Transpireerende Voeten, ZATERDAG 24 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 DE E. D. O.'EK We ontvingen No 10 (derde jaargang) van „De E. D. O.'er". het orgaan der Haarlem- sche Voetbaivereeniging E- D. O. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Belang rijk nieuws; Verpachting buffet en rijwiel stalling; Over onze training; Een organisa torische levensles; Honkbalclub E. D. O.; Van het eerste elftal; Sportdag Enkhuizen; Een Pinkstertournooi: Het Voetbalspel (door J. Dinkla) en ranglijsten. I. V. O.-BODE. We ontvingen No. 6 i derde jaargang) van „De I.V.O.-Bode". het orgaan van de Haar lemsche voetbalclub „In Vriendenkring Op gericht". Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Officieele Mededeelingen; De taak der backs; Varia; De H.V.B.-dag; Onze Zomer training; De Voetbalwedstrijd (een rijm); De goede invloed van de Sport; Wat doen we dezen zomer?; Ingezonden; Een merkwaardige vereeniging; Ons zesde in wording; Laatste Nieuws; Ranglijstjes; Jaar vergadering H. V. B. KANO-SPORT BETROUWBAARHEIDSTOCHT Voor tal van Haarlemsche kanovaarders Staat Zondag een flinke tocht voor den boeg. Want een twintigtal H. K. V.'ers o.a. neemt deel aan den betrouwbaarheidstocht, uitge schreven door de Amstelzwervers. Er zal 45 K.M. gepeddeld worden door Holland's mooie wateren, zooals Amstel bij de Berlagebrug is het begin en Gein langs Abkoude. Voor waar een mooie tocht, waar zeker honder den kanovaarders aan deel zullen nemen. BILJARTEN OM DEN NOBELS-BEKER Vrijdagavond werd de laatste wedstrijd in dezen kamp gespeeld. Op bezoek was het tweede vijftal van „Benoorden het IJ". Deze club heeft kans gezien, het hoogste aantal winstpunten te behalen, n.I. 245. Tot nog toe stond „Sarphati" met 109 bovenaan. De uitslag luidde: 587 voor „Benoorden het IJ" en 446 voor „D. E. S.", terwijl de totaal stand was: „Benoorden het IJ" 1084 en „D. E. S." 839 caramboles. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Donderdag 6 Juli. WATERPOLO. H.P.C. I—AD.Z. II (4—0). (Dames). Voor de competitie He klas Dames N.Z.B. speelde H.P.C. tegen de Amsterdamsche Dames Zwemcl. II in den zwemvijver Groe- nendaal. A.D.Z. verscheen met zes dames, zoodat de H.P.C.-opstelling als volgt was: W. Woud, N. N., Fl. de Boer, C. Kann, Mevr. Knuytv. Laar, Tr. Wildeboer A.D.Z. ontwikkelt een enthousiast spel. Voor het doel echter weet zij geen gebruik te ma ken van de vele kansen, welke zij zich door haar groote snelheid weet te scheppen. Het verdedigend spel der H.P.C.-dames is daarbij ook van dien aard, dat de A.D.Z. geen kans ziet om te scoren. Bij de H.P.C.-dames gaat het echter langzamerhand beter. Het samen spel vlot goed; als N.N. is opgezwommen, geeft zij den bal aan de vrijliggende C. Kann, en H.P.C. heeft de leiding. Aangemoedigd door dit succes, komen de H.F.C.-dames weer terug. Na goed samenspel in de voorhoede kan Tr. Wildeboer den stand op 20 bren gen. Na de hervatting geeft A.D.Z. beter spel te zien, doch ook nu kan zij het niet tot scoren brengen. Daarentegen zijn de H.P.C.-dames goed op schot. Na enkele minuten spelen scoort mevr. Knuyt onhoudbaar (30). Dan komt Tr. Wildeboer snel opzwemmen en hoewel zwaar gehinderd lost zij toch nog een hard schot, dat de A.D.Z.-keepster blijk baar te machtig bleek (40), Einde 40 voor H.P.C. II.P.C. 3—HAARLEM 2 (2—0). Voor de reserve 3de klas Ned. Zwembond speelden bovengenoemde clubs onder leiding van den heer Marcus. Direct na den ingooi treedt H.P.C. aanval lend op, doch vindt Seurhoff in uitstekende conditie. De Haarlem-voorhoede brengt het niet ver. Enkele malen veroorzaakt het op- zwemmen van Gelderen gevaarlijke momen ten. doch zijn afwerken geeft blijk van nog te weinig routine, zoodat de H.P.C.-achterhoede geen bijzonder zwaar werk te verrichten heeft, In de H.P.C.-voorhoede gaat het wel bij zonder slecht. Bijna den geheelen wedstrijd is gespeeld op de Haarlemhelft en toch hebben de H.P.C.'ers slechts tweemaal kans gezien Seurhoff te passeeren. Na vele malen naast en over geschoten te hebben, kan eindelijk Collet H.P.C. de leiding geven 10. waarna spoedig rust intreedt. De tweede helft is een weerspiegeling van de eerste. De Haarlemvoorhoede lost spora disch een schot, waarmede Schutter weinig moeite heeft. Stuifmeel ziet geheel vrij liggend enkele meters van doel kans om hard naast te schieten. Tenslotte herstelt deze speler zijn fout en geeft Seurhoff voor de tweede en laatste maal het nakijken. Hierna speelt Haarlem I nog een oefen wedstrijd tegen H.P.C. I. Met een 61 overwinning toonden laatst genoemden zich de meerdere over de Haar lemmers. In deze wedstrijd viel het snelle en bewegelijke spel van Mooi bij H.P.C. te be wonderen. KORFBAL. HET PROGRAM3LA VOOR ZONDAG. De competities, zoowel van den N.K.B. als die van den H.K.B. zijn op één enkele uitzondering na. uitgespeeld. De finales voor de verschillende series van den plaatselijken bond worden eerst- op 2 Juii gespeeld, waar mee dan officieel het seizoen 19321933 be sloten wordt. Een enkele vereeniging echter is Zondag weer in touw; Animo gaat naar Den Haag om deel te nemen aan de wedstrijden van Die Haghe. Zoowel Animo 1 als 2 komen hier u:t. S.V. 1 ontvangt 's morgens op haar ve'.d De Kennemers I; verder worden nog enkele oefenwedstrijden 's avonds in den loop der week gehouden. CRICKET HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor a.s. Zondag is voor de eerste klasse een zeer belangrijk programma vastgesteld In de eerste plaats ontvangt H.C.C. II het Rotterdamsche V.O.C., een ongetwijfeld span nende strijd, waarbij het o.i. geheel zal af hangen van den vorm van bowler Sodderland of de Haagsche reserves hier een kans krij gen. East c.s. zijn evenwel nog steeds onge slagen, zoodat een victorie van deze vereeni ging haar tot de grootste concurrente van H.C.C. I maakt. Onze stad krijgt Zondag van het goede te veel. Zoowel Rood en Wit als Haarlem spe len ee nthuiswedstrijd resp. tegen H.C.C. I en V.R.A. Hoe goed de club van C. J. Posthuma ook het bat weet te hanteeren, de aanval is totnogtoe te zwak gebleken om winstpunten te boeken. Hoe Schmeink c.s. er in slagen moeten, het prachtige battingteam der Ha genaars uit te krijgen, zal met alleen voor ons, doch ook voor capt. Van Eeghen wel een onoplosbaar probleem blijven. Toch zijn onze stadgenooten niet geheel kansloos, indien zij aan het vrij middelmatige bowlen weerstand kunnen bieden, doch meer dan een draw kunnen wij onzen stadgenooten niet toeden ken. Meer winstkans heeft Haarlem; in den wedstrijd tegen V.R.A. is het o.i. slechts de vraag hoe de eminent spelende Glerum zich zal houden. Slaagt Haarlem er in. hem voor een lage score te slaan, dan achten wij een victorie zeer .wel mogelijk. Voor de Overgangsklasse B ontvangt R. C H. de volgelingen van Vander Mey. In Leiden werd met gering verschil verloren; willen de Haarlemmers kans hebben om van de laatste plaats af te komen, dan dient a.s. Zondag in ieder geval gewonnen te worden. De Rood en Wit reserves gaan op bezoek bij H.B.S. Ondanks de tot nog toe vrij behoor lijke resultaten van Mr. Davidson c.s„ moe ten wij toch de derde nederlaag prognosti- ceeren. H.D.V.S. gaat ten slotte drie winstpunten halen bij H.C.C. 3. De Schiedammers gaan momenteel onbedreigd aan het hoofd met) acht punten uit drie wedstrijden; wij achten deze club dan ook beslist te sterk voor deze klasse. UMPIRE. DE OLYMPISCHE DAG. In verband met de belangstelling voor de wedstrijden in het Stadion te Amsterdam op Zondag 25 Juni zullen door de Nederlandsche Spoorwegen voor het vervoer van belangstel lenden uitgebreide maatregelen worden ge troffen. Te Rotterdam, den Haag. Leiden. Haarlem en Hilversum zijn speciale spoor kaartjes tegen laag gezelschapstarief ver krijgbaar. LAWNTENNIS. TOURNAMENT RIJNEGOM Heerenenkelspel B. Weener slaat Roeske 10—8, 3—6. 6—1. Heerendubbelspel A: Ter Laag en der Kin deren slaan Levy en Cassee 64. 57, 86. Damesenkelspel A: Mej. Wolff slaat mevr. Seckler 6—0. 6—3 Gemengd dubbelspel A: Mevr. Seckler en van Houtum slaan mej. ten Broeke en Ka merbeek 6—3 6l. De finales worden heden (Zaterdagmiddag) gespeeld. TWEE NATIONALE KAMPIOENEN. Onze Damredacteur schrijft: Voetbal. WIELRIJDENDE KAMFIOENEN. Nadat, mede door den uitslag Stormvogels- Feijenoord, het voetbalkampioenschap van Go Ahead een feit was geworden, werden spe lers en bestuur gehuldigd. De spelers ontvin gen allen een nieuw rijwiel en het was een aardig gezicht, toen het elftal een eere rondje reed op het terrein toegejuicht door de duizenden supporters. Daarna ging het in open landauers door de stad. terwijl 's avonds in de groote schouw burgzaal gerecipieerd werd. Het gemeente bestuur feliciteerde de kampioenen bij mon de van den loco-burgemeester, den heer A. Kelderman. De heer S. Coldeweij bracht de felicitaties over namens den K.N.V.B.. terwijl na hem nog verschillende vereenigingen en corpora ties hun gelukwenschen kwamen aanbieden. („De Telegraaf"). Dammen. WANDELENDE KAMPIOENEN. Nadat, door het sublieme spel der „Haar lemsche Damclub" in de hoofdklassecompe titie, de demifinale tegen de districtskam pioenen en de finale tegen de kampioene van het zuidelijk gewest, het nationaal hoofd klasse kampioenschap der „Haarlemsche Damclub" een feit geworden was. werden spelers en bestuur door hun tegenstanders van dezen middag, de Damvereeniging „Rot terdam". gecomplimenteerd. De spelers ontvingen niets anders dan de voldoening hun vereeniging ongeslagen en voor de vierde maal den titel te hebben be zorgd de sterkste vereeniging te zijn van de pl.m. 100 bij den Nederl. Dambond aangeslo ten vereenigingen. Zij gingen na afloop van den wedstrijd wandelend naar huis, vriende lijk nagestaard door een twintigtal suppor ters. 's Avonds had een intieme bijeenkomst plaats in hun clublokaal waar de spelers en hun dames voor eigen rekening iets gebruik ten. Het gemeentebestuur was afwezig en zond ook geen felicitatie. Waarschijnlijk was zij onbekend met 't feit dat haar stad wederom de eer genoot een Nederl. kampioene in haar midden te hebben. Het bestuur van den Ned. Dambond schit terde eveneens door afwezigheid en zond evenmin een felicitatie. Eenige dagen later ontving deze vereeni ging eenige schriftelijke felicitaties van be vriende vereenigingen en personen. BIJ HARTKWALEN EN ADERVERKALKING, neiging tot bloeding in de hersenen en aan vallen van beroerte verzekert het natuurlijke „Franz-Josef'-bitterwater een gemakkelijke stoelgang zonder inspanning. Door medici ten zeerste aanbevolen. (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. OM DEN WERELDTITEL. Wij vernemen uit Parijs dat de Fransche meester en ex-wereldkampioen Marras Fabre ce uitdaging van den Hollandschen meester Herman de Jongh voor een match om den wereldtitel heeft aangekomen. Deze match za'. waarschijnlijk in October a.s. worden gespeeld. De Neder:. Dambond zal echter aan deze match waarbij den titel van wereldkampioen ae inzet is, geen goedkeuring hechten. HULDIGING EN SIMULTAANSEANCE P. J. VAN DARTELEN Maandagavond a.s. zal de huldiging plaats hebben van den nieuwen Haarlemsc'nen dam- kampioen meester P J. van Dartelen. Op dien avond zullen tevens de in de Haarlem sche kampioenswedstrijden behaalde prijzen worden uitgereikt. Ter gelegenheid hiervan zal een simultaanséance worden gegeven voor leden en donateurs der ..Haarlemsche Damclub" en Damclub „Haarlem". CLASSEMENT MOBILE DAMIER PARISIEN De Hollandsche meester Herman de Jongh is nog steeds Nr. 1 van het mobile klasse ment der Damier Parisien. Hij speelde hiervoor drie matches, name lijk tegen den ex-wereldkampioen Marius Fabre 'een gewonnen met 51 en een gelijk met 44)) en tegen den jongen Poolschen meester Raichenbach (gewonnen met 53». EERSTE ZOMER-TRAININGAVOND VAN D. C. IJ. Dinsdagavond a.s. zal in hotel „Kennemer- hof" de eerste trainingavond voor leden en belangstellenden worden gehouden. De toe gang is vrij. Allereerst de heer De Jong, secretaris, van D. C. IJ. een propagandarede over het Damspel in Nederland houden, waarna mees ter B. Dukel een uiteenzetting van het dam spel geven en eenige demonstraties op een speciaal vervaardigd demonstratiebord ten uitvoer brengen. Tenslotte staat op het programma vermeld de loting om de prijzen, die onze iamru- briek heeft uitgeloofd. Allen leden en donateurs van D. C. IJ. wordt verzocht aanwezig te willen zijn. ter wijl ook belangstellenden vrijen toegang hebben. Handen en Oksels behandele men met Purol- poeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 cent. Alleen bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL HET PROGRAMMA. Op het programma van deze week staan elf wedstrijden. In acht daarvan zijn negen tallen uit Haarlem en omstreken betrokken. Zondag zijn aan de Kleverlaan twee goede tweedeklasse wedstrijden te zien. 's Morgens Haarlem II—Quick en 's middags H.H.C. II Blauw Wit II. Van Blauw Wit II weten we nog niets, maar vast staat dat Haarlem II een zwaren dobber hebben zal en dat Quick toch zal winnen. Zaterdagmiddag gaat H.H.C. naar Togo en komt stellig met een glorieuze overwinning terug. Togo is dit seizoen al bijzonder z Tegelijkertijd spelen Z.R.C. en Blauw ^Vit I. We gelooven niet dat Blauw Wit last zal hebben met het werpen van Zuidweg en dus de punten wel inpikken zal. Vooral als G Smit van de partij is. Aan de Kleverlaan heb ben Zaterdagmiddag twee wedstrijden tus- scholieren plaats. De H.B.S. Velsen is favoriet maar naar onze meening heeft de H.B.S. B ook een goede kans. Voor de Haarlemsche Competitie wordt Za terdagmiddag op het terrein der Hoogovens gespeeld S.S.H.Gem. Lyceum A en aan den Vergierdeweg: Swastika AE.D.O. A. terwijl Zondagmorgen E.D.O. B aan den Midenweg bezoek ontvangt van H.I.L.O. Het geheele programma luidt als volgt: Zaterdag: Z.R.C .—Blauw Wit I Togo—H.H.C. I Ajax II—A.M.V.J. n A.M.V.J. Ill—V.V.G.A. II S.S.H.Gem. Lyceum A. Swastika AE.D.O. A H.B.S. ARijkskweekschool R.H.B.S. (Velsen)—H.B.S. B Zondag: Haarlem IIQuick E.D.O. B—H.I.L.O. H.H.C. II—Blauw Wit II ZWEMMEN. DE DELFT. We ontvingen No. 12 (vierde jaargang) van ..Ons Elementhet orgaan van de Haarlem sche zwemvereeniging „De Delft". Het begint met- een propaganda-artikel van Van T. Ver der bevat dit nummer: Bij het laatste num mer van den vierden jaargang; De golfjes murmelenDiploma A: Het Noorderbad te Zandvoort; Mei-rijm; Interview met den voorzitter van de Feestcommissie; Mededee lingen van de Feestcommissie over het tien jarig bestaan; Baden en zwemmen in open bare wateren verboden: Personalia: Offi cieele Mededeelingen; Nuttige wenken voor zwemmers, enz. DE INT. WEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT Voor de internationale zwemwedstrijden, die a.s. Zondagmiddag om drie uur in het Noorderbad-bassin, door de zwemclub „Haar lem" georganiseerd worden, is het Neder- landsch Jeugdzevental als volgt samengesteld L. Kohier i H.P.C.) S. van Aelst <H. Z. en P. C.*. M. Schat (U.Z.C.1 D. Hazenberg (Het IJ) M. Mooi (H. P. C.) G. v. d. Kamp 'Dolfijn. F. v. d. Bosch (Het IJ) SCHAKEN. HAARLEMSCH SCHAAK GEZELSCHAP. Op Dinsdag 27 Juni zal de heer A. S. Katan in het clubgebouw van het Haarlemsch Schaakgezelschap een lezing houden voor le den en belangstellenden over „De opening met 2 paarden in de nahand". BEVERWIJK RAADSVERGADERING. Vergaderverbod opgeheven. Huurverlaging voor de gemeen tewoningen aan den Wijkernicer weg. De havenverontreiniging Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van wethouder K. Steyn. Afwezig wethouder J. F. Braun U.b.) wegens familieomstandigheden- Na vaststelling der notulen werd een sup pletoir Kohier vastgesteld voor de honden belasting 1933. Als tweede punt van behandeling vermeid- de de agenda een verzoek van den heer J. de Bruin, om den burgemeester te mogen in- terpelleeren over diens beleid ter zake van de Dolitie. Dit gold het verbod van vergade ren voor C. H. P.. O S. P. en V. V. S- U„ uit gevaardigd destijds door Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten. Aangezien de loco-burge meester dc heer J. F. Braun inmiddels de toezegging had gedaan, dat het vergaderver bod zou worden ingetrokken, bleef de in- teroellatie achterwege. De heer De Bruin sprak den wensch uit. dat burgemeester Scholtens zich niet zou la ten intimideeren door een „militant ambte naar". maar dat hij zou handhaven de vrij heden der bevolking tot vergaderen, ge waarborgd bij de grondwet en dat hij daar door in alle opzichten zou zijn een waar bur gervader. Spr. bracht tenslotte hulde aan den locoburgemeester den heer J F. Braun. voor diens wijs en democratisch beleid- Spr. trok zijn interpellatie in. De verbouwing van de R.K. Jongensschool. Van den heer H. J M. Hergarden was een adres ingekomen inzake de gehouden aan besteding voor den verbouw der R.K. Jon gensschool aan de Hobbestraai. waarbij som- mice aannemers gepasseerd zouden zijn- De heer De Bruin uitte de wenschelijk- heid. dat B. en W. zullen trachten de school besturen te bewegen dergelijke werkzaam heden in het openbaar aan te besteden. De heer E ij king constateert, dat de kleine aannemers er uit worden gegooid, in strijd met een vroeger genomen raadsbesluit dat beoogde deze categorie aannemers in de hand te werken. Vier aannemers zijn door het schoolbestuur gepasseerd. Spr. hoopte, dat dit in het vervolg achterwege zal blijven en dat B. en W. met en ander rekening zul len houden. Ook de heer Visser meende, dat een en ander niet in den haak was en hoopte, dat dit niet meer zal voorkomen. De heer Out sloot zich bij deze opmerkin gen aan- Het is spr. bekend, dat iemand bij dc inschrijving gepasseerd is. die toch reeds menigmaal tot tevredenheid werk voor de gemeente heeft geleverd. De heer Bisschop keurde het af. dat in het adres van „opzetjes en corruptie" werd gesproken. De heer Versteeg heeft reeds in 1930 verzocht alle aannemers in te laten schrijven De voorzitter wees er op. dat de Di rectie van Openbare Werken deze zaak lang- tol inschrijving heeft gedaan. Overigens lijkt spr. ook een algemeene inschrijving juister. Spr. zeide toe deze aangelegenheid in het college te behandelen. Het verwondert den heer Maters, dat het college deze zaak niet verder heeft, on derzocht, ondanks het feit, dat op 1 Juni het adres inkwam en dat op 8 Juni de gunning plaats had. De heer Versteeg wilde nog opmerken dat de commissie voor Openbare Werken van deze inschrijving niets af wist. anders had hij er zich zeker tegen verzet. De heer Eijking concludeert daaruit, dat het dus wenschelijk moet worden geacht dat deze zaken in de commissie worden be handeld. De voorzitter antwoordde, dat dc Di rectie van Openbare Werken deze zaal lang durig heeft besproken en overlegd met het schoolbestuur Het. adres werd daarna voor kennisgeving aangenomen. De huren der gemeente-woningen Vervolgens werd aan de orde gesteld het voorstel van B. en W. om in verband met de tijdsomstandigheden de huren van de ge meente-woningen aan den Wijkermeerweg, voor zoover deze volledig door de huurders worden betaald, terug te brengen tot f 3.50 por week wat overeenkomt met, een huurver laging van ongeveer tien pet. Dit voorstel werd door B en W. gedaan naar aanleiding van een adres van de be woners dier woningen en van een voorstel van den heer J. de Bruin. De heer De Bruin is door dit. voorstel niet bevredigd. De huurprijs blijft volgens spr. ondanks de voorgestelde verlaging nog veel te hoog. Ook een huurverlaging voor de gemeente-woningen in de Oosterwijk straat is zeer gerechtvaardigd, maar deze worden in het voorstel niet genoemd, hoewel de Directie van Openbare Werken daartoe adviseerde. Spr. stelde dan ook voor alle woningen, die eigendom der gemeente zijn, tien pet. in huurprijs te verlagen. De heer Visser was van meening. dat de gemeente in dit opzicht een voorbeeld moet zijn voor de particuliere huiseigenaren. De Raad zal dan ook een goede daad stellen door het voorstel van den heer De Bruin te steunen. De heer E ij k I n g wilde ook de huurver laging doen gelden voor de sociaal-achter lijken, die sommige perceelen aan den Wij kermeerweg bewonen. De heer Maters achtte geen enkele re den aanwezig, om alle gemeentewoningen te verlagen. De particulieren zullen overigens de huurprijzen laten afhangen van vraag en aanbod. Mevr. Kemp-Haan vond het aanzien van de woningen aan den Wijkermeerweg zoo onvriendelijk, dat de bewoners reeds tenge volge daarvan sociaal-achterlijk worden. Spr. gaf In overweging de woningen op te knappen en eens een verfje te geven. Dan blijven ze bewoond. De voorzitter betoogde, dat de wo ningen gebouwd zijn met voorkennis van Rijk en Ged. Staten, zoodat het nivelleeren der huren niet zoo gemakkelijk gaat. Al deze dingen komen ook weer aan de orde en zullen mogelijk door een anderen bril wor den bekeken, wanneer het college weer vol tallig is. De waarde van al het gesprokene is overigens „nihil", want het was spr. deze week bij den gemeente-ontvanger gebleken, dat slechts één bewoner huur betaalde. De heer Visser achtte het van groot be lang. dat de Raad een voorbeeld geeft en door een verlaging te kennen geeft de huren in deze gemeente in het algemeen te hoog te achten. De gemeente heeft overigens den woningbouw nooit bevorderd De heer De Bruin was het daarmede eens. De gemeente heeft inderdaad veel te weinig aan woningbouw gedaan. De heer Maters: ..Gelukkig niet, anders zaten we nog dieper in de schuld. Dc heer D c Bruin noemt een voorbeeld als Alkmaar, waar dc exploitatie wel loo- nend kan zijn en waar de gemeente voortgaat me* het bouwen van goede woningen voor niet te hoogen huurprijs. De voorzitter wees er nog op. dat het voorstel van B. en W. alleen beoogt de wo- r.Ingen aan den Wijkermeerweg. maar spr. kon daarbij wel zeggen, dat omtrent de an dere gemeentewoningen nog wel een nader praeadvies is te wachten. Dat zal niet zoo lang duren. De heer Versteeg wil er nog dc aan dacht op vestigen, dat in de commissie vcor openbare werken alleen is gesproken over de woningen aan den Wijkermeerweg. Dc heer Eijking vestigt er dc aandacht op. dat van do bewoners van de gemeente-wo ningen aan de Oosterwijkstraat geen verzoek is ingekomen Na langdurige discussies dient de heer Vis.-er een amendement in, dat echter niet voldoende wordt ondersteund. Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Het parkeerterrein aan de Baanstraat. Na... aanleiding van de tot den Raad ge- ri'.'hte adressen van de B!oemenve;ling Centrum", de N.V. Veilingsgebouw „Cen trumen de vereenigingen van bloemen- kweekers en -handelaren met verzoek de heffing van rechten voor het gcbru'ken van het parkeerterrein aan de Baanstraat te deen vervallen stelden B. en W. den Raad voor een wijziging in de heffingsverordening r* te brengen, waarbij de tarieven werden verlaagd maar waarin een nieuwe heffing xva* aromen voor het parkeeren op de De heer Visser uitte de vrees, dat de hef- - dezer precariorechten voor veillngbe- zcekers wel eens aanleiding kan zijn, om el- fin- - v.nn inkoonen tr eaan doen Ind'en dit inderdaad mocht blijken, dan zou spr. wil- if -<it riezte ivccario-vnndpning onmid- de'lUk zou worden ingetrokken. Dc voorzitter zei. dat vooraf overleg is gepleegd met do betrokkenen. B. en W. ho pen dus. dat nu de zaak in goede banen zal geleld worden. Overigens is de gemeente deze bloemenveiling zeer tegemoet gekomen en heeft daaraan veel zorgen bestead. Het voorstel van B. on W. werd met al gemeene stemmen aangenomen. Een onfrisch, maar noodzakelijk praatje. Naar aanleiding van een adres van ver schillende bewoners van den Alkmaarschen- weg. houdende verzoek om maatregelen tot hot van gemeentewege doen ledigen van beerputten stelden B. en W. den Raad voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat op grond van financieele bezwaren het verzoek van adressanten niet kan wor den Ingewilligd. De heer W e 1 a g e n is door dit praeadvies niet bevredigd. Spr. had gaarne een voor stel gezien, dat do gemeente de eigenaars verplicht had oen bijdrage te betalen voor het ledigen der putten van gemeentewege. Spr. stelt voor oen nieuw voorstel van de commissie van Openbare Werken af te wach ten. nadat B. en W. hun advies zullen heb ben ingetrokken. De heer De Groot zou toch de mon- schen tegemoet willen komen. Misschien is het wel mogelijk, dat een particuliere dienst met eenigen steun der gemeente, de putten één of tweemaal per jaar zou kunnen ledi gen. Het lijkt spr. ook gcwenscht. dat open bare werken iets dergelijks nog eens in over weging neemt. De heer E ij k i n g wil een belasting, zoo hoog mogelijk liefst, op de putten leggen, dan zullen de huiseigenaren misschien in zien, dat zij beter closets kunnen bouwen. Dan zouden de kosten voor de gemeente nihil zijn. Zoo kan de toestand niet blijven. De di recteur van openbare werken had zich de moeite moeten getroosten, om poolshoogte tc gaan nomen, dan was daarvan een ander praeadvies te gevolg geweest. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangehouden, waardoor de zaak nog eens opnieuw kan worden onderzocht. Geneeskundige armenverzorging. De in onze gemeente gevestigde artsen hadden zich tot dc Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon gewend met het verzoek om het beschikbaar gestelde bedrag voor geneeskun dige armenverzorging zoodanig te willen ver hoogen. dat per afgegeven consent niet min der dan f 4 wordt betaald. B. en W. stelden den Raad voor te besluiten om het tusschen dc artsen jaarlijks te verdeelen bedrag te verhoogen en te brengen van f 1200 op f 2000. De heer De Bruin acht de verhooging wel gerechtvaardigd, indien er geen andere richting zou kunnen worden aangewezen. Op 6 Maart is echter reeds door de S D - fractie een voorstel Ingediend, om een toe slag te geven op de ziekenfondspremie voor hen. die dat niet betalen kunnen. B. en W. hadden een advies moeten vragen aan een arts. die bestuurder was van een zieken fonds. De Inspecteur der Volksgezondheid acht een goed geoutilleerd ziekenfond.swezen van zeer groot belang voor de volksgezond heid en onderschreef volkomen de meening. dat toeslag moet worden verleend voor het betalen van Ziekenfondspremie. Met het zelfde geld. dat B. en W. thans willen uit geven kunnen zij medewerken aan de in standhouding der ziekenfondsen. Dit zou volgens spr. een veel betere richting zijn. De Voorzitter wijst er in de eerste plaats op. dat dc adviseur van B. en W. schreef namens alle plaatselijke huisartsen. De doktoren hebben in ieder geval veel te weinig geld ontvangen voor het door hen verrichte werk in het eerste half jaar. Aan datgene, wat de soc.-dem. fractie beoog', wordt nog steeds gewerkt. Maatschappelijk Hulpbetoon zal daarover nog advies uit brengen. Na deze toelichting merkt de heer De Bruin op. dat hij de zaak verkeerd begre pen heeft en derhalve voor het voorstel van B. en W. zal stemmen. Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek van d^ vereeniging „Ko ninginnedag" om een bijdrage van f 300 uit de gemeentekas voor de te organiseeren kin derspelen, werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. evenals eer. adres van de Land. Fed. van Bouwvakarbeiders inzake uitbetaald loon aan een harer leden.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13