen wendde hij zich tot 'n robusten ruiter die een zeer snel paard bereed. Op scherpen toen be val hij: „Als de bliksem naar de Rancho Seco. Haal de jongens van de T-Down. Je weet waar zij zijn moeten!" De ruiter gehoorzaamde zonder meer. Met verbazingwekkende snelheid rende zijn paard weg. Colver maakte het touw los, waarmede Linton zich in het zadel hield en legde den man met hulp van de anderen neer in het gras. Daar verzorgden zij hem. totdat heel in de verte uit de richting van Rancho Seco een groep ruiters zichtbaar werd, wild jagend over de vlakte, van wie ieder zijn best deed. de anderen voor te komen. HOOFDSTUK XXIX. „OOK IIARLAN" Barbara Morgan vocht met Deveny tot ze niet meer kon. Toen gaf zij zich over aan den nameloozen angst, die haar in zijn greep ge vangen hield. De komst van Deveny, zoo onmiddellijk na die halsbrekende rit, had haai- tot het besef gebracht, dat verzet niet zou baten, maar onwillekeurig, instinctief, poogde zij zich te verdedigen. Doch het had den toestand van volkomen uitputting waarin zij geraakte^ verhaast Deveny had twaalf man bij zich zij had die gezien en geteld, toen zij zich achtervolgd wist en aan het hoefgetrappel hoorde zij. dat. de bende hem thans volgde. Deveny's machtige armen hielden haar om sloten: zij voelde zijn harde spieren die zich telkens spanden als hij balanceerde in het zadel. De teugels hingen slap over den nek van het paard; al zijn aandacht wijdde hij aan haar. Toch merkte zij, dat het paard regelmatig voortdraafde, al sprak zijn berijder geen woord. Eenmaal, toen zij een eindweegs hadden afgelegd, hoorde Barbara iemand Deveny toe roepen .dat er een aantal ruiters zich be vonden op hetzelfde pad waar Deveny en de zijnen zich een oogenblik te voren bevonden. Zij hoorde Deveny lachen. „De bende van de Star, waarschijnlijk. Hay don schijnt vandaag ook zijn kans te hebben gewaagd". Hij lachte zoo triomphantelijk. dat Barbara rilde van ontzetting. Even later riep iemand, dat een enkele ruiter den weg naar het dal Insloeg. „Dat lijkt die Linton wel", zeide de man. „Twee van jelui blijft achter en wacht hem op", beval Deveny. „Maak hem definitief all", voegde hij er een oogenblik later aan toe. .(Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9