DRAG HARLAN NU DE HOOITIJD IS AANGEVANGEN worden fn de kazernes te den Haag weer grooce hoeveelheden hooi opgeslagen. Het lossen der voorraden aan de Laakhaven. DE KONING VAN ENGELAND heeft In gezelschap van de Koningin het nieuwe Afrika-Huïs in Trafalgar Square te Londen officieel geopend. De aankomst van het koninklijk echtpaar voor de opening. AAN Mr. G. T. J. DE JONGH, vice- president van de rechtbank te Amster dam en kinderrechter bij dc arrondis sementsrechtbank in dc hoofdstad, is met ingang van 1 Juli a.s. eervol ont slag verleend wegens het bereiken van dc leeftijdsgrens. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER Naar. het Amerikaansch door HENRI VAN DE WEG. Barbara gilde van afgrijzen. Zij worstelde met Deveny om zich te bevrijden uit den greep, waarin hij haar gevangen hield, maar weer moest zij het opgeven, de oogen fonke lend van machtelooze woede. ..Moet hij vermoord worden?", kreet zij. ..Natuurlijk! Niemand heeft zich te be moeien met wat ik doe". Ten prooi aan de diepste ellende, omdat het bevel van Deveny Red Linton In den dood zond. bleef Barbara liggen in de armen van Devenv. Dreigend heersahte in het dal de stilte: zij hoorde de dolle hoefslagen regel matig vlak achter zich. hoorde het leer van het zadel kraken. Anders niets. De bende luisterde in ge spannen afwachting; zelfs Deveny scheen te luisteren. Na geruimen tijd viel een schot bijna on middellijk gevmerö door een tweede Huive rend sloot zij de oogen. wetend, dat Linton vermoord was. Linton, wien zij er een verwijt van had gemaakt, dat hij poogde haar te be schermen, juist tegen hetgeen nu was ge beurd. Linton, die zijn leven voor haar had geofferd. Hoe lang zij zoo lag met gesloten oogen besefte zij niet. Plotseling hoorde zij iemand Deveny toeroepen ..Het zaakje is gepiept!" Toen zij opkeek, zag zij het lachend gelaat van Deveny. ..Dat is in orde", riep hij. ..Wij gaan naar mijn schuilplaats, waar niemand durft ko men. Als je destijds in Lamo verstandig waart geweest, den dag, toen die vervloekte Harlan kwam. zou dit niet gebeurd zijn. Ik had al een priester laten halen, en je zou behoorlijk zijn behandeld. Nu staat het er anders voor. Toen had ik nog te rekenen met Haydon en was het beter geen herrie te maken. Maar Haydon en ik hebben besloten uit elkaar te gaan, omdat ik het niet eens ben met de wijze waarop hij Harlan toeliet tot de bende". Zij staarde hem aan met wijd open oogen. „Waren Haydon en uWat beteekent dat?", vroeg zij .terwijl doodsangst haar be kroop om de vreeselijke beteekenis van het geen hij zeide. Ademloos sloeg zij hem gade. „Ik bedoel, dat Haydon en ik compagnons waren. We deelden gelijk op. Maar voortaan werk ik op eigen risico". Hij scheen blij te zijn om haar verbazing, om 'de hopelooze uitdrukking, die in haar oogen kwam. Vroolijk lachend ging hij voort: „Haydon is de kerel, dien wij den ..Chef" noemen". En intenser werd zijn vreugde, toen zij doodsbleek werd. ..Hij was het. die je vader bij Sentinel Rock neerschoot. Hij was er op uit jou op een geraffineerde manier te bedriegen. Haydon verloor het stukje ket ting toen hij je vader neerschoot. Harlan vond het en gaf het terug waar jij bij stond. Daarom kunnen die twee het samen zoo goed vinden. Harlan wist. wie je vader ver moord had. al vertelde hij het je niet". De huivering, die het meisje schokte, ver ried haar ontzetting. Toen zij Deveny weer aankeek, sprak uit haar oogen een krank- zinnigmakend verdriet, maar ook een vol komen overgave aan de ellende, die haar deel was geworden. „Zelfs Harlan!" mompelde zij zwakjes, als- >f nu de laatste hoop haar ontzonk. „Zelfs Harlan behoorde bij jelui ondanks alles". ..Hij en Haydon loerden op de Rancho Seco. Harlan had zijn eigen plannen, al deed hij vriendelijk tegen Haydon". Want Deveny scheen de waarheid te spreken. Zij was er bij geweest, toen het stukje ketting Haydon werd ter hand ge steld; zij had Harlan's vreemden glimlach gezien bij die gelegenheid, een glimlach, die toenadering tot Haydon scheen te zoeken. Iedereen was tegen haar. Iedereen, behalve Red Linton. En die hadden zij vermoord. Zij scheen weg te zinken in een diepte, waar duivels speelen met leven en eer. Geen van hen, die de overrompeling hadden beraamd, toonde ridderlijkheid of genade. De wereld werd een chaotische warreling een duistere diepte, waarin zij langzaam wegzonk, ten prooi aan eindeloozen jammer. HOOFDSTUK XXX. WRAAK. Toen Barbara tot bewustzijn kwam. lag zij in het lange, stoffige gras, waar men haar scheen te hebben neergeworpepn, want zij lag op haai- zijde, de rechter arm dubbel- gebogen onder het lichaam, en voelde de pijn van het vallen in haar schouder. Ze kroop overeind en ging zitten, het be stervend van angst, toen zij zich herinnerde, wat. er met haar was gebeurd. Deveny's paard stond bij haar, etend van het gras, dat bij haar voeten groeide. Iets verderop, meer naar rechts, waren andere paarden en ruiters. Toen zij overeind kwam, herkende zij de mannen, die bij Deveny hoorden. Zij zaten te paard, maar geen hunner lette op haar. want tegenover hen stonden de mannen van de T-Down, die zij onmiddellijk herkende. Revolvers glinsterden in hun vuisten; zij schenen bevangen door een woesten harts tocht. die bittere trekken groefde op hun gezicht- Ter zyde van de menschen van de T-Down 1 stonden andere. Er waren er bij, die zij kende Colver. Strom Rogers. Ei- moesten wel vijf en twintig, dertig man bij elkaar zijn; zij stonden allen op een kleine hoogte ter zijde van het pad. Men scheen Barbara volkomen te hebben vergeten. Niet eens meer te weten, dat zij in de buurt was. Zij zag Deveny ook. Ontembare woede sprak uit zijn houding. Geen twee meter van hem af stond Harian. Zij zag Harlan's gezicht van ter zijde, een glimlach speelde om zijn lippen bitter, onbarmhartig .vreeselijk. Zij bleef zitten, ze dacht dat het geruimen tijd duurde, terwijl zij naar de anderen keek. machteloos van de ontzetting, die haar beving. Zij voelde, dat er twee partijen waren een onder leiding van Deveny, de andere aan gevoerd door Harlan, als vertegenwoordiger van Haydon dat zij zouden vechten om haar. De mannen van de T-Down schenen de partij te hebben gekozen van Hai'lan, na tuurlijk. want hij had hen laten roepen naar de Rancho Seco. Maar waarom lette niemand op haar? Waar om keek niemand haar aan? Het maakte geen verschil als er gevochten moest worden, welke groep het won; haar lot zou hetzelfde zijn, indien zij bleef. Zij wist niet. hoe zij zoo plotseling op deze gedachte kwam, maar terwijl zij zat te kijken, herhaalde zij telkens voor zichzelf de woorden: „Als ik blijf! Aarzelend sloop zij naar het paard van Deveny. Toen zij het dier bereikte, keek zij om zich heen, hijgend van opwinding. De spanning werd bijna ondragelijk. Zij moesten haar immers zien. Niemand bewoog, toen zij te paard steeg. Het kwam haar voor, zoo dra zij het paard voorzichtig deed wegstap- pen. dat er niemand anders was dan Harlan en Deveny en dat deez mannen alleen elkan der zagen Dc eerste tien meters ging het paard stap voets. totdat het kwam bij een inzinking van het terrein. Omkijkend bemerkte zij dat niemand van houding was veranderd een intense belangstelling scheen zich te richten op Harian en Deveny. En zij hoorde Harlan's stem heesch en gejaagd. Ze joeg het paard aan tot een galop. Nau welijks had zij een paar honderd meter af gelegd of zij kreeg hoop, nog te kunnen ont snappen. Eenmaal buiten het dal, zou ze door gaan naar Lamo om sheriff Gage te vragen, haar te beschermen. Sneller reed zij naarmate de afstand, die haar scheidde van de mannen, grooter werd. Haar paard rende voort en bij boog zich voor over in het zadel, biddend dat men haar vlucht niet zou bemerken. Zij had verschei dene mijlen afgelegd, toen zij een donkere vlek ontwaarde, terzijde van den weg. Ze hieid haar paard in en naderde behoedzaam. Toen zij zag. dat er een man lag. vlogen haar gedachten terug naar het oogenblik waarop een schot viel, en hoorde zij Deveny's woorden weer: „Maak hem definitief af!" Zij zag, toen zij er vlak bijkwam, dat het Linton was. Hij lag op zijn rechterzijde, steu nen op een elleboog, alsof hij trachtte over eind te komen. In een oogwenk was zij uit het zadel en knielde zij naast hem neer. zijn hoofd steu nend. Hij keek haar glimlachend aan en zeide op zwakken toon: z „Je bent dus ontsnapt? Ze hebben zeker Harian ontmoet? Ik heb het zoo vurig ge hoopt". „Ja", antwoordde zij. Bij den eersten oog opslag was te zien. dat Linton's toestand zor gelijk was en zij wist haar plan om naar Lamo te gaan. te moeten opgeven om te ver zorgen. Zonder een woord te zeggen, doch met een inspanning, die haar krachten bijna te boven ging, tilde zij den gewonde ou, zoodat hij zwaar leunend bij haar naard kon komen. Linton hielp zoo veel mogelijk zelf mee het gelukte hem in het zadel te klimmen, toen steeg zij achter hem op om naar Rancho Seco te gaan. (Wordt vervolgd). AAN DEN VOORAVOND van den grootcn strijd. De drukte voor het kcuringslokaal tc Assen, waar de mo toren der deelnemende renners aan de T.T. races werden gekeurd. ONDER LEIDING van het Bureau voor Monumentenzorg te den Haag is men thans begonnen met de restauratie van twee oude monumentale pompen op het marktplein te Wouw, die van de in ons Jand nog bestaande exem plaren als de fraaiste gelden. Een der pompen in de stellingen. WILLIAM HARVEY, de burgemeester van Guildford, opende dezer dagen het groote nieuwe zwembad in zijn gemeente. Na het voorlezen der openingsrede ontdeed de burgervader zich van zijn ambtsgewaad, dat hij over zijn zwempak had aangetrokken, en sprong alB eerste be zoeker van het zwembad te water, ZOOALS GEBRUIKELIJK waren bij de ren nen te Auteuil de nieuwste mode snufjes te bewon deren. Een drietal bekoorlijke toiletjes, dat de aandacht der be zoekers vroeg.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 12